مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

اگر برای اولین بار است که برای ویزای کانادا درخواست داده اید ، باید جهت انجام عملیات بیومتریک به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا (VAC) مراجعه نمایید. پس از انجام انگشت نگاری برای دریافت جواب ویزا باید مدتی را منتظر بمانید. یکی از رایج ترین سوالاتی که معمولا توسط مهاجران بالقوه کانادایی پرسیده می شود، این است که ” مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است؟ یا اینکه چه مدت طول می کشد تا درخواست مهاجرت به کانادا پردازش شود؟ ” در ادامه به اطلاعات لازم در مورد مدت زمان پردازش ویزای کانادا پس از انگشت نگاری خواهیم پرداخت. همچنان با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید. همچنین میتوانید برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره انگشت نگاری ویزای کانادا و جواب ویزای کانادا به صفحه های مرتبط به هر کدام مراجعه کنید.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کنید، سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

بر اساس تجربه متخصصان مهاجرت به کانادا، مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری، به نوع درخواست ویزای شما و البته کشوری که از آن درخواست می دهید بستگی دارد. اما به طور کلی در صورتی که پس از درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا، هرچه زودتر برای انجام انگشت نگاری اقدام نمایید، سفارت کانادا زودتر می تواند پردازش برنامه مهاجرتی شما را شروع کند. اگر می خواهید از تاخیرهای طولانی مدت برای دریافت ویزای کانادا جلوگیری کنید ، توصیه می شود از دستورالعمل ها به طور کامل پیروی کنید.

در اغلب سایت های تخصصی مهاجرت به کانادا، مدت زمان لازم برای پردازش برنامه مهاجرت برای متقاضیان ویزاهای بازدید کننده کانادا، ویزای کار کانادا و ویزای تحصیلی کانادا معمولا بدون در نظر گرفتن زمان لازم برای عملیات بیومتریک لحاظ شده است. اما برای اکثر متقاضیان اقامت دائم کانادا، زمان صرف شده برای انجام عملیات بیومتریک، در زمان پردازش برنامه گنجانده شده است. بنابراین اگر برای اقامت دائم کانادا اقدام کرده اید، می توانید برآورد دقیق تری از تاریخ صدور ویزای خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

همچنین درباره ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، طولانی شدن جواب ویزای کانادا و اقامت کانادا بخوانید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است

فرقی ندارد برای کدام یک از ویزاهای کانادا اقدام کرده باشید، به طور کلی باید هنگام محاسبه مدت زمان دریافت ویزای خود، میانگین زمان پردازش ویزا بعد از انگشت نگاری در کنسولگری کانادا را نیز در نظر بگیرند. این بازه زمانی در واقع از روزی که به سفارت مراجعه کرده اید شروع شده و تا روزی که تصمیم نهایی برای صدور ویزای شما گرفته می شود ادامه خواهد داشت.

همچنین توجه داشته باشید که زمان پردازش ویزای کانادا قطعا شامل زمان قبل از مراجعه به سفارت برای انگشت نگاری نمی شود. در واقع شما پیش از این روز برای آماده سازی اسناد لازم جهت مهاجرت، ارسال درخواست ویزا، دریافت دعوت نامه ها، گواهی ها و فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای سفر به کانادا فعالیت هایی را داشته اید که آن ها نیز زمانبر بوده اند. اما منظور ما در این مطلب تنها محاسبه مدت زمان بعد از انجام بیومتریک است.

خیلی از متقاضیان می خواهند بدانند که پس از انجام عملیات بیومتریک یا همان انگشت نگاری در یکی از کنسولگری های سفارت کانادا چه مدت زمان طول می کشد تا ویزا به دست آن ها در ایران یا سایر مناطق جهان برسد؟ اگر از زمان انگشت نگاری شما برای ویزای کانادا هفته ها می گذرد؛ اما هنوز نتیجه را دریافت نکرده اید اصلا نگران نباشید. چرا که به گفته کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست ، صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری از 2 هفته الی 5 ماه به طول می ‌انجامد. بنابراین شما هنوز شانس خود را از دست نداده اید.

درباره سفارت کانادا در ترکیه ، سفارت کانادا در گرجستان و سفارت کانادا در دبی بیشتر بخوانید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری چقدر است

چگونه بعد از انگشت نگاری جواب ویزای کانادا را پیگیری کنیم

بعد از اینکه مرحله انگشت ‌نگاری ویزای کانادا و همینطور مصاحبه (در صورت نیاز) را در یکی از دفاتر VAC در کشورهای همسایه به اتمام رساندید، باید برای دریافت نتیجه، بسته به نوع  برنامه مهاجرتی و شرایط خود چند هفته تا چند ماه منتظر بمانید. به همین منظور می توانید پیگیری روند اخذ ویزا را در داخل ایران و از طریق کد پیگیری آنلاین خود انجام دهید.

در واقع سفارت کانادا بعد از انجام عملیات بیومتریک، یک کد پیگیری یا Tracking Number به متقاضیان ارائه می ‌دهد که از طریق این کد می توان جواب ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری را به صورت آنلاین در خانه دنبال کرد. البته فراموش نکنید درخواست های ریجکت شده معمولا خیلی سریع تر و در حدود چند روز پس از مرحله انگشت ‌نگاری برای متقاضیان ارسال می ‌شود. بنابراین اگر هنوز جوابی از سوی سفارت کانادا دریافت نکرده اید، لزوما به معنای رد درخواست ویزای شما نیست.

معمولا ریجکت شدن ویزای کانادا در این مرحله نیز بیشتر به خاطر ناقص بودن مدارک ارسالی و مستندات لازم برای مهاجرت است. بنابراین سعی کنید حتما مدارک و اسناد معتبر و تکمیل شده خود را به افسر مهاجرت ارائه نمایید. همچنین در نهایت پاسخ نهایی مبنی بر دریافت یا عدم دریافت ویزای کانادا از طریق ایمیلی که قبلا به سفارت ارائه داده اید برای شما ارسال خواهد شد.

همچنین درباره رفع ریجکتی ویزای کانادا بخوانید.

چه عواملی در تسریع دریافت جواب ویزای کانادا موثر است

بر اساس تجربیات وکلای حرفه ای ما در موسسه مهاجرتی تراست چندین عامل وجود دارد که بر زمان پردازش ویزای شما بعد از عملیات انگشت نگاری تأثیر می گذارد که در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازیم.

 • کشور مبدا

بعضی از زمان های پردازش IRCC بسته به کشور محل اقامت فرد متقاضی متفاوت است. ایران از جمله کشورهایی است که با تاخیر در روند دریافت جواب ویزای کانادا پس از بیومتریک روبرو است. زیرا بررسی صحت اسناد و مدارک متقاضیان ایرانی ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. شما همچنین می توانید به صورت تقریبی زمان پردازش برنامه مهاجرتی خود را با توجه به محل دفتر VAC که به آن مراجعه کرده اید به دست آورید. طبق تجربیات وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست، کنسولگری کشور کانادا در ترکیه معمولا زودتر از مراکز دیگر پاسخ ویزای متقاضیان ایرانی را ارسال می نماید. البته سفارت کانادا در تلاش است تا هرچه بیشتر پردازش برنامه های مهاجرت را در سراسر جهان کارآمد سازد.

 • نوع کاربرد

زمان پردازش برای انواع ویزاها و مجوزهای اقامت کانادا نیز متفاوت است. برای مثال نوع درخواست و همچنین تعداد داوطلبانی که درخواست آن ها در آن دسته در حال پردازش است، هر دو می توانند بر زمان پردازش و صدور ویزای کانادا تأثیر بگذارند.

 • کامل بودن اسناد و مدارک

اگر اسناد و مدارک شما برای یک برنامه مهاجرت به کانادا ناقص باشد، IRCC یا می تواند به طور کلی درخواست شما را ریجکت کند و یا ممکن است به شما فرصت داده شود تا اطلاعات بیشتری را برای تکمیل درخواست ویزای خود تهیه و ارسال نمایید که این امر باعث تاخیر قابل توجه در پردازش صدور ویزای شما خواهد شد.

چه عواملی در تسریع دریافت جواب ویزای کانادا موثر است

میانگین زمان پردازش برای برنامه های مهاجرت به کانادا

در این بخش محبوب ترین جریان های مهاجرتی کانادا و زمان تقریبی پردازش آنها را مرور خواهیم کرد. لازم به یادآوری است که زمان پردازش و صدور ویزای کانادا را نمی توان به طور دقیق تضمین کرد و فقط امکان تخمین زدن آن وجود دارد. زمان هایی که در ادامه مشاهده خواهید کرد ، براساس زمان متوسط ​​پردازش IRCC است که در تاریخ 4 ژانویه 2018 بیان شده است.

همچنین در خصوص مدت زمان صدور ویزای کانادا برای متقاضیان ایرانی بر اساس تجربه کاری متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست باید این نکته را یادآور شد که اقدام و پردازش برای تمامی برنامه های مهاجرت به کانادا به جز اخذ ویزای توریستی کانادا ممکن است حتی تا 2 سال نیز طول بکشد. تسریع در این روند فقط از طریق اقدام آگاهانه زیر نظر یک متخصص امکان پذیر است.

لطفا توجه داشته باشید که گاهی اوقات زمان پردازش ویزای کانادا به این هم بستگی دارد که آیا یک درخواست ویزا با استفاده از روش آنلاین ارسال شده است یا از طریق مراجعه حضوری به یکی از کنسولگری های کانادا؛ زمان های پردازش مشخص شده در زیر مشخص می کند که بین برنامه های آنلاین و حضوری تفاوت وجود دارد.

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا، شامل ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا (FSW) ، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا (FST) و ویزای تجربه کانادایی یا همان تجربه کانادایی (CEC) و همچنین برخی از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا (PNP) نیز می شود. در 80 درصد از موارد ، درخواستی که از طریق Express Entry ارسال می شود ظرف 6 ماه از انجام عملیات بیومتریک پردازش می شود. لطفاً توجه داشته باشید که این زمان های پردازش شامل زمان ارسال پروفایل Express Entry ، دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) و آماده سازی برنامه نهایی برای ارسال نمی باشد.

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ مجوزهای تحصیل در کانادا بسته به کشور محل اقامت متقاضی در زمان پردازش بسیار متفاوت است. برای مثال کمترین زمان پردازش این نوع ویزا تقریباً 1 تا 2 هفته طول می کشد ، اما متقاضیانی که از برخی کشورها مانند ایران اقدام می کنند می توانند انتظار زمان پردازش نزدیک به 16 هفته را نیز داشته باشند. زمان پردازش ویزا برای تحصیل نیز بسته به میزان درخواست های دریافتی متفاوت است ، بنابراین اگر نزدیک به آغاز سال تحصیلی کانادا اقدام کنید ، ممکن است با تأخیر در این امر مواجه شوید.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

این نوع ویزا در گروه تمدید اجازه کار در کانادا قرار می گیرد. زمان پردازش درخواست برای مجوزهای کار پس از تحصیل در کانادا بسته به نوع روشی که برای اعمال استفاده می کنید متفاوت است. مثلا اگر درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید ، باید طی 99 روز پردازش شود. اما اگر یک برنامه مبتنی بر اسناد کاغذی را در نظر دارید، می توانید انتظار پردازش طولانی تر، حدود 117 روز را نیز داشته باشید.

کارت اقامت دائم کانادا

پردازش کارت اقامت دائم (PR) جدید، 13 روز طول می کشد. با این حال پردازش مجدد یا تعویض کارت PR قدیمی 24 روز طول می کشد.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

رسیدگی به درخواست های ویزای اسپانسرشیپ کانادا و حمایت از همسر برای اقامت دائم تقریباً 12 ماه طول می کشد. زمان های پردازش بسته به این که همسر در داخل یا خارج از کانادا اقامت داشته باشد ، متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی مدت زمان 12 ماه برای همه برنامه های اسپانسرشیپ کانادا استاندارد شده است.

ویزای توریستی کانادا

زمان پردازش ویزای بازدید کننده بستگی به این دارد که از کجا و چطور درخواست می دهید. مثلا اگر از داخل کانادا اقدام کنید، درخواست های آنلاین طی 12 روز و برنامه های حضوری در طی 27 روز پردازش می شوند. با این حال ، درخواست های خارج از کانادا بسته به کشور محل اقامت متقاضی متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید : هزینه ویزای کانادا ، بک ‌گراند چک ویزای کانادا

سخن نهایی

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می ‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • صنم درویش

  سلام از انجام بایومتریکم هشت ماه گذشته ودر جریان این هشت ماه فقد یکبار برام در ماه اکتوبر ایمیل امد ودیگه ایمیل برام نامده چگونه میتوانم بفهمم که کیس ام تا کجا رسیده

 • فریدون رحیم

  سلام من پاسپورت های فامیلی شش نفری ام به سفارت کانادا در استانبول مدت 8 ماه قبل ارسال کردیم .جواب ایمیل گفت در حال بررسی است ایا من منتظر بشم.

 • جانا . احسان

  با سلام
  من بیشتر از ۲۱ ماه از انجام بایومتریکم میگذره برای ویزای اسپانسر شیب ( اقامت دائم )
  ازونجایی که مدت پردازش طولانی تر از زمان اعلام شده در سایت امیگریشن شده همسرم که مقیم کانادا هستن قصد دارن برام درخواست ویزای توریستی کنن
  سوالم اینه آیا میتونیم درخواست ویزا کنیم
  در شرایطی که پرونده قبلی ما هنوز در مرحله پروسسینگ هستش ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏🏻

 • تینا

  سلام من مرداد ۱۴۰۰ بایو در ترکیه انجام دادم برای اسپانسرشیپ همسر خواستم بدونم جواب ویزای من چه زمانی میاد ؟ ضمنا اگر شما ادعا دارید زمان شروع پروسه از بعد انگشت نگاری محاسبه میشه یکی از دوستان من که سال ۱۳۹۹ اقدام کرده بود بایو در سال ۱۴۰۱ انجام داد و چهار ماه بعد هم ویزاش اومد یعنی از زمان اقدام ۱۸ ماه شده ولی از زمان بایو چهارماه
  این چطور امکان داره ؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. از زمان ارسال نامه بایومتریک 30 روز فرصت دارید برای بایومتریک اقدام کنید و زمان بررسی پرونده بعد از بایومتریک میتواند در حال حاضر تا 20 ماه طول بکشد؛ اما این مسئله بدین معنی نمی باشد دقیقا 20 ماه زمان می برد، بلکه امکان دارد زودتر پاسخ ارسال شود.

 • ساحره جلیلی

  با درود ، در تاریخ ۱۱بهمن ۱۴۰۰ انگشت نگاری انجام دادم بابت صدور ویزای اسپانسرشیپ همسر ، تا الان ۹ ماه گذشته ، میخواستم بدونم زمان ۲۳ ماه که شما میفرمایید از بعد از انگشت نگاری من به عنوان اسپانسر شونده حساب میشه یا از زمانی که همسرم به عنوان اسپانسر مدارک رو فرستاده؟

 • مریم

  باسلام.من از طریق اسپانسر شیپ همسر اقدام کردم.و همسرم سیتیزن کانادا هستن. پس از ۸ماه فایل نامبر دایم اومد و ۲۱روز بعد هم مدیکال اومد. انگشت نگاری هم ۳سال پیش انجام دادم و اعتبار دارد. آیا لازم هست انگشت نگاری برم؟ و چه مدت بعداز مدیکال ویزا میاد؟البته ۸۵دلار انگشت نگاری را پرداخت کردم.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. انگشت نگاری ده ساله می باشد؛ اگر در ده سال گذشته انگشت نگاری انجام دادید دیگر نیازی به انگشت نگاری نمی باشد. مدت زمان اسپانسرشیپ در حال حاضر بیست ماه می تواند زمان بر باشد.

 • مهسا

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من سمپتامبر ۲۰۲۱ انگشت نگاری واسه ویزای توریستی انجام دادم وتا سمپتلمبر ۲۰۲۲ که هستیم شد یه سال وهیچ خبری نشد وچون از طریق شرکت مهاجرتی انجام دادم اکانتمو بهم نمی دن وفقط شماره بایومتریک که روی پاسپورت لیبل کردن رو دارم چند بار ایمیل زدم ولی اوتماتیک جواب ایمیل داده می شه

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. اگر عجله ندارید صبر کنید پاسخ داده می شود اما اگر عجله دارید دوباره پرونده تان را سابمیت کنید چرا که پرونده های 2021 بخاطر کووید بسیار طولانی شده است.

 • لیلی

  سلام
  لطفاً راهنماییم کنید.
  ترم تحصیلی من در کانادا ۶ سپتامبر شروع شده و من ۱هفته ست که بیومتریک رو انجام دادم چون نتونستم زودتر از این مدارکم رو تکمیل کنم اما به محض اومدن نامه انگشت نگاری ،اقدام کردم.
  خواستم بدونم وضعیت پذیرشم چی میشه؟
  باید صبر کنم جواب ویزا بیاد و ترم بعد برم یا پذیرشم رو از دست دادم؟
  ممنون میشم جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.
  سپاس

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. نیاز می باشد با دانشگاهی که پذیرش دریافت کردید مکاتبه کنید و این مسئله را مطرح کنید.

 • جانا . احسان

  درود بر شما . پروسه ۲۳ ماه برای جواب دادن ویزای اسپانسر شیب
  کانادا
  از روز انگشت نگاری به بعد محاسبه میشود ؟

 • Mojgan

  سلام من بعد از يك سال نامه بايومتريك ام اومد و هفته پيش انجام دادم براى pr ويزاى اسپانسرشيپ همسر
  چقدر زمان ميبره تا جواب كامل بياد
  هفته پيش مديكال هم دادم

 • زهرا

  ویزای بشر دوستانه ایی که در سال ۹۹ اقدام شده باشه

 • زهرا

  سلام وقت بخیر.برای ویزای بشر دوستانه چه قدر طول می‌کشه بعد از بیومتریک بیاد ؟

 • جانا . احسان

  با سلام . من ایران زندگی میکنم و ۲ ماه بعد از ارسال مدارک ازدواج ، انگشت نگاری و تست مدیکال رو انجام دادم . الان حدود ۱۶ ماه از انجام بایومتریک من میگذره برای ویزای اسپانسر شیب کانادا . ۱ سال بعد بایومتریک ایمیل pre arrivel فرستادن برامون . خواستم بدونم
  تقریبا چقدر دیگه زمان میبره تا اعلام کنن پاسپورتم رو بفرستم و ویزام صادر بشه ؟

 • جانا . احسان

  با سلام . حدود ۱۶ ماه از انجام بایومتریک من میگذره برای ویزای اسپانسر شیب کانادا . البته بعد از گذشت یکسال ایمیل pre arrivel فرستادن برامون . خواستم بدونم چقدر زمان میبره تا پاس رو بفرستم براشون و ویزام صادر بشه ؟

 • پریس

  با سلام من 4ماه و 10 روز از بایومتریکم میگذره برای ویزای همراه اقدام کردم اپن ورک پرمیت و همسرم الان در کاناداد رحال تحصیل و کار هستند.چقد معمولا زمان میبره تا ویزای همسر صادر بشه؟

 • حمید

  سلام آقا
  میشه برایم معلومات بدهید من برای ویزای توریستی با داشتن دعوت نامه ۴ ماهه اپلای کردم و شخص ک برایم اسپانسر شده دوستم است. در دعوت نامه ذکر کرده است در مدت ۴ ماه اسپانسر مالی من میشود . سوالم اینجاست ک من باز هم نیاز ۱۰۰ فیصدی دارم برای بانک اکونت ( همون کارت بانکی کشور مون ) و bank statements یا نه؟ مرسی آقا

 • Abdullah

  سلام محترم
  من برای ویزای توریستی کانادا آنلاین در پاکستان اپلای کردم و یک هفته بعد رفتم برای انگشت نگاری و انگشتگاری مو ب تاریخ ۲۸ جون تکمیل کردم الان تقریباً یک ماه هستش که ایمیلی دریافت نکردم . محترم ب نظر تون چه مدتی منتظر ایمیل و مرحله بعدی باشم ؟ و خواهشاً بگوید بع از انگشت نگاری پروسه بعدی چی است باید دوباره پاکستان بروم یا نه .؟ خیلی ممنونم از کمک تون

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام اگر در پاکستان ساکن هستید پروسه زمان جواب ویزا توریستی در پاکستان 135 روز و برای ایران 132 روز می باشد.

 • MohammadReza

  سلام وقت بخیر
  من در آذرماه ۱۴۰۰ پرونده اسپانسرشیپ همسر و ارسال کردم و در فروردین ۱۴۰۱ فایل نامبر من اومده ولی تا الان هنوز درخواست انگشت نگاری و آزمایش نیومده.به نظرتون چه مدت طول میکشه؟
  طول کشیدن حداکثر تا چه مدت طبیعی هست؟

 • روجا

  سلام من از طریق همسرم برای دریافت ویزای اسپانیرشیپ اقدام کردم و الان دو هفته هست که فایل نامبرم اومده، چقدر زمان می‌بره که نامه بایومتریک ارسال بشه؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. پس از سابمیت مدارک بصورت معمول چند هفته زمان می برد که نامه بایومتریک برایتان ارسال شود حتما ایمیلتان را بررسی کنید که برایتان نامه بایومتریک ارسال شده باشد.

 • محمد جواد

  سلام،وقتتون بخیر.ممنون بابت اطلاعات کامل و مفیدتون.
  من از طریق همسرم ۵ ماه پیش برا ویزا اسپانسرشیب پروندمون رو ارسال کردیم ولی هنوز هیچ پیامی دریافت نکردیم.میخاستم بدونم برای بایومتریک باید منتظر جواب باشیم یا میتونم الان وقت بگیریم و بایومتریکمو انجام بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. پس از سابمیت مدارک بعد از گذشتن زمان کوتاهی نامه ای برمبنای دریافت بایومتریک برایتان ارسال می شود که یک ماه فرصت دارید برای انجام بایومتریک اقدام کنید.

 • سبا تاج

  سلام.
  من مهر۹۹برای ویزای توریستی سابمیت کردم،اما هنوز جوابی دریافت نکردم به نظر شما انقدر زمان طبیعی هستش؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   روند بررسی پرونده شما بسیار طولانی شده است. برای تسریع در روند بررسی پرونده خود می توانید دوباره پرونده خود را سابمیت نمایید.