درآمد دندانپزشکان در کانادا

درآمد دندانپزشکان در کانادا

در صورتی که به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق دندانپزشکی هستید، بهترین گزینه را انتخاب کرده‌اید. در کنار حقوق بالا و مناسب بودن در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، مزایای بسیار بیشتری را نیز در این کشور به دست خواهید آورد. این ادعا به دلیل تقاضای بالای این شغل است و باید گفت، ما در این مطلب اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق را در اختیارتان قرار خواهیم داد. شاید مسیری که انتخاب کرده‌اید یکی از بهترین گزینه‌ها برای رسیدن به موفقیت بیشتر باشد چرا که شما با مهاجرت به این کشور می‌توانید در کنار در‌آمد متناسب با شرایط زندگی، از مراکز علمی و تحقیقاتی سطح بالای آن نیز بهره‌مند شوید.

با در نظر داشتن قدرت اقتصادی و توان بالقوه کشور کانادا، می‌توان انتظار بالایی در مورد در‌آمد شغل‌های تخصصی داشت. یکی از این شغل‌ها می‌تواند دندان پزشکی باشد و با کمی بررسی شرایط شغلی می‌توان ادعا کرد در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در شرایط ایده‌آلی قرار دارد و بین 120 تا 240 هزار دلار کانادا در سال است. این شغل دارای تقاضای بسیاری در مناطق مختلف کشور است که می‌توانید این تقاضای بسیار بالا را از طریق این وب سایت بررسی کنید. با این حال، تخصص‌های مرتبط با دندان پزشکی نیز متعدد هستند و با پیشرفت و به دست آوردن سابقه شغلی مناسب در آن، می‌توانید افزایش بیشتری از نظر در‌آمد دندانپزشکان در کانادا ملاحظه کنید.

برای اطلاع دقیق و جزئی از میزان حقوق این رشته تخصصی و شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید. در صورت نیاز می‌توانید همه روزه از طریق واتس اپ با مشاوران تراست تماس بگیرید. باید دقت داشته باشید که در‌آمد دندانپزشکان در کانادا بین رتبه‌های بالای درآمدی این کشور قرار دارد و در صورتی که آن را با سایر رشته‌ها مقایسه کنیم، این موضوع را در خواهیم یافت. برای اطلاع از میزان حقوق دندانپزشکان در کانادا به صورت تفکیکی می‌توانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

همچنین درباره بازار کار دندان پزشکی در کانادا و مهاجرت دندان پزشکان به کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

در‌آمد دندانپزشک در کانادا

بهتر است قبل از بررسی در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، تخصص‌های این رشته را بررسی کنیم. در ‌واقع، در‌آمد دندانپزشک در کانادا به صورت مستقیم به سابقه کاری وی و تخصص آن بستگی دارد که این تخصص‌ها شامل موارد زیر هستند و از طریق موسسه دندانپزشکی کانادا و این لینک اعلام شده است.

همچنین درباره درآمد در کانادا و مالیات در کانادا در تراست بخوانید.

تخصص های دندانپزشکی در کانادا

 • بهداشت عمومی دندان
 • اندودونتیکس یا ریشه درمانی
 • جراحی فک و صورت
 • آسیب شناسی دهان و دندان
 • رادیولوژی دندانی
 • ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت
 • دندانپزشکی کودکان
 • پروتز دندانی
 • پریودونتیکس یا لثه درمانی

باید گفت، تخصص های دندانپزشکی در کانادا به اندازه زیادی اهمیت دارند تا جایی که برنامه‌های حمایتی متعددی از طرف دولت این کشور برای جذب متخصصان ارائه شده است. در کنار شرایط مناسب در‌آمد دندانپزشکان در کانادا باید میزان تقاضا را نیز در نظر داشت. در حال حاضر، تقاضای بالایی در مورد این تخصص‌ها در ایالت‌های مختلف وجود دارد که شما می‌توانید به عنوان یک نیروی متخصص و ماهر برای برنامه‌های مختلف ایالتی اقدام کنید. تخصص‌های مختلف دندانپزشکی در این کشور دارای وب سایت‌های رسمی هستند که از طرف موسسه‌های مختلف دندانپزشکی ایجاد شده‌اند و اطلاعات مفید و جامع در آن‌ها ارائه شده است. برای نمونه، شما می‌توانید از طریق این لینک اطلاعات مرتبط با تخصص جراحی فک و صورت را به دست آورید.

در صورتی که هنوز تحصیلات خود را آغاز نکرده‌اید، می‌توانید از طریق مشاوره‌های موسسه مهاجرتی تراست بهترین گزینه و برنامه مهاجرت تحصیلی به کانادا را دریافت کنید. البته، اگر صاحب تحصیلات تخصصی در رشته دندان پزشکی هستید نیز، امکانات و خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای شما فراهم شده است. مهم‌ترین نکته در کنار شرایط عالی در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، میزان تقاضای بالا در این کشور و در کنار آن، توجه مردم آن به مبحث زیبایی و بهداشت دهان و دندان است. باید گفت، سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی دولت نیز به این امر کمک زیادی کرده است. شما می‌توانید برنامه‌های متعددی را برای جذب متخصصان مشاهده کنید که یکی از آن‌ها BC PNP در ایالت بریتیش کلمبیا است.

درباره تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک بخوانید.

چرا شغل دندانپزشکی در کانادا را انتخاب کنیم

با بررسی در‌آمد دندانپزشکان در کانادا می‌توانید به پاسخ این سوال برسید. البته، تنها در‌آمد نیست که اهمیت دارد و مطمئنا مباحث دیگری مانند شرایط اجتماعی، تحصیلی و حتی آب و هوای کانادا نیز می‌تواند از جمله مسائل مهم به شمار رود. شما با انتخاب این رشته تخصصی در کانادا با شرایط شغلی و تحصیلی بی‌نظیری روبرو خواهید بود که در کمتر کشوری می‌توان نمونه آن را یافت. باید گفت، در کنار در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، میزان تقاضای رشته های تخصصی دندانپزشکی در این کشور نیز رو به افزایش است که می‌توان تقاضا در ایالت‌های بریتیش کلمبیا و آلبرتا را عنوان کرد. اطلاعات بیشتر را می‌توانید از طریق این وب سایت نیز بررسی کنید که براساس آن، تقریبا در تمامی ایالت‌های این کشور، تقاضای مناسبی در مورد این شغل وجود دارد.

دندانپزشک‌ها در کانادا می‌توانند در بخش‌های مختلف سلامت مشغول به کار شوند که شامل بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها یا حتی دانشگاه‌ها می‌شود. این مزیت در کانادا فراهم است که شما انتخاب‌های گوناگونی را در اختیار دارید که براساس علاقه و نیازتان می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این بین، می‌توان یکی از دلایل شرایط مناسب در‌آمد دندانپزشکان در کانادا را رشد جمعیتی این کشور دانست. در این کشور، رشد جمعیتی در بسیاری از شهرها رو به افزایش است و در سال‌های اخیر نیز می‌توان آن را مشاهده کرد. در کنار این مزایا، زمانی که شما در این کشور شروع به کار کنید، سابقه کاری و تجربه شغلی‌تان خواهد بود که می‌تواند بهترین موقعیت‌ها را به وجود آورد. این تجربه حرفه‌ای از جمله مهم‌ترین نکات تعیین کننده در مورد در‌آمد دندانپزشکان در کانادا به شمار می‌رود.

البته، باید گفت فرصت‌های بیشتری نیز برای فعالیت در شغل دندان پزشکی در این کشور فراهم شده است که می‌توان آموزش نیروهای تازه کار یا انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی را عنوان کرد. زمانی که شما از امکانات خوب و سطح بالایی بهره‌مند شوید، مطمئنا به نتیجه رساندن یک کار تحقیقاتی و تولید یک محصول ویژه می‌تواند پیشرفت بی‌نظیری در سابقه علمی و شغلی‌تان به شمار رود. امکانات فراوان و مناسب بودن در‌آمد دندانپزشکان در کانادا از دلایلی هستند که شما می‌توانید ادامه شغل در این کشور را انتخاب کنید. باید گفت، فرصت‌های شغلی و مراکز تحصیلی متعددی در این کشور وجود دارد و از جمله مهم‌ترین مناطق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید: کار در کانادا ، قانون کار کانادا ، مشاغل پردرآمد در کانادا

چرا شغل دندانپزشکی در کانادا را انتخاب کنیم

انواع تخصص دندانپزشکی در کانادا

در‌آمد دندانپزشکان در کانادا به طور مستقیم وابسته به تخصص و میزان تجربه کاری آن‌ها است. این نکته را می‌توانید در مورد سایر رشته‌های حوزه سلامت این کشور نیز مشاهده کنید که مهم‌ترین اصل برای انتخاب یک تخصص در آن است. تخصص های دندانپزشکی در کانادا شامل بهداشت عمومی دندان، جراحی فک و دندان، ارتودنسی و پروتز دندانی هستند و در کنار آن می‌توان ریشه درمانی، آسیب‌ شناسی دندانی و دندانپزشکی کودکان را نیز عنوان کرد. هر کدام از این رشته‌ها به صورت تخصصی روی درمان و تشخیص بیماری‌های مرتبط با دهان و دندان تمرکز دارند و در صورت نیاز به اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید مطالب این وب سایت را نیز مطالعه کنید.

به طور کلی شما گزینه‌های متعددی را برای ادامه فعالیت و تحصیلات در این کشور در اختیار دارید که در کنار مزایای دیگری مانند در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، نکته مهمی برای انتخاب ادامه شغل در آن است. البته، شما دانشگاه‌ها و مراکز علمی متعددی را نیز در ایالت‌های مختلف مشاهده خواهید کرد که جزو مراکز علمی معتبر و منحصر به فرد هستند. اگر در کنار در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، سطح علمی دانشکده‌های آن نیز برایتان اهمیت داشته باشد، می‌توانید اطلاعات مرتبط را از طریق این لینک بررسی کنید.

دوره‌های تخصصی دندانپزشکی در این کشور براساس قوانین انجمن دندان پزشکی یا همان CDAC ارائه می‌شود که یک بخش بسیار قدرتمند است و مرجع تعیین کننده قوانین این رشته به شمار می‌رود. براساس قوانین مختلف و در نظر داشتن شرایط مختلف درآمد دندانپزشکان در کانادا، شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌های ایالتی یا با برنامه نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت کنید. برای این کار نیاز خواهد بود تا در آزمون‌های مورد نظر شرکت کنید. علاوه بر توجه به جزئیات درآمد دندانپزشکان در کانادا، باید از جزئیات آزمون‌های معادل‌سازی نیز اطلاع پیدا کنید. در واقع، با گذراندن آزمون‌های مربوطه و تایید مجوز از طرف ایالت مورد نظر می‌توانید به عنوان متخصص دندان پزشکی فعالیت خود را در این کشور آغاز کنید. برای اطلاع از آزمون‌های مورد نیاز می‌توانید در ادامه مطلب همراه ما باشید یا از طریق روش‌های ارتباطی مانند این لینک با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: اسکیل ورکر کانادا ، اکسپرس اینتری کانادا ، برنامه های مهاجرت استانی کانادا

در‌آمد دندانپزشکان در آنتاریو کانادا

ایالت انتاریو یکی از بهترین مناطق برای ادامه فعالیت در شغل دندان پزشکی است و در صورتی که بخواهیم در‌آمد دندانپزشکان در کانادا را بررسی کنیم، باید انتاریو را یکی از بهترین مناطق به شمار آوریم. انتاریو دارای برنامه‌های ایالتی برای جذب نیروهای متخصص پزشکی است که می‌توان فرصت‌های بی‌نظیر شغلی و تحصیلی را در آن یافت. براساس آمار موجود، می‌توان گفت در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در بخش ایالتی انتاریو در رتبه‌های نخست قرار دارد و این میزان در جدول زیر عنوان شده است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می باشد)

براساس آمار این وب سایت، میزان در‌آمد دندانپزشکان در کانادا به صورت میانگین بین 120 تا 240 هزار دلار به صورت سالانه است و در این بین، حدود 21 هزار متخصص دندانپزشک در این کشور مشغول به فعالیت هستند. براساس بررسی‌ها، این میزان در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در سال‌های آینده نیز افزایش خواهد داشت و این به دلیل اهمیت زیاد مردم کشور کانادا به بحث زیبایی چهره و مباحث بهداشت دهان و دندان است.

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانه در‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان134 هزار دلار197 هزار دلار247 هزار دلار94 دلار
ریشه درمانی146 هزار دلار215 هزار دلار276 هزار دلار103 دلار
جراحی فک و صورت196 هزار دلار293 هزار دلار385 هزار دلار141 دلار
آسیب شناسی دندانی163 هزار دلار242 هزار دلار314 هزار دلار116 دلار
رادیولوژی114 هزار دلار166 هزار دلار213 هزار دلار80 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت186 هزار دلار277 هزار دلار364 هزار دلار133 دلار
دندانپزشکی کودکان116 هزار دلار165 هزار دلار204 هزار دلار79 دلار
پروتز دندانی144 هزار دلار213 هزار دلار274 هزار دلار102 دلار
بیماری‌های لثه142 هزار دلار210 هزار دلار270 هزار دلار101 دلار

با دقت در در‌آمد دندانپزشکان در کانادا بخش انتاریو، می‌توان به صورت دقیق از میزان حقوق رشته‌های تخصصی اطلاع پیدا کرد. در صورت نیاز می‌توانید به این لینک نیز مراجعه کنید که اطلاعات مربوط به شهرهای مختلف و حقوق پزشکان در کانادا را بیان کرده است. در حالت کلی، ایالت انتاریو یکی از بهترین شرایط ها را برای ادامه شغل دندان پزشکی و حتی ادامه تحصیل در این رشته دارد که برنامه ایالتی آن برای متخصصان حوزه سلامت فراهم شده است.

درباره کار در انتاریو و تحصیل در آنتاریو بیشتر بخوانید.

در‌آمد دندانپزشکان در آلبرتا کانادا

در صورتی که در‌آمد دندانپزشکان در کانادا را بررسی کنید، آلبرتا کانادا یکی از بهترین ایالت‌ها به شمار خواهد رفت. دلایل متعددی وجود دارد که براساس آن می‌توانید آلبرتا را برای ادامه این شغل انتخاب کنید که یکی از آن‌ها میزان حقوق بالا در این منطقه است. در بسیاری از موارد، در این ایالت تقاضای بالایی در مورد نیروهای متخصص جدید وجود دارد و دولت این کشور نیز برنامه‌های متمایزی را برای جذب نیروهای ماهر ارائه داده است. جدول در‌آمد دندانپزشکان در کانادا بخش ایالت آلبرتا به صورت زیر است که میانگین درآمدی مناسبی را می‌توان در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی مشاهده کرد. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان136 هزار دلار200 هزار دلار258 هزار دلار96 دلار
ریشه درمانی150 هزار دلار220 هزار دلار284 هزار دلار106 دلار
جراحی فک و صورت193 هزار دلار289 هزار دلار379 هزار دلار138 دلار
آسیب شناسی دندانی162 هزار دلار240 هزار دلار312 هزار دلار115 دلار
رادیولوژی117 هزار دلار171 هزار دلار219 هزار دلار82 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت193 هزار دلار289 هزار دلار380 هزار دلار139 دلار
دندانپزشکی کودکان113 هزار دلار164 هزار دلار205 هزار دلار79 دلار
پروتز دندانی150 هزار دلار222 هزار دلار286 هزار دلار106 دلار
بیماری‌های لثه147 هزار دلار216 هزار دلار278 هزار دلار104 دلار

درباره مهاجرت به آلبرتا، تحصیل در آلبرتا و کار در آلبرتا بیشتر بخوانید.

در‌آمد دندانپزشکان در کبک کانادا

کبک ایالتی در قسمت شرقی کشور کانادا است که قوانین حوزه سلامت مختص به خود را دارد. شما برای اطلاع از در‌آمد دندانپزشکان در کانادا و بخش ایالتی کبک می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید که در آن میانگین و میزان حداقل و حداکثری ارائه شده است. برای شروع به کار در ایالت کبک باید پس از دریافت مجوز و معادل‌سازی مدارک، مدرک مختص ایالت کبک را نیز دریافت کنید که پس از آن اجازه ادامه فعالیت در شغل دندان پزشکی به شما داده خواهد شد. در بسیاری از موارد در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در ایالت‌های مختلف مناسب و عالی است اما در کنار این میزان حقوق باید ارزان بودن هزینه‌ها و شرایط آسان شروع به کار در ایالت‌های مختلف را نیز بررسی کنید.

برای اطلاع دقیق‌تر از شرایط مختلف مانند در‌آمد دندانپزشکان در کانادا یا کسب اطلاعات از برنامه‌های جذب نیروهای متخصص در این کشور می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید.

جدول در‌آمد دندانپزشکان در ایالت کبک به صورت زیر است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می‌باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان125 هزار دلار183 هزار دلار230 هزار دلار88 دلار
ریشه درمانی138 هزار دلار203 هزار دلار262 هزار دلار98 دلار
جراحی فک و صورت178 هزار دلار266 هزار دلار350 هزار دلار128 دلار
آسیب شناسی دندانی155 هزار دلار229 هزار دلار298 هزار دلار110 دلار
رادیولوژی113 هزار دلار164 هزار دلار212 هزار دلار79 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت178 هزار دلار267 هزار دلار350 هزار دلار128 دلار
دندانپزشکی کودکان107 هزار دلار156 هزار دلار195 هزار دلار75 دلار
پروتز دندانی139 هزار دلار204 هزار دلار263 هزار دلار98 دلار
بیماری‌های لثه135 هزار دلار199 هزار دلار256 هزار دلار96 دلار

درباره مهاجرت به کبک، تحصیل در کبک و کار در کبک کانادا بیشتر بخوانید.

در‌آمد دندانپزشکان در بریتیش کلمبیا کانادا

بریتیش کلمبیا یکی از ایالت‌های مناطق غربی کشور کانادا است که برنامه BC PNP را برای پزشکان و متخصصان حوزه سلامت ارائه داده است. برای اقدام از طریق برنامه نیروهای متخصص، مدارک شما باید بررسی شوند و با معادل‌سازی مدرک دندانپزشکی شما، اجازه حضور در بخش سلامت این کشور داده خواهد شد. بررسی مدارک و معادل‌سازی شامل آزمون‌ها و مراحلی است که می‌توانید شرایط آن را در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست مطالعه کنید. در‌آمد دندانپزشکان در ایالت بریتیش کلمبیا به صورت زیر است و برای شهرهای مختلف این ایالت نیز تفاوت‌هایی وجود دارد. باید گفت، در شهرهای مختلف فرصت‌های شغلی با یکدیگر متفاوت است و بهترین کار این است که قبل از هر گونه اقدامی از طریق یک کارشناس و مشاور باتجربه جزئیات مورد نظر را بررسی کنید.

جدول در‌آمد دندانپزشکان در ایالت بریتیش کلمبیا به صورت زیر است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می‌باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان136 هزار دلار199 هزار دلار250 هزار دلار95 دلار
ریشه درمانی146 هزار دلار215 هزار دلار276 هزار دلار103 دلار
جراحی فک و صورت191 هزار دلار285 هزار دلار374 هزار دلار137 دلار
آسیب‌ شناسی دندانی163 هزار دلار242 هزار دلار314 هزار دلار116 دلار
رادیولوژی114 هزار دلار166 هزار دلار213 هزار دلار80 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت191 هزار دلار286 هزار دلار375 هزار دلار138 دلار
دندانپزشکی کودکان112 هزار دلار164 هزار دلار204 هزار دلار78 دلار
پروتز دندانی156 هزار دلار230 هزار دلار297 هزار دلار111 دلار
بیماری‌های لثه144 هزار دلار213 هزار دلار274 هزار دلار102 دلار

همچنین درباره مهاجرت به بریتیش کلمبیا، تحصیل در استان بریتیش کلمبیا و کار در بریتیش کلمبیا بخوانید.

در‌آمد دندانپزشکان در ساسکاچوان کانادا

از نظر در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، ایالت ساسکاچوان در رتبه‌های برتر جدول آماری ما قرار می‌گیرد چرا که فرصت‌های شغلی بی‌نظیری در آن فراهم شده است. هر ساله بسیاری از متخصصان دندانپزشک از طریق برنامه‌های ارائه شده این ایالت به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند و باید یکی از بهترین آن‌ها را برنامه‌های PNP دانست که برای ایالت‌های مختلف ارائه شده است. در‌آمد دندانپزشکان در کانادا و مناطق آن شرایط بسیار مناسبی دارد و باید توجه داشت که بهترین مسیر برای شروع به فعالیت دندانپزشکی در این کشور، کسب اطلاعات مختص هر ایالت قبل از اقدام است. در واقع، قوانین سلامت این کشور به صورت غیر متمرکز است و ممکن است هر ایالت برای ارائه مجوز پزشکی قوانین و آزمون‌های خاصی را داشته باشد.

جدول در‌آمد دندانپزشکان در ایالت ساسکاچوان به صورت زیر است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می‌باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان122 هزار دلار178 هزار دلار223 هزار دلار85 دلار
ریشه درمانی141 هزار دلار208 هزار دلار268 هزار دلار100 دلار
جراحی فک و صورت180 هزار دلار268 هزار دلار352 هزار دلار129 دلار
آسیب شناسی دندانی149 هزار دلار221 هزار دلار287 هزار دلار106 دلار
رادیولوژی113 هزار دلار164 هزار دلار212 هزار دلار78 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت174 هزار دلار259 هزار دلار341 هزار دلار124 دلار
دندانپزشکی کودکان112 هزار دلار164 هزار دلار204 هزار دلار78 دلار
پروتز دندانی142 هزار دلار210 هزار دلار270 هزار دلار101 دلار
بیماری‌های لثه131 هزار دلار194 هزار دلار249 هزار دلار93 دلار

درباره مهاجرت به ساسکاچوان، تحصیل در ساسکاچوان و کار در ساسکاچوان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در‌آمد دندانپزشکان در مانیتوبا کانادا

در کنار توجه به در‌آمد دندانپزشکان در کانادا بهتر است روی آسان بودن شرایط شروع به کار در ایالت‌های مختلف نیز تحقیق کنید. البته، شرایط آب و هوایی و جمعیتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و با مشاوره‌های تیم تراست می‌توانید بهترین گزینه را برای خود برگزینید. ایالت مانیتوبا یکی از مناطقی است که تقاضا در مورد شغل دندان پزشکی در آن وجود دارد و فرصت‌های شغلی متعدد را می‌توانید از طریق این لینک نیز بررسی کنید. باید گفت شرایط شغلی و در‌آمد دندانپزشکان در کانادا دارای قوانین مختلفی است و در صورت نیاز به انتخاب بهترین ایالت برای مهاجرت از طریق دندانپزشکی، مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست آماده ارائه بهترین پیشنهاد برای شما هستند.

جدول در‌آمد دندانپزشکان در مانیتوبا به صورت زیر است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می‌باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان120 هزار دلار175 هزار دلار220 هزار دلار84 دلار
ریشه درمانی131 هزار دلار193 هزار دلار248 هزار دلار92 دلار
جراحی فک و صورت169 هزار دلار253 هزار دلار332 هزار دلار122 دلار
آسیب شناسی دندانی162 هزار دلار240 هزار دلار312 هزار دلار115 دلار
رادیولوژی113 هزار دلار165 هزار دلار212 هزار دلار78 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت170 هزار دلار254 هزار دلار333 هزار دلار122 دلار
دندانپزشکی کودکان112 هزار دلار162 هزار دلار204 هزار دلار78 دلار
پروتز دندانی145 هزار دلار212 هزار دلار260 هزار دلار98 دلار
بیماری‌های لثه128 هزار دلار188 هزار دلار243 هزار دلار90 دلار

درباره مهاجرت به مانیتوبا، تحصیل در مانیتوبا و کار در مانیتوبا با مراجعه به هر لینک بخوانید.

در‌آمد دندانپزشکان در نیوبرانزویک کانادا

جامعه دندانپزشکان New Brunswick یکی از مراجعی است که می‌توانید برای اطلاع از شرایط کار دندان پزشکی این کشور به آن مراجعه کنید. این ایالت نیز که در قسمت شرقی کشور کانادا قرار دارد، برنامه مختص به خود را دارد و برای جذب نیروهای متخصص شرایط مناسبی را ارائه داده است. در‌آمد دندانپزشکان در کانادا بخش نیوبرانزویک در جدول زیر آمده است و باید گفت، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های مختلف اپلای دندانپزشکی در این ایالت می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

در‌آمد دندانپزشکان در نیوبرانزویک به صورت زیر است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می‌باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان122 هزار دلار179 هزار دلار225 هزار دلار86 دلار
ریشه درمانی130 هزار دلار191 هزار دلار246 هزار دلار92 دلار
جراحی فک و صورت169 هزار دلار253 هزار دلار332 هزار دلار121 دلار
آسیب شناسی دندانی145 هزار دلار215 هزار دلار279 هزار دلار104 دلار
رادیولوژی112 هزار دلار165 هزار دلار212 هزار دلار78 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت169 هزار دلار253 هزار دلار332 هزار دلار121 دلار
دندانپزشکی کودکان110 هزار دلار163 هزار دلار202 هزار دلار78 دلار
پروتز دندانی139 هزار دلار202 هزار دلار260 هزار دلار98 دلار
بیماری‌های لثه127 هزار دلار187 هزار دلار240 هزار دلار90 دلار

همچنین درباره مهاجرت به نیوبرانزویک، تحصیل در نیوبرانزویک و کار در نیوبرانزویک بخوانید.

در‌آمد دندانپزشکان در نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا در قسمت شرقی کانادا قرار گرفته است. مرکز این استان شهر هلیفکس است که یکی ارزان‌ترین شهرها از نظر هزینه زندگی در کانادا به شمار می‌رود. باید گفت، در صورتی که قصد فعالیت در شغل دندانپزشکی را دارید، مطمئنا ایالت نوا اسکوشیا می‌تواند از گزینه‌های مناسب باشد. در‌آمد دندانپزشکان در نووا اسکوشیا در جدول زیر بیان شده است. (درآمد ها برحسب دلار کانادا می باشد)

تخصصحداقل در‌آمد سالانهمیانگین در‌آمد سالانهحداکثر در‌آمد سالانهدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت
بهداشت عمومی دندان119 هزار دلار174 هزار دلار219 هزار دلار84 دلار
ریشه درمانی135 هزار دلار192 هزار دلار247 هزار دلار93 دلار
جراحی فک و صورت170 هزار دلار253 هزار دلار333 هزار دلار122 دلار
آسیب شناسی دندانی163 هزار دلار242 هزار دلار314 هزار دلار116 دلار
رادیولوژی102 هزار دلار137 هزار دلار200 هزار دلار76 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت168 هزار دلار252 هزار دلار331 هزار دلار121 دلار
دندانپزشکی کودکان102 هزار دلار130 هزار دلار190 هزار دلار75 دلار
پروتز دندانی132 هزار دلار194 هزار دلار251 هزار دلار94 دلار
بیماری‌های لثه127 هزار دلار188 هزار دلار242 هزار دلار90 دلار

درباره مهاجرت به نوا اسکوشیا کانادا، تحصیل در نوا اسکشیا و کار در نوا اسکوشیا بیشتر بخوانید.

در‌آمد رشته های تخصصی دندانپزشکی در کانادا

در صورتی که در‌آمد دندانپزشکان در کانادا را به صورت میانگین محاسبه کنیم، این میزان در ایالت‌های مختلف تناسب نزدیکی با هم دارد. این شغل دارای محبوبیت زیادی است و هر ساله متخصصان دندانپزشکی بسیاری از طریق برنامه‌های ایالتی به این کشور مهاجرت می‌کنند. باید در نظر داشت که میزان در‌آمد دندانپزشکان در کانادا براساس تخصص و مهارت‌های شما تعیین خواهد شد و این تخصص نکته تعیین کننده در افزایش حقوق دندانپزشکی در کانادا به شمار می‌رود. برای مهاجرت بهتر است شرایط شغلی شهر مورد نظر را از قبل بررسی کنید و آینده شغلی آن را نیز در نظر بگیرید.

در جدول زیر میزان در‌آمد دندانپزشکان در کانادا به صورت کلی و با در نظر داشتن ایالت‌های مختلف بیان شده است.

تخصص دندانپزشکیحداقل در‌آمد سالانه CADمیانگین در‌آمد سالانه CADحداکثر در‌آمد سالانه CADدر‌آمد میانگین براساس هر ساعت CAD
بهداشت عمومی دندان134 هزار دلار197 هزار دلار247 هزار دلار94 دلار
ریشه درمانی146 هزار دلار215 هزار دلار276 هزار دلار103 دلار
جراحی فک و صورت196 هزار دلار293 هزار دلار385 هزار دلار141 دلار
آسیب شناسی دندانی163 هزار دلار242 هزار دلار314 هزار دلار116 دلار
رادیولوژی114 هزار دلار166 هزار دلار213 هزار دلار80 دلار
ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت186 هزار دلار277 هزار دلار364 هزار دلار133 دلار
دندانپزشکی کودکان116 هزار دلار165 هزار دلار204 هزار دلار79 دلار
پروتز دندانی144 هزار دلار213 هزار دلار274 هزار دلار102 هزار دلار
بیماری‌های لثه142 هزار دلار210 هزار دلار270 هزار دلار101 دلار

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا در تراست اطلاعات کاملی کسب کنید.

قوانین کار دندانپزشکی در کانادا

درست است که در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در حد قابل توجهی قرار دارد، اما شما باید برای شروع این شغل آزمون‌ها و مراحلی را طی کنید. البته، در صورتی که مدرک خود را از یک موسسه مورد تایید این کشور اخذ کرده باشید، راهی آسان و سریع را در اختیار خواهید داشت. مدارک مورد تایید این کشور را می‌توانید از طریق این لینک بررسی کنید. برای افرادی که در یک برنامه تحصیلی دندانپزشکی معتبر و تایید شده درس خوانده باشند، نیاز است تا فرآیند معادل‌سازی و اخذ مجوز NDEB را طی کنند که خود شامل بخش‌های مختلفی است و اطلاعات بیشتر در این وب سایت ارائه شده است.

مراحل معادل‌سازی باید انجام شوند تا شما صلاحیت حضور در آزمون کتبی و ارزیابی مهارت‌های مختلف علمی و بالینی را پیدا کنید. این آزمون‌ها برای پزشک عمومی شامل ارزیابی دانش پایه AFK، ارزیابی دانش بالینی ACJ، ارزیابی مهارت بالینی ACS و آزمون OSCE هستند که برای تایید صلاحیت در هر آزمون نیاز است تا نمره حداقلی آن را دریافت کنید.

براساس قوانین دولتی و نظام سلامت کشور کانادا، پس از اخذ مدرک NDEB باید مجوز لازم از ایالت مورد نظر گرفته شود که در صورت اخذ این مجوز، فرد می‌تواند به عنوان دندانپزشک در این کشور مشغول به کار شود. باید گفت، قوانین ایالت‌های این کشور با هم دیگر تفاوت دارد و شما باید در ابتدا محل مورد نظر برای ادامه فعالیت در شغل دندان پزشکی را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: اقامت کانادا ، اقامت موقت کانادا

قوانین کار دندانپزشکی در کانادا

مقایسه در‌آمد دندان پزشکان در کانادا

در حالت کلی، می‌توان گفت شرایط در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در حد مناسب و منحصر به فردی قرار دارد. در صورتی که این شغل تخصصی را با دیگر شغل‌ها مقایسه کنیم، دنداپزشکی می‌تواند شرایط بسیار مناسبی داشته باشد. با این که مسیر موفقیت در گرفتن مجوزهای این شغل کمی زمان‌بر است اما در صورت موفقیت در آن می‌توانید علاوه بر مزیت عالی در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، از امکانات مختلف این کشور نیز بهره‌مند شوید. در هر صورت، براساس اعلام وب سایت Payscale.com، شما می‌توانید در‌آمد میانگین برای دندانپزشک‌ها را به صورت حداقلی 70 هزار دلار در نظر بگیرید که این مقدار برای افرادی است که تازه شروع به فعالیت کرده‌اند.

این در‌آمد برای افرادی با تجربه کاری موفق، میزان حدودی 120 هزار دلار است و در صورت محاسبه حداکثری، این مقدار تا 300 هزار دلار نیز می‌رسد. البته، باید گفت شغل‌های تخصصی در‌آمد بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند و در این بین، جراحان فک، دندان و صورت نیز دارای میزان بیشتری از دریافتی هستند. حقوق دندان پزشکان در کانادا در مقایسه با کشورهای مختلف، در سطح مناسبی قرار دارد و در صورتی که میانگین 120 هزار دلاری را در نظر بگیریم، این مقدار در‌آمد دندانپزشکان در کانادا بیشتر از استرالیا و آلمان است.

در ایالت‌های مختلف کشور کانادا شما می‌توانید بهترین شرایط شغلی و حتی تحصیلی را مشاهده کنید. براساس گزارش‌های مختلف میزان تقاضا در مورد شغل دندانپزشکی رو به افزایش است و این موضوع به دلیل رشد جمعیتی و نیاز مردم به دندانپزشک‌های باتجربه است. ایالت‌هایی مانند آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، مانیتوبا و انتاریو در صدر جدول از نظر در‌آمد دندانپزشکان در کانادا قرار دارند. در صورتی یک بررسی در ایالت‌های مختلف از نظر میزان تقاضای شغل های دندانپزشکی انجام دهیم، گزینه‌های متعددی را در ایالت‌های مختلف این کشور خواهیم یافت.

بهترین ایالت از نظر در‌آمد دندان پزشکان در کانادا

قبل از یافتن بهترین ایالت از نظر در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، بهتر است شرایط مختلف شهرهای این کشور را نیز بررسی کنید. باید گفت، شاید نیاز باشد تا از یک وکیل مهاجرت به کانادا استفاده کنید تا گزینه‌ای مناسب را برایتان پیشنهاد دهد. در واقع، شما دارای سابقه کاری و تحصیلی مختص به خود هستید و در این بین، ممکن است شرایط شما با دیگر افراد متفاوت باشد. با برقراری ارتباط با مشاوران موسسه مهاجرتی تراست شما می‌توانید از شرایط در‌آمد دندانپزشکان در کانادا اطلاع پیدا کنید و براساس مهارت‌ها و تخصص خودتان، یکی از بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. در این مسیر، مهم‌ترین نکته علائق و سابقه شغلی و تحصیلی شما است و کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست با بررسی رایگان رزومه شما، گزینه‌ای مناسب را برایتان پیشنهاد خواهند داد.

در صورتی که شما تخصص دندانپزشکی دارید و در این رشته تحصیل کرده‌اید، فرصت‌های بی‌نظیری را در کشور کانادا به دست خواهید آورد. دلیل این ادعا این است که در کنار شرایط مناسب در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، شما امکانات تحصیلی و تحقیقاتی بی‌نظیری را نیز در اختیار خواهید داشت. شاید شما در حال برنامه‌ریزی برای شروع تحصیل در این رشته باشید یا شاید دارای یک تخصص منحصر به فرد با تجربه کاری بالا هستید. در هر صورت، کشور کانادا می‌تواند گزینه‌ای عالی برای ادامه تحصیل یا فعالیت شغلی باشد که شرایط در‌آمد دندانپزشکان در کانادا و سطح علمی دانشگاه‌های آن بیانگر این ادعا است.

ایالت‌های معروف که شامل بریتیش کلمبیا، انتاریو، آلبرتا و ساسکاچوان هستند، برنامه‌های مناسبی را برای جذب نیروهای متخصص فراهم کرده‌اند و در صورت اقدام به ‌موقع و اصولی، می‌توانید با استفاده از تخصص و مهارت‌های طبابت خود به این کشور مهاجرت کنید. البته، در کنار موضوع در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، دقت در آزمون‌ها و مجوزهای لازم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مسیر باید به جزئیات آزمون‌ها و شرایط اخذ مجوز دندانپزشکی در کانادا نیز توجه داشته باشید که اطلاعات دقیقتر آن را می‌توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست دریافت کنید.

حقوق دندانپزشکان در کانادا

درآمد دندانپزشکان در کانادا بین 100 تا 120 هزار دلار است و این میزان در صورتی است که شما به عنوان متخصص بهداشت عمومی دهان و دندان فعالیت خود را شروع کنید. یک دندان پزشک در این کشور، دارای پیشرفت شغلی بسیار بی‌نظیری است و می‌تواند با ادامه تحصیل یا افزایش سابقه حرفه‌ای خود، میزان در‌آمد یا شرایط شغلی خود را بهتر کند. در این بین، باید قابلیت‌های مهم در شرکت‌های خصوصی را نیز عنوان کرد که افراد با تخصص‌های مرتبط با حوزه سلامت، می‌توانند در این نوع شرکت‌ها مشغول به کار شوند. در واقع، امکان کار پژوهشی و تحقیقاتی در کنار فعالیت شغلی فراهم است و این موارد در کنار در‌آمد دندانپزشکان در کانادا از مزایای مهم شغلی به شمار می‌رود.

میزان حقوق دندانپزشکان در کانادا در رشته‌های تخصصی و جراحی مقدار بیشتری است و در شهرها و ایالت‌های مختلف آن، می‌توان فرصت‌های زیاد شغلی را یافت. برای نمونه، ایالت‌های انتاریو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا از موقعیت‌های شغلی زیادی در مورد تخصص‌های جراحی برخوردار است و یک متخصص دندانپزشکی جراح در این ایالت‌ها در‌آمدی بیش از 300 هزار دلار نیز دارد که اطلاعات جزئی‌تر آن را می‌توانید در این وب سایت بررسی کنید.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا دندانپزشکی در کانادا جزو شغل‌های پر در‌آمد است؟

براساس آمار، این شغل در مقایسه با سایر مشاغل دارای در‌آمد قابل توجهی است و در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در رده درآمدی بیش از 200 هزار دلار دسته‌بندی می‌شود.

میانگین درآمد دندانپزشک در کانادا چقدر است؟

در‌آمد دندانپزشکان در کانادا وابسته به تخصص و مهارت آن‌ها است. این میزان رابطه مستقیمی با سابقه حرفه‌ای دارد اما می‌توان میزان آن را برای یک دندانپزشک بین 120 تا 240 هزار دلار در سال دانست.

بیشترین در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در کدام ایالت است؟

ایالت‌های انتاریو، آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا شرایط خوبی دارند و می‌توان با افزایش مهارت‌ها و سابقه شغلی انتظار درآمدی بالاتر را نیز در آن‌ها داشت.

آیا می‌توان با مدرک دندانپزشکی ایران در کانادا مشغول به کار شد؟

بله. این کار امکان‌پذیر است اما در ابتدا باید مدارک شما معادل‌سازی شوند و طی آزمون‌های NDEB مجوز لازم را اخذ کنید. پس از آن، با دریافت مجوزهای لازم از ایالت مورد نظر می‌توانید در این شغل فعالیت کنید.

آیا معادل‌سازی مدرک دندانپزشکی در کانادا امکان‌پذیر است؟

بله. این کار با ثبت نام در فرایند معادل‌سازی و گذراندن آزمون NDEB و طی کردن مراحل مختلف ممکن است.

شرایط معادل‌سازی مدرک دندانپزشکان در کانادا چیست؟

برای معادل‌سازی مدارک دندانپزشکی در کانادا باید در یکی از مراکز مورد تایید این کشور تحصیل کرده باشید. در این صورت، معادل‌سازی مدارک شما با ثبت نام در سیستم و گذراندن مراحل NDEB انجام خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق دندانپزشکی چگونه است؟

برای این کار نیاز است تا مدرک خود را در سیستم Wdoms.org بررسی کنید تا از مورد تایید بودن آن مطمئن شوید. در صورت تایید مدرک می‌توانید با استفاده از معادل‌سازی و پشت سر گذاشتن آزمون‌های تایید صلاحیت، مجوز NDEB و پس از آن مجوز ایالت مربوطه برای فعالیت خود را دریافت کنید.

شرایط شروع به کار دندانپزشکی کانادا چگونه است؟

شروع به کار شما منوط به داشتن مدرک معتبر و مورد تایید دندانپزشکی است. پس از آن نیاز خواهید داشت تا مدارک مورد نظر مانند مجوز ایالتی را دریافت کنید. باید گفت، دریافت مجوز ایالت مورد نظر از جمله الزامات شروع به کار به عنوان دندانپزشک در این کشور است.

ساعت کاری دندانپزشک در کانادا چقدر است؟

به طور میانگین هر دندانپزشک در این کشور پنج روز کاری دارد و در صورتی Full Time تلقی می‌شود که بیش از 30 ساعت فعالیت کند. این میزان ساعت کاری بین 30 تا 40 ساعت است.

در‌آمد دندانپزشکان در کانادا در ایالت‌های مختلف چگونه است؟

در ایالت‌های مختلف می‌توان تشابه بالایی را در گرایش‌های مختلف تخصصی مشاهده کرد. این در‌آمد تفاوت‌هایی دارد اما میانگین آن در ایالت‌های مختلف یکسان است.

آزمون تایید صلاحیت برای دریافت مجوز دنداپزشکی در کانادا به چه صورت است؟

این آزمون طی مراحل مختلف انجام می‌گیرد و به صورت تئوری و بالینی خواهد بود. در واقع، صلاحیت فرد باید به صورت علمی و تخصصی مورد آزمایش قرار بگیرد.

آینده دندانپزشکی در کانادا چگونه است؟

در حال حاضر، تقاضای زیادی برای جذب نیروهای متخصص در این کشور وجود دارد. بسیاری از برنامه‌های ایالتی وجود دارند که هدف از آن‌ها جذب متخصصان حوزه سلامت است و براساس رشد جمعیتی زیاد، می‌توان درآمد دندانپزشکان در کانادا و آینده این شغل را دارای شرایط خوبی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید