وام مسکن در کانادا

وام مسکن در کانادا

شرایط دریافت وام مسکن در کانادا

 • تنها راه اطمینان یافتن از داشتن شرایط اخذ وام مسکن کانادا، مراجعه به بانک و دریافت پیش تأییدیه وام مسکن است؛ سپس وام‌دهندۀ شما متعهد می‌شود که با شرایط مشخصی به شما وام ارائه دهد.
 • شما در این مرحله ملزم به دریافت وام مسکن نیستید، ولی برای تأیید صلاحیت‌تان، گذراندن این مرحله کمک‌کننده است.
 • بجای اینکه برای اطلاع یافتن از گزینه‌های وام مسکن یکی‌یکی به بانک‌های مختلف مراجعه کنید، می‌توانید با مراجعه به یک کارگزار وام مسکن معتبر از تمامی گزینه‌های وام مسکن که بانک‌های مختلف ارائه می‌کنند، مطلع شوید.
 • اگر کانادایی هستید یا مدتی در کانادا اقامت داشته‌اید، بانک‌ها برای تصمیم‌گیری در خصوص ارائۀ وام به شما سوابق اعتباری کانادایی شما را بررسی می‌کنند. اگر سابقۀ اعتباری ندارید، می‌توانید با دریافت وام‌های کوچک از بانک موردنظر خود و پرداخت به‌موقع اقساط آن برای خود اعتبار جمع کنید. کارت اعتباری دریافت کنید و با مسئولیت‌پذیری از آن استفاده کنید.
 • برای خرید خانه در کانادا، به سپردۀ نقدی و یک منبع درآمد مانند یک شغل نیاز خواهید داشت.
 • اگر به‌تازگی به کانادا مهاجرت کرده‌اید، این امکان وجود دارد که وام مسکن را بر اساس سوابق خود در کشور مبدأ دریافت نمایید. دریافت این وام از طریق بانک‌هایی مانند کانادین ایمپریال بنک آو کامرنس (CIBC) یا رویال بنک (RBC) وجود دارد. در این خصوص لازم است شما حداقل 25 تا 35 درصد از سرمایۀ لازم برای خرید خانه را خودتان تأمین نمایید (نه از طریق وام). اگر شما از قبل پیشنهاد کاری در کانادا داشته باشید، قادر خواهید بود تا سپردۀ کمتری سرمایه‌گذاری کنید.
 • اگر هنوز شغلی در کانادا دست‌وپا نکرده‌اید، برخی وام‌دهندگان از شما می‌خواهند تا به‌اندازۀ یک سال پرداخت اقساط وام مسکن خود را در بانک سپرده‌گذاری کنید.
 • برخی وام‌دهندگان ممکن است سخت‌گیری کمتری در خصوص شرایط گفته‌شده داشته باشند، اما احتمالاً نرخ بهرۀ وامی که به شما می‌دهند بیشتر خواهد بود.

همچنین بخوانید: کارت اعتباری در کانادا ، خدمات بانکی در کانادا

پادکست بشنوید!

وام مسکن در کانادا

رادیو تراست

موضوع: وام مسکن در کانادا

راه های ارتباطی با پیام روشنی

www.heedlending.com

payam@heedlending.com

وام مسکن مرسوم در کانادا

ارائه‌دهندگان وام مسکن در کانادا می‌توانند تا 80 درصد از هزینۀ خرید ملک را برای ساکنین کانادایی تأمین کنند. شما باید 20 درصد باقی‌مانده را خودتان در دسترس داشته باشید.

وام مسکن با نرخ بهره بالا در نظام بانکداری کانادا

اگر توانایی پیش‌پرداخت 5 تا 20 درصد از هزینۀ خرید ملک را دارید، به وام با نرخ بهرۀ بالا نیاز خواهید داشت و این بدین معنی است که باید بیمۀ وام مسکن خریداری نمایید. برخی از وام‌دهندگان شما را ملزم به پرداخت کل حق بیمه از قبل می‌کنند و برخی دیگر حق بیمه را به پرداخت‌های ماهیانۀ اقساط وام اضافه می‌کنند.

بیشترین میزان وام مسکن نسبت به درآمد کسب شده در کانادا

یک راه خوب برای اطلاع از اینکه به چه میزانی قادر هستید وام دریافت کنید، استفاده از محاسبه‌گرهای آنلاین HSBC و TD Bank است.

استفاده از محاسبه‌گرهای بانک‌های مختلف، نتایج نسبتاً متفاوتی خواهد داشت.

واسطه‌های وام مسکن
اکثر واسطه‌های وام مسکن، مشاوران مستقل هستند. آن‌ها با وام‌دهندگان بسیاری سروکار دارند و با توجه به شرایط شما احتمالاً بتوانند بهترین وام مسکن مناسب شما را پیدا کنند. آن‌ها کارمزد خود را از حق کمیسیونی که وام‌دهنده پرداخت می‌کند، دریافت می‌کنند. بیشتر افراد دریافته‌اند که این واسطه‌ها قادرند وام‌های مسکن مقرون به‌صرفه‌تر و با سپردۀ کمتر نسبت به حالتی که خودشان به‌تنهایی برای دریافت وام اقدام می‌کنند، پیدا کنند.

راه دیگر برای پی بردن به مقدار مجاز وام دریافتی، استفاده از خطوط راهنمای زیر است که از شرکت مسکن و وام مسکن کانادا استخراج شده است. وام‌دهندگان از این قوانین برای تصمیم‌گیری در خصوص حداکثر مبلغی که توانایی پرداخت آن را دارید استفاده می‌کنند.

 • قانون 1: شما نباید بیش از 32 درصد از درآمد ناخالص خود را صرف هزینه‌های مربوط به مسکن کنید. این هزینه‌ها شامل اقساط پرداختی وام مسکن، مالیات ملک، نیمی از هزینه‌های واحد آپارتمانی (اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید) و کل هزینۀ اجاره می‌شوند.
 • قانون 2: شما نباید بیش از 40 درصد از درآمد ناخالص خود را صرف پرداخت بدهی‌هایی همچون وام مسکن، کارت اعتباری، وام‌های خودرو و دیگر موارد نمایید.

همچنین درباره مالیات در کانادا بخوانید.

وام مسکن مرسوم در کانادا

قراردادهای باز یا بسته وام مسکن کانادایی

 • وام مسکنی که قرارداد باز دارد (Open Mortgage)، نسبت به وام مسکن دارای قراردادِ بسته (Closed Mortgage) انعطاف‌پذیری بیشتری دارد.
 • وام مسکن دارای قرارداد باز می‌تواند در هر زمان و بدون هیچ جریمه‌ای کامل تسویه شود یا به نحوی تغییر نماید.
 • اقساط وام‌های مسکن دارای قرارداد بسته نمی‌تواند یکجا پرداخت شود و باید تا زمان سررسید، اقساط آن ماه‌به‌ماه پرداخت گردد، مگر اینکه قرض گیرنده مایل باشد با نرخ بهرۀ بیشتری اقساط بدهکار خود را بپردازد. برخی وام‌دهندگان ممکن است اجازۀ بازپرداخت زودرس و محدود را بدهند، بدون اینکه وام‌گیرنده را جریمه نمایند. وام‌های مسکن دارای قراردادِ بسته، نرخ بهرۀ کمتری دارند.

در اینجا نرخ بهرۀ وام‌های مسکن ارائه‌شده توسط برخی از وام‌دهندگان اصلی کانادا در جولای 2018 آورده شده است.

نرخ بهره ثابت وام‌ های مسکن با قرارداد های بسته در کانادا

نوع وام مسکنRBCTD BankScotiabankCIBC
6 ماهه3.49%3.14%4.75%3.75%
1 ساله3.49%3.04%3.69%3.39%
2 ساله3.74%3.44%3.59%3.34%
3 ساله4.30%3.49%4.04%3.64%
5 ساله5.34%5.59%5.34%5.14%


مطالعۀ بیشتر در مورد راهنمای وام مسکن در کانادا

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

چگونه بفهمم شرایط دریافت وام مسکن در کانادا را دارم؟

برای اطمینان یافتن از داشتن شرایط اخذ وام مسکن در کانادا، باید به بانک مراجعه کرده و یک پیش تأییدیه وام مسکن دریافت نمایید. در این صورت وام‌ دهنده شما متعهد می ‌شود که با شرایط مشخصی به شما وام دهد. وام گیرندگان همچنین باید ثابت کنند که در هر شرایطی قادر به پرداخت قسط های وام خود هستند، حتی اگر بهره وام بالاتر از حد انتظار باشد.

نرخ بهره وام مسکن در کانادا چقدر است؟

نرخ بهره پنج‌ ساله بانک ‌های بزرگ کانادا به طور میانگین چیزی حدود ۴.79 درصد است. با این وجود، با کمی جستجو و مذاکره حتی می‌توان وامی با نرخ‌ بهره کمتر نیز دریافت کرد.

چگونه بهترین بانک برای گرفتن وام مسکن در کانادا را پیدا کنیم؟

جهت اطلاع یافتن از بهترین بانک برای دریافت وام مسکن به جای مراجعه به تک تک بانک ‌های مختلف در کانادا، می‌توانید با مراجعه به یک کارگزار وام مسکن معتبر در این کشور از تمامی گزینه‌ های وام مسکن که بانک‌ های مختلف کانادا ارائه می ‌کنند، مطلع شوید و بهترین آن را برای خود انتخاب نمایید. اکثر این واسطه ها، مشاوران مستقلی هستند که با وام‌ دهندگان بسیاری سروکار دارند و با توجه به شرایط شما می توانند وام مسکن مناسب شما را پیدا کنند.

وام مسکن کانادا چند درصد از هزینه خرید ملک در این کشور را تأمین می کند؟

ارائه ‌دهندگان وام مسکن در کانادا می‌ توانند تا 80 درصد از هزینۀ خرید ملک را برای ساکنین کانادایی تأمین کنند. 20 درصد باقی ‌مانده باید توسط خود شخص پرداخت گردد.

تا چه مبلغی می توانم وام مسکن در کانادا دریافت کنم؟

برای اطلاع از اینکه به چه میزانی قادر هستید از بانک های کانادایی وام دریافت کنید، می توانید از محاسبه ‌گرهای آنلاین HSBC و TD Bank استفاده کنید. البته استفاده از محاسبه‌گرهای بانک‌ های مختلف، نتایج نسبتاً متفاوتی خواهد داشت.

شرایط دریافت وام مسکن در کانادا برای تازه واردین چیست؟

اگر به ‌تازگی به کانادا مهاجرت کرده ‌اید، این امکان برای شما وجود دارد که وام مسکن را بر اساس سوابق خود در کشور مبدأ دریافت نمایید. دریافت این وام از طریق بانک ‌هایی مانند کانادین ایمپریال بنک آو کامرنس (CIBC) یا رویال بنک (RBC) وجود دارد. در این خصوص باید حداقل 25 تا 35 درصد از سرمایه لازم برای خرید خانه را خودتان تأمین کنید.

آیا دریافت وام مسکن در کانادا قبل از پیدا کردن شغل امکان پذیر است؟

بله؛ اگر تازه وارد هستید و هنوز شغلی در کانادا دست ‌و پا نکرده ‌اید باز هم می توانید از وام مسکن در کانادا بهره مند گردید. اما در این صورت برخی وام ‌دهندگان از شما می‌ خواهند تا به‌ اندازه یک سال پرداخت اقساط وام مسکن خود را در بانک سپرده‌گذاری کنید. البته اگر شما از قبل پیشنهاد کاری در کانادا داشته باشید، قادر خواهید بود تا سپرده کمتری سرمایه ‌گذاری کنید.

آیا می توانم بدون دریافت وام مسکن در کانادا خانه بخرم؟

بله؛ اگر برای خرید ملک در کانادا از 100٪ وجه نقد برخوردار باشید می توانید ملکی را بدون گرفتن وام در این کشور خریداری کنید.

در چه صورت باید وام مسکن با نرخ بهره بالا در کانادا دریافت کنیم؟

اگر توانایی پیش‌ پرداخت تنها 5 تا 20 درصد از هزینه خرید ملک در کانادا را دارید، به وام با نرخ بهره بالا نیاز خواهید داشت و این بدین معنی است که باید بیمه وام مسکن خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب فوق مراجعه کنید.

چگونه برای دریافت وام مسکن در کانادا اعتبار جمع کنیم؟

بانک ‌ها برای تصمیم‌گیری در خصوص ارائه وام مسکن به شما سوابق اعتباری کانادایی شما را بررسی می‌کنند. اگر سابقۀ اعتباری ندارید، می‌توانید با دریافت وام‌ های کوچک از بانک موردنظر خود و پرداخت به ‌موقع اقساط آن برای خود اعتبار جمع کنید. کارت اعتباری دریافت کنید و با مسئولیت‌پذیری از آن استفاده کنید.

تا چه میزان از درآمد ماهیانه در کانادا را می توان صرف پرداخت وام مسکن کرد؟

شما نباید بیش از 40 درصد از درآمد ناخالص خود در کانادا را صرف پرداخت بدهی ‌هایی همچون وام مسکن، کارت اعتباری، وام‌ های خودرو و دیگر موارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید