مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به خارج از کشور

بسیاری از مردم در طول زندگی خود رویای زندگی در کشوری دیگر را حداقل برای مدتی در ذهن خود پرورانده اند. مهاجرت به خارج از کشور می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد و زندگی شما را به طور چشمگیری تغییر دهد. در حقیقت ، دلایل زیادی وجود دارد که مردم تصمیم می گیرند به کشور دیگری نقل مکان کنند. زندگی در خارج از کشور می تواند فرصت های جدید، سبک های زندگی جدید، مشاغل جدید و مسیر جدیدی را به افراد در سراسر جهان ارائه دهد.

هنگامی که برای زندگی در یک کشور دیگر اقدام می کنید این فرصت را پیدا می کنید تا گذشته خود را پشت سر گذاشته و همه چیز را از نو شروع کنید. برخی از دلایل مهم برای مهاجرت به خارج از کشور و زندگی در یک کشور جدید عبارتند از: زندگی در یک کشور پیشرفته، توسعه تجارت، یافتن شغل مناسب، تحصیل در رشته مورد علاقه، یادگیری زبان جدید، توسعه مهارت های اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر.

مهاجرت به خارج از کشور با توجه به مقصد نهایی شما می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال تمام چالش هایی که بر سر راه مهاجرت وجود دارند، می توانند تجربه شما را بسیار کامل تر و مفید تر کنند. شما قبل از هر چیز باید از قوانین مهاجرتی کشور مورد نظر خود برای دریافت اقامت مطلع باشید تا بتوانید مطابق با شرایط و مدارک لازم برای برنامه مهاجرتی خود عمل نمایید. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، موسسه مهاجرتی تراست می تواند در این راه به شما کمک کند. وکلای مجرب ما در زمینه حقوق و قوانین مهاجرت به کانادا از تخصص کافی برخوردار هستند. ما متعهد به ارائه انواع خدمات حرفه ای و با کیفیت مرتبط با برنامه های مهاجرت به کانادا برای همه مشتریان خود هستیم.

درباره وضعیت مهاجرت به کانادا در کرونا بخوانید.

دلایل مهاجرت به خارج از کشور

دلایل مهاجرت به خارج از کشور برای هر فرد متفاوت است. برای مثال برخی از مهاجران به دنبال تحصیل در رشته مورد علاقه خود هستند، برخی از آن ها نیز به دنبال درآمد بیشتر هستند و می خواهند در مدت زمان کوتاه تری درآمد بیشتری به دست آورند. برخی دیگر هم ممکن است به خاطر مشکلات پزشکی ناشی از آلودگی هوا ، به فکر زندگی در یک کشور خوش آب و هوا، با طبیعت زیبا و فوق العاده باشند. به طور کلی نقل مکان از کشور زادگاه به کشوری دیگر اغلب توسط افرادی مورد استقبال قرار می گیرد که به دنبال شروع یک زندگی جدید و کاملا متفاوت هستند.

البته فقط تا زمانی که مطمئن شوید از راه قانونی و مطابق با قوانین مهاجرتی حاکم بر کشور مقصد، اقدام به مهاجرت کرده اید، این کار می تواند یکی از بهترین فرصت های زندگی شما باشد، در غیر این صورت ممکن است با چالش ها و شکست های بیشتری در زندگی مواجه گردید. بنابراین قبل از هر اقدامی حتما با یک متخصص مهاجرت مشورت کنید.

موسسه مهاجرتی تراست انواع مشاوره و خدمات را در زمینه مهاجرت به کشور کانادا به مشتریان در سراسر جهان ارائه می دهد. همین الان برای شروع یک مهاجرت قانونی به کشور کانادا با دفتر مرکزی ما در شهر ونکوور تماس بگیرید. همچنین فرم ارزیابی آنلاین موجود در سایت موسسه مهاجرتی تراست به شما کمک می کند تا دریابید که آیا واجد شرایط درخواست مهاجرت به کشور کانادا هستید یا خیر. پس از ورود به کشور کانادا ، می توانید روند اخذ اقامت دائم این کشور را نیز دنبال کنید.

درباره اقامت کانادا بخوانید.

انواع روش های مهاجرت به خارج از کشور

اقامت در یک کشور خارجی می تواند به دو صورت دائم یا موقت باشد. معمولاً اصطلاح مهاجرت به اقدام برای زندگی دائم یا طولانی مدت در یک کشور خارجی تأکید دارد. شما برای اقامت دائم در یک کشور خارجی نیاز به اخذ مجوز اقامت دائم و شهروندی آن کشور را دارید. در حالی که برای اهداف دیگر همچون تحصیل، بازدید، درمان و… به ویزای اقامت موقت نیاز خواهید داشت.

به طور کلی تمام روش های مهاجرتی در یکی از دو گروه  ویزا (Visa) و اقامت (Residence Permit) قرار می گیرند. ویزا معمولا برای انجام کاری خاص، در مدت زمانی معین صادر می‌گردد. از جمله ویزا های پرطرفدار عبارتند از: ویزای بازدید کننده، ویزای دوره زبان، ویزای تحصیلی، ویزای کار و ویزای جستجوی کار. همه این ویزاها دارای اقامت موقت هستند اما در برخی شرایط، با توجه به قوانین مهاجرتی کشور مقصد، می توان آنها را به اقامت دائم نیز تبدیل نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تبدیل انواع ویزا در کشور کانادا با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

همچنین شما می توانید با روش های خاصی همچون سرمایه گذاری، ثبت شرکت و تمکن مالی برای خود و خانواده تان از همان ابتدا کارت اقامت (شهروندی) کشور مقصد را دریافت نمایید. البته شایان ذکر است این اقامت به هیچ عنوان از همان ابتدا به صورت دائمی صادر نمی شود و نیاز به طی کردن روند خاص خود را دارد.

اگر دانستن روش های دیگر مهاجرت به کانادا برای شما جذاب است میتوانید مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

انواع روش های مهاجرت به خارج از کشور

هزینه های مهاجرت به خارج از کشور

شرایط و هزینه های مهاجرت با توجه به هر کدام از ویزاها و برنامه های مهاجرتی متفاوت است. علاوه بر این هزینه های مهاجرت به خارج از کشور نیز شامل هزینه های قبل و بعد از مهاجرت می شود. ما در اینجا به هزینه های مهاجرت قبل از اخذ اقامت کشور مقصد اشاره می کنیم. عمده این هزینه ها شامل هزینه های وکیل مهاجرت و هزینه های وقت سفارت می شود. موسسه های مهاجرت بسته به نوع ویزای شما معمولا بخشی از هزینه را در ابتدای کار و مابقی را پس از مشخص شدن نتیجه ویزا دریافت می کنند.

البته شما می توانید بدون وکیل نیز برای مهاجرت اقدام نمایید، اما در این صورت اگر از تجربه و دانش کافی برخوردار نباشید احتمال شکست برنامه ویزای شما زیاد است و به این ترتیب شاید سال ها از اهداف مهاجرتی خود دور بمانید. بنابراین سرمایه گذاری آگاهانه بر روی خدمات یک وکیل مهاجرت مجرب می تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد و روند اخذ ویزا و اقامت کشور مورد نظر را برای شما هموار تر سازد.

هزینه های وقت سفارت نیز به این بستگی دارد که آیا سفارت کشور مقصد در ایران قرار دارد یا خیر، مثلا برای وقت سفارت کانادا با توجه به تعطیل بودن سفارت این کشور در ایران ، شما باید به یکی از کنسولگری های معتبر کانادا در کشورهای همسایه همچون ترکیه مراجعه نمایید. بنابراین علاوه بر هزینه های وقت سفارت که شامل هزینه عملیات بیومتریک و هزینه ویزا می شود، نیاز به پرداخت هزینه برای سفر به کشور همسایه (هزینه بلیت رفت و برگشت و هتل) جهت حضور در سفارت خواهید داشت.

درباره سفارت کانادا در ترکیه بخوانید.

آشنایی با فرآیند مهاجرت به خارج از کشور

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور می دانند که تأمین نیاز های مهاجرت کار چندان آسانی نیست. با این حال ، آنقدر ها هم که تصور می شود کار سختی نیست. یک جنبه مهم برای یک مهاجرت موفق این است که فرد باید واجد شرایط باشد و همینطور به قوانین، مقررات و سیاست های مهاجرت کشورهای مختلف آگاهی داشته باشد. علاوه بر این متقاضی باید همواره خود را با آخرین قوانین و سیاست های مهاجرتی کشور مورد نظر بروز کند.

همانطور که می دانید یکی از اولین اقدامات برای اخذ ویزا دریافت وقت سفارت کشور مربوطه برای انجام مصاحبه و عملیات بیومتریک است. اگر اطلاع زیادی از قوانین و سیاست های مهاجرتی کانادا ندارید وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست می توانند در روند مهاجرت شما را راهنمایی کنند. آنها از تمام شرایط لازم از درخواست انواع ویزای کانادا مطلع هستند و می توانند به تمام سوالات پیچیده مهاجرتی شما در طول روند مهاجرت پاسخ دهند.

 یکی دیگر از مهم ترین مراحل مهاجرت تهیه اسناد صحیح و کامل برای اخذ ویزا است. ما به مشتریان خود کمک کنیم تا مدارک و فرم های مهاجرت را به روشی کارآمد تهیه و تکمیل نمایند. موسسه مهاجرتی تراست به تبحر در اخذ مهاجرت کانادا مشهور است و به متقاضیان کمک می کند تا فرآیند مهاجرت خود را بدون نیاز به صرف وقت زیاد برای پر کردن فرم های درخواست ویزا یا سایر کارهای پیش پا افتاده ، تکمیل نمایند.

آشنایی با فرآیند مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به کانادا به کمک یک وکیل مهاجرت با تجربه

فرقی ندارد دلیل مهاجرت شما چه چیزی است و یا قصد دارید به کدام کشور مهاجرت کنید، در هر صورت شما باید از قوانین پیچیده مهاجرت کاملا آگاه باشید. علاوه بر این با تغییر مکرر این قوانین، آگاهی از آخرین تحولات آن، هنگام درخواست برای ویزا بسیار اهمیت دارد. وقتی صحبت از مهاجرت می شود و اینکه آیا می توانید در جایی که می خواهید، زندگی و کار کنید یا خیر، بررسی همه جزئیات بسیار مهم است. زیرا کوچک ترین خطا در پر کردن فرم های ویزا هم می تواند به معنای سال ها تأخیر در اخذ اقامت باشد. به این ترتیب انجام درست کارهای مهاجرت در اولین اقدام ضروری است.

یک وکیل مهاجرت باتجربه می تواند نیازهای خاص پرونده مهاجرتی شما را برطرف سازد و شما را برای دریافت نتیجه مثبت در بهترین موقعیت قرار دهد. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، هم اکنون اولین قدم را بردارید و با یکی از وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید تا در مورد وضعیت ویزا و مهاجرت خود بیشتر بدانید.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت

 • صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا
 • کاریابی، اخذ مجوز LMIA و ویزای کاری
 • استارت آپ
 • ثبت شرکت
 • اسپانسرشیپ و سوپر ویزا
 • ویزای همراه و توریستی
 • اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP)
 • کارآفرینی، راه اندازی و خرید بیزینس
 • ویزای خوداشتغالی
 • تمدید PR و اخذ شهروندی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید