بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی کانادا

هر شخصی که قصد سفر به خارج از کشور را دارد پیشنهاد می‌شود که تحت شمول بیمه مسافرتی قرار بگیرد. برای سفر به کانادا بهتر است که در ایران و قبل از ورود به کانادا با انعقاد قرارداد بیمه با یکی از شرکت‌های بیمه، خود را در مقابل حوادث و اتفاقاتی که ممکن است در طول سفر رخ دهد بیمه کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که بیمه در طول سفر به کانادا می‌تواند به شما کمک کند بحث خدمات درمانی است. ممکن است شما در زمان حضور در کانادا به استفاده از خدمات درمانی نیاز پیدا کنید. با وجود بیمه درمانی که مدت اعتبار آن تا پایان سفر خواهد بود با کم‌ترین هزینه یا حتی به صورت رایگان از خدمات درمانی کانادا برخوردار خواهید شد. برای بسیاری از مسافران سوالات زیادی در مورد بیمه مسافرتی کانادا مطرح می‌شود. برای داشتن سفری همراه با آرامش خاطر به کانادا و برخورداری از راهنمایی لازم در مورد بیمه مسافرتی، در این مقاله با تیم تراست همراه باشید.

خدمات بیمه مسافرتی کانادا شامل چه مواردی است

خدمات بیمه مسافرتی کانادا شامل چه مواردی است
 1. پرداخت هزینه مراجعه به پزشک، معالجه و بستری در بیمارستان
 2. پرداخت هزینه‌های برگشت به کشور برای شخصی که تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار گرفته است در صورت وقوع هر حادثه‌ای در طول سفر که بازگشت شخص به کشور را غیرقابل اجتناب کند
 3. پرداخت خسارت ناشی از تاخیر در تحویل چمدان در فرودگاه
 4. استفاده از خدمات حقوقی در صورت بروز مشکل قانونی در کانادا
 5. بعضی از شرکت‌های بیمه در کانادا، در صورت مفقود شدن وسایل، وجه نقدی را معادل قیمت آن پرداخت می‌کنند.
 6. بعضی از شرکت‌های بیمه، هزینه فوریت‌های دندانپزشکی در طول سفر را نیز پوشش می‌دهند.
 7. بازگرداندن جسد متوفی
 8. مساعدت‌های حقوقی. برخی از شرکت‌های بیمه برای مسافرت به کانادا، در قراردادهای خود با مشتریان، بندی را هم به مساعدت‌های حقوقی در طول سفر اختصاص می‌دهند.
 9. بازگرداندن کودکانی که در طول سفر، سرپرست خود را از دست می‌دهند.
 10. پوشش خسارات تاخیر در پرواز
 11. امدادرسانی در یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی

مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا نیستند

بعضی از حوادث و اتفاقات هستند که در صورت بروز آن‌ها در طول سفر و ایجاد خسارت برای شما، تحت شمول بیمه مسافرتی کانادا قرار نمی‌گیرند. این موراد عبارتند از:

 1. بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، فوران آتشفشان و رانش زمین
 2. اقداماتی که ممکن است علیه امنیت ملی در زمان حضور در کانادا رخ بدهد مثل شورش و اعتصاب. همچنین خسارات ناشی از حوادث تروریستی هم تحت شمول بیمه مسافرتی قرار ندارند
 3. اگر برای شرکت در برنامه‌های تفریحی زمستانی در کانادا برنامه‌ریزی دارید مراقب باشید سلامتی خود باشید چون در صورت وقوع حادثه در زمان انجام ورزش، خسارات و هزینه درمان شما تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا قرار نمی‌گیرد.
 4. مسمومیت و عوارض ناشی از استفاده اختیاری مشروبات الکلی و مواد مخدر تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا نخواهد بود.
 5. برای دریافت خدمات درمانی مربوط به بیماری‌هایی که جنبه اپیدمی پیدا کرده‌اند مانند کرونا، نمی‌توانید از بیمه مسافرتی کانادا استفاده کنید.
 6. خانم‌های باردار نیز نمی‌توانند برای زایمان و خدمات مربوط به آن در کانادا از بیمه مسافرتی کانادا استفاده کنند.

چگونه قبل از ورود به کانادا تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا قرار بگیرم

چگونه قبل از ورود به کانادا تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا قرار بگیرم

برای استفاده از بیمه مسافرتی کانادا می‌توانید از آژانس‌های مسافرتی کمک بگیرید. آن‌ها معمولأ با روند دریافت بیمه آشنا هستند. اما امکان انعقاد قرارداد بیمه با شرکت‌های بیمه در کانادا به صورت آن‌لاین نیز وجود دارد. برخی از مسافران نیز از طریق وکیل در کانادا، برای خود بیمه مسافرتی کانادا را خریداری می‌کنند.

دریافت بیمه مسافرتی از شرکت‌ های بیمه در کانادا

برای سفر به کانادا با هر ویزایی، باید بیمه مسافرتی داشته باشید. اشخاصی که با شرکت‌های بیمه فعال در کانادا قرارداد می‌بندند این امکان برای آن‌ها فراهم است تا در طول دوره حضور در کانادا و حتی قبل از ورود به کانادا، مدت زمان بیمه را با پرداخت مبلغ بیشتر، افزایش بدهند. برای انعقاد قرارداد بیمه با شرکت‌های بیمه در کانادا، توصیه می‌شود که اطلاعات شخصی خود را به دقت در فرم قرارداد وارد کنید چون هر گونه اشتباه یا سهل‌انگاری در این زمینه باعث می‌شود تا بدون استرداد مبلغ پرداخت شده به شرکت بیمه، از دریافت مزایا محروم شوید.

دریافت بیمه مسافرتی کانادا از شرکت ‌های بیمه ایرانی

دریافت بیمه مسافرتی کانادا از شرکت ‌های بیمه ایرانی

در ایران تعدادی از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه در کانادا، خدمات بیمه مسافرتی کانادا را به متقاضیان ارائه می‌کنند. با مراجعه به یکی از این شرکت‌ها می‌توانید اقدامات لازم برای بیمه مسافرتی را در ایران انجام بدهید. می‌توانید به شرکت بیمه مسافرتی سامان مراجعه کنید. این شرکت در تهران، خیابان مطهری، رو به روی ترکمنستان، ساختمان پروشات، واحد 30 قرار دارد.

شماره تماس: 02188437252

نکاتی در مورد بیمه مسافرتی کانادا

 1. اگر قصد دارید برای دریافت خدمات بیمه مسافرتی کانادا با یکی از شرکت‌های کانادایی قرارداد ببندید بهتر است شرایط شرکت‌های مختلف و خدماتی که از سوی آن‌ها ارائه می‌گردد را به دقت بررسی شود. به دلیل وجود رقابت تنگاتنگ، برخی از شرکت‌های بیمه در کانادا خدمات بهتر با قیمتی ارزان‌تر ارائه می‌کنند.
 2. اگر در کانادا برای شما حادثه‌ای رخ داد که تحت پوشش بیمه است باید ظرف 24 ساعت شرکت بیمه را در جریان حادثه قرار بدهید. تاخیر در اطلاع‌رسانی می‌تواند شرکت بیمه را از ارائه خدمات و جبران خسارات احتمالی، معاف کند.

در بیمه مسافرتی کانادا لازم نیست که هر یک از اعضای خانواده، قراردادی جداگانه با شرکت بیمه منعقد کند چون خدمات مربوط به قراردادهای دسته‌جمعی نیز ارائه می‌گردد

چرا باید برای سفر به کانادا بیمه مسافرتی داشته باشم

 1. اگر در ایران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید این بیمه در کانادا معتبر نخواهد بود و در صورت نیاز با مراجعه به پزشک یا وجود حوادثی در این کشور نمی‌توانید از آن استفاده کنید.
 2. اگر در کانادا، در اثر وقوع حادثه‌ای یا ابتلا به بیماری مجبور به دریافت خدمات بشوید باید هزینه زیادی را پرداخت کنید در حالی که اگر تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا باشید در مواردی که در بیمه‌نامه قید شده از دریافت خدمات با هزینه کم برخوردار می‌شوید.
چرا باید برای سفر به کانادا بیمه مسافرتی داشته باشم

نحوه پرداخت خسارت از سوی شرکت‌های بیمه در بیمه مسافرتی کانادا

شرکت‌های بیمه در کانادا، خسارات را به دو شیوه پرداخت می‌کنند:

 1. شرکت بیمه از طریق برقراری ارتباط با ارگانی که با حادثه در ارتباط مستقیم است خسارت را پرداخت می‌کند. مثلا اگر برای دریافت خدمات پزشکی به بیمارستان مراجعه کرده باشید، شرکت بیمه با بیمارستان، ارتباط برقرار می‌کند و هزینه درمان را برای شما واریز می‌‌کند.
 2. شرکت بیمه از شما می‌خواهد که با در دست داشتن بیمه‌نامه و رسید هزینه‌ها و ارسال آن‌ها برای شرکت، مبالغی را که پرداخت کرده‌اید از شرکت بیمه دریافت کنید. البته در چنین مواردی، رسید هزینه‌های پرداخت شده باید از سوی بیمارستان یا هر ارگان دیگری که خدمات را به شما ارائه کرده است مهر و تایید شده باشد.

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های مشتریان عزیز، به‌رایگان شرایط شما را برای مهاجرت ارزیابی می‌کند. پس فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند. نتیجه به صورت ایمیلی به شما اعلام خواهد شد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات