اسکان در کانادا

اسکان در کانادا

اسکان و محل اقامت در کانادا

محل اقامت شما تا حد زیادی به بودجه ای که برای اقامت در اختیار دارید بستگی دارد. به عنوان دانشجو، احتمالا وقتی برای اولین دفعه به کانادا می روید، قصد ندارید که برای همیشه در آنجا بمانید و برای دلایل دیگری مثلا برای بررسی دانشگاه و یا گشت و گذاری در اطراف آن می روید. اما چه امکانات سکونتی در کانادا وجود دارد و فواید و مضرات هر کدام چیست؟

محل اقامت کوتاه مدت در کانادا

هتل در کانادا

هتل های متعددی به محض وردتان به کانادا اماده خدمت رسانی هستند. هتل های کانادا مانند دیگر کشور های پیشرفته یک اتاق شخصی، بوفه و رستوران و خدمات نظافت روزانه در اختیارتان قرار می دهند. عاقلانه است که پیش از عزیمت هتل را رزرو کنید بالاخص در بازه های شلوغی آگوست و می که ظرفیت بیشتر هتل ها پر شده و قیمت ها هم طبیعتا افزایش یافته اند. شاید بهتر باشد دوباره چک کنید که اگر زمان عزیمتتان در بازه های شلوغی باشد، از مدتی قبل از سفر هتل را رزرو کنید. ( در این مواقع شما میتوانید بیشتر از یک هفته قبل از سفر هتل را رزرو کنید.)

طبیعتا خدمات و کیفیت و قیمت هتل ها متنوع است. گرفتن یک اتاق در یک شهر بزرگ برایتان بیشتر از شهر های دیگر هزینه خواهد داشت. در هر صورت کانادا در فراهم کردن امکانات رفاهی و محل اقامت درست و حسابی با قیمت معقول مشهور است. امروزه میتوانید در بیشتر اوقات پرداخت خود را از طریف کارت های اعتباری و حتی به صورت آنلاین انجام دهید. همینطور رزرو کردن هم توسط خودتان یا مسئول تور در کشور خودتان صورت میگیرد.

سطح قیمت ها از 45-75 دلار کانادا به ازای هر شب اقامت شروع میشود. در انتخاب این اقامت گاه ها باید حواستان جمع باشد و البته سطح انتظارتان را هم پایین بیاورید. سقف قیمت ها برای هتل های لوکس و پنج ستاره به 250 دلار کانادا و بیشتر ختم میشود.

محل اقامت کوتاه مدت در کانادا

پانسیون در کانادا

انتخاب دیگر برای اقامت کوناه مدت پانیسون ها هستند. می توانید یک اتاق با قیمت بسیار مناسب در یک خانه شخصی را اجاره کنید، طبیعی است که این اتاق ها از دستشویی و حمام عمومی استفاده می کنند. هزینه این اتاقها از حدود 35 تا 105 دلار کانادا برای هر شب خواهد بود.

 مهمانسرای جوانان در کانادا

بر خلاف هتل های گران قیمت، این خوابگاه ها با بودجه کم، برای اقامت های کوتاه در شهر های بزرگ عالی هستند. هتل ها خدمات پایه ای ارائه میدهند، یک اتاق تمیز به ندرت خصوصی است زیرا بیشتر آن ها چندخوابه هستند. سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه هم اشتراکی است. برای رعایت بهداشت خوابگاه های کانادا باید توسط انجمن میزبانی کانادا (Canadian Hostelling Association. )  بررسی و تایید شوند. ویژگی های عالی بیشتر خوابگاه های این است که شما میتوانید آزادانه در آشپزخانه غذا بپزید و دوستان تازه ای پیدا کنید. میانگن قیمت این اتاق ها 10-20 دلار کانادا به ازای هر شب است.

جایگزین دیگر برای این خوابگاه ها، موسسات مسیحی است که با اجرای  قوانین سفت و سخت، اتاق های ارزن و راحت و درست و حسابی ان هم به مدت نامحدود در اختیارتان میگذارد. بعلاوه اغلب امکاناتی مانند باشگاه بدنسازی و استخر هم ارائه میدهند. با این حال به سرعت در طول تابستان رزرو و پر میشوند. میانگین قیمت اقامتگاه های مردانه یا زنانه شبی 24-45 دلار کانادا است.

