اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند، این است که آیا با مدرک دانشگاه آزاد هم می‌توان اپلای کرد یا حتما باید از دانشگاهی دولتی مدرک داشت. اگر بخواهیم تاثیر مدرک دانشگاهی بر فرآیند اخذ پذیرش به ویژه پذیرش تحصیلی کانادا را مورد بررسی قرار دهیم، از دیدگاه و جنبه‌های مختلفی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

اولین دیدگاه، بر پایه توانایی‌های فردی استوار است و دیدگاه دوم نیز بر اساس اعتبار دانشگاه فرد متقاضی باید سنجیده شود. اما کدام یک از این دو تاثیرگذاری بیشتری دارد؟ این سوالی است که ما قصد داریم تا انتهای این مطلب پاسخ آن را برای شما پیدا کنیم.

موسسه مهاجرتی تراست همواره به دنبال جذب اعتماد شما مشتریان عزیز است. با توجه به این موضوع، می‌توانید به راحتی و بدون هیچ هزینه خاصی، برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره تیم حرفه‌ای و کارشناسان ما در این خصوص بهره‌مند شوید.

تاثیر توانایی ‌های فردی در اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

شاید شما هم بارها با این موضوع برخورد کرده باشید که می‌گویند “اگر مدرک دانشگاه آزاد داری، نباید به مهاجرت فکر کنی”. جای هیچ شکی نیست که داشتن مدرک معتبر شانس اخذ پذیرش متقاضی را افزایش می‌دهد. اما داشتن مدرک معتبر، همه چیز نیست. شرایط زیادی وجود دارد که باید دست به دست هم دهند تا شما موفق به اخذ پذیرش از یکی از موسسه‌های آموزشی معتبر کانادا و یا هر کشور دیگری شوید. جالب است بدانید در اغلب کشورهای دنیا، داشتن مدرک دانشگاه سراسری معتبر، حتی جزو اولویت‌های اصلی هم نیست.

شرایط تعیین کننده دیگری هم وجود دارد که از مدرک‌تان اهمیت بیشتری دارند. در واقع، تعیین کننده‌ترین شرط‌ها، معدل و داشتن مقالات قوی است. پس از آن شرایط دیگری مثل داشتن مدرک زبان معتبر مطرح می‌شود و پس از آن هم عواملی مانند تمکن مالی وجود دارند. داشتن مدرک دانشگاهی، بیشتر مثل امتیازی ویژه است و هیچ وقت شرط اصلی نبود. بنابراین، اپلای و اخذ پذیرش از موسسه‌های آموزشی معتبر با مدرک دانشگاه آزاد هم کاملا امکان‌پذیر است.

درباره اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

تاثیر مدرک دانشگاه آزاد در اپلای

تاثیر مدرک دانشگاه آزاد در اپلای

برخلاف باور عموم، داشتن مدرک دانشگاه آزاد هیچ وقت شانس شما برای اپلای را از بین نمی‌برد. البته، موضوع مهمی که نباید از آن غافل شویم، این است که اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بسیار معتبر و تراز اول دنیا برای همه و با هر دانشگاه و رتبه و معدلی هم ممکن نیست. تقریبا در تمام موسسه‌های آموزشی، رتبه‌بندی دانشگاه متقاضی یکی از تعیین کننده‌ترین فاکتورها است. به عبارت دیگر، برای اخذ پذیرش در آن‌ها هم توانایی‌های فرد متقاضی تاثیرگذار است و هم اعتبار دانشگاه.

بنابراین، در صورتی که قصد اپلای برای بهترین موسسه‌های آموزشی دنیا را دارید، باید رتبه دانشگاه خود را هم به عنوان فاکتوری تعیین کننده در نظر داشته باشید. اما اگر سطح علمی و آموزشی موسسه مورد نظر شما برایتان اهمیت خاصی ندارد، نباید نگران داشتن مدرک دانشگاه آزاد باشید. البته، برخی مراکز دانشگاه آزاد کشور ما جزو برترین دانشگاه‌های کشور هستند و نباید دیدگاه ناخوشایندی نسبت به تمامی آن‌ها داشت.

تا به حال در این مطلب متوجه شدید که بیشتر از این که مدرک دانشگاه آزاد در شانس اپلای فرد متقاضی تاثیرگذار باشد، سطح توانایی‌های فردی مطرح هستند. اما در بخش‌های بعد قصد داریم کمی بیشتر به تاثیر معدل در فرآیند اپلای، اعتبار و رتبه‌بندی دانشگاه‌های داخلی کشورمان، هزینه‌های جاری برای این کار و برخی موضوعات دیگر بپردازیم.

تاثیر معدل در اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

زمانی که در مورد اپلای در کشورهای خارجی مثل کانادا صحبت می‌کنیم، معدل شخص متقاضی فاکتور بسیار مهم‌تری از دانشگاهی است که از آن فارغ‌التحصیل شده است. با توجه به این موضوع، همانطور که خودتان هم تصور می‌کنید، شانس فردی که با معدل بالا از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل می‌شود، بسیار بیشتر از فردی است که با معدل پایین یا متوسط از دانشگاهی دولتی و خوب مدرک گرفته است.

به طور کلی، شرط معدل برای اپلای در رشته‌های مختلف به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. این فاکتورها شامل کشور مورد نظر و همچنین دانشگاه مد نظر است. بدیهی است که شرط معدل در دانشگاه تاپ و رده بالا در کشوری مثل فرانسه با دانشگاه متوسط در کانادا برابر نیست. در صورتی که قصد اپلای در دانشگاه‌های رده بالای کشورهای تاپ دنیا دارید، ممکن است نیاز به داشتن معدل بالای ۱۶ و یا حتی بیشتر داشته باشید. بدین ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت هر چه دانشگاه و کشور مورد نظر شما بهتر باشند، معدل بالاتری هم نیاز خواهید داشت.

اما به هر حال، باید بدانید که برای اپلای در رشته‌های مهندسی سخت‌گیری‌های کم‌تری وجود دارد. در این شرایط، معدل پیش‌دانشگاهی، دیپلم و مدارک بالاتر اهمیت کم‌تری پیدا می‌کنند و زمانی که از اهمیت آن‌ها کاسته شود، نقش مدرک زبان پررنگ‌تر می‌شود. به طور عمده، در صورتی هم که معدل شما برای موسسه آموزشی مورد نظر اهمیت داشته باشد، فقط مدرک آخر ملاک است. به عنوان مثال، اگر قصد اپلای برای مقطع دکتری دارید، معدل مقطع کارشناسی ارشدتان مطرح است و یا اگر قصد اپلای در مقطع کارشناسی ارشد دارید، معدل مدرک کارشناسی‌تان ملاک خواهد بود و همینطور الی آخر …

حد مشخصی وجود ندارد که بتوان گفت افراد فقط از بازه معدل x تا y می‌توانند در کشورهای خارجی اپلای کنند. هر رتبه، معدل و مدرکی که داشته باشید، هنوز هم انتخاب‌های زیادی برایتان وجود دارد که به شما کمک می‌کنند در کشور خارجی اقامت داشته باشید. بنابراین، بیش از حد به این موضوع حساسیت نداشته باشید و فقط تمام تلاش خود را به کار بگیرید که در این مسیر به موفقیت برسید. در این مسیر، ارتقاء سطح مهارت‌های فردی خود را هم فراموش نکنید و همیشه سعی کنید ثابت کنید، بهترین فردی هستید که مرکز آموزشی مورد نظرتان می‌تواند جذب کند.

درباره اپلای با معدل پایین بخوانید.

تاثیر معدل در اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

آیا مدرک دانشگاه آزاد برای اپلای در خارج از کشور اعتبار دارد

این موضوعی بسیار کلی است که به شرایط زیادی بستگی دارد. این که شما قصد دارید به کدام کشور مهاجرت کنید، در کدام موسسه آموزشی اپلای کنید، قصد اخذ پذیرش از کالج دارید و یا می‌خواهید در دانشگاه تحصیل کنید، جزو عوامل تعیین‌کننده هستند. دلیل این امر هم این است که معیار کشورها با یکدیگر به شدت متفاوت است و در هر کدام از مراکز آموزشی این کشورها هم باز برخی اولویت‌ها و قوانین خود را دارند که باعث گستردگی این مبحث می‌شود.

بر اساس قوانین موسسه آموزشی، ممکن است داشتن مدرک دانشگاه آزاد برای اپلای تاثیرگذار باشد و این کشور آن را نپذیرد. اما موسسه آموزشی دیگری در کشوری دیگر ممکن است هیچ اهمیتی به مدرک شما ندهد و فقط توانایی‌های شما را بسنجد. برای شفاف‌سازی بیشتر درمورد این موضوع، ما لیست ۱۰ دانشگاه برتر کشورمان در سال ۹۹ را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا حداقل بدانید که دانشگاه شما بین آن‌ها هست یا نه. در ابتدا نگاهی به رتبه دانشگاه‌های دولتی در ایران می‌اندازیم.

رتبهدانشگاهمقالات داخلیمقالات بین‌المللی
۱دانشگاه تهران۴۱۹۲۸
۲دانشگاه فردوسی مشهد۱۴۸۴
۳دانشگاه فرهنگیان۱۴۷۰
۴دانشگاه تربیت مدرس۱۳۸۲۴
۵دانشگاه شهید بهشتی۱۳۵۲۴
۶دانشگاه صنعتی امیرکبیر۱۳۰۴
۷دانشگاه شیراز۱۳۰۵
۸دانشگاه علامه طباطبائی۱۲۲۰
۹دانشگاه علم و صنعت ایران۱۱۵۱۳
۱۰دانشگاه تبریز۱۰۶۶

رتبه مراکز مختلف دانشگاه آزاد ایران در سال ۹۹

رتبهدانشگاهمقالات داخلیمقالات بین‌المللی
۱دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران۲۱۰۵
۲دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز۱۲۹۰
۳دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب۹۳۰
۴دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال۸۲۱
۵دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین۷۱۶
۶دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز۵۷۰
۷دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز۵۵۱
۸دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج۵۴۲
۹دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد۵۱۲
۱۰دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد۵۰۲

درباره تاثیر مقاله بر اپلای بخوانید.

کدام دانشگاه آزاد بهتر است

کدام دانشگاه آزاد بهتر است

در بحث اپلای، این که کدام شعبه یا مرکز دانشگاه آزاد بهتر از بقیه است، چندان اهمیت خاصی ندارد. اما به هر حال، اگر نسبت به این موضوع کنجکاو هستید، می‌توانید لیست بالا را مشاهده کنید که به رتبه بهترین مراکز دانشگاه آزاد در ایران پرداختیم.

باید توضیح دهیم که به سبب این که افراد زیادی از دانشگاه‌های معتبر ایران به کشورهای خارجی مهاجرت کردند، اساتید آن‌ها با دانشگاه‌شان هم کمی آشنایی پیدا کرده‌اند. بنابراین، به مرور زمان برخی دانشگاه‌ها بیشتر از بقیه شناخته شدند و در واقع، به محبوبیت بیشتری نزد اساتید خارجی دست پیدا کردند.

اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در کانادا

یکی از کشورهایی که نزد دانشجویان ایران و همچنین تعداد زیادی از آن‌ها در سایر کشورهای دنیا محبوبیت بسیار زیادی دارد، کانادا است. هر ساله هزاران نفر از سراسر دنیا برای اخذ پذیرش مراکز آموزشی این کشور اقدام می‌کنند و سعی می‌کنند که با پذیرش در کالج یا دانشگاه‌ های کانادا، موفق به مهاجرت به کانادا شوند. اما آیا با مدرک دانشگاه آزاد هم می‌توان به کانادا مهاجرت کرد؟ قطعا پاسخ این سوال مثبت است اما برای این که با سایر ابعاد این موضوع هم آشنایی پیدا کنید، کمی بیشتر درمورد آن توضیح می‌دهیم.

بدیهی است که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا یکی از مراکز معتبر دانشگاهی کانادا را داشته باشید، هر چه از دانشگاهی با رتبه بالاتر مدرک خود را دریافت کرده باشید، شانس قبولی پذیرش شما هم بیشتر می‌شود. البته، این بدین معنی نیست که افرادی که مدرکشان از دانشگاه‌های یکی از دو جدول بالا نیست، هیچ شانسی برای اپلای در کانادا ندارند و نمی‌توانند پذیرش بگیرند؛ اصلا این طور نیست. هیچ وقت نباید ناامید شد. زیرا همیشه راهی برای جبران وجود دارد. این دسته از افراد، می‌توانند در مراکز آموزشی که در رده‌های بعدی قرار دارند، تحصیل کنند.

به طور کلی، اخذ پذیرش از هر مرکز آموزشی در کانادا مانند هر کشور دیگری در دنیا، بیشتر از هر چیز به توانایی‌های فردی شخص متقاضی بستگی دارد. بنابراین، بیش از هر چیز دیگری، عواملی مانند داشتن معدل بالا، رزومه قوی و مدرک زبان معتبر در پذیرش و یا پذیرفته نشدن هر شخص تعیین‌کننده هستند. البته، حتی برای کسانی که معدل چندان بالایی ندارند و یا حتی مدرک زبان معتبری هم ندارند، باز هم شانس هست.

این دسته از افراد می‌توانند برای مراکز آموزشی رده‌های بعدی درخواست پذیرش دهند و وقتی آن را به دست آوردند، یک دوره آموزش زبان هم سپری کنند. این دوره‌های آموزش زبان قبل از شروع تحصیل یا در حین آن برگزار می‌شوند و به هیچ وجه در شانس اخذ پذیرش شخص متقاضی تاثیرگذار نیستند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، احتمالا تاکنون متوجه شدید که داشتن مدرک از دانشگاهی معتبر در ایران شانس اخذ پذیرش دانشگاه‌های معتبر کانادا را کمی افزایش می‌دهد. اما در عین حال، این جزو اولویت‌های اصلی نیست و افراد متقاضی با مدرک دانشگاه آزاد و یا حتی سایر موسسه‌های دانشگاهی ایرانی هم هنوز می‌توانند برای اپلای در مراکز آموزشی کانادا اقدام کنند و حتی در صورتی که مدرک زبان معتبر هم ندارند، می‌توانند قبل یا در حین شروع دوره تحصیل در رشته اصلی خود، دوره آموزش زبان را هم در همان موسسه آموزشی سپری کنند.

هزینه اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

هزینه اپلای مبحثی گسترده است که زیاد ارتباطی به داشتن مدرک دانشگاه آزاد ندارد و برای همه دانشگاه‌ها به یک شکل است. موضوع بعدی این است که هزینه اپلای در هر رشته و در هر کشور متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه اپلای در رشته مهندسی برق در استرالیا با هزینه اپلای در این رشته در کانادا متفاوت است و این موضوع حتی در یک رشته که در دانشگاه‌های مختلف یک کشور ارائه می‌شود، باز هم متفاوت است.

بنابراین، مهمترین فاکتورها در تعیین هزینه اپلای در کشورس خارجی عبارت‌اند از رشته مورد نظر، کشور مقصد و مقطع تحصیلی. طبیعتا، هزینه اپلای در مقطع تحصیلی کارشناسی با اپلای در مقطع دکترا یکسان نیست.

موضوع قابل توجه در مبحث هزینه‌های لازم برای اپلای در کشوری خارجی، این است که تا زمانی که شما در مرحله اخذ پذیرش هستید، هزینه‌هایتان چندان زیاد نخواهند بود. بخش عمده این هزینه‌ها شامل ترجمه ریز نمرات و سایر مدارک می‌شوند و همچنین، هر موسسه آموزشی در کشور خارجی مورد نظر شما هم برای قبول درخواست پذیرش، مبلغی را دریافت می‌کند تا شرایط شما را بررسی کند.

بنابراین، بخش عمده هزینه‌هایی که در مرحله اپلای باید بپردازید، شامل همین دو مورد می‌شوند. البته، پس از اخذ پذیرش هم مبلغی جزئی برای رزرو جایگاه خود در دانشگاهی که پذیرفته شدید هم باید بپردازید که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار متغیر است.

درمورد هزینه ترجمه مدارک خود، نگرانی زیادی نباید داشته باشید. تا زمانی که این مطلب در حال تهیه شدن است، هزینه ترجمه هر مدرک شما با مهر رسمی حداکثر حدود ۶۰ هزار تومان می‌شود و در کل چیزی حدود ۲۰۰ دلار برای این کار باید هزینه کنید. پس از آن، هزینه بررسی شرایط در مرکز آموزشی مورد نظرتان مطرح می‌شود. همانطور که پیش از این هم اشاره‌ای کوتاه کردیم، این هزینه، بسته به کشور، رشته و دانشگاه مورد نظر شما متفاوت است. اما هزینه بررسی شرایط برای اپلای تقریبا زیر ۱۰۰ دلار است. صد البته، در این بین استثناهایی هم وجود دارد که شاید این هزینه را به بیشتر از ۱۰۰ دلار هم برساند. اما این معمولا شامل موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌های بسیار سطح بالا و معروف هر کشور می‌شود.

پس از پرداخت هزیه‌های اپلای در دانشگاه مورد نظر خود، وارد پروسه اخذ ویزای تحصیلی می‌شوید. در واقع، اصل هزینه‌های شما برای مهاجرت به کشور خارجی از همین جا شروع می‌شود که معمولا پروسه‌ای طولانی، زمان بر و پر هزینه است. اما نگران نباشید. ما در کل این پروسه کنار شما هستیم.

در صورتی که کشور مقصد مورد نظر در ایران سفارت خانه نداشته باشد، باید برای انجام مراحل اخذ ویزای خود از طریق یکی از کشورهای همسایه اقدام کنید که خودش باعث می‌شود هزینه‌هایتان حتی بیشتر از این شود. بنابراین، هزینه رفت و آمد سفر به این کشور را هم باید جزو هزینه‌های خود در نظر بگیرید که در این صورت، عوارض خروج از کشور هم هر مرتبه برایتان بیشتر خواهد شد.

چیزی که در نهایت باید به خاطر داشته باشید، این است که هدف خود را در اولویت و مقدم بر هر چیز دیگری قرار دهید. مهاجرت به کشوری دیگر و ادامه تحصیل در آن و سپس اخذ اقامت دائم و ماندگاری برای همیشه، هدف بسیار ارزشمندتری از این است که نگران هزینه‌های این کار باشید. هرچقدر هم که در این مسیر هزینه کنید، نتیجه نهایی بسیار شیرین است که دیگر هیچ وقت به هزینه‌هایی که برای این کار کردید، فکر نخواهید کرد.

پس از این که وارد کشور مورد نظر خود شدید و کارهایتان روی روال افتاد، در عرض دو یا نهایتا سه ماه می‌توانید تمام هزینه‌هایی که در این مسیر متقبل شده بودید را جبران کنید. پس، به هیچ وجه نگران هزینه‌هایی که در برابرتان قرار دارند، نباشید و فقط به مسیر نهایی و مقصد خود فکر کنید که می‌توانید بقیه سال‌های عمر خود را با دغدغه‌های کم‌تری سپری کنید.

آیا با مدرک دانشگاه آزاد می‌توان اپلای کرد

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب ارائه کردیم، اکنون به عنوان جمع‌بندی، می‌توانیم به این سوال پاسخ مثبت دهیم. با مدرک دانشگاه آزاد هم می‌توانید اپلای کنید و در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور شروع به تحصیل کنید. نگران هزینه‌هایی که برای این کار می‌کنید، نباشید و فقط به هدف نهایی خود فکر کنید.

هزینه‌هایی که در این مسیر می‌کنید، در برابر نتیجه‌ای که در نهایت به دست می‌آورید، هیچ ارزشی ندارند. در واقع، بهای ناچیزی برای دستیابی به هدفی بزرگ است. مدرک خود را چه از دانشگاه آزاد گرفته باشید، چه از دانشگاه دولتی و چه از هر مرکز آموزشی دیگری مثل پیام نور و حتی غیر انتفاعی، باز هم شانس اخذ پذیرش از دانشگاه در کشورهای خارجی را دارید.

اپلای در دانشگاه‌های کانادا هم همینطور است و مدرک دانشگاهی شما آنقدرها که تصور می‌شود، تاثیرگذار نیست. البته که داشتن مدرک دانشگاهی معتبر شانس پذیرش شما را تا حدی افزایش می‌دهد. اما نباید این طور فکر کنید که همه چیز به مدرک شما بستگی دارد. در حقیقت، توانایی‌های فردی شما مثل داشتن مقاله‌های باکیفیت و سطح بالا، رزومه خوب، پشتوانه مالی و مدرک زبان معتبر به مراتب، عوامل تاثیرگذارتری نسبت به مدرک دانشگاهی هستند. اگرچه که مدرک زبان هم باز فاکتور چندان تعیین‌کننده‌ای نیست و داشتن آن صرفا شانس پذیرش شما را افزایش می‌دهد.

بدون داشتن مدرک زبان هم هنوز شانس اخذ پذیرش دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا و همینطور تعداد زیادی از کشورهای دیگر سراسر دنیا دارید. تنها اتفاقی که در صورت نداشتن مدرک زبان رخ می‌دهد، این است که قبل و یا حتی در حین دوره تحصیل خود باید دوره زبان را هم سپری کنید.

با این وجود، اگر هنوز هم تمایل دارید که از معتبرترین دانشگاه‌های ایران در سال ۹۹ که می‌توانند شانس موفقیت شما در روند اپلای را افزایش دهند، آگاه شوید، می‌توانید به دو جدولی که در اواسط این مطلب در اختیار شما قرار دادیم، مراجعه کنید و لیست ۱۰ دانشگاه دولتی برتر کشور در سال جاری و همچنین ۱۰ شعبه برتر دانشگاه آزاد را مشاهده کنید.

در هر صورت، فراموش نکنید که برای وارد شدن به این مسیر باید شناخت خوبی از آن داشته باشید. ما برای ارائه‌ی شناختی کامل از این مسیر، با شما همراه هستیم. موسسه مهاجرتی تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر ما بسپارید و هیچ نگرانی دیگری از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلای ما و گرفتن مشاوره تخصصی، می‌توانید همین الان جلسه‌ی خصوصی رزرو کنید.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه رایگان

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات