کار در ساسکاچوان

کار در ساسکاچوان

ساسکاچوان یکی از دو استان کانادا است که به آب آزاد دسترسی ندارد. این استان که به واسطه دشت های وسیع و فضاهای باز خود شناخته شده است، در سال های اخیر توانسته نظر بسیاری از مهاجران را به کار در ساسکاچوان جلب کند. ساسکاچوان 651 هزار و 900 کیلومتر مربع وسعت دارد و بیش از یک میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. بیشتر شهرهای پرجمعیت این استان و از جمله رجینا، مرکز آن، در نیمه جنوبی واقع شده‌اند تا از آب و هوای بسیار سرد شمال کانادا تا حدی دور باشند.

شاید از خود بپرسید که دلیل محبوبیت روزافزون ساسکاچوان در میان مهاجران کاری چیست؟ چرا باید کار در ساسکاچوان را انتخاب کرد؟ در اینجا به سؤالات شما در این مقاله پاسخ خواهیم داد. پس تا انتهای مقاله با تراست همراه باشید.

چرا کار در ساسکاچوان

دلایل بسیاری را می‌توان برای انتخاب ساسکاچوان به عنوان مقصد مهاجرتی ذکر کرد. ساکنان این استان از مزایایی مانند سطح رفاه بالا، امکانات آموزشی و تفریحی مدرن، درصد پایین بیکاری و غیره بهره‌مند هستند. در اینجا از دو منظر کار و زندگی در ساسکاچوان دلایل خود را برای انتخاب این استان به عنوان مقصد مهاجرتی توضیح می‌دهیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره ساسکاچوان و کار در کانادا بر روی لینک کلیک کنید.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در ساسکاچوان

دریاچه‌های بکر، هزاران کیلومتر رودخانه‌ و جویبارهای زیبا، جنگل های انبوه و حیات وحش متنوع ساسکاچوان باعث شهرت آن شده‌اند. کار در ساسکاچوان امکان لذت از تفریحاتی مانند پیک نیک، پیاده روی، قایق سواری و ماهی گیری را نیز برای شما فراهم خواهد آورد.

امروزه 19 کالج دانشگاهی در ساسکاچوان فعالیت دارند، که هر کدام در رشته‌های مربوط به خود توانسته‌اند به سطوح عالی علمی دست یابند. همچنین، دانشگاه ساسکاچوان و دانشگاه رجینا در بین بهترین مؤسسات آموزش عالی کانادا قرار دارند. این دانشگاه‌ها امکان تحصیل در رشته‌های متنوعی را برای متقاضیان بومی و بین المللی فراهم آورده‌اند و دانشگاه ساسکاچوان به محافظت از فرهنگ ساکنان بومی اهمیت خاصی می‌دهد. به این ترتیب، یکی از اهداف مهاجرتی متقاضیان کار در ساسکاچوان، که عبارت است از امکانات آموزشی مدرن برای فرزندان به خوبی فراهم آمده است.

از سوی دیگر، هزینه‌های زندگی در ساسکاچوان بسیار پایین است. باید به این نکته اشاره کرد که، برای مثال، میانگین اجاره بهای یک آپارتمان در ساسکاچوان نصف اجاره بهای یک آپارتمان مشابه در تورنتو است. فرض کنید که اگر اجاره ماهانه یک آپارتمان در تورنتو 2000 دلار باشد، اجاره بهای آپارتمان مشابه آن در ساسکاچوان 1000 دلار یا حتی کمتر است. نکته‌ای که نگرانی های مهاجران، به خصوص در ابتدای ورود به مقصد مهاجرتی، را تا اندازه زیادی کاهش می‌دهد.

هرآنچه باید درباره مهاجرت به ساسکاچوان بدانید.

یکی دیگر از مزایایی که نامزدهای کار در ساسکاچوان از آن برخوردار می‌شوند، نبود هیچ جای نگرانی در رابطه با حمل و نقل درون شهری است. در چند شهر بزرگ این استان سازمان اتوبوس رانی درون شهری فعالیت می‌کند. خبر خوب این است که اگر در گروه افراد کم درآمد قرار داشته باشید، می‌توانید از تخفیف خرید بلیط اتوبوس نیز بهره‌مند شوید. اتوبوس هایی که رفت و آمد به نقاط مختلف شهر را کاملاً تسهیل کرده‌اند.

در ساسکاچوان همچنین امکانات تفریحی زیادی برای ساکنان تدارک دیده شده است. برای مثال می‌توان به پارک ملی پرنس آلبرت با تنوع زیادی از انواع حیوانات و موجودات زنده اشاره کرد. یا اگر به تاریخ علاقه دارید، از سایت تاریخی ملی باتوچ دیدن کنید، برای فتح تپه‌های سرو بروید، و یا از مکان های دیدنی بسیار دیگری بازدید کنید که ورود به بازار کار در ساسکاچوان امکان بهره‌مندی از آنها را به شما می‌دهد.

بازار کار در ساسکاچوان

بازار کار در ساسکاچوان

در واقع ساسکاچوان به “سبد نان” کانادا مشهور است. این استان 28 درصد غلات و 54 درصد گندم سراسر کانادا را تهیه می‌کند. پس واضح است که کشاورزی هنوز نقشی محوری در اقتصاد ساسکاچوان دارد؛ فرصتی ایده آل برای کسانی که قصد خرید زمین یا هرگونه فعالیت دیگر مربوط به این حوزه را دارند.

اما باید گفت که بخش هایی از قبیل امور مالی، بیمه و املاک و مستغلات نیز سهم بسزایی در اقتصاد این استان دارند. همچنین، اشاره به این نکته برای متقاضیان کار در ساسکاچوان خالی از لطف نیست که این استان در معدن کاوی و مواد معدنی از قبیل اورانیوم، زغال سنگ، پتاس، نفت و گاز طبیعی هم بسیار غنی است. در واقع ساسکاچوان بزرگ ترین صادر کننده پتاس در سراسر کانادا به شمار می‌آید.

امکانات طبیعی این استان اسباب ایجاد بازار کار بزرگی را فراهم آورده است، به گونه‌ای که ساسکاچوان پایینترین نرخ بیکاری را در سراسر کانادا دارد.

گفتنی است که پیش‌بینی می‌شود که در بین سالهای 2019 تا 2023 در این استان 98 هزار و 200 فرصت برای کار در ساسکاچوان معرفی شوند. دو عامل عمده در رسیدن به این عدد دخالت دارند: نخست، رسیدن سن شمار قابل توجهی از ساکنان به بازنشستگی، که حدود 76 درصد از فرصت های شغلی را شامل می‌شود، و دوم، پیشرفت اقتصادی که موجب ایجاد 24 درصد از فرصت های شغلی در ساسکاچوان است.

باید گفت که حدود 62 درصد از مشاغلی که در فاصله زمانی یاد شده ایجاد می‌شوند، نیازمند تجربه مدیریت یا تحصیلات عالی یا دوره‌های کارورزی هستند و برای اخذ شغل در 38 درصد باقی مانده نیز به حدأقل دیپلم دبیرستان نیاز خواهید داشت.

در این سالها، پیش بینی می‌شود که تمام صنایع اصلی ساسکاچوان شاهد افزایش فرصت های شغلی باشند. به هر حال، باید متقاضیان کار در ساسکاچوان را مطلع ساخت که نیمی از فرصت های شغلی آینده مربوط به چهار صنعت پایین خواهد بود:

 1. کسب و کارهای عمده فروش و تک فروش
 2. مراقبت های بهداشتی و مددکاری اجتماعی
 3. کشاورزی
 4. خدمات تحصیلی

همچنین، بخش های حمل و نقل، امور مالی و مدیریتی نیز شاهد توسعه فراوانی خواهند بود. در مجموع می‌توان گفت که آینده مطلوبی در انتظار متقاضیان کار در ساسکاچوان است، زیرا اقتصاد و بازار کار این استان به صورت روزافزونی در حال رشد و بزرگ تر شدن است.

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، به‌رایگان شرایط شما را برای مهاجرت ارزیابی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما برای مهاجرت را بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمتتان اعلام خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان

استاندارد حقوق کار در ساسکاچوان

در کانادا قانون تمام حقوق کارمندان را تعریف کرده است. برای مثال، حدأقل حقوق کارمندان مشغول به کار در ساسکاچوان، برای هر ساعت کاری، 10 دلار و 50 سنت است. در صورتی که کارمند بیش از 5 ساعت در روز در محیط کار حاضر باشد، لازم است که مدت 30 دقیقه زمان استراحت داشته باشد. ساعات کاری در ساسکاچوان 8 ساعت در روز و 44 ساعت در هفته است.

در ساسکاچوان هر کارمند می‌تواند از حق 2 هفته تعطیلات با حقوق در سال (12 ماه تمام) برخوردار باشد. در صورتی که مدت 5 سال در یک شرکت کار کنید، این حق برای شما 3 هفته در سال خواهد بود.

از سوی دیگر، کارمند وظیفه‌ای در قبال تهیه یا تعمیر وسایل مورد نیاز محیط کار ندارد. تأمین تمام نیازهای محیط کار به عهده کارفرماست و اگر در هنگام کار در ساسکاچوان با درخواست های غیر قانونی، از قبیل تهیه یونیفرم یا هر وسیله مورد نیاز دیگر شدید، می‌توانید به آسانی آن را رد کنید.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در ساسکاچوان

میانگین درآمد مشاغل محبوب در ساسکاچوان

در کانادا هرچه میزان تحصیلات، سطح ارشدیت در کار و … بالاتر باشد، احتمال کسب درآمد بالاتر افزایش می‌یابد. بازار کار ساسکاچوان و کانادا در مجموع زمینه پیشرفت بسیاری از متخصصان و کارگران ماهر را فراهم آورده است. این افراد توانسته‌اند با مهاجرت به کانادا و کار در ساسکاچوان آینده درخشانی را برای خود بسازند.

درباره میانگین حقوق در کانادا بیشتر بدانید.

اما واقعیت این است که در کانادا نیز سطح درآمد برخی مشاغل با دیگران متفاوت است. این مشاغل شامل پزشکان و جراحان، قضات، وکلا، مدیران بانک، مدیران اجرایی ارشد، مدیران ارشد امور مالی، استادان دانشگاه، خلبان‌ها، مدیران بازاریابی و … می‌شود. اما سایر حوزه‌های کاری نیز می‌توانند زندگی ایده آلی را برای افرادی بسازند که وارد بازار کار در ساسکاچوان می‌شوند. در جدول پایین به تعدادی از این مشاغل اشاره می‌کنیم (توجه کنید که عددهای یاد شده تقریبی هستند و هر فردی در هر شغلی می‌تواند انتظار یک بازه درآمدی را داشته باشد).

عنوان شغلدرآمد
مشاور سرمایه گذاری217 هزار دلار
اقتصاد دان189 هزار دلار
مدیر حسابداری172 هزار دلار
مدیر اجرایی209 هزار دلار
مدیر امور عمومی201 هزار دلار
مدیر تبلیغات184 هزار دلار
مدیر توسعه فروش179 هزار دلار
مدیر پروژه ساخت و ساز189 هزار دلار
مشاور عمران198 هزار دلار
مدیر طراحی ساختمان186 هزار دلار
رئیس عملیات‌ بانکی246 هزار دلار
مدیر شعب بانک255 هزار دلار

بزرگ ترین شرکت های ساسکاچوان

شرکت های بزرگ همواره برای کارجویان جذاب هستند؛ شرکت هایی که ارزش بایسته را برای کارمندان خود قائل می‌شوند و نیروی انسانی خود را بزرگ ترین سرمایه خود می‌دانند. شرکت های بزرگ گوناگونی در بازار کار در ساسکاچوان مشغول فعالیت هستند و به اقتصاد این استان کمک می‌کنند. اما یک نکته را همیشه در نظر داشته باشید: تحصیلات کلید موفقیت شماست.

شاید در برخی کشورها تحصیلات ارزش چندانی نداشته باشد و تعداد فراوانی از فارغ التحصیلان دانشگاهی و حتی تحصیلات تکمیلی یا بیکار هستند یا مجبور شده‌اند در مشاغل کم درآمدی که به تخصص آنها هیچ نیازی ندارند، مشغول به کار شوند. لیکن باید واقعیت را پذیرفت، اکثر قریب به اتفاق این کشورها را جهان سوم می‌نامند. البته در کانادا نیز شاید هستند افرادی که بدون تحصیلات دانشگاهی توانسته‌اند موفق باشند، ولی در نظر داشته باشید که برای ورود موفق به بازار کار در ساسکاچوان، به ویژه به عنوان مهاجر، نیازمند تحصیلات و تخصص خواهید بود. این در حالی است که افراد حتی با سطح تحصیلات دیپلم هم، به شرط آنکه در کار خود ماهر یا نیمه ماهر باشند، می‌توانند یک شغل مناسب با درآمد مناسب در کانادا پیدا کنند.

در اینجا فهرستی را از کارفرماهایی که توانسته‌اند به عنوان بهترین کارفرماهای ساسکاچوان در سال 2020 انتخاب شوند، ارائه می‌دهیم:

 • 3sHealth / Health Shared Services Saskatchewan
 • Access Communications Co-operative Ltd.
 • Cornerstone Credit Union Financial Group Limited
 • Creative Options Regina, Inc.
 • Flaman Sales Ltd.
 • Fries Tallman Lumber Ltd.
 • Group Medical Service / GMS Insurance Inc.
 • Harvard Developments Inc.
 • Information Services Corporations / ISC
 • ISM Canada

نکاتی درباره جستجوی شغل در ساسکاچوان

یکی از مواردی که پیش از اقدام به مهاجرت کاری به ساسکاچوان باید مد نظر داشت، شرایط بازار کار در ساسکاچوان است. توجه داشته باشید که با تصمیم مهاجرت به کشور خارجی سرنوشت خود و خانواده را نیز تغییر خواهید داد. بنابراین، پیش از هر اقدامی باید اطلاعات لازم درباره مقصد خود را جمع آوری کنید.

در مورد کانادا و ساسکاچوان موارد بسیاری هستند که باید در نظر بگیرید. برای مثال لازم است پیش از اقدام مطمئن شوید که مهارت و سابقه کاری مورد نیاز برای اخذ کار در آنجا را دارید. شغل های مورد نیاز ساسکاچوان شامل طیف وسیعی از مشاغل می‌شود، ولی باید اطمینان یابید که شغل شما نیز در فهرست موجود است و می‌توانید از طریق تخصص خود وارد بازار کار در ساسکاچوان شوید.

یکی دیگر از موارد ضروری، سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی است. دو زبان یاد شده زبان های رسمی کانادا هستند، بنابراین، برای زندگی و برقراری ارتباط با جامعه به آنها نیاز خواهید داشت. ضرورت تسلط بر زبان انگلیسی برای پیدا کردن کار تنها یکی از  کاربردهای آن است، این زبان برای زندگی جدید متقاضی در کانادا کاملاً حیاتی است و همچنین تأثیر بسیار زیادی بر افزایش امتیاز متقاضی برای دریافت دعوت نامه دارد. بنابراین، در صورتی که مهارت زبانی شما نیاز به تقویت دارد، وقت را هدر ندهید و از همین الان برای تقویت مهارتهای زبانی خود دست به کار شوید.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاورۀ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

فرصت های مهاجرت کاری به ساسکاچوان

فرصت های مهاجرت کاری به ساسکاچوان

فرصت ها و روش های مختلفی برای ورود به بازار کار در ساسکاچوان وجود دارند. برای مثال می‌توان به برنامه استانی ساسکاچوان اشاره کرد که یکی از پرطرفدارترین جریان های آن عبارت است از جریان اکسپرس انتری. یکی از مزایای این جریان آن است که متقاضیان نیازی به پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی ندارند. اما، در هر صورت، هر نامزدی باید سابقه کاری مرتبط با مشاغل مورد نیاز را داشته باشد.

وقتی که متقاضی موفق به دریافت دعوت نامه شد، سپس می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. با اکسپرس انتری، نامزدها می‌توانند از میانگین 6 ماه زمان رسیدگی به درخواست استفاده کنند.

برای شرکت در جریان اکسپرس انتری مهاجرت برای کار در ساسکاچوان، حدأقل شرایط در نظر گرفته شده است. اما توجه کنید که هر نامزدی که حدأقل معیارها را داشته باشد، حتماً دعوت نامه اقدام برای اخذ اقامت دائم را دریافت نخواهد کرد. نامزدهایی دعوت نامه شرکت برای اخذ اقامت دائم را دریافت می‌کنند که بیشترین امتیاز را در بین رقبای خود به دست آورند.

هرآنچه باید درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا بدانید.

مدارک مورد نیاز شرکت در اکسپرس انتری مهاجرت برای کار در ساسکاچوان

سه گروه اصلی از مدارک مورد نیاز وجود دارند که در ادامه به اختصار آنها را توضیح خواهیم داد. شما نیز، در صورتی که شرایط پایین را داشته باشید، می‌توانید برای شرکت در برنامه اکسپرس انتری اقدام کنید.

هرآنچه درباره چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری نیاز دارید در این مقاله آمده است.

شرط سابقه کاری در اکسپرس انتری مهاجرت برای کار در ساسکاچوان

برای اینکه بتوانید در جریان اکسپرس انتری مهاجرت برای کار در ساسکاچوان شرکت کنید، باید در یکی از مشاغل مورد نیاز این استان سابقه کاری داشته باشید. توجه کنید که برای اینکه نشان دهید که سابقه کاری لازم را دارا هستید، باید مدارک معتبر ارائه دهید. (در ادامه این مقاله فهرستی از مشاغل را ارائه خواهیم داد).

شرط حداقل امتیاز در اکسپرس انتری مهاجرت برای کار در ساسکاچوان

برای اینکه صلاحیت شرکت در جریان اکسپرس انتری را داشته باشید، باید حدأقل امتیاز لازم برای رسیدگی به پروفایل خود را کسب کنید. دو عامل اصلی (که هر کدام دارای زیرمجموعه‌هایی هستند) بر کسب امتیاز لازم برای ورود به بازار کار در ساسکاچوان تأثیرگذار هستند. به هر حال، همان طور که قبلاً اشاره شد، دارا بودن حدأقل شرایط دریافت دعوت نامه اخذ اقامت دائم کانادا را تضمین نمی‌کند.

پیش از شروع بهتر است ابتدا بدانید که برای مهاجرت چه باید کرد و مقاله مهاجرت با برنامه اسکیل ورکر کانادا را مطالعه کنید.

در اینجا دو عامل عمده در کسب امتیاز را شرح می‌دهیم:

موفقیت در بازار کار ساسکاچوان

عامل اول: موفقیت در بازار کار ساسکاچوان (حداکثر 70 درصد)

این عامل را برای کسب حدأقل 70 امتیاز مد نظر داشته باشید. این عامل خود از چهار عامل، که زیرمجموعه آن هستند، تشکیل شده است:

 • تحصیلات و آموزش

لازم است متقاضی کار در ساسکاچوان مدرک تحصیلی دبیرستان یا دانشگاه کانادایی یا، در صورت تحصیل در خارج از کانادا، معادل آن را ارائه دهد. کسانی که در خارج از کانادا تحصیل کرده‌اند، لازم است تا برگه‌ی ارزیابی اعتبار مدرک تحصیلی خود را نیز ارائه دهند.

 • سابقه کاری

برای اینکه بتوانید در جریان اکسپرس انتری شرکت کنید، باید مدرک سابقه کاری خود را در شغل مورد نظر نشان دهید.

 • مهارت زبانی

برای شرکت در جریان اکسپرس انتری ساسکاچوان، لازم است مدرک مهارت زبانی داشته باشید.

 • سن

متقاضیانی که برای کار در ساسکاچوان اقدام می‌کنند در گروه‌های مختلف سنی طبقه بندی می‌شوند. هر گروه سنی امتیاز خاصی دارد که در جدول پایین نمایش داده شده است:

بازه سنیامتیاز
زیر 18 سال0 امتیاز
18 تا 21 سال8 امتیاز
22 تا 34 سال12 امتیاز
35 تا 45 سال8 امتیاز
46 تا 50 سال8 امتیاز
51 سال و بالاتر0 امتیاز

عامل دوم: ارتباط با بازار کار و سازگاری با ساسکاچوان (حداکثر 30 امتیاز)

با استفاده از این عامل می‌توانید حدأکثر تا 30 امتیاز کسب کنید. هر متقاضی کار در ساسکاچوان به چند طریق می‌تواند از این عامل به نفع خود استفاده کند: اگر در ساسکاچوان تحصیل کرده‌اید، اگر در 5 سال گذشته در ساسکاچوان کار کرده‌اید، اگر یکی از اقوام یا نزدیکان شما یا همسرتان در ساسکاچوان زندگی می‌کند یا شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دارد.

درباره اقامت کانادا و همچنین شهروندی کانادا بیشتر بدانید.

 • شرط سکونت

لازم است نشان دهید که پشتیبانی مالی کافی را برای سکونت موفقت آمیز در ساسکاچوان دارید. در هنگام ورود به ساسکاچوان، این احتمال وجود دارد که برای پیدا کردن کار به زمان نیاز داشته باشید. بنابراین لازم است بتوانید از نظر مالی خود و خانواده‌ خود را تأمین کنید.

باید به این نکته هم اشاره کرد که هر متقاضی کار در ساسکاچوان باید برنامه سکونت خود را نیز فراهم کند.

مشاغل مورد نیاز در ساسکاچوان

در اینجا فهرستی از مشاغلی را که برای شرکت در جریان اکسپرس انتری استان ساسکاچوان معتبر نیستند، ارائه می‌دهیم. افراد دارای سابقه کاری در گروه‌های شغلی پایین نمی‌توانند از طریق جریان اکسپرس انتری برای ورود به بازار کار در ساسکاچوان اقدام کنند. با این حال، این افراد می‌توانند از سایر روشهای مهاجرتی استفاده کنند و برای یافتن مناسب ترین روش بهتر است با وکیل یا مشاور مهاجرتی خود تماس بگیرند.

همچنین درباره رشته های پرطرفدار در کانادا بدانید.

مشاغل مدیریتی در ساسکاچوان

مشاغل مدیریتی در ساسکاچوان

کدمشاغل غیر قابل قبول
0011قانون گذاران
0012مدیر و مسئولان ارشد دولت
0015مدیران ارشد – تجارت، پخش و دیگر خدمات
0311مدیران مراقبت های بهداشتی
0411مدیران دولتی – مدیران توسعه و برنامه ریزی سیاست های اجتماعی و بهداشتی
0412مدیران دولتی – تحلیلگران اقتصادی، مدیران توسعه و برنامه ریزی سیاست گذاری
0413مدیران دولتی – مدیران توسعه و برنامه ریزی سیاست های آموزشی
0414دیگر مدیران عمومی
0422مدیر و معلمین مدارس ابتدایی و متوسطه
0431افسران پلیس
0432سرپرستان آتش نشانی و افسران آتش نشانی
0433مأموران نیروهای کانادایی
0511مدیران کتابخانه، آرشیوها، موزه و گالری های هنری
0512مدیران – انتشارات، تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی
0513سرگرمی، ورزش و برنامه نویسان و مربیان بدن سازی و تناسب اندام
0823مدیران آبزی پروری
مشاغل تجاری، مالی و اداری در ساسکاچوان

مشاغل تجاری، مالی و اداری در ساسکاچوان

کدمشاغل غیر قابل قبول
1111حسابداران حسابرسان مالی
1113مأموران امنیتی، کارگزان سرمایه گذاری
1227کارمندان و کارکنان دادگاه
1228کارفرمای بیمه، مهاجرت، خدمات بین مرزی و مأموران درآمدی
1312تنظیم کننده و بازرسان بیمه
1314ارزیابی کنندگان
1315کارگزاران گمرک و صادرات و واردات
علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط در ساسکاچوان

علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط در ساسکاچوان

کدمشاغل غیر قابل قبول
2111فیزیک دانان و ستاره شناسان
2113دانشمندان زمین شناسی و اقیانوس شناسان
2114آب و هوا و اقلیم شناسان
2115دیگر مشاغل حرفه ای در علوم فیزیکی
2122متخصصان جنگل داری
2145مهندسین نفت
2146مهندسین هوا فضا
2152مهندسین منظر
2153برنامه ریزان شهری و آمایش سرزمین
2271خلبان هواپیما، مهندسین و مربیان پرواز
2273افسران عرشه، حمل و نقل آبی
2274افسران مهندسی، حمل و نقل آبی
2275کنترل کنندگان راه آهن و تنظیم کنندگان ترافیک آبی
مشاغل درمانی در ساسکاچوان

مشاغل درمانی در ساسکاچوان

کدمشاغل غیر قابل قبول
3011هماهنگ کننده و سرپرستان پرستاری
3012پرستار و پرستاران روان درمانی دارای مجوز رسمی
3111پزشکان متخصص
3112پزشکان عمومی و پزشکان خانواده
3113دندان پزشکان
3114دام پزشکان
3121متخصصان بینایی
3124پزشکان بهداشت اولیه
3125دیگر مشاغل حرفه ای در بخش بهداشت و درمان
3131داروسازان
3132متخصصان تغذیه و برنامه غذایی
3141شنوایی سنجان و پزشکان زبان – گفتار
3142فیزیوتراپیست ها
3144دیگر مشاغل حرفه ای در درمان و مددکاری
3213تکنسین بهداشت حیوانات و تکنسین های دامپزشکی
3221دندان پزشکان
3222متخصصین بهداشت دندان و دندانپزشکان
3231چشم پزشکان
3232فعالین بخش درمان طبیعی
3233پرستاران دارای مجوز رسمی
3236ماشاژ درمانگران
کار دانشجویی در ساسکاچوان

کار دانشجویی در ساسکاچوان

کار دانشجویی می‌تواند فواید زیادی برای دانشجویان بین المللی داشته باشد. مزایای کار دانشجویی، به ویژه در کانادا، تنها به تأمین بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل محدود نمی‌شود، بلکه کار دانشجویی می‌تواند به عنوان سابقه کاری کانادایی مطلوبی مورد استفاده قرار گیرد. شما به این صورت هم رزومه خود را تقویت می‌کنید و هم نشان می‌دهید که برای کار در ساسکاچوان آمادگی لازم را دارید. در ضمن، این احتمال هم وجود دارد که در دوران کار پاره وقت دانشجویی بتوانید پیشنهاد شغلی مناسبی را برای پس از فارغ التحصیلی به دست آورید.

دانشجویان نیز در کانادا اجازه کار دارند، ولی کار در دوران دانشجویی فقط به صورت پاره وقت است. هر دانشجویی می‌تواند در دو محیط داخل پردیس دانشگاه یا در شهر محل سکونت به فعالیت اقتصادی بپردازد. کار دانشجویی در کانادا به صورت 20 ساعت در هفته تعریف شده است که می‌توان برای هر ساعت کاری مبلغ 10 دلار و 50 سنت درآمد داشت. توجه کنید که دانشجوی مشغول به کار در ساسکاچوان تمام حقوق مربوط به کار و کارمندان را دارد.

نحوه پیدا کردن کار در ساسکاچوان

فراموش نکنید که در فرایند پیدا کردن کار در ساسکاچوان یا هر نقطه دیگری از کانادا همه چیز به خود شخص و دیدگاهش نسبت به محیط بستگی دارد. سعی کنید مثبت اندیش باشید و به توانایی های خود تکیه کنید تا مسیر موفقیت شغلی خود را پیدا کنید. به هر حال، مواردی هم هستند که می‌توانند بر فرآیند پیدا کردن کار در ساسکاچوان تأثیر بگذارند، برای مثال می‌توان به نکات پایین اشاره کرد:

 • رزومه و کاور لتر قوی داشته باشید – رزومه شما باید کاناداییزه شده باشد؛ همچنین، ارسال کاور لتر در کانادا بسیار مرسوم است.
 • امروزه اغلب کارفرمایان به ارسال آگهی استخدامی در لینکدین تمایل پیدا کرده‌اند. بنابراین، با حساب لینکدین خود به عنوان رزومه آنلاین خود برخورد کنید.
 • به سایتهای کاریابی سر بزنید:
 1. Ca.indeed.com
 2. Wowjobs.ca
 3. Workopolis.com
 4. Hobsearch.monster.ca
 • با محیط کاری و فرهنگ کار در ساسکاچوان سازگار باشید. همین نکته می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.
 • پیگیر باشید تا به هدف خود دست یابید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

برای تأیید گواهی تمکن مالی باید چه مقدار پول داشته باشم؟

مبلغی که هر متقاضی کار در ساسکاچوان باید ارائه دهد، به طور مستقیم با تعداد افراد خانواده او ارتباط دارد. این مبلغ برای یک فرد مجرد معادل 12 هزار و 960 دلار کانادایی است، برای یک خانواده دو نفره 16 هزار 135 دلار کانادایی و برای یک خانواده سه نفره حدود 20 هزار دلار کانادایی.

آیا برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

خیر، به پیشنهاد شغلی نیاز ندارید. اما اگر پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی دارید که از نظر سیستم اکسپرس انتری دارای اعتبار است، حتماً آن را قید کنید.

اگر پروفایلم منقضی شود باید چکار کنم؟

می‌توانید یک پروفایل جدید ایجاد کنید. شما می‌توانید، تا زمانی که صلاحیت لازم را دارید، پروفایل جدید ایجاد و در قرعه‌کشی ها شرکت کنید.

من مدرکم را در رشته (مهندسی، پرستاری، برنامه‌نویسی، …) دریافت کرده‌ام. بهتر است از کدام برنامه‌ استانی استفاده کنم؟

حدود 80 جریان برنامه استانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هر کدام از برنامه‌ها بهتر با وکیل یا مشاور خود تماس بگیرید.

پروفایل متقاضیان کار در ساسکاچوان برای چه مدتی اعتبار دارد؟

پروفایل اکسپرس انتری مدت 12 ماه، از هنگام تحویل آن، معتبر خواهد ماند.

من به مشاوره تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

سازمان تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه‌ای و متعهد حوزه مهاجرت است و در طول سالها به افراد فراوانی برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی است که می‌توانید برای مشاوره تخصصی درباره مهاجرت و ورود به بازار کار در ساسکاچوان به آن سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.