دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

شهر تورنتو یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر های کانادا است و مرکز تجارت، امور مالی، هنر و فرهنگ در کشور کانادا می باشد. تورنتو مرکز استان آنتاریو است. این شهر در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو واقع شده است که بخشی از مرز بین کانادا و ایالات متحده را تشکیل می دهد. بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا در شهر تورنتو واقع شده اند. دانشگاه های تورنتو دارای رنکینگ بالایی می باشند و جزو معتبرترین دانشگاه های کانادا محسوب می شوند. یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تورنتو کانادا است. این شهر امکانات فراوانی را برای دانشجویان بین المللی در رشته های تحصیلی مختلف فراهم می کند. در ادامه به معرفی و بررسی تحصیل در معتبرترین دانشگاه های تورنتو می پردازیم.

همچنین می توانید برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا ، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا به لینک مربوط به هر صفحه مراجعه کنید.

ویدیو معرفی شهر تورنتو

بهترین دانشگاه های تورنتو

همانطور که می دانید دانشگاه های تورنتو از رتبه علمی بسیار خوبی برخوردار می باشند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان یکی از دانشگاه های تورنتو را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. یکی از معتبرترین نشریات علمی جهان که هر ساله دانشگاه های جهان را بر اساس عواملی از قبیل شهرت دانشگاه، کیفیت تحصیلی و امکانات آموزشی، اساتید مجرب و … رتبه بندی می کند QS نام دارد. بسیاری از دانشگاه های تورنتو موفق شده اند در رتبه بندی QS رتبه بسیار خوبی را کسب نمایند. در سال 2021 دانشگاه تورنتو توانست در رتبه بندی QS بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های کانادا کسب نماید. برای مشاهده رتبه بندی QS دانشگاه های کانادا می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

برخی از برترین دانشگاه های تورنتو عبارتند از:

 • کالج دانشگاهی تیندال
 • دانشگاه اوکاد

درباره کالج های تورنتو و ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا بخوانید.

معرفی برخی از بهترین دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو دارای برنامه های آموزشی متنوع و امکانات آموزشی بی نظیری می باشند. شرایط تحصیل در هر یک از دانشگاه های تورنتو متفاوت است. در ادامه برخی از معتبرترین دانشگاه های تورنتو را معرفی می کنیم و شرایط تحصیل در این دانشگاه ها را بررسی می کنیم. همچنین می توانید اطلاعات کاملی درباره تحصیل در استانی که شهر تورنتو در آن واقع شده است را با مراجعه به صفحه تحصیل در آنتاریو بدست آورید.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک دانشگاه دولتی است که در سال 1827 تاسیس شد. این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های تورنتو موفق به کسب رتبه اول شده است. دانشگاه تورنتو طیف وسیعی از رشته ها مانند رشته های مهندسی، علوم انسانی، مدیریت، حقوق، هنر، پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت عمومی و… را ارائه می دهد. دانشگاه تورنتو دارای سه پردیس است که در شهر تورنتو و اطراف آن واقع شده اند.

پردیس های دانشگاه تورنتو

 • پردیس سنت جورج
 • پردیس میسیساگا
 • پردیس اسکاربورو

تقریبا 95 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو در پردیس سنت جورج تحصیل می کنند. همچنین حدود 60 درصد دانشجویان کارشناسی نیز در این پردیس تحصیل می کنند. دانشگاه تورنتو حدود 700 برنامه کارشناسی و بیش از 200 برنامه کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد. مسکن دانشجویی در اطراف پردیس های دانشگاه قرار دارد و محل اقامت برای همه دانشجویان سال اول کارشناسی تضمین شده است.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

شهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 57000 تا 67000 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است شهریه رشته های تحصیلی مختلف، ممکن است کمی متفاوت باشد. همچنین هزینه تحصیل پس از سال اول با افزایشی نسبی همراه خواهد بود. شهریه مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تورنتو حدود 21000 دلار کانادا در سال می باشد.

 • زبان تحصیل در دانشگاه تورنتو

زبان تحصیل در دانشگاه تورنتو انگلیسی است. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای مقطع کارشناسی 6.5 (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد) و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6.5 را کسب کرده باشد). همچنین حداقل نمره کل تافل IBT برای مقطع کارشناسی 100 (داوطلب باید در قسمت نوشتاری حداقل نمره 22 را کسب کرده باشد) و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 93 است (داوطلب باید در بخش های نوشتاری و مکالمه حداقل نمره 22 را کسب کرده باشد).

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا و تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا بخوانید.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک یک دانشگاه بین المللی آموزشی و تحقیقاتی پیشرو در تورنتو کانادا است. بیش از 53000 دانشجو از 178 كشور جهان در دانشگاه دولتی یورک تحصیل می کنند. دانشگاه یورک یکی از پویاترین جوامع تحقیقاتی در جهان است. دانشگاه یورک یازده دانشکده دارد، از جمله دانشکده هنرهای لیبرال و مطالعات حرفه ای، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی لاسوند، دانشکده بازرگانی، دانشکده حقوق، کالج گلندون، دانشکده آموزش، دانشکده بهداشت، دانشکده مطالعات محیطی، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده هنر، رسانه، نمایش و طراحی (دانشکده هنرهای زیبا).

دانشگاه یورک رشته های بسیار متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: علوم کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، علوم زیستی، علوم بیولوژیکی، تجارت و اقتصاد، حسابداری و مالی، مدیریت کسب و کار، سیاست و مطالعات بین المللی (شامل مطالعات توسعه)، جامعه شناسی، مطالعات ارتباطات و رسانه ها، روانشناسی، تاریخ، فلسفه، هنرهای نمایشی و طراحی، ادبیات و زبان شناسی، ریاضیات و آمار، فیزیک و نجوم، علوم زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی و بسیاری از رشته های دیگر.

دانشگاه یورک سومین دانشگاه بزرگ کانادا است و تقریبا 7000 استاد و کارمند و بیش از 325000 دانش آموخته در سراسر جهان دارد.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه یورک

شهریه مقطع کارشناسی حدود 44000 تا 47000 دلار کانادا در سال است و شهریه مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 28000 تا 80000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل تا حدود زیادی بستگی به رشته تحصیلی دارد.

 • زبان تحصیل در دانشگاه یورک

زبان تحصیل در دانشگاه یورک، انگلیسی و فرانسوی است. اکثر دانشجویان زبان انگلیسی را به عنوان زبان تحصیل خود در دانشگاه یورک انتخاب می کنند. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای مقطع کارشناسی 6.5 و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 7 است (در برخی از رشته ها مانند رشته های علوم انسانی، هنرهای زیبا و علوم اجتماعی، حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای مقاطع تحصیلات تکمیلی باید 7.5 باشد). حداقل نمره کل تافل IBT برای مقطع کارشناسی 83 و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی 91 است (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در برخی از رشته ها مانند رشته های علوم انسانی، هنرهای زیبا و علوم اجتماعی حداقل نمره کل تافل IBT باید 100 باشد).

همچنین درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بخوانید.

دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون جزو بهترین دانشگاه های تورنتو و کانادا می باشد. دانشگاه رایرسون یک دانشگاه دولتی است و از هشت دانشکده مجزا تشکیل شده است. بیش از 39500 دانشجو در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تحصیل می کنند. تمرکز اصلی دانشگاه رایرسون بر نوآوری و کارآفرینی است. دانشگاه رایرسون هر ساله بیش از 100 برنامه کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد.

برخی از رشته هایی که در دانشگاه رایرسون ارائه می شوند عبارتند از: هنر و علوم انسانی، تاریخ، فلسفه و الهیات، هنرهای نمایشی و طراحی، ادبیات و زبان شناسی، معماری، علوم فیزیکی، ریاضیات و آمار، فیزیک و نجوم، علوم زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی، جامعه شناسی، شیمی، علوم اجتماعی، مطالعات ارتباطات و رسانه ها، سیاست و مطالعات بین المللی، جغرافیا، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، مدیریت کسب و کار، حسابداری و مالی، مهندسی عمران، مهندسی پزشکی، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی شیمی، حقوق، روانشناسی، علوم زیستی، علوم بیولوژیکی.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه رایرسون

شهریه مقطع کارشناسی حدود 28900 تا 39000 دلار کانادا است. شهریه مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 23700 تا 25700 دلار کانادا در سال است.

 • زبان تحصیل در دانشگاه رایرسون

زبان تحصیل در دانشگاه رایرسون، انگلیسی است. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای مقطع کارشناسی 6.5 و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در اکثر رشته ها 7 است. حداقل نمره کل تافل IBT برای مقطع کارشناسی در رشته های مهندسی و علوم به جز علوم کامپیوتر و معماری 83 و در رشته های دیگر 93 است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز حداقل نمره کل تافل IBT  در برخی از رشته ها مانند رشته های شبکه کامپیوتر و مهندسی نوآوری و کارآفرینی 80، در رشته های ارتباطات و فرهنگ، مدیریت، مدیریت بازرگانی و حسابداری 100، در رشته روزنامه نگاری 105 و برای رشته های دیگر 93 است.

درباره تحصیل در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا و استادی پلن بخوانید.

معرفی برخی از بهترین دانشگاه های تورنتو

هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو

هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو نسبت به بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا مقرون به صرفه تر است. دانشگاه های تورنتو به دلیل داشتن امکانات آموزشی منحصر به فرد و ارائه برنامه های تحصیلی متنوع و با کیفیت دارای رتبه علمی بسیار بالایی می باشند. با این حال دانشگاه های تورنتو شهریه تحصیلی بسیار مناسبی دارند. هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی بیشتر از هزینه تحصیل دانشجویانی است که دارای شهروندی کانادا می باشند. بنابراین دانشجویان کانادایی نسبت به دانشجویان بین المللی شهریه کمتری پرداخت می نمایند. هزینه تحصیل در هر کدام از دانشگاه های تورنتو متفاوت است.

 به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی تورنتو بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی آن می باشد. شهریه دانشگاه های تورنتو در مقطع کارشناسی به طور میانگین حدود 30000 تا 67000 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که شهریه رشته های تحصیلی مختلف، ممکن است متفاوت باشد. برای مثال شهریه رشته های پزشکی و مهندسی بیشتر از رشته های دیگر می باشد. هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز در رشته های مختلف، متفاوت است. به طور میانگین شهریه دانشگاه های تورنتو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از 23000 دلار کانادا در سال شروع می شود و شهریه برخی از رشته ها ممکن است تا 80000 دلار کانادا در سال نیز برسد.

همچنین درباره رشته های پرطرفدار در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی بخوانید.

زبان تحصیل در دانشگاه های تورنتو

در اکثر دانشگاه های تورنتو زبان تحصیل، زبان انگلیسی است. البته در برخی از دانشگاه های تورنتو مانند دانشگاه یورک دانشجویان می توانند در بعضی از رشته ها به زبان فرانسه نیز تحصیل کنند. اما به طور کلی اکثر دانشجویان بین المللی در دانشگاه های تورنتو به زبان انگلیسی تحصیل می کنند. دانشجویانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه های تورنتو پذیرش اخذ نمایند باید نمره خوبی را در یکی از آزمون های بین المللی زبان ایلتس یا تافل کسب کنند.

هر یک از دانشگاه های تورنتو نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره آیلتس یا تافل در نظر گرفته اند. به طور کلی داشتن مدرک ایلتس با نمره 6 به بالا برای مقطع کارشناسی و 6.5 به بالا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی یا مدرک تافل با نمره 80 به بالا برای مقطع کارشناسی و 90 به بالا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی الزامی است. البته ممکن است برخی از دانشگاه های تورنتو نمره ایلتس یا تافل بالاتری را از شما بخواهند. شما باید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات مربوط به مدرک زبان را مطالعه کنید تا از حداقل نمره مورد نیاز برای آزمون های زبان مطلع شوید.

پادکست بشنوید!

درباره دوره زبان در کانادا بخوانید.

ددلاین دانشگاه های تورنتو

دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های تورنتو باید مدارک تحصیلی خود را در زمان اعلام شده برای دانشگاه ارسال کنند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های تورنتو را دارند می توانند در طی دو مرحله برای ثبت نام در دوره های مورد نظر خود اقدام نمایند. معمولا آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه های تورنتو در زمستان، 1 سپتامبر است. همچنین ثبت نام در تابستان از 15 ژانویه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کمی زودتر برای دانشجویان کارشناسی آغاز می شود.

 لازم به ذکر است که ددلاین هر کدام از دانشگاه های تورنتو با یکدیگر متفاوت است. همچنین در یک دانشگاه ممکن است تاریخ ددلاین رشته های تحصیلی و مقاطع تحصیلی مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. به طور کلی هر کدام از دانشگاه های تورنتو تاریخی را به عنوان ددلاین برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف اعلام می کنند. داوطلبانی که قصد دارند از دانشگاه های تورنتو پذیرش تحصیلی اخذ نمایند، می توانند با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود از تاریخ دقیق ددلاین برای رشته و مقطع تحصیلی خود باخبر شوند. بهتر است برای افزایش شانس قبولی، 8 تا 12 ماه قبل از شروع دوره، درخواست خود را ارسال کنید. حدود یک یا دو ماه پس از به پایان رسیدن مهلت ارسال درخواست، نامه رسمی پذیرش از دانشگاه دریافت خواهید کرد.

درباره ددلاین دانشگاه های کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های تورنتو

هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های تورنتو با یکدیگر به رقابت می پردازند. شرایط اخذ پذیرش هر یک از دانشگاه های تورنتو با یکدیگر متفاوت است. همچنین شرایط اخذ پذیرش برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد. داوطلبانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه های تورنتو پذیرش اخذ کنند باید در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی معدل بالایی داشته باشند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های تورنتو در مقطع کارشناسی، معدل داوطلبان در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی باید 16 به بالا باشد. البته معدل مورد قبول هر کدام از دانشگاه های تورنتو متفاوت است. به طور کلی داوطلبانی که معدل بالاتری دارند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های تورنتو خواهند داشت. البته برخی از دانشگاه های تورنتو به داوطلبانی که معدل پایین تری دارند نیز پذیرش تحصیلی اعطا می کنند.

برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، داوطلبان باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند. برای دوره کارشناسی ارشد، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر باشند. داشتن ریزنمرات خوب و معدل بالا نیز بسیار مهم می باشد. برای اخذ پذیرش در دوره های دکتری نیز داوطلبان باید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از یک دانشگاه معتبر با معدل بالا کسب کرده باشند. داشتن مقالات علمی-پژوهشی و مقالات ISI نیز شانس داوطلب برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره دکتری را بالا می برد. برای اخذ پذیرش دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در برخی از رشته ها، داوطلبان باید در آزمون GRE شرکت کنند و نمره خوبی را در این آزمون کسب نمایند. بسیاری از دانشگاه ها آزمون GRE را به عنوان ملاکی برای ارزیابی و پذیرش داوطلبان در دوره های تحصیلات تکمیلی در نظر می گیرند. کسب نمره قابل قبول در آزمون های آیلتس یا تافل نیز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های تورنتو الزامی است. البته نمره مورد قبول هر دانشگاه برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد. داوطلبان می توانند با مراجعه به صفحه رسمی دانشگاه های تورنتو از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف اطلاع یابند.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، محاسبه GPA در کانادا و اپلای با معدل پایین اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های تورنتو

برخی از دانشجویان بین المللی توان پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاه های تورنتو را ندارند و به همین دلیل به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های تورنتو می باشند. بسیاری از دانشگاه های تورنتو برای دانشجویان در رشته های مختلف، بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی در نظر می گیرند. دانشجویان واجد شرایط می توانند از این بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. بعضی از این بورسیه ها فقط هزینه های تحصیل را پوشش می دهند و برخی دیگر علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی دانشجو را نیز پوشش می دهند. آن دسته از داوطلبانی که رزومه تحصیلی درخشانی دارند و در آزمون های زبان آیلتس یا تافل نمره بالایی را کسب کرده اند، شانس بیشتر برای اخذ بورسیه تحصیلی خواهند داشتند.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی، داشتن مقالات علمی و ISI می تواند شانس داوطلب را برای اخذ بورسیه چند برابر کند. در برخی از رشته ها شرکت در آزمون GRE و کسب نمره بالا در این آزمون به اخذ بورسیه تحصیلی داوطلبان در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری کمک شایانی می کند. بسیاری از دانشگاه های تورنتو نمره GRE را به عنوان ملاکی برای پذیرش داوطلبان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر می گیرند. داوطلبانی که به دنبال بورسیه تحصیلی هستند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های تورنتو از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها مطلع شوند. همچنین می توانید برای اطلاع یافتن از آخرین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده در کانادا به این صفحه مراجعه نمایید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا و فاند تحصیلی کانادا بخوانید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های تورنتو

مزایای تحصیل در دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو به دلیل داشتن امکانات آموزشی منحصر به فرد و انجام پروژه های تحقیقاتی شهرت بسیار زیادی دارند. یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در دانشگاه های تورنتو کیفیت بالای آموزش است. دانشگاه های تورنتو طیف وسیعی از رشته ها را در مقاطع تحصیلی مختلف با بالاترین کیفیت ارائه می دهند. اکثر دانشجویان دانشگاه های تورنتو پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند و این خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

از طرفی هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو نسبت به هزینه تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و انگلستان نسبتا مناسب تر است. دانشگاه های تورنتو و کانادا به داشتن مناسب ترین شهریه دانشگاهی در بین کشورهای انگلیسی زبان مشهور است. به همین دلیل دانشجویان بسیار زیادی کانادا و دانشگاه های تورنتو را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند.

دانشجویان بین المللی دانشگاه های تورنتو در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی فرصت کار دارند. همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های تورنتو ممکن است واجد شرایط اخذ اقامت دائم در کانادا باشند. برنامه اجازه کار پس از تحصیل در کانادا (PWPP) به دانشجویان اجازه می دهد تا سه سال پس از اتمام تحصیلات در کانادا بمانند و کار کنند و سپس برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

بیشتر بدانید

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

کار در کانادا

کار‌آموزی در کانادا

سوالات متداول

زبان تحصیل در دانشگاه های تورنتو چیست؟

زبان های انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی در کانادا هستند. همه دانشگاه های تورنتو دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بعضی از دانشگاه های تورنتو برخی از برنامه های آموزشی خود را هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

در رتبه بندی دانشگاه های جهان کدام یک از دانشگاه های کانادا بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های کانادا کسب کرده است؟

دانشگاه تورنتو

آیا دانشگاه های تورنتو شهریه بالایی دارند؟

خیر، دانشگاه های تورنتو نسبت به بسیاری از دانشگاه های کشور های انگلیسی زبان دیگر، شهریه مناسب تری دارند.

آیا دانشجویان ایرانی می توانند از دانشگاه های تورنتو بورسیه تحصیلی اخذ کنند؟

بله، دانشجویان ایرانی مانند دیگر دانشجویان بین المللی در صورت واجد شرایط بودن می توانند از دانشگاه های تورنتو بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

آیا داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش یا بورسیه تحصیلی از دانشگاه های تورنتو الزامی است؟

برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری داشتن مدرک زبان با نمره قابل قبول الزامی است. برای دوره کارشناسی آن دسته از داوطلبانی که نمره خوبی را در آزمون های آیلتس یا تافل کسب کرده اند، از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش یا بورسیه تحصیلی برخوردار خواهند بود. البته در برخی از موارد داوطلبانی که دارای رزومه تحصیلی درخشانی هستند اما مدرک زبان ندارند ممکن است موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های تورنتو شوند. این دسته از داوطلبان باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی در دوره های آموزشی زبان که توسط دانشگاه ارائه می شوند، شرکت کنند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات