بیمه دانشجویی در کانادا

بیمه دانشجویی در کانادا

درست است که کانادا به دلیل مراقبت های بهداشتی رایگانی که به شهروندانش ارائه می دهد معروف است، اما اکثر این خدمات فقط برای افرادی که اقامت کانادا یا شهروندی کانادا را دارا هستند در دسترس است. به همین دلیل، لازم است تمامی دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند، لازم است برای دریافت خدمات بیمه دانشجویی در کانادا اقدام کنند.

سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا از استانی به استان دیگر متفاوت است. اتباع خارجی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید با نظام مراقبت های بهداشتی کانادا که توسط استان محل تحصیل شان ارائه می شود آشنا شوند. برخی از استان‌ها، دانشجویان بین ‌المللی را تحت برنامه‌های بیمه سلامت استانی تحت پوشش قرار می‌ دهند، اما اکثر استان ‌ها از دانشجویان می ‌خواهند که برای طرح‌ های بیمه دانشجویی در کانادا به شکل خصوصی ثبت نام کنند.

در بسیاری از استان هایی که دانشجویان بین المللی را ملزم به دریافت بیمه درمانی خصوصی می کنند، خود مؤسسات آموزشی بسته های بیمه دانشجویی در کانادا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

در برخی موارد، مراکز آموشی از دانشجویان می‌خواهند تا حتما برای دریافت بسته ‌های بیمه سلامت خودشان ثبت نام کنند، در حالی که در برخی مراکز آموزشی دیگر، به دانشجویان اجازه داده می شود از دریافت بسته ‌های بیمه دانشجویی کانادا انصراف دهند، مشروط بر اینکه دانشجو بتواند ثابت کند که بیمه درمانی خصوصی را از منبع دیگری دریافت می‌ کند.

شرایط شما هر چه که باشد، تمامی موسسات آموزشی با شرایط بیمه دانشجویی کانادا برای دانشجویان بین المللی آشنا خواهند بود.

لینک های مفید!

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: بیمه در کانادا

West Life Financial Website: www.westlifefinancial.ca

نظام مراقبت های بهداشتی در کانادا

همه شهروندان کانادایی و مقیمان دائم، بدون نیاز به پرداخت هزینه، به خدمات پزشکی ضروری بیمارستانی دسترسی دارند. در حالی که مراقبت های بهداشتی همگانی در سطح فدرال اجباری است، برنامه های مراقبت های بهداشتی توسط استان ها و مناطق به صورت جداگانه اجرا می شوند.

بنابراین جزئیات دقیق پوشش بسته های درمانی و پزشکی در کانادا بسته به محل زندگی فرد متفاوت است. البته باید دقت داشته باشید که خدمات بهداشت و درمان در کانادا به همه کانادایی ‌ها ارائه می ‌شود، تنها خدمات ضروری پزشکی را پوشش می‌دهد. این در واقع پوشش مراقبت‌ های بهداشتی اولیه محسوب می ‌شود.

کسانی که در کانادا اقامت دائم یا شهروندی ندارند باید برای استفاده از خدمات پزشکی هزینه بپردازند؛ مگر اینکه بیمه درمانی خصوصی داشته باشند. در واقع، بسیاری از برنامه های مهاجرتی، افرادی که اقامت موقت دریافت کرده اند را ملزم به دریافت بیمه درمانی خصوصی برای طول مدت اقامت شان در کانادا می کنند. ساکنان موقت (از جمله دانشجویان بین المللی) در این شرایط چند گزینه دارند:

 • می توانند از یک شرکت بیمه، بیمه خصوصی خریداری کنند.
 • اگر در کانادا کار می کنند، می توانند از کارفرما بیمه درمانی دریافت کنند.
 • اگر در کانادا تحصیل می کنند، می توانند از طریق مرکز آموزشی برای دریافت بیمه دانشجویی در کانادا ثبت نام کنند.

طور مواقع اضطراری و اورژانسی، تمام استان ها و مناطق، خدمات رایگان ارائه می دهند، حتی اگر بیمار کارت بهداشت دولتی نداشته باشد. با این حال، بسته به وضعیت مهاجرت افراد، ممکن است محدودیت های قابل توجهی در خدمات بیمه ارائه شده وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید : زندگی در کانادا ، شهرهای کانادا

بیمه دانشجویی کانادا در استان های مختلف

بیمه دانشجویی کانادا در آلبرتا

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

دانشجویان بین المللی در آلبرتا که برای مدت حداقل شش ماه در این استان تحصیل می کنند، معمولاً واجد شرایط پوشش بیمه دانشجویی استانی از طریق طرح سیستم بهداشت و درمان آلبرتا (AHCIP) هستند.

توجه داشته باشید که مراقبت های بهداشتی بیمه دانشجویی آلبرتا فقط هزینه های بهداشتی و پزشکی اولیه را پوشش می دهد و به عنوان مثال مراقبت های دندانپزشکی یا داروهای تجویزی را پوشش نمی دهد.

در صورتی که یک دانشجوی بین المللی که در آلبرتا تحصیل می کند واجد شرایط دریافت پوشش بیمه دانشجویی کانادا تحت AHCIP نباشد، باید یک طرح خصوصی را از طریق یک شرکت یا نمایندگی بیمه خریداری کند.

نحوه درخواست بیمه دانشجویی آلبرتا

همانطور که اشاره شد، دانشجویان بین المللی که در استان آلبرتا تحصیل می کنند، لازم است برای بهره مند شدن از مزایای بیمه دانشجویی در کانادا، برای دریافت بیمه AHCIP اقدام کنند.

در واقع همه ساکنان آلبرتا که واجد شرایط هستند، باید در طرح بیمه مراقبت های بهداشتی آلبرتا (AHCIP) ثبت نام کنند تا خدمات بیمارستانی و پزشکی بیمه شده را دریافت کنند.

برای استفاده از بیمه دانشجویی کانادا در آلبرتا، باید کارت مراقبت بهداشتی شخصی را همراه با کارت شناسایی عکس دار همراه داشته باشید.

افراد واجد شرایط دریافت بیمه دانشجویی AHCIP

 • در صورتی که دانشجوی بین المللی هستید، ممکن است واجد شرایط بیمه دانشجویی AHCIP باشید.
 • دانش آموزان زیر 18 سال باید به حساب AHCIP یک متولی اضافه شوند.
 • دانشجویانی که دارای مجوز تحصیل 12 ماهه (معتبر برای یک موسسه آموزشی در آلبرتا) هستند و به مدت 12 ماه یا بیشتر در آلبرتا اقامت خواهند داشت، واجد شرایط دریافت بیمه دانشجویی کانادا تحت پوشش AHCIP هستند و باید برای دریافت آن درخواست دهند.
 • دانشجویانی که مجوزهای تحصیلی آنها کمتر از 12 ماه اعتبار دارد، در صورتی که درخواست آنها همراه با نامه ای باشد که قصد آنها برای اقامت حداقل 12 ماه در آلبرتا را تایید می کند، ممکن است واجد شرایط پوشش AHCIP باشند.

در تراست بخوانید : مهاجرت به آلبرتا ، تحصیل در آلبرتا ، کار در آلبرتا

بیمه دانشجویی کانادا در بریتیش کلمبیا

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

اگر قصد دارید برای مدت حداقل شش ماه در بریتیش کلمبیا تحصیل کنید، واجد شرایط برنامه سیستم بهداشت و درمان بریتیش کلمبیا (MSP) هستید. شما باید به محض مهاجرت به بریتیش کلمبیا برای MSP اقدام کنید. با این حال، رسیدگی به درخواست‌ ها برای بیمه دانشجویی و MSP حدود 3 ماه طول می‌ کشد و دانشجویان تنها پس از ورود به کانادا می ‌توانند برای دریافت این بیمه دانشجویی کانادا درخواست دهند.

iMED در طول دوره انتظار سه ماهه قبل از واجد شرایط شدن برای طرح خدمات پزشکی (MSP) بریتیش کلمبیا، بیمه درمانی اولیه را به شما ارائه می دهد.

همچنین دانشجویان بین المللی می توانند بیمه دانشجویی گسترده ای را برای تکمیل پوشش اولیه ارائه شده توسط MSP خریداری کنند. بسیاری از مراکز آموزشی بسته های بیمه درمانی گسترده ای را به دانشجویان خود ارائه می دهند و برخی موسسات حتی دانش آموزان را ملزم به خرید این بسته ها هم می کنند.

در صورتی که دانشجویی واجد شرایط دریافت بیمه درمانی MSP نیست، باید پوشش مراقبت های بهداشتی خصوصی را برای مدت اقامت خود در کانادا خریداری کند.

نحوه درخواست بیمه دانشجویی بریتیش کلمبیا

همانطور که اشاره شد، دانشجویان بین المللی که در بریتیش کلمبیا تحصیل می کنند، لازم است برای بهره مند شدن از مزایای بیمه دانشجویی در کانادا، برای دریافت بیمه MSP اقدام کنند.

طبق قانون محافظت مدیکر، ثبت نام در MSP برای همه ساکنان واجد شرایط و وابستگان آنها در بریتیش کلمبیا اجباری است.

افراد واجد شرایط بیمه دانشجویی MSP

همه ساکنان بریتیش کلمبیا باید در طرح خدمات پزشکی (MSP) ثبت نام کنند.

برای ثبت نام در MSP، باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشید. این معیارها در چهار دسته قرار می گیرند:

 • ساکنان
 • افراد وابسته
 • ساکنین ملل اول
 • سایر افراد دانشجویان بین المللی که در بریتیش کلمبیا تحصیل می کنند در دسته “سایر افراد” قرار می گیرند. برخی افراد در این دسته، مانند برخی از دارندگان مجوزهای تحصیلی، یا مجوزهای کاری در برنامه های تعطیلات کاری – که تحت قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان فدرال صادر شده اند و برای مدت شش ماه یا بیشتر اعتبار دارند – ممکن است به عنوان دسته ساکنان تلقی شوند و به این ترتیب برای دریافت بیمه دانشجویی MSP واجد شرایط شناخته شوند.

در تراست بخوانید : تحصیل در بریتیش کلمبیا ، کار در بریتیش کلمبیا

بیمه دانشجویی کانادا در مانیتوبا

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ خیر

دانشجویان بین المللی در مانیتوبا باید تحت پوشش طرح سلامت دانشجویان بین المللی مانیتوبا قرار بگیرند.

این طرح بیمه دانشجویی کانادا هزینه های شما برای خدمات پزشکی که ممکن است برای افراد غیر مقیم پرهزینه باشد را پوشش می دهد؛ هزینه هایی مانند بستری شدن در بیمارستان، ویزیت پزشک و عکس برداری با اشعه ایکس.

همچنین بخوانید : مهاجرت به مانیتوبا ، تحصیل در مانیتوبا

بیمه دانشجویی کانادا در نیوبرانزویک

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

دانشجویان بین المللی که معیارهای واجد شرایط بودن را دارند می توانند پوشش بیمه دانشجویی نیوبرانزویک مدیکر (New Brunswick Medicare) را دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن، دانشجو باید حداقل برای یک سال تحصیلی کامل در دوره تحصیلی تمام وقت در یک دوره موسسه آموزشی نیوبرانزویک ثبت نام کند.

بیمه دانشجویی نیوبرانزویک مدیکر تنها پوشش های پزشکی اولیه را ارائه می ‌کند، بنابراین دانشجویان بین‌المللی تشویق می ‌شوند تا از طریق مؤسسه آموزشی خودشان یا یک ارائه ‌دهنده بیمه خصوصی دیگر، بیمه دانشجویی و پوشش بهداشتی گسترده‌ای تهیه کنند.

درباره ی مهاجرت به نیوبرانزویک و تحصیل در نیوبرانزویک بخوانید.

بیمه دانشجویی کانادا در نیوفاندلند و لابرادور

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

تمام دانشجویان بین المللی به طور خودکار در طرح بیمه سلامت خارجی (Foreign Health Insurance) در نیوفاندلند و لابرادور ثبت نام می شوند.

دانشجویان بین المللی از طریق طرح مراقبت پزشکی استان (MCP) واجد شرایط پوشش بهداشتی پایه رایگان هستند، مشروط بر اینکه در دوره تحصیلی تمام وقت برای مدت حداقل 12 ماه ثبت نام کرده باشند.

دانشجویان بین المللی که واجد شرایط این بیمه دانشجویی نیستند باید برای مدت اقامت خودشان در کانادا پوشش بهداشتی خصوصی خریداری کنند. MCP فقط پوشش بهداشتی اولیه را ارائه می دهد، بنابراین دانشجویان تشویق می شوند تا از طرح های بیمه دانشجویی در کانادا به شکل گسترده تر هم استفاده کنند.

بیشتر بخوانید : مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور ، تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

بیمه دانشجویی کانادا در محدوده شمال غربی

آیا بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

دانشجویان بین ‌المللی می ‌توانند از طریق برنامه مراقبت ‌های بهداشتی مناطق شمال غربی (NWTHC) برای دریافت بیمه دانشجویی در کانادا اقدام کنند، مشروط بر اینکه در یک برنامه تحصیلی برای مدت بیش از 12 ماه تحصیل کنند.

بیمه دانشجویی NWTHC مراقبت های درمانی و بهداشتی اولیه را برای ساکنان مناطق شمال غربی کانادا ارائه می دهد. از آنجایی که این پوشش فقط یک بیمه پایه است، دانشجویان بین المللی تشویق می شوند تا به دنبال پوشش مراقبت های بهداشتی گسترده تری از طریق ارائه دهندگان خصوصی بیمه دانشجویی در کانادا هم باشند.

بیمه دانشجویی کانادا در نوا اسکوشیا

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ خیر

دانشجویان بین المللی در نوا اسکوشیا باید بیمه دانشجویی کانادا را خریداری کنند، زیرا واجد شرایط برنامه مراقبت های بهداشتی استانی نیستند. بسیاری از موسسات آموزشی نوا اسکوشیا برنامه های مراقبت بهداشتی و بیمه دانشجویی را ارائه می دهند و برخی از آنها نیاز دارند که دانشجویان بین المللی هم در پرداخت هزینه های این بیمه ها مشارکت کنند.

در حالی که نوا اسکوشیا بیمه درمانی عمومی را برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد، این بیمه برای هر کسی که حداقل 12 ماه به طور قانونی در این استان اقامت داشته باشد در دسترس است.

هزینه این طرح تقریباً 650 دلار برای 12 ماه پوشش بیمه دانشجویی در کانادا است.

پس از گذشت سال اول تحصیل، دانشجویان واجد شرایط درخواست کارت سلامت نوا اسکوشیا خواهند شد. این کارت از طریق بیمه خدمات پزشکی (MSI)، بیمه دانشجویی و پوشش اولیه بهداشتی رایگان را در دسترس دانشجویان قرار می‌ دهد.

پس از دریافت کارت بهداشت استانی، دانشجویان بین المللی ممکن است واجد شرایط انصراف از بسته مراقبت های بهداشتی و بیمه دانشجویی ارائه شده توسط موسسه آموزشی خودشان باشند.

درباره ی مهاجرت به نوا اسکوشیا و تحصیل در نوا اسکوشیا بیشتر بخوانید.

بیمه دانشجویی کانادا در نوناووت

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ خیر

توجه داشته باشید که از آنجایی که قلمرو نوناووت میزبان هیچ مؤسسه آموزشی تعیین شده ای (DLI) برای دانشجویان بین المللی نیست، صدور بیمه دانشجویی بین المللی در این منطقه قابل اجرا نیست.

بیمه دانشجویی کانادا در آنتاریو

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ خیر

دانشجویان بین المللی در آنتاریو واجد شرایط طرح بیمه درمانی استانی آنتاریو (OHIP) نیستند. به همین دلیل، تمام موسسات آموزش عالی در آنتاریو طرح های بیمه دانشجویی و درمانی را ارائه می دهند که در دسترس دانشجویان بین المللی خواهند بود.

دانشگاه های دولتی آنتاریو عموماً بیمه دانشجویی کانادا را از طریق طرح بیمه سلامت دانشگاه (UHIP) ارائه می دهند، در حالی که کالج ها و سایر مؤسسات خصوصی ممکن است گزینه های خدماتی را از طریق سایر مراکز بیمه و درمانی ارائه دهند.

طرح های بیمه دانشجویی ارائه شده به دانشجویان بین المللی از طریق موسسات آموزشی رایگان نیستند و هزینه های بیمه دانشجویی در کانادا معمولاً به هزینه های دانشگاه دانشجو اضافه می شود.

نحوه درخواست بیمه دانشجویی آنتاریو

همانطور که اشاره شد، دانشجویان بین المللی که در آنتاریو تحصیل می کنند، لازم است برای بهره مند شدن از مزایای بیمه دانشجویی در کانادا، برای دریافت بیمه UHIP اقدام کنند.

اگر از خارج از کانادا برای تحصیل یا کار در دانشگاه های آنتاریو به این کشور مراجعه کنید، UHIP یک طرح بیمه درمانی مقرون به صرفه برای شما است. این طرح بیمه دانشجویی کانادا، هزینه بسیاری از خدمات بهداشتی و درمان های پزشکی را پرداخت می کند.

بدون داشتن این پوشش بیمه، شما باید هزینه مراقبت های بهداشتی را از جیب خودتان بپردازید. این هزینه ها می توانند در آنتاریو بسیار بالا باشند. به عنوان مثال:

 • ویزیت پزشک یا کلینیک ممکن است بیش از 100 دلار هزینه داشته باشد.
 • مراجعه به اورژانس بیمارستان ممکن است بیش از 2000 دلار هزینه داشته باشد.

همه دانشگاه های آنتاریو (به جز دانشگاه ویندزور) و کالج های وابسته به آنها در UHIP شرکت می کنند.

شما و اعضای خانواده تان که با شما به کانادا آمده اند، باید برای دریافت UHIP ثبت نام کنید – این امر اجباری است.

افراد واجد شرایط بیمه دانشجویی UHIP

برای واجد شرایط بودن دریافت UHIP به عنوان یک دانشجو، باید یکی از موارد زیر در مورد شما صدق کند:

یک دانشجوی تمام وقت با مجوز تحصیل معتبر یا ویزای اقامت موقت صادر شده توسط اداره مهاجرت کانادا باشید . شما باید در یک برنامه تحصیلی در دانشگاهی که در UHIP شرکت می کند یا در یک کالج وابسته ثبت نام کنید. شما باید برای گرفتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در حال تحصیل باشید.

یک دانشجوی پاره وقت که قبلاً به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده است. شما باید یک مجوز تحصیلی معتبر یا ویزای اقامت موقت صادر شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا داشته باشید.

شما باید در یک برنامه تحصیلی در دانشگاهی که در UHIP شرکت می کند یا در یک کالج وابسته ثبت نام کنید. شما باید برای گرفتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در حال تحصیل باشید. شما ممکن است به عنوان یک دانشجوی پاره وقت حداکثر برای شش ترم ثبت نام کنید.

یک فرد غیر مقیم آنتاریو که حق پوشش بیمه OHIP را ندارد. شما باید دانشجوی تمام وقت در دانشگاهی باشید که در UHIP شرکت می کند. شما ممکن است در یک برنامه تبادل کار در خارج از کشور یا همکاری مشترک شرکت کنید، یا ممکن است یک نامه اجازه حضور در یک دانشگاه خارج از کشور داشته باشید.

یک دانشجوی غیر مقیم آنتاریو که با هیچ یک از دسته بندی های بالا مطابقت ندارد. شما نباید حق پوشش OHIP را داشته باشید. شما باید در یک برنامه زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم یا بدون مدرک در دانشگاهی که در UHIP شرکت می کند ثبت نام کرده باشید.

دانشگاه های شرکت کننده هر ساله در مورد پوشش بیمه دانشجویی UHIP برای این دانشجویان تصمیم می گیرند. اگر دانشگاه شما انتخاب کرد که پوشش UHIP را به دانشجویان این دسته هم گسترش دهد، می توانید برای دریافت این بیمه دانشجویی کانادا اقدام کنید.

همچنین بخوانید : مهاجرت به انتاریو ، تحصیل در انتاریو و بهداشت و درمان در انتاریو

بیمه دانشجویی کانادا در جزیره پرنس ادوارد

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

دانشجویان بین المللی در پرنس ادوارد آیلند (PEI) در صورتی که حداقل شش ماه در PEI زندگی کنند، واجد شرایط بیمه درمانی عمومی خواهند شد. با این حال، یک فرد تنها پس از گذشت حداقل سه ماه اقامت در این استان می تواند برای دریافت کارت سلامت PEI اقدام کند.

به همین دلیل، دانشجویان بین المللی باید برای شروع دوره تحصیلی، پوشش درمانی بیمه درمانی کانادا را از موسسه آموزشی خودشان یا یک ارائه دهنده بیمه درمانی خصوصی خریداری کنند.

در صورتی که یک دانشجوی بین المللی واجد شرایط دریافت کارت سلامت PEI شود، ممکن است بتواند از بیمه درمانی خریداری شده انصراف دهد.

در تراست بیشتر بخوانید : مهاجرت به پرنس ادوارد و تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

بیمه دانشجویی کانادا در کبک

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ گاهی اوقات

استان کبک کانادا با ده کشور مختلف قراردادهای متقابل دارد که گاهی اوقات ساکنان این کشورها را قادر می ‌سازد تا برای بیمه درمانی پایه رایگان از طریق Régie de l’assurance maladie du Québec (RAMQ) کبک ثبت نام کنند.

در صورتی که یک دانشجوی بین المللی از کشوری باشد که تحت پوشش قرارداد متقابل قرار نگرفته است، دانشجو به طور خودکار برای خرید طرح بیمه دانشجویی گروهی ارائه شده توسط موسسه آموزشی خودش ثبت نام می شود.

اگر به هر دلیلی، دانشجو واجد شرایط RAMQ یا طرح بیمه درمانی گروهی مرکز آمورشی خودش نیست، باید برای مدت اقامتش در کانادا بیمه درمانی خصوصی خریداری کند.

درباره ی مهاجرت به کبک و تحصیل در کبک بخوانید .

بیمه دانشجویی کانادا در ساسکاچوان

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ بله

دانشجویان بین المللی در ساسکاچوان که برای مدت حداقل شش ماه تحصیل می کنند، ممکن است واجد شرایط ثبت نام برای پوشش رایگان بهداشتی اولیه از طریق استان با دریافت کارت سلامت ساسکاچوان باشند. برخی از موسسات آموزشی ساسکاچوان به طور خودکار دانشجویان بین المللی را برای خرید طرح های بیمه درمانی خصوصی ثبت نام می کنند.

در صورتی که دانشجو بتواند نشان دهد که از یک منبع دیگر، اعم از کارت سلامت ساسکاچوان یا ارائه دهنده بیمه خصوصی، پوشش درمانی و بیمه دانشجویی در کانادا دارد، می تواند از چنین طرحی انصراف دهد.

در تراست بخوانید : مهاجرت به ساسکاچوان ، تحصیل در ساسکاچوان

بیمه دانشجویی کانادا در یوکان

بیمه درمانی عمومی موجود است؟ خیر

قلمرو یوکان میزبان تنها یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)، یعنی کالج یوکان است. این موسسه به طور خودکار تمام دانشجویان بین المللی را برای خرید یک طرح بیمه درمانی گروهی اجباری برای ارائه پوشش بیمه دانشجویی کانادا در طول تحصیل ثبت نام می کند.

همچنین بخوانید : مهاجرت به یوکان

بیمه دانشجویی کانادا خارج از استان

پوشش مراقبت های بهداشتی استانی، چه از طریق یک برنامه رایگان دولتی ارائه شود و چه از طریق یک طرح خصوصی خریداری شود، ممکن است تنها هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی را که در آن استان خاص رخ می دهند، پوشش دهد.

دانشجویان بین المللی که می خواهند به خارج از استان محل تحصیل خودشان سفر کنند، چه به استان دیگری در داخل کانادا یا به کشوری خارج از کانادا، باید با ارائه دهنده بیمه سلامت خود مشورت کنند تا مشخص شود که آیا در طول سفر تحت پوشش بیمه دانشجویی کانادا قرار می گیرند یا خیر.

در صورتی که بیمه درمانی یک دانشجوی بین‌ المللی به دوره ‌های سفر گسترش پیدا نکند، فرد می تواند برای پوشش هزینه‌ های پزشکی که در طول سفر متحمل می شود، بیمه درمانی خصوصی خریداری کند.

گزینه های بیمه های دانشجویی خصوصی در کانادا

برای دانشجویان بین المللی که به دنبال گزینه های بیمه خصوصی ارائه شده در کانادا هستند، چند ابزار در دسترس است:

 • Find Insurance

  این ابزار که توسط OmbudService for Life & Health Insurance اداره می شود، یک ابزار خدمات عمومی است که 99٪ از برنامه های بیمه ارائه شده توسط شرکت های بیمه زندگی و سلامت کانادا را فهرست می کند.

 • OmbudService for Life & Health Insurance (OLHI)

  سرویس اطلاعاتی مستقل کانادا برای مشترکان بیمه عمر و سلامت کانادایی. این سازمان همچنین به عنوان یک خدمات مستقل حل شکایات برای بیمه شدگان عمل می کند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا دانشجویان بین المللی ملزم به داشتن بیمه دانشجویی در کانادا هستند؟

تمامی دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند. چندین استان کانادا تحت طرح استانی خود به دانشجویان بین المللی بیمه درمانی ارائه می دهند، اما همه استان ها این کار را نمی کنند.

آیا بیمه دانشجویی در کانادا، بارداری را هم پوشش می دهد؟

یکی از مزایای بیمه دانشجویی در کانادا، بیمه بارداری تا سقف 20000 دلار است. برخی برنامه های بیمه دانشجویان بین المللی در کانادا همچنین شامل یک معاینه پزشکی و یک معاینه چشم در سال و همچنین بازپرداخت شهریه تا سقف 5000 دلار هستند.

هزینه بیمه درمانی در کانادا برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

هزینه بیمه درمانی در کانادا برای دانشجویان بین المللی از مکانی به مکان دیگر متفاوت است و به شرکت بیمه نیز بستگی دارد. میانگین حق بیمه دانشجویی در کانادا به صورت سالانه از 600 دلار کانادا تا 900 دلار کانادا متغیر است.

آیا دانشجو می تواند در کانادا کارت سلامت بگیرد؟

سیستم مراقبت های بهداشتی استانی در کانادا خدمات اولیه و پیشگیرانه پزشکی و همچنین مراقبت های اورژانسی را پوشش می دهد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیلی معتبر، بسته به محل تحصیل تان باید واجد شرایط دریافت کارت مراقبت های بهداشتی استانی باشید تا بتوانید به این خدمات دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید