طولانی شدن جواب ویزای کانادا

طولانی شدن جواب ویزای کانادا

کانادا را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت و به عبارتی بهشت مهاجران می‌شناسند. تمایل مهاجران از سرتاسر دنیا از یک طرف و آمار و ارقام ارائه شده از طرف برخی موسسات معتبر بین‌المللی از طرف دیگر، گویای این مطلب است. کانادا با برخورداری از متنوع‌ترین برنامه‌های مهاجرتی در بین کشورهای مهاجرپذیر دنیا، به دنبال جذب نیروهای متخصص، کارآفرین و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، برای سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی و حفظ تنوع نژادی در این کشور است.

اما در مسیر هیجان‌انگیز مهاجرت به این کشور پیشرفته، دشوارترین لحظات برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، ممکن است انتظار برای دریافت ویزای کانادا باشد. از آنجایی که فرآیند پذیرش پیچیدگی‌های خاص خود را دارا است، دلایل مختلفی می‌تواند در بروز تأخیرهای احتمالی برای دریافت ویزای کانادا وجود داشته باشد. در ادامه رایج‌ترین دلایل احتمالی طولانی شدن جواب ویزای کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا آورده شده است. در ادامه با تراست همراه باشید

دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل مسائل مالی

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل مسائل مالی

همانطور که در ابتدای این مطلب به آن نیز اشاره شد، طولانی شدن جواب ویزای کانادا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. دولت کانادا برای برنامه‌های مهاجرتی خود شرایط متفاوتی را در نظر گرفته است. طوری که هر یک از برنامه‌های مهاجرت به کانادا مانند برنامه‌های مهاجرت نامزد استانی، ضمن مورد هدف قرار دادن گروهی خاص از متقاضیان مهاجرت به کانادا، شرایط متفاوتی را نیز از متقاضیان درخواست می‌کنند. به عنوان مثال، فردی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست می‌کند در مقایسه با فردی که از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا درخواست خود را ارائه می‌دهد، ممکن است هزینه‌ مهاجرت به کانادا برایش متفاوت باشد، که برای دریافت ویزا باید هزینه مرتبط با آن ویزا به طور کامل به دولت کانادا پرداخت شود.

بنابراین، مانند سایر درخواست‌های دولتی، در مورد درخواست ویزای کانادا نیز از شما خواسته می‌شود تا همه هزینه‌های درخواست ویزای کانادا را پیش از تأیید مدارک مهاجرتی بپردازید. اما شاید برای شما جای پرسش باشد که چطور ممکن است هزینه‌های ویزای کانادا را پرداخت نکرده باشید! در ادامه دلایلی را ذکر می‌کنیم که طبق آن، ممکن است شما ناآگاهانه برخی هزینه‌های ویزای کانادا را در نظر نگرفته باشید و یا هزینه‌های پرداختی تأیید نشده باشند. یکی از دلایل رایج این است که فهرست هزینه‌ها، عموماَ موارد متعددی را برای هر درخواست ویزا شامل می‌شود. بنابراین، پرداخت نکردن یکی از انواع هزینه‌های ذکر شده در فهرست مربوط به هزینه‌های یک نوع ویزا و یا پرداخت مبلغی اشتباه برای ویزای کانادا، ممکن است به بروز تأخیر و طولانی شدن جواب ویزای کانادا منجر شود.

نکته بسیار مهم دیگر در رابطه با روش پرداخت هزینه‌ها است. ممکن است متقاضی مهاجرت به کانادا روشی را که برای پرداخت هزینه‌ها از طرف اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا توصیه شده است، مورد توجه قرار ندهد و همین موضوع به تأیید هزینه پرداخت شده برای ویزا منجر نشود. در حال حاضر، از متقاضیان مهاجرت به کانادا درخواست می‌شود تا بسیاری از هزینه‌ها را از طریق روش‌های آنلاین و با استفاده از کارت‌های اعتباری پرداخت کنند. بنابراین، دقت کردن به شیوه پرداخت هزینه‌ها امری ضروری به نظر می‌رسد.

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل نقص مدارک

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل نقص مدارک

مدارکی که برای دریافت ویزای کانادا ارسال می‌شوند باید شامل تمامی اطلاعات شما باشد طوری که برای افسر پرونده مهاجرتی مورد نیاز است. این موضوع از آن رو دارای اهمیت است که کامل بودن مدارک ارسالی برای دریافت ویزای کانادا می‌تواند به تصمیم‌گیری در رابطه با میزان شایستگی شما برای مهاجرت به کانادا تحت عنوان ویزای درخواست شده، کمک فراوانی کند. هنگامی که شما مدارک را به صورت ناقص برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید، افسر مهاجرت مجبور خواهد بود تا برای دریافت مدارک خواسته شده، رسیدگی به پرونده شما را تا زمان دریافت کامل مدارک به تأخیر بیاندازد.

اما یکی از اشتباهات رایج که منجر به طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل نقص مدارک ارسالی می‌شود، امضا نکردن مدارک در موارد درخواست شده است. و یا ممکن است برخی قسمت‌های مورد نیاز در هنگام ارائه‌ی درخواست تکمیل نشده باشند. باور کنید این موارد به ظاهر کوچک اما مهم، از جمله مواردی هستند که ممکن است به طولانی شدن جواب ویزای کانادا منجر شوند! همچنین، ممکن است از شما درخواست شود تا نسخه‌هایی از اصل مدارک را نیز ارسال کنید. در این صورت مطمئن شوید که کپی‌های گرفته شده از اصل مدارک همگی خوانا هستند. به علاوه، در مورد عکس‌های ارسالی نیز توصیه می‌شود کاملاَ طبق دستورالعمل‌های ارائه شده باشند.

نکته بسیار مهم دیگر که در مورد نقص مدارک باید به آن توجه کنید این است که، ارسال ناقص اطلاعات ممکن است منجر به بروز بدترین سناریوی احتمالی برای شما شود! چرا که افسر مهاجرت ممکن است این طور برداشت کند که شما سعی در ارسال اطلاعات اشتباه دارید و می‌خواهید بخش‌هایی از اطلاعات خود را به صورت عمدی تغییر دهید! چنانچه این موضوع رخ دهد، طولانی شدن جواب ویزای کانادا نتیجه‌ای دور از انتظار نخواهد بود!   

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل اعتبار سنجی مدارک

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل اعتبار سنجی مدارک

بر اساس نوع اطلاعاتی که برای برنامه مهاجرتی مورد نظر خود ارسال می‌کنید، ممکن است با طولانی شدن غیر معمول در جواب ویزای کانادا مواجه شوید. دلیل این موضوع نیز این است که افسر ویزا باید با دپارتمان‌های مختلفی تماس بگیرد تا مطمئن شود که همه موارد بر طبق قانون خواهند بود. تشخیص هویت که به وسیله‌ی اداره‌های مستقر در خارج از کانادا انجام می‌شوند ممکن است نیاز به بررسی دوباره داشته باشند. در نتیجه افسر ویزا ممکن است با اداره خارجی که مسئول صادر کردن مدرک هویتی متقاضی مهاجرت به کانادا باشد، تماس برقرار کنید. بنابراین در این صورت ممکن است، روزها و یا حتی هفته‌ها نیز به مدت زمان معمول در رسیدگی به درخواست ویزای شما اضافه شود، که این موضوع طولانی شدن جواب ویزای کانادا را در پی خواهد داشت.

همچنین، تأیید اطلاعات مالی که بر اساس اظهارات صورت گرفته از طرف نهادهای خارج از کانادا ارائه شده است نیز، ممکن است منجر به طولانی شدن جواب ویزای کانادا شود. اما تأخیرهای صورت گرفته در صدور ویزای کانادا ممکن است منشأ داخلی در کشور کانادا داشته باشد. اداره‌های مرتبط با امور مهاجرت در کانادا که اطلاعات مهمی را در اختیار دارند ممکن است با یکدیگر برای بررسی جزئیات پرونده متقاضیان مهاجرت به کانادا ارتباط برقرار کنند. اما چطور می‌توان از این موارد که منجر به طولانی شدن جواب ویزای کانادا می‌شود جلوگیری کرد؟ راه حل ساده است. سعی کنید تا اطلاعات خود را به نحوی فراهم کنید که به سادگی و به سرعت قابل اعتبارسنجی باشند. به عنوان مثال، از یک گذرنامه جدید استفاده کنید و یا اطلاعات مالی خود را به صورت دیجیتالی ارائه دهید. 

برای اطلاع بیشتر از بک گراند چک ویزای کانادا روی لینک‌ کلیک کنید.

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل سوابق متقاضیان

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل سوابق متقاضیان

همه فرآیندهای مهاجرتی در کانادا در معرض قوانین عدم پذیرش کانادا به علت سوابق متقاضیان مهاجرت به کانادا هستند. اداره شهروندی، پناهندگی و مهاجرت کانادا (IRCC) ممکن است از ورود افراد به کانادا به دلایل مختلفی مانند رفتارهایی که در گذشته از خود نشان داده‌اند، مسائل مرتبط با امور مالی، مسائل مرتبط با وضعیت سلامت متقاضیان و یا به دلیل سوء پیشینه افراد، جلوگیری کند. آن دسته از متقاضیان که در گذشته مرتکب جرمی شده‌اند، مخصوصاَ برخی از انواع آن، در معرض هشدار جدی برای طولانی شدن جواب ویزای کانادا و احتمال ممانعت از ورود آن‌ها به خاک کانادا هستند. افرادی هم که در گذشته خود سابقه ارتباط با گروه‌های تروریستی و مجرمانه را دارند نیز از ورودشان به کانادا جلوگیری خواهد شد.

هنگامی که متقاضیان مهاجرت به کانادا از بیماری‌های خاصی مانند بیماری‌های ایجاد کننده‌ی محدودیت‌های حرکتی رنج می‌برند، ممکن است به علت شرایطی که این گروه از بیماران دارند از ورود به خاک کانادا منع شوند. البته چنانچه بیماری‌های فرد متقاضی مهاجرت به کانادا در ارتباط با توانایی‌های حرکتی فرد نباشد، و نیز بتواند ثابت کند که از سیستم بیمه بهداشت عمومی کانادا استفاده نخواهد کرد، می‌تواند ویزای ورود به کشور کانادا را دریافت نماید. همچنین، افرادی که مشکلات جدی در امور مالی خود دارند، مخصوصاَ چنانچه برای برنامه‌های مهاجرت از نوع سرمایه‌ گذاری در کانادا، درخواست خود را ارائه کرده باشند، از ورود به خاک کانادا منع خواهند شد. بنابراین، تا روشن شدن وضعیت این گروه از افراد برای افسر ویزا، طولانی شدن جواب ویزای کانادا برای این گروه از متقاضیان مهاجرت به کانادا، دور از ذهن نخواهد بود.

برای اطلاع بیشتر از ممنوعیت ورود به کانادا روی لینک کلیک کنید.

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل پاندمیک کوید-19

طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل پاندمیک کویید-19

با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری این بیماری در جهان، اغلب کشورهای جهان محدودیت‌هایی را برای ورود مهاجران و افراد خارجی به کشورهای خود وضع کرده‌اند. دولت کانادا نیز از ماه مارس 2020 اقدام به اعمال محدودیت‌های جدی برای مهاجرت به کانادا در کرونا کرده است. همچنین، برخی استان‌های کانادا یا فرآیند رسیدگی به درخواست‌های مهاجرتی را به حالت تعلیق درآورده‌اند، و یا زمان رسیدگی به درخواست‌ها را نامشخص و طولانی‌تر از حالت معمول عنوان کرده‌اند. دولت کانادا اظهار می‌کند که نمی‌تواند به فرآیند درخواست‌ها به صورت عادی رسیدگی کند و یا زمان مشخصی را برای تأخیر در جواب ویزای کانادا به متقاضیان مهاجرت به کانادا نمی‌تواند اعلام کند. بنابراین، تا اطلاع بعدی، طولانی شدن جواب ویزای کانادا دور از انتظار نخواهد بود.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.