سفارت کانادا در ترکیه

سفارت کانادا در ترکیه

سفارت کانادا، در کشور ترکیه یکی از کنسولگری های کشور کانادا است که در حال حاضر مسئولیت رسیدگی به مراحل صدور ویزای کانادا را برای متقاضیان ایرانی بر عهده دارد. آنکارا و استانبول دو مقر سفارت کانادا در ترکیه هستند که مهاجران ایرانی می توانند روند اخذ ویزای کانادا را در آنها دنبال کنند. این سفارتخانه ها طیفی از خدمات کنسولی مانند پردازش ویزای کانادا و گذرنامه کانادا و همچنین قانونی سازی اسناد را ارائه می دهند. برای اطلاع از خدمات کنسولگری کانادا در ترکیه می توانید مستقیماً با این مرکز تماس بگیرید.

 همچنین توجه داشته باشید که سفارت کانادا در هر کشور ممکن است قوانین خاص خود را داشته باشد. بنابراین اگر در خصوص ساز و کار سفارت کانادا در ترکیه برای صدور ویزای کانادا سوالی دارید، می توانید با کارشناسان خبره ما در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید. در ادامه شما را با مراحل اخذ ویزای کانادا از طریق سفارت کانادا در ترکیه آشنا می کنیم.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

همچنین بخوانید: سفارت کانادا در گرجستان ، سفارت کانادا در دبی

وقت سفارت کانادا در ترکیه

به منظور دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه می توانید به دو روش حضوری و اینترنتی اقدام کنید. بر اساس توصیه وکلای ما در سازمان مهاجرتی تراست، بهترین روش برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در سایت رسمی سفارت کانادا، پر کردن فرم های آنلاین مهاجرت و بارگیری مدارک لازم همراه با ترجمه و مهر دادگستری است. با این وجود متقاضیان ویزای کانادا برای تعیین وقت سفارت کانادا می توانند با در دست داشتن کلیه مدارک لازم به صورت حضوری به آدرس سفارت های کانادا در ترکیه در آنکارا یا استانبول مراجعه کنند.

معمولا درخواست های آنلاین زودتر از درخواست حضوری توسط سفارت کانادا در ترکیه مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت شما یک ایمیل مبنی بر تایید ثبت نام دریافت خواهید کرد که در آن یک مهلت 30 روزه برای شما جهت انگشت نگاری ویزای کانادا در سفارت کانادا در ترکیه و مصاحبه در صورت لزوم در نظر گرفته شده است.

همچنین درباره مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری بخوانید.

پر كردن فرم سفارت كانادا در ترکیه

فرم سفارت کانادا در ترکیه با فرم های دیگر مهاجرت به کانادا در سفارتخانه های دیگر این کشور مشابه است. اما ماهیت این فرم ها با توجه به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت می باشد. بنابرین دقت کنید که حتما فرم مهاجرتی متناسب با نوع ویزای مدنظر خود را دانلود و تکمیل کنید. اطلاعات لازم را با دقت در فرم ها اضافه کنید چرا که در موفقیت درخواست ویزای کانادا تاثیر زیادی خواهند داشت. جهت جلوگیری از ریجکت ویزای کانادا، بهتر است این فرم ها را زیر نظر یک وکیل مهاجرت تکمیل نمایید.

درباره رفع ریجکتی ویزای کانادا نیز، با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

از کجا شروع کنم؟

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

جواب سفارت کانادا در ترکیه

جواب سفارت کانادا در ترکیه

سفارت کانادا در ترکیه جواب ویزای افرادی که به صورت آنلاین برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه اقدام کرده اند را سریع تر ارائه می دهد. بنابراین بعد از پرکردن فرم سفارت کانادا و ارسال آن به صورت آنلاین، ارزیابی مدارک و اطلاعات شما توسط کارکنان کارگزاری ها انجام می شود و در صورت تایید درخواست شما حتما به زودی یک ایمیل مبنی بر حضور در سفارت جهت انگشت نگاری دریافت خواهید کرد.

در این صورت فقط 30 روز مهلت دارید تا با در دست داشتن تمامی مدارک مورد نیاز مثل رسید انگشت نگاری، به یکی از سفارت های کانادا در ترکیه مراجعه کنید. پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در مراحل پایانی ایمیلی مبنی بر قبولی کامل درخواست ویزای شما ارسال می گردد که در نهایت با ارسال پاسپورت به آدرس سفارت و تایید آن ویزا به همراه پاسپورت به شما بازگردانده می شود.

کدام سفارت کانادا در ترکیه بهتر است؟

شعبه مرکزی سفارت کانادا در ترکیه در شهر آنکارا واقع شده است. با این وجود کانادا علاوه بر سفارت در آنکارا، یک سرکنسولگری نیز در استانبول دارد. تجربه متقاضیان مهاجرت به کانادا نشان می دهد که روند اخذ ویزا در سفارت کانادا در آنکارا آسان تر از شعبه‌ی دیگر آن در ترکیه است.

سفارت کانادا در استانبول یکی از مراکز شلوغ برای صدور ویزای کانادا به شمار می رود و ممکن است روند رسیدگی به درخواست ویزای شما در این مرکز طولانی‌تر از آنکارا باشد. از طرفی خوشبختانه میزان قبولی ویزای کانادا در آنکارا زیاد است. بنابراین بهتر است مراجعه به سفارت کانادا در آنکارا را در اولویت خود قرار دهید.

آدرس ها و اطلاعات سفارت کانادا در ترکیه

سفارت کانادا در آنکارا و استانبول خدمات کنسولی گسترده ای را به شهروندان محلی، کانادایی و متقاضیان بین‌المللی در ترکیه ارائه می دهد. در ادامه آدرس و اطلاعات این دو مرکز ذکر شده است.

آدرس سفارت کانادا در آنکارا

 • Cinnah Caddesi no: 58, 06690, Cankaya, Ankara, Turkey
 • ساعت کار سفارت کانادا در آنکارا:
  • دوشنبه تا پنجشنبه: 08:00 – 12:00 و 12:30 – 16:45
  • جمعه: 08:00 – 12:30
 • تلفن سفارت کانادا در آنکارا: +90 (312) 409 27 00
 • نمابر سفارت کانادا در آنکارا: +90 (312) 409 27 12
 • ایمیل سفارت کانادا در آنکارا: [email protected]
 • آدرس وب سایت سفارت کانادا در آنکارا:  www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie

آدرس سفارت کانادا در استانبول

 • ۲۰۹ Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, Istanbul, 34394 Turkey
 • ساعت کار سفارت کانادا در استانبول: دوشنبه تا جمعه: 09:00 – 12:00
 • تلفن سفارت کانادا در استانبول: (+90)  212 385 9700
 • نمابر سفارت کانادا در استانبول: (+90) 212 357 1000
 • ایمیل سفارت کانادا در استانبول: [email protected]
 • آدرس وب سایت سفارت کانادا در استانبول: www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/

تور سفارت کانادا در ترکیه

شما ممکن است برای حضور در سفارت کانادا در ترکیه به تور ترکیه نیاز داشته باشید، تور ترکیه به شما کمک می کند تا هم برای کارهای سفارت به راحتی اقدام کنید و هم در مدت زمان حضور در این کشور در شهر مورد نظر خود یعنی آنکارا یا استانبول به گشت و گذار بپردازید.

هزینه تور ترکیه به رزرو هتل، بلیط هواپیما، ترانسفر فرودگاهی برای رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، تور لیدر، گشت شهری، ارائه سیم کارت و دیگر خدمات ارائه شده در تور بستگی دارد.

انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه

انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه

برای درخواست ویزای کانادا در ترکیه مانند هر سفارتخانه دیگر کانادا باید مرحله انگشت نگاری یا بیومتریک را طی کنید. برای این مرحله لازم است که به صورت حضوری در سفارت کانادا در شهرهای آنکارا یا استانبول حضور پیدا کنید. فقط به یاد داشته باشید که تنها 30 روز بعد از دریافت ایمیل تایید، برای انگشت نگاری مهلت دارید و هنگام حضور در سفارت کانادا در ترکیه هم نباید رسید انگشت نگاری و اصل پاسپورت خود را فراموش کنید. قوانین و مدارک لازم برای بیومتریک سفارت کانادا در ترکیه از قوانین شعب دیگر پیروی می کند.

پروسه انگشت نگاری ویزای کانادا معمولا ۵ دقیقه طول می کشد. بعد از آن در صورتی که به مصاحبه نیاز باشد برای مصاحبه در سفارت کانادا در ترکیه احضار می شوید. در غیر این صورت باید به کشور بازگردید و منتظر نتیجه درخواست ویزا بمانید. روند صدور ویزای کانادا و گذرنامه کانادا در سفارت کانادا در ترکیه ممکن است چندین هفته طول بکشد. سرانجام اگر درخواست شما تایید شده باشد یک ایمیل از سمت سفارت کانادا در ترکیه با محتوای تایید درخواست ویزا دریافت خواهید کرد که از شما می خواهد پاسپورت خود را به نشانی این سفارتخانه ارسال کنید.

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه

به طور کلی هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در دفاتر زیر مجموعه آن برای هر متقاضی، ۸۵ دلار کانادا است. شایان ذکر است هزینه انگشت نگاری فقط از پدر و مادر خانواده دریافت می شود. بنابراین حداکثر پرداختی هزینه انگشت نگاری، ۱۷۰ دلار کانادا برای خانواده ها خواهد بود.

بیشتر بخوانید: هزینه ویزای کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

مصاحبه سفارت کانادا در ترکیه

در تمام روش های مهاجرت به کانادا در نامه ای که از طرف سفارت کانادا در ترکیه دریافت می کنید نیاز یا عدم نیاز به مصاحبه عنوان شده است. سوالات متداول در مصاحبه سفارت کانادا در ترکیه معمولا مربوط به همان فرم‌هایی می شود که هنگام ثبت نام آنلاین آنها را تکمیل کرده اید. هنگام مصاحبه حتما با یک لباس رسمی و مناسب به سفارت کانادا در ترکیه مراجعه کنید و با دقت به سوالات افسر مهاجرت پاسخ دهید.

مدارک لازم برای سفارت کانادا در ترکیه

 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه اصلی
 • قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • تکمیل جداگانه فرم سفارت کانادا برای هر یک از متقاضیان واجد شرایط
 • ارائه اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار (اگر دارای پاسپورت‌های قدیمی با درج مهر ویزا هستید حتما آنها را همراه داشته باشید)
 • ترجمه سند ازدواج برای همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان
 • ارائه نامه تمکن بانک به انگلیسی و ممهور به مهر امور بین‌الملل بانک، به همراه گردش چهار ماهه‌ی حساب متقاضی (برای تعیین میزان درآمد ماهیانه متقاضی ویزا)
 • ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به کانادا
 • چنانچه کارمند هستید، ارائه گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان مشخص شده با مرخصی به انضمام ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی، لازم است.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

سفارت کانادا در کدام شهرهای ترکیه قرار دارد؟

آنکارا و استانبول دو مقر سفارت کانادا در ترکیه هستند که مهاجران ایرانی می توانند روند اخذ ویزای کانادا را در آنها دنبال کنند.

بهترین روش دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه چیست؟

بهترین روش برای دریافت وقت سفارت، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در سایت رسمی سفارت کانادا و پر کردن فرم های آنلاین مهاجرت در این سایت است. زیرا معمولا درخواست های آنلاین زودتر از درخواست حضوری توسط سفارت کانادا در ترکیه مورد بررسی قرار می گیرد.

سفارت کانادا در آنکارا ترکیه کجاست؟

Cinnah Caddesi no: 58, 06690, Cankaya, Ankara, Turkey

سفارت کانادا در استانبول کجاست؟

۲۰۹ Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, Istanbul, 34394 Turkey

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه چقدر است؟

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه برای هر متقاضی، ۸۵ دلار کانادا است. این هزینه فقط از پدر و مادر خانواده دریافت می شود.

آیا هنگام حضور در سفارت کانادا در ترکیه از فرد متقاضی ویزا مصاحبه می شود؟

بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد. در تمام روش های مهاجرت به کانادا در نامه ای که از طرف سفارت کانادا دریافت می کنید نیاز یا عدم نیاز به مصاحبه عنوان شده است.

هنگام حضور در سفارت کانادا در ترکیه چه مدارکی نیاز است؟

شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه اصلی، قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید، فرم تکمیل شده سفارت کانادا، ارائه اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار، نامه تمکن بانک، ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل یا کار، برگه رزرو هتل و بلیط هواپیما

برای انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه چند روز وقت داریم و چه مدارکی لازم است؟

تنها 30 روز بعد از دریافت ایمیل تایید، برای انگشت نگاری در سفارت کانادا در ترکیه مهلت دارید و هنگام حضور در سفارت هم نباید رسید انگشت نگاری و اصل پاسپورت خود را فراموش کنید.

یک دیدگاه برای “سفارت کانادا در ترکیه

  سلام علیکم من علی حسین غلامی شهروند افغانستان هستم بسیارعالی ومفیدبودتشکرازمعلومات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.