بیمه بازنشستگی در کانادا

بیمه بازنشستگی در کانادا

بیمه بازنشستگی کانادا یک مزیت ماهیانه و مشمول مالیات است که جایگزین بخشی از درآمد شما در هنگام بازنشستگی می شود. در صورتی که واجد شرایط بیمه بازنشستگی در کانادا باشید، مستمری بازنشستگی را برای بقیه عمر خود دریافت خواهید کرد.

لینک های مفید!

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: بیمه در کانادا

West Life Financial Website: www.westlifefinancial.ca

درخواست برای بیمه بازنشستگی در کانادا

پرداخت های بیمه بازنشستگی در کانادا به صورت خودکار انجام نمی شوند. شما باید حتما برای دریافت این مزایا درخواست بدهید. لازم است از قبل از زمانی که می خواهید دریافت مزایای بازنشستگی خود را شروع کنید، درخواست استفاده از مزایای بیمه بازنشستگی کانادا را ارائه بدهید.

مبلغ حقوق بازنشستگی در کانادا

مبلغی که هر ماه دریافت می کنید بر اساس میانگین درآمد شما در طول زندگی کاری، میزان مشارکت شما در بیمه بازنشستگی کانادا و سنی است که تصمیم به شروع بازنشستگی خود دارید. مشارکت شما در بیمه بازنشستگی کانادا بر اساس درآمد شما محاسبه می شود.

سن استاندارد برای شروع دریافت مستمری 65 سال است. با این حال، می توانید از سن 60 سالگی هم شروع به دریافت آن کنید.

اگر زودتر دریافت مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا را شروع کنید، مبلغ ماهیانه ای که دریافت خواهید کرد کمتر خواهد بود. و در صورتی که تصمیم دارید دریافت مستمری را دیرتر شروع کنید، مبلغ ماهیانه بیشتری دریافت خواهید کرد.

البته هیچ مزیتی برای صبر کردن پس از سن 70 سالگی برای شروع دریافت مستمری بیمه بازنشستگی کانادا وجود ندارد. حداکثر مبلغ ماهیانه ای که می توانید دریافت کنید زمانی است که 70 ساله شوید .

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر میزان دریافتی شما تأثیر بگذارد، مانند زمان مرخصی از محل کار برای مراقبت از کودکان خردسال ماشین حساب محاسبه مستمری بازنشستگی کانادا می تواند به شما کمک کند.

حداکثر مبلغ ماهانه ای که می توانید به عنوان یک دریافت کنند جدید دریافت کنید که بازنشستگی را در سن 65 سالگی شروع می کند، 1253.59 دلار (2022) است.

محاسبه مستمری بازنشستگی کانادا

عوامل دیگری نیز می توانند بر میزان مستمری بیمه بازنشستگی شما تأثیر بگذارند. در صورتی که کلیه اطلاعات مورد نیاز را در درخواست خودتان ارائه کرده باشید، هنگام محاسبه مبلغ بیمه مستمری بازنشستگی شما، به طور خودکار این جزئیات در نظر گرفته می شوند.

همچنین بخوانید : بیمه مسافرتی کانادا ، بیمه ماشین در کانادا

کار حین استفاد از بیمه بازنشستگی در کانادا

در صورتی که مستمری بیمه بازنشستگی کانادا دریافت می کنید، بدون کاهش مبلغ بازنشستگی، همچنان می توانید کار کنید. در واقع، شما می توانید درآمدتان را با استفاده از مزایای بیمه بازنشستگی کانادا افزایش دهید.

در صورتی که حین دریافت مستمری بازنشستگی خودتان کار می کنید و زیر 70 سال سن دارید، همچنان می توانید حق بیمه بازنشستگی کانادا را بپردازید. هر سالی که برای بیمه بازنشستگی پرداختی دارید، مزایای پس از بازنشستگی را برای شما به همراه خواهد داشت و درآمد بازنشستگی شما را افزایش می دهد. شما به طور خودکار این مزایا را از سال بعد تا آخر عمر دریافت خواهید کرد.

می‌توانید انتخاب کنید که با رسیدن به سن 65 سالگی، مشارکت های پس از بازنشستگی خودتان را متوقف کنید. پرداختی های شما برای بیمه بازنشستگی کانادا با رسیدن به 70 سالگی متوقف می‌شود، حتی اگر هنوز مشغول به کار باشید.

 • پرداختی بیمه بازنشستگی پس از 65 سالگی

در صورتی که بعد از 65 سالگی کار می کنید و هنوز دریافت مستمری بیمه بازنشستگی کانادا را شروع نکرده اید، درآمدهای شما بعد از 65 سالگی ممکن است برای جایگزینی دوره های کم درآمد قبل از 65 سالگی استفاده شود، البته اگر این کار به نفع شما باشد. انجام این کار می تواند میزان مستمری بازنشستگی شما را افزایش دهد.

 • دوره های حقوق کم یا بدون حقوق

ممکن است سال هایی درآمد کم یا بدون درآمد داشته باشید. هنگام محاسبه مؤلفه پایه میزان مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا، به طور خودکار حداکثر 8 سال از سابقه درآمد شما با کمترین درآمد قابلیت حذف شدن دارد. انجام این کار باعث افزایش میزان مستمری شما می شود.

در واقع میزان حقوق بیمه بازنشستگی در کانادا بر اساس بهترین درآمد 40 سال شما محاسبه می شود. البته این قانون تنها در صورتی در مورد شما اجرا خواهد شد که پس از ۱ ژانویه ۲۰۱۹ کار کرده باشید و در طرح های بیمه بازنشستگی کانادا مشارکت ‌داشته باشید.

 • دوره های مراقبت از فرزندان

مقررات مربوط به نگهداری از فرزندان می تواند به افزایش مزایای بیمه بازنشستگی در کانادا بسته به درآمد شما در طول دوره ای که از فرزندان زیر 7 سال خود مراقبت می کردید کمک کند. این مقررات همچنین ممکن است به شما کمک کنند واجد شرایط سایر مزایای بیمه بازنشستگی کانادا هم باشید.

 • دوره های از کار افتادگی یا ناتوانی

ماه هایی که پرداختی از کار افتادگی بیمه بازنشستگی کانادا را دریافت کرده اید در محاسبه پایه مزایای CPP لحاظ نمی شوند. انجام این کار مستمری بازنشستگی CPP شما را افزایش می دهد و ممکن است به شما کمک کند واجد شرایط سایر مزایای بیمه بازنشستگی کانادا باشید.

هنگام محاسبه مولفه افزایش یافته CPP (براساس درآمد در سال 2019 یا بعد از آن)، به شما برای ماه هایی که از کار افتاده بودید، بر اساس قبل از شروع دریافت مستمری بازنشستگی اعتبار داده خواهد شد. ارزش اعتبار بر اساس درآمد شما در 6 سال قبل از از کار افتادگی محاسبه خواهد شد.

تقسیم حقوق بیمه بازنشستگی در کانادا

شما می توانید حقوق بیمه بازنشستگی خودتان را با همسر یا پارتنرتان به اشتراک بگذارید. اشتراک مستمری می تواند با کاهش درآمد مشمول مالیات، میزان پرداختی مالیات شما را در دوران بازنشستگی کاهش دهد.

طلاق یا جدایی و بیمه بازنشستگی در کانادا

تفکیک اعتبار به شما این امکان را می دهد که در صورت جدایی یا طلاق، مشارکت های شما در طرح های بیمه بازنشستگی کانادا به طور مساوی بین شما و همسر / پارتنرتان تقسیم شود.

درباره مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان و بهترین بیزنس در کانادا بخوانید.

مدت زمان پردازش درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا

پس از دریافت فرم درخواست تکمیل شده از طرف شما، رسیدگی به درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا آغاز می شود. مدت زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست:

 • 7 تا 14 روز برای درخواست های آنلاین
 • معمولاً 120 روز برای برنامه هایی که در یکی از مراکز خدمات کانادا (Service Canada Centre) تحویل داده می شوند
 • معمولاً 120 روز برای درخواست های ارسال شده از طریق پست

در صورتی که درخواست بیمه بازنشستگی کانادا از سمت شما ناقص ارسال شده باشد، ممکن است فرایند پردازش درخواست شما بیشتر طول بکشد.

سایر مزایای بیمه بازنشستگی در کانادا

علاوه بر مزیت دریافت مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا، ممکن است برای استفاده از سایر مزایای بیمه بازنشستگی که در ادامه ذکر شده اند نیز شرایط مورد نظر را داشته باشید. مانند مستمری بازنشستگی CPP، شما باید برای این مزایا درخواست دهید (به جز مزایای پس از بازنشستگی اگر در حال دریافت مستمری بازنشستگی باشید).

 • مزایای پس از بازنشستگی
 • مستمری از کارافتادگی
 • مزایای از کارافتادگی پس از بازنشستگی
 • مستمری بازماندگان
 • مزایای کودکان
 • سود فوت

طرح افزایش مستمری بازنشستگی در کانادا

از سال 2019، میزان مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا به تدریج افزایش یافته است. این بهبود به معنای مزایای بالاتر در بازنشستگی در ازای مشارکت بیشتر در طرح های بیمه بازنشستگی در کانادا است. دقت داشته باشید که طرح افزایش مستمری تنها در صورتی شامل حال شما می شود که از 1 ژانویه 2019 به بعد در بیمه بازنشستگی کانادا مشارکت داشته باشید.

طرح افزایش مستمری بازنشستگی در کانادا، مزایای پس از بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و مستمری بازماندگان را افزایش می‌دهد.

اگر در کبک زندگی و کار می کردید

بیمه بازنشستگی کانادا (CPP) و طرح بازنشستگی کبک کانادا (QPP) با هم کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که تمامی مشارکت کنندگان، مستمری بازنشستگی دریافت می کنند. اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق می کند، می توانید از این مزایا بهره مند شوید:

 • فقط در کبک کار کرده اید
 • در کبک و حداقل در یک استان/منطقه دیگر کار کرده اید و در کبک زندگی می کنید
 • در کبک کار کرده اید، در حال حاضر در خارج از کانادا زندگی می کنید و آخرین استان محل اقامت شما کبک بوده است

اگر در کشور دیگری زندگی و کار می کردید

اگر در کانادا و همچنین در کشور دیگری زندگی و کار می کردید، ممکن است واجد شرایط دریافت بیمه بازنشستگی کانادا بعلاوه مستمری از کشور دیگر باشید. کانادا با برخی کشورها قراردادهای بین المللی تامین اجتماعی دارد.

فوت قبل از درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا

اگر زیر 70 سال دارید و قبل از درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا فوت کنید، نمی توان مستمری را به شخص دیگری پرداخت کرد. اگر بیش از 70 سال دارید، خانواده شما می تواند حداکثر یک سال پس از مرگ شما درخواست را ارسال کند. در این صورت، خانواده شما تا 11 ماه مستمری بازنشستگی دریافت خواهد کرد. خانواده شما همچنین ممکن است واجد شرایط استفاده از سایر مزایای بیمه بازنشستگی کانادا هم باشد.

درخواست پرداخت عطف به ماسبق

در صورتی که بعد از 65 سالگی برای استفاده از مزایای بیمه بازنشستگی در کانادا درخواست دهید، می توانید تا 11 ماه حقوق بازنشستگی را به ماسبق دریافت کنید. تاریخ شروعی که برای دریافت مزایا انتخاب می کنید بر میزان دریافتی شما در هر ماه تأثیر می گذارد.

همچنین بخوانید: ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا ، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

انتظار برای دریافت حقوق بازنشستگی در کانادا

سن شما بر میزان مستمری بازنشستگی شما تأثیر می گذارد:

 • اگر قبل از 65 سالگی شروع به دریافت مزایای بیمه بازنشستگی کانادا کنید، پرداخت ها هر ماه 0.6٪ (یا 7.2٪ در سال) تا حداکثر 36٪ اگر از 60 سالگی شروع کنید، کاهش می یابد.
 • اگر بعد از 65 سالگی شروع کنید، پرداخت ها هر ماه 0.7٪ (یا 8.4٪ در سال) افزایش می یابد، تا حداکثر افزایش 42٪ اگر از 70 سالگی (یا بعد از آن) شروع کنید.

هنگام تصمیم گیری برای زمان شروع دریافت مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. این موارد شامل وضعیت سلامتی، وضعیت مالی و برنامه های بازنشستگی شما می شود.

برای مثال، اگر سالم هستید، انتظار دارید عمر طولانی داشته باشید، یا به منابع درآمد دیگری دسترسی دارید، ممکن است تصمیم بگیرید که مستمری بیمه بازنشستگی کانادا را دیرتر دریافت کنید. این امر منجر به دریافت مستمری ماهیانه بیشتری می شود.

با این حال، اگر ترجیح می ‌دهید کمتر کار کنید، یا می‌خواهید همین حالا حقوق بیمه بازنشستگی کانادا را برای پرداخت بدهی‌ ها یا تأمین بودجه برنامه‌ های بازنشستگی خودتان داشته باشید، می‌توانید دریافت حقوق بازنشستگی را قبل از سن 65 سالگی شروع کنید. به این ترتیب به رفع نیازهای فوری شما، به خصوص اگر درآمد کمی دارید یا هیچ درآمد دیگری ندارید کمک خواهد شد.

می توانید با ورود به حساب کاربری My Service Canada خودتان، تخمینی از پرداخت های ماهانه بیمه بازنشستگی کانادا در مورد خودتان داشته باشید. اگر حساب کاربری ندارید، می توانید در این سامانه ثبت نام کنید.

نحوه درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا

برای تکمیل درخواست تان باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • مرحله 1: مطمئن شوید که واجد شرایط هستید
 • مرحله 2: تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید بازنشستگی شما شروع شود
 • مرحله 3: نحوه درخواست را تعیین کنید
 • مرحله 4: درخواست خودتان را ارسال کنید
 • مرحله 5: وضعیت درخواست تان را بررسی کنید

مرحله 1: مطمئن شوید که واجد شرایط هستید

برای واجد شرایط بودن جهت استفاده از بیمه بازنشستگی در کانادا باید:

 • حداقل 60 سال سن داشته باشید
 • حداقل یک مشارکت معتبر در بیمه بازنشستگی کانادا داشته باشید

مشارکت های معتبر می توانند از طریق کاری باشد که در کانادا انجام داده اید، یا در نتیجه دریافت اعتبار از همسر یا پارتنر سابق تان در پایان رابطه.

مرحله 2: تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید بازنشستگی شما شروع شود

از شما خواسته می شود که یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • به محض اینکه واجد شرایط شدید، مستمری بازنشستگی خود را دریافت کنید
 • دریافت مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا را از سن 65 سالگی شروع کنید (بازنشستگی شما از ماه بعد از تولد 65 سالگی شما شروع می شود)
 • دریافت مستمری خود را در تاریخ مشخصی که انتخاب می کنید شروع کنید

مرحله 3: نحوه درخواست را تعیین کنید

شما باید یک درخواست کاغذی را تکمیل و ارسال کنید اگر:

 • مزایای بیمه بازنشستگی کانادا مانند مستمری از کارافتادگی، مستمری بازماندگان یا مزایای فرزندان را دریافت می‌کنید، تا به حال دریافت کرده‌اید، یا اینکه درخواست شما رد شده است.
 • خارج از کانادا زندگی می کنید
 • یک شخص ثالث مجاز مانند وکیل دارید که حساب بیمه بازنشستگی شما را مدیریت می کند
 • درخواست آنلاین

برای درخواست آنلاین به یک حساب My Service Canada (MSCA) نیاز دارید.

اگر حساب My Service Canada (MSCA) ندارید، می توانید برای دریافت آن ثبت نام کنید. از طریق MSCA، می توانید تخمینی از آنچه دریافت خواهید کرد داشته باشید.

پس از ارسال درخواست، بلافاصله به شما اطلاع داده می شود که درخواست شما دریافت شده است و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. نتیجه درخواست شما معمولا پس از 7 تا 14 روز از طریق پست ارسال خواهد شد.

 • درخواست با فرم کتبی

در صورتی که برای استفاده از مزایای بیمه بازنشستگی کانادا درخواست کتبی ارسال می کنید، معمولاً تا 120 روز طول می کشد تا نتیجه را دریافت کنید. در صورتی که اطلاعات شما ناقص باشد، ممکن است فرایند بیشتر هم طول بکشد.

سعی کنید زودتر درخواست خودتان را ارائه دهید تا مطمئن شوید که بازنشستگی خودتان را تا تاریخی که انتخاب می کنید شروع می کنید.

مرحله 4: درخواست تان را ارسال کنید

 • ارسال درخواست آنلاین

درخواست از طریق حساب My Service Canada

 • ارسال درخواست کتبی

برای ارسال درخواست بیمه بازنشستگی کانادا به صورت کتبی، باید فرم درخواست برنامه بازنشستگی کانادا (ISP-1000) را تکمیل کنید و آن را پست کرده، یا به یک دفتر خدمات کانادا بسپارید.

اگر شخص دیگری به شما برای درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا کمک می کند، می‌توانید با ورود به حساب My Service Canada یا تکمیل فرم رضایت برای ارسال اطلاعات به یک فرد مجاز (ISP-1603) به شخص اجازه دهید که از طرف شما با سرویس کانادا تماس بگیرد.

دقت داشته باشید که این فرم به فردی که به شما کمک می‌ کند این اختیارات را نمی‌دهد:

 • درخواست مزایا از طرف شما
 • تغییر آدرس پرداخت
 • درخواست یا تغییر کسر مالیات

مرحله 5: وضعیت درخواست را بررسی کنید

می توانید وضعیت درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا را با استفاده از حساب My Service Canada (MSCA) خودتان و انتخاب پیوند “Application Status” مشاهده کنید.

همچنین می توانید با خدمات کانادا تماس بگیرید.

توجه: در صورت وجود اطلاعات نادرست، گمراه کننده یا حذف شده در درخواست بیمه بازنشستگی کانادا ممکن است جریمه شوید.

می‌توانید برای تصحیح اطلاعات اشتباه یا ناقص یا ارائه اطلاعات مهمی که قبلاً با سرویس کانادا به اشتراک نگذاشته ‌اید، مراجعه کنید.

پس از درخواست بیمه بازنشستگی در کانادا

هنگامی که موعد پرداختی مستمری بازنشستگی شما رسید، تا پایان عمر پرداختی دریافت خواهید کرد.

در صورتی که هزینه های زندگی بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده افزایش یابد، پرداخت ماهانه مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا در ژانویه هر سال افزایش می یابد. اگر هزینه زندگی کاهش یابد، پرداخت ماهانه شما کاهش نخواهد یافت.

حقوق بیمه بازنشستگی کانادا هر ماه مستقیماً به حساب بانکی شما واریز می شود. اگر گزینه واریز مستقیم را انتخاب نکنید، یک چک در 3 روز کاری آخر هر ماه برای شما پست می‌شود.

مالیات بیمه بازنشستگی در کانادا

مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا به عنوان درآمد محسوب می شود و مشمول مالیات است.

مالیات به طور خودکار کسر نمی شود. البته شما می توانید درخواست کنید که مالیات بر درآمد فدرال از پرداخت های ماهانه شما کسر شود. برای این کار، لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

اگر درخواست کسر مالیات ماهانه را انجام ندهید، ممکن است مجبور شوید هر سه ماهه یک بار مالیات بر درآمد خود را بپردازید.

اگر خارج از کانادا زندگی می کنید

بسته به اینکه کانادا با کشوری که در آن زندگی می کنید قرار مالیاتی داشته باشد یا خیر، به طور خودکار مالیات غیر مقیم با نرخ 25٪ یا کمتر از پرداخت های شما کسر می شود.

لغو بیمه بازنشستگی در کانادا

شما می توانید مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا را تا 12 ماه پس از شروع دریافت آن لغو کنید. شما باید کتبا درخواست لغو ارسال کنید. همچنین باید تمام درآمدی که از بیمه بازنشستگی کانادا دریافت کرده اید را بازپرداخت کنید.

سایر مزایای بیمه بازنشستگی در کانادا

علاوه بر مستمری بیمه بازنشستگی، ممکن است واجد شرایط سایر مزایای بیمه بازنشستگی در کانادا نیز باشید. در بیشتر موارد، باید برای بهره مند شدن از مزایای برنامه ها، درخواست ارائه کنید.

 • بازنشستگی

اگر در زمانی که زیر 70 سال سن دارید، در حالی که مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا را دریافت می‌ کنید، هنوز کار کنید و تصمیم به ادامه پرداخت حق بیمه خود داشته باشید، واجد شرایط دریافت مزایای پس از بازنشستگی CPP خواهید شد.

این کمک ها به سمت مزایای پس از بازنشستگی می رود که در واقع درآمد بازنشستگی شما را افزایش می دهد. هر سالی که در برنامه بیمه بازنشستگی کانادا مشارکت می‌ کنید، مزایای پس از بازنشستگی اضافی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 • از کارافتادگی

شما نمی توانید مستمری از کارافتادگی CPP و مستمری بازنشستگی CPP را به طور همزمان دریافت کنید. زمانی که شما 65 ساله شوید، مستمری از کارافتادگی شما به مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا تبدیل می شود.

در صورتی که مستمری بازنشستگی CPP را دریافت می‌کنید، کمتر از 65 سال سن دارید و از کارافتادگی شدید و طولانی ‌مدت دارید، اگر به اندازه کافی پرداختی برای بیمه بازنشستگی کانادا داشته باشید، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای از کارافتادگی پس از بازنشستگی CPP باشید. این مبلغ به حقوق مستمری بازنشستگی CPP ماهانه شما اضافه خواهد شد و تا 65 سالگی آن را دریافت خواهید کرد. باید برای دریافت این مزایا درخواست ارائه دهید.

مزایای ماهانه برای فرزندان وابسته (زیر 18 سال یا بین 18 تا 25 سال و حضور تمام وقت در دانشگاه) برای فردی که مستمری از کارافتادگی بیمه بازنشستگی کانادا را دریافت می کند ممکن است.

 • پس از فوت

مزایای ماهانه برای فرزندان وابسته (زیر 18 سال یا بین 18 تا 25 سال و حضور تمام وقت در دانشگاه) فرد متوفی که در برنامه بیمه بازنشستگی کانادا مشارکت داشته در نظر گرفته می شود.

در صورتی که از مشارکت کنندگان برنامه بیمه بازنشستگی کانادا باشید و فوت کنید، مزایای یک بار پرداختی به همسر شما یا فردی که مشخص کرده اید تعلق می گیرد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

CPP چیه؟

CPP یا بیمه بازنشستگی کانادا، مزایای ماهیانه و مشمول مالیاتی است که جایگزین بخشی از درآمد شما در هنگام بازنشستگی می شود. اگر واجد شرایط باشید، مستمری بازنشستگی CPP را برای بقیه عمر خودتان دریافت خواهید کرد.

مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا در 60 سالگی چقدر است؟

در سن 60 سالگی، مقدار مستمری بازنشستگی شما به میزان مشارکت و میانگین درآمد سالانه شما بستگی دارد.

برای دریافت مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا چند سال باید کار کنید؟

هر کس بدون توجه به اینکه چند سال کار کرده است، حق دریافت بیمه بازنشستگی در کانادا را دارد. میزان دریافتی شما به درآمد و همچنین میزان مشارکت شما بستگی دارد.

چه کسانی واجد شرایط بیمه بازنشستگی در کانادا هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای CPP، باید حداقل 60 سال سن داشته باشید و مشارکت معتبری در طرح های بیمه بازنشستگی کانادا داشته باشید.

آیا باید دریافت مستمری بازنشستگی کانادا را از 60 یا 65 سالگی شروع کنم؟

تصمیم گیری در مورد زمان شروع دریافت مستمری CPP باید بر اساس وضعیت مالی، سلامت، امید به زندگی و مالیات شما باشد. دلیل اصلی به تاخیر انداختن دریافت مستمری بیمه بازنشستگی در کانادا این است که در این صورت سود بیشتری دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید