سایت های اجاره خانه در کانادا

سایت های اجاره خانه در کانادا

اگر قرار است اقامت چندماهه، چند ساله یا دائمی در کانادا داشته باشید، پیدا کردن خانه‌ی مناسب، یکی از دغدغه‌های مهم شما خواهد بود. عموم مهاجران با توجه به اینکه امکان خرید خانه در کانادا در همان ابتدای ورود به این کشور را ندارند، در پی اجاره خانه در کانادا هستند.

پادکست بشنوید!

خرید و اجاره خانه در کانادا

رادیو تراست

موضوع: خرید و اجاره خانه در کانادا

88west Realty website: www.88westrealty.com

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از آگهی‌های فروش و اجاره خانه در کانادا، در وب‌سایت‌های مخصوص به این کار یا بعضاً در گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی (مثل فیسبوک) منتشر می‌شوند، قاعدتاً جستجو در اینترنت یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن خانه در کانادا است. در این نوشته ۱۰ سایت معروف برای اجاره خانه در کانادا را معرفی می‌کنیم و سپس آماری از قیمت اجاره‌ی خانه در شهرهای مهم این کشور ارائه خواهیم کرد.

همچنین درباره اسکان در کانادا، اسکان موقت در کانادا و اقامت کانادا در تراست بخوانید.

سایت Kijiji.ca برای اجاره خانه در کانادا
سایت Kijiji.ca برای اجاره خانه در کانادا

سایت Kijiji.ca برای اجاره خانه در کانادا

Kijiji.ca همه چیز می‌فروشد، از ماشین گرفته تا بلیت هتل. این سایت، مرکزی برای اقلام دست دوم و جای خوبی برای جستجوی آپارتمان‌های لیست‌شده توسط مالکان مستقل است. در این سایت اطلاعات داخل آگهی‌ها را به دقت بخوانید تا در دام کلاهبرداران نیفتید، و اگر موردی پیدا کردید که بیش از حد خوب به نظر می‌آمد، احتمالاً طرف ریگی به کفشش دارد! در ضمن هر ملکی را که قبل از اینکه رسماً اجاره کنید، حتماً از نزدیک ببینید، و همچنین چیزهایی را که صاحب‌خانه قولش را به شما داده، در قرارداد ذکر کنید.

درباره خرید خودرو در کانادا بیشتر بخوانید.

سایت Realtor.ca برای اجاره خانه در کانادا

سایت Realtor.ca برای اجاره خانه در کانادا

Realtor.ca متعلق به اتحادیه‌ی مشاوران املاک کانادا (Canadian Real Estate Association) است و هم به خرید و اجاره‌ی املاک مسکونی می‌پردازد و هم املاک تجاری. هر آگهی در این سایت توسط یک شرکت دلالی دارای مجوز، ثبت می‌شود و بنابراین در اینجا با اقدامات کلاهبردارانه مواجه نخواهید شد. اما اشکال realtor.ca این است که در آن، مورد فروش یا اجاره‌ای که توسط مالکان مستقل ثبت شده باشد، وجود ندارد.

جستجوی خود را در این سایت می‌توانید بر حسب قیمت، تعداد اتاق خواب، تعداد سرویس بهداشتی، و فیلترهای متنوعی همچون نوع ملک (مسکونی، کاندو، زمین خالی، تفریحی، کشاورزی، پارکینگ، …)، روز ثبت آگهی در سایت، اندازه‌ی زمین، و نوع ساختمان (ویلایی، خانه‌ی شهری، آپارتمان، دوبلکس، خانه‌باغ، خانه‌ی سیار، مسکونی ـ تجاری تؤام، آپارتمان تجاری، و غیره) انجام دهید.

سایت Craigslist.org برای اجاره خانه در کانادا
سایت Craigslist.org برای اجاره خانه در کانادا

سایت Craigslist.org برای اجاره خانه در کانادا

Craigslist.org سایتی برای ثبت آگهی در سراسر جهان است. بسیاری از صاحبان املاک هنوز آگهی اجاره‌ی واحدهای خود را در این سایت ثبت می‌کنند. البته همان‌طور که این باعث می‌شود Craigslist.org جای خیلی خوبی برای پیدا کردن موردهای معامله باشد، در عین حال آن را در معرض خطر کلاهبرداری قرار می‌دهد. حتماً مراقبت‌های لازم را در خصوص هر ملکی که در اینجا پیدا می‌کنید، انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که آن ملک، واقعاً وجود دارد و توسط یک مالک قابل اعتماد، آگهی شده است.

سایت Condos.ca برای اجاره خانه در کانادا
سایت Condos.ca برای اجاره خانه در کانادا

سایت Condos.ca برای اجاره خانه در کانادا

Condos.ca سایتی برای جستجوی خانه در تورنتو است. این سایت به کاربران اجازه می‌دهد به اجاره، خرید یا فروش کاندو بپردازند و همچنین دسترسی انحصاری به فرصت‌های ساخت‌وسازی را که در مرحله‌ی پیش از ساخت هستند، فراهم می‌کند. condos.ca یک بخش کاندوهای لوکس هم دارد که به درد کسانی می‌خورد که می‌خواهند پول هنگفتی برای خانه‌ی جدید هزینه کنند.

ویژگی این سایت این است که می‌توانید بازه‌ی متراژ خانه و نوع خانه (بلندمرتبه، میان‌مرتبه، کوتاه‌مرتبه، بالاخانه، پنت‌هاوس، لوکس) را تعیین کنید و همچنین این امکان را به شما می‌دهد که روی نقشه محدوده‌ای رسم کنید تا فقط خانه‌های موجود در آن محدوده را ببینید.

درباره مهاجرت به تورنتو و کار در تورنتو بخوانید.

سایت Rentals.ca برای اجاره خانه در کانادا

سایت Rentals.ca برای اجاره خانه در کانادا

Rentals.ca بیش از ۱۰۰ شهر را در سرتاسر کانادا پوشش می‌دهد. این سایت دارای ابزارهای جستجویی است که به شما اجازه می‌دهد بر حسب بازه‌ی قیمتی، تعداد اتاق خواب، تعداد سرویس‌های بهداشتی، نوع ملک، و مطلوب بودن یا نبودن برای حیوانات خانگی (pet friendly)، خانه‌های موجود را جستجو کنید.

علاوه بر اینکه راهیابی در این سایت آسان است، ویژگی سایت این است که خانه‌های اجاره‌ایِ فهرست‌شده را روی نقشه نشان می‌دهد، و این برای پیدا کردن ملک در نزدیکی محل تحصیل یا کار خیلی به دردتان می‌خورد.

Rentals.ca برای بعضی از خانه‌ها تور مجازی سه بُعدی هم دارد. با این قابلیت می‌توانید دید کامل‌تری از خانه، در مقایسه با عکس‌های معمول، به دست آورید.

همچنین درباره وام مسکن در کانادا، خدمات به تازه واردان کشور کانادا و امن ‌ترین شهرهای کانادا بخوانید.

سایت Zumper.com برای اجاره خانه در کانادا
سایت Zumper.com برای اجاره خانه در کانادا

سایت Zumper.com برای اجاره خانه در کانادا

محدوده‌ی جغرافیایی Zumper.com کانادا و ایالات متحده آمریکاست. در این سایت قادر خواهید بود روی نقشه محدوده‌ای رسم کنید تا فقط خانه‌های همان محدوده نمایش داده شوند. جستجوی خود را در این سایت می‌توانید بر حسب نوع ملک، بازه قیمتی، تعداد اتاق خواب، تعداد سرویس بهداشتی، مدت اجاره (کوتاه مدت یا بلند مدت)، اجازه ورود سگ و گربه، حداقل مساحت، و گزینه‌های مثل مسکن دانشجویی، امکانات رفاهی داخل واحد و غیره، جستجوی خود را محدود کنید. تور سه بعدی و تور ویدیویی نیز برای بعضی خانه‌ها موجود است.

قابلیت ویژه‌ی Zumper.com که نام آن را Instarent گذاشته‌اند، این است که از میان خانه‌های منتخبی که تأییدیه‌ی کارشناسان این سایت را دارند و تور مجازی آنها هم موجود است، می‌توانید با پرداخت مبلغ کمی، خانه‌ی مدنظرتان را به مدت ۲۴ ساعت رزرو کنید تا از دسترس سایر مشتریان خارج شود. ظرف این مدت، در صورت موافقت مالک با درخواست اجاره‌ی شما، خانه به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری، به شما اجاره داده شود. چنانچه مالکِ خانه درخواست‌تان را رد کند، مبلغ پرداخت‌شده بابت رزرو، عودت داده نمی‌شود.

درباره مزایای زندگی در کانادا و معایب زندگی در کانادا بخوانید.

سایت RentFaster.ca برای اجاره خانه در کانادا
سایت RentFaster.ca برای اجاره خانه در کانادا

سایت RentFaster.ca برای اجاره خانه در کانادا

در RentFaster.ca فیلترهای گوناگونی برای محدود کردن نتایج جستجو وجود دارد، که عبارت‌اند از: نوع ملک (آپارتمان، کاندو، ویلایی، فضای اداری، اشتراکی، خانه‌ی سیار، پارکینگ، انبار، و غیره)، بازه‌ی قیمت اجاره، تعداد اتاق خواب، تعداد سرویس بهداشتی، امکانات موجود (گرمایش، برق، آب، تلویزیون، اینترنت)، مبله بودن یا نبودن، حیوانات خانگی مجاز (سگ، گربه)، مجاز بودن یا ممنوعیت سیگار کشیدن، پارکینگ (زیرزمینی، بیرون از محوطه، و غیره)، ویژگی‌های خانه (ظرفشویی، لباسشویی داخل واحد، لباسشویی مشترک، انباری داخل واحد، بالکن، شومینه، کولر، آسانسور، و غیره)، تاریخ در دسترس بودن ملک برای اجاره، بلندمدت یا کوتاه‌مدت بودن دوره‌ی اجاره.

RentFaster.ca محل ملک‌ها را روی نقشه هم نشان می‌دهد. ضمناً در این سایت می‌توانید جدول متوسط هزینه‌ی اجاره در شهرهای مهم کانادا را بر حسب تعداد اتاق خواب، و در هر شهر هم بر حسب نوع خانه‌ها (آپارتمانی، ویلایی و غیره) مشاهده کنید.

همچنین بخوانید: ایرانیان کانادا ، اقامت موقت کانادا ، وسایل لازم برای مهاجرت به کانادا

سایت PadMapper.com برای اجاره خانه در کانادا
سایت PadMapper.com برای اجاره خانه در کانادا

سایت PadMapper.com برای اجاره خانه در کانادا

PadMapper.com آپارتمان‌های اجاره‌ای در آمریکا و کانادا را پوشش می‌دهد. در PadMapper می‌توانید جستجوی خود را بر حسب بازه‌ی قیمتی، تعداد اتاق خواب، بلندمدت یا کوتاه‌مدت بودن دوره‌ی سکونت، نوع خانه (آپارتمان، کاندو، ویلایی، اتاق، و غیره)، تعداد سرویس بهداشتی، و امکان ورود حیوانات خانگی (سگ یا گربه) محدود کنید. علاوه بر این، در PadMapper می‌توانید روی نقشه محدوده‌ای را مشخص کنید تا فقط نتایج همان محدوده‌ی جغرافیایی نشان داده شود.

سایت WalkScore.com برای اجاره خانه در کانادا

سایت WalkScore.com برای اجاره خانه در کانادا

ویژگی WalkScore این است که بررسی می‌کند که یک ملک چقدر قابلیت پیاده رفتن تا رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، خواربارفروشی‌ها و سایر جاذبه‌های دور و برش را دارد. همچنین می‌توانید محل کار یا تحصیل خود را وارد کنید تا ببینید مسیر رفت ‌و آمدتان از آن ملک به چه شکل است.

همچنین درباره خرید از فروشگاه‌ های ارزان در کانادا بخوانید.

سایت RentBoard.ca برای اجاره خانه در کانادا

سایت RentBoard.ca برای اجاره خانه در کانادا

RentBoard.ca تعداد فیلترهای بسیار زیادی برای جستجو در نظر گرفته است. آیا به دنبال آپارتمانی با چشم‌اندازی زیبا، دارای تفرجگاه و پارکینگ، و نزدیک به دانشگاه‌تان هستید؟ RentBoard.ca به شما کمک می‌کند که آپارتمان دلخواه خود را پیدا کنید. این سایت برای اجاره‌کنندگانی که در جستجو برای خانه‌ی جدید، انتظارات خیلی خاصی دارند، جای خوبی خواهد بود.

کدام سایت های اجاره خانه در کانادا بهترند

اصولاً سایت‌هایی که آگهی‌های گسترده‌تر، امکانات بهتر و شرایط اطمینان‌بخش‌تری برای کاربران فراهم می‌کنند و از لحاظ ظاهر و سهولت کاربری هم وضعیت خوبی دارند، کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کنند. بنابراین سایت‌هایی که با اقبال کاربران مواجه شده‌اند، معمولاً از جنبه‌های مختلف خوب عمل کرده‌اند و قابل‌اعتمادترند. میزان اقبال کاربران اینترنت به یک سایت را می‌توان از روی رتبه‌ی الکسای (Alexa Rank) آن سایت فهمید.

سایت Alexa.com، سایت‌های اینترنتی جهان را برپایه‌ی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد صفحات بازدیدشده‌ی سایت، رتبه‌بندی می‌کند. ما رتبه‌ی سایت‌های معرفی شده در این نوشته را از Alexa.com استخراج کرده‌ایم و در جدول زیر، به ترتیب رتبه‌ای که در کشور کانادا دارند، آورده‌ایم:

آدرس وب‌سایترتبه‌ جهانیرتبه در کانادا
Kijiji.ca84321
Realtor.ca1,45928
Craigslist.org15985
Condos.ca18,978324
Rentals.ca29,095567
Zumper.com7,797568
RentFaster.ca47,462998
PadMapper.com30,3781,134
WalkScore42,4514,400
RentBoard.ca180,2556,329

اگرچه این رتبه‌بندی ملاک خوبی برای انتخاب سایت است، اما ممکن است شما بعضاً در وب‌سایت‌هایی که رتبه‌ی بالایی هم ندارند، خانه‌های مطلوبی پیدا کنید که در وب‌سایت‌های پرطرفدار‌تر آگهی نشده‌اند. سایت‌های خوبِ دیگر برای اجاره یا خرید خانه در کانادا را می‌توانید از طریق موتورهای جستجوی قدرتمند مانند گوگل و بینگ پیدا کنید.

بعضی از سایت‌ها، شهر یا منطقه‌ی خاصی را پوشش می‌دهند. بنابراین بهتر است موقع جستجو در گوگل یا سایر موتورهای جستجو، نام شهر، استان یا منطقه‌ی مورد نظر خود را هم بنویسید تا علاوه بر سایت‌های ملی (سراسری)، سایت‌های برترِ محلیِ فعال در این حوزه را نیز در نتایج جستجو ببینید. مثلاً در سایت torontorentals.com که مخصوص شهر تورنتو (و شهرهای ناحیه‌ی تورنتوی بزرگ) است، هزاران آگهی اجاره‌ی خانه ثبت شده است.

هزینه اجاره خانه در کانادا

در این بخش، میانگین اجاره‌بهای خانه در شهرهای مهم کانادا و همچنین در مناطق مختلفِ بعضی از شهرهای بزرگ این کشور را آورده‌ایم.

قیمت اجاره خانه در کانادا به تفکیک شهرها

هزینه ماهانه اجاره آپارتمان در کانادا در ماه مارس ۲۰۲۱ را برای شهرهای مهم این کشور می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید. قیمت‌ها بر حسب دلار کاناداست.

شهرآپارتمان نقلی ۱ خوابه۱ خوابه۲ خوابه۳ خوابه۴ خوابه و بیشتر
قیمت اجاره خانه در کلگری$972$1,156$1,491$1,646$2,295
قیمت اجاره خانه در ادمونتون$868$1,022$1,311$1,495$2,060
قیمت اجاره خانه در فورت مک ماری$1,028$1,291$1,540$1,967$2,803
قیمت اجاره خانه در گوئلف$1,252$1,550$1,720$1,850نامشخص
قیمت اجاره خانه در هلیفکس$1,178$1,110$1,520$1,687$700
قیمت اجاره خانه در همیلتون$980$1,365$1,847$2,036$2,363
قیمت اجاره خانه در کینگستون$1,112$1,342$1,485$1,761$1,977
قیمت اجاره خانه در لندن کانادا$964$1,091$1,386$1,761$1,601
قیمت اجاره خانه در میسیساگا$1,450$1,764$2,067$2,251$2,654
قیمت اجاره خانه در مونترال$1,057$1,430$1,960$2,306$2,526
قیمت اجاره خانه در نورث یورک$1,464$1,649$2,163$2,496$4,999
قیمت اجاره خانه در اتاوا$1,191$1,442$1,804$1,990$2,544
قیمت اجاره خانه در رد دیر$800$881$1,003$1,189$1,790
قیمت اجاره خانه در رجاینا$768$934$1,117$1,315$1,582
قیمت اجاره خانه در ساسکاتون$805$962$1,115$1,349$1,574
قیمت اجاره خانه در اسکاربرو$1,297$1,600$1,874$2,291$2,074
قیمت اجاره خانه در تورنتو$1,503$1,8052,312 $2,741$3,156
قیمت اجاره خانه در ونکوور$1,539$1,862$2,521$3,742$3,500
قیمت اجاره خانه در ویکتوریا$1,118$1,587$1,907$1,871$3,000
قیمت اجاره خانه در وینیپگ$866$1,157$1,427$1,735$1,635

درباره هزینه زندگی در کانادا بیشتر بخوانید.

قیمت اجاره خانه در تورنتو کانادا

جدول زیر میانگین قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف ناحیه تورنتو بزرگ واقع در استان آنتاریو در ماه مارس ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد. قیمت‌ها بر حسب دلار کانادا است.

منطقه۱ خوابه غیر مبله۲ خوابه غیر مبله۳ خوابه غیر مبله۱ خوابه مبله۲ خوابه مبله۳ خوابه مبله
مرکز شهر$1809$2445$2803$1900$2690$3127
نورث یورک$1750$2206$2653$1796$2282$2878
اتوبیکو$1748$2263$2643$1911$2556$2569
اسکاربرو$1580$1860$2260$1535$1957$2440
مارکام$1718$2164$2623$1944$2356$2667
میسیساگا$1693$2100$2407$1628$2040$2458
برامپتون$1468$1823$2315$1336$1572$2392
وان/ریچموند هیل$1665$2036$2774$1583$1943$2725

قیمت اجاره خانه در ونکوور کانادا

میانگین قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف ونکوور بزرگ واقع در استان بریتیش کلمبیا در ماه مارس ۲۰۲۱ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. قیمت‌ها بر حسب دلار کانادا است.

منطقه۱ خوابه غیر مبله۲ خوابه غیر مبله۳ خوابه غیر مبله۱ خوابه مبله۲ خوابه مبله۳ خوابه مبله
مرکز شهر$1985$2690$3300$2131$2811$3428
ونکوور جنوبی$1670$2125$2562$1852$2497$2725
برنابی$1718$2114$2477$1780$2294$2526
سوری$1280$1660$2161$1457$1933$2410
ریچموند$1646$2124$2760$1739$2261$2734
ونکوور شمالی$1960$2472$3247$2152$3090$3100
ونکوور غربی$1811$2718$3317$2125$2595نامشخص
کوکوئیت‌لام$1613$2080$2651$2048$2021$3050
نیو وست‌ مینستر$1579$1961$2736$1857$2287$2919

قیمت اجاره خانه در مونترال کانادا

میانگین قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف مونترال واقع در استان کبک در ماه مارس ۲۰۲۱ به شرح جدول زیر است. قیمت‌ها به دلار کانادا است.

منطقه۱ خوابه غیر مبله۲ خوابه غیر مبله۳ خوابه غیر مبله۱ خوابه مبله۲ خوابه مبله۳ خوابه مبله
پلاتو مونت رویال$1351$1947$2077$1630$2147$2286
مرکز شهر$1473$2070$2526$1714$2108$2543
سنن هنری – وست‌ مونت$1325$1850$2167$1446$2133$2201
وردان$1129$1479$1763$1294$1950$2017
نوتر دام دو گراس$1145$1483$1904$1125$1713$2198
کوت دِ نِژ$1154$1513$2033$1330$2144$1633
سَن لوران$987$1512$1764$1383$1866$2034
اونتسیک – کارتیه‌ ویل$929$1404$1629$1050$1544$1570

قیمت اجاره خانه در اتاوا کانادا

میانگین قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف اتاوا، پایتخت کانادا در ماه مارس ۲۰۲۱ را در جدول پایین ملاحظه می‌کنید. قیمت‌ها بر حسب دلار کانادا است.

منطقه۱ خوابه۲ خوابه
Sandy Hill$1,300$1,600
Centretown$1,499$1,875
Centretown West$1,649$1,875
Vanier$1,150$1,495
Lower Town$1,400$1,750
Hintonburg$1,524$2,013
Westboro$1,650$2,300
The Glebe$1,410$2,000
Byward Market$1,499$2,445
Downtown Ottawa$1,850$1,999
Carlington$1,315$1,420
Sheffield Glen$1,449$1,645
Alta Vista$1,275$1,528
New Edinburgh$2,908$3,298
Overbrooke$1,148$1,549
Centrepointe$1,645$1,899
Old Ottawa East$1,488$1,750
Heron Park$850$1,525
Heron Gate$1,169$1,349
Old Ottawa South$1,388$2,200
Lincoln Heights$1,379$1,594
Riverview$1,319$1,739
Blossom Park$915$1,475
Forbes$1,348$1,025
Bel Air Heights$1,299$1,549
Crystal Beach$1,399$1,589
Lebreton$1,795$2,600
Civic Hospital$1,399$2,295
Fairhaven$1,499$1,717
Carson Meadows$1,310$1,590
Beacon Hill$1,685$1,675
Parkway Park$1,449$1,649
Manor Park South$1,250$1,413
Mechanicsville$1,350$1,740
Michelle Heights$1,170$1,399
Craig Henry$1,525$1,800
Hunt Club South Industrial$945$2,000
Whitehaven$850$1,200
Lindenlea$1,490$1,725
Queensway Terrace South$1,299$1,700
Britannia$1,125$1,679
Hawthorne Meadows$1,399$1,735
Chapel Hill South$1,627$1,900

قیمت اجاره خانه در ادمونتون کانادا

در جدول زیر، میانگین قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف ادمونتون واقع در استان آلبرتا در ماه مارس ۲۰۲۱ نوشته شده است. قیمت‌ها به دلار کانادا است.

منطقه۱ خوابه۲ خوابه
Oliver$1,090$1,365
Downtown Edmonton$1,100$1,685
Queen Mary Park$860$999
Central McDougall$795$963
Strathcona$950$1,250
Garneau$1,014$1,347
Queen Alexandra$857$1,250
Inglewood$825$975
Eastwood$799$963
Canora$820$950
Boyle Street$849$1,080
Britannia Youngstown$850$950
King Edward Park$838$1,050
Westwood$825$987
Empire Park$1,024$1,169
Westmount$900$1,079
Glenwood$998$1,100
Cromdale$800$925
Kilkenny$903$971
Keswick$1,249$1,520
Windermere$1,273$1,388
Bonnie Doon$912$1,097
MacEwan$1,255$1,425
West Jasper Place$825$963
Callingwood South$907$1,012
Ritchie$875$1,050
Thorncliff$999$1,147
Allendale$825$975
Belvedere$850$985
Overlanders$999$1,199
Ermineskin$1,495$1,399
Blue Quill$997$1,290
Duggan$895$950
Elsinore$1,192$1,343
Crystallina Nera$1,200$1,269
Chappelle$1,095$1,275
Parkdale$1,030$1,350
Heritage Valley Town Centre$1,045$1,345
Evansdale$860$925
Montrose$915$900
Royal Gardens$1,039$1,170
The Hamptons$1,200$1,250
Pleasantview$997$1,099
Killarney$795$922
Spruce Avenue$1,195$1,223
Homesteader$1,150$1,400
Dunluce$949$997
Terwillegar South$1,149$1,300
Prince Rupert$850$1,100
McKernan$890$1,250
Clareview Town Centre$550$1,323
Kirkness$854$1,150
Rutherford$1,147$1,310
West Meadowlark Park$925$1,025
Aldergrove$1,189$1,055
McQueen$925$987
Bisset$925$1,175
Allard$835$1,175
Tipaskan$895$950
Blue Quill Estates$995$1,095
Brander Gardens$947$1,221
Larkspur$1,150$1,225
Summerside$1,145$1,341
Skyrattler$995$1,198
Balwin$800$925
Beaumaris$995$995
Alberta Avenue$850$900
La Perle$750$1,300
Sherbrooke (شربروک)$775$1,125
Calder$899$1,050
Ambleside$1,095$1,325
Ottewell$975$1,175
Kensington$995$950
Belmead$949$1,100
Terrace Heights$850$1,025
Lauderdale$820$970

قیمت اجاره خانه در کلگری کانادا

میانگین قیمت اجاره آپارتمان در مناطق مختلف کلگری واقع در استان آلبرتا در ماه مارس ۲۰۲۱ مطابق جدول زیر است. قیمت‌ها بر حسب دلار کانادا است.

منطقه۱ خوابه۲ خوابه
Beltline$1,200$1,448
Downtown Calgary$1,177$1,480
Mission$1,100$1,542
Bankview$975$1,263
Skyview Ranch$1,170$1,433
Sunalta$999$1,299
Varsity$1,123$1,477
Haysboro$1,150$1,350
Crescent Heights$1,100$1,225
Mount royal$1,073$1,295
Acadia$1,000$1,075
The Properties$1,000$1,180
Kingsland$1,097$1,214
Bridgeland$1,150$2,050
Altadore$1,400$1,999
South Calgary$875$1,325
Thorncliffe$1,119$1,375
Windsor Park$1,150$1,950
Radisson Heights$1,149$1,349
Bowness$925$1,138
Sunnyside$938$1,495
Palliser$1,156$1,618
University Heights$1,179$1,219
Capitol Hill$1,065$1,275
Glenmorgan$1,053$1,247
Spruce Cliff$1,239$1,750
Forest Heights$875$1,125
Glenbrook$1,049$1,295
Quarry Park$1,359$1,574
Rosscarrock$1,050$1,199
Lakeview$1,045$1,195
Inglewood$1,340$1,600
Auburn Bay$1,325$1,500
Banff Trail$972$1,399

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم در کانادا خانه برای اجاره پیدا کنم؟

برای پیدا کردن خانه‌ی اجاره‌ای می‌توانید به یکی از روش‌های زیر اقدام کنید:
1. از یک مؤسسه‌ی خدمات مهاجرتی مانند تراست مشاوره بگیرید.
2. در بین آگهی‌های ثبت شده در سایت‌های اینترنتی اجاره‌ی خانه به جستجو بپردازید.
3. از دوستان و آشنایان مطلعی که احیاناً در آنجا دارید سؤال کنید تا جاهایی را به شما معرفی کنند.
4. به بنگاه‌های مشاور املاک شهری که قصد اجاره کردن خانه در آن را دارید، مراجعه کنید.
5. نگاهی به آگهی‌های اجاره‌ی خانه در روزنامه‌ها بیندازید.
6. در شهر بگردید تا خانه‌هایی را که علامت «اجاره‌ای» (For Rent) در مقابل آنها نصب شده است، پیدا کنید.
7. اگر دانشجو هستید از دانشگاه یا کالج خود درباره‌ی محل‌های سکونتِ استیجاریِ دانشجویی در بیرون از دانشگاه راهنمایی بگیرید.

آیا می‌توانم در سایت ها خانه ای برای اجاره کوتاه مدت پیدا کنم؟

بله. بعضی از مالکان، اجاره‌ی کوتاه‌مدت را هم می‌پذیرند. در خیلی از سایت‌ها هم می‌توانید موقع جستجو، گزینه‌ی short-term را انتخاب کنید تا فقط آگهی‌هایی که این امکان را دارند، به شما نشان داده شود.

کاندو چیست؟

کاندو (condo)، که مخفف کاندومینیوم (condominium) است، از نظر فیزیکی همان آپارتمان است. تفاوت کاندو و آپارتمان، فقط در نوع مالکیت آنهاست. در یک مجتمع مسکونی اگر هر واحد مسکونی، مالکی مجزا داشته باشد، به هر یک از این واحدها کاندو گفته می‌شود (به کل مجتمع مسکونیِ اینچنینی هم کاندو می‌گویند). در حالی که اگر تمام واحدهای یک مجمتع مسکونی، به طور یکجا تحت مالکیت یک (یا چند) فرد یا شرکت باشد، واحدهای چنین مجتمعی، آپارتمان نامیده می‌شود.

گران‌ترین شهرهای کانادا چه شهرهایی هستند؟

طبق گزارش lamerceria.ca، از گران‌ترین شهرهای کانادا به موارد زیر میتوان اشاره کرد:
۱ـ تورنتو، انتاریو
۲ـ ونکوور، بریتیش کلمبیا
۳ـ یلو نایف، سرزمین‌های شمال غرب
۴ـ میسیساگا، انتاریو
۵ـ ویکتوریا، بریتیش کلمبیا
۶ـ کلگری، آلبرتا
۷ـ رجاینا، ساسکاچوان
۸ـ سینت جانز، نیوفاندلند و لابرادور
۹ـ ادمونتون، آلبرتا
۱۰ـ اتاوا، انتاریو

در بین شهرهای بزرگ کانادا، کدام شهرها ارزان‌ترند؟

بر اساس گزارش سایت immigroup.com، در بین شهرهای بزرگ و خوب این کشور، شهرهای زیر ارزان‌تر از بقیه هستند:
۱ـ شربروک، کبک
۲ـ لندن، انتاریو
۳ـ وینیپگ، مانیتوبا
۴ـ مونکتون، نیو برانزویک
۵ـ کیچنر، انتاریو
۶ـ ساسکاتون، ساسکاچوان
۷ـ رجاینا، ساسکاچوان
۸ـ سینت جان، نیو برانزویک
۹ـ کلگری، آلبرتا
۱۰ـ ادمونتون، آلبرتا
۱۱ـ کینگستون، انتاریو
۱۲ـ هالیفاکس، نووا اسکوشیا

نا امن ‌ترین شهرهای کانادا کدام‌اند؟

طبق گزارش سالانه‌ی Maclean از ناامن‌ترین مکان‌های کانادا در سال ۲۰۲۰ به نقل از dailyhive.com، شهرهای زیر، خطرناک‌ترین شهرهای کانادا هستند:
۱ـ تامپسون، مانیتوبا
۲ـ بَتل‌فورد شمالی، ساسکاچوان
۳ـ پورتاژ لا پرری، مانیتوبا
۴ـ پرینس آلبرت و حومه، ساسکاچوان
۵ـ کوئینل، بریتیش کلمبیا
۶ـ وتاسکیوین، آلبرتا
۷ـ سِلکِرک، مانیتوبا
۸ـ تِرِس، بریتیش کلمبیا
۹ـ ویلیامز لیک، بریتیش کلمبیا
۱۰ـ تیمینز، انتاریو

دیدگاهتان را بنویسید