مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

اگر برای اولین بار است که برای ویزای کانادا درخواست داده اید ، باید جهت انجام عملیات بیومتریک به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا (VAC) مراجعه نمایید. پس از انجام انگشت نگاری برای دریافت جواب ویزا باید مدتی را منتظر بمانید. یکی از رایج ترین سوالاتی که معمولا توسط مهاجران بالقوه کانادایی پرسیده می شود، این است که ” مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است؟ یا اینکه چه مدت طول می کشد تا درخواست مهاجرت به کانادا پردازش شود؟ ” در ادامه به اطلاعات لازم در مورد مدت زمان پردازش ویزای کانادا پس از انگشت نگاری خواهیم پرداخت. همچنان با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید. همچنین میتوانید برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره انگشت نگاری ویزای کانادا و جواب ویزای کانادا به صفحه های مرتبط به هر کدام مراجعه کنید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

بر اساس تجربه متخصصان مهاجرت به کانادا، مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری، به نوع درخواست ویزای شما و البته کشوری که از آن درخواست می دهید بستگی دارد. اما به طور کلی در صورتی که پس از درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا، هرچه زودتر برای انجام انگشت نگاری اقدام نمایید، سفارت کانادا زودتر می تواند پردازش برنامه مهاجرتی شما را شروع کند. اگر می خواهید از تاخیرهای طولانی مدت برای دریافت ویزای کانادا جلوگیری کنید ، توصیه می شود از دستورالعمل ها به طور کامل پیروی کنید.

در اغلب سایت های تخصصی مهاجرت به کانادا، مدت زمان لازم برای پردازش برنامه مهاجرت برای متقاضیان ویزاهای بازدید کننده کانادا، ویزای کار کانادا و ویزای تحصیلی کانادا معمولا بدون در نظر گرفتن زمان لازم برای عملیات بیومتریک لحاظ شده است. اما برای اکثر متقاضیان اقامت دائم کانادا، زمان صرف شده برای انجام عملیات بیومتریک، در زمان پردازش برنامه گنجانده شده است. بنابراین اگر برای اقامت دائم کانادا اقدام کرده اید، می توانید برآورد دقیق تری از تاریخ صدور ویزای خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

همچنین درباره ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، طولانی شدن جواب ویزای کانادا و اقامت کانادا بخوانید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است

فرقی ندارد برای کدام یک از ویزاهای کانادا اقدام کرده باشید، به طور کلی باید هنگام محاسبه مدت زمان دریافت ویزای خود، میانگین زمان پردازش ویزا بعد از انگشت نگاری در کنسولگری کانادا را نیز در نظر بگیرند. این بازه زمانی در واقع از روزی که به سفارت مراجعه کرده اید شروع شده و تا روزی که تصمیم نهایی برای صدور ویزای شما گرفته می شود ادامه خواهد داشت.

همچنین توجه داشته باشید که زمان پردازش ویزای کانادا قطعا شامل زمان قبل از مراجعه به سفارت برای انگشت نگاری نمی شود. در واقع شما پیش از این روز برای آماده سازی اسناد لازم جهت مهاجرت، ارسال درخواست ویزا، دریافت دعوت نامه ها، گواهی ها و فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای سفر به کانادا فعالیت هایی را داشته اید که آن ها نیز زمانبر بوده اند. اما منظور ما در این مطلب تنها محاسبه مدت زمان بعد از انجام بیومتریک است.

خیلی از متقاضیان می خواهند بدانند که پس از انجام عملیات بیومتریک یا همان انگشت نگاری در یکی از کنسولگری های سفارت کانادا چه مدت زمان طول می کشد تا ویزا به دست آن ها در ایران یا سایر مناطق جهان برسد؟ اگر از زمان انگشت نگاری شما برای ویزای کانادا هفته ها می گذرد؛ اما هنوز نتیجه را دریافت نکرده اید اصلا نگران نباشید. چرا که به گفته کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست ، صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری از 2 هفته الی 5 ماه به طول می ‌انجامد. بنابراین شما هنوز شانس خود را از دست نداده اید.

درباره سفارت کانادا در ترکیه ، سفارت کانادا در گرجستان و سفارت کانادا در دبی بیشتر بخوانید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است

چگونه بعد از انگشت نگاری جواب ویزای کانادا را پیگیری کنیم

بعد از اینکه مرحله انگشت ‌نگاری ویزای کانادا و همینطور مصاحبه (در صورت نیاز) را در یکی از دفاتر VAC در کشورهای همسایه به اتمام رساندید، باید برای دریافت نتیجه، بسته به نوع  برنامه مهاجرتی و شرایط خود چند هفته تا چند ماه منتظر بمانید. به همین منظور می توانید پیگیری روند اخذ ویزا را در داخل ایران و از طریق کد پیگیری آنلاین خود انجام دهید.

در واقع سفارت کانادا بعد از انجام عملیات بیومتریک، یک کد پیگیری یا Tracking Number به متقاضیان ارائه می ‌دهد که از طریق این کد می توان جواب ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری را به صورت آنلاین در خانه دنبال کرد. البته فراموش نکنید درخواست های ریجکت شده معمولا خیلی سریع تر و در حدود چند روز پس از مرحله انگشت ‌نگاری برای متقاضیان ارسال می ‌شود. بنابراین اگر هنوز جوابی از سوی سفارت کانادا دریافت نکرده اید، لزوما به معنای رد درخواست ویزای شما نیست.

معمولا ریجکت شدن ویزای کانادا در این مرحله نیز بیشتر به خاطر ناقص بودن مدارک ارسالی و مستندات لازم برای مهاجرت است. بنابراین سعی کنید حتما مدارک و اسناد معتبر و تکمیل شده خود را به افسر مهاجرت ارائه نمایید. همچنین در نهایت پاسخ نهایی مبنی بر دریافت یا عدم دریافت ویزای کانادا از طریق ایمیلی که قبلا به سفارت ارائه داده اید برای شما ارسال خواهد شد.

همچنین درباره رفع ریجکتی ویزای کانادا بخوانید.

چه عواملی در تسریع دریافت جواب ویزای کانادا موثر است

بر اساس تجربیات وکلای حرفه ای ما در موسسه مهاجرتی تراست چندین عامل وجود دارد که بر زمان پردازش ویزای شما بعد از عملیات انگشت نگاری تأثیر می گذارد که در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازیم.

  • کشور مبدا

بعضی از زمان های پردازش IRCC بسته به کشور محل اقامت فرد متقاضی متفاوت است. ایران از جمله کشورهایی است که با تاخیر در روند دریافت جواب ویزای کانادا پس از بیومتریک روبرو است. زیرا بررسی صحت اسناد و مدارک متقاضیان ایرانی ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. شما همچنین می توانید به صورت تقریبی زمان پردازش برنامه مهاجرتی خود را با توجه به محل دفتر VAC که به آن مراجعه کرده اید به دست آورید. طبق تجربیات وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست، کنسولگری کشور کانادا در ترکیه معمولا زودتر از مراکز دیگر پاسخ ویزای متقاضیان ایرانی را ارسال می نماید. البته سفارت کانادا در تلاش است تا هرچه بیشتر پردازش برنامه های مهاجرت را در سراسر جهان کارآمد سازد.

  • نوع کاربرد

زمان پردازش برای انواع ویزاها و مجوزهای اقامت کانادا نیز متفاوت است. برای مثال نوع درخواست و همچنین تعداد داوطلبانی که درخواست آن ها در آن دسته در حال پردازش است، هر دو می توانند بر زمان پردازش و صدور ویزای کانادا تأثیر بگذارند.

  • کامل بودن اسناد و مدارک

اگر اسناد و مدارک شما برای یک برنامه مهاجرت به کانادا ناقص باشد، IRCC یا می تواند به طور کلی درخواست شما را ریجکت کند و یا ممکن است به شما فرصت داده شود تا اطلاعات بیشتری را برای تکمیل درخواست ویزای خود تهیه و ارسال نمایید که این امر باعث تاخیر قابل توجه در پردازش صدور ویزای شما خواهد شد.

چه عواملی در تسریع دریافت جواب ویزای کانادا موثر است

میانگین زمان پردازش برای برنامه های مهاجرت به کانادا

در این بخش محبوب ترین جریان های مهاجرتی کانادا و زمان تقریبی پردازش آنها را مرور خواهیم کرد. لازم به یادآوری است که زمان پردازش و صدور ویزای کانادا را نمی توان به طور دقیق تضمین کرد و فقط امکان تخمین زدن آن وجود دارد. زمان هایی که در ادامه مشاهده خواهید کرد ، براساس زمان متوسط ​​پردازش IRCC است که در تاریخ 4 ژانویه 2018 بیان شده است.

همچنین در خصوص مدت زمان صدور ویزای کانادا برای متقاضیان ایرانی بر اساس تجربه کاری متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست باید این نکته را یادآور شد که اقدام و پردازش برای تمامی برنامه های مهاجرت به کانادا به جز اخذ ویزای توریستی کانادا ممکن است حتی تا 2 سال نیز طول بکشد. تسریع در این روند فقط از طریق اقدام آگاهانه زیر نظر یک متخصص امکان پذیر است.

لطفا توجه داشته باشید که گاهی اوقات زمان پردازش ویزای کانادا به این هم بستگی دارد که آیا یک درخواست ویزا با استفاده از روش آنلاین ارسال شده است یا از طریق مراجعه حضوری به یکی از کنسولگری های کانادا؛ زمان های پردازش مشخص شده در زیر مشخص می کند که بین برنامه های آنلاین و حضوری تفاوت وجود دارد.

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا، شامل ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا (FSW) ، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا (FST) و ویزای تجربه کانادایی یا همان تجربه کانادایی (CEC) و همچنین برخی از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا (PNP) نیز می شود. در 80 درصد از موارد ، درخواستی که از طریق Express Entry ارسال می شود ظرف 6 ماه از انجام عملیات بیومتریک پردازش می شود. لطفاً توجه داشته باشید که این زمان های پردازش شامل زمان ارسال پروفایل Express Entry ، دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) و آماده سازی برنامه نهایی برای ارسال نمی باشد.

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ مجوزهای تحصیل در کانادا بسته به کشور محل اقامت متقاضی در زمان پردازش بسیار متفاوت است. برای مثال کمترین زمان پردازش این نوع ویزا تقریباً 1 تا 2 هفته طول می کشد ، اما متقاضیانی که از برخی کشورها مانند ایران اقدام می کنند می توانند انتظار زمان پردازش نزدیک به 16 هفته را نیز داشته باشند. زمان پردازش ویزا برای تحصیل نیز بسته به میزان درخواست های دریافتی متفاوت است ، بنابراین اگر نزدیک به آغاز سال تحصیلی کانادا اقدام کنید ، ممکن است با تأخیر در این امر مواجه شوید.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

این نوع ویزا در گروه تمدید اجازه کار در کانادا قرار می گیرد. زمان پردازش درخواست برای مجوزهای کار پس از تحصیل در کانادا بسته به نوع روشی که برای اعمال استفاده می کنید متفاوت است. مثلا اگر درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید ، باید طی 99 روز پردازش شود. اما اگر یک برنامه مبتنی بر اسناد کاغذی را در نظر دارید، می توانید انتظار پردازش طولانی تر، حدود 117 روز را نیز داشته باشید.

کارت اقامت دائم کانادا

پردازش کارت اقامت دائم (PR) جدید، 13 روز طول می کشد. با این حال پردازش مجدد یا تعویض کارت PR قدیمی 24 روز طول می کشد.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

رسیدگی به درخواست های ویزای اسپانسرشیپ کانادا و حمایت از همسر برای اقامت دائم تقریباً 12 ماه طول می کشد. زمان های پردازش بسته به این که همسر در داخل یا خارج از کانادا اقامت داشته باشد ، متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی مدت زمان 12 ماه برای همه برنامه های اسپانسرشیپ کانادا استاندارد شده است.

ویزای توریستی کانادا

زمان پردازش ویزای بازدید کننده بستگی به این دارد که از کجا و چطور درخواست می دهید. مثلا اگر از داخل کانادا اقدام کنید، درخواست های آنلاین طی 12 روز و برنامه های حضوری در طی 27 روز پردازش می شوند. با این حال ، درخواست های خارج از کانادا بسته به کشور محل اقامت متقاضی متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید : هزینه ویزای کانادا ، بک ‌گراند چک ویزای کانادا

سخن نهایی

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می ‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات