جواب ویزای کانادا

جواب ویزای کانادا

نمی‌توان مدت زمان دقیقی برای بررسی درخواست و جواب ویزای کانادا اعلام کرد. هر درخواستی ویژگی‌های خاص خود را دارد و به همین دلیل مدت زمان بررسی آن و اعلام جواب متفاوت است. بنابراین بسته به اینکه برای چه ویزایی درخواست داده باشید، برآورد زمانی جواب ویزای کانادا متفاوت خواهد بود که در بخش‌های بعدی به آنها خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر با جواب ویزای کانادا با تراست همراه باشید.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری وضعیت درخواست ویزای کانادا بلافاصله امکان پذیر نیست. بلکه باید منتظر شوید تا کار مسئولان مربوط روی درخواست شما شروع شود. از زمانی که شما درخواست خود را می‌فرستید تا زمانی که مسئول بررسی، درخواست شما را باز کند، مدت زمانی وقفه می‌افتد. در شرایط کنونی پاندمی ویروس کرونا، این وقفه ممکن است طولانی‌تر نیز باشد. بعد از اینکه درخواست ویزای کانادای شما باز و کامل بودن آن تایید شد، بررسی درخواست شروع می‌شود.

در صورتی که درخواست خود را آنلاین فرستاده باشید، این وقفه 5 روز خواهد بود؛ یعنی تقریباً 5 روز زمان می‌برد تا بتوانید درخواست خود را در حساب کاربری‌تان ببینید و بتوانید وضعیت آن را چک کنید.

در صورتی که درخواست خود را به صورت کاغذی فرستاده‌اید، این وقفه از زمان ارسال درخواست تا زمان شروع بررسی ممکن است چند ماه طول بکشد. وقتی بررسی پرونده‌تان شروع شود، نامه رسید برایتان پست می‌شود یا از طریق ایمیل همراه با شماره مشتری‌تان برایتان فرستاده می‌شود. با این شماره مشتری می‌توانید از طریق ابزار آنلاین اداره مهاجرت یا ایجاد حساب کاربری آنلاین وضعیت درخواست و جواب ویزای کانادای خود را چک کنید.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین کانادا
  • شروع زندگی در کانادا

جواب ویزاهای مختلف کانادا

جواب ویزای اقامت کوتاه مدت کانادا

جواب ویزای ویزیتور کانادا برای افرادی که از ایران درخواست می‌دهند، 261 روز طول می‌کشد. همچنین جواب ویزای دانشجویی کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا و جواب ویزای کار در کانادا یا اجازه کار کانادا افرادی که از ایران درخواست می‌دهند، به ترتیب 16 هفته و 18 هفته طول می‌کشد. در هر سه مورد مدت زمان ارسال درخواست بین VAC و دفتر اداره مهاجرت و نیز زمانی که طول می‌کشد تا بیومتریک خود را بدهید محاسبه نشده است.

جواب ویزای اقامت بلند مدت کانادا

جواب ویزای مهاجرت اقتصادی کانادا برای برنامه کارگران ماهر فدرال، 6 ماه طول می‌کشد. این زمان برای برنامه کارگران ماهر کبک، 15 تا 17 ماه، برای ویزای استارت آپ کانادا، 12 تا 16 ماه، برای برنامه مهاجرتی استانی کانادا، درخواست آنلاین از طریق ورود سریع، 6 ماه طول می‌کشد. همچنین جواب ویزای مهاجرت اقتصادی کانادا برای برنامه خود اشتغالی فدرال نیز 22 ماه طول به طول می انجامد. تمامی موارد گفته شده شامل مدت زمانی که طول می‌کشد تا بیومتریک خود را بدهید نیز می‌شود.

جواب ویزای مهاجرت کانادا از طریق اسپانسری ( ویزای اسپانسرشیپ کانادا )، 12 ماه طول می‌کشد. این زمان شامل مدت زمانی که طول می‌کشد تا بیومتریک خود را بدهید، ارزیابی اسپانسر و فرد اسپانسر شده و زمان لازم برای بررسی شرایط واجد شرایط بودن نیز می‌شود.

برای اطلاع از ویزای نیروی متخصص فدرال و ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا به لینک مراجعه کنید.

دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

دلایل مختلفی می‌توانند باعث طولانی شدن جواب ویزای کانادا شوند. سه دلیل مهم طولانی شدن جواب ویزای کانادا به شرح زیر هستند:

پرداخت نکردن هزینه های ویزای کانادا

مانند بسیاری از فرایندها و امور دولتی، درخواست ویزای کانادا نیز مستلزم این است که تمام هزینه‌ها را قبل از تایید مدارک بپردازید. بسیاری از هزینه‌ها را می‌توانید به صورت آنلاین با کارت اعتباری پرداخت کنید. حتماً دقت کنید چه روش‌هایی برای پرداخت هزینه‌های درخواست شما وجود دارد و از روش درست مبلغ درست را بپردازید.

مدارک نادرست ویزای کانادا

مدارک درخواست ویزا باید تمام اطلاعات لازم را در مورد شما در اختیار مسئول بررسی پرونده‌تان قرار دهد. بر اساس این مدارک است که واجد شرایط بودن شما تعیین می‌شود. اگر درخواستی اشتباه داشته باشد یا برخی اطلاعات را نداشته باشد، مسئول بررسی باید این اشتباهات را برطرف کند و بعد بررسی مدارک را ادامه دهد. مسائلی مثل نبودن امضا یا محل‌هایی که پر نشده‌اند، از مواردی هستند که معمولاً فراموش می‌شوند.

بررسی مدارک و داده های جواب ویزای کانادا

بررسی مدارک و داده های جواب ویزای کانادا

علی رغم کامل بودن اطلاعاتی که در درخواست مهاجرت خود ارائه می‌دهید، ممکن است حس کنید بررسی درخواست شما با تاخیر مواجه می‌شود. علت آن این است که مسئول بررسی پرونده شما باید با ادارات مختلفی تماس بگیرد تا ببیند همه اطلاعات درست هستند یا نه.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چگونه می توانم در مصاحبه ویزای کانادای خود قبول شوم؟

در اولین مصاحبه، مسئول CBSA با شما سلام و احوالپرسی می‌کند، ویزا و مدارک سفرتان را چک می‌کند، مدارک سفر همراه یا همراهانتان را برسی می‌کند، در مورد وضعیت سلامت شما می‌پرسد، سوالاتی شبیه آنچه در فرم درخواست مهاجرت وجود دارد، از شما می‌پرسد.

چگونه می توانم ببینم ویزای کانادای من هنوز معتبر است یا نه؟

می‌توانید به این سایت مراجعه کنید و ببینید eTA شما معتبر است یا نه.

چگونه می توانم سریع تر ویزای کانادا بگیرم؟

چهار راه سریع برای گرفتن ویزای کانادا عبارتند از:
سیستم ورود سریع.
برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک
برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا
جریان استعدادهای جهانی: اجازه کار خارجی موقت.

در مصاحبه ویزای کانادا چه سوالاتی پرسیده می‌شود؟

آیا متاهلید؟
آیا با فرد دیگری سفر می‌کنید؟
می‌توانید برای سفری کوتاه‌تر برنامه ریزی کنید؟
می‌توانید اظهارنامه بانکی خود را نشان دهید؟
بورس تحصیلی دارید؟
بیمه درمانی دارید؟

ویزای کانادا چقدر طول می‌کشد؟

زمان بررسی ویزای ویزیتور بستگی به این دارد که از کجا و چگونه اقدام می‌کنید.

چگونه شماره درخواست ویزای کانادای خود را چک کنم؟

اگر برای ویزای کانادا به صورت آنلاین اقدام کرده باشید، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شده و وضعیت درخواست خود را چک کنید. در بخش «مشاهده درخواست‌های ارائه شده یا پروفایل‌ها» (View my submitted applications or profiles) روی «بررسی وضعیت و پیام‌ها: (check status and messages) کلیک کنید.

چگونه درخواست ویزای خود را دنبال کنم؟

برای دنبال کردن وضعیت درخواست به صورت آنلاین، باید شماره Tracking ID خود را که در رسید دریافتی از مرکز درخواست ویزا گرفته‌اید، به همراه تاریخ تولدتان وارد کنید. همچنین می‌توانید از سرویس VFS Global’s SMS استفاده کنید تا اطلاعات به روز در مورد وضعیت درخواست خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.