اوقات شرعی کلگری

اوقات شرعی کلگری برای مسلمانانی که قصد مهاجرت به کلگری را دارند، یکی از نکات قابل اهمیت است. شهر کلگری که در ایالت آلبرتا واقع شده است، برای متخصصان و محصلان یک مقصد مهاجرت به شمار می‌رود چرا که یکی از بهترین و زیباترین شهرهای کانادا است.

جمعیت حدودی ۱.۵۸ میلیون نفری در آن سکونت دارند و از این جمعیت حدود سه تا پنج درصد را مسلمانان تشکیل داده‌اند. شما زمانی که اوقات شرعی کلگری را بررسی می‌کنید، تشابه زیادی بین آن و زمان‌های اذان کشور ایران و شهرهای مختلف این کشور خواهید دید که در ادامه مطلب بررسی می‌شوند.

لینک های مفید!

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین آلبرتا
  • شروع زندگی در آلبرتا

اذان صبح به وقت کلگری

شاید در مقایسه شهر کلگری با دیگر شهرها مانند تورنتو، اذان صبح آن کمی دیرتر شروع شود و این به دلیل موقعیت جغرافیایی آن است. این شهر در منطقه غربی کشور کانادا قرار گرفته است و باید گفت، فاصله زیادی با مرز غربی این کشور دارد.

در زمستان و ماه‌های دسامبر تا فوریه، اوقات شرعی کلگری در مورد اذان صبح بین ساعت ۶ صبح تا ۷ صبح است و خورشید نیز در این ماه‌ها بین ساعت ۷:۳۰ تا ۹ طلوع می‌کند. با این حال، زمانی که مسلمانان برای عبادت در این ساعات در اختیار دارند، زیاد است. زمان اذان صبح در ماه‌های بعدی نیز رفته‌رفته از ساعت شش کمتر می‌شود و تا ماه جولای به حدود ۳:۳۰ خواهد رسید.

اذان مغرب به وقت کلگری

اوقات شرعی کلگری در رابطه با اذان مغرب نیز یک مزیت مهم برای مسلمانان مهاجر این کشور به شمار می‌رود. با این که این زمان تغییرات زیادی در طول سال دارد، اما مسلمانان کشور ایران مشکلی از این نظر نخواهند داشت. مانند کشور ایران، این زمان در ماه‌های سرد سال یعنی زمستان زودتر اتفاق می‌افتد و از حدود ساعت ۴:۳۰ در ماه دسامبر تا حدود ساعت ۶ در ماه فوریه متغیر است.

پس از گذشت از این فصل نیز رفته‌رفته زمان اذان مغرب این شهر به سمت نیمه شب حرکت کرده و تا ماه جولای به ساعت ۱۰ شب خواهد رسید.

اوقات شرعی به وقت کلگری

زمان‌های شرعی این شهر را می‌توانید از سایت موسسه مهاجرتی تراست ملاحظه کنید که به صورت لحظه‌ای و دقیق برای شما فراهم شده است. با این حال، در صورتی که اطلاعات دقیقی از اوقات شرعی کلگری مورد نیازتان باشد، وب سایت‌های معتبری از موسسات مذهبی در کشور کانادا موجود هستند که توسط جامعه مسلمان آن ایجاد شده‌اند. البته، جوامع اسلامی و مساجد مختلفی در این شهر وجود دارند که امکانات آن برای مسلمانان مهیا شده است.

اذان صبح به افق کلگری

با یک نگاه کلی می‌توان فهمید در اوقات شرعی کلگری در مورد اذان صبح، زمان کافی برای مسلمانان برای عبادت وجود دارد. در طول سال، از شروع اذان صبح در این شهر حدود یک تا دو ساعت تا طلوع خورشید وقت وجود دارد. با این حال، در بعضی از روزهای زمستان، شما طلوع خورشید را دیرتر ملاحظه خواهید کرد.

برای نمونه، در ماه دسامبر و ژانویه می‌توان طلوع آفتاب را در ساعت ۸:۳۰ تا ۹ مشاهده کرد. در کنار آن، می‌توان دیگر اوقات شرعی کلگری را نیز مناسب شرایط مسلمانان مهاجر دانست و برای نمونه، ظهر شرعی در این شهر بین ساعات ۱۲ تا ۲ اتفاق می‌افتد.

اذان مغرب به افق کلگری

شما در ماه‌های زمستان اذان مغرب و غروب خورشید را حدود ساعت ۴ تا ۶ عصر ملاحظه خواهید کرد. با این حال، به دلیل طولانی‌تر بودن شب‌ها، فرصت بیشتری برای عبادت در این ماه‌ها وجود دارد. با‌ گذشت از فصل سرد سال و شروع گرمای بهار، این زمان اذان نیز رو به افزایش است چرا که طول روزها نیز در فصول گرم افزایش پیدا می‌کند.

برای نمونه، اذان مغرب تا ماه جولای و وسط تابستان به ساعت ده شب نزدیک خواهد شد. برای اطلاع روزانه از اوقات شرعی کلگری می‌توانید از امکانات وب سایت موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید.

ساعت شرعی کلگری

در این شهر جمعیت مسلمان متعددی سکونت دارند و بر همین اساس نیز، مراکز اسلامی و مساجدی در آن بنا شده است. در بسیاری از روزهای سال شما می‌توانید از امکانات و قابلیت‌های مراکز مختلف آن استفاده کنید که تعداد آن‌ها کم هم نیست.

برای نمونه، موسسه اسلامی شیعه یکی از مکان‌هایی است که برای کسب اطلاعات و دسترسی مسلمانان به امکانات لازم ساخته شده است و در مناطق جنوبی شهر قرار دارد. برای اطلاع از اوقات شرعی کلگری نیز می‌توانید از وب سایت‌های این موسسات استفاده کنید.

همچنین درباره ایرانیان کانادا و جمعیت کانادا بخوانید.

اوقات شرعی در کلگری

با یک نگاه کلی می‌توان دریافت که نزدیک بیست موسسه و مسجد در این شهر وجود دارد. بنابراین، مسلمانان می‌توانند در زمان‌های عبادی یا در صورت نیاز به اطلاع از مسائل مختلف به آن‌ها مراجعه کنند. مساجد این شهر در زمان‌های عبادت برای استفاده مسلمانان باز هستند که چند مورد از آن‌ها را می‌توان مسجد بیت‌النور، السلام و الفلاح دانست.

اذان به افق کلگری

با مراجعه به مکان‌های مذهبی که برای مسلمانان ایجاد شده‌اند، می‌توانید اطلاعات دینی لازم و موارد مرتبط را کسب کنید. خوشبختانه، در این شهر نیز مانند دیگر شهرهای کانادا امکاناتی برای مذاهب فراهم شده است و از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان مساجد و مراکز اسلامی را بر شمرد.

وب سایت موسسه اسلامی شیعه این شهر از جمله مهم‌ترین آن‌ها برای اطلاع از اوقات شرعی کلگری است و علاوه بر آن، مرکز اسلامی در جنوب شهر نیز امکانات خوبی را برای جمعیت مسلمان فراهم کرده است.

اذان صبح به افق کلگری برای شیعه

اذان صبح در طول سال از حدود ساعت ۳:۳۰ تا ۷ صبح متغیر است. شما در طول زمستان روزهای کوتاه‌تری را مشاهده خواهید کرد و در تابستان نیز روزها بلندتر و زمان غروب خورشید نیز دیرتر است. اوقات شرعی کلگری تا حدود زیادی مشابه دیگر شهرهای کشور کانادا است و تشابه زیادی نیز با کشور ایران دارد. در کنار این موضوع، در صورتی که بخواهید در زمان‌های مختلف روز به عبادت بپردازید، مشکلی از نظر شغلی یا تحصیل نخواهید داشت.

اوقات شرعی کلگری برای شیعه

شیعیان نیز مانند اهل سنت کشور، می‌توانند از شرایط مناسب این شهر بهره‌مند شوند. در واقع، جمعیت متعدد مسلمانان در کلگری حضور دارند و مکان‌های مذهبی زیادی نیز برای آن‌ها فراهم شده است.

باید گفت، اطلاعات مذهبی و دینی از طریق وب سایت‌ها یا خود موسسات مذهبی در دسترس عموم قرار دارد و علاوه بر آن شما می‌توانید برای اطلاعات مورد نظر در مورد اوقات شرعی کلگری از وب سایت موسسه مهاجرتی تراست نیز استفاده کنید.

اوقات شرعی به افق کلگری

تمامی زمان‌های عبادی و وقت‌های اذان از طریق وب سایت تراست قابل مشاهده است. علاوه بر آن، شما می‌توانید از قابلیت‌های دیگر مانند وب سایت موسسات و مساجد این شهر استفاده کنید که اوقات شرعی کلگری را به صورت جزئی و دقیق در اختیارتان قرار داده است. باید گفت، مکان‌های مذهبی این شهر در مناطق مختلف شهر مانند مرکز و اطراف آن وجود دارند و امکانات متعددی را به مسلمانان ارائه می‌دهند.

اوقات شرعی کلگری کانادا

زمان‌های عبادت و اوقات شرعی کلگری در مورد اذان صبح، ظهر و مغرب متناسب با شرایط کشور ایران است. شما در طول سال اذان صبح را بین ساعت ۳:۳۰ تا ۷ مشاهده خواهید کرد و اذان ظهر نیز بین ساعت ۱۲ تا ۲ خواهد بود.

در کنار آن، اذان مغرب این شهر در زمستان بین ساعت ۴:۳۰ تا ۶ است و در فصول گرم سال نیز این زمان از ساعت ۶ تا ۱۰ شب متغیر خواهد بود. در حالت کلی، مسلمانان مهاجر کشور ایران که قصد حضور در این شهر را دارند، از نظر اوقات شرعی کلگری و وقت‌های عبادت شرایط خوبی را دارند.

پخش اذان به وقت کلگری

پخش اذان در این شهر از طریق مساجد و مراکز دینی انجام می‌شود و همه روزه می‌توان جمعیت مسلمان زیادی را که در مساجد این شهر حضور دارند ملاحظه کرد. مراکز مذهبی این شهر علاوه بر برگزاری مراسم مذهبی و پخش اذان، امکانات متعددی را برای شیعیان و اهل سنت دارند که تعداد آن‌ها نیز در مناطق مختلف زیاد است.

برای اطلاع دقیق و جزئی از اوقات شرعی کلگری می‌توانید به قسمت مورد نظر در وب سایت تراست مراجعه کنید که برای نشان دادن زمان‌های شرعی فراهم شده است.

همچنین بخوانید

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا مراکز اسلامی و مذهبی در کلگری وجود دارد؟

شما می‌توانید مراکز و مساجد مختلفی در این شهر مشاهده کنید که تعداد آن‌ها حدود ۲۰ عدد است و در مناطق مختلف آن وجود دارند.

زمان اذان صبح در کلگری چه زمانی است؟

در فصل زمستان زمان اذان صبح از ساعت ۶ تا ۷ متغیر است و در فصول گرم سال نیز این زمان بین ساعت ۳:۳۰ تا ۶ صبح خواهد بود.

زمان اذان ظهر در این شهر چه زمانی است؟

در طول سال اذان ظهر در کلگری بین ساعات ۱۲ تا ۲ ظهر است.

اذان مغرب در این شهر چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

شما در فصل زمستان اذان مغرب را در ساعات ۴:۳۰ تا ۶ عصر مشاهده خواهید کرد و این اوقات شرعی کلگری با شروع فصول گرم سال از ساعت ۶ تا ۱۰ شب متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.