زندگی در خارج از کشور

زندگی در خارج از کشور

در حالی که زندگی در خارج از کشور برای خیلی ها ممکن است گزینه ترسناکی به نظر برسد، برای بسیاری دیگر، این یک تصمیم هیجان انگیز است که می تواند فصل جدیدی را در زندگی آنها آغاز کند. افراد به دلایل گوناگون تصمیم به زندگی در خارج از کشور می گیرند. مهاجران اغلب جوانانی هستند که با دیدگاه کسب موفقیت بیشتر در کار و زندگی خود اقدام به مهاجرت می کنند.

بسیاری از مردم در گوشه و کنار دنیا آرزوی زندگی در خارج از کشور را دارند و هر ساله میلیون ها نفر از مهاجران این آرزو را به واقعیت تبدیل می کنند. اما زندگی در خارج از کشور در کنار مزایایی که دارد مطمئناً با چالش های زیادی نیز همراه است. تامین هزینه های زندگی، پیدا کردن فرصت تحصیلی یا شغلی مناسب و برخورداری از بیمه درمانی مناسب، تنها تعدادی از مواردی هستند که باید قبل از بستن چمدان و جا به جایی به آنها فکر کنید. بنابراین قبل از درخواست اقامت برای یکی از کشورهای جهان، توصیه می کنیم تجربه مهاجران را در خصوص همه جنبه های زندگی در خارج از کشور بخوانید.

به یاد داشته باشید زندگی در خارج از کشور، حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی باشد، باز هم می تواند یکی از مهیج ترین تجربه های زندگی شما باشد. بنابراین با انجام تحقیقات لازم، بررسی تجربه سایر مهاجران و توجه به توصیه های متخصصان مهاجرت، تصمیم مهم خود را به یک موفقیت تبدیل کنید. اگر قصد دارید در یک کشور جدید در خارج از کشور زندگی کنید ، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به خارج از کشور ، تحصیل در خارج از کشور ، کار در خارج از کشور

بهترین کشور برای زندگی کدام است

بهترین کشور برای زندگی کدام است

هر کس ممکن است بر اساس نوع آب و هوا، محیط و فرهنگ مورد نظر خود به این سوال پاسخ متفاوتی بدهد. مثلا اگر عاشق فضای باز هستید و از یک سبک زندگی فعال لذت می برید، زندگی در کانادا یا زندگی در استرالیا ممکن است برای شما مناسب باشد. اگر یک شخصیت هنری دارید و عاشق بازدید از موزه ها هستید، ایتالیا ممکن است گزینه ایده آل شما باشد.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه فرانسه صحبت کنید؟ در این صورت ممکن است بخواهید به یکی از بهترین شهرهای فرانسه یا کانادا بروید. به این ترتیب بهترین کشور برای شما کشوری است که می توانید در آن زندگی کنید و از نوع سبک زندگی مورد نظر خود لذت ببرید.

درباره دلایل مهاجرت از ایران و راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بخوانید.

بررسی شرایط زندگی در خارج از کشور

برخی از افراد، هنگامی که تعطیلات خود را در یکی از شهرهای خارجی به سر می برند، به سرعت عاشق آن شهر می شوند و فکر می کنند می توانند برای همیشه آنجا را به خانه دائمی خود تبدیل کنند. تورهای خارجی مطمئناً روش های بسیار خوبی برای کشف مکان های جدید است. اما به یاد داشته باشید اقامت یک هفته ای در یک هتل یا یک استراحتگاه ممکن است بازتاب دقیقی از کشور مورد نظرتان برای زندگی را ارائه ندهد. به بیان دیگر یک تجربه تعطیلات چند روزه در خارج از کشور احتمالاً بسیار متفاوت از تجربه زندگی در آنجا خواهد بود.

بنابراین باید قبل از عزیمت به خارج از کشور، حتما در مورد کشور مورد نظر و شهری که قرار است در آن ساکن شوید تحقیق کاملی را انجام دهید تا بدانید که چه انتظاری را از محیط جدید زندگی خود دارید و در نتیجه شوک فرهنگی را به حداقل برسانید. برخی از فاکتورهای مهمی که باید قبل از مهاجرت در نظر گرفت شامل هزینه های زندگی، فرصت های شغلی، زبان رسمی، سیستم بهداشت و درمان و سیستم آموزشی (برای فرزندان) است.

همچنین قبل از حرکت به خارج از کشور، حتما در مورد امنیت شهر مقصد خود تحقیق کنید. قبل از اجاره آپارتمان یا پذیرفتن شغل جدید، مهم است با منطقه جدید زندگی خود آشنا باشید استرالیا، نیوزیلند، کانادا و دانمارک به عنوان امن ترین مکان ها برای زندگی در خارج از کشور شناخته می شوند. اما به یاد داشته باشید، در هر جایی که بروید مقداری سطح جرم وجود دارد.

چنانچه قصد زندگی در یکی از شهرهای کانادا را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه مهاجرت به کانادا می توانید با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. متخصصان مهاجرتی ما به تمام سؤالات شما در خصوص کار، زندگی و تحصیل در کانادا پاسخ می دهند.

درباره مزایای زندگی در کانادا و امن ‌ترین شهرهای کانادا بخوانید.

هزینه زندگی در خارج از کشور

هزینه زندگی در خارج از کشور

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام مهاجرت به یک کشور جدید باید در نظر گرفته شود هزینه های زندگی در آن کشور است. از اجاره خانه گرفته تا غذا، حمل و نقل و قیمت کالاهای اساسی، همگی از کشوری به کشور دیگر متفاوت هستند. به این ترتیب با وجود اینکه زندگی در یک کشور جدید هیجان انگیز است. اما اگر پول کافی برای تأمین آسایش خود را نداشته باشید، ممکن است به یک چالش تبدیل گردد. شما چه بخواهید زندگی متوسطی را در خارج از کشور تجربه کنید و یا بخواهید یک زندگی لوکس داشته باشید، داشتن پول کافی برای تأمین کیفیت زندگی مورد نظر بسیار اهمیت دارد.  

اکثر مهاجران قبل از نقل مکان به یک کشور دیگر برای زندگی، در مورد متوسط ​​هزینه اجاره یا پیش خرید املاک و مستغلات در آن کشور مطلع می شوند. اما علاوه بر هزینه اجاره یا خرید املاک و مستغلات باید به هزینه های دیگر نیز توجه نمایید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • حمل و نقل
 • تحصیل
 • غذا و سرگرمی
 • مراقبت های بهداشتی ، بیمه درمانی و درمان های پزشکی
 • مالیات

بلغارستان، قبرس، ترکیه و گرجستان برخی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت هستند. همچنین در هر کشوری، هزینه زندگی معمولاً در شهرهای کوچک نسبت به کلان شهرهای آن کمتر است. بنابراین اگر می خواهید هزینه های خود را پایین نگه دارید ، باید از نقل مکان به مرکز یک شهر بزرگ خودداری کرده و در عوض، یک شهر کوچک تر یا یک محله کوچک را در چند کیلومتری خارج از مرکز شهر انتخاب کنید.

اگر قصد دارید در خارج از کشور کار کنید ، در وهله اول باید بدانید که متوسط ​​حقوق برای نوع کاری که قصد انجام آن را دارید چقدر است. همچنین حتما مالیات بر درآمد را نیز در نظر بگیرید.

درباره هزینه تحصیل در خارج از کشور، هزینه زندگی در کانادا و مالیات در کانادا در تراست بخوانید.

فرصت های شغلی و تحصیلی در خارج از کشور

فرصت های شغلی و تحصیلی در خارج از کشور

اگر فرزند دارید، هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت به خارج از کشور، سیستم آموزشی باید در اولویت اصلی شما قرار بگیرد. بنابراین حتما درباره سیستم آموزش بین‌الملل در کشور مورد نظر خود تحقیق کنید، گزینه های خود را بشناسید و آنها را با دقت بسنجید. از برنامه درسی فرزندتان در مدرسه خارجی و همچنین هزینه تحصیل وی مطلع شوید.

علاوه بر شرایط تحصیل در خارج از کشور، شرایط کار نیز بسیار مهم است. تحقیق در مورد مشاغل و درک اینکه چه فرصت های شغلی بین‌المللی در کشور جدید برای شما وجود دارد یکی از مهم ترین بررسی های قبل از مهاجرت به شمار می رود. فراموش نکنید همه کشورها فرصت های شغلی را در همه زمینه ها ارائه نمی دهند. بنابراین حتما به دنبال کشورهایی باشید که مهارت های حرفه ای شما در آنها تقاضا دارد.

کدام کشور خارجی به شما اجازه ورود می دهد

یکی از توصیه های مهم ما در موسسه مهاجرتی تراست انجام تحقیقات کامل قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت است. در همین راستا یکی از اولین مواردی که باید بررسی گردد، سیاست مهاجرت کشور مورد نظر است. در واقع شاید آسان است که عاشق یک کشور خارجی شوید و هدف خود را برای رفتن به آنجا تعیین کنید. اما آیا دولت آن کشور به شما اجازه ورود و اقامت دائم می دهد؟ قطعا برای این کار به گذرنامه و ویزا نیاز خواهید داشت.

بسته به اینکه از کجا به کجا می روید ، گرفتن ویزا ممکن است دردسرهای مختلفی داشته باشد. حتی در برخی شرایط نیز غیرممکن خواهد بود. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی ابتدا مطمئن شوید که می توانید برای زندگی، کار و تحصیل در کشور مورد نظرتان مجوز دریافت کنید و از شرایط لازم برای ورود به کشور مورد نظرتان برخوردار هستید. اگر نمی توانید ویزای مورد نیاز خود را دریافت کنید ، باید در مورد برنامه مهاجرتی خود و یا کشور مورد نظرتان برای مهاجرت تجدید نظر کرده و مکان جدیدی را برای زندگی پیدا نمایید.

دولت کانادا انواع ویزاهای مختلف را اعطا می کند که یکی از پرطرفدارترین آنها مربوط به برنامه های مهاجرتی کارگران ماهر و دانشجویان است. همچنین اگر یکی از اعضای خانواده شما در این کشور زندگی می کند، به راحتی می توانید برای ویزا اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کانادا و چگونگی دریافت انواع آن، با موسسه مهاجرتی تراست واقع در شهر ونکوور تماس بگیرید.

اقدامات لازم برای شروع زندگی در خارج از کشور

اقدامات لازم برای شروع زندگی در خارج از کشور

آمادگی کلید موفقیت در هر کاری است. اگر قصد عزیمت به خارج از کشور را دارید ، دانستن اینکه چه کاری را باید زودتر از موعد انجام دهید بهترین راه برای نقل مکان بدون دردسر و شروع یک زندگی جدید است. بنابراین چگونه برای زندگی در یک کشور جدید آماده شویم؟ در اینجا چک لیست مواردی که باید قبل از حرکت به آنها پرداخته شود ، ارائه شده است:

 • پیدا کردن یک شغل بین المللی و یا دریافت پذیرش از یک دانشگاه خارجی
 • دریافت ویزا برای انتقال به خارج از کشور
 • در نظر گرفتن یک محل اقامت نظیر آپارتمان در خارج از کشور
 • ثبت نام فرزندان در یکی از مدارس خارج از کشور
 • افتتاح یک حساب بانکی بین المللی
 • بسته بندی هر آنچه برای سفر به خارج از کشور به آن نیاز دارید

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

از کجا شروع کنم؟

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

چرا زندگی در خارج از کشور برای تجارت شما مفید است؟

اگر می خواهید وارد بازار جهانی شوید، زندگی در خارج از کشور منجر به موفقیت بیشتر کسب و کارتان خواهد شد. یادگیری فرهنگ مناطق مختلف می تواند به شما در سازگاری با محیط های مختلف کاری کمک کند و همچنین تکنیک های ارتباطی مورد نیاز را برای پیشبرد اهداف تجاری تان فراهم سازد.

هزینه زندگی در خارج از کشور به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه زندگی در خارج، به کشور و شهر مورد نظر برای سکونت، هزینه اجاره خانه یا خرید ملک، حمل و نقل، تحصیل، غذا و سرگرمی، مالیات، مراقبت های بهداشتی، بیمه درمانی و درمان های پزشکی بستگی دارد.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت کدام اند؟

بلغارستان، قبرس، ترکیه و گرجستان برخی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان هستند.

برای تحصیل در خارج از کشور کدام کشور بهتر است؟

برای کسانی که می خواهند در یک دانشگاه برجسته در یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان تحصیل کنند، قطعا کانادا یک گزینه جذاب است. چرا که حدود 26 دانشگاه کانادا در زمره بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. علاوه بر این آموزش مقرون به صرفه و امکان اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی نیز از دیگر مزایای تحصیل در کانادا می باشد.

پرطرفدارترین ویزاهای کشور کانادا برای مهاجران کدام است؟

دولت کانادا انواع ویزاهای مختلف را اعطا می کند که یکی از پرطرفدارترین آنها مربوط به برنامه های مهاجرتی کارگران ماهر و دانشجویان است.

دیدگاهتان را بنویسید