مهاجرت به کلگری

مهاجرت به کلگری

حقایق زندگی در کلگری

 • مالیات استان آلبرتا کمتر از بریتیش کلمبیا است. در آلبرتا مالیات 5 درصد فدرال بوده و مالیات استانی داده نمی شود چون استان نفت خیزی است.
 •  قیمت مسکن در کلگری خیلی کمتر از ونکوور است و درآمد برای مشاغل مشابه هم کمی بالاتر است. از لحاظ جمعیت، آلبرتا 4 و نیم میلیون و بریتیش کلمبیا 5 میلیون جمعیت دارد.
 • پارک ماهی کریک کلگری دومین پارک بزرگ شهری در کانادا است.
 • از طریق اسکای واک پلاس 15 می توانید 18 کیلومتر در مرکز شهر بدون بیرون رفتن راه بروید، اسکای واک پلاس 15 یا 15 پلاس در کلگری آلبرتا یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های پیاده‌روی اسکای واک در جهان است که طول کل آن 18 کیلومتر و شامل 62 پل است، این سیستم به این دلیل به اسم نامگذاری شده است که پل های آن تقریباً 15 فوت (تقریباً 4.5 متر) بالاتر از سطح خیابان هستند.
 • تقریباً یک چهارم جمعیت کلگری متولدین خارجی هستند.
 • بادهای شینوک می توانند دما را در عرض چند ساعت تا 20 درجه افزایش دهند. در کانادا بادهای مرطوب شینوک از ساحل اقیانوس آرام شروع می‌شوند با وزیدن به کوه‌های راکی در سمت غرب رطوبتشان را از دست می دهند و به بادهای گرم و خشک در سمت شرقی رشته کوه ها تبدیل می‌شوند و اهالی کلگری را برای دقایقی از سرمای دندان‌ شکن زمستان نجات می‌دهند.
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا
راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

برای آن دسته از افرادی که در خارج از شهر کلگری زندگی می کنند، شاید این شهر را به علت بازی های المپیک زمستانی، ورزش هاکی و یا منظره های بسیار زیبای کوهستانی آن بشناسند. اما بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید که شهر کلگری هم برای ساکنان خود و هم برای تمام بازدیدکنندگان آن، شگفتی های زیادی برای به نمایش گذاشتن دارد! گردشگرانی که به تفریحات مربوط به طبیعت گردی، علاقه فراوان دارند، از سرتاسر دنیا به شهر کلگری سفر می کنند تا طبیعت بکر و منحصر به فرد این شهر را از نزدیک مشاهده کنند.

کلگری در کانادا یکی از هیجان‌انگیزترین شهرها برای مهاجرت است چرا که با وجود مراکز متعدد گردشگری و مناطق دیدنی در این شهر، زندگی برای شما یکنواخت نخواهد بود! اگر قصد سفر به کلگری را دارید، بهترین زمان برای بازدید از شهر کلگری بین ماه های ژوئن و آگوست است، چرا که اغلب رویدادها و جشن های شهر کلگری کانادا در این ماه های سال برگزار می شوند. اما در ماه های نوامبر الی مارس میلادی، بهترین زمان برای انجام ورزشی مانند اسکی است.

آمارهای مختلفی از سوی مراجع معتبر جهانی برای کیفیت زندگی در شهرهای مختلف جهان منتشر شده است، که اغلب آنها شهر کلگری را به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی معرفی کرده اند. بر اساس آماری که سایت mercer از رتبه بندی سطح کیفیت زندگی در شهرهای مختلف جهان در سال 2019 ارائه کرده است، شهر کلگری کانادا یکی از بهترین شهرها در جهان برای زندگی عنوان شده است.

بر اساس گزارش مجله Forbes، یکی از تمیزترین شهرهای جهان، شهر کلگری در آلبرتا معرفی شده است که در حقیقت لقب تمیزترین شهر کانادا را نیز به خود اختصاص داده است. دلیل دیگر برای اثبات این موضوع، سرشماری صورت گرفته در سال 2016 میلادی در کانادا است که بر طبق آن، 32 درصد از مردم شهر کلگری از حمل و نقل پایدار مانند حمل و نقل عمومی و دوچرخه استفاده می کنند. به علاوه، بر اساس گزارش سایت MoneySense، به طور کلی شهر کلگری بهترین شهر کانادا برای زندگی انتخاب شده است.

جالب است بدانید که کشور کانادا در نظر دارد تا 1,233,000 اقامت دائم جدید را در مدت 3 سال آینده، یعنی بین سال‌های 2021 و 2023 به منظور احیای اقتصاد این کشور از تأثیرات منفی به جای مانده از ویروس کویید-19 و نیز مقابله با تأثیرات منفی نرخ پایین زاد و ولد، به مهاجران اعطا نماید. با توجه به توضیحات ارائه شده، چنانچه قصد مهاجرت به کلگری کانادا را دارید، بهتر است بدانید که یکی از بهترین تصمیم های خود را گرفته اید!

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آلبرتا ، آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کلگری

یکی از مسائلی که در زمینه ی مهاجرت باید در نظر گرفته شود، هزینه های پیش از مهاجرت به کلگری و بعد از مهاجرت به کلگری کانادا است.

در مورد هزینه های قبل از مهاجرت، یکی از انواع هزینه ها که در مرحله اول ممکن است با آن مواجه شوید، هزینه ی مربوط به درخواست ویزای کانادا است. این هزینه باید به دولت کانادا پرداخت شود. دولت کانادا برای ارائه ی درخواست ویزا، هزینه های مختلفی را در نظر گرفته است که با توجه به معیارهایی مانند شرایط فرد درخواست کننده ی ویزای کانادا و نیز نوع ویزایی که برای آن درخواستی صورت گرفته است، هزینه ی مهاجرت به کلگری نیز متفاوت خواهد بود.

چنانچه برای کار در کلگری به صورت موقت، ادامه تحصیل و یا مقاصد گردشگری به کلگری کانادا مهاجرت می کنید، و یا در نظر دارید درخواست اقامت دائم و یا شهروندی به دولت کانادا و مقامات شهر کلگری آلبرتا ارائه دهید، هزینه های ارائه ی درخواست برای مهاجرت به کلگری با توجه به هر کدام از شرایط ذکر شده، می تواند متفاوت باشد. در ادامه به برخی از این هزینه ها با توجه به اطلاعاتی که در سایت holacalgary آورده شده است، می پردازیم.

اگر به عنوان ویزای تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل در یکی از مراکز آموزشی کلگری، درخواست خود را به دولت کانادا ارائه می دهید، دولت کانادا برای ثبت درخواست شما مبلغ 200 دلار کانادا مطالبه می کند که در صورت درخواست برای دریافت مجوز تحصیلی جدید 150 دلار کانادا باید بپردازید، که در مجموع مبلغ 350 دلار کانادا را ممکن است پرداخت نمایید.

در صورتی که خواهان دریافت مجوز اقامت موقت کانادا در کلگری هستید، برای ثبت درخواست خود و ارائه ی آن به دولت کانادا باید مبلغ 200 دلار کانادا را در نظر بگیرید. البته با توجه به نوع ویزای موقت صادر شده و نیز تعداد نفراتی که برای ویزای موقت کلگری کانادا درخواست خود را به دولت کانادا ارائه می دهند، این هزینه نیز ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید ویزای موقت خود را که برای یک بازدید کننده در شهر کلگری کانادا است، تمدید نمایید، به ازای هر نفر مبلغ 100 دلار کانادا باید به دولت این کشور پرداخت شود.

چنانچه قصد مهاجرت به کلگری کانادا به صورت اقامت دائم را داشته باشید، با توجه به شرایط درخواست ویزا، هزینه ها متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه های مربوط به ارائه ی درخواست به دولت کانادا از طریق برنامه های نامزد استانی آلبرتا و یا برنامه اکسپرس اینتری کانادا شاخه اسکیل ورکر کانادا یا همان ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا، می توانند از نوع هزینه های مربوط به ارائه ی درخواست برای اقامت دائم کانادا محسوب شوند. در این صورت، هزینه ی بررسی درخواست از راه های ذکر شده برای مهاجرت به کلگری کانادا به ازای هر نفر مبلغ 550 دلار کانادا ذکر شده است که هزینه ی دریافت حق اقامت دائم 490 دلار کانادا است.

در مجموع، این هزینه ها رقم 1040 دلار کانادا را شامل می شود. اگر شریک زندگی شما نیز به عنوان همراه شما برای مهاجرت به کلگری کانادا است، در این صورت 1040 دلار کانادا که هزینه ی دریافت حق اقامت دائم کلگری کانادا نیز در آن در نظر گرفته شده است، به هزینه های ارائه ی درخواست شما افزوده می شود. در صورت به همراه داشتن فرزند، به ازای هر کودک مبلغ 150 دلار کانادا باید به دولت کانادا برای ارائه ی درخواست ویزا پرداخت شود.

نوع دیگری از هزینه ها برای درخواست ویزای کلگری کانادا، هزینه های مرتبط با درخواست ویزای کلگری کانادا از نوع اسپانسرشیپ خانوادگی است. در این صورت ممکن است شما یکی از بستگان خود را برای مهاجرت به کلگری کانادا از طریق اسپانسرشیپ دعوت نمایید.

با توجه به شرایط هزینه های مربوط به درخواست اسپانسرشیپ به دولت کانادا نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر فردی که از طریق اسپانسرشیپ برای مهاجرت به کلگری کانادا دعوت می شود، شخصی با سن 22 سال و یا بیشتر باشد، هزینه ها شامل هزینه ی اسپانسرشیپ کانادا (75 دلار کانادا)، هزینه ی بررسی درخواست (475 دلار کانادا) و هزینه ی دریافت حق اقامت دائم (490 دلار کانادا) است که در مجموع 1040 دلار کانادا باید به دولت کانادا به عنوان هزینه ی ارائه ی درخواست مهاجرت از نوع اسپانسرشیپ پرداخت شود.

پیش از اقدام برای مهاجرت به کلگری کانادا باید ابتدا نوع درخواست ویزای خود را مشخص کنید. سپس، هزینه های مرتبط با نوع ویزا را بر اساس شرایطی مانند تعداد افراد درخواست دهنده برای ویزای کلگری کانادا و سایر شرایط ذکر شده محاسبه کنید.

از جمله هزینه های جانبی دیگری که برای مهاجرت به کلگری کانادا باید در نظر گرفته شوند، هزینه های مرتبط با تهیه بلیت هواپیما، حمل و نقل و تهیه مسکن در کلگری کانادا است که هر یک از این هزینه ها با توجه به شرایط ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: هزینه ویزای کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کلگری

دولت کانادا و مقامات استان آلبرتا برنامه های مختلفی را برای مهاجرت به این استان و شهر کلگری در نظر گرفته اند، تا مهاجران بتوانند درخواست مهاجرت به کلگری را طبق شرایط مورد نظر ارائه دهند. مهاجرت به کلگری کانادا به دو صورت کلی مهاجرت از طریق دریافت اقامت موقت و مهاجرت از طریق دریافت اقامت دائم کلگری کانادا است.

 • در حالت اقامت موقت کلگری، مجوزهای کاری موقت برای نیروهای ماهر به متقاضیان اجازه خواهد داد تا برای مدت محدود (عموماَ 6 الی 24 ماه) به کلگری مهاجرت کنند تا در این شهر کانادایی از حق کار و زندگی برخوردار شوند.
 • شما می توانید برای دریافت اقامت دائم کلگری کانادا درخواست خود را از طریق برخی از روش های مهاجرتی به کلگری آلبرتا ارائه دهید. در این روش چنانچه از طریق یکی از برنامه های اعلام شده، از شرایط مشخص شده برخوردار باشید، می توانید برای اقامت دائم کلگری کانادا اقدام کنید.

برنامه اکسپرس اینتری کانادا و برنامه های مهاجرت استانی کانادا در آلبرتا برنامه هایی هستند که به شما این فرصت را خواهند داد تا در صورت برخورداری از شرایط اعلام شده، برای اقامت دائم کلگری درخواست دهید. از طریق این برنامه ها، که هر یک ممکن است به زیر شاخه های متعددی تقسیم شوند، محدوده ی وسیعی از نیروهای کاری، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کارفرماها می توانند به صورت دائم به کلگری کانادا مهاجرت کنند. در ادامه توضیحاتی درباره ی هر یک از این برنامه ها و شرایط مهاجرت به کلگری ارائه شده است.

مهاجرت به کلگری از طریق تخصص

یکی از روش های پیشنهادی برای مهاجرت به کلگری، شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا است. به شکلی که هر فرد و خانواده ای از سرتاسر جهان می تواند از این طریق و تنها در طی چند ماه به کلگری کانادا مهاجرت کند. سیستم انتخاب مهاجرتی اکسپرس اینتری ابتدا در سال 2015 میلادی معرفی شد. برنامه اکسپرس اینتری به عنوان محرک اصلی برای مهاجرت نیروهای کاری ماهر به کلگری و کانادا محسوب می شود و یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی در جهان است. تحت برنامه ریزی سطوح مهاجرتی کانادا برای سال های 2021 الی 2023، پیش بینی می شود بیش از 100 هزار نفر در هر سال از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا، بتوانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند. تقریباَ 60 درصد از افرادی که اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد، از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی که نیروهای کاری ماهر و خانواده آنها را اولویت خود قرار داده است، موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد.

برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال که زیر مجموعه های برنامه اکسپرس اینتری کانادا هستند، عبارت هستند از:

 1. کلاس نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Class (FSWC))
 2. کلاس تجربه ی کانادایی (Canadian Experience Class (CEC))
 3. کلاس اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Class (FSTC))

یکی از راه های عنوان شده تحت برنامه ی اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت به کلگری، از طریق کلاس نیروی کار ماهر فدرال (FSWC) است. شغل هایی مانند نیروهای کار ساختمانی و مهندسان از جمله مشاغلی هستند که شهر کلگری به آنها نیازمند است و مقامات این شهر سعی دارند تا برخی از فرصت های شغلی موجود در این مشاغل را از طریق نیروهای کاری ماهر که از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال جذب شده اند، تکمیل نمایند. همچنین، جهت سرعت بخشیدن به فرآیند رسیدگی به درخواست، مهندسان می توانند از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا نیز برای مهاجرت به کلگری کانادا اقدام کنند. در ادامه درباره مهاجرت به کلگری از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا بیشتر توضیح خواهیم داد.

اما در صورتی که شرایط هر یک از برنامه های اعلام شده از طریق برنامه ی اصلی اکسپرس اینتری کانادا را داشته باشید، می توانید برای ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری اقدام کنید. پروفایل اکسپرس اینتری به عنوان ابراز علاقه ی متقاضیان مهاجرت به کانادا (Expression of Interest (EOI)) در نظر گرفته می شود. داوطلبانی که از شرایط لازم برخوردار باشند، به صورت خودکار و بر اساس اطلاعاتی که در پروفایل آنها ذکر شده است، امتیازی را دریافت کرده و در برابر سایر داوطلبان مهاجرت به کلگری کانادا مورد مقایسه قرار می گیرند. هر اندازه امتیاز داوطلب مهاجرت به کلگری کانادا تحت برنامه اکسپرس اینتری بیشتر باشد، از شانس بیشتری نیز برای دریافت دعوت‌نامه مهاجرت به کانادا (Invitation to Apply (ITA)) برخوردار خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد برنامه ی نیروی کار ماهر فدرال این است که، بیشترین درصد دعوت‌نامه مهاجرتی برای افرادی صادر می شود که از این طریق درخواست خود را ارائه کرده باشند. به گونه ای که بیش از نیمی از دعوت نامه های صادر شده در سال 2018 برای متقاضیان مهاجرت از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال کانادا بوده است.

بنابراین، نیروهای کاری ماهر و متخصصان از سرتاسر جهان که قصد مهاجرت به کلگری کانادا به صورت دائم را دارند، می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری شاخه ی نیروی کار ماهر فدرال درخواست خود را ارائه دهند. در این صورت، داوطلبان مهاجرت به کلگری کانادا می توانند در هنگام درخواست، شریک زندگی و فرزندان خود را نیز برای مهاجرت به دولت کانادا معرفی نمایند.

همچنین، متقاضیان مهاجرت به کلگری کانادا می توانند از طریق برنامه فدرال اسکیلد تریدز (FSTC) که یکی دیگر از برنامه های اکسپرس اینتری کانادا است، در صورتی که مهارت آنها در یکی از مشاغل مشخص شده تحت این برنامه مهاجرتی به کلگری کانادا باشد، تحت شرایطی به کانادا کلگری مهاجرت کنند. در صورتی که حداقل 1 سال سابقه ی کاری در کلگری کانادا و استان آلبرتا داشته باشید، می توانید درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کلگری کانادا از طریق برنامه تجربه ی کانادایی (CEC) ارائه دهید.

مهاجرت به کلگری از طریق برنامه استانی

برنامه های نامزد استانی برای مهاجرت به کانادا به گونه ای تنظیم شده است تا سالانه در حدود 80 هزار نفر از این طریق بتوانند به کانادا مهاجرت کنند. از آنجایی که شهر کلگری در استان آلبرتا کانادا واقع شده است، یکی دیگر از راه های مهاجرت به کلگری، شرکت در برنامه ی نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP) است. به طور کلی، برای شرکت در این برنامه مهاجرتی به کلگری آلبرتا، داوطلبان باید از مهارت کافی برای اشتغال در یکی از فرصت های شغلی مورد نیاز که با کمبود نیروی کار در این استان مواجه هستند برخوردار بوده و یا بتوانند کسب و کار جدیدی را در شهر کلگری راه اندازی و یا کسب و کار موجود در این شهر را خریداری نمایند.

برنامه های مهاجرت از طریق برنامه ی نامزد مهاجرت آلبرتا را می توان در 3 گروه اصلی طبقه بندی کرد. برنامه ی فرصت آلبرتا، اکسپرس اینتری آلبرتا و کشاورز خود اشتغال در آلبرتا. برنامه ی فرصت آلبرتا که برای اولین بار در سال 2018 راه اندازی شد، برای آن دسته از داوطلبان مهاجرت به کلگری کانادا در نظر گرفته شده است که در شهر کلگری و استان آلبرتا تقریباَ مشغول به کار هستند. همچنین، این گروه از متقاضیان، عموماَ یک پیشنهاد رسمی از طرف یک کارفرما برای اشتغال به صورت تمام وقت در شهر کلگری دارند.

برنامه ی اکسپرس اینتری آلبرتا که از سال 2018 به اجرا در آمده است، به استان آلبرتا و شهر کلگری این اجازه را می دهد تا از بین داوطلبانی که یک پروفایل فعال در برنامه ی اکسپرس اینتری فدرال دارند، برای مهاجرت به کلگری کانادا نیز دعوت نماید. استان آلبرتا پروفایل های موجود در برنامه اکسپرس اینتری را به صورت خودکار برای مهاجرت به کلگری کانادا در نظر می گیرد.

برنامه ی کشاورز خویش فرما تحت برنامه ی نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP) برای آن دسته از داوطلبانی است که ضمن برخورداری از منابع مالی کافی برای راه اندازی یک کشاورزی جدید در استان آلبرتا، تجربه ی لازم را نیز برای مالکیت و اجرای برنامه های کشاورزی داشته باشند. داوطلبانی که از این طریق برای مهاجرت به کلگری آلبرتا اقدام می کنند باید طرح پیشنهادی خود را با جزئیات به مقامات استانی آلبرتا ارائه کرده تا بتوانند فعالیت کشاورزی جدیدی را در آلبرتا راه اندازی نمایند. جالب است بدانید که زمین های کشاورزی در استان آلبرتا در حدود یک سوم از اراضی این استان را به اختصاص داده اند. به گونه ای که این مقدار از اراضی کشاورزی در کلگری و مناطق جنوبیِ آلبرتا بیشتر از سایر مناطق این استان است. به علاوه، کشاورزی شهری (urban farming) نیز در شهر کلگری رو به افزایش است و شهرکلگری را می توان یکی از مراکز اصلی برای فناوری های کشاورزی و کشاورزی نوین دانست.

مهاجرت به کلگری از طریق سرمایه گذاری

استان آلبرتا مکانی فوق‌العاده برای شروع یک کسب و کار جدید است. زمین های کشاورزی در استان آلبرتا جایی است که پیشنهاد می شود سرمایه گذاری در این بخش انجام شود. استان آلبرتا دومین تولید کننده ی بزرگ محصولات کشاورزی است و تنوع طبیعی در آن موجب شده است تا این بخش از کانادا برای تولید محصولات کشاورزی فوق‌العاده باشد. در حال حاضر، گزینه ای که برای دریافت ویزا از طریق سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا وجود دارد، برنامه ی کشاورز خویش فرما در استان آلبرتا است.

درباره سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بدانید.

همه چیز درباره کارآفرینی در آلبرتا

مهاجرت به کلگری از طریق اسپانسرشیپ

شهروندان کانادایی و یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند می توانند در اغلب موارد از طریق برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی، شریک زندگی و یا کودک خود را برای مهاجرت به کلگری کانادا مورد حمایت قرار دهند. در حقیقت، از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی می توان اقامت دائم کلگری کانادا را بدست آورد. این روش به اندزه ای برای مهاجران محبوب است که تقریباَ 30 درصد از آنها از روش اسپانسرشیپ خانوادگی برای بدست آوردن اقامت دائم کانادا استفاده می کنند. نکته قابل توجه در مورد اسپانسرشیپ خانوادگی این است که تنها برخی از روابط خانوادگی برای مهاجرت به کلگری از این طریق در نظر گرفته می شود.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ بیشتر بدانید.

شرایط مهاجرت به کلگری

 1. شرایط مهاجرت به کلگری از طریق برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال

اگرچه شرایط مهاجرت به کلگری برای هر یک از برنامه های ذکر شده تحت برنامه اکسپرس اینتری کانادا متفاوت است، اما از همه ی داوطلبان مهاجرت به کلگری کانادا درخواست می شود تا حداقل 1 سال تجربه کاری به عنوان نیروی کار ماهر را در سابقه ی حرفه ای خود داشته باشند. به علاوه، لازم است تا سطح قابل قبولی از دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی تحت یکی از امتحان های زبان رسمی و مورد قبول اداره مهاجرت کانادا ارائه شود. لازم به ذکر است که دولت کانادا وجود یا عدم وجود سوء پیشینه به همراه وضعیت سلامت متقاضیان مهاجرت به کلگری کانادا را مورد بررسی قرار می دهد.

اما مزیتی که برنامه نیروی کار ماهر فدرال تحت برنامه ی اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کلگری کانادا دارد این است که داوطلبان نیازی ندارند تا برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، تجربه ی حضور در کانادا را داشته باشند. بنابراین، حداقل شرایط لازم برای سابقه ی کاری، آشنایی به زبان انگلیسی و تحصیلات می تواند خارج از کشور کانادا و شهر کلگری برآورده شده باشد. می توان این گونه نتیجه گرفت که، این برنامه برای افرادی که در خارج از کانادا زندگی کرده و برای مهاجرت به کانادا درخواست می دهند، یک گزینه ی عالی محسوب می شود.

برای شرکت در برنامه نیروی کار ماهر فدرال، داوطلب مهاجرت به کلگری کانادا باید حداقل شرایط اعلام شده از پارامترهای تحصیلات، قابلیت زبانی و سابقه ی کاری را کسب نماید. چنانچه حداقل شرایط اعلام شده مورد پذیرش واقع شود، درخواست مهاجرتی بر اساس پارامترهای سن، تحصیلات، سابقه ی کاری، پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی در استان آلبرتا شهر کلگری، سطح مهارت های زبان انگلیسی و یا فرانسوی و انطباق پذیری مورد ارزیابی قرار می گیرند. طبق این شیوه ی مهاجرتی، داوطلبان مهاجرت به کلگری کانادا باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز لازم را کسب نمایند. به عنوان مثال، امتیاز بندی در نظر گرفته شده برای پارامتر تجربه ی کاری در جدول زیر آورده شده است. همچنین، برای مشاهده جزئیات بیشتر از شرایط و چگونگی امتیاز بندی هر یک از پارامترها، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

نحوه ی امتیازبندی برای پارامتر تجربه کاری (حداکثر 15 امتیاز) در برنامه نیروی کار ماهر فدرال

امتیازتجربه کاری
91 سال
112 الی 3 سال
13 4 الی 5 سال
156 سال و بیشتر
 1. شرایط مهاجرت به کلگری از طریق برنامه اکسپرس اینتری- فدرال اسکیلد تریدز:

داوطلبان مهاجرت به کلگری کانادا باید در مشاغل مورد نیاز اعلام شده تحت این برنامه حداقل در 5 سال قبل از ارائه ی درخواست خود، به صورت تمام وقت 2 سال سابقه ی کاری داشته باشند. در صورت داشتن سابقه ی کاری پاره وقت، باید معادلی به اندازه سابقه ی کاری تمام وقت ارائه شود. شرط دیگر داشتن یک پیشنهاد کاری معتبر و تمام وقت از یک کارفرما در شهر کلگری استان آلبرتا برای دوره ای حداقل 1 ساله است و یا، ارائه ی یک گواهی در تخصص مورد نظر که از طرف مقامات استانی و یا کشوری کانادا صادر شده باشد. برای مشاهده جزئیات بیشتر از شرایط و فهرست مشاغل به این لینک مراجعه کنید.

 1. شرایط مهاجرت به کلگری از طریق برنامه اکسپرس اینتری- کلاس تجربه ی کانادایی

علاوه بر ارائه ی مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان، داوطلب دریافت اقامت دائم کلگری کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری- کلاس تجربه ی کانادایی، باید حداقل 1 سال تجربه کار  تمام وقت یا معادل آن به صورت پاره وقت را که به عنوان نیروی کار ماهر در کانادا مشغول به کار بوده است، ارائه دهد. این سابقه ی کاری در کانادا باید در 3 سال قبل از ارائه ی درخواست مهاجرت به کلگری کانادا وجود داشته باشد.برای مشاهده جزئیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

 1. شرایط مهاجرت به کلگری از طریق برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا- برنامه ی فرصت آلبرتا

داوطلبان باید در شهر کلگری و استان آلبرتا سابقه کاری داشته باشند. حداقل سابقه کاری 12 ماه در نظر گرفته شده است. برخورداری از یک پیشنهاد شغلی در شهر کلگری، حداقل تحصیلات دبیرستان و سطح زبان معادل با CLB4 از دیگر شرایط برنامه ی فرصت آلبرتا برای مهاجرت به کلگری است.

 1. شرایط مهاجرت به کلگری از طریق برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا- برنامه ی کشاورز خویش فرما

اگرچه ارائه ی درخواست مهاجرت به کلگری آلبرتا از این طریق نیازی به ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری ندارد و نیز برخورداری از پیشنهاد شغلی نیز تحت این برنامه لازم نیست،متقاضیان باید تجربه ی مدیریت کشاورزی را همراه با برخورداری از سرمایه ای به اندازه ی 500 هزار دلار کانادا به مقامات اداره مهاجرت کانادا آلبرتا ارائه دهند.

 1. شرایط مهاجرت به کلگری از طریق اسپانسرشیپ

چنانچه شما بستگانی دارید که شهروند کلگری کانادا هستند و یا اقامت دائم کانادا را دارند، می توانید از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی برای مهاجرت به کلگری اقدام کنید. فردی که به عنوان اسپانسر شما معرفی می شود باید شرایط مشخصی را داشته باشد. علاوه بر شرط ذکر شده برای برخورداری از حق شهروندی و یا اقامت دائم کانادا، سن وی باید 18 سال و یا بیشتر باشد. همچنین،وی باید توافق نامه ای را به امضا برساند که بر طبق آن فرد ملزم می شود تا تمامی نیازهای اساسی شما مانند غذا، لباس، سرپناه و سایر نیازهای بهداشتی مانند خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی که از طرف خدمات بهداشت عمومی کانادا پوشش داده نمی شوند را برای شما تأمین نماید. به علاوه، ممکن است درآمد فردی که به عنوان اسپانسر خانوادگی معرفی می شود مورد بررسی قرار گیرد.   

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

درآمد در شهر کلگری کانادا چقدر است؟

بر اساس سرشماری صورت گرفته در کانادا، میانگین کلی درآمد خانوار در سال 2015 میلادی در مقایسه با سال 2010 میلادی، 19.7 درصد افزایش داشته است.  به گونه ای که بر اساس سرشماری صورت گرفته، میانگین کلی درآمد خانوار در سال 2010 میلادی برابر با 83220 دلار و در سال 2015 برابر با 99583 دلار بوده است. نکته قابل توجه در مورد نحوه ی کسب درآمد در شهر کلگری کانادا این است که 7.1 درصد از مردم کلگری کانادا به صورت دورکار مشغل به کار هستند.

نکاتی که در مورد هزینه های زندگی در کلگری کانادا باید بدانیم کدام است؟

کیفیت بالای زندگی در شهر کلگری کانادا یکی از مهمترین پارامترهایی است که مهاجران را از سرتاسر جهان برای مهاجرت به کلگری کانادا دعوت می کند. در نتیجه این تقاضا برای مهاجرت به کلگری کانادا ممکن است منجر به افزایش هزینه های زندگی در این شهر نیز شده باشد. اما نکته قابل توجه در مورد هزینه های زندگی در شهر کلگری این است که زندگی در شهر کلگری ارزان تر از شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور برای ساکنان آن در نظر گرفته شده است.
اگرچه معمولاَ یکی از هزینه های قابل توجه به هنگام مهاجرت به کلگری کانادا، هزینه مربوط به سکونت و تهیه مسکن است، اما برای کسانی که در شهر کلگری زندگی می کنند به علت قیمت های قابل قبول در حوزه ی مسکن، مالکیت یک خانه در شهر کلگری، موضوعی عادی محسوب می شود. طبق سرشماری صورت گرفته در سال 2016 میلادی در کانادا، 73 درصد از ساکنان شهر کلگری مالک خانه هایی هستند که در آن ساکن شده اند! این میزان بالاترین نرخ مالکیت خانه در بین تمامی کلان شهرهای کانادا محسوب می شود. بنابراین، اگر قصد دارید تا در سریع ترین زمان ممکن مالک یک خانه در کانادا شوید، شاید بهتر باشد به شهر کلگری کانادا مهاجرت کنید!
هزینه ی دیگری که معمولاَ در هنگام مهاجرت به کلگری و هنگام زندگی در این شهر ممکن است در نظر گرفته شود، مربوط به هزینه های سرگرمی است. از آنجایی که تفریحات خارج از سالن و در فضای باز متعددی در شهر کلگری کانادا وجود دارد، جذابیت آن برای بسیاری از افراد غیر قابل چشم پوشی است. اما می توان گفت که نسبت به تفریحات داخل سالن، هزینه های کمتری نیز دارد.
نکته قابل توجه برای خانواده هایی که به همراه فرزندانشان به کلگری کانادا مهاجرت می کنند این است که مدرسه های عمومی در شهر کلگری رایگان هستند! با توجه به حمایت مالی دولت از آموزش همگانی در استان آلبرتا، ساکنان شهر کلگری از این نظر بسیار سود می برند. همچنین، برخی از بهترین مدارس عمومی در استان آلبرتا، در شهر کالگری قرار دارند. با این وجود اگر کودک شما نیاز به مهد کودک دارد، ممکن است هزینه هایی را برای مهد کودک فرزندتان در نظر بگیرید.
در مورد حمل و نقل، شهر کلگری در مقایسه با شهرهای دیگر کانادا، از هزینه های حمل و نقل معقول تری برخوردار است. اگرچه شهر کلگری دارای مترو نیست اما استفاده از حمل و نقل ریلی و اتوبوس می تواند گزینه های بسیار خوبی در مدیریت هزینه های خانوار باشد. طبق آمار منتشر شده در سال 2016 میلادی، 14.4 درصد از مردم شهر کلگری از حمل و نقل عمومی، 11.4 درصد از وسیله نقلیه اشتراکی یا کارپول، 4.7 درصد از پیاده روی برای رفتن به سر کار و 1.5 درصد از دوچرخه برای رفتن به سر کار استفاده می کنند.

بیشتر از کدام کشورها به شهر کلگری کانادا مهاجرت کرده اند؟

طبق آماری که برای سال 2011 ارائه شده است، حدود 30 درصد از جمعیت شهر کلگری کانادا را مهاجران تشکیل می دهند. به گونه ای که بیش از 240 نژاد مختلف را می توان در شهر کلگری کانادا یافت! این میزان تنوع نژادی از سال 2011 الی 2016 بدون تغییر مانده است. انگلیس (21.7 درصد)، کانادا (20.1 درصد)، اسکاتلند (17.5 درصد)، آلمان (14.7 درصد)، ایرلند (14.3 درصد)، فرانسه (8.6 درصد)، چین (7.6 درصد) و اوکراین (6.6 درصد) از جمله کشورهایی هستند که مهاجران از این کشورها، بیشترین میزان تنوع نژادی را در شهر کلگری کانادا به وجود آورده اند. با این وجود، ذکر این نکته ضروری است که در محیط های کاری در شهر کلگری کانادا بیشتر به زبان انگلیسی (97.4 درصد) صحبت می شود.

آیا برای مهاجرت به کلگری کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری مدرک زبان لازم است؟

درخواست های ارسال شده به اکثر برنامه های مهاجرتی فدرال کانادا، تحت سیستم انتخاب مهاجرتی اکسپرس اینتری مدیریت می شود. همه ی مهاجران بالقوه تحت برنامه اکسپرس اینتری، باید توانایی خود در آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی را نشان دهند. حتی برای دریافت امتیاز بیشتر، می توان توانایی در هر دو مهارت زبانی را با هم نشان داد. این موضوع حتی شامل افرادی که زبان اول آنها انگلیسی یا فرانسوی است نیز می شود و این موضوع که از کدام کشور درخواست خود را ارائه می دهند و یا در کدام مدرسه و دانشگاه تحصیل کرده باشند، تفاوتی در ارائه مدرکی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو زبان ایجاد نمی کند.
دولت کانادا برای مقاصد مهاجرتی تنها 4 نوع از انواع امتحان زبان را به رسمیت می شناسد. امتحان زبان CELPIP، TCF کانادا، TEF و امتحان آیلتس. امتحان CELPIP بیشتر در کشور کانادا ارائه می شود اگرچه که دارای چند مرکز بین المللی در کشورهای مختلف از جمله در دبی امارات است. امتحان های TCF و TEF نیز تنها به منظور سنجش میزان مهارت شما در زبان فرانسوی است. بنابراین، برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی، گزینه ی مناسب تر ممکن است ارائه ی نمره از امتحان آیلتس باشد. نکته قابل توجه این است که برای برنامه ی اکسپرس اینتری کانادا باید در امتحان آیلتس جنرال شرکت کرده و نمره بدست آمده از این امتحان را ارائه دهید. همانند برنامه اکسپرس اینتری، برنامه های نامزد استانی نیز نتایج ارائه شده از امتحان آیلتس جنرال را به عنوان مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی، مورد پذیرش قرار می دهند.

مدت زمان بررسی برای برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال (FSW) چقدر است؟

عموماَ 80 درصد از درخواست های کامل و ارائه شده به اداره مهاجرت کانادا، در مدت زمانی در حدود 6 ماه و یا کمتر از آن مورد بررسی قرار می گیرند.
تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید