اسکان موقت در کانادا

اسکان موقت در کانادا

یافتن محل اسکان در کانادا یکی از اولین مواردی است که هر تازه واردی می‌خواهد در لیست کارهای خود ثبت کند. بسته به شرایط خود، ممکن است مایل باشید ابتدا در کانادا اسکان موقت پیدا کنید سپس اقدام به شروع سایر کارهای‌تان کنید. در این مقاله تمام مراحل و شرایط در مورد اسکان موقت کانادا گفته می‌شود.

قبل از ورود به کانادا، بسیار مهم است که حداقل برای چند شب اول یک محل را رزرو کنید. خوابگاه‌ها و هتل‌ها برای اقامت در مناطق شهری به‌ وفور یافت می‌شوند. اگر می‌خواهید در محلی باشید که هزینه متناسبی دارد می‌توانید به خوابگاه‌ها مراجعه کنید و برای مدت‌زمان مشخص‌شده در آن‌ها اسکان موقتی داشته باشید.

 همچنین برای اسکان موقت در کانادا می‌توانید به وب‌سایت Airbnb مراجعه کنید و خانه‌ها یا آپارتمان‌هایی که قیمت مناسب و گاها 30-50 دلار کانادا تخفیف دارند را استفاده کنید.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

انواع اسکان موقت در کانادا

 1. گست هاوس

  درواقع گست هاوس (Guest house) همان مهمان‌پذیر ها هستند. این مورد یکی از گزینه‌های مناسب برای تازه واردین به کانادا می‌باشد. یکی از ویژگی این خانه‌ها این است که مبله هستند و وسایل اولیه و ضروری را دارند. هزینه اجاره در گست هاوس روزانه، هفتگی و یا ماهانه است که با توجه به شرایط خود می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 2. متل یا هتل

  در این نوع اسکان‌ها می‌توانید یک اتاق که شامل حمام، دستشویی، تلویزیون، میز و صندلی است را انتخاب کنید. هزینه اجاره‌این نوع اسکان موقت روزانه است اما شما می‌توانید درخواست دهید تا هفتگی حساب شود. یکی از معایب این نوع اسکان، عدم شرایط پخت‌وپز غذا است که باعث می‌شود برای تهیه غذا به رستوران بروید که این باعث افزایش هزینه‌ها نیز می‌شود.

 3. آپارتمان‌ های مبله

  در کانادا برخی از افراد واحدهای مسکونی را با تمام امکانت اجاره می‌دهند. در کانادا اجاره آپارتمان‌های مبله (Furnished) دو نوع است، در دسته اول آپارتمان با وسایلی مانند میز ناهارخوری، تختخواب و مبلمان اجاره داده می‌شود.
  در دسته دوم وسایل بیشتر و کامل‌تری در آپارتمان است. این وسایل شامل ماکروویو، قهوه ساز، جاروبرقی، اتو، انواع ظروف و … است.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در کانادا ، سایت های اجاره خانه در کانادا

خانه و آپارتمان برای اسکان موقت در کانادا

اسکان موقت در کانادا انواع مختلفی دارد، از جمله اسکان در خانه‌ها، آپارتمان‌ها و خوابگاه‌ها. در کانادا برخی از خانه‌ها به‌طور کامل اجاره داده می‌شوند و برخی از آن‌ها به چندین واحد تقسیم می‌شوند و هر قسمت به فردی اجاره داده می‌شود. به خانه‌ای که به دو واحد تقسیم‌شده است، «دوبلکس» گفته می‌شود.

 • در برخی خانه‌های اجاره‌ای در کانادا، حمام و سایر امکانات به‌صورت مشترک ارائه می‌شوند.
 • آپارتمان‌های اجاره‌ای در کانادا از کوچکترین آپارتمان که شامل یک اتاق است شروع می‌شود و می‌تواند شامل چندین اتاق و محل باشد.
 • هزینه آب و برق در اجاره شما لحاظ می‌شود.
 • خانه‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای در کانادا را می‌توانید در روزنامه‌های محلی و وب‌سایت‌های مرتبط پیدا کنید.
 • در برخی شهرها صاحب‌خانه‌ها در خارج از املاک خود آگهی تبلیغاتی می‌گذارند.

همچنین درباره اقامت موقت کانادا بخوانید.

خانه و آپارتمان برای اسکان موقت در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اسکان موقت در کانادا

 • نامه‌ای از کارفرمای فعلی یا جدیدترین کارفرمای شما که درآمد سالانه شما را نشان می‌دهد.
 • صورت‌حساب (های) بانکی که نشان می‌دهد پس‌انداز کافی برای پوشش اجاره چند ماه دارید.

نکات مهمی که باید هنگام جستجوی اسکان موقت در کانادا به خاطر داشته باشید:

 • زمان اجاره اسکان در کانادا معمولاً از اول هر ماه شروع می‌شود و تا 15 آن ماه ادامه دارد. با توجه به این ویژگی مهم است که زمان سفر خود را به‌درستی تنظیم کنید. ورود به کانادا در دو هفته قبل از پایان ماه بسیار مناسب است زیرا زمان کافی برای یادگیری محل و پیدا کردن خانه و یا آپارتمان دارید.
 • اکثر اسکان‌های اجاره‌ایی در کانادا مبله هستند پس در ابتدا نیازی به تهیه وسایل ضروری و اولیه ندارید.
 • بهترین زمان خرید وسایل منزل نیز در آخر ماه است؛ زیرا اکثر افراد تصمیم به تغییر محل دارند و به همین علت وسایل خود را با قیمت های بسیار ارزانی می‌فروشند.
 • به‌عنوان یک مستأجر به قوانین و حقوق خود در کانادا آشنا باشید. قوانین در هر شهر متفاوت است به همین دلیل با دانش کافی اقدام به اجاره کنید.
 • یکی از نکاتی که باید رعایت کنید عدم اطمینان به هر سایت اینترنتی و واریز وجه است. برخی از کلاه‌برداران با استفاده از صفحات تقلبی اقدام به اجاره دادن منازل غیرواقعی و دریافت پول می‌کنند. پس حتماً پس از اطمینان از فروشنده، هزینه را واریز کنید.
 اسکان موقت در کانادا

هزینه اسکان موقت در کانادا

طبق گزارش‌ها اجاره یک آپارتمان 1 خوابه خوب در شهر ادمونتون احتمالاً ماهیانه کمتر از 1000 دلار هزینه دارد، اما در ونکوور و تورنتو برای یک آپارتمان 1 خوابه در شهر بیش از 2000 دلار هزینه در نظر بگیرید.

به‌طورکلی هزینه اجاره خانه در مونترال، همیلتون و اجاره خانه در کلگری تقریباً ارزان و اجاره خانه در اتاوا و اجاره خانه در تورنتو گران‌تر از سایر مناطق است؛ بنابراین قبل از ورود به کانادا هزینه‌های خود را نوشته و بر اساس آن اقدام به انتخاب شهر کنید.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در ونکوور

ارزان ترین اسکان موقت در کانادا

از بین شهرهای کانادا، مونترال و کبک کانادا همچنان مقرون به ‌صرفه‌ترین شهرها برای اسکان موقت هستند. متوسط ​​ اجاره یک‌ماهه در دومین شهر بزرگ کانادا هم زیر 1000 دلار است و اگر از اسکان‌های موقتی مشترک استفاده کنید همچنان هزینه‌ها کمتر خواهد بود. اجاره اسکان موقت در شهرهای کوچکتر نیز مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

اطلاعات نشان می‌دهد که اگرچه آنتاریو از گرانترین ایالت های کانادا است اما مناطق ارزانی را در خود جای‌داده است؛ اگر به دنبال اجاره اسکان‌های ارزان هستید باید به شهرهای کوچکتر در انتاریو و کبک مراجعه کنید.

اجاره اسکان موقت در کانادا

در صورت توافق شما احتمالاً اجاره‌ای را برای مدت معین، اغلب یک سال منعقد می‌کنید. پس از سپری شدن مدت‌زمان معین، این مدت ممکن است برای یک سال دیگر تمدید شود، یا به یک ترتیب «ماه‌به‌ماه» تغییر یابد. قبل از امضای قرارداد اجاره با صاحب‌خانه خود مشورت کنید همچنین بهترین شرایط را از نظر مالی برای خود در نظر بگیرید.

قوانین و هزینه اجاره، شهر به شهر متفاوت است. در انتاریو، افزایش اجاره باید حداقل با فاصله 12 ماه اتفاق بیفتد و مستأجران باید حداقل 90 روز قبل اخطار دریافت کنند. دولت استانی حداکثر افزایش مجاز اجاره را تعیین می‌کند. در سال 2020، این رقم 2.2٪ بوده است. برای افزایش اجاره بیش از این نرخ، مالکان باید درخواست اجازه ویژه برای این کار را بگیرند. این قوانین در بریتیش کلمبیا نیز اعمال می‌شود، با این تفاوت که حداکثر افزایش اجاره‌بها 2.6 درصد است. اجاره در آلبرتا نیز ممکن است فقط در صورتی افزایش یابد که بیش از یک سال از افزایش قبلی گذشته باشد. 

 هاستل برای اسکان موقت در کانادا

پیدا کردن هاستل برای اسکان موقت در کانادا

همان‌طور که گفته شد گزینه‌های متفاوتی برای اسکان موقت در کانادا وجود دارد. هاستل یکی از آن‌ها است، برخی از هاستل ها شخصی و برخی دیگر اشتراکی اجاره داده می‌شوند. بدیهی است که هزینه اجاره هاستل های شخصی بیشتر از هاستل های اشتراکی است.

در هاستل های اشتراکی بخش‌های اسکان جدا نیست؛ یعنی سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … بین شما مشترک است. به دلیل بالا بودن هزینه اجاره می‌توانید با یک یا چند نفر در زمینه تهیه اسکان شریک شوید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

هزینه اسکان موقت در کانادا چقدر است؟

ارزان‌ترین مکان‌ها برای اسکان موقت کانادا در سال 2020 شامل:
1. شربروک و کبک که اجاره هر ماهه یک اتاق در مرکز شهر 475 دلار کانادا
2. مونکتون و نیوبرانزویک که اجاره هر ماهه یک اتاق 734 دلار کانادا
3. تندربی و انتاریو که اجاره هر ماهه یک اتاق 935 دلار کانادا

آیا یک گردشگر می‌تواند اسکان موقتی اجاره کند؟

حتماً! شما به‌عنوان یک گردشگر می‌توانید یک آپارتمان و یا یک اتاق را برای مدت موردنظر اجاره کنید. پیدا کردن محلی برای اجاره موقت کمی سخت است زیرا صاحب‌خانه‌ها ترجیح می‌دهند آپارتمان یا اتاق را به افرادی که مدت‌زمان زیادی حضور دارند اجاره دهند.

هزینه کلی زندگی در کانادا چقدر است؟

هزینه زندگی از شهر به شهر متفاوت است اما می‌توان گفت میانگین هزینه هر فرد 2730 دلار کانادا در ماه است.

اجاره در کانادا چگونه است؟

متوسط اجاره ماهانه در کانادا 1940 دلار است (اما همان‌طور که گفتیم شهر به شهر متفاوت است). طبق گزارش‌ها در سال گذشته هزینه اجاره 5.5 درصد افزایش داشته است.

آیا می‌توان در کانادا آپارتمانی را بدون ویزا اجاره کرد؟

برخی از صاحب‌خانه‌ها به افرادی که ویزا ندارند به مدت 6 ماه ملکی را اجاره می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید