تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

کانادا کشوری بسیار پیشرفته با فرصت های زیاد برای کار و دریافت حقوق خوب است. به همین دلیل ، بسیاری از دانشجویان خارجی تمایل دارند برای تحصیل و سپس پیدا کردن شغل مناسب به کانادا مهاجرت کنند. دولت کانادا نیز این مسئله را به خوبی می داند و به همین دلیل مدت هاست که امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا را فراهم کرده است. مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که مدرک خود را از یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی دریافت کرده باشند و می خواهند از طریق کار مدت طولانی تری در کانادا بمانند. با تراست همراه باشید.

اگر به دنبال تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا هستید، باید بدانید که دولت کانادا قوانین اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی را که با اصطلاح (PGWP) شناخته می‌شود، برای دانشجویان بین‌المللی خود در نظر گرفته است. PGWP دانشجویان بین‌المللی را قادر می‌سازد تا پس از اتمام دوره خود در یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی (DLI)، تجربه کاری کانادایی را به دست آورند. دانشجویان بین‌المللی برای واجد شرایط بودن جهت اخذ PGWP، باید طبق یک برنامه تمام وقت حداقل در DLI هشت ماه دوره آموزشی گذرانده باشند. علاوه بر این برنامه تحصیلی آنها در نهایت باید منجر به اخذ دیپلم و یا هر گونه گواهی دیگر شود.

وکلای ما در سازمان مهاجرتی تراست می‌توانند به تمام سؤالات شما در مورد ویزای تحصیلی کانادا از جمله پذیرش کالج کانادا، تمدید اجازه تحصیل در کانادا، تمدید مجوز تحصیل در کانادا، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا و غیره پاسخ دهند. برای شروع همین امروز با ما تماس بگیرید.

درباره ویزای کانادا بیشتر بدانید.

تمدید مجوز اقامت کانادا با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

تمدید مجوز اقامت کانادا با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

هنگامی که دوره تحصیلی شما در کانادا به پایان رسید، مجبور نیستید حتما به کشور خود بازگردید. شما به عنوان یک دانشجوی فارغ‌التحصیل در کانادا می توانید با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا، اقامت خود را در این کشور تمدید کنید. برای این منظور باید برای دریافت مجوز کار در کانادا اقدام کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. در نهایت نیز می توانید برای اقامت دائم و اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایید. اگر می خواهید مراحل اخذ اقامت دائم کانادا را به درستی طی کنید پیشنهاد می کنیم با وکلای مجرب ما در سازمان مهاجرتی تراست واقع در شهر ونکوور کانادا تماس بگیرید.

درباره اقامت کانادا بیشتر بدانید.

نحوه تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به کاری

نحوه تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به کاری

هنگامی که دوره تحصیلی شما در یکی از دانشگاه ‌های کانادا به پایان رسید ، فقط شش ماه پس از پایان تحصیل فرصت خواهید داشت تا کار مورد نظر خود را پیدا کرده و برای تبدیل ویزای تحصیلی به کار اقدام کنید. پس از این شش ماه در صورتی که موفق به پیدا کردن کار نشوید، مجوز اقامت شما منقضی شده و باید این کشور را ترک کنید. بنابراین فرصت را از دست ندهید و به محض اتمام تحصیل برای دریافت مجوز کار تلاش کنید. در صورتی که فارغ‌التحصیل یک دانشگاه یا کالج معتبر باشید حتما می توانید مجوز کار پس از تحصیل را به سرعت دریافت کرده و مشغول به کار شوید. برای کسب راهنمایی بیشتر می توانید با متخصصان امور مهاجرت در سازمان تراست تماس بگیرید

مجوز کار پس از اتمام تحصیل در کانادا (PGWP) معمولا 8 ماه تا 3 سال معتبر است شایان ذکر است این مجوز در شرایط معمولی و قبل از همه گیری ویروس کرونا فقط به افرادی تعلق می‌گرفت که نوع تحصیل آن‌ ها، تمام وقت و حضوری بود. اما در حال حاضر گذراندن دوره تحصیلی به صورت آنلاین در کانادا نیز به قانون اخذ مجوز کار افزوده شده است که در بخش های بعدی به آن می پردازیم.

 • یک کارفرمای کانادایی پیدا کنید

برای تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به کاری، ابتدا باید کارفرمایی پیدا کنید که مایل باشد یک شغل تمام وقت به شما بدهد. آن کارفرما در ابتدا باید موقعیت شغلی خود را تبلیغ کند تا ثابت کند هیچ کانادایی برای شغل پیدا نشده است. بنابراین اگر یک کانادایی برای شغل مذکور پیدا شود، کارفرما باید به جای شما او را استخدام کند. اما هنگامی که کارفرما موقعیت شغلی خود را تبلیغ کرد و هیچ کانادایی پیدا نشد، می تواند برای نظر بازار کار (LMO) درخواست دهد. سپس اگر LMO تأیید شده باشد، شما می توانید درخواست اجازه کار کنید.

 اگر با ویزای تحصیلی به کانادا آمده اید و می خواهید ویزای دانشجویی را به ویزای کاری تغییر دهید، ممکن است CIC در ابتدا فکر کند که شما به دنبال راهی برای اقامت در کانادا هستید که در این صورت صدور مجوز کار برای شما دشوار خواهد شد. بنابراین برای تأیید مجوز کار در کانادا، باید ابتدا ثابت کنید که با کشور خود ارتباط قوی دارید و برنامه ای برای ماندن طولانی مدت در کانادا ندارید.

درباره ویزای کار در کانادا بیشتر بدانید.

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا برای دوره های آنلاین

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا برای دوره های آنلاین

دانشجویانی که به صورت آنلاین برنامه تحصیلی خود را شروع کرده باشند، پس از آمدن به کانادا همچنان واجد شرایط PGWP سه ساله هستند. البته به طور معمول، دوره های آنلاین تحصیل در کانادا در برنامه PGWP به حساب نمی آیند. با این حال، با توجه به وقفه های ایجاد شده در مهاجرت در سراسر دنیا که مربوط به شیوع بیماری کووید-19 است، قوانین جدید و موقت مهاجرت کانادا، اکنون به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا در خارج از کشور به صورت آنلاین تحصیل کنند و پس از فارغ‌التحصیلی برای درخواست مجوز کار در کانادا اقدام نمایند

 یکی از مزایای مهم این روش کاهش هزینه تحصیل در کانادا است، زیرا شما مجبور نیستید در ابتدای تحصیل در کانادا هزینه های اضافی زندگی در کانادا را نیز متحمل شوید. طبق این قانون دانشجویان جدید بین‌المللی که دوره تحصیلی خود را در DLI کانادا به صورت آنلاین در پاییز سال 2020 آغاز کرده اند و حداکثر 50 درصد برنامه را در خارج از کشور به پایان رسانده اند ، پس از اتمام تحصیلات همچنان قادر به دریافت PGWP برای کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کانادا هستند. اگر می خواهید بدانید آیا هنوز واجد شرایط این قانون مهاجرت در کانادا هستید و همین‌طور برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا و اخذ PGWP به شرایط زیر نیاز است:

 1. تاییدیه رسمی مدرک تحصیلی
 2. گذرنامه و مدارک مربوط به معاینات پزشکی
 3. مجوز تحصیل معتبر ( شامل تایید دوره و مقطع تحصیلی  و همچنین تایید محل تحصیل اعم از دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی)
 4. طول دوره تحصیل باید حداقل 8 ماهه باشد. شایان ذکر است طول اقامت برای کار به طول دوره تحصیل بستگی دارد. مثلا اگر طول دوره تحصیلی شما بیش از دو سال باشد، حداکثر تا 3 سال می‌توانید اقامت کاری پس از تحصیل دریافت کنید.

وکلای مجرب ما در سازمان مهاجرتی تراست همواره به متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا توصیه می کنند که اگر با هدف کار و اقامت، تصمیم به تحصیل در کانادا را دارند، پیش از هر اقدام برای پذیرش در یکی از مراکز آموزشی کانادا می بایست حتما شرایط دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی مورد نظر خود را برای دریافت PGWP مطالعه و بررسی نمایند. آن دسته از دانشگاه‌ های کانادایی که به شما مدرک رسمی تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌دهند، در بیشتر اوقات برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا مورد تایید می باشند.

درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

بعضی از دوره های یک‌ ساله ، دو ساله و بیشتر کالج ها نیز شرایط مشابه دارند ، بنابراین در صورتی که در این کالج ها اقدام به تحصیل کرده اید نگرانی بابت اخذ ویزای کار پس از تحصیل وجود ندارد. تقریبا تمام کالج ‌های دولتی شرایط لازم جهت دریافت مجوز کار پس از تحصیل را در کانادا فراهم می کنند. اما با این وجود ممکن است برخی کالج های خصوصی این شرایط را نداشته باشند. بنابراین حتما قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا تحقیقات لازم را انجام دهید. شما همچنین می توانید در این خصوص با متخصصان مهاجرتی ما در دفتر حقوقی مهاجرتی تراست مشورت نمایید.

پادکست بشنوید!

گفتگو با محمدرضا ؛ تجربـه تحصیل و کار در کانادا

گفتگو با محمدرضا ؛ تجربـه تحصیل و کار در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تجربـه تحصیل و کار در کانادا

در چه شرایطی ویزای کاری کانادا به شما تعلق نمی گیرد

حتما برای شما مهم است که بدانید در چه شرایطی امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا برای شما میسر نمی باشد. این شرایط باید در بررسی‌های قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی کانادا لحاظ گردد. بنابراین پیش از اقدام به پذیرش کالج یا هر موسسه آموزشی در کانادا، حتما شرایط دریافت ویزای کاری پس از تحصیل را هم مطالعه کنید. در شرایط زیر ویزای کاری کانادا به شما تعلق نمی گیرد:

 1. یکی از شرایطی که امکان اخذ مجوز کار پس از تحصیل را از شما سلب می کند این است که شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی قبلا مجوز کار پس از تحصیل گرفته باشید، در این صورت مگر برای تمدید در شرایط خاص نمی توانید دوباره برای مجوز کار درخواست دهید.
 2. دوره‌ های آموزش از راه دور نیز قبل از همه گیری کووید-19 شرایط ویزای کاری پس از تحصیل را نداشتند. اما الان قوانین مربوطه کمی تغییر کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با ما تماس بگیرید.
 3. موسسات آموزشی غیرکانادایی نیز برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل معتبر نیستند و بنابراین چنانچه شما در یکی از این موسسات که در خاک کانادا هم وجود دارد تحصیل کنید، باز هم نمی توانید برای تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کاری اقدام نمایید.
 4. در صورتی که به شکل غیرقانونی ترک تحصیل کرده باشید، به طور خودکار شرط ارائه مدرک تحصیلی معتبر را از دست داده‌ و در نتیجه قادر به دریافت مجوز کار پس از تحصیل نخواهید بود.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفت و گو با مهدی دکتـرای سیستم های انرژی از دانشگاه واتـرلو کانادا و مدیـر فنـی شرکـت Edgecom کـانـادا

پادکست گفت و گو با مهدی دکتـرای سیستم های انرژی از دانشگاه واتـرلو کانادا و مدیـر فنـی شرکـت Edgecom کـانـادا

رادیو تراست

موضوع: تجربـه تحصیل و کار در کانادا

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید