ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ برای ورود اعضای خانواده به کانادا

اگر شهروند کانادا باشید و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشید می‌توانید اعضای نزدیک خانواده‌ی خود را با این روش مهاجرتی و ویزای اختصاصی آن وارد کانادا کنید. برای این منظور، باید به صورت قانونی حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) اعضا خانواده خود بشوید و در عمل، هزینه‌های ورود و زندگی آن‌ها را در کانادا تامین کنید.

اسپانسر یا حامی مالی فردی است که شهروند کاناداست و یا اقامت دائم کانادا را داراست. هم اسپانسر و هم فرد اسپانسر شونده که در واقع عضوی از خانواده اسپانسر کننده است باید شرایط و پیش‌نیاز‌هایی داشته باشند که در ادامه به آن‌ها خواهم پرداخت.

در ادامه مطلب تصور بر این است که شما شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا هستید و قصد دارید یک یا چند نفر از اعضای خانواده خود را به کانادا بیاورید.

مراحل اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا در یک نگاه!

بررسی شرایط اخذ ویزا

در این روش باید فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده اثبات کنند حداقل شرایط موردنیاز برای اخذ ویزا را دارند. از جمله شرایط فرد اسپانسرشونده می توان به دارا بودن حداقل 18 سال سن، دارا بودن تمکن مالی ویزا کانادا موردنیاز، حضور در کانادا در زمان اسپانسرشیپ و داشتن کارت اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را نام برد. شرایط فرد اسپانسر کننده نیز بسته به این که همسر، خواهر یا برادر، والدین یا فرزند متقاضی باشد متفاوت خواهد بود

 

دریافت پکیج اپلای

این پکیج توسط اداره مهاجرت در اختیار متقاضیان اسپانسرشیپ قرار داده می شود و شامل نقشه راه و چک لیست مدارک مورد نیاز هم برای اسپانسر و هم فرد حمایت شونده است و تمامی فرم های مورد نیاز که باید تکمیل شوند نیز در آن وجود دارد.

تکمیل پکیج

پس از دریافت این پکیج، باید تمامی اسناد و مدارک را طبق دستور العملی که در آن وجود دارد، جمع آوری و تمامی فرم ها را نیز تکمیل کرد.

پرداخت هزینه های مورد نیاز

این هزینه ها شامل هزینه پروسه اسپانسرشیپ، هزینه حق اقامت دائم کانادا و هزینه احراز هویت بیومتریک می شوند. البته، هزینه معاینات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه هم جزو هزینه هایی هستند که گاهی اوقات و بسته به شرایط متقاضی، باید پرداخت شوند.

ارسال درخواست اسپانسرشیپ

شما هم از طریق ایمیل میتوانید درخواست خود را ارسال کنید و هم از طریق خدمات پیک. آدرس های مورد نیاز در دستور العملی که در پکیج اپلای وجود دارد، قید شده است.

ارسال اطلاعات تکمیلی

اداره مهاجرت کانادا گاهی اوقات در طول پروسه بررسی پرونده ی اسپانسرشیپ درخواست ارائه یک سری اطلاعات تکمیلی می کند که معمولا شامل احراز هویت بیومتریک، معاینه پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه می شوند.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای اسپانسرشیپ کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا به افرادی که دارای اقامت دائم و یا شهروندی این کشور هستند، اجازه می دهد عزیزان و نزدیکان وابسته به خود را به همراه خود به کانادا بیاورند. در واقع، شما به عنوان فرد واجد شرایط، می توانید به این دسته از افراد کمک کنید تا ویزای اسپانسرشیپ کانادا را به دست بیاورند و مقیم دائم این کشور شوند.

با این اوصاف، می توان گفت که پیوند خانواده همچنان یکی از ارکان اصلی سیستم مهاجرتی کانادا به شمار می رود. نکته قابل توجهی که درمورد ویزای اسپانسرشیپ کانادا وجود دارد، این است که فردی که حمایت دریافت می کند یا به اصطلاح اسپانسر می شود، باید برای به دست آوردن ویزای اسپانسرشیپ کانادا در خارج از این کشور سکونت داشته باشد.

مگر این که در حال سپری کردن دوران اقامت موقت خود به صورت قانونی در کانادا باشد. مثلا دارای یک مجوز کار و یا مجوز تحصیل باشد و با استفاده از آن در این کشور اقامت موقت داشته باشد.

افرادی که می توانند حمایت مالی شوند و ویزای اسپانسرشیپ کانادا دریافت کنند

شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا می‌تواند افراد زیر را تحت حمایت مالی خود (Sponsor) قرار دهد:

 • زوج یا زوجه
 • شریک زندگی (هم جنس و یا از جنس مخالف)
 • همسر رسمی
 • بچه های وابسته
 • پدر و مادر
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • برادران یا خواهران، برادرزاده ها یا خواهرزاده ها، نوه یا نوه هایی که یتیم هستند، کم تر از ۱۸ سال سن دارند و ازدواج نکرده اند و یا در یک رابطه عرفی مشترک با شخص حامی هستند.
 • هر یک از اقوام دیگر با هر رابطه فامیلی، خانوادگی و شرایط سنی (اما فقط تحت یک سری شرایط خاصی که در ادامه اشاره می کنیم).
 • همراهان و بستگان وابسته به موارد فوق (از قبیل همسر، شریک زندگی یا فرزند وابسته آن ها)
شرایط حامی مالی در ویزای اسپانسرشیپ کانادا

شرایط حامی مالی در ویزای اسپانسرشیپ کانادا

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید حامی مالی یا اسپانسر اعضای خانواده خود برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا شوید:

 • باید فردی بالغ و بالای 18 سال باشید.
 • دارای شهروندی کانادا و یا اقامت دائم کانادا باشید (در صورتی که دارای اقامت یا شهروندی کانادا هستید اما در حال حاضر خارج از کانادا زندگی می کنید، باید نشان دهید که قصد دارید وقتی حمایت از فرد مورد نظر خود را انجام می دهید تا اقامت دائم کانادا را دریافت کند، در کانادا زندگی کنید. بنابراین، در صورتی که دارای شهروندی یا اقامت دائم کانادا هستید و اکنون در خارج از این کشور زندگی می کنید، نمی توانید از کسی حمایت کنید و اسپانسر وی شوید).
 • باید ثابت کنید که توانایی برآورده کردن نیازهای اولیه فردی که حمایت می کنید را در اختیار دارید.
 • درآمد و منابع مالی کافی برای حمایت مالی از افراد خانواده را داشته باشید.
 • استفاده نکردن از کمک‌ مالی دولتی و برخورداری از توان مالی خوب. به غیر از کمک مالی و حمایتی دولت برای افراد با معلولیت جسمی.
 • نداشتن محکومیت و سوء پیشینه قضایی.
 • نداشتن وام‌های پرداخت نشده مهاجرتی، نقص در قراردادهای مهاجرتی مشروط و یا تعهدنامه‌های مالی (کفالت فرزند، فارغ‌التحصیلی و…)
 • فقدان ورشکستگی مالی.
 • قرار نگرفتن در لیست حذف ویزای سازمان مهاجرت کانادا.
 • برای همسر و فرزندان:
  • در صورت اسپانسر شدن در 5 سال اخیر نمی‌توانید برای فرد دیگری اسپانسر شوید.
  • در حالی که به همسر خود تعهد مالی دارید نمی‌توانید اسپانسر شخص دیگری شوید.

* اجرای قوانین مهاجرتی به غیر از ایالت کبک که سازمان مهاجرت مستقل و قوانین مهاجرتی متفاوتی دارد برای تمامی ایالت‌های کانادا یکسان است.

نحوه ثبت نام برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا

اگر قصد دارید از پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنید، ابتدا باید فرم اعلام آمادگی حمایت مالی (Interest to Sponsor form) را تکمیل و ارسال کنید. این فرم به صورت معمول ظرف 60 روز بررسی و نتیجه آن به همراه اجازه ثبت‌نام برای شما ارسال خواهد شد. اگر قصد دارید از فرد دیگری از اعضای خانواده حمایت مالی کنید تکمیل کردن این فرم لازم نیست. به طور کل، در این مسیر مهاجرتی به دو دسته از اقدامات نیاز است که به شرح زیرند:

 • حامی مالی (اسپانسر کننده) باید فرم های مربوط به حمایت مالی خانواده Family) Sponsorship) را پر کنید.
 • خانواده شما (حمایت مالی یا اسپانسر شوندگان) باید برای ویزای اقامت دائم کانادا ثبت‌نام کنند.

باید ثبت‌نام هر دو پروسه را هم زمان انجام دهید. همینطور هزینه‌های بررسی مدارک، صدور گواهی، صدور ویزا و پروسه احراز هویت را نیز باید پرداخت و در پرونده اضافه کنید.

برای دریافت تمامی فرم‌ها و مراحل دقیق اجرا به صفحه صدور ویزای اسپانسرشیپ اعضای خانواده سایت سازمان مهاجرت کانادا مراجعه کنید. شما با مراجعه به این لینک می توانید اطلاعات کاملی از این پروسه و نیازمندی های آن به دست بیاورید.

شرایط افراد اسپانسر شونده برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا

می‌توانید حامی مالی افراد، با مشخصات زیر شوید:

همسر شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا

یک مقیم دائم یا شهروند کانادایی می تواند همسر غیر کانادایی، شریک زندگی مشترک یا همسر غیر رسمی خود را پس از تأیید توسط IRCC حمایت کند. برای این که بتوانید حامی همسر یا شریک زندگی خود شوید، باید شرایط زیر برقرار باشد:

 • ازدواج به صورت قانونی انجام شده باشد و سند ازدواج حاضر باشد.
 • هر دو حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • فرد اسپانسر کننده یا حامی در کانادا حضور داشته باشد.

همسر یا شریک زندگی عرفی شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا

ممکن است در مناطقی زندگی و ازدواج کرده باشید که مراسم و تشریفات ازدواج شامل ثبت قانونی و سند ملی ازدواج نباشد. در این صورت، می‌توانید با اثبات موارد زیر، دال بر عرفی بودن ازدواجتان، حامی مالی یا اسپانسر همسر خود شوید.

 • همسران عرفی باید بالغ و بالای 18 سال باشد.
 • دارای رابطه همسری و زناشویی باشند.
 • حداقل ازدواج همسران بیش از 12 ماه سابقه داشته باشد.
  • اگر همسران به صورت جداگانه زندگی کرده باشند، این جدایی باید به صورت موقت و کوتاه باشد و ازدواج عرفی را زیر سوال نبرد.
 • می‌توانید با ارائه مدارک زیر ازدواج عرفی خود را اثبات کنید.
  • ارائه مدرک مبنی بر داشتن دارایی مشترک بین همسران.
  • ارائه مدرک دال بر وجود قراردادهای مشترک اقساطی و اجاره‌ای.
  • اثبات پرداخت قبوض و هزینه‌های زندگی به صورت مشترک.
  • اثبات آدرس مشترک در مدارک مهم همچون گواهی‌نامه، بیمه‌نامه و غیره.
فرزند شهروند یا دارنده ی اقامت دائم کانادا

فرزند شهروند یا دارنده ی اقامت دائم کانادا

این گروه از افراد متقاضی ویزای اسپانسرشیپ کانادا هم می توانند فرزند خواندگان وابسته به شخص حمایت کننده باشند و هم بچه هایی که به صورت طبیعی متولد شده اند. البته، به شرط این که هم شخص حمایت کننده و هم کسانی که حمایت می شوند، توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا واجد شرایط تشخیص داده شوند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که در صورتی که فرزندان شخص حمایت کننده زیر ۲۲ سال سن داشته باشند و دارای همسر و یا شریک زندگی نباشند، به عنوان فرزندان وابسته به وی به شمار می آیند. فرزندان وابسته ای که موفق به اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا شوند، این فرصت را به دست خواهند آورد تا به طور رسمی مقیم این کشور شوند و اجازه کار و یا تحصیل رایگان در کانادا به دست بیاورند.

بنابراین، می توان گفت در صورتی که شرایط زیر برقرار باشد، می توانید از فرزندان وابسته به خود حمایت کنید:

 • سن فرزندان کمتر از 22 سال باشد.
 • فرزندان مجرد باشند.
 • اگر فرزند شما بیش از 22 سال داشته باشد تحت شرایط زیر می‌تواند وابسته و واجد شرایط حمایت مالی شود.
  • اگر فرزندتان دارای ناتوانی‌های جسمی و یا ذهنی باشد.
  • اگر فرزندتان پیش از 22 سال از نظر مالی به شما وابسته بوده باشد.

این نکات را در نظر داشته باشید:

اگر فرزند شما در خاک کانادا به دنیا آمده باشد، شهروند کانادا محسوب می‌گردد و نیاز به دریافت ویزای کانادا نخواهد بود.

اگر از تنها فرزند خود و نه همسرتان حمایت مالی می‌کنید، باید مدرکی دال بر موافقت همسرتان با مهاجرت به کانادا فرزندتان ارائه دهید که معادل توافق حزانت شما از فرزندانتان است و متقاضی اصلی دریافت ویزا خواهد بود.

اگر از همسر و فرزندان خود و یا فرزندان همسرتان حمایت مالی می‌کنید، همسر نفر اصلی در درخواست ویزاست و فرزندان وابسته همراهان ضمیمه شده در پرونده خواهند بود.

اگر فرزند شما فرزندی داشته باشد، باید فرزند او را نیز به عنوان فرزند وابسته اعلام کنید.

درباره ویزای همراه کانادا و ویزای کاری کانادا بیشتر بدانید.

حمایت مالی یا اسپانسرشیپ پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ

به منظور واجد شرایط بودن در این برنامه، نیاز دارید که بتوانید پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را از نظر مالی حمایت کنید و اسپانسر آن ها شوید. از زمانی که آن ها پای خود را در خاک کانادا می گذارند، شما در قبالشان مسئولیت دارید. این امر شامل برآورده کردن و برطرف سازی نیازهای اولیه و بسیار ساده ی آن ها از جمله پرستاری، اسکان و تهیه مایحتاج غذایی می شود.

این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که شما به عنوان فرد حامی و اسپانسر کننده اطمینان پیدا کنید که عضو خانواده ای که حمایت وی را پذیرفته اید، از سوی دولت کمک هزینه خاصی دریافت نکند. مانند دیگر اعضای خانواده ای که تا کنون شرایط اسپانسری آن ها را بررسی کردیم، برای حمایت مالی از پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ نیز هر دو طرفِ اسپانسر شونده و اسپانسر کننده باید دارای یک سری شرایط ویژه باشند تا واجد شرایط برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا در نظر گرفته شوند.

یکی از این شرایط این است که فردی که قرار است حمایت شود، آزمایشات پرشکی لازم را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد و تمامی چکاپ ها و سوابق بیماری وی نیز بررسی شده باشند. سایر نیازمندی های این گروه از دریافت کنندگان ویزای اسپانسرشیپ کانادا را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

در وهله اول، فرد اسپانسر کننده باید دارای شرایط زیر باشد:

 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشد و در زمان درخواست برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا در این کشور حضور داشته باشد.

می‌توانید حمایت مالی خود را از افراد زیر اعلام کنید:

 • پدر و مادر خونی یا پدر و مادری که شما را به سرپرستی قبول کردند.
 • پدربزرگ و مادربزرگ خونی یا پدربزرگ و مادربزرگی که شما را به سرپرستی قبول کردند.
 • اگر طلاق گرفته باشند، می‌توانید همسر پدر یا مادر را ضمیمه درخواست ویزای اسپانسرشیپ کنید.
 • اگر والدین شما فرزندی داشته باشند، در صورتی که وابسته محسوب شوند می‌توانید فرزندان وابسته آن‌ها را نیز به عنوان همراه ضمیمه کنید.
 • اگر بخواهید اسپانسر بیش از یک زوج شوید باید پیش‌نیاز‌های مالی آن را داشته باشید و از درآمدی تعیین شده برخوردار باشید.

در صورتی که قصد دارید پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را حمایت کنید تا اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند، باید دارای شرایط زیر باشید:

 • یک سری نیازمندی های مالی معین و مشخص را در اختیار داشته باشید.
 • فرد مورد نظر (پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ) خود را به همراه افراد یا بستگان وابسته به وی را از نظر مالی حمایت کنید.
 • با ارائه اطلاعیه های ارزیابی که توسط آژانس درآمد کانادا (CRA) صادر می شوند، با حداقل سطح درآمد لازم که برای این برنامه در نظر گرفته شده، مطابقت داشته باشید تا بتوانید قادر به ارائه حمایت لازم برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا باشید.
 • همچنین، افراد حامی یا اسپانسر کنندگان باید نشان دهند که حداقل برای سه سال متوالی، از سطح حداقلی درآمد برای حمایت کردن برخوردار بودند. علاوه بر این، در صورتی که حامی به طور رسمی ازدواج کرده باشد و یا حتی دارای یک شریک زندگی (بدون ثبت ازدواج) باشد، درآمد هر دو نفر برای حمایت کردن در نظر گرفته خواهد شد.
 • اسپانسر و بستگان حمایت شده باید یک قرارداد حمایت مالی را امضا کنند که اسپانسر را متعهد می کند تا حداکثر 20 سال از شخص حمایت شده حمایت مالی کند.

نکته: حمایت کنندگان احتمالی که در حال حاضر در استان کبک سکونت دارند، باید پس از این که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا آن ها را به عنوان اسپانسر به تایید رساند، نیازمندی ها و شرایط اخذ ویزای اسپانسرشیپ استان کبک را نیز در اختیار داشته باشند.

در صورتی که دارای یکی از شرایط زیر باشید، نمی توانید اسپانسر یا حامی پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود شناخته شوید:

 • در حال دریافت حمایت و کمک های اجتماعی از سوی دولت یا ارگان های خصوصی دیگر باشید. حمایت هایی که افراد ناتوان و معلول به دست می آورد، تنها مواردی می باشند که از این موضوع استثناء هستند.
 • سابقه مسئولیت یا تعهد در قبال شخص دیگری داشته باشید. در صورتی که در گذشته، حامی یکی از اعضای خانواده، همسر و یا فرزند وابسته به خودتان شده اید و یا به تعهد مالی مورد نیاز خود عمل نکرده باشید، ممکن است واجد شرایطِ حمایت مجدد در نظر گرفته نشوید. همچنین، در صورتی که در تامین مالی و حمایت از خانواده یا فرزند وابسته به خود موفق ظاهر نشده باشید نیز مجددا همینطور خواهد بود و شما واجد شرایط تشخیص داده نخواهید شد.
 • دچار ورشکستگی شده باشید.
 • به انجام یک جرم محکوم شده باشید.
 • تحت پیگرد قانونی قرار داشته باشید.

نکته قابل توجهی که باید در نظر داشته باشید، این است که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به دقت موارد بالا را مورد بررسی قرار می دهد تا شما شامل هیچ یک از آن ها که می توانند منجر به از بین رفتن صلاحیتتان شوند، نباشید.

این برنامه به شما اجازه خواهد داد تا اسپانسر پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود شوید تا بتوانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند و یک زندگی آرام و ایده آل داشته باشند. حامیان مالی احتمالی، باید اسناد و مدارک را به صورت آنلاین ثبت و ارسال کنند تا به عنوان یکی از ۱۰ هزار حامی که برای اپلای در این برنامه اسپانسرشیپ دعوت می شوند، واجد شرایط تشخیص داده شوند.

حمایت مالی از سایر اعضای خانواده و خویشاوندان

این برنامه، به شما این امکان را می دهد که از برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده یا نوه یتیمی که به شما وابستگی خونی دارند و کم تر از ۱۸ سال سن دارند، حمایت کنید. همچنین، شما با استفاده از این برنامه می توانید یکی از اقوام خود (برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده، عمو، دایی، عمه، خاله) با هر سنی را حمایت کنید. البته، به شرط این که هیچ اقوام در قید حیات نزدیک تری (مانند همسر، شریک زندگی، فرزند وابسته، پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ) نداشته باشید که بتوانید آن ها را حمایت کنید.

علاوه بر همسر و فرزند، والدین و والدین بزرگ می‌توان اسپانسر دیگر اعصاش خانواده و خویشاوندان خود هم شد. اما برای این دست از افراد، شرایط و ضوابط خاص‌تری وجود دارد که به سرح زیر هستند:

حمایت مالی از برادر و خواهر، برادرزاده و خواهرزاده یا نوه

اگر قصد دارید از برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده یا نوه حمایت مالی کنید، شرایط زیر در مورد ایشان باید صادق باشد:

 • باید یتیم باشند یعنی سرپرست نداشته باشند و در عین حال وابسته محسوب گردند.
 • باید کمتر از 18 سال سن داشته باشند.
 • باید ارتباط خونی با شما داشته باشند و یا به سرپرستی قبول شده باشند.
 • هر دو والدین کودک باید از دنیا رفته باشند و در صورت وجود موارد زیر واجد شرایط نخواهند بود:
  • یکی از والدین در قید حیات باشد.
  • والدین فرزند مفقود باشند یا اطلاعی از آن‌ها در دسترس نباشد.
  • والدین فرزند او را ترک کرده باشند.
  • والدین فرزند در قید حیات باشند اما فرد دیگری از فرزند نگهداری کند.
  • والدین در زندان یا تبعید باشند.
 • باید مجرد باشد.

سایر خویشاوندان

اگر قصد دارید از هر یک از اعضای خویشاوندان و نزدیکان که ارتباط سببی یا نصبی با شما دارند (در هر سنی) حمایت مالی کنید (Sponsorship)، باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • هیچ خانواده و خویشاوندانی در قید حیات نداشته باشید و در واقع هیچ یک از موارد اسپانسر شونده‌ی بالا را نداشته باشد.
 • هیچ خویشاوندی ندارید که شهروند یا دارای اقامت کانادا به طور دائم باشد.

مدت زمان صدور ویزای اسپانسرشیپ کانادا

زمانی که قصد برعهده گرفتن اسپانسرشیپ همسر یا شریک زندگی خود را داشته باشید، این پروسه ممکن است حدود ۱۲ ماه به زمان نیاز داشته باشد تا ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای وی صادر شود. اما این که همسر یا شریک زندگی شما در داخل کانادا حضور داشته باشد و یا در خارج از آن سکونت کند، ممکن است روی مدت زمان این پروسه تاثیر گذار باشد و آن را طولانی تر و یا کوتاه تر کند. اما این پروسه، معمولا بیشتر از ۱ سال طول نمی کشد.

برای سایر اقوام مانند فرزند وابسته، پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و… نیز مدت زمان این پروسه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین فاکتورها، محل زندگی یا سکونت فرد اسپانسر شونده است. یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده، حجم کاری افسر پرونده یا اداره مهاجرت و یا کامل و ناقص بودن پرونده شما است. بدیهی است که عدم ارائه مدارک کامل و یا اطلاعات مبهمی که نیاز به بررسی زیادی داشته باشند، این پروسه را به تاخیر می اندازند.

به همین علت، بهترین کار مشورت با افرادی است که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند. مشاوران و وکلای تراست با تکیه بر دانش، آگاهی و تجربه بالای خود، به طور کاملا حرفه ای، پرونده ای بدون نقص و کامل برای شما تهیه می کنند تا ویزای اسپانسرشیپ کانادا را به دست بیاورید. برای ارتباط با وکلای تراست، کافی است که فرم ارزیابی تراست را تکمیل و یا یک وقت مشاوره رزرو کنید.

مدارک لازم برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا

برای فرد اسپانسر یا حامی

 • تمامی فرم های تکمیل شده برای اسپانسر یا حامی
 • پرداخت هزینه های لازم به صورت آنلاین
 • ارائه فوتوکپی از کارت شناسایی معتبر (کارت اقامت دائم، گواهی تولد در کانادا یا پاسپورت کانادایی)
 • ارائه فوتوکپی از سند ازدواج (برای همسر) و یا مدارک دیگری که نشان دهنده رابط شما باشند
 • اثبات ارتباط خویشاوندی با فردی که قصد حمایت از وی دارید.
 • اثبات این که اکنون در کانادا مشغول به کار هستید.
 • اثبات توانایی مالی برای حمایت از فرد اسپانسر شونده
 • اثبات این که در زمان اسپانسر شدن قصد زندگی در کانادا دارید.

برای فرد اسپانسر شونده

 • تمامی فرم های تکمیل شده برای فرد اسپانسر شونده
 • مدارک شناسایی و گذرنامه
 • اثبات ارتباط خویشاوندی با فرد حامی که قرار است اسپانسر شما باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • انجام معاینات پزشکی

هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا

برای هر یک از گروه های متقاضی دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا، یک سری هزینه ها وجود دارد که باید پرداخت شوند. محدوده ی هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا بسیار گسترده است و می توان گفت که از بیش از ۱۰۰ دلار شروع می شود و به بیش از ۱ هزار دلار نیز می رسد. نکته قابل توجه، این است که این هزینه، معمولا هر سال تغییر پیدا می کند. بنابراین، بهتر است از هزینه کنونی اپلای برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا آگاهی کاملی به دست بیاورید.

اکثر هزینه هایی که برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا پرداخت می کنید، غیر قابل برگشت هستند. همچنین، باید توجه داشته باشید که علاوه بر هزینه های ویزای اسپانسرشیپ کانادا که در بخش زیر ذکر شده است، یک هزینه دیگر به نام “حق اقامت دائم” نیز وجود دارد که شامل حال تمامی اقوام و خویشاوندانِ حمایت شونده به غیر از فرزندان وابسته می شود. زمانی که درخواست اپلای برای ویزای اسپانسرشیپ کانادای شما تایید شد، باید هزینه حق اقامت دائم این کشور و یا RPRF را نیز پرداخت کنید.

حق اقامت دائم کانادا یا RPRF تنها هزینه ای است که در صورت ناموفق بودن پرونده و ریجکت شدن درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا قابل استرداد است و می توانید آن را پس بگیرید.

هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته

نوع متقاضیشرح هزینه هامجموع هزینه (به دلار کانادا)
همسر یا شریک زندگیهزینه اسپانسرشیپ (۷۵ دلار)، هزینه پروسه اپلای متقاضی (۴۷۵ دلار)، هزینه حق اقامت دائم کانادا۱۰۵۰ دلار
فرزند وابستههزینه اسپانسرشیپ (۷۵ دلار) و هزینه پروسه اپلای (۷۵ دلار)۱۵۰ دلار (به ازای هر فرزند)
فرزند وابسته به همسر یا شریک زندگیدر صورتی که هر فرزند وابسته را در یک درخواست با همسر یا شریک زندگی خود به همراه خود داشته باشید (۱۵۰ دلار)۱۵۰ دلار (به ازای هر فرزند)

هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ

نوع متقاضیشرح هزینه هامجموع هزینه (به دلار کانادا)
پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگهزینه اسپانسرشیپ (۷۵ دلار)، هزینه پروسه اپلای متقاضی (۴۷۵ دلار) و هزینه حق اقامت دائم کانادا۱۰۵۰ دلار
همسر یا شریک زندگی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگهزینه پروسه اپلای متقاضی (۵۰۰ دلار)، هزینه حق اقامت دائم کانادا۱۰۵۰ دلار
فرزند وابسته به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگهزینه پروسه اپلای (۱۵۰ دلار)۱۵۰ دلار (به ازای هر فرزند)

هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای فرزند خواندگان و سایر اقوام

نوع متقاضیشرح هزینه هامجموع هزینه (به دلار کانادا)
اقوام یا خویشاوندان (زیر ۲۲ سال)هزینه اسپانسرشیپ (۷۵ دلار)، هزینه پروسه اپلای متقاضی (۴۷۵دلار) و هزینه حق اقامت دائم کانادا۱۰۵۰ دلار
فرزند وابسته، فرزندخوانده (یا کسی که باید به فرزند خواندگی پذیرفته شود) یا خویشاوند یتیمهزینه اسپانسرشیپ فرزند وابسته به اقوام (۷۵ دلار برای اسپانسرشیپ و ۷۵ دلار برای پروسه آن)۱۵۰ دلار (به ازای هر فرزند
اقوام یا خویشاوندان (که زیر ۲۲ سال سن داشته باشند و فرزند وابسته به شما نباشند)هزینه اسپانسرشیپ (۷۵ دلار)، هزینه پروسه اپلای (۷۵ دلار) و حق اقامت دائم کانادا۶۵۰ دلار
همسر و یا شریک زندگی اقوام یا خویشاوندان شماهزینه پروسه اپلای (۵۵۰ دلار) و حق اقامت دائم کانادا۱۰۵۰ دلار

نکته: جزو هر گروهی از دسته بندی های بالا باشید، هزینه حق اقامت دائم کانادا یا RFRF برایتان ۵۰۰ دلار خواهد بود که اگر پرونده ناموفق باشد، قابل استرداد است.

فرم اعلام آمادگی برای حمایت مالی یا اسپانسر شدن

فرم اعلام آمادگی برای حمایت مالی یا اسپانسر شدن

اسپانسرشیپ یا حمایت مالی والدین و والدین بزرگ مستلزم اعلام آمادگی متقاضی است. بدین شکل که ابتدا با پر کردن فرم های اعلام آمادگی برای اسپانسر شدن در سایت سازمان مهاجرت کانادا شریط و اطلاعات خود را وارد می‌کنید و پس از بررسی صلاحیت شما، به اعضای خانواده شما اجازه‌ی اقدام برای ثبت درخواست ویزای اسپانسرشیپ داده خواهد شد. بهترین زمان برای اعلام آمادگیء حمایت مالی اوایل سال میلادی است چرا که سازمان مهاجرت کانادا سالیانه فقط 27000 نفر مورد بررسی قرار می‌دهد و این تعداد، از فرم‌های ارسالی در ابتدای سال انجام انتخاب می‌شوند.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا و آسانترین راه مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

ویزای اسپانسرشیپ کانادا چیست؟

در صورتی که شما شهروند کانادا هستید و یا اقامت دائم این کشور را در اختیار دارید و یکی از اعضای خانواده یا اقوام شما قصد مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور را دارد، ممکن است بتوانید برای دریافت این اقامت، به آن ها کمک کنید. برنامه Family Class Sponsorship با قادر کردن دارندگان اقامت دائم کانادا و یا شهروندان این کشور که افرادی بالغ هستند، به آن ها کمک می کند تا اسپانسر یکی از اقوام خود شوند تا بتوانند به کانادا مهاجرت کنند. دولت کانادا با انجام این کار به اتحاد خانواده ها با یکدیگر کمک می کند.

چه کسانی می توانند ویزای اسپانسرشیپ کانادا دریافت کنند؟

افراد زیر می‌توانند از طرف شهروند کانادایی یا مقیم دائم حمایت مالی شوند:
● همسر
● والدین و پدربزرگ و مادربزرگ
● فرزندان تحت تکفل
● فرد مجرد کمتر از 19 سال
● کودکان بالای 19 سال که به دلیل شرایط جسمی یا روحی وابسته به حمایت مالی باشند.
● سایر خویشاوندان
● خواهر و برادر، خواهرزاده یا برادرزاده‌ها یا نوه‌هایی که یتیم شده‌‌اند، زیر 18 سال دارند و همسری ندارند.

در صورت داشتن پرونده اسپانسرشیپ، می توان برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کرد؟

بله، به خصوص اگر اسپانسرشیپ همسر باشد.

حامی مالی باید چه شرایطی داشته باشد؟

شما به عنوان حامی مالی یا اسپانسر برای این که بتوانید حمایت یکی از اقوام خود را برعهده بگیرید، باید دارای شرایط زیر باشید:
● ۱۸ سال و یا بیشتر سن داشته باشید.
● شما و بستگان تحت حمایتتان باید قرارداد حمایت مالی را امضا کنید که متعهد می شود در صورت لزوم از اقوام خود حمایت مالی می کنید. همچنین، این قرارداد اعلام می کند فردی که در حال دریافت اقامت دائم کانادا می باشد، باید تمام سعی و تلاش خود را به کار بگیرد تا بتواند از خودش حمایت کند.
● شما باید از زمانی که فرد حمایت شونده اقامت دائم کانادا را دریافت می کند، تا مدت زمانی که معین می شود، به حمایت مالی و پشتیبانی از فردی که اسپانسر وی شده اید، ادامه دهید.
○ این مدت زمان برای همسر یا شریک زندگی ۳ سال است
○ و برای فرزند وابسته نیز به مدت ۱۰ سال و یا تا ۲۵ سالگی وی ادامه پیدا می کند (هر کدام که زودتر برسد)

چگونه می‌ توان برای سوپر ویزای والدین ، مادربزرگ و پدربزرگ درخواست کرد؟

ببه منظور واجد شرایط بودن برای این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشید:
باید یک فرزند/نوه داشته باشید که:
● اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
● شهروند کانادایی بحساب آید.
● باید بتوانید به طور قانونی وارد کانادا شوید. (به عنوان مثال داشتن اسناد مسافرتی صحیح، سابقه کیفری و غیره(
● همچنین باید ثابت کنید که فرزند/نوه شما می‌تواند حداقل آستانه درآمد را برآورده کند.
● باید اسنادی را تهیه کنید که بیان می‌کنند فرزند/ نوه شما از لحاظ اقتصادی از شما حمایت می‌کنند.
● باید بیمه پزشکی کانادا را به همراه حداقل یک سال اعتبار داشته باشید.
● باید معاینات پزشکی مهاجرت را انجام دهید.

میزان تمکن مالی حامی ویزای اسپانسرشیپ کانادا باید چقدر باشد؟

در صورتی که قصد دارید از افراد وابسته به خود حمایت کنید یا به اصطلاح، اسپانسر آن ها شوید تا ویزای اسپانسرشیپ کانادا را به دست بیاورند و مقیم دائم این کشور شوند، باید تمکن مالی لازم را برای حمایت و پشتیبانی مالی از آن ها داشته باشید. میزان تمکن مالی لازم به شرح زیر است:
تعداد فرزند: 1حداقل درآمد سالانه (به دلار): 24,600
تعداد فرزند: 2حداقل درآمد سالانه (به دلار): 30,650
تعداد فرزند: 3حداقل درآمد سالانه (به دلار): 37,650
تعداد فرزند: 4حداقل درآمد سالانه (به دلار): 45,712
تعداد فرزند: 5حداقل درآمد سالانه (به دلار): 51,846
تعداد فرزند: 6حداقل درآمد سالانه (به دلار): 58,473
تعداد فرزند: 7حداقل درآمد سالانه (به دلار): 65,101
اگر بیشتر از 7 فرزند و نوه دارید به ازای هر نفر اضافه 6628 دلار کانادا به جدول بالا اضافه کنید.

آیا سوپر ویزای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و ویزای ویزیتور متفاوت هستند؟

ویزای ویزیتور با ویزای فوق‌العاده والدین، پدربزرگ و مادربزرگ تفاوت دارد، ویزای فوق‌العاده مدت زمان بیشتری نسبت به ویزای بازدیدکننده دارد. به طور کلی، ویزای بازدیدکننده به مدت 6 ماه دوام دارد و در صورت تمایل به ماندن بیشتر در کانادا به تمدید و هزینه اضافی احتیاج دارید.
سوپر ویزای پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ دو سال به طول می‌انجامند. همچنین با این نوع ویزا می‌توانید بیش از یک بار وارد کانادا شوید. البته شرایط سوپر ویزا و ویزای بازدیدکننده متفاوت هستند.

آیا Super Visa و برنامه حمایت مالی والدین، مادربزرگ و پدربزرگ با هم فرق دارند؟

بله. حمایت مالی کلاس خانواده منجر به اقامت دائم برای متقاضیان موفق می‌شود. از طرف دیگر سوپر ویزا یک ویزای موقت است که در مقایسه با ویزای معمولی بازدیدکننده معمولاً با مدت طولانی‌تری صادر می‌شود.
سوپر ویزا، ویزای ورود چندگانه با اعتبار ده سال است که برای تسهیل رفت و آمد نزدیکان شهروندان کانادایی و مقیمان دائم صادر می‌شود. برخلاف حمایت مالی خانواده، کلیه محدودیت‌های مربوط به ویزای بازدید کننده، از جمله ممنوعیت کار یا تحصیل در کانادا، در مورد سوپر ویزا اعمال می‌شود.

آیا بدون زندگی در کانادا می توان حامی یا اسپانسر کسی شد؟

اگر در زمانی که قصد اسپانسر یا حامی شدن برای کسی را دارید در کانادا حضور نداشته باشد و در خارج از این کشور زندگی کنید، نمی توانید اسپانسر کسی شوید تا در کانادا زندگی کند. این کار امکان پذیر نیست. حتی در صورتی که دارای اقامت دائم کانادا هم باشید، باید در زمانی که حامی یا اسپانسر فردی می شوید، در کانادا حضور داشته باشید.

چه زمانی نمی توان اسپانسر یا حامی فردی در کانادا شد؟

در صورتی که دارای یکی از شرایط یا موارد زیر باشید، نمی توانید درخواست کنید که اسپانسر یا حامی کسی شوید:
● در حال دریافت کمک های اجتماعی باشید (این امر شامل ناتوانی های اجتماعی و کمک مالی به افراد معلول نمی شود).
● در عرض سه سالی که اقامت دائم کانادا را به دست آورده اید، اسپانسر یا حامی فرد دیگری شده باشید.
● در حال پرداخت وام مهاجرت یا ضمانت نامه های مالی دیگری باشید.
● نفقه فرزند یا حمایت مالی از آن را پرداخت نکرده باشید (در صورت وجود).
● مرتکب جرمی شده باشید.
● خودتان در طی ۵ سال اخیر توسط فرد دیگری اسپانسر شده باشید و در مدت زمان کم تر از ۵ سال اقامت دائم کانادا را به دست آورده باشید.
● در بازداشتگاه، کانون اصلاح و تربیت و یا زندان قرار داشته باشید.
● تحت پیگرد قانونی قرار داشته باشید.

آیا می توان حامی مالی یا اسپانسر اقوام درجه ۲ مانند پسر دایی، دختر خاله، عمو، عمه و… شد؟

به طور مستقیم خیر. منظور این است که این کار تحت یک سری شرایط خاص امکان پذیر است. در صورتی که به طور قانونی حضانت آن ها را به دست آورده باشید و فرد مورد نظرتان تعریف دقیق و کاملی برای فرزند وابسته را به دست آورده باشد، این کار امکان پذیر خواهد شد.

چطور می توانم به دوست یا عضو خانواده خود برای درخواست بازدید از کانادا کمک کنم؟

می‌توانید با ارسال دعوت‌نامه به دوست یا عضو خانواده‌تان کمک کنید. دعوت‌نامهنشان دهنده چگونگی کمک شماست. به عنوان مثال ممکن است مایئل به پرداخت هزینه‌های بلیت‌ یا محل اقامت باشید. دعوت‌نامه مفید است اما تضمین‌کننده‌ی صدور ویزای متقاضی نیست.

قوانین مربوط به تست‌ های پزشکی چیست؟

به‌طور قانونی برای گرفتن ویزا نیاز به انجام معاینات پزشکی دارید. سیستم درمانی در کانادا دولتی است و هر فرد هزینه‌ای را برای این سیستم به همراه خواهد داشت بنابراین، کانادا تمائلی به تراشیدن هزینه‌ی اضافی برای سیستم درمانی خود ندارد. در نتیجه، تمامی افراد خواهان دریافت ویزا و اقامت کانادا باید تست پزشکی انجام دهند.

الزمات مربوط به گواهی‌ های قضایی چیست؟

گواهی نبود سوءپیشینه برای کلیه متقاضیان 18 سال و بالاتر الزامی است. این گواهینامه مربوط به کشور مبدا است و روند درخواست و صدور آن به کشور مبدا بستگی دارد. این قانون از هر کشوری که متقاضی بیش از شش ماه در آن زندگی کرده باشد چنین گواهینامه‌ای را طلب می‌کنند و برای اخذ ویزای اقامت دائم یا اجازه کار باید این شرایط تحقق یابد.

آیا همه افراد به مصاحبه دعوت می‌ شوند؟

ابتدا باید بدانید که همه متقاضیان نیاز به مصاحبه ندارند. اگر شما برای مصاحبه دعوت‌نامه دریافت کردید معمولا برای اطمینان از صحت مدارک و اطلاعاتی است که در خدمت دولت کانادا قرار داده‌اید. باید توضیحاتی دقیق و صادقانه برای قانع کردن مصاحبه کننده از طرف سفارت برای تایید صحت مدارکتان ارائه دهید.

تفاوت همسر و شریک زندگی چیست؟

شریک زندگی: در صورتی که به صورت رسمی (روی کاغذ) ازدواج نکرده اید، اما یک رابطه عاطفی محکم و جدی بین شما و شریکتان وجود دارد، به عنوان شریک زندگی یکدیگر در نظر گرفته می شوید. برای این که شریک زندگی یکدیگر تشخیص داده شوید، باید دوازده ماه متوالی با یکدیگر زندگی کرده باشید. این یعنی هیچ وقفه ای در این دوازده ماه در رابطه شما به وجود نیامده باشد و از یکدیگر جدا زندگی نکرده باشید. حتی اگر یکی از طرفین به یک سفر کاری رفته باشد، یک مسافرت ضروری با دوستان خود داشته باشد و یا حتی با خانواده خود سفر کرده باشد، شریک زندگی یا همسر غیر رسمی شما در نظر گرفته نخواهد شد.
همسر: اما اصولا اگر این رابطه به صورت رسمی ثبت شده باشد و سند ازدواج داشته باشد، طرفین به عنوان همسر یکدیگر به حساب آورده می شوند.

فرزند وابسته به چه کسی اطلاق می شود؟

در صورتی که فرزند فرد اسپانسر کننده و یا فرزند همسر و یا شریک زندگیِ فرد اسپانسر کننده زیر ۲۲ سال سن داشته باشد و مجرد باشد، می تواند به عنوان فرزند وابسته به وی در نظر گرفته شود. همچنین، در صورتی که این فرزندان بالای ۲۲ سال سن داشته باشند اما از قبل از ۲۲ سالگی از نظر مالی به والدین خود وابسته باشند و به واسطه مشکلات جسمی، روحی یا ذهنی توانایی حمایت مالی از خودشان را نداشته باشند، فرزند وابسته در نظر گرفته خواهند شد.
لازم به ذکر است، فرزندانی که در حضانت همسر سابق فردی قرار داشته باشند نیز همچنان فرزند وابسته به آن ها در نظر گرفته می شوند. اما این موضوع باید در زمانی که برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا اپلای می کنند، اظهار شده باشد. همچنین، در صورتی که فرزند وابسته، خودش یک یا چند فرزند وابسته ی دیگر داشته باشد، فردی که آن ها را حمایت می کند، باید توانایی و تمکن مالی خود برای حمایت از همه ی آن ها را به اثبات برساند.

حمایت مالی یا اسپانسرشیپ تا چه مدت باید ادامه پیدا کند؟

برای این که حمایت یکی از اقوام خود را بپذیرید، باید تعهد بدهید که برای مدت زمان مشخصی این کار را ادامه دهید. “مدت زمان تعهد” شما در قبال فردی که حامی او شده اید، مدتی است که باید مسئولیت حمایت مالی از وی را ادامه دهید. این بازه زمانی دقیقا از وقتی که فرد حمایت شونده اقامت دائم کانادا را به دست بیاورد، آغاز می شود. مدت زمان تعهد شما در قبال وی به موارد زیر بستگی دارد:
● سن فردی که اسپانسر وی شده اید
● ارتباط و رابطه خویشاوندی شما با یکدیگر
● محل اقامت شما (به عنوان حامی)
○ مدت زمان تعهد ساکنین استان کبک در قبال فردی که اسپانسر وی شده اند، کمی متفاوت است.
حتی اگر هر یک از شرایط زیر رخ دهد، باز هم مسئولیت حمایت مالی از فرد اسپانسر شونده، برعهده شما باقی خواهد ماند:
● رابطه شما با فرد اسپانسر شونده تغییر پیدا کند (مانند طلاق یا جدایی از همسر یا شریک زندگی).
● فردی که اسپانسر وی شده اید، شهروند کانادا شود.
● وضعیت مالی شما به عنوان حامی تغییر کند (کاهش درآمد ناشی از ورشکستگی، از دست دادن شغل و یا به بار آوردن بدهی)
مدت زمانی که در قبال فرد اسپانسر شونده مسئولیت مالی خواهید داشت، بر اساس جدول زیر مشخص می شود:
فردی که اسپانسر وی شده اید:
1. همسر رسمی، غیر رسمی یا شریک زندگی
2. فرزند وابسته (فرزند بیولوژیکی یا فرزند خوانده) و یا فرد زیر ۲۲ سالی که قرار است به فرزند خواندگی گرفته شود
3. فرزند وابسته ی ۲۲ ساله و یا بیشتر
4. پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ
5. سایر بستگان و اقوام
مدت زمان مسئولیت در همه ی استان های کانادا به غیر از کبک
1.1 ۳ سال
1.2 ۱۰ سال و یا تا سن ۲۵ سالگی (هر کدام که زودتر فرا برسد)
1.3 ۳ سال
1.4 ۲۰ سال
1.5 ۱۰ سال
برای آگاهی از مدت زمان مسئولیت فرد حامی در قبال فردی که اسپانسر وی شده است در استان کبک، به این لینک مراجعه کنید.

اگر فردی واجد شرایط ویزای اسپانسرشیپ کانادا نبود، از چه روش دیگری می تواند اقامت دائم کانادا را کسب کند؟

در صورتی که فرد متقاضیِ دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا شرایط لازم برای آن را در اختیار نداشت، هنوز هم ممکن است بتواند به کانادا مهاجرت کند و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد. در صورتی که این افراد تجربه یا مهارت خاصی در یکی از زمینه های شغلی داشته باشند، می توانند از طریق سیستم Express Entry اقدام کنند.

من در حال دریافت حضانت کودکی هستم. آیا باید تا به پایان رسیدن این پروسه صبر کنم تا قادر به شروع پروسه اسپانسرشیپ باشم؟

خیر. در صورتی که پروسه حضانت در آخرین مراحل خود قرار داشته باشد نیز می توانید اسپانسرشیپ را آغاز کنید.

من خودم اسپانسر شده ام. چه زمانی می توانم اسپانسر فرد دیگری باشم؟

در صورتی که فرد دیگری به عنوان همسر یا شریک زندگی رسمی یا غیر رسمی اسپانسر شما شده است و شما اقامت دائم کانادا را به دست آورده باشید، نمی توانید تا گذشت ۵ سال از دریافت اقامت این کشور اسپانسر فرد دیگری شوید. برای این کار، باید ۵ سال از زمان اسپانسر شدن شما و دریافت اقامت دائم کانادا سپری شده باشد.

آیا من از طریق دوست خود در کانادا می توانم ویزای اسپانسرشیپ این کشور را به دست بیاورم؟

خیر. دوست شما، جزو دسته بندی family class به حساب آورده نمی شود. اعضای خانواده واجد شرایطی که جزو این دسته بندی هستند، شامل همسر، شریک زندگی، فرزند یا فرزندان وابسته، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می شوند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • sara yousofzai

  خواهر اسپانسر شده را با فرزندانش تا جه مدتی میتوان تامین مصارف کرد

  • مشاور موسسه تراست

   باسلام. سوال ناواضح می باشد؛ فرد اسپانسر کننده تنها همسر، مادر، پدر و فرزندان زیر 22 سال خودش را می تواند درخواست اسپانسرشیپ دهد در شرایط خاص که خواهر و برادر وابسته به خود داشته باشد میتواند برای آن ها نیز اقدام کند.

 • نادیا

  با سلام،

  آیا تقاضای اسپانسرشیپ برای پدر و مادر را باید هرساله انجام بدهیم یا فقط یکبار تقاضا را بفرستیم و صبر کنیم برای نتیجه؟ من سال ۲۰۲۰ تقاضا دادم هنوز خبری نیست.
  ممنون

 • سروش لشکری

  سلام وقت بخیر پروسه اسپانسیر شیپ همسر چه قدر زمان میبره؟ اخرین پرونده ای که از این طریق اقدام کردید چه قدر طول کشیده؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. در حال حاضر 24 ماه زمان می برد، اما شما میتوانید در کنار پرونده اسپانسرشیپتان درخواست ویزا توریستی نیز بدهید.

 • علیرضا

  شرایط برای ویزای اسپانسرشیپ خواهر و برادر رو میشه بفرمایید.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. به طور کلی اسپانسرشیپ برای پدر، مادر، پدربزرگ، مادر بزرگ و همسر و فرزند زیر 22 سال می توان دریافت کرد. برای خواهر و بردار شرایط خاصی دارد که نشان دهد به شما وابستگی دارند.

 • جواد

  ببخشید پرونده اسپانسر شیپ همسر برای استان کبک هم انجام میدید؟