بیمه در کانادا

بیمه در کانادا

بیمه یکی از مهم ترین خدمات مورد نیاز برای مهاجران است که در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را دارد. با توجه به سیستم مدیریت کانادا، می توان گفت کشور کانادا دارای یکی از بهترین و کامل ترین خدمات بیمه در میان کشورهای جهان است که امتیاز استفاده رایگان از خدمات بیمه را برای شهروندان دائم خود قائل می شود.

بیمه انواع مختلفی دارد، اما همه آنها اساساً به یک چیز خلاصه می شوند. شما به طور منظم پرداخت های مستمر انجام می دهید تا از شما در برابر خطرات احتمالی در مواقع نیاز محافظت شود. بنابراین به عنوان یک مهاجر که قدم در خاک یک کشور جدید می گذارید نیازمند برخورداری از انواع شیوه های محافظتی امن هستید تا مشکلات و دغدغه های ناشی از مهاجرت را به حداقل برسانید.

انواع بیمه در کانادا، در درجه اول به دو نوع بیمه اختیاری و اجباری تقسیم می‌شود. اگر سرقتی از خانه شما صورت گیرد، اگرهنگام مسافرت بیمار شوید یا ناگهان به یک بیماری مزمن مبتلا شوید؛ برای این موارد، شما می توانید بیمه نامه های اختیاری داشته باشید تا از طریق کاهش بار مالی، به شما کمک کنند اما در کانادا مواردی نیز وجود دارد که بیمه اجباری است. به عنوان مثال، اگر می خواهید در کانادا با اتومبیل رانندگی کنید، حتما به یک بیمه نامه اساسی خودرو احتیاج دارید. مسئولیت اشخاص ثالث، خسارات تصادف، جبران مستقیم خسارت اموال و خودروی بیمه نشده از موارد تحت پوشش نوع بیمه اجباری هستند.

با توجه به ضرورت اگاهی مهاجران به انواع بیمه در کانادا جهت به حداقل رساندن بار مالی مشکلات احتمالی زندگی در جامعه‌ ای جدید، در این مقاله به معرفی انواع بیمه‌‌ در کشور کانادا می پردازیم. پس با تراست همراه باشید.

لینک های مفید!

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: بیمه در کانادا

West Life Financial Website: www.westlifefinancial.ca

بیمه خودرو در کانادا

برخورداری از بیمه خودرو برای داشتن وسیله نقلیه در کشور کانادا اجباری است. بر اساس قوانین کانادا تمام افرادی که با وسایل نقلیه موتوری رانندگی می کنند باید حداقل بیمه تعیین شده را دارا باشند. کشور کانادا انواع بیمه خودرو را ارائه می دهد که هر کدام خدمات خاصی ار پوشش می دهند و قیمت‌ های متفاوتی دارند.

هزینه بیمه خودرو به نوع بیمه، مدل خودرو و سابقه رانندگی شما در کانادا بستگی دارد. بنابراین دقت داشته باشید در صورتی که پس از مهاجرت به کانادا به عنوان یک راننده جدید شناخته شوید، ممکن است محبور باشید هزینه بیشتری برای بیمه نامه وسیله نقلیه خود بپردازید. در این صورت می توانید اگر قبل از ورود به کانادا در کشور دیگری دارای سابقه بیمه بوده‌اید، سوابق را به شرکت بیمه کانادا ارائه دهید.

هر استان در کانادا دارای نهاد تنظیم کننده خاص خود است که تفاوت‌های جزئی در مورد اجباری و اختیاری بودن بیمه خودرو بین آنها وجود دارد. یک تفاوت بزرگ این است که آیا این بیمه عمومی است یا خصوصی. استان‌های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، مانیتوبا و کبک کانادا بیمه عمومی‌(دولتی) دارند. بیمه عمومی به این معنی است که شما برای خرید بیمه اولیه اتومبیل خود از طریق ارگان‌های دولتی اقدام می‌کنید و می توانید (بعضا) برای پوشش اضافی سایر هزینه‌ها، بیمه خصوصی را نیز پرداخت کنید. در بقیه استان‌های کانادا، صدها شرکت ارائه دهنده بیمه خصوصی وجود دارند.

درباره خرید خودرو در کانادا بخوانید.

عوامل موثر برخ نرخ بیمه خودرو در کانادا

عوامل موثر بر نرخ بیمه خودرو در کانادا

در کانادا هزینه بیمه خودرو برای دو اتومبیل مشابه ضرورتا یکسان نیست. هر شرکت بیمه اتومبیل هزینه های خاص خود را دارد که براساس داده های مربوط به متقاضی میزان ان را تعیین می نماید. به این ترتیب بر اساس اطلاعاتی که شما برای مشخصات رانندگی خود ارائه می دهید، یک شرکت بیمه اتومبیل پتانسیل ریسک شما را ارزیابی و یک نرخ شخصی را محاسبه می کند. عوامل مختلفی در این ارزیابی موثر هستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. آمارهای رسمی

  به طور کلی، مردان راننده های خطرناک‌تری محسوب می شوند. طبق آمار کانادا، مردان دو برابر بیشتر از زنان در تصادفات مرگبار نقش دارند. رانندگان زیر 25 سال، به خصوص مردان مجرد، از نظر آماری میزان تصادفات بیشتری دارند و بنابراین نرخ بالاتری پرداخت می کنند. در بعضی موارد، متاهل بودن – به خصوص اگر همسرتان سابقه رانندگی خوبی دارد – می تواند نرخ بیمه اتومبیل شما را کاهش دهد.

 2. محل زندگی

  به طور کلی، رانندگانی که در شهرها زندگی می کنند، بیشتر از ساکنین مناطق روستایی هزینه پرداخت می کنند. ساکنین مناطق نزدیک به جاده های اصلی و تقاطع هایی با حجم ترافیک بالا، معمولاً هزینه بیشتری می پردازند زیرا آمار تصادفات با حجم خودرو مطابقت دارند. زندگی در محله های دارای جمعیت متراکم نیز می توانند بر نرخ بیمه شما تأثیر بگذارند.

 3. نوع وسیله نقلیه

  سال تولید، برند و مدل اتومبیل و قدرت موتور شما از جمله عوامل اصلی تعیین کننده هزینه بیمه نامه می باشند. با توجه به اینکه قیمت بیمه تا حدودی بر اساس احتمال به سرقت رفتن خودرو شما تعیین می گردد بنابراین اتومبیل‌ هایی که سیستم ایمنی قوی‌تری دارند هزینه کمتری می پردازند. هزینه تعویض و یا تعمیر قطعات خودرو در صورت تصادف نیز از جمله موارد تاثیر‌گذار در مبلغ بیمه نامه است.

 4. سابقه رانندگی

  سابقه تصادفات در صورتی که شما مقصر باشید، بر هزینه بیمه نامه تاثیرگذار است. شرکت‌های بیمه به سابقه 3 سال اخیر رانندگی شما اهمیت می‌دهند. جرائم جدی رانندگی که منجر به محکومیت دادگاهی شده باشد، امتیاز منفی زیادی به همراه دارد.

 5. میزان استفاده از خودرو

  به عنوان یک قاعده کلی، هرچه بیشتر با وسیله نقلیه خود رانندگی کنید، هزینه بیمه بیشتری نیز پرداخت می کنید. اگر هر روز برای رفتن به محل کار از اتومبیل خود استفاده می کنید یا به طور منظم در مسافت‌های طولانی رانندگی می کنید، مطمئناً هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. دوچرخه سواری، استفاده از اتوبوس یا قطار می تواند با کاهش مسافت پیموده شده، در هزینه های بیمه شما صرفه جویی کند.

 6. نوع خدمات بیمه نامه

  انواع مختلفی از پوشش بیمه اتومبیل در کانادا وجود دارد. برخی اجباری و برخی اختیاری هستند و این موارد بین استانها متفاوت است. بیمه مسئولیت در سراسر کانادا اجباری است. هرچه میزان پوشش بیمه شما بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد.

 7. امکان تخفیف در بیمه نامه

  در صورتی که همزمان دو خودرو را در یک بیمه‌نامه ثبت کنید و یا خانه و اتومبیل خود را به‌طور مشترک بیمه کنید هزینه بیمه شما کاهش می‌یابد. دانش‌ اموزانی که به سن قانونی رانندگی رسیده‌اند و دانشجویان در صورتی که بتوانند نمرات ممتاز کسب کنند و واجد شرایط باشند می‌توانند از تخفیف بیمه‌نامه‌ها برخوردار شوند. بسیاری از بیمه ها همچنین به اعضای سازمان‌های حرفه ای یا گروه های وابسته تخفیف می دهند.

عواملی غیر موثر در هزینه بیمه نامه خودرو در کانادا

از جمله مواردی که شرکت های بیمه برای تعیین هزینه بیمه وسیله نقلیه شما به آن توجه نمی کنند عبارتند از: سابقه شغلی، ورشکستگی، وضعیت مسکن یا ارزش خالص دارایی‌های شما.

در آنتاریو و نیوفاندلند و لابرادور، بیمه ها همچنین نمی توانند امتیاز اعتباری شما را هنگام ارزیابی حق بیمه در نظر بگیرند اما در نوا اسکوشیا می توانند. در آلبرتا، آنها برای این کار به اجازه شما نیاز دارند.

بیمه مسکن در کانادا

بیمه مسکن در کانادا

بیمه خانه در کشور کانادا، اعم از اینکه در یک واحد مسکونی مستقل، آپارتمان و یا حتی کانکس زندگی کنید و اینکه مالک یا مستاجر باشید، اجباری نیست. این در حالی است که معمولا در صورتی که بخواهید وام مسکن دریافت کنید، موسسه اعتباری وام دهنده می‌خواهد اطمینان یابد که شما منزل خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی محافظت می‌کنید.

شرکت‌های خصوصی بسیاری با خدمات متنوع (سرقت، بلایای طبیعی، آتش سوزی و …) در کانادا وجود دارند که منزل شما را بیمه می‌کنند. هزینه بیمه نامه مسکن به نوع خدمات ارائه شده بستگی دارد.

عوامل موثر بر نرخ بیمه منزل در کانادا

در کشور کانادا عوامل بسیاری بر هزینه بیمه‌نامه مسکن شما تاثیر دارند. متصدی شرکت بیمه کننده می‌خواهد از تمام جزئیات منحصر به فرد خانه شما مانند قدمت ساختمان، هزینه تعمیرات و کیفیت تاسیسات داخلی‌(لوله کشی آب، برق و …) و عناصر خارجی‌(نوع پوشش سقف، کف‌سازی پارکینگ و …) آگاهی یابد. آگاهی از این جزئیات به یک کارگزار بیمه  اجازه می دهد تا ریسک را با دقت بیشتری ارزیابی کند و احتمال اشتباه پیش از ارائه قیمت را کاهش دهد. هرچه خطرات قابل مشاهده تری در مورد دارایی شما وجود داشته باشد یا هرچه هزینه بالاتری برای تعمیرات بالقوه داشته باشید، حق بیمه خانه شما نیز بیشتر خواهد بود.

عواملی که توسط نمایندگان بیمه بررسی می‌شوند

 • نوع واحد مسکونی
  • در چه نوع خانه‌ای زندگی می‌ کنید؟ هزینه بیمه یک واحد مسکونی مستقل که دارای یک سقف باشد یا یک مجموعه آپارتمانی که هزینه‌های جانبی بسیاری دارد، متفاوت است.
 • وضعیت امتیاز اعتباری شما
  • بیمه های مسکن مجازند از امتیازات اعتباری شما برای تعیین حق بیمه استفاده کنند. تمام استان‌ها به جز نیوفاندلند_ که استفاده از امتیازات اعتباری را در تعیین حق بیمه خانه منع کرده است_ از این معیار استفاده می‌کنند. بیشتر شرکت های بیمه اصرار دارند که بین سابقه اعتبار و افزایش ریسک رابطه آماری مستقیمی وجود دارد. توجه داشته باشید که امتیاز منفی اعتباری شما باعث افزایش هزینه بیمه‌نامه نمی‌شود اما در صورتی که دارای امتیاز بالا باشید، احتمال برخورداری از تخفیف تا25درصد وجود دارد.
 • هزینه جایگزینی خانه
  • از جمله عوامل موثر بر تعیین میزان هزینه بیمه‌ منزل شما هزینه تعویض آن می‌باشد. هزینه جایگزینی شما بر اساس ارزش خانه شما در بازار فعلی نیست بلکه مهم این است که هزینه ساخت مجدد خانه شما در وضعیت فعلی آن چقدر است. مهم است که همیشه بیمه‌گر خود را از هر گونه به روزرسانی مطلع کنید تا اطمینان حاصل کنید که پوشش جایگزین بیمه برای نیازهای شما مناسب است.
 • موقعیت خانه
  • محله‌‌ای که خانه شما در آن قرار دارد یکی از مولفه های مهم تعیین کننده هزینه بیمه است. اگر در محله‌ای زندگی می‌کنید که بسیار جرم‌خیز است حق بیمه شما افزایش می‌یابد. خانه‌های نزدیک فرودگاه ها ممکن است با ریزش آوار یا لرزش های سنگین روبرو شوند که می تواند باعث آسیب شود و نرخ بیمه شما را افزایش دهد. خانه‌هایی که در نزدیکی توده های بزرگ آب یا حتی در پایین تپه ای قرار دارند – جایی که ممکن است آب جمع شود- ممکن است با حق بیمه بالاتری روبرو شوند.
 • تاسیسات داخلی خانه
  • کیفیت تاسیسات داخلی منزل شما از جمله مواردی است که می تواند احتمال بروز حوادث را تشدید نموده و حق بیمه را افزایش دهد. فرسوده و ایمن نبودن تاسیسات برق خطر آتش سوزی یا آسیب رساندن به لوازم خانگی را افزایش می دهد و بیمه آن هزینه بیشتری خواهد داشت. لوله‌کشی آب خانه یک عامل مورد توجه دیگر است. بر اساس استانداردهای موجود اگر لوله کشی مسی یا پلاستیکی داشته باشید، هزینه کمتری برای بیمه خانه پرداخت خواهید کرد. همچنین استفاده از سیستم‌های گرمایشی مختلف هزینه های متفاوتی را برای گرم کردن خانه شما به همراه دارد و در هر حالت بر حق بیمه منزل شما تأثیر می گذارد.
 • وضعیت سقف خانه
  • کیفیت مصالح مصرفی در سقف خانه و نحوه ایزوگام آن عاملی موثر در افزایش یا کاهش آسیب‌های احتمالی ساختمان است که مورد توجه کارگزار بیمه قرار گرفته و هزینه بیمه خانه را تعیین می‌کند.
 • بازسازی خانه
  • در صورتی که قصد بازسازی منزل خود را دارید حتما به بیمه‌گذار خود اطلاع دهید چرا که بهبود کیفیت داخلی و خارجی ساختمان بر هزینه بیمه خانه شما تاثیر می‌گذارد.
 • حیوان خانگی
  • نگه‌داری از حیوانات خانگی ممکن است بر نرخ بیمه خانه شما تاثیر بگذارد. برخی از کارشناسان بیمه بر این باور هستند که حیوانات خانگی می‌توانند به واحد مسکونی آسیب برسانند در نتیجه حضور آن‌ها در خانه در تعیین حق بیمه منزل تاثیرگذار است.
 • استفاده خاص از خانه
  • در صورتی که از منزل خود به عنوان یک فضای کاری استفاده می‌کنید پس انتظار داشته باشید که هزینه بیمه خانه شما افزایش یابد.
 • وجود استخر یا امکانات مشابه در خانه
  • استخر به دلیل وجود خطر غرق شدن حق بیمه خانه شما را افزایش می دهد. در اکثر استان ها‌ی کانادا قانونی وجود دارد که شما باید در اطراف استخر خود حصار داشته باشید. وجود فضاهای ورزشی نیز در حیاط خانه شما ممکن است حق بیمه شما را افزایش دهد.

انواع بیمه منزل در کانادا

در هر نوع خانه‌ای که ساکن باشید می توانید از یکی از سه نوع پوشش بیمه: اولیه، گستره و جامع خانه در کانادا بهره‌مند شوید. دقت داشته باشید که بیمه جامع کامل‌ترین سطح حفاظتی را پوشش می‌دهد. در اینجا خلاصه‌ای از این سه نوع بیمه را بررسی می نماییم:

بیمه اولیه

این نوع بیمه ارزان‌ترین حالت ممکن می‌باشد که تنها عوارض ناشی از خطرات خاصی را تحت پوشش قرار می‌دهد. به عنوان مثال ممکن است که آتش‌سوزی و یا صاعقه به عنوان یک خطر در این بیمه در نظر گرفته شود اما در این صورت دیگر پرداخت خسارات ناشی از سرقت از خانه برعهده شرکت بیمه نمی‌باشد.

بیمه گسترده

این نوع بیمه بدنه فیزیکی خانه شما و محتویات آن را در صورت آسیب دیدن و یا تخریب تحت پوشش خود قرار می‌دهد؛ اما از تمام خطرات پشتیبانی نمی‌ کند و فقط آسیب‌های ناشی از یک گروه خطرات خاص را مد نظر قرار می‌دهد.

بیمه جامع

فراگیرترین پوشش بیمه‌ای خانه است که بدنه ساختمان و تمام متعلقات آن را در برابر کلیه خطرات تحت پوشش قرار می‌دهد به استثناء برخی از خطرات احتمالی مانند زلزله و یا نشت آب‌های زیرزمینی.

بیمه مسافرت در کانادا

فرقی نمی کند که در کانادا باشید یا در کشوری دیگر و یا اینکه سفر شما تجاری یا تفریحی باشد؛ بیمه سفر کشور کانادا، شما را در برابر طیف گسترده ای از شرایط اضطراری و شوک های مالی که ممکن است در طول سفرتان اتفاق بیفتد، محافظت می کند. این موارد می تواند شامل لغو ناگهانی سفر، تاخیر پرواز، گم شدن چمدان یا حوادث و فوریت های پزشکی باشد. هر شرکت بیمه کانادایی یک مجموعه قوانین و دستورالعمل‌های منحصر به فرد برای انواع بیمه مسافرت دارد بنابراین بهتر است قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که بیمه مورد نظر، سطح مورد نیاز شما را پوشش می‌دهد.

بیمه مسافرت کانادا چه مواردی را تحت پوشش قرار می ‌دهد؟

در کشور کانادا بیمه‌‌نامه‌های سفر با توجه به آنچه که پوشش می دهند متفاوت هستند اما بیشتر بیمه نامه‌ها خدمات فوری پزشکی و همچنین برخی از موارد لغو سفر را به دلیل حوادث غیرمترقبه پوشش می دهند. در صورت تمایل برخورداری از پوشش اضافی برای شرکت در  ورزش های برفی، محافظت اضافی در مورد لغو سفر و همچنین از دست دادن یا سرقت اموال در طی سفر در صورت پرداخت هزینه بیشتر بیمه امکانپذیر است.

انواع بیمه های مسافرتی در کانادا

همه بیمه نامه‌های مسافرتی یکسان نیستند. بسته به نیاز شما، انواع مختلفی از پوشش بیمه‌ای وجود دارد که به طور کلی عبارتند از:

بیمه تک سفره

مقرون به صرفه ترین بیمه مسافرتی موجود است که شما را برای یک سفر تنها – از عزیمت تا بازگشت – پوشش می دهد.یک سفر تنها می تواند شامل چندین مقصد باشد اما پس از بازگشت به خانه پایان می یابد.

بیمه چند سفره

نوع گران‌تری از بیمه مسافرتی است اما بسیار انعطاف‌پذیر‌تر است. بیمه چند سفره شما را برای هر مسافرت با یک دوره زمانی خاص، معمولاً یک ساله، تحت پوشش قرار می دهد به همین دلیل با عنوان بیمه سفر سالانه نیز شناخته می شود.

بیمه مسافرتی همه جانبه

این نوع بیمه شما را در مواقع اضطراری و مراقبت های پزشکی، لغو یا تأخیر سفر و سرقت اموال تحت پوشش قرار می دهد. همچنین ممکن است شما را برای فعالیت‌های متفرقه در سفر، مانند ورزش‌های برفی ، تحت پوشش قرار دهد. از آنجایی که بیمه همه‌جانبه مشکلات احتمالی بیشتری را پوشش می دهد از سایر بیمه نامه ها گرانتر است.

بیمه لغو سفر

نوعی بیمه مسافرتی است که محدود به تاخیر یا لغو پیش بینی نشده سفر شما می‌باشد.

این می تواند شامل پروازهای تاخیری و ارتباطات از دست رفته، چمدان های گمشده و یا دزدیده شده باشد و همچنین خسارات ناشی از لغو رزرو محل اقامت، تورها یا مسافرت ها را نیز در بر‌می‌گیرد.

بیمه عمر در کانادا

بیمه عمر در کانادا

بیمه عمر در کشور کانادا به طور کلی به دو شکل دائم و موقت ارائه می‌شود. هر کدام از این بیمه‌ها دارای ویژگی‌ها و سطح پوششی متفاوتی هستند که شما باید متناسب با شرایط زندگی خود انتخاب نمایید.

بیمه دائم عمر در کانادا

همانطور که از نامش پیداست این نوع بیمه عمر، کل مدت زندگی شما را تحت پوشش قرار می ‌دهد. این نوع بیمه برای کسانی مناسب است که سرپرست خانوار هستند و تمایل دارند که پس از مرگشان مبلغی از سوی بیمه به عنوان درآمد به خانواده‌شان تعلق گیرد. توجه داشته باشید که در بیمه عمر دائم، شرکت‌های بیمه مبلغ پرداخت شده توسط شما را در بازارهای سرمایه، سرمایه‌گذاری می کنند بنابراین بیمه عمر دائم علاوه بر مبلغ اقساط پرداختی دارای سود سالانه نیز هست.

بیمه عمر موقت در کانادا

در بیمه موقت فرد بیمه‌شوند، برای یک بازه زمانی خاص برای مثال ده سال با شرکت بیمه قرارداد می‌بندد. در صورتی که فرد پس از پایان مدت قرارداد هنوز در قید حیات باشد می‌تواند بیمه عمر را دوباره تمدید کند اما ممکن است که هزینه ماهیانه پرداختی آن با توجه به سن و شرایط سلامتی‌اش تغییر یابد.

برخورداری از بیمه عمر موقت برای کسانی مناسب است که دچار بیماری زمینه‌ای خاصی هستند و نگران وضعیت در‌آمدی فرزندان زیر 18 سالشان می‌باشند و یا بدهی‌ هایی مانند وام مسکن دارند و نگران هستند که در صورت مرگ زودرس پیش از پایان یافتن مدت زمان بدهی‌ها، بازماندگان آن‌ها دچار مشکلات مالی شوند.

انواع دیگر بیمه عمر در کانادا

 1. بیمه عمر تضمین شده: بیمه‌ ای است که بدون نیاز به آزمایشات پزشکی و یا مشکلات فیزیکی قابل دریافت است. این نوع بیمه معمولا گران‌تر از بیمه‌های موقت است و بازپرداخت آن‌ها معمولا 50000-25000 دلار کانادا است. بیمه عمر تضمینی معمولاً برای افرادی است که نتوانسته اند بیمه جایگزین دریافت کنند و یا افراد مسنی که نگران هزینه‌های مراسم خاکسپاری خود هستند.
 2. بیمه عمر وام مسکن: این نوع بیمه در واقع نوعی از بیمه ضمانتی است. اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که افراد تحت تکفل شما پس از مرگتان می توانند در خانه شما بمانند، این نوع بیمه می تواند گزینه مناسبی باشد، به ویژه اگر آنها قادر به پرداخت وام گرفته شده برای خرید خانه نیستند.
 3. بیمه عمر مشترک: همانطور که از نام این نوع بیمه مشخص است در این روش دو نفر تحت پوشش یک بیمه‌نامه قرار می‌گیرند. این بیمه نامه زمانی پرداخت می شود که یکی از دو فرد نامبرده بمیرد. بیمه عمر مشترک به طور کلی ارزان تر از بیمه زندگی فردی است، اما پس از فوت اولین فرد فسخ می شود. در این صورت ، اگر طرف بازمانده ای که در بیمه نامه نامگذاری شده است بخواهد همچنان تحت پوشش قرار گیرد ، باید مجدداً به صورت جداگانه اقدام کند.

در بیمه عمر کانادا ذی‌نفع چه کسی است؟

ذینفع شخصی است که پرداخت بیمه نامه شما را دریافت می کند. او می توانید هرکسی که می خواهید – شریک زندگی خود، یکی از اعضای خانواده ،یک فرد وابسته و یا حتی یک موسسه خیریه –  باشد. در صورت تمایل، حتی می توانید بیش از یک ذینفع را نام ببرید و برای شرکت بیمه نحوه تخصیص حق بیمه میان آن‌ها را تعیین کنید. حق برخورداری ذینفع شما از عواید بیمه می تواند قابل فسخ یا غیرقابل فسخ باشد.

اگر ذینفع شما غیرقابل فسخ باشد، برای تغییر نامگذاری به رضایتنامه امضا شده وی نیاز دارید. بر اساس قانون بیمه عمر در استان کبک، اگر از همسرتان به عنوان ذی نفع نام ببرید، آنها به طور خودکار غیرقابل فسخ می شوند مگر اینکه صریحاً نام آن‌ها را در گروه قابل فسخ قرار دهید.

بیمه از کار افتادگی در کانادا

در صورتی که فرد به دلیل مشکلات ناشی از بیماری و یا حوادث ناگهانی دچار عدم توانایی اشتغال به کار و کسب درآمد شده باشد، بیمه از کارافتادگی بر اساس قوانین موجود و حداقل‌های تعیین شده در این قوانین مبلغی را برای امرار معاش به فرد بیمه شونده پرداخت می‌نماید. مقدار پرداختی از سوی بیمه به عوامل مختلفی از جمله سن فرد، وضعیت جسمانی و میزان خطرپذیری شغل وی بستگی دارد.

بیمه کسب و کار در کانادا

بیمه کسب و کار در کانادا

مهم نیست که کسب‌و‌کار شما چه اندازه بزرگ و یا کوچک باشد، داشتن یک بیمه نامه ثابت تجاری می‌تواند برای بقای آن حیاتی باشد. یک بیمه نامه مشاغل کوچک برای تأمین هزینه های مالی مرتبط با حوادث غیرمترقبه مانند خسارت اموال، دعاوی قضایی، از دست دادن درآمد کسب و کار و سایر خسارات بیمه شده طراحی شده است.

به طور کلی یک صاحب مشاغل کوچک می ‌تواند انواع مختلفی از پوشش بیمه را خریداری کند و عواید آنها را تحت یک بیمه نامه کسب و کار دریافت نماید. نوع پوشش بیمه‌ای مورد نیاز شما به عوامل مختلفی از جمله نوع صنعتی که در آن فعال هستید، اندازه شرکت، تعداد پرسنل و میزان درآمد شما بستگی خواهد داشت. متداول ترین انواع بیمه نامه‌های تجاری شامل بیمه مسئولیت عمومی، بیمه خطاها و حذفیات و بیمه املاک تجاری است.

بیمه خدمات درمانی در کانادا

بیمه خدمات درمانی در کانادا

بیمه خدمات درمانی و سلامت کانادا یکی از کامل ترین انواع بیمه درمانی در جهان است. در کشور کانادا هر استان سیستم درمانی خاص خود را دارد که هر یک دارای شرایط و هزینه منحصر به فرد برای دارندگان اقامت دائم و موقت می باشند، زیرا بودجه تعیین شده برای بخش درمان و سلامت در بودجه کلی همان استان تصویب میگردد.

بیمه خدمات درمانی کانادا به طور کلی به دو نوع بیمه درمانی دولتی و بیمه درمانی خصوصی تقسیم می شود که هرکدام شرایط و پوشش خاص خود را دارند. با توجه به اینکه داشتن بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی و مهاجران اجباری است بنابراین آگاهی از شرایط و هزینه های این بیمه امری ضروری در مسیر برنامه ریزی مهاجرت است. برای کسب اطلاعات کامل در خصوص این موضوع، می توانید به محتوای بیمه خدمات درمانی کانادا در سایت تراست مراجعه فرمایید.

همه چیز درباره بیمه خدمات درمانی کانادا

درباره بهداشت و درمان در کانادا بیشتر بخوانید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

هزینه بیمه خودرو در کانادا چقدر است؟

هزینه بیمه خودرو در کشور کانادا به نوع بیمه، مدل خودرو، سابقه رانندگی، میزان استفاده از خودرو، محل زندگی و نوع خدمات بیمه نامه بستگی دارد. بنابراین اگر پس از مهاجرت به کانادا به عنوان یک راننده جدید شناخته شوید، احتمالا باید هزینه بیشتری را برای بیمه نامه وسیله نقلیه خود بپردازید.

در چه شرایطی در کانادا بر روی بیمه نامه خودرو تخفیف می دهند؟

چنانچه همزمان دو خودرو را در یک بیمه ‌نامه ثبت کنید و یا خانه و اتومبیل خود را به ‌طور مشترک بیمه کنید، هزینه بیمه شما کاهش می ‌یابد. همچنین دانش آموزان و دانشجویان واجد شرایطی که نمرات ممتاز کسب کرده باشند نیز می توانند از تخفیف بیمه ‌نامه ‌ها برخوردار شوند. برخی شرکت های بیمه به اعضای سازمان ‌های حرفه ای یا گروه های وابسته هم تخفیف می دهند.

چه عواملی بر روی هزینه بیمه خودرو در کانادا تاثیر ندارد؟

سابقه شغلی، ورشکستگی، وضعیت مسکن یا ارزش خالص دارایی ‌های شما.

در چه صورتی به بیمه نامه مسکن در کانادا نیاز دارید؟

بیمه مسکن در کانادا به صورت عادی اختیاری است اما اگر بخواهید در این کشور وام مسکن دریافت کنید، موسسه اعتباری وام دهنده برای اطمینان از اینکه خانه شما در برابر خطرات و حوادث احتمالی محفوظ است از شما بیمه نامه مسکن می خواهد.

چه عواملی بر نرخ بیمه مسکن در کانادا اثر می گذارد؟

نوع واحد مسکونی، موقعیت خانه، قدمت ساختمان، هزینه تعمیرات و کیفیت تاسیسات داخلی‌، عناصر خارجی ‌مثل پوشش سقف، وجود استخر یا امکانات مشابه در خانه، وضعیت امتیاز اعتباری شما، هزینه جایگزینی خانه، نگهداری از حیوان خانگی و موارد دیگر.

چند نوع بیمه مسکن در کانادا وجود دارد؟

شما می توانید از یکی از سه نوع پوشش بیمه اولیه، گستره و جامع خانه در کانادا بهره‌ مند شوید که بیمه جامع کامل ‌ترین سطح حفاظتی را پوشش می ‌دهد.

انواع بیمه های مسافرتی در کانادا کدام اند؟

بیمه تک سفره، بیمه چند سفره، بیمه مسافرتی همه جانبه و بیمه لغو سفر.

چند نوع بیمه عمر در کانادا وجود دارد؟

به طور کلی بیمه عمر در کانادا به دو شکل دائم و موقت وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی ‌ها و سطح پوششی متفاوتی هستند. همچنین انواع دیگر بیمه عمر در کانادا عبارتند از: بیمه عمر تضمین شده، بیمه عمر وام مسکن و بیمه عمر مشترک (توضیحات کامل در متن)

بیمه خدمات درمانی در کانادا برای مهاجران چگونه است؟

هر استان کانادا سیستم درمانی خاص خود را دارد که هر یک دارای شرایط و هزینه منحصر به فردی برای دارندگان اقامت دائم و موقت می باشد. جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص این موضوع، به محتوای بیمه خدمات درمانی کانادا در سایت تراست مراجعه فرمایید.

هزینه بیمه مشاغل کانادا چقدر است؟

این هزینه به عوامل مختلفی از جمله نوع صنعت، اندازه شرکت، تعداد پرسنل و میزان درآمد شما بستگی خواهد داشت.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • مرجان

  همسر من دانشجوی کاناداس و ویزا تحصیلی داره من باردارم میخواستم بدونم ماه دیگه که ما در خاک کانادایییم با چه بیمه ای هزینه زایمان به عهده دولت میشود ، زایمان من ۵ ماه دیگه اس

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. بسته به هر استان بیمه خاص خودش را دارد و دانشجویان بیمه دولتی نمی شوند و بیمه خصوصی موردنظر در همان استان را باید تهیه کنند و قبل از ویزا باید این بیمه را تهیه کنند تا بتوانند وارد کانادا بشوند. کلا زمانی هزینه زایمان رایگان می شود که فرد مقیم کانادا باشد. ولی دانشجویان بین المللی در صورتیکه بیمه سلامت بین المللی داشته باشند بخشی از هزینه های زایمانشان را بیمه میدهد یا ان بیمه ای که از قبل تهیه کرده باشند. ولی به طور کلی هزینه های زایمان را دولت کانادا تقبل نمیکند.