دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کانادا چیست

دعوتنامه کانادا، نامه‌ای است که از سوی یک شخص دارای اقامت کانادا، شهروند یا یک سازمان و نهاد در کانادا صادر می‌شود و مخاطب نامه را برای سفر به کانادا به طور رسمی دعوت می‌کند. بسیاری از اشخاصی که به هر دلیلی به کانادا مهاجرت کرده‌اند به دعوت دوستان یا اعضای خانواده خود برای سفر به کانادا تمایل دارند.

برای تحقق این هدف و به منظور ورود آسان‌تر میهمان به کانادا بهتر است برای او دعوتنامه ارسال بشود. در واقع ممکن است شما در کانادا اقامت داشته باشید اما پدر، مادر یا هر یک از نزدیکانتان شرایط قانونی برای اقامت در کانادا را نداشته و تبعا ویزای کانادا برای او صادر نشده باشد که در این صورت با دریافت دعوتنامه می‌تواند برای مدتی در کنار شما در کانادا زندگی کند.

ارسال دعوتنامه از کانادا برای شخصی در خارج از این کشور، مستلزم سپری نمودن مراحل قانونی است که در این مقاله به آن‌ها پرداخته خواهد شد. اگر قصد دارید از کانادا دعوتنامه‌ای ارسال کنید اما اطلاعات کافی در مورد نحوه تنظیم و ارسال آن ندارید در این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین درباره مهاجرت به کانادا و آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

انواع دعوتنامه کانادا

در هر کشوری از جمله کانادا برای دعوت اتباع خارجی به داخل کشور، انواع مختلف دعوتنامه در نظر گرفته شده است که هر شخص صادرکننده با توجه به شرایط، برای ارسال یکی از انواع دعوتنامه اقدام می‌کند. در ادامه به معرفی و توضیح دعوتنامه‌ها در کانادا می‌پردازیم.

دعوتنامه توریستی کانادا

دعوتنامه توریستی برای اشخاصی که قصد بازدید از کانادا به عنوان گردشگر را داشته باشند صادر می‌گردد. دعوتنامه توریستی در بین ایرانیان از جذابیت بیشتری برای ورود به کانادا برخوردار است. معمولأ آژانس‌های مسافرتی که در کانادا مشغول به کار هستند برای گردشگرانی که با شرکت در برنامه‌های تور و به صورت دسته جمعی قصد سفر به کانادا را داشته باشند دعوتنامه صادر می‌کنند. اما معمولا چنین دعوتنامه‌هایی از سوی سفارت کانادا برای صدور ویزای گردشگری پذیرفته نمی‌شود به این دلیل که آژانس مسافرتی برای اشخاصی که شناخت کافی نسبت به آن‌ها ندارد اقدام به صدور دعوتنامه می‌نماید و هیچ گونه ضمانتی هم بابت مدت حضور آن‌ها در کانادا به عهده نمی‌گیرند. بنابراین برای دریافت ویزای گردشگری کانادا با استفاده از این شیوه خیلی دلگرم نباشید.

درباره اقامت موقت کانادا و ویزای توریستی کانادا بخوانید.

دعوتنامه توریستی کانادا

دعوتنامه تجاری کانادا

اگر شما در ایران فعالیت تجاری موفق و قانونی داشته باشید با ارسال دعوتنامه تجاری از سوی یک شرکت قانونی در کانادا می‌توانید وارد این کشور بشوید. دعوتنامه تجاری چون فقط از سوی شرکت‌های مشغول به کار در کانادا قابل صدور است کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

معروف‌ترین و پرکاربرد‌ترین نوع دعوتنامه است که از سوی خویشاوندان مقیم در کانادا ارسال می‌شود. دعوتنامه خویشاوندی فقط از سوی شخصی که اقامت دائم کانادا را به دست آورده و بیش از 18 سال سن داشته باشد قابل صدور است. شما این دعوتنامه را فقط برای خویشاوندان خود که شامل پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خاله، عمو، عمه و دایی است می‌توانید ارسال کنید.

دعوتنامه شرکت در کنفرانس یا همایش‌ های کانادا

این نوع دعوتنامه از سوی سازمان یا نهادی که برگزاری کنفرانس یا همایش را برعهده دارد صادر خواهد شد. شما با ارائه این دعوتنامه می‌توانید ویزای ویزیتوری کانادا را دریافت کنید.

دعوتنامه شرکت در کنفرانس یا همایش‌های کانادا

دعوتنامه کالج کانادا

اگر قصد شرکت در برنامه‌های آموزشی کم‌تر از 6 ماه را داشته باشید با دریافت دعوتنامه کالج در کانادا ویزای میهمان برای شما صادر خواهد شد. در دعوتنامه کالج کانادا باید نام دوره آموزشی، مدت زمان لازم برای حضور در آن و هزینه دوره ذکر شود. برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی هم می‌توان دعوتنامه کالج را دریافت کرد.

همچنین بخوانید: پذیرش تحصیلی کانادا ، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

فروش دعوتنامه کانادا

از آن جایی که داشتن دعوتنامه برای ورود به کانادا تاثیر زیادی در صدور ویزای این کشور دارد، برخی از اشخاص و موسسات اقدام به صدور دعوتنامه به منظور فروش آن به متقاضیان می‌نمایند. پیشنهاد می‌شود که برای دریافت ویزای کانادا به دنبال راهکارهای غیر قانونی نباشید و سعی کنید با پشت سر گذاشتن روند قانونی تعیین شده از سوی دولت کانادا به این کشور سفر کنید. زیرا اعتماد به چنین اشخاص و موسساتی علاوه بر این که ممکن است با دریافت هزینه‌های گزاف، دعوتنامه‌ای در اختیار شما قرار ندهند، می‌تواند شما را با ریجکت درخواست صدور ویزا از سوی سفارت کانادا مواجه کند.

درباره

چگونه دعوتنامه شانس صدور ویزای کانادا را افزایش می‌دهد

سفارت کانادا زمانی اقدام به صدور ویزا برای متقاضیان می‌نماید که ورود و حضور شما در کانادا دلیل موجهی داشته باشد. اگر قصد تحصیل، سرمایه‌گذاری و غیره را در کانادا نداشته باشید کارمند سفارت دلیلی برای حضور شما در کانادا نمی‌بیند اما اگر شخصی که در کانادا اقامت دارد و از شرایط قانونی برای دعوت یک شخص به کانادا برخوردار باشد، شما را به این کشور دعوت نماید دغدغه آفیسر در سفارت برطرف می‌شود. در واقع دعوتنامه نوعی ضمانت است که با ارسال آن، شخص دعوت‌کننده تضمین می‌کند که شما در طول مدت حضور در کانادا مشکلی برای دولت کانادا ایجاد نخواهید کرد و از لحاظ اقتصادی نیز تحت حمایت دعوت‌کننده قرار دارید.

همچنین بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا ، تحصیل در کانادا

مواردی که باید در دعوتنامه کانادا ذکر شود

شما در زمان تنظیم دعوتنامه باید اطلاعاتی را در آن درج کنید:

 • مشخصات دعوت‌کننده از جمله نام، تارخ تولد، محل سکونت و شماره تماس
 • عنوان شغلی. اگر دعوت‌کننده در کانادا بیکار باشد البته برای اشخاصی که با ویزای کاری به کانادا مهاجرت کرده باشند احتمالا درخواست‌شان با ریجکت از سوی سفارت مواجه خواهد شد.
 • ذکر این مطلب که دارای حق شهروندی کانادا هستند یا اقامت دائم این کشور را دارند
 • توضیح در مورد مشخصات خانواده خود که در کانادا همراه با آن‌ها زندگی می‌کنید. اگر مهاجر هستید باید حتما به این موضوع اشاره کنید.
 • ضمیمه یک تعهد مالی برای تضمین حمایت مالی از میهمان در طول مدت حضور در کانادا
 • باید اطلاعات راجع به شخصی را که برای او دعوتنامه ارسال می‌کنید در درخواست خود ذکر کنید. سفارت کانادا باید بداند که شما چه کسی را به این کشور دعوت می‌کنید.
 • شما باید کپی مدارک ذکر شده را به درخواست خود ضمیمه کنید. اگر اقامت دائم کانادا را به دست آورده‌اید باید کپی کارت PR  یا IMM1000 را نیز ضمیمه کنید.

نکاتی راجع به ارسال دعوتنامه از کانادا

 • بهتر است قبل از ارسال دعوتنامه به سفارت کانادا، آن را در یکی از دفاتر اسناد رسمی در کانادا به ثبت برسانید. زیرا ممکن است کارمند سفارت درخواستی را که در دفترخانه اسناد رسمی ثبت نشده است ریجکت کند. البته محضری شدن دعوتنامه الزامی نیست اما اگر محضری بشود بهتر است مخصوصا برای ایرانی‌ها که در سفارت انگشت‌نگاری می‌شوند. شما باید در زمان حضور در دفترخانه، مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید. همچنین باید دعوتنامه را در محضر امضا کنید. بنابراین از امضای آن قبل از حضور در دفترخانه خودداری نمایید. هزینه تایید دعوتنامه در محضر با توجه به مهر تاییدی که در آن درج می‌شود متفاوت خواهد بود.
 • مراقب باشید اشخاصی را که ممکن است در کانادا دست به انجام امور غیر قانونی بزنند یا به هر نحوی برای دولت کانادا مشکل ایجاد کنند به این کشور دعوت نکنید زیرا شما به عنوان کسی که او را تضمین کرده‌اید در کانادا درگیر امور دادگاهی و قانونی خواهید شد. همچنین ممکن است برای اقامت دائم شما در کانادا نیز دردسر به وجود بیاید.
 • شما می‌توانید دعوتنامه را برای مخاطب خود ایمیل کنید اما بهتر است که دعوتنامه محضری از طریق پست ویژه ارسال شود.

درباره انگشت نگاری ویزای کانادا و مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

 نکاتی راجع به ارسال دعوتنامه از کانادا

شیوه نوشتن دعوتنامه کانادا

برای نوشتن دعوتنامه کانادا باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • نامه خود را با یک احوالپرسی مودبانه شروع کنید.
 • هدف خود را از دعوت مخاطب نامه به کانادا بیان کنید.
 • در نامه به این موضوع که علاوه بر مخاطب، چه کس دیگری به کانادا دعوت شده است اشاره کنید.
 • کمی در مورد اتفاقات صحبت کنید.
 • از مخاطب خود بخواهید که دریافت نامه را به ارسال‌کننده اطلاع بدهد.
 • آدرس گیرنده را در سمت چپ نامه بنویسید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات