بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری

افرادی که جویای کار هستند، پس از تحقیق در خصوص بازار کار رشته مورد نظر خود به این نتیجه می رسند که ممکن است بازار کار شغلی در خارج از کشور بهتر از کشور خودش باشد. هر سال افراد زیادی راهی کشورهای دیگر می شوند تا مسیر شغلی خود را در این کشورها آغاز کنند.

اما آیا هر کشوری برای زندگی و کار مناسب است؟ مسلما خیر. ما در مقاله پیش رو تصمیم گرفتیم تا به لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری بپردازیم تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام کشورها برای مهاجرت کاری مناسب تر است.

مشاوران و متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست، تخصص، مهارت و شرایط شما را دقیق تر بررسی خواهند کرد و متناسب با شرایط شما، اطلاعات بیشتری را در اختیارتان می گذرانند.با ما در ارتباط باشید.

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

کانادا برای مهاجرت کاری

در لیست مورد بررسی ما، کانادا رتبه ۱ برای مهاجرت کاری را به خود اختصاص داده است. این کشور یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان را به خود اختصاص داده است به همین دلیل مقصد خوبی برای مهاجران جویای کار به شمار می رود.

به جدول زیر در خصوص دلایل کار در کشور کانادا توجه فرمایید:

دلایلتوضیحات
مزایای بیمه کاریکانادا یکی از قدرتمندترین کشورها در خصوص بیمه کاری به شمار می رود. بیمه بیکاری در کانادا در صورتی که به دلیل بیماری یا … نتوانید به طور موقت کار کنید، مشمول بیمه بیکاری یا بیمه اشتغال می شوید و از خدمات آن استفاده می کنید. این بیمه از شما تا مدت زمانی که بتوانید به کار خود بازگردید از شما حمایت مالی می کند.
مزایایی برای فرزندفرزندانی که در کانادا به دنیا آمده اند و گواهی ثبت شده تولد دارند، از مزایای زیر بهره مند می شوند: می توانید برای ادامه تحصیل فرزندتان بعد از دبیرستان یک حساب پس انداز باز کنید پرداخت ماهیانه بدون مالیات برای کمک به هزینه تربیت فرزندان زیر 18 سال امکان استفاده از مراقبت های بهداشتی مزیت های امنیتی مزایای مراقبت از کودکان معلول
مزایای مربوط به مسکنهتل های زیادی در کانادا هستند که شما می توانید به طور موقت تا زمان خرید یا اجاره خانه در آن ها مستقر شوید. جالب است بدانید کشورها به مهاجران اجازه خرید خانه در کشور پذیرنده را نمی دهند اما کانادا این اجازه را می دهد!
خدمات مهاجرتاگر در کانادا کار می‌کنید و می‌خواهید در زمینه یادگیری زبان، پر کردن فرم ‌ها و گرفتن منزل مناسب و غیره کمکی داشته باشید، می‌توانید برای تسهیل به خدمات مهاجران واقع در مناطق مختلف مراجعه کنید.
کانادا با فناوری پیشرفتهکانادا از نظر فناوری های مدرن در رتبه بالایی در جهان قرار دارد. این کشور در این زمینه ها به سرعت در حال پیشرفت است. کانادا بهترین کشور برای متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان کامپیوتر است. کانادا خالق بسیاری از نوآوری ها و کمک کننده به بسیاری از فناوری ها بوده است.
مخابرات، داروسازی، هوافضا و مهندسی برخی از صنایع در حال رشد هستند. از آنجایی که کانادا دارای اقتصاد بالا، بازار کار عالی و سیستم آموزشی بسیار توسعه یافته است، بنابراین محصولات، خدمات و فرآیندهای جدید در این صنعت رونق گرفته است.
بانک و صنعت هتلداریبانک های کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورها، ثبات خوبی دارند به همین دلیل این کشور از نظر بانکداری نیز بسیار معروف است ؛شما می توانید از خدمات بانکی در کانادا استفاده کنید .
هتل های کانادا نیز مملو از امکانات رفاهی کامل در طول اقامت شما هستند و همین امر این کشور را به یکی از شناخته شده ترین کشورها برای هتلداری تبدیل کرده است.
نرخ بیکارینرخ بیکاری در کانادا حدود 7 درصد است که نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته بسیار بهتر و قابل تحمل است.
کمبود کارگران ماهرکشور کانادا به شدت با کمبود نیروی کار مواجه است به همین دلیل احتمال اینکه در حوزه تخصصی خود بتوانید شغل مناسبی پیدا کنید بسیار زیادی است. از طرف دیگر، کانادا از مهاجران و کارگران بین المللی استقبال می کند.
آموزشکشور کانادا از پیشرفته ترین کشورها در زمینه آموزشی به شمار می رود. اگر در خصوص کار در کانادا لازم به گذراندن دوره های تحصیلی باشید، این کشور دوره های کوتاه مدت، گواهی های و … مختلفی را با پیشرفته ترین امکانات آموزشی در اختیار شما قرار می دهد.
کشور چهار فصلکانادا یک کشور چهار فصل به شمار می رود و همین امر امتیاز بزرگی برای این کشور به شمار می رود.
مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفهبرخلاف بسیاری از کشورهایی که مراقبت های بهداشتی یا افتضاح است یا مانند کشورهای توسعه یافته قیمت بالایی دارند، بهداشت و درمان در کانادا فوق العاده است و کانادا خدمات درمانی مقرون به صرفه ای را در اختیار مردم می گذارد.
هزینه های زندگیهزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته بسیار مقرون به صرفه است. مسکن ارزان‌ تر، غذا ارزان ‌تر، بنزین، گاز و خودرو ارزان‌ تر و حتی برق ارزان ‌تر است.
بنابراین هزینه زندگی در کانادا پایین است. هزینه حمل و نقل در کانادا ممکن است در برخی شهرها بالا باشد، اما همین هم قطعاً ارزانتر از سایر شهرهای توسعه یافته جهان است.
چند فرهنگی بودنمردم زیادی از سراسر جهان راهی سفر به کانادا می شوند به همین دلیل فرهنگ مردم کانادا به شکلی است که از همه ملیت ها حمایت می کند.
فردگراییکانادا به شدت روی استقلال مردم تاکید دارد به همین دلیل فرهنگ کاری کانادا باعث ترویج فردگرایی و خودکفایی می شود. یعنی افراد به استقلال رسیده اند و کمتر کاری به صورت تیمی صورت می گیرد.
زمان کاریزندگی کاری و زندگی شخصی در کانادا دارای یک تقسیم بندی قوی است. ساعات کار در کانادا 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. هر ساعت اضافی که شما کار می کنید، دستمزد آن را خواهید گرفت.
مزایای بازنشستگیاین قضیه شامل سه سطح است، اول حقوق بازنشستگی اجتماعی، پس انداز شخصی و حقوق بازنشستگی تحت حمایت کارفرمایان. سن اجباری برای بازنشستگی وجود ندارد.
تعطیلاتدر کانادا، کارمندان واجد شرایط، دو هفته مرخصی با حقوق دارند در برخی از حوزه های قضایی، پس از اتمام دوره خدمت مشخص، به کارمندان یک هفته تعطیلات اضافی داده می شود.
تعطیلات قانونیاین روزها توسط دولت برای گرامیداشت برخی رویدادها یا مناسبت های خاص انتخاب می شوند. کانادایی ها تعطیلات قانونی مختلفی دارند کارمندان مجاز به یک مرخصی با حقوق هستند. کارمندانی که در چنین روزهایی کار می کنند به ازای مدتی که کار کرده اند، پاداش دریافت می کنند.
مالیات کم برای صاحبان مشاغلبرخلاف تصور این که کانادایی ها مالیات زیادی می پردازند،  نرخ برق، زمین و ساخت و ساز و همچنین مالیات شرکت ها پایین است.
کمک به کارفرمایانکانادا همواره از کارآفرینان حمایت می کند تا منابع و امکانات لازم را برای افرادی که می خواهند کسب و کاری را راه بیندازند را در اختیارشان بگذارند.
مزایای مجوز کاراگر مجوز کار معتبر دارید، همسرتان نیز می تواند کار کند. فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در دبیرستان تحصیل کنند مجوز کار به شما امکان می دهد برای اقامت موقت کانادا و دائم اقدام کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انگلستان برای مهاجرت کاری

