مکانیک خودرو در کانادا

مکانیک خودرو در کانادا

آیا می‌خواهید به عنوان یک مکانیک خودرو، سالانه نزدیک به 100 هزار دلار درآمد داشته باشید!؟ در این صورت، کانادا بهترین مکان برای اقامت و کار شما خواهد بود. طبق IBISWorld، درآمد صنعت مکانیک خودرو، سالانه 11 میلیارد دلار در کاناداست. با دریافت ویزای کار به عنوان مکانیک خودرو در کانادا می‌توانید آینده درخشانی برای خود و خانواده‌تان بسازید.

خوشبختانه کشور کانادا در حال حاضر درخواست‌های اتباع خارجی باتجربه و آموزش دیده به عنوان مکانیک خودرو یا تکنسین‌های خودرو که به دنبال کار و اقامت در کانادا هستند را می‌پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همین الان با کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

اگر در حرفه مکانیک خودرو مهارت کافی دارید و یا از این حرفه لذت می‌برید می‌توانید برای گذراندن دوره مکانیک خودرو در کانادا اقدام کنید و سپس به عنوان متخصص در این زمینه در کانادا مشغول به کار شوید و از این طریق اقامت کانادا را نیز دریافت کنید. ما در سازمان مهاجرتی تراست در این راه به شما کمک خواهیم کرد.

در ادامه در خصوص شرایط اخذ مجوز در رشته مکانیک خودرو برای کار در استان‌های مختلف کانادا و همینطور نحوه دریافت ویزا به عنوان مکانیک خودرو در این کشور را توضیح می‌دهیم.

کدام برنامه مهاجرتی کانادا برای من مناسب است؟

خلاصه پادکست

مشخص کردن بهترین روش، به رزومه و شرایط شما وابسته است. در ادامه به شرح شرایط هر روش بصورت جداگانه، می پردازیم:

 • تحصیلی: سن کمتر از 27 سال، نبود سابقه کار، تمکن مالی شامل شهریه یک سال دانشگاه بعلاوه هزینه زندگی(بین 13 تا 15 هزار دلار کانادا)
 • اکسپرس اینتری: سن کمتر از 32 سال، آیلتس جنرال 7 به بالا، مدرک کارشناسی ارشد، سابقه کار مناسب، تمکن مالی شامل هزینه زندگی برای یک نفر حدود 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • برنامه های استانی کانادا: سن کمتر از 45 سال، دارای سابقه کار و مدرک تحصیلی، آیلتس جنرال حدود 6، تمکن مالی 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • کارآفرینی: دارای سابقه کار مدیریتی، سرمایه و تخصص بالا، تمکن مالی حدود 300هزار دلار کانادا

اگر دانستن روش های دیگر مهاجرت به کانادا برای شما جذاب است میتوانید مقاله انواع روش های مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

برای مکانیک خودرو شدن در کانادا چه کاری باید انجام داد

شاید تعجب کنید که شرایط اخذ ویزای کار در کانادا به عنوان مکانیک خودرو در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است مثلا روند کار در  بریتیش کلمبیا یا نوا اسکوشیا تا حدودی با یکدیگر متفاوتند. بنابراین مهم است بدانید در منطقه‌ای که می‌خواهید در آن مشغول به کار شوید چه مدارک و اقداماتی لازم است. در ادامه به شما خواهیم گفت که برای مکانیک خودرو شدن در کانادا، کدام استان‌ها به گواهینامه نیاز دارند.

صدور گواهینامه برای مکانیک خودرو در کانادا

از آنجا که اتومبیل‌ها از نظر فنی روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند و از سیستم‌های پیچیده رایانه‌ای و الکترونیکی برخوردارند، بنابراین مکانیک خودرو باید با تکنولوژی روز دنیا در صنعت خودروسازی همگام باشد. برای تمکانیک خودرو شدن در کانادا ، معمولاً باید یک دوره کارآموزی ثبت شده را که ترکیبی از تجربه کار عملی با دستمزد و گذراندن دوره آموزشی در آموزشگاهی حرفه‌ای را به پایان برسانید. به طور معمول، یادگیری رشته مکانیک خودرو در کانادا حدود چهار سال طول می‌کشد. در حالی که روند کار بین استان‌ها و مناطق تا حدودی متفاوت است، اما مراحل کلی یکسان خواهد بود.

همچنین به خاطر داشته باشید که اخذ گواهینامه در یک استان لزوماً به این معنی نیست که می‌توانید به عنوان مکانیک در استان دیگر نیز مشغول به کار شوید. برای این منظور باید در امتحان بین استانی (interprovincial exam) شرکت کنید. با قبولی در این آزمون، تأییدیه Red Seal endorsement خود را دریافت خواهید کرد که اجازه می‌دهد اعتبار شما در هر جای کانادا به رسمیت شناخته شده و مورد قبول واقع شود.

شایان ذکر است در استان‌هایی مانند بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، یوکان، مناطق شمال غربی و نوناووت صدور گواهینامه برای تکنسین‌های خدمات خودرویی در دسترس است ولی از نظر قانونی الزامی بر وجود آن نیست. غیر از مناطق فوق در استان‌های دیگر کانادا مانند انتاریو، آلبرتا، کبک، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و … برای مکانیک خودرو حتما به اخذ گواهینامه و مجوز احتیاج خواهید داشت.

درآمد مکانیک خودرو در کانادا

برای اغلب افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار به عنوان مکانیک خودرو در کانادا هستند مهم است که اول از هر چیز بدانند درآمد مکانیک خودرو در کانادا چقدر است؟ باید گفت حقوق و دستمزد برای تکنسین‌های خدمات خودرو در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. بر اساس مقاله‌های منتشر شده، مکانیک خودرو در کانادا هر ساله با توجه به تجربه و استان یا قلمرو محل اقامت خود در کانادا چیزی حدود 24،960 تا 100،630 دلار کانادا درآمد دارد.

همچنین بالاترین درآمد متوسط برای مکانیک خودرو در کشور کانادا ​​به سرزمین‌های شمال غربی با حدود 74،090 دلار کانادا، آلبرتا با حدود 62،400 دلار کانادا و بریتیش کلمبیا حدود 58،240 دلار کانادا تعلق دارد.

درباره میانگین حقوق در کانادا بیشتر بخوانید.

روش های دریافت ویزای کار برای مکانیک خودرو در کانادا

در حال حاضر مکانیک خودرو در کانادا تقاضای زیادی دارد. از این رو روش‌های زیادی برای دریافت ویزای کار از طریق این مهارت وجود دارد که در ادامه به سه روش مهم آن اشاره خواهیم کرد. پس از اخذ ویزا، متقاضیان واجد شرایط و خانواده‌هایشان می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 • برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا

به عنوان مکانیک خودرو، از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا که با سیستم Express Entry (ویزای اکسپرس اینتری کانادا) مدیریت می‌شود، می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. مکانیک تحت Major Group 73 قرار دارد که شامل کلیه معاملات نگهداری و بهره‌برداری تجهیزات است. برای شرکت در این برنامه باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی حداقل به مدت 1 سال یا گواهی صلاحیت از سازمانی استانی.
 • برخورداری از مهارت خوب در زبان انگلیسی یا فرانسه (سطح 4 برای نوشتن + خواندن و 5 برای گوش دادن + صحبت کردن).
 • داشتن حداقل 2 تا 3 سال سابقه کار و داشتن مهارت و تجربه کاری.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزا و اقامت کانادا به عنوان مکانیک خودرو، از طریق برنامه نیروی متخصص ماهر فدرال کانادا می‌توانید با سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

درباره ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا و ویزای نیروی متخصص فدرال و ویزای کار در کانادا بیشتر بخوانید.

 • سیستم Express Entry

سیستم Express Entry، برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا را مدیریت می‌کند و هدف آن کمک به کارگران ماهر است که می‌خواهند در کانادا کار کنند. این برنامه براساس سیستمی مبتنی بر نقطه شناخته می‌شود که به CRS (سیستم رتبه‌بندی جامع) معروف است و برنامه مهاجرتی را بر اساس عواملی مانند سن، مهارت، تحصیلات و همچنین میزان سابقه کار رتبه‌بندی می‌کند. هنگامی که در سیستم Express Entry، به صورت آنلاین ثبت‌نام می‌کنید وارد قرعه کشی می‌شوید که هر 2 هفته یکبار انجام می‌شود. سپس داوطلبان با بالاترین امتیاز برای دریافت ITA (دعوت به درخواست) برای اخذ اقامت دائم در کانادا انتخاب می‌شوند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزا و اقامت کانادا به عنوان مکانیک خودرو، از طریق سیستم Express Entry، می‌توانید با سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

 • برنامه نامزدهای استانی

برنامه نامزدهای استانی این امکان را می‌دهد تا در صورت برخورداری از مهارت و داشتن پیشنهاد شغلی معتبر که در استان و یا قلمرو خاصی مورد تقاضاست، در کانادا کار کنید. هر استان PNP خاص خود را دارد که برای پاسخگویی به نیازهای خاص بازار کار همان منطقه طراحی شده است. بنابراین، ممکن است مکانیک خودرو در آلبرتا، ساسکاچوان یا مانیتوبا تقاضا داشته باشد و یا مثلا، احتمال دارد مکانیک خودرو در انتاریو مورد تقاضا نباشد.

البته لیست‌های شغلی متقاضی مکانیک خودرو در کانادا به طور منظم تغییر می‌کنند. بنابراین اطمینان از داشتن اطلاعات به روز این لیست‌ها قبل از اقدام به اخذ ویزا در منطقه‌ای خاص حائز اهمیت است. برای آگاهی از جدیدترین تغییرات لیست‌های شغلی استان‌های مختلف کانادا می‌توانید با وکلا و کارشناسان با تجربه ما در سازمان مهاجرتی تراست در ارتباط باشید.

درباره طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) و برنامه های مهاجرت استانی کانادا بیشتر بخوانید.

شایان ذکر است اگر با درخواست شما در یکی از استان‌های کانادا موافقت شود، موفق به کسب نامزدی استانی این کشور خواهید شد که  600 امتیاز به امتیاز CRS شما می‌افزاید و در نتیجه دریافت ITA برای اخذ اقامت دائم کانادا را عملاً تضمین می‌کند.

اخذ اقامت کانادا به عنوان مکانیک خودرو

پیمایش در سیستم مهاجرت کانادا برای اخذ اقامت کاری می‌تواند پروسه‌ای طولانی و پیچیده باشد. زیرا با داشتن تعداد زیادی فرم و اسناد برای تکمیل و همینطور اهمیت ارسال آن‌ها در تاریخ مشخص، قطعا اگر تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید برنامه مهاجرتی شما با شکست مواجه خواهد شد. کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی تراست آماده ارزیابی صلاحیت شما برای اخذ ویزا با مهارت مکانیک خودرو و مهارت‌های دیگر در کانادا هستند. آن‌ها همچنین به بازبینی کلیه اسناد و ارائه به موقع اسناد تکمیل شده از طرف شما برای اخذ ویزای کار کانادا کمک می‌کنند.

استفاده از خدمات ما در دفتر حقوقی مهاجرتی تراست نه تنها بهترین فرصت ممکن را برای دریافت ITA فراهم بلکه کل فرآیند را ساده و بدون استرس می‌کند. به این ترتیب در حالی که شما شغل رویایی خود را در کانادا انتخاب می‌کنید با کمک ما می‌توانید سریع‌تر به اهداف خود برای مهاجرت برسید. همین الان فرم ارزیابی صلاحیت موجود در سایت سازمان مهاجرتی تراست را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • احمد زارعی

  سلام بنده مکانیک آفرود ۴۲ ساله دارای دو فرزند زیر ۱۸ سال می‌باشم. دارای ۲۰ سال سابقه کار مکانیکی هستم. میخواستم برای اقامت کانادا از این طریق اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس تراست

   با سلام. نیاز است اطلاعات بیشتری از جمله تحصیلات و اطلاعات بیشتر از سابقه تان اعلام بفرمایید تا بهترین روش مهاجرتی را خدمت تان اعلام کنیم؛ اما بصورت کلی از طریق جاب آفر و یا راه اندازی بیزینس می توانید جهت مهاجرت اقدام فرمایید.