محل اقامت بلند مدت در کانادا

سال تحصیلی در حال اغاز شدن است و زمان آن رسیده که در کانادا مستقر شوید. گزینه های شما در اقامت بلند مدت بسته به سبگ زندگی و ترجیحات شما، خوابگاه های دانشگاه تا خانه های خارج از محوطه دانشگاه متفاوت است.

اقامتگاه های دانشگاه

محل اقامت بلند مدت در کانادا

زندگی در کنار خانواده های کانادایی

زندگی کردن با خانواده های کانادایی بهترین راه برای یک دست شدن با این جامعه است. تعدادی از خانواده های کانادایی با دانشگاه قرار داد میبندند تا از دانشجویان خارجی در خانه هایشان میزبانی کنند. اگر تا به حال زبان فرانسوی یا انگلیسی شما را آزار داده، ماندن در کنار خانواده های کانادایی قطعا این مشکل را بر طرف خواهد کرد. این محیط ها همچنین مانند خانه محیطی دوستانه هستند که با میزبانی از دانشجو های جوان گام بلندی برای زندگی ارام و اسوده برای آن ها بر میدارند. غالب این خانواده ها، کوچک هستند که تریجیح میدهند دانشجو تا پایان سال تحصیلی همانجا بماند. اتاق دنج با اسباب و اثاثیه در اختیار دانشجو قرار میگیرد و او حق دارد در وعده های غذایی شرکت کند و در خانواده و اجتماع مشارکت داشته باشد.

محل زندگی این خانواده ها و سبک زندگی آن ها بهترین ترکیب برای نفع دانشجویان است، به خصوص اگر نزدیک به دانشگاه باشد. ممکن است دانشگاه این امکان را فراهم کند تا خانواده در هواپیما دانشجو را ببینند تا راحت تر و سریع تر آشنا شوند.

میانگین قیمت این خانه ها 400-800 دلار کانادا در هر ماه است و قیمت با توجه به موقعیت خانه متفاوت است. این احتمال وجود دارد که یک پیش پرداخت در حدود 200 دلار کانادا گرفته شود.

خوابگاه های شبانه روزی در کانادا

معمولا دانشگاه های کانادا برای دانشجویان خوابگاه هایی در کنار هم در اطراف دانشگاه فراهم میکنند. که ممکن است خالی از وسیله باشد یا آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی مشترک داشته باشد. عموما گرفتن یک اتاق شخصی کار دشواری است. از آنجایی که اتاق ها بین دانشجویان تقسیم میشود قطعا بر حسب جنسیت تفکیک میشوند. اگر در خوابگاه اقامت کنید، نزدیک به دانشگاه خواهید بود و از فعالیت های تفریحی و آموزشی دانشگاه و گروه های مطالعاتی و چیزهای دیگر بهره مند می شوید. بنابراین اطراف شما دانشجویانی مثل خود شما با منافع مشترک حضور خواهند داشت و بهترین موقعیت برای یافتن دوستان تازه را در اختیار خواهید داشت. میانگین قیمت خوابگاه ها 3000-7500 دلار کانادا به ازای هر سال تحصیلی است.

 1. خانه های خارج از محیط دانشگاه:

اجاره خانه در کانادا

اجاره کردن به مراتب شخصی تر و خصوصی تر است و برای کسانی با صمیمیت و نزدیکی به دیگران مشکل دارند، مناسب است. اجراه بها وابستگی زیادی به موقعیت و کیفیت و امکانات دارد. تنها زندگی کردن در یک آپارتمان یک انتخاب لوکس است بنابراین دانشجویان تمایل دارند با دیگران هم خانه شوند تا از قیمت بکاهند. با توجه به موقعیت مکانی دانشگاه، دانشجویان به دنبال آپارتمانی در همان حوالی می گردند تا از هزینه های حمل و نقل روزانه جلوگیری کرده و هم زمان آزادی بیشتری برای خوابیدن صبح در اختیار داشته باشند. معمولا دانشگاه خودش لیستی از مکان های مناسب اجاره در همان نزدیکی دانشگاه برای دانشجویان خارجی تهیه میکند. باز هم توصیه میشود این گزینه ها را زمانی که در کشور خودتان هستید بررسی و انتخاب کنید چراکه با شروع سال تحصیلی خانه ها کمیاب میشوند.

در کانادا شما به عنوان دانشجوی خارجی چند نوع خانه را میتوانید اجاره کنید. اگر خانه ای را خودتان اجاره کنید، هزینه آن را باید تماما خودتان بپدازید در عوض  اگر بتوانید چند هم خانه برای خود دست و پا کنید می توانید یک خانه بزرگ تر با فضای سبز و دیگر امکانات تهیه کنید.

اجاره خانه در کانادا

میانگین قیمت یک سوئیت یا اپارتمان هر ماه حدود 400-1500 دلار کانادا است.

انتخاب دیگر آپارتمان ها هستند، شما و هم اتاقیتان تنها ساکنین آنجا هستید و با هم در زمینه های مشترک تصمیم گیری می کنید. اجاره با حذف وعده غذایی و گاه با حذف وسایل و اثاثیه  اتاق کاهش می یابد. میتوان هزینه برق و سیستم های گرمایشی جزء اجاره قرار داد.

اگر انتخاباتان اقامتگاه های شخصی است، دیگر دانشگاه در قبل مسکن شما مسئولیتی ندارد. اجاره کردن نیاز به پرداخت منظم اجاره بها از طریق بانک و در بعضی موارد به صورت نقد دارد. وقتی شما با صاحبخانه قرار داد امضا می کنید، حواستان به شرایط اجاره نامه باشد.

میانگین قیمت این اقامت گاه ها به صورت اشتراکی هر ماه 250-700 دلار کانادا است.

وقتی که به دنبال مکانی برای اقامت در کانادا هستید به موارد زیر توجه کنید:

 • پیش از عزیمت به کانادا به دنبال اقامتگاه باشید. به خصوص اگر در هنگام تعطیلات یا رویداد های مردمی یا تابستان باشد.
 • پیش از امضای قرار داد یا هر گونه توافق، خانه را بررسی کنید که بعدا دچار مشکل نشوید.

شما می توانید از طریق روزنامه های محلی، Kijiji یا Craigslist را برای یافتن محل اقامت بررسی کنید. توجه داشته باشید که:

 • کانادایی هایی که در نزدیکی دانشگاه های بزرگ دارای املاک هستند ممکن است اتاق یا آپارتمان هایی را در خانه خود به دانشجویان اجاره دهند.
 • ساختمانهای آپارتمانی که مخصوص اجاره توسط دانشجویان هستند اغلب در نزدیکی دانشگاهها و دانشگاهها وجود دارند.

مقایسه هزینه اسکان در کانادا

هتل های کانادایی

قیمت ها با توجه به موقعیت مکانی، شرایط و مدت زمان اقامت متفاوت اند. با این حال اگر کمی پرس و جو کنید متوجه خواهید شد که کانادایی ها مردم خون گرم، نوع دوست و منطقی هستند و میتوانید در کنار آن ها زندگی خوبی داشته باشید.

 • محدوده قیمت پایین: 45-75 دلار کانادا
 • محدوده قیمت متوسط: 55-135 دلار کانادا
 • محدوده قیمت بالا: 135-250 دلار کانادا
 • محدوده قیمت هتل ها پنج ستاره: 250 دلار کانادا و بیشتر

پانیسون ها

میانگین قیمت از 35 تا 105 دلار کانادا به ازای هر شب

مسافر خانه جوانان

میانگین قیمت هتل ها شبی 10-20 دلار کانادا

مسافرخانه های مسیحی شبی 24-45 دلار کانادا

زندگی کردن در کنار خانواده های کانادایی

میانگین قیمت: 400-800 دلار کانادا برای هر ماه

خوابگاه ها

میانگین قیمت 3000-7500 دلار کانادا

اجاره کردن

میانگین قیمت خانه های اشتراکی در کانادا: 250-700 دلار کانادا برای هر ماه

میانگین قیمت برای سوییت یا آپارتمان : 400-1500 دلار کانادا

مقایسه هزینه اسکان در کانادا

 شرایط و ضوابط اجاره کردن خانه در کانادا

وقتی شما اجاره نامه را امضا میکنید، صاحبخانه و مستاجر بر سر اجاره و خدمات واحد اجاره شده (پارکینگ، سیم کشی، وای فای، گرمایش و برق و تهویه هوا به توافق رسیده اند. با توجه به قانون اجاره در مدت زمان 12 ماه افزایشی نخواهد داشت.

بسته به اینکه چگونه اجاره را پرداخت کنید، برای مواقع اضطراری درخواست سپرده خواهید کرد. اگر اجاره ماهانه پرداخت میشود سپرده نمی تواند بیشتر از مقدار اجاره یک ماه باشد. سپرده نمیتواند برای تعمیر خسارت به هر شکلی که باشد استفاده شود، تنها مختص به مواردی است که در پرداخت آخرین اجاره خود توانایی ندارند.

 مسئولیت ها اجاره خانه در کانادا

آنچه اجاره می شود باید از نظر سلامتی، ایمنی، ساخت و نگهداری از شرایط خوبی برخوردار باشد.

اگر در اجاره کردن ساختمان از نظر آسایش مشکوک باشد، صاحبخانه باید تعمیراتی را بر اساس استاندارد های از پیش تعیین شده انجام دهد حتی اگر مستاجر مشکلی با ساختمان نداشته باشد. اگر هیچ گونه تعمیری انجام یا غرامتی پرداخت نشود، مستاجر میتواند شکایت کند تا نسبت به آن تصمیم گیری شود. یا مستاجر از پرداخت اجاره معاف شود تا وقتی که تعمیرات تمام شود یا مقدار اجاره کاهش یابد. از سوی دیگر مستاجر باید مکان محافظت و مرزهای بهداشتی مشترک را حفظ کند.  در هر گونه خسارت به ساختمان یا محیط اطراف (راهرو، آسانسور، پله ها، پارکینگ یا ورودی) مستاجر باید هزینه آن را بپردازد. مهم نیست که خسارت به صورت عمدی وارد شده یا غیر عمدی در هر حال مسئولیت با مستاجر است.

دقت کنید که مستاجر قرار نیست برای وسایل کهنه و فرسوده ای که استهلاک آنها طبیعی است بهایی بپردازد. اگر مستاجر بهایی بابت خسارت به دارایی های خانه نپردازد، هیئت مدیره ممکن است آن را علت اخراج کردن در نظر بگیرد.

صاحبخانه در میزان مصرف خدمات اساسی معمولی نمیتواند دخالت کند مثل:

 • گرمایش
 • برق
 • سوخت
 • آب سرد و گرم

ورود به محل بدون اطلاع قبلی برای صاحبخانه جرم محسوب میشود مگر در موارد زیر:

 • شرایط اضطراری مانند آتش سوزی
 • توافق بین مستاجر و صاحبخانه

صاحبخانه میتواند در بین ساعات 8 صبح تا 8 شب فقط برای موارد زیر وارد واحد اجاره شود.

 • قرار داد شامل تمیز کردن اتاق توسط صاحبخانه است و مستاجر مشکلی از این بابت نداشته باشد.
 • اگر قرار داد به اتمام رسیده و هر دو طرف تمایل به تمدید آن ندارند، صاحبخانه میتواند برای نشان دادن خانه به متقاضیان اجاره خانه، بدون اطلاع وارد خانه شود.

مسئولیت ها اجاره خانه در کانادا

 دلایل اخراج از خانه های اجاره ای در کانادا

اخطار تخلیه برای مستاجرانی که موارد زیر را مرتکب شوند، ارسال خواهد شد.

 • عدم پرداخت کامل اجاره
 • تاخیر مداوم در پرداخت اجاره
 • آسیب رساندن به ملک اجاره شده
 • فعالیت های غیرقانونی
 • به خطر انداختن امنیت دیگران
 • مزاحمت برای دیگر مستاجران یا صاحبخانه
 • اجازه دادن به تعداد زیادی از افراد برای زندگی کردن در ملک ( ازدحام )
 • گزارش ندادن درآمد در یارانه مسکن

دیگر دلایل اخراج

دلایل اخراج مستاجر لزوما مربوط به این نیست که او کاری انجام داده یا نداده. در موارد زیر مستاجر میتواند اخراج شود:

 • صاحبخانه واحد را برای استفاده خودش میخواهد یا برای موقعیت ضروری اعضای خانواده اش
 • صاحبخانه تصمیم دارد دارایی هایش را بفروشد و خریدار میخواهد تمام یا قسمتی از دارایی را برای استفاده خود یا اعضای خانواده اش.
 • صاحبخانه قصد تعمیرات اساسی یا نوسازی ملکش را دارد که نیاز است ملک خالی از سکنه باشد.
 • صاحبخانه قصد دارد ملکش را خراب کند
شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات