بیمه ماشین در کانادا

بیمه ماشین در کانادا

بیمه ماشین در کانادا طبق قانون در سراسر این کشور برای رانندگی الزامی است. بیمه اتومبیل در کانادا مالک، راننده، مسافران، عابران پیاده و اموال درگیر در تصادف خودرو را پوشش می دهد.

هنگامی که پشت فرمان هستید، احتمال اینکه مشکلی پیش بیاید بسیار بالا است و جان و مال مسافران، رانندگان و عابران پیاده به عنوان یک راننده در دستان شماست.

چه تازه در حال یادگیری رانندگی باشید، چه هر روز هفته در حال رفت و آمد با خودرو، مهم است که در مورد بیمه خودرو در کانادا اطلاعات کافی داشته باشید.

در تراست بخوانید : مهاجرت به کانادا ، خرید خودرو در کانادا

لینک های مفید!

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: بیمه در کانادا

West Life Financial Website: www.westlifefinancial.ca

خرید بیمه ماشین در کانادا

در این قسمت نحوه محاسبه قیمت بیمه ماشین در کانادا را بررسی می کنیم و توضیح می دهیم که برای خرید بیمه ماشین در کانادا باید به کجا مراجعه کنید و کدام پوشش های تکمیلی بیمه خودرو در دسترس است.

نحوه محاسبه حق بیمه ماشین در کانادا

شرکت های بیمه اتومبیل در کانادا برای تعیین حق بیمه وسایل نقلیه، فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرند، از جمله:

 • نوع خودرو، مدل و سال تولید
 • سوابق رانندگی افرادی که ممکن است با وسیله نقلیه رانندگی کنند
 • محل زندگی شما

با تصمیم گیری آگاهانه می توانید حق بیمه ماشین در کانادا را کاهش دهید. به طور کلی، هر چه سرقت وسیله نقلیه شما سخت تر باشد و هزینه تعمیر آن کمتر باشد، هزینه بیمه کمتری پرداخت خواهید کرد.

بسته به استان، تنظیم کننده ها ممکن است بر نحوه ارزیابی ریسک، تعیین قیمت ها و رسیدگی به خسارت شرکت های بیمه ماشین در کانادا نظارت کنند.

دولت استانی تعیین می کند که بیمه گذاران می توانند از چه عواملی در تعیین هزینه بیمه ماشین در کانادا استفاده کنند. به عنوان مثال، سن و جنسیت راننده ممکن است در برخی استان ها مورد توجه قرار گیرد اما در برخی دیگر خیر.

بیمه ‌گران همچنین باید قوانین و سیستم ‌های رتبه ‌بندی برای طبقه ‌بندی ریسک های مورد تایید نهادهای نظارتی را داشته باشند و در اکثر استان ‌ها، هر زمانی که شرکت های بیمه ماشین در کانادا بخواهند نرخ ‌های خودشان را تغییر دهند، باید تاییدیه دولت استانی را دریافت کنند.

دولت استانی همچنین نقش مهمی در تعیین سطح مزایایی که رانندگان آسیب دیده ممکن است از طریق مطالبات بیمه دریافت کنند و اینکه چه مزایایی را می توانند خارج از قرارداد بیمه خودشان خریداری کنند، ایفا می کند.

دولت همچنین بر عبارات استفاده شده در بیمه نامه های خودرو نظارت می کند تا اطمینان حاصل کند که از اصطلاحات استاندارد در سراسر صنعت استفاده می شود.

پادکست بشنوید!

گفتگو با مرتضی آل داوود ؛ خرید خودرو در کانادا

رادیو تراست

موضوع: خرید خودرو در کانادا

پل ارتباطی با مرتضی آل داود (مشاور خرید خودرو در کانادا)
[email protected]

انجمن تسهیلات بیمه ماشین در کانادا

در صورتی که پیدا کردن و خرید بیمه خودرو در کانادا برای شما مشکل است، می توانید از طریق انجمن تسهیلات (Facility Association) بیمه نامه دریافت کنید. این انجمن غیرانتفاعی، با بیمه‌گران منتخب همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل کند که پوشش بیمه برای کسانی که قادر به خرید بیمه ماشین در کانادا در حوزه‌های فعالیت این بیمه گران نیستند، در دسترس است.

همچنین بخوانید : بیمه در کانادا ، بیمه دانشجویی در کانادا

پوشش تکمیلی بیمه ماشین در کانادا

4 پوشش اختیاری یا تکمیلی بیمه خودرو در کانادا وجود دارد:

 • تصادف (collision)
 • خطرات مشخص (specified perils)
 • جامع (comprehensive)
 • همه خطرات (all perils)

این پوشش‌های بیمه اتومبیل در کانادا علاوه بر بیمه اجباری خودرو هستند که دولت‌ های استانی و منطقه‌ای به عنوان حداقل استانداردی که هر مالک خودرو باید داشته باشد، تعیین کرده‌اند.

بیمه ماشین در کانادا چطور کار می کند

بیمه‌ گران از مجموعه‌ ای از حق بیمه‌ ها برای پرداخت خسارات خودرو استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید که شما فقط برای زیان های ذکر شده در قرارداد بیمه خودرو در کانادا تحت پوشش هستید، نه برای رویدادهای قابل پیش بینی دیگر.

فرایند بیمه ماشین در کانادا

مرحله اول

شرکت بیمه اتومبیل در کانادا هزینه یا حق بیمه سالانه را برای پذیرش خطر پوشش ماشین شما تخمین می زند. حق بیمه ها بر اساس میزان پولی محاسبه می شوند که شرکت های بیمه فکر می کنند باید برای مطالبات سال آینده پرداخت کنند.

مرحله اول
مرحله دوم

به صورت ماهانه یا سالانه، شما حق بیمه ای را به بیمه گر خود برای قبول این خطر از طرف شما می پردازید.

مرحله دوم
مرحله سوم

شرکت بیمه ماشین در کانادا تمام حق بیمه ها را در یک سبد قرار می دهد. بیمه خودرو در کانادا یک قرارداد سالانه است، بنابراین این سبد هر بار فقط برای یک سال کار می کند.

مرحله سوم
مرحله آخر

شرکت بیمه ماشین در کانادا از مجموعه بسیاری از حق بیمه ها برای پرداخت خسارات معدودی که در آن سال مطالبه می شوند، استفاده می کند.

مرحله آخر

موارد تحت پوشش بیمه ماشین در کانادا

بیمه فقط خسارات موارد بیمه شده ای که در قرارداد شما شرح داده شده است را پرداخت می کند. به همین دلیل بسیار مهم است که بیمه نامه خودتان را با دقت بخوانید و یا با نماینده شرکت بیمه ماشین در کانادا در مورد اینکه برای چه چیزهایی تحت پوشش هستید و در چه مواردی نیستید صحبت کنید.

بیمه برای هر مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوید هزینه ای پرداخت نمی کند و همچنین قرار نیست تعمیر و نگهداری منظم خودرو را پوشش دهد. هدف بیمه ماشین در کانادا این است که به شما کمک کند تا عواقب مالی رویدادهای غیرقابل پیش بینی که ناگهانی و تصادفی هستند را مدیریت کنید و در واقع بر همین اساس هم قیمت گذاری می شود.

به عنوان مثال، اگر شما در یک دشت سیلابی در کنار رودخانه زندگی می کنید، برده شدن اموال شما با سیل در بهار ناگهانی یا تصادفی نیست. این امر اجتناب ناپذیر است و بنابراین به طور بالقوه غیرقابل بیمه شدن است.

درباره ی رانندگی در کانادا و گواهینامه در کانادا بخوانید .

فرآیند تایید و دریافت خسارت بیمه ماشین در کانادا

بلافاصله پس از تصادف، در اسرع وقت با شرکت بیمه ماشین در کانادا تماس بگیرید و حادثه را گزارش دهید. یک هماهنگ کننده از طرف شرکت بیمه منصوب می شود تا راهنمایی های لازم را در طول فرآیند تایید و دریافت خسارت به شما ارائه دهد.

کمک بیمه گر ماشین در کانادا

حادثه چه یک برخورد نسبتاً کوچک باشد چه یک تصادف جدی، شرکت بیمه ماشین در کانادا به طرق مختلف از شما حمایت می کند:

 • در صورتی که وسیله نقلیه شما آسیب دیده و قابل تعمیر است، بیمه گر شما ممکن است پیشنهاد کند که تعمیرات توسط تعمیرگاه مورد نظر آنها انجام شود. آنها همچنین کیفیت کار را نیز تایید می کنند.

 • در صورتی که خسارت عمده باشد و به طور ایمن قابل تعمیر نباشد یا هزینه تعمیرات بیش از ارزش خودروی شما قبل از آسیب باشد، بیمه گر شما ممکن است در ازای وسیله نقلیه به شما هزینه پرداخت کند.

 • در صورتی که آسیب ببینید، ممکن است مستحق مزایای مشخصی باشید که در فرم های قرارداد بیمه ماشین در کانادا با توافق شما و بیمه گر تعیین شده اند.

مستند سازی تصادف برای دریافت خسارت ماشین در کانادا

با تلفن همراه تان از صحنه عکس بگیرید یا صحنه برخورد را ترسیم کنید. حتما به موقعیت خودروها توجه کنید. مهم است که تمام جزئیات برخورد را ثبت کرده و با هماهنگ کننده شرکت بیمه ماشین در کانادا به اشتراک بگذارید. جزئیاتی مثل:

 • نحوه وقوع، زمان، تاریخ و مکان حادثه
 • سرعت وسیله نقلیه شما و شرایط جاده
 • اطلاعات بیمه خودرو در کانادا (مانند گواهینامه های رانندگی، شماره پلاک، شرکت های بیمه و کارگزاران)
 • اطلاعات تماس (یعنی نام، آدرس، شماره تلفن) رانندگان، مسافران و شاهدان

بیمه ماشین در کانادا دولتی در مقابل خصوصی

در تمام شهرهای کانادا، بیمه خودرو برای همه رانندگان اجباری است و این صنعت به دقت توسط دولت های استانی نظارت می شود.

برنامه های بیمه عمومی ماشین در کانادا

در بریتیش کلمبیا و مانیتوبا، بیمه خودرو در کانادا از طریق شرکت های دولتی ارائه می شود. در ساسکاچوان، بیمه‌گر دولتی بیمه اجباری خودرو را ارائه می‌کند و شرکت‌ های خصوصی مجاز به ارائه پوشش اضافی برای بیمه ماشین در کانادا هستند. در کبک کانادا، دولت بیمه ای را تحت پوشش حداقل محدودیت برای آسیب های بدنی اجرا می کند، در حالی که پوشش خسارت اموال توسط بیمه گذاران خصوصی ارائه می شود.

بیمه خصوصی ماشین در کانادا

تعداد شرکت های بیمه خودرو در ایالت های کانادا متفاوت است.  هدف از بیمه ماشین در کانادا به شکل خصوصی معمولا تکمیل بیمه خودرو و کاهش محدودیت های دریافت خسارت در صورت بروز حادثه است.

بیمه ماشین در آنتاریو کانادا

در آنتاریو، تمام وسایل نقلیه ثبت شده باید دارای بیمه ای باشند که توسط یک بیمه گر خصوصی ارائه شده است. خسارت تصادف و حق شکایت در شرایط خاص در یک سیستم ترکیبی no-fault (مهم نیست مقصر باشید یا خیر) و مبتنی بر تخلف تعیین شده است.

بیمه خودرو در آنتاریو پس از تصادف، خودروی شما، راننده و سرنشینان خودروی شما و عابران پیاده و اموال درگیر در حادثه را پوشش می دهد. رانندگی بدون بیمه در آنتاریو کانادا یک تخلف بسیار جدی است – جریمه برای اولین محکومیت حداقل 5000 دلار است.

در صورت بروز حادثه ای که منجر به صدمه به شما شود، شرکت بیمه خودرو در کانادا موارد زیر را متعهد می شود:

 • کمک در ارائه مراقبت های پزشکی/ توانبخشی برای بهبودی شما
 • ارائه کمک مالی به شما در صورتی که قادر به کار کردن نیستید
 • در صورت صدمه زدن به شخصی و شکایت از شما حمایت مالی ارائه خواهد شد

قبل از گذاشتن پلاک خودرو در آنتاریو کانادا، اطلاعات ثبت خودرو را به روز رسانی کرده یا مجوز موقت (سفر) خریداری کنید. بیمه خودرو را هم باید خریداری کنید. وزارت حمل و نقل انتاریو دستورالعمل های خاصی را برای صدور مجوز وسیله نقلیه در استان ارائه می کند.

اگر صاحب خودرو هستید، پوشش بیمه اتومبیل در کانادا برای شما ضروری است. طبق قانون، دارندگان وسایل نقلیه در انتاریو ملزم به خرید بیمه خودرو هستند. در آنتاریو بیش از 100 شرکت، خدمات خرید بیمه ماشین در کانادا را به صورت خصوصی به مشتریان ارائه می دهند و بر اساس قیمت بیمه ماشین در کانادا، پوشش و خدمات مختلف با یکدیگر رقابت می کنند.

بیمه ماشین در آنتاریو چه مواردی را پوشش می دهد

پوشش اجباری بیمه شخص ثالث در کانادا در استان آنتاریو از راننده بیمه شده انتاریو و یا مالک خودرو در صورت کشته شدن، مجروح شدن یا آسیب اموال در نتیجه سهل انگاری راننده محافظت می کند. در مورد آسیب های جزئی، پرداخت های پزشکی به صورت no-fault به 3500 دلار محدود می شود.

افرادی که به پوشش بیمه بالاتری نیاز دارند، بسته به نیازشان گزینه هایی برای خرید پوشش اضافی بیمه خودرو در کانادا در آنتاریو دارند.

بیمه ماشین در آلبرتا کانادا

اگر در آلبرتا خودرو دارید یا رانندگی می کنید، طبق قانون، باید پوشش بیمه ای را از یک بیمه گر خصوصی برای بیمه ماشین در کانادا خریداری کنید. در شرایط مختلف از یک سیستم بدون تقصیر (no-fault) و مبتنی بر تخلف برای تعیین خسارت تصادف و تایید پرداخت آن در شرایط خاص استفاده می شود.

در صورت بروز تصادف، بیمه خودروی شما، راننده و سرنشینان خودرو، عابران پیاده و اموال درگیر را پوشش خواهد داد. در صورت بروز تصادف، شرکت بیمه ماشین در کانادا:

 • به بهبودی شما کمک می کند
 • اگر قادر به کار نیستید، از شما حمایت مالی می کند
 • در صورت صدمه زدن به شخصی و شکایت از شما حمایت مالی ارائه می دهد.

وزارت حمل و نقل آلبرتا دستورالعمل های خاصی را برای رانندگان و وسایل نقلیه ارائه می کند.

داشتن پوشش مناسب بیمه خودرو در کانادا در آنتاریو ضروری است. طبق قانون، صاحبان وسایل نقلیه موتوری در آلبرتا باید حتما بیمه ماشین در کانادا را خریداری کنند. بیش از 70 شرکت بیمه خصوصی بیمه خودرو را در آنتاریو به مشتریان ارائه می دهند و بر اساس قیمت، پوشش و خدمات با یکدیگر رقابت می کنند.

بیمه ماشین در آلبرتا چه مواردی را پوشش می دهد

پوشش اجباری بیمه شخص ثالث در کانادا در آلبرتا از مالک و یا راننده بیمه شده آلبرتا در صورت کشته شدن، مجروح شدن یا آسیب مالی در نتیجه سهل انگاری راننده محافظت می کند. خسارات پزشکی بیمه اتوموبیل در آلبرتا به 50000 دلار برای هر نفر محدود می شود. البته افراد می توانند پوشش بیشتری را برای بیمه ماشین در کانادا متناسب با نیاز خودشان خریداری کنند.

شرایط پوشش های بیمه ماشین در کانادا گاه به گاه در معرض تغییر هستند. بنابراین هنگام تمدید یا خرید بیمه ماشین در کانادا، مهم است که بدانید در حال حاضر چه مواردی در استان آلبرتا اجباری است و قیمت، پوشش و گزینه های خدمات را ارزیابی کنید.

برند یا مدل خودروی شما اغلب یک عامل اصلی در هزینه بیمه ماشین در کانادا خواهد بود. در صورتی که وسیله نقلیه سابقه بدی در سرقت، تصادف و دریافت خسارت داشته باشد، شرکت بیمه ماشین در کانادا می تواند هزینه بیشتری برای پوشش بیمه این خودرو درخواست کند.

بیمه ماشین در بریتیش کلمبیا کانادا

شرکت بیمه بریتیش کلمبیا (ICBC)، یک شرکت بیمه انحصاری دولتی است که بیمه اجباری خودرو را ارائه می دهد. پوشش تکمیلی بیمه ماشین در کانادا را می توان از شرکت های بیمه خصوصی یا از ICBC خریداری کرد. استان بریتیش کلمبیا دارای سیستم مبتنی بر تخلف با مزایای تصادف بدون تقصیر (no-fault) است.

یک طرح اولیه بیمه اتومبیل در کانادا که خسارت تصادف و پوشش بیمه شخص ثالث را فراهم می کند باید از ICBC خریداری شود. وزارت حمل و نقل و زیرساخت بریتیش کلمبیا دستورالعمل های خاصی را برای رانندگان و وسایل نقلیه در این استان ارائه می دهد.

بیمه ماشین در بریتیش کلمبیا چه مواردی را پوشش می دهد

پوشش اجباری بیمه شخص ثالث در کانادا از راننده بیمه شده بریتیش کلمبیا و یا مالک خودرو در صورت کشته شدن، مجروح شدن یا آسیب مالی ناشی از سهل انگاری راننده محافظت می کند. خسارات پزشکی در بریتیش کلمبیا به 150000 دلار برای هر نفر محدود می شود.

رانندگان می توانند پوشش بیشتری برای بیمه ماشین در کانادا متناسب با نیاز خودشان خریداری کنند از جمله:

 • پوشش برخورد (collision)
 • بیمه آتش سوزی
 • بیمه سرقت
 • مازاد مسئولیت شخص ثالث
 • حفاظت مازاد از رانندگان تحت بیمه

شما می توانید پوشش تکمیلی بیمه ماشین در کانادا را از شرکت های بیمه خصوصی که برای تجارت در BC رقابت می کنند، خریداری کنید.

پوشش های بیمه ای گاه به گاه در معرض تغییر هستند. تغییر در قوانین یا مقررات دولتی در مورد پوشش های اجباری بیمه ماشین در کانادا اعمال می شود. هنگام خرید یا تمدید بیمه خودرو، مهم است که بدانید در حال حاضر چه مواردی در استان بریتیش کلمبیا اجباری است.

دولت همه دارندگان وسایل نقلیه را ملزم به خرید یک بیمه اجباری شخص ثالث به مبلغ 200000 دلار می کند. پوشش بیمه اجباری خودرو به رانندگان بیمه شده تا 1 میلیون دلار برای صدمات یا مرگ ناشی از یک راننده بیمه شده تحت پوشش خسارت می دهد.

بیمه ماشین در کبک کانادا

از سال 1978، طرح‌های مختلط دولتی-خصوصی کبک بیمه های مختلفی برای صدمات بدنی و خسارت مالی خودرو ارائه می‌کنند. بیمه اجباری اتومبیل را می توان از یک شرکت بیمه خصوصی در کبک خریداری کرد.

در کبک، دو طرح بیمه خودرو وجود دارد:

 • یک طرح خصوصی که مسئولیت مدنی و خسارت مالی را پوشش می دهد.
 • یک طرح عمومی، که توسط Société de l’assurance automobile du Québec (SAAQ) اداره می شود، که صدمات بدنی ناشی از تصادفات رانندگی را پوشش می دهد.

بیمه اجباری ماشین در کبک تحت طرح خصوصی

قانون بیمه اتومبیل در کبک همه دارندگان وسایل نقلیه در جاده های این استان را ملزم می کند که حداقل 50000 دلار پوشش مسئولیت مدنی (برای وسایل نقلیه شخصی مسافربری) بیمه ماشین در کانادا را خریداری کنند. این بیمه شامل موارد زیر می شود:

 • مسئولیت قانونی در قبال خسارت مالی و صدمات بدنی در مواردی که برخورد در خارج از کبک اتفاق می افتد
 • خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث در کبک که بیمه گذار مقصر آن است

بیمه اختیاری تکمیلی ماشین در کبک

شما ملزم به خرید پوشش بیمه ای برای خسارت وارده به وسیله نقلیه بیمه شده نیستید. بسته به نیاز هر مصرف کننده، گزینه های مختلفی از سوی بیمه گران بیمه ماشین در کانادا در این مورد در دسترس است.

پوشش اجباری بیمه ماشین “no fault” تحت طرح عمومی

در تصادف وسایل نقلیه، چه شما مسئول باشید و چه نباشید، این SAAQ است که در صورت آسیب دیدگی خسارت شما را جبران می کند. این نوع بیمه ماشین در کانادا همان چیزی است که معمولاً به عنوان “no-fault” خالص نامیده می شود.

غرامت مستقیم بیمه ماشین در کبک به چه معناست

بیمه گر شما مسئولیت شما را در تصادفات از طریق قرارداد غرامت مستقیم (DCA) تعیین می کند.

طبق این قرارداد، هر راننده مستقیماً توسط بیمه‌ گر خود برای خسارت وارده به وسیله نقلیه و محتویات آن به نسبتی که مقصر بوده یا نبوده است، غرامت یا خسارت دریافت می کند. درجه خطای هر یک از طرفین درگیر در برخورد با استفاده از نمودار خطای راننده در توافقنامه بیمه ماشین در کانادا تعیین می شود.

یک سیاست برای همه

در کبک، بیمه نامه خودرو یک بیمه نامه استاندارد و منحصر به فرد است. محتوای آن توسط Autorité des marchés financiers (AMF) تایید می شود. همه بیمه گذاران در کبک دقیقاً یک قرارداد دارند. بنابراین جزئیات بیمه خودروی شما با جزئیات خودروی دوست یا همسایه شما یکسان است. تنها موارد پوشش و میزان پوشش متفاوت است که منعکس کننده انتخاب های فردی شما در زمینه بیمه ماشین در کانادا است.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

هزینه بیمه خودرو در بریتیش کلمبیا چقدر است؟

میانگین هزینه بیمه خودرو در بریتیش کلمبیا 1832 دلار یا حدود 150 دلار در ماه است. برای اطمینان از دریافت نرخ های جدید، قیمت ها را  با ICBC چک کنید.

چرا هزینه بیمه خودرو در بریتیش کلمبیا اینقدر بالاست؟

این استان ادعا می کند دلیل افزایش چشمگیر نرخ ‌های بیمه خودرو افزایش هزینه‌های بیمه‌ گر، از جمله ادعای خسارت، دعاوی حقوقی و تعهدات تعمیر خودرو است.

آیا در بریتیش کلمبیا به بیمه خودرو نیاز دارید؟

بیمه ICBC Basic Autoplan برای همه رانندگان در بریتیش کلمبیا اجباری است. داشتن این بیمه کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که شما و سایر ساکنان بریتیش کلمبیا که وسیله نقلیه موتوری دارند و رانندگی می‌کنند با سطح اولیه پوشش بیمه ماشین در کانادا محافظت می ‌شوید.

هزینه بیمه خودرو در کانادا در ماه چقدر است؟

متوسط ​​قیمت  بیمه خودرو در کانادا در انتاریو بین 125 تا 158 دلار است، بسته به اینکه در کدام استان و در کدام قسمت از استان زندگی می کنید، این هزینه می تواند بالاتر یا پایین تر باشد.

پرداخت هزینه بیمه خودرو به صورت کامل بهتر است یا ماهانه؟

به طور کلی، اگر بتوانید به طور کامل هزینه بیمه ماشین در کانادا را پرداخت کنید، هزینه کمتری برای بیمه نامه خودتان پرداخت خواهید کرد. اما اگر پرداخت مبالغ بالا شما را از نظر مالی در تنگنا قرار می دهد، مثلاً نمی توانید فرانچایز بیمه ماشین خودتان را بپردازید – پرداخت ماهانه بیمه خودرو احتمالاً گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

کدام استان کانادا ارزان ترین بیمه خودرو در کانادا را دارد؟

کبک
در بین 10 استان کانادا، نرخ بیمه به طور قابل توجهی متفاوت است و کبک دارای پایین ترین میانگین حق بیمه ماشین در کانادا است و بریتیش کلمبیا (B.C) هم بالاترین رقم را به خود اختصاص داده است.

آیا بیمه خودرو در بریتیش کلمبیا از آلبرتا گرانتر است؟

تخمین زده می شود که رانندگان در بریتیش کلمبیا بین 13 تا 60 درصد بیشتر از آنچه در آلبرتا برای پوشش مشابه بیمه اتوموبیل در کانادا پرداخت می شود، پرداخت می کنند.

آیا بیمه خودرو در بریتیش کلمبیا ارزان تر از آنتاریو است؟

داده‌های ارائه ‌شده توسط دفتر بیمه کانادا (IBC) نشان می دهد وقتی صحبت از حق بیمه خودرو در کانادا می ‌شود، رانندگان در بریتیش کلمبیا بیشترین پرداخت را دارند و پس از آن استان انتاریو قرار دارد. در بریتیش کلمبیا در سال گذشته، میانگین حق بیمه سالانه خودرو 1680 دلار بوده است. دومین استان پرهزینه برای حق بیمه خودرو، انتاریو با 1445 دلار بود.

آیا بیمه خودرو در ونکوور گران است؟

میانگین هزینه بیمه خودرو در ونکوور 516 دلار در سال برای حداقل مسئولیت است، در حالی که متوسط ​​بیمه ماشین در کانادا در ونکوور با پوشش کامل 1211 دلار در سال هزینه دارد. این مبلغ به طور قابل توجهی ارزان تر از هزینه متوسط ​​ملی بیمه خودرو است که 1674 دلار در سال برای پوشش کامل و 565 دلار در سال برای حداقل پوشش هزینه دارد.

بیمه خودرو در ساسکاچوان در ماه چقدر است؟

میانگین هزینه بیمه خودرو در ساسکاچوان 1235 دلار در سال یا کمی بیش از 100 دلار در ماه است.

بیمه خودرو در کلگری چقدر است؟

میانگین هزینه بیمه ماشین در کلگری 1420 دلار در سال یا 118.33 دلار در ماه است.

آیا خانم ها هزینه کمتری برای بیمه ماشین در کانادا پرداخت می کنند؟

رانندگان زن اغلب کمتر از مردان هزینه برای بیمه خودرو در کانادا پرداخت می کنند، اما استثنائاتی هم وجود دارد. نرخ ها بر اساس سن و همچنین شرکت بیمه در نوسان است. بر اساس تجزیه و تحلیل های انجام شده در این زمینه، هزینه بیمه ماشین در کانادا برای رانندگان زن از سن 16 تا 24 سال، در مقایسه با همتایان مردشان به طور متوسط سالانه حدود 500 دلار کمتر است.

بیمه ماشین در کبک چه تفاوتی با استان های دیگر دارد؟

طرح بیمه عمومی کبک منحصر به فرد است زیرا پوشش “no-fault” دارد، به این معنی که شما بدون در نظر گرفتن اینکه آیا مسئول حادثه هستید یا خیر، تحت پوشش هستید.

آیا بیمه خودرو در آنتاریو گرانتر از کبک است؟

علیرغم این واقعیت که این دو استان در کنار یکدیگر قرار دارند، متوسط هزینه بیمه ماشین در انتاریو بیش از دو برابر این هزینه در کبک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.