مهاجرت به ساسکاچوان

مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه جذب مهاجران متخصص کاری ساسکاچوان

استان ساسکاچوان (Saskatchewan) در نوار جنوبی، هم مرز با ایالات متحده و جنوب کانادا قرار دارد. ساسکاچوان سریع‌ترین نرخ رشد اقتصادی را در میان استان‌های دیگر کانادا دارد که آن را وامدار گسیل سرمایه‌های انسانی و مالی خارجی است. استان ساسکاچوان جزء ایالت‌های نفتی کاناداست این درحالی است که مهم‌ترین صنایع این استان، کشاورزی و صنایع مربوط به منابع طبیعی همچون شیلات است. دو شهر ساسکاتون (Saskatoon) و رجینا (Regina) بزرگ‌ترین شهرهای این استان هستند که در میان انبوهی از منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع، به عنوان قطب اقتصادی ساسکاچوان شناخته می‌شوند . برای آشنایی با چگونگی مهاجرت به ساسکاچوان با تراست همراه باشید.

برنامه‌های مهاجرت استان ایالت ساسکاچوان (SINP) جزء برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا محسوب می‌شوند (PNP) و روند ثبت‌نام و انتخاب در برنامه‌های مهاجرتی به این صورت است که ممیزی و انتخاب متقاضیان را تماماً اداره مهاجرت استانی ایالت ساسکاچوان انجام می‌دهد. متقاضیانی که در این سیستم انتخاب شوند، دعوت‌نامه‌ی مهاجرت و همچنین معرفی‌نامه کاندیداتوری انتخاب استانی (PN) دریافت خواهند کرد که با استفاده از آن می‌توانند از سازمان مهاجرت کانادا اقامت دائم برای خود و اعضا خانواده دریافت کنند.

چهار دسته کلی برای مسیرهای مهاجرت استانی SINP وجود دارد که به شرح زیر هستند:

  • برنامه جذب مهاجران متخصص کاری خارجی
  • برنامه جذب افراد دارای تجربه اقامت و کار در ساساکاچوان
  • برنامه جذب مهاجران کارآفرینی و کشاورزان
  • برنامه جذب مهاجران کارآفرین دانش‌آموخته‌ی خارجی
برنامه جذب مهاجران متخصص کاری ساسکاچوان

هر دسته از برنامه‌های مهاجرتی به زیرمجموعه‌های متعددی تقسیم می‌شوند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید برنامه‌های مهاجرتی استانی به صورت ادواری و با توجه به نیازهای استان تغییر می‌کنند. بنابراین متقاضیان باید وب‌سایت رسمی ادارات مهاجرت استانی را رصد کنند تا از آخرین اخبار و دقیق‌ترین قوانین مطلع شوند. می‌توانید برای مطالعه بیشتر برنامه‌های استانی ساسکاچوان به وب سایت رسمی این استان مراجعه کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا بیشتر بخوانید.

جذب نیروی کار متخصص خارجی ساسکاچوان برای دارندگان پیشنهاد کاری

این شاخه از برنامه‌های استانی ساسکاچوان برای جذب نیروی کاری متخصص خارجی به منظور کار و اقامت در این استان طراحی شده است. متقاضیان در این روش طبق سه سیستم امتیازدهی و سه زیر شاخه ممیزی می‌شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری برای افرادی طراحی شده است که از طرف کارفرمایی در ساسکاچوان پیشنهاد کاری (Employment offer)  دارند.

جذب نیروی کار متخصص خارجی برای مشاغل مورد نیاز در ساسکاچوان

این برنامه‌ مهاجرتی برای تامین کمبود نیروی انسانی برخی مشاغل است. هر ساله لیست نیروی انسانی مورد نیاز در وب‌سایت رسمی این استان منتشر می‌شود که متقاضیانی واجد شرایط می‌تواند برای این مسیر مهاجرتی ثبت‌نام کنند.

جذب نیروی کار متخصص خارجی برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان

این شاخه از برنامه‌های جذب نیروی انسانی در ساسکاچوان برای افرادی است که در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال کانادا و در شاخه‌ی برنامه‌های مهاجرت استانی ثبت‌نام کرده‌اند. طبق این برنامه‌ی مهاجرتی، اداره‌ی مهاجرت ساسکاچوان از لیست انتظار (Express Entry Selection Pool) تقاضاهای نیروی انسانی موجود را به صورت رقابتی انتخاب می‌کند.

جذب افراد دارای تجربه اقامت و کار در ساساکاچوان

جذب افراد دارای تجربه اقامت و کار در ساساکاچوان

این برنامه استانی برای آن دسته از افرادی است که دارای کار موقت در استان ساسکاچوان باشند. در حال حاضر، پنج دسته‌ی زیر به عنوان زیرشاخه‌ی این برنامه‌ی مهاجرتی فعال هستند:

دارندگان اجازه کار موقت در ساسکاچوان

این برنامه‌ی مهاجرتی به افرادی که حداقل 6 ماه تجربه‌ی کار در استان ساسکاچوان را دارند اجازه مهاجرت می‌دهد.

  • متخصصان بهداشت و پزشکی

افرادی که در بخش‌ بهداشت و درمان از قبیل پزشکی، پرستاری و طب فیزیکی حداقل 6 ماه سابقه کار در استان ساسکاچوان را دارند می‌توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقامت کانادا به طور دائم را دریافت کنند.

  • شاغلان بخش مهامانداری

متقاضیانی که در کسب و کارهای مربوط به تغذیه از قبیل آشپزی، سرآشپزی، کارمند رستوران و واحدهای تولید مواد غذایی بیش از 6 ماه سابقه کار در ساسکاچوان را دارند می‌توانند با استفاده از این برنامه‌ی مهاجرتی مقیم دائم ساسکاچوان شوند.

  • رانندگان ترانزیت و خودروهای سنگین

این برنامه مهاجرتی برای جذب رانندگان ترانزیتی است که حداقل 6 ماه برای کارفرمایی در ساسکاچوان کارکرده باشند.

  • دانش آموختگان
دارندگان اجازه کار موقت در ساسکاچوان

افرادی که از هر مقطع تحصیلی، در هر استان کانادا فارغ‌التحصیل و دارای حداقل 24 ماه سابقه کاری باشند می‌توانند  از طریق این برنامه مهاجرتی، اقامت دائم ساسکاچوان را دریافت کنند. اگر متقاضی در یکی از موسسات آموزشی ساسکاچوان تحصیل کرده باشد، فقط کافی است 6 ماه سابقه کار داشته باشد تا بتواند در این برنامه مهاجرتی ثبت‌نام کند.

درباره کار در کانادا بیشتر بدانید.

جذب مهاجران کارآفرین و کشاورزان ساسکاچوان

این برنامه‌ی مهاجرتی برای افرادی است که قصد راه‌اندازی کسب ‌و‌ کاری شخصی در ساسکاچوان را دارند و در این استان اقامت دائم داشته باشند. دو زیر شاخه‌ی زیر دسته‌های این مسیر مهاجرتی را تشکیل می دهند:

برنامه مهاجرت کارآفرینان به ساسکاچوان

افرادی که سرمایه و تجربه کافی برای راه‌اندازی کسب و کاری جدید و یا خرید امتیاز کسب و کاری در ساسکاچوان را داشته باشند می‌توانند از طریق این برنامه اقدام به مهاجرت کنند. برای قبولی، متقاضیان باید مسئولیت کامل کسب و کار خود را به عهده بگیرند و در امور مدیریتی نقش مستقیم داشته باشند.

صاحبان مزارع کشاورزی و دامداری ساسکاچوان

صاحبان مزارع کشاورزی و دامداری ساسکاچوان

کشاورزان، مالکان شرکت‌های خدماتی بخش کشاورزی و دامداران می‌توانند مزرعه شخصی خود را در مراتع گسترده‌ی ساسکاچوان راه‌اندازی کنند. اگر شرایط مناسبی را بتوانند در مزرعه‌ی خود بوجود بیاورند قادر خواهند بود اقامت دائم این استان را دریافت کنند.

برای اطلاع از وکیل مهاجرت در ساسکاچوان روی لینک کلیک کنید.

جذب مهاجران کارآفرین دانش آموخته خارجی ساسکاچوان

دانش‌آموختگان مقاطع بالاتر از دیپلم از موسسات آموزشی و دانشگاهی ساسکاچوان که طرحی برای راه‌اندازی کسب وکاری را در ساسکاچوان دارند می‌توانند با دریافت ویزای یک ساله‌ی کاری، فرصت راه‌اندازی کسب و کار خود را‌ دریافت کنند. اگر بتوانند در مدت یک ساله کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند، این برنامه مهاجرتی به آن‌ها اجازه اقامت دائم ساسکاچوان را خواهد داد.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا بیشتر بخوانید.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

برنامه گزینش مهاجر ساسکاچوان چیست؟

برنامه گزینش مهاجر ساسکاچوان (SINP) برای رفع نیازهای اقتصادی و بازار کار استان فعالیت می‌کند.

برنامه گزینش مهاجر ساسکاچوان چگونه کار می کند؟

این برنامه مهاجران را با توجه به سه دسته زیر گزینش می‌کند:
– دسته کارگر، ماهر و متخصص
– دسته کارآموزی در ساسکاچوان
– دسته کارآفرین و کشاورزان

شرایط لازم برای شرکت در برنامه گزینش استانی ساسکاچوان به عنوان کارگر ماهر، چیست؟

داشتن پیشنهاد شغل دائمی و تمام‌وقت از طرف کارفرمای در ساسکاچوان به عنوان کارگری در پُستی تخصصی، حرفه‌ای یا مدیریت یا داشتن تجربه کافی در یکی از مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان.
متقاضیانی که می‌خواهند در برنامه SINP در قسمت ورود سریع و یا ورود شغلی به ساسکاچوان پذیرش بگیرند ، ابتدا باید <ابراز علاقه (EOI) > ارائه دهند.

دسته کارآموزی در ساسکاچوان چیست و یعنی چه؟

این دسته برای کارگران خارجی است که در حال حاضر در ساسکاچوان زندگی می‌کنند و به زیر گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:
– دارای مجوز کار
– متخصصین سلامت
– مسئول بخش مهمان‌داری
– رانندگان ماشین سنگین
– دانش‌آموزان و دانشجویان

برای اینکه به عنوان دانشجو در زیر گروه دانشجویان قرار بگیریم، چه شرایطی لازم است؟

زیر گروه دانشجویان، دانش‌آموختگان فارغ‌التحصیل از هر یک از موسسات تحصیلات تکمیلی شناخته شده در کانادا را می‌پذیرد. متقاضیان دانشجو باید 24 ماه (دو سال) سابقه کار تمام‌وقت در کانادا داشته باشند یا اگر تحصیلات متوسطه خود را  در موسسه‌ای در ساسکاچوان گذرانده باشد، شش ماه سابقه کار تمام وقت لازم است.

برنامه مهاجرت برای مشاغل مهمانداری چیست؟

این برنامه برای افرادی است که حداقل شش ماه به عنوان سرو کنندگان غذا و نوشیدنی، پیشخدمت‌ها، دستیاران آشپز یا کارکنان بخش خانه‌داری و نظافت با اجازه کار معتبر در ساسکاچوان مشغول به کار باشند. قبل از شروع کار متقاضی در کانادا، کارفرما باید از استان ساسکاچوان تأییدیه گرفته باشد.