کشور انگلستان، مملو از شرکت های جهانی قدرتمند و بسیار رقابتی است به همین دلیل احتمال موفقیت کاری شما بسیار بالا است. در نظر داشته باشید که کارآموزی با حقوق در انگلستان را می توان در برخی از بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت های جهان در صنایعی مانند معماری، هنر، طراحی، مد، حقوق، تجارت و بانکداری تضمین کرد.

 • چرا به انگلستان برای کار مهاجرت کنم ؟ این کشور سرشار از فرصت های شغلی بسیار زیاد است که به شما این امکان را می دهد در حوزه تخصصی خود مشغول به کار شوید.
 • میانگین حقوق کارآموزی در انگلستان : شرکت های بزرگ و مطرح انگلستان از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند برای کارآموزی پرداخت می کنند.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در انگلستان : اگر چه هزینه های زندگی در انگلستان بالا است اما درآمد بالای افراد در این کشور نیز می تواند هزینه های شما را پوشش دهد و جای نگرانی نیست.

به جدول زیر در خصوص دلایل کار در کشور انگلستان توجه فرمایید:

دلایلتوضیحات
جمعیتمردم انگلستان در ارتباط کلامی، لباس پوشیدن و رفتارشان بسیار محتاطانه عمل می کنند. به همین دلیل همیشه شواهدی از چند فرهنگی بودن در این کشور وجود دارد و مردم همواره رویکرد مثبتی نسبت به آن دارند. شما در انگلستان رستوران های زیادی از فرهنگ های متمایز پیدا خواهید کرد.
مردم انگلستان همواره به همه احترام می گذارند و اگر شما هم چنین رفتاری داشته باشید زندگی در انگلستان قطعا برایتان لذت بخش خواهد بود.
فرهنگبه دلیل مهاجرت افراد بسیار زیادی به انگلستان، فرهنگ های متنوعی در این کشور مشاهده می شود. فلسفه، معماری، هنر، ادبیات، تئاتر، کمدی، موسیقی و سینما و ورزش نیز بخش عمده ای از فرهنگ انگلستان است. علم و فناوری در انگلستان نیز بسیار تأثیرگذار بوده است.
علم و فناوریمردم انگلستان مبتکرانی شناخته شده در جهان هستند و پیشرفت های تاثیرگذاری در تاریخ داشته اند. تحقیقات علمی همچنان در انگلستان بسیار معروف است. بسیاری از صنایع پیشرو مبتنی بر فناوری در انگلستان واقع شده اند. صنعت هوافضا و داروسازی جایگاه بسیار بالایی در این کشور دارد.
هزینه تحصیلآموزش در انگلستان بسیار مهم شناخته می شود به همین دلیل هزینه های تحصیل همیشه رایگان یا خیلی پایین است. بریتانیا، مدارس، کالج ها و دانشگاه های بسیاری دارد و مدارس دولتی هزینه ای بابت تحصیلات دریافت نمی کنند.
با این حال سایر هزینه های تحصیل مانند تهیه وسایل و لوازم مورد نیاز، هزینه سفرها و اردوهای علمی دانش آموزان و … بر عهده خانواده ها است. کودکان زیر ۱۳ سال مجاز به کار کردن در انگلستان نیستند.
هزینه حمل و نقلهزینه های حمل و نقل در انگلستان معمولا ارزان و مقرون به صرفه است چرا که قیمت بنزین در انگلستان معمولا ارزان است.
مراقبت های بهداشتیمراقبت های بهداشتی عمومی از جمله مراقبت های بهداشتی اضطراری در انگلستان برای همه رایگان است. همچنین دارای سیستم مراقبت های بهداشتی خصوصی عالی است و هزینه بیمه نامه ها یا بیمه های مراقبت های بهداشتی خصوصی ممکن است متفاوت باشد.
محل اقامت و خورد و خوراکخانه‌ها، آپارتمان‌ ها و گزینه های دیگری برای اقامت در انگلستان وجود دارد. هزینه های مواد غذایی معقول است و غذا خوردن در رستوران های با قیمت متوسط ممکن است کمی گران باشد ​​
آب و هواآب و هوا در انگلستان متغیر است و می تواند در فصول مختلف سال متفاوت باشد. دما در زمستان کمتر از 0 درجه سانتیگراد و در تابستان بیش از 32 درجه سانتیگراد نیست.
نرخ بیکارینرخ بیکاری در انگلستان حدود 5.4 درصد است که در مقایسه با اکثر کشورهای توسعه یافته دیگر بسیار پایین است.
قانون برابریبرابری در محل کار توسط قانون در انگلستان به شدت رعایت می شود. هرگونه تبعیض بر اساس برابری جنسیتی، ناتوانی، وضعیت تأهل، سن، نژاد یا مذهب، عقیده یا گرایش جنسی اکیداً غیرقانونی و ممنوع است.
شرایط کاریمیانگین روز کاری در انگلستان از دوشنبه تا جمعه و ساعات کاری 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. ساعات کار باید در قرارداد های کاری شما مشخص شود. مشاغل پاره وقت انعطاف پذیر نیز در انگلستان در دسترس است. سالیانه 28 روز مرخصی استحقاقی و حداقل یک روز در هفته مرخصی وجود دارد.
نیروهای کار انگلیسی وقت شناس و متعهد به کار هستند و به کار کردن اهمیت زیادی می دهند.
ارتباطاتبه دلیل گسترش ارتباطات مردم از طریق تلفن همراه، استفاده از تلفن های عمومی خیلی در انگلستان رایج نیست با این حال شما می توانید تلفن های عمومی را همچنان در هتل ها پیدا کنید. در اروپا، انگلستان در شبکه های اجتماعی سرآمد است. ارتباطات دارای کیفیت پیشرفته و زیرساخت ارتباطی بسیار توسعه یافته است. تماس های خارجی ارزان نیز در دسترس است.
غذا و رستورانانگلستان دارای طیف گسترده ای از رستوران های برتر جهان است. همچنین رستوران های عالی ارزان قیمتی نیز وجود دارند که شما می توانید از غذاهای آن ها استفاده کنید.
خریدمغازه ها در انگلستان 6 تا 7 روز در هفته ، از ساعت 9 صبح تا 5:30 بعد از ظهر و حتی برخی از آنها تا ساعت 8 شب یا دیروقت باز هستند. برخی از مغازه ها حتی در روزهای تعطیل نیز در دسترس هستند.
تفریح و سرگرمیاکثر شهرهای بزرگ گزینه های زیادی برای فعالیت های فرهنگی و سرگرمی در انگلستان دارند. مشهورترین موزه‌ ها و گالری ‌های هنری جهان همراه با سالن های ارکستر، تئاتر و اپرا در لندن واقع شده ‌اند
کمک های مالیحمایت مالی به افرادی که بیکار هستند در انگلستان ارائه می شود. وقتی کسی درآمد پایینی دارد، مبلغی مشخص از طرف دولت به او کمک می شود.
برای افرادی که به دنبال مسکن، وام مسکن و بدهی هستند، کمک هایی در نظر گرفته شده است. مسکن رایگان به افراد بی خانمان با هدف رفاه اجتماعی ارائه می شود. انگلستان سیستم مالیاتی پایینی دارد.
تنوعاز آنجایی که انگلستان دارای نوآوری ها، ایده ها و فرهنگ های مختلف است، تنوع کاری زیادی در این کشور مشاهده می شود. بر این اساس، کارفرمایان نیروی کار متنوعی را برای خلاقیت بیشتر به کار می گیرند.
فرصت های کاری متعددفرد می تواند در چندین شغل مشغول به فعالیت شود، دو شیفت کار کند و اضافه کاری داشته باشد. چشم انداز درآمد در انگلستان بسیار بالا است. برای دستیابی به درآمد افزایش یافته می توان سخت کار کرد و این بخشی از فرهنگ انگلستان است که برای پول سخت کار کنید.
تجاری سازی و فناوری پیشرفتهمد، تجارت و فناوری در انگلستان به خوبی رونق دارند. رویداد ها و فعالیت‌ های زیادی در انگلستان رخ می‌دهد، زیرا این کشور یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ ترین اقتصادها را داراست. در اینجا می توان انواع مختلفی از لوازم الکترونیکی و کالاهای موجود را پیدا کرد.
محیط فرهنگیکارفرمایان موظفند دیدگاه ‌های فرهنگی مختلف را درک کنند، به فرهنگ ‌های دیگر احترام بگذارند و با فرهنگ‌ های مختلف سازگار باشند. کارفرمایان باید پذیرای ایده های جدید باشند و تفاوت ها را بپذیرند.
تجارتانگلستان مکانی عالی برای شروع تجارت است. هر فردی می تواند شرکت خودش را تاسیس کند و چندین نیروی کار بگیرد. افراد می توانند تقریباً در هر زمینه ای از تجارت بدون هیچ مانعی فعالیت کنند.
امنیتانگلستان یکی از امن ترین کشورها برای زندگی به شمار می رود به گونه ای که حمل و نقل اسلحه کاملا ممنوع است.
اقتصادانگلستان یکی از اقتصادهای بزرگ جهانی به شمار می رود همچنین یکی از بزرگترین اقتصادهای تولیدی جهان است. این کشور به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و محیط کاری عالی و راحت، مهاجران را جذب می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آرژانتین برای مهاجرت کاری

آرژانتین فرصت های شغلی زیادی را در خصوص زمینه های مختلف تجارت، بازاریابی، حقوق و ارتباطات اختیار مردم قرار می دهد به همین دلیل هر سال افراد زیادی برای کار در بخش های مختلف، راهی این کشور می شوند.

 • چرا به آرژانتین برای کار مهاجرت کنم ؟ آرژانتین فرصت های شغلی زیادی را برای کار کردن در اختیار شما می گذارد و احتمال موفقیت کاری شما در این زمینه بسیار زیاد است.
 • میانگین حقوق کارآموزی در آرژانتین : بخش های مختلف کاری در آرژانتین معمولا حقوقی بابت کارآموزی پرداخت نمی کنند اما تجربه کاری ارزشمندی را کسب خواهید کرد.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در آرژانتین : احتمال موفقیت شما در حوزه های بانکداری، نفت و زمینه های IT در آرژانتین بسیار بالا است.

به فاکتورهای مورد بررسی برای کار در کشور آرژانتین توجه فرمایید:

فاکتورتوضیحات
شغل و درآمدفرصت های شغلی زیادی در آرژانتین به زبان انگلیسی وجود دارد، اما معمولاً برای موقعیت های با درآمد بهتر به یادگیری زبان دوم (اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی یا آلمانی) نیاز دارید. مهاجران در شرکت های بین المللی به طور متوسط 1000 دلار در ماه حقوق دارند.
این مبلغ برای اجاره یک آپارتمان خوب، تامین تمام هزینه های مشترک و حتی کمی پس انداز کافی است. هزینه های زندگی به عنوان یک فرد مجرد در آرژانتین حدود 500 دلار در ماه با احتساب اجاره بها است.
ساعات کاریحداکثر روز کاری قانونی 8 ساعت و 48 ساعت برای یک هفته کاری است. به طور کلی، ساعات کاری اداری بین 12 بعد از ظهر تا 2 بعد از ظهر برای یک ساعت یا 90 دقیقه استراحت ناهار وقفه پیدا می کند.  
روزهای کاری معمولی در شهرهای بزرگ آرژانتین از ساعت 8:30 صبح تا 12 یا 12:30 بعد از ظهر و سپس از 2 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر است. در خارج از شهرهای بزرگ، استراحت های ناهار طولانی تر است و بسیاری از کارمندان برای صرف ناهار و استراحت به خانه بازمی گردند.
کار در روزهای تعطیلکار معمولاً در بعدازظهرهای شنبه یا یکشنبه مجاز نیست، اگرچه مقامات در مورد مشاغل خاصی استثنا قائل می شوند. علاوه بر این، در حالی که اضافه کاری در آرژانتین رایج نیست، در روزهای هفته یک و نیم برابر و در آخر هفته ها و تعطیلات رسمی دو برابر وقت حقوق پرداخت می شود.
یک کارمند تنها می تواند تا 200 ساعت اضافه کاری در سال کار کند. کارمندان آرژانتینی حق دریافت پاداش Aguinaldo  معادل یک ماه حقوق در هر سال را دارند. نیمی از آن را در ژوئن و نیمی دیگر را در دسامبر دریافت می کنند.
مرخصیاشتغال مستمر (کارکردن برای مدت طولانی بدون وقفه) می تواند برای افراد در آرژانتین مزایایی داشته باشد. این بدان معناست که اگر مدتی است در همان شرکت کار کرده اید، ممکن است مستحق افزایش زمان مرخصی، افزایش کمک هزینه تعطیلات و در برخی موارد، افزایش حقوق باشید.
تعطیلاتهمه کارکنان در آرژانتین بسته به شرکت و تجربه آنها بین 14 تا 35 روز تعطیلات در سال خواهند داشت. مرخصی با حقوق به کارمندانی تعلق می گیرد که حداقل 6 ماه از یک دوره 12 ماهه برای همان کارفرما کار کرده باشند. مدت این مرخصی با توجه به سابقه کار کارگران در شرکت به شرح زیر تعیین می شود: 14 روز برای کارمندانی که کمتر از 5 سال در آنجا کار می کنند 21 روز برای 5 تا 10 سال 28 روز برای 10 تا 20 سال 35 روز برای بیش از 20 سال.
مرخصی زناندر آرژانتین، همه کارکنان زن مرخصی قانونی و اجباری زایمان دارند که 45 روز قبل از زایمان شروع می شود و 45 روز پس از زایمان پایان می یابد. در این مدت افراد دارای قرارداد کار منعقد شده وجوه تامین اجتماعی دریافت می کنند. علاوه بر این، برای یک سال پس از بازگشت به کار پس از زایمان، مادران جدید حق دارند روزانه دو زمان استراحت برای شیر دادن به فرزند خود داشته باشند.
کلیه کارکنان بسته به سابقه کار و شرایط خانوادگی از سه ماه و حداکثر یک سال استحقاق مرخصی استعلاجی با حقوق دارند. علاوه بر این، کارکنان می توانند تحت شرایط خاص مانند زایمان (2 روز)، ازدواج (10 روز)، فوت یکی از بستگان (3 روز) و معاینات تحصیلات متوسطه یا عالی (2 روز برای هر امتحان) از مرخصی استحقاقی برخوردار شوند.
فرهنگ کارآرژانتینی ‌ها معمولاً جلسات و مذاکرات طولانی ‌تری دارند که در آن می‌توانند اعتماد دیگران را جلب کنند و نظرات خود را بیان کنند. وقت شناسی مهم است و به خوبی مورد توجه قرار می گیرد. در آرژانتین، ساختارهای تجاری از ساختار نسبتاً سلسله مراتبی پیروی می کنند.
بنابراین، بسیار توصیه می شود که مراقب باشید و درک کنید که روابط در یک شرکت به چه صورت است. به عنوان مثال، کمتر احتمال دارد که یک مدیر از زیردستان بخواهد در فرآیندهای تصمیم گیری درگیر شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چین برای مهاجرت کاری

چین، سریع ترین رشد اقتصادی در جهان را دارد و پر جمعیت ترین کشور جهان به شمار می رود. فرصت های شغلی بی نظیری در این کشور وجود دارند که شما می توانید با توجه به مهارتی که دارید، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

 • چرا به چین برای کار مهاجرت کنم؟ اکثر دوره های کارآموزی به زبان انگلیسی هستند و نیازی به یادگیری صد در صد زبان چینی ندارید.
 • میانگین حقوق کارآموزی در چین: بسته به شرکت و سازمان مورد نظر بسیار متفاوت است. این هزینه می تواند از 8 تا 16 دلار آمریکا برای پوشش هزینه های روزانه، از600 دلار تا بیش از1000 دلار در ماه متغیر باشد.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در چین : برای دریافت ویزا باید نامه ای از محل کار چینی خود داشته باشید که ثابت کند شما شغل دارید.

به اطلاعات زیر در خصوص کار در کشور چین توجه کنید:

فاکتورتوضیحات
انتخاب شغلمحبوب ترین گزینه برای خارجی ها آموزش زبان انگلیسی در چین است. شما می توانید یک دوره گواهینامه TEFL را بگذرانید و سپس از طریق آژانسی که به افراد بین المللی در سراسر کشور شغل ارائه می دهد درخواست کار دهید. تجربه زندگی و تدریس در چین چالش برانگیز اما بسیار ارزشمند است.
اگر شغل معلمی را انتخاب کنید، مهارت ‌های کاری کسب خواهید کرد، درآمد زیادی خواهید داشت و از تجربه ‌ای فرهنگی لذت می ‌برید که کمتر کسی شانس تجربه آن را دارد. کارآموزی در کشور چین معمولا با حقوق است.
حقوق خوبجالب است بدانید درآمد مشاغلی مانند معملی در چین بسیار بهتر از سایر کشورهای آسیایی و سراسر جهان است. شما می توانید به معنای واقعی کلمه هزاران دلار در سال درآمد داشته باشید بنابراین می توانید مقدار زیادی پول پس انداز کنید.
تجربه فرهنگ جدیدکشور چین، فرهنگی متفاوت و بسیار جالب نسبت به بسیاری از کشورها دارد و همین امر، چین را مقصدی جذاب برای مهاجرت و کار تبدیل کرده است. شما می توانید با افراد مختلف ملاقات کنید، در مورد فرهنگ یک کشور جدید یاد بگیرید، غذاهای خوشمزه محلی را امتحان کنید و مهمتر از همه از درآمد حاصل از یک شغل برای تامین هزینه سفر استفاده کنید.
سهولت در پس اندازعلیرغم رکود اقتصادی اخیر چین، هنوز فرصت‌ های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد. مشاغل موجود در چین معمولا درآمد بالایی دارند و شما علاوه بر اینکه می توانید هزینه های زندگی در این کشور را تامین کنید، می توانید بخشی از پول خود را نیز پس انداز کنید.
مشاغل در دسترسکار کردن در چین تنها یک راه عالی برای پس انداز نیست بلکه در این کشور فرصت های کاری زیادی برای افراد مختلف وجود دارد. شما  نیازی به کارآموزی بدون دستمزد ندارید و پیشرفت سریعتر شغلی برای اکثر مردم بیشتر از حد تصور شما است.
مشاغل کم استرسبر خلاف تصویر عموم که فکر می کنند زندگی و کار در کشور چین سرشار از هیجان و استرس و فشار کاری بالا است، مردم در این کشور زندگی راحتی دارند و به آسانی می توانند به هر جا که خواستند سفر کنند.
بازارکار برای کارآفرینانچین البته در حال حاضر یکی از بهترین مکان ها برای راه اندازی یک تجارت است. در حالی که راه‌ اندازی یک شرکت کاملاً با مالکیت خارجی فرآیندی طولانی و پرهزینه است، بازار چین نسبت به سایر کشورهای توسعه‌یافته‌ تر بسیار کمتر اشباع شده است و آن را به چشم ‌اندازی جذاب برای کارآفرینان نوپا تبدیل می‌کند.
امنیتچین بسیار امن ‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید، مردمی که با آن‌ها روبرو می ‌شوید بسیار دوستانه و بسیار مهمان نواز هستند و میزان جرم و جنایت کمی در این کشور صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هند برای مهاجرت کاری

مردمان هند، افرادی به شدت شاد هستند و تفریحات بسیار زیادی دارند. از طرفی فرصت های کاری و شغلی زیادی در برخی از مشاغل وجود دارد. اگر چه این کشور در خصوص جذب مهاجران خارجی کمی سخت گیری دارد اما پیدا کردن یک شغل مناسب برای شما دور از ذهن نیست.

 • چرا به هند برای کار مهاجرت کنم؟ برخی از حوزه های کاری مانند پزشکی، کاملا مورد نیاز جامعه هند است و درآمد بالایی دارد.
 • میانگین حقوق کارآموزی در هند: پرداخت حقوق کارآموزی در هند کاملا بستگی به کارفرمای شما دارد. ممکن است اصلا به شما هزینه ای پرداخت نکند.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در هند: ممکن است شرایط زندگی و بهداشتی در هند کمی نسبت به محل زندگی خودتان کیفیت پایین تری داشته باشد.

اگر قصد کار در کشور هند را دارید، به اطلاعاتی که درباره این کشور به دست آورده ایم توجه کنید:

فاکتورتوضیحات
مدیریت فردیسیستم مدیریت در کشور هند در بسیاری از کشورها به این گونه است که معمولا رئیس شرکت تمایلی به پرسیدن نظر کارکنان ندارد و ترجیح می دهند شیوه مدیریتی خودش را پیش ببرد.
اخلاق کاریکارفرمایان هندی کلیه مزد و پاداش های افراد را به موقع پرداخت می کنند و اگر آخر هفته ها هم کار کنید، مزد خوبی خواهید گرفت.
کار تیمیاگر چه شیوه کاری در بسیاری از بخش های کاری هندوستان بر پایه استقلال است اما همچنان برخی دوست دارند شیوه ای گروهی را برای کار کردن انتخاب کنند و از کار های گروهی لذت می برند.
محتاط بودن هندی هاجالب است بدانید که هندی ها پیش از اینکه دست به ریسک های بزرگی در خصوص کار بزنند، خوب درباره آن تحقیق می کنند و همه جوانب آن را می سنجند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

استرالیا برای مهاجرت کاری

تقریباً در هر صنعتی در اینجا دوره های کارآموزی وجود دارد، از جمله تجارت، حفاظت از محیط زیست، گردشگری و هنر. استرالیا طبیعتی بی نظیر دارد و یکی از بهترین کشورها برای افراد جویای کار است بنابراین قطعا در لیست مورد بررسی ما برای بهترین کشورها به منظور مهاجرت کاری قرار می گیرد.

 • چرا به استرالیا برای کار مهاجرت کنم ؟ استرالیا فضایی آرام، دلپذیر و منحصر به فرد هم برای کار و هم برای زندگی دارد به همین دلیل مقصد خوبی برای مهاجرت کاری به شمار می رود.
 • میانگین حقوق کارآموزی در استرالیا : بسته به نوع کاری که انجام می دهید، می توانید بین 17 تا 20 دلار در ساعت روی حقوق کارآموزی حساب کنید.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در استرالیا : نرخ بیکاری در استرالیا ۴.۹ درصد اعلام شده است که رقم خوبی به شمار می رود.

اگر علاقه مند به کار در استرالیا هستید، به جدول زیر در این باره توجه فرمایید:

مواردتوضیحات
اقتصاد پر رونقکشور استرالیا دارای اقتصاد پر رونق است و رشد ثابتی از خود نشان داده است. این کشور سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان با دهمین بالاترین درآمد سرانه است. نرخ بیکاری آن 5 درصد است. این کشور بالاترین دستمزد ممکن را حتی برای کارکنان معمولی فراهم می کند. نیاز دائمی به افراد با تخصص و مهارت در این کشور وجود دارد و اقتصاد رو به رشد فرصت های شغلی کافی را فراهم می کند.
گزینه های متعدد ویزااسترالیا گزینه های متعدد ویزا را برای کارکنان ارائه می دهد. دولت برای کارکنان بر اساس صلاحیت یا مهارت هایی که دارند ویزا صادر می کند. ویزاهایی برای استخدام موقت یا دائم و ویزاهایی که توسط کارفرمایان حمایت می شود دو نوع ویزایی است که در این کشور در دسترس است.
به رسمیت شناختن صلاحیت های شماشرکت های استرالیایی برای تجربه کاری در خارج از کشور ارزش قائل هستند، زیرا معتقدند که این تجربه کاری جدید به اقتصاد استرالیا کمک شایانی می کند.
شرکت ‌های این کشور شرایط خاصی را برای استخدام نیروی کار خارجی در نظر می گیرند. اگر این شرایط را دارید، شانس بیشتری برای واجد شرایط بودن برای برنامه SkillSelect دارید.
بازنشستگیمهاجرانی که در استرالیا کار و زندگی می کنند از برخی مزایای بازنشستگی برخوردار هستند. اگر می‌خواهید این مزایا را دریافت کنید، باید شرایط سن و اقامت را داشته باشید. افراد شاغل در استرالیا از مزایای یک حساب پس انداز بازنشستگی به نام صندوق بازنشستگی برخوردارند.
کیفیت زندگیاسترالیا کیفیت خوبی برای زندگی دارد. شهروندان می توانند از یک سیستم مراقبت بهداشتی کارآمد و یک سیستم حمایت اجتماعی استفاده کنند. جدای از این، تراکم جمعیت حتی در شهرهای بزرگ بسیار کمتر است. استرالیا جامعه ای چند فرهنگی دارد.
بنابراین افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به اینجا می آیند و ساکن می شوند. در واقع، 43 درصد از استرالیایی ها والدینشان خارج از کشور هستند یا در خارج از کشور متولد شده اند. هوای بدون آلودگی و آب و هوای معتدل و اکوسیستم های طبیعی اینجا را به مکانی ایده آل برای سکونت تبدیل کرده است.
امنیت بالااسترالیا یکی از کشورهایی است که میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. بنابراین شما می توانید بدون هیچ نگرانی در این کشور زندگی کنید و امنیت داشته باشید.
فرصت های تحصیلیکشور استرالیا، یکی از بهترین گزینه های ممکن برای ادامه تحصیل است. این کشور بیش از 2000 دوره تحصیلی ارائه می دهد و بیش از 1200 موسسه آموزشی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

شیلی برای مهاجرت کاری

اگر واقعا به دنبال یک تجربه عالی برای کار در خارج از کشور در یک فرهنگ متفاوت هستید، شیلی یک کشور ایده آل برای شما به شمار می رود. رشته پزشکی در شیلی فرصت های شغلی فراوانی دارد.

 • چرا به شیلی برای کار مهاجرت کنم؟ این کشور فرصت های کاری خوبی را برای افراد در نظر گرفته است و افراد می توانند در بخش های مختلف این کشور کار کنند.
 • میانگین حقوق کارآموزی در شیلی: کارآموزی در شیلی دستمزد ندارد مگر اینکه شغل خیلی خاصی داشته باشید که در این صورت می توانید ۲۰۰ دلار در ماه درآمد داشته باشید.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در شیلی: شما قطعا به دانش کاری اسپانیایی نیاز خواهید داشت.

نکات زیر را در خصوص کار در کشور شیلی در نظر بگیرید:

مواردتوضیحات
اقتصاد قویشیلی بالاترین امتیاز را در بین کشورهای آمریکای جنوبی در کسب و کار و  رقابت پذیری جهانی داشته است. در گزارش رقابت ‌پذیری جهانی، با همکاری مجمع جهانی اقتصاد برای سال‌های 2017-2018، شیلی در بین 137 کشور دیگر در جایگاه 33 قرار گرفت.
شیلی بهترین جایگاه را در بین کشورهای آمریکای جنوبی کسب کرد و پس از آن کلمبیا (66)، پرو (72) و اروگوئه (76) قرار گرفتند.
محیط سیاسی باثباتهدف دولت شیلی ترویج اقتصاد بازار عالی و تقویت سیاست‌های تجاری دوستانه است. در سال 2007، قانون تأسیس شرکت با سهام (SpA) به عنوان نوع جدیدی از شخصیت حقوقی را تصویب کرد. پس از آن، ایجاد یک شخص حقوقی جدید برای مشاغل داخلی و خارجی آسان تر شد.
بازار کار خوبشیلی یکی از کشورهایی است که موقعیت شغلی بسیار خوبی در بسیاری از صنایع خود دارد به همین دلیل این کشور همواره مورد توجه مهاجران بین المللی قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نیوزیلند برای مهاجرت کاری

کشور نیوزیلند یک کشور مهاجرپذیر به شمار می رود و به خوبی از افراد بین المللی حمایت می کند. اقتصاد نیوزلند به کشاورزی و دامپروری بستگی دارد به همین دلیل مشاغل موجود در این حوزه به شدت می تواند موفقیت کاری شما را تضمین کند.

 • چرا به نیوزیلند برای کار مهاجرت کنم؟ نیوزیلند به جز شرایط کاری خوب، مناظر و طبیعت های زیبایی دارد.
 • میانگین حقوق کارآموزی درنیوزیلند: حداقل دستمزد در اینجا 13.50 دلار نیوزیلند است، اما شرکت ها اغلب بیشتر پرداخت می کنند. انتظار می رود بین 30 تا 40 ساعت در هفته کار کنید.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در نیوزیلند: شرایط کاری در نیوزیلند برای مهاجرین خوب است.

به جدول زیر در خصوص کار در کشور نیوزیلند توجه فرمایید:

فاکتورتوضیحات
مهمان نوازیاولین ویژگی که در خصوص نیوزیلند اهمیت زیادی دارد این است که مردم نیوزیلند بسیار صمیمی و مهمان نواز هستند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شما خوشحال هستید و در صورت نیاز همیشه مایل به کمک به شما هستند.
تنوع فرهنگی زیادهر سال افراد زیادی از سراسر جهان برای کار و زندگی راهی نیوزیلند می شوند. به همین دلیل تعدد فرهنگی زیادی در این کشور مشاهده می شود.
استانداردهای بالای زندگیاگر قصد مهاجرت به نیوزیلند را دارید باید بدانید که استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالا است با این حال درآمد مردم در این کشور بسیار عالی است و افراد به جز اینکه از عهده هزینه های زندگی خود بر می آیند، می توانند بخشی از درآمد خود را پس انداز کنند.
اجاره خانهجالب است بدانید هزینه های اجاره خانه در نیوزیلند به صورت ماهانه پرداخت نمی شود بلکه هزینه ها هفتگی پرداخت می شود.
بر کسی پوشیده نیست که هزینه زندگی در نیوزلند بسیار ارزان نیست، اما در مقایسه با استرالیا هزینه زندگی بسیار کمتر است. با این حال، اگر درآمد خوبی دارید، پرداخت اجاره بها برایتان سخت نخواهد بود.
رستوران های عالییکی از قابل توجه ترین نکته هایی که در خصوص نیوزیلند وجود دارد این است که طیف وسیعی از رستوران ‌ها و غذاخوری‌ ها برای مردم در نیوزیلند وجود دارد که می ‌توانند از بین آنها انتخاب کنند.
زیبایی طبیعی فراوانزیبایی طبیعی و منحصر به فرد نیوزیلند شما را شگفت زده خواهد کرد. شما می توانید آخر هفته ها را در طبیعت بگذرانید و از مکان های تفریحی این کشور لذت ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اسپانیا برای مهاجرت کاری

فرصت های شغلی برای حوزه های تجارت، گردشگری یا تدریس بسیار در دسترس است. شما می توانید در بخش های مختلف این کشور کار کنید. هزینه سفر به کشورهای همسایه نیز برای مهاجران ارزان است.

 • چرا به اسپانیا برای کار مهاجرت کنم؟ وجود فرصت های کاری خوب در این کشور، آب و هوای عالی، تفریحات و سرگرمی های جالب باعث شده است تا اسپانیا مقصد خوبی برای مهاجران به شمار رود.
 • میانگین حقوق کارآموزی در اسپانیا: کارآموزی در کانادا می تواند تا ۱۰۰۰ یورو در ماه درآمد داشته باشد.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در اسپانیا: دریافت ویزای کاری سخت است، بنابراین ممکن است مجبور شوید یک دوره کارآموزی بدون حقوق را بگذرانید.

به جدول زیر در خصوص کشور اسپانیا توجه کنید:

فاکتورتوضیحات
کار برای ایرانیانبرای ورود به بازار کار در اسپانیا بهتر است تحصیلات دانشگاهی داشته باشید تا بتوانید کار کنید. افراد در طول تحصیل نیز مجاز به کار کردن خواهند بود. ایرانیانی که قصد کار در اسپانیا را دارند باید یک پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای اسپانیایی داشته باشند.
زباناگر چه بسیاری از مشاغل موجود در اسپانیا نیازی به داشتن مدرک اسپانیایی ندارند و افراد می توانند با زبان انگلیسی کار کنند، اما دانش زبان اسپانیایی به افراد در اخذ ویزای کاری کمک بسیاری خواهد کرد.
قوانین کاریساعات کار در اسپانیا معمولا از ۹ صبح تا ۸ شب است و افراد می توانند ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. برای اینکه بتوانید در اسپانیا کار کنید، باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشید.
قراردادبرخی از رایج ترین قرارداد هایی که در اسپانیا وجود دارند، عبارت اند از: قراردادهای نا محدود، قراردادهای موقت، قراردادهای آموزشی، قراردادهای تجربه کاری،

اندونزی برای مهاجرت کاری

اندونزی علاوه بر اینکه یکی از زیباترین مکان های روی کره زمین است، در مهمان نوازی نیز پیشرو است. فرصت های شغلی خوبی در این شغل وجود دارد که شما می توانید بسته به مهارت خود و بازار کار شغل مورد نظر خود کار پیدا کنید.

 • چرا به اندونزی برای کار مهاجرت کنم؟ مکان های بی نظیر گردشگری و فرصت های شغلی فراوان می تواند افراد زیادی را به خود جذب کند.
 • میانگین حقوق کارآموزی در اندونزی: معمولاً بین 150 تا 350 دلار آمریکا در ماه متغیر است.
 • نکته مهم در خصوص زندگی و کار در اندونزی: هزینه های سفر به اندونزی معمولا گران است.

اگر قصد کار در کشور اندونزی را دارید، به جدول زیر توجه فرمایید:

فاکتورتوضیحات
پتانسیل گردشگریاندونزی کشوری است که پتانسیل زیادی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد. این کشور دارای مناظر طبیعی خیره کننده و متنوعی برای گردشگری است. اگرچه اندونزی دارای جزایر زیادی است، اما هر جزیره دارای ویژگی های متفاوتی است. انواع جاذبه های گردشگری را می توان به راحتی در اندونزی یافت مانند: سواحل، دریاچه ها، بناهای تاریخی، حتی گردشگری فرهنگی.
به همین دلیل است که اگر قصد دارید در حوزه گردشگری در اندونزی کسب و کاری به راه بیندازید، ایده خوبی خواهد بود. ساختن هتل، استراحتگاه یا رستوران می تواند برخی از توصیه های تجاری باشد که می توانید انتخاب کنید.
افزایش سالانه جمعیتاندونزی جزو پنج کشور اول پرجمعیت ترین کشور جهان است. هر سال جمعیت اندونزی حداقل 3 میلیون نفر افزایش می یابد. این نرخ بالای جمعیت می تواند مزایایی برای رشد اقتصادی بلند مدت داشته باشد. این موضوع، بهترین چشم انداز کسب و کار را در آینده ایجاد می کند.
نرخ پایین راه اندازی تجارتاندونزی نسبت به سایر کشورها نرخ ارز کمتری دارد. بنابراین، شما به هزینه راه اندازی کمتری نسبت به ایجاد یک کسب و کار در کشورهای مختلف نیاز دارید.
علاوه بر این، نرخ ارز پایین تر می تواند بر هزینه کمتر زندگی در اندونزی تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که اندونزی مناسب ترین مکان برای راه اندازی یک تجارت است.
الزامات آساناگر می خواهید یک کسب و کار در این کشور ایجاد کنید، باید چندین مورد از جمله: نوع کسب و کار، هدف از تاسیس کسب و کار، سرمایه، اسناد ، مجوز کسب و کار و سهامداران را در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

چه عواملی بر کاریابی در خارج از کشور تاثیرگذار است؟

سن، نوع شغل، کشوری که انتخاب می کنید، مدرک دانشگاهی، مدرک زبان، سابقه کاری،‌وضعیت تاهل

چه مشاغلی برای کار در خارج از کشور بهتر است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته در بسیاری از کشورها، رشته هایی مانند مدیریت کسب و کار، IT، رشته های MBA و … شرایط خوبی برای کار دارند. با این حال عوامل مختلفی می تواند در انتخاب شغل مورد نظر شما دخیل باشد.

چه مدارکی برای کار در خارج از کشور مورد نیاز است؟

پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
اسناد مرتبط با رشته تحصیلی
مدارک شغل فعلی (در صورت وجود)
عکس
ارائه مدارک هویتی
اثبات تمکن مالی

چگونه می توانم در خارج از کشور کار پیدا کنم؟

مراکز کاریابی و سایت های کاریابی مختلفی برای هر کشور در نظر گرفته شده است که شما باید با توجه به مهارت و تخصصی که دارید رزومه پر کنید.

آیا سابقه کاری و سابقه تحصیلی من برای کار در خارج از کشور باید یکی باشد؟

این قضیه بستگی به کشور مورد نظر شما دارد. مثلا در کانادا بهتر است سابقه کاری و تحصیلی شما مرتبط باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.