برنامه های مهاجرت استانی کانادا

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

برنامه ی مهاجرتی جذب سریع سرمایه های انسانی متخصص یا اکسپرس انتری برای گسیل مهاجرین توانمند و متخصص در چهار دسته بندی مختلف ایجاد شده است. در این صفحه قصد داریم به دسته چهارم، برنامه های استانی یا به اختصار PNP  بپردازیم و شرایط و مراحل درخواست مهاجرت از این طریق را بررسی کنیم. پس با تراست همراه باشید.

برنامه جذب اکسپرس انتری کانادا – برنامه های استانی چیست؟

 برنامه های مهاجرت استانی امکانات مهاجرتی ای هستند که سازمان مهاجرت کانادا به دولت های محلی داده است تا بتوانند نیازهای نیروهای انسانی خود را از نیروهای خارجی تامین کنند. در این سیستم، ادارات مهاجرت ایالت ها (بجز ایالت کبک Quebec و منطقه ی نوناوت Nunavut که ادارات مهاجرتی مستقلی دارند) می توانند افرادی را که به وجود آنها در آن استان نیاز است را به سازمان مهاجرت کانادا معرفی کنند و به واسطه ی معرفی نامه ی آنها، سازمان مهاجرت کانادا برای آنها اقامت دائم صادر خواهد کرد. این انتخاب نیرو و معرفی مهاجران توسط استان ها از طرق مختلفی انجام می شود که در این صفحه، به انتخاب نیروهای انسانی کاری در سیستم اکسپرس انتری خواهیم پرداخت.

به طور کل در سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری، متقاضیان ابتدا شرایط خود را اعلام کرده و امتیاز مهاجرتی طبق شرایط خود دریافت می کنند. افرادی که امتیاز دریافتیشان بالاتر از حد مشخصی باشد، در لیست انتظار برای انتخاب شدن (Selection Pool) قرار خواهند گرفت. حال، این کارفرمایان، دولت فدرال و ادارات مهاجرت استانی هستند که از این لیست نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب می کنند. در دسته ی برنامه های استانی سیستم اکسپرس انتری نیز این استان های کانادا هستند که یا با هماهنگی قبلی و توسط درخواست کارفرمایان محلی و یا طبق برآورد های نیاز نیرو کاری کاندیدا های مهاجرتی را از این لیست انتظار انتخاب می کنند و برای آنها دعوت نامه ی مهاجرت ارسال می کنند.

نکته ای که حائز اهمیت این است که ویزا هایی که به واسطه ی برنامه های مهاجرتی استان صادر می شوند مشروط بر اسکان و کار در استان و محل تعیین شده است و متقاضی موظف خواهد بود که با ویزای اقامت دائم خود، حداقل 75% از زمان خود را در محدوده ی مشخص شده کاری خود سپری کند. اما این امکان برای دارندگان ویزا های اقامت دائم مشروط وجود دارد که بعد از حداقل 5 سال اقامت و کار در محل مشخص شده، درخواست شهروندی خود را به سازمان مهاجرت کانادا بدهند و پس از دریافت پاسپورت کانادایی، تمامی محدودیت های اسکان و کاری را رفع کنند.

برنامه های استانی کانادا چگونه کار می کنند؟

برنامه ی جذب اکسپرس انتری کانادا

راه هایی که برای ثبت نام در برنامه های استانی کانادا پیش روی شما است بسته به استان مورد نظر شما متفاوت است. ابتدا شما باید به سایت ادارات مهاجرتی هر استان مراجعه کنید و قواعد و قوانین، سیستم های نمره دهی منحصر به فرد، نیاز های اعلام شده، روال های ثبت نام و مدارک مورد نیاز اطلاع دقیق پیدا کنید.

شما می توانید برای اطلاع از کلیات برنامه های استانی به روش های مهاجرت از طریق برنامه های استانی را مطالعه کنید. 

 همین طور شما می توانید در این صفحه از سایت سازمان مهاجرت کانادا لیست استان ها و سایت های ادارات مهاجرتی هر یک را پیدا کنید.

برای ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری دسته ی مهاجرت استانی، ابتدا شما باید اطمینان حاصل کنید که آیا استان مورد نظر به شما احتیاج دارد و آیا به شما دعوت نامه ارسال خواهد کرد یا خیر. برای این شما باید ارتباط خود را در مرحله ی اول با ادارات مهاجرت استان مورد نظر برقرار کنید و سپس در سامانه ی اکسپرس انتری ثبت نام کنید.

ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری برای دسته متقاضیان برنامه های مهاجرتی

دو راه برای ثبت نام برای برنامه های استانی در سیستم اکسپرس انتری وجود دارد شما می توانید هر یک از این راه ها را طی کنید.

با اداره مهاجرت استانی مقصد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید

در این روش شما ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که استان مورد نظرتان برای جذب شما تمایل دارد یا خیر و پس از مثبت بودن پاسخ این سوال، حساب اکسپرس انتری خود را بسازید. درصورتی که از طرف یکی از کارفرمایان استان مورد نظر خود، درخواست کاری‌ای دارید، پس از همکاری با کارفرما و اداره مهاجرت استان مورد نظر، احتمال تایید شدن درخواست خود را جویا شوید. درصورتی که استان مورد نظر انتخاب شما در سیستم اکسپرس انتری را اعلام کرد، سپس باید حساب کاربری خود در سامانه اکسپرس انتری را ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب باید منتظر تایید نهایی در سامانه اکسپرس انتری بمانید. و در صورت موافقت، پاسخ خود را از طریق همین سامانه اعلام کنید.

در سامانه اکسپرس انتری، علاقه خود برای انتخاب در یک استان به خصوص را مشخص کنید.

برنامه های استانی کانادا

شما می توانید ابتدا پروفایل اکسپرس انتری خود را ایجاد کنید و مسیر برنامه های استانی را انتخاب نمایید. در قسمتی از سامانه شما باید استانی را که مد نظرتان است را مشخص کنید.

سپس باید مرتباً پروفایل اکسپرس انتری خود را چک کنید و منتظر بمانید تا استان مورد نظرتان به شما اعلام تمایل کند. در صورتی که اعلام تمایل استان مورد نظرتان به صورت Notification در سامانه اکسپرس انتری را مشاهده کردید باید بلافاصله با اداره ی مهاجرت استان تماس حاصل کنید. پس استان مورد نظر از شما خواهد خواست که در سامانه ی اکسپرس انتری برنامه ی استانی منحصر به استان ثبت نام کنید تا استان مجدداً شرایط شما را بررسی کند. در صورتی که شرایط شما توسط اداره مهاجرت استان مورد تایید قرار گرفت، شما در سیستم اکسپرس انتری سایت سازمان مهاجرت کانادا انتخاب خواهید شد.

اعلام نیازی که استان مورد نظر برای شما فرستاده است تنها به صورت امتیاز مثبت برای شما محسوب می شود و نهایتاً سازمان مهاجرت کانادا است که با بررسی شرایط شما و اعطای نمره مهاجرتی در سیستم اکسپرس انتری از 600 نمره، به صورت رقابتی از بین متقاضیان انتخاب می کند. اما در نظر داشته باشید وجود معرفی نامه از اداره مهاجرتی استان مورد نظر شانس انتخاب شدن شما را بسیار افزایش خواهد داد.

پس از آنکه از لیست انتظار انتخاب شدید، دعوت نامه ثبت نام برای دریافت ویزای اقامت دائم برای شما ارسال می شود. شما پس از دریافت این دعوت نامه 60 روز فرصت خواهید داشت که مدارک خود را برای ثبت درخواست ویزای اقامت دائم اکسپرس انتری ارسال کنید. این مدارک حاوی ارسال فیش های پرداخت هزینه های بررسی و صدور ویزا است که چیزی در حدود 1500 دلار کانادا برای یک نفر خواهد بود.

ثبت نام مستقیم در سایت اداره مهاجرتی استان مورد نظر برای مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری

دقت کنید که ادارات مهاجرتی استان های کانادا سیستم امتیاز دهی متفاوتی نسبت به سازمان مهاجرت فدرال کانادا دارند و برای اینکه بخواهید ثبت نام مستقیم انجام دهید باید از سیستم نمره دهی و ارزیابی استان آگاه شوید. برای این کار باید به وب سایت اداره مهاجرت استان مورد نظر مراجعه کنید و قوانین امتیاز دهی آنها را مطالعه و بررسی کنید.

برای ثبت نام مستقیم از مسیر اکسپرس انتری برنامه های استانی مراحل زیر را باید طی کنید.

 • در برنامه های مهاجرت استانی PNP ایالت مورد نظر ثبت نام کنید
 • تمامی پیش نیازهای ارزیابی و بررسی استان مورد نظر برای برنامه ی اکسپرس انتری را تامین نمایید
 • در سیستم امتیاز دهی استان امتیاز قابل قبول را دریافت نمایید
 • اگر شما توسط اداره ی مهاجرتی استان مورد انتخاب شوید معرفی نامه ی PNP دریافت خواهید کرد
 • با در دست داشتن معرفی نامه ی PNP برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا به صورت حضوری اقدام نمایید

این موضوع را در نظر داشته باشید که این مسیر از مسیر اکسپرس انتری فدرال زمان بیشتر خواهد گرفت و روند مهاجرتی زمان‌برتری خواهد داشت.

 پس از آنکه معرفی نامه انتخاب استانی خود را دریافت کردید باید چه کار کنید؟

زمانی که معرفی نامه ی PNP خود را از استان مورد نظر خود دریافت کردید می توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا ثبت نام کنید. این معرفی نامه به این معنی است که یکی از استان های کانادا از سازمان مهاجرتی فدرال کانادا درخواست مساعدت برای اعطای ویزای اقامت دائم برای شما را می کند چرا که این استان به وجود و تخصص شما نیاز دارد. اما تصمیم گیری نهایی با سازمان مهاجرت کانادا است و دریافت دعوت نامه به معنی دریافت ویزا نیست. برای این منظور باید پیش نیازهای سازمان مهاجرت کانادا برای دریافت ویزای اقامت دائم برنامه های استان را تامین کنید.

پیش نیازهای صدور ویزای برنامه های استانی کانادا

ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری برای دسته ی متقاضیان برنامه های مهاجرتی

برای ثبت نام در برنامه های مهاجرت استانی کانادا PNP باید مدارک و موارد زیر را تامین نمایید:

 • یک نسخه کپی از مدارک مسافرت ها خارجی قبلی و پاسپورت از تمامی صفحات
 • مدرک Certificat de Sélection du Québec (CSQ) اگر برای استان کبک اقدام می نمایید
 • معرفی نامه ی PNP مبنی بر انتخاب شدن از طرف استان مقصد
 • مدرک آزمون زبان انگلیس یا فرانسوی
 • گواهی تولد و شناسنامه
 • سند ازدواج یا طلاق در صورتی که وجود داشته باشد
 • سند فوت همسر پیشین در صورتی که وجود داشته باشد
 • مدارک موجود برای فرزندان از قبیل گواهی تولد، شناسنامه، گواهی حضانت و گواهی های سرپرستی در صورتی که وجود داشته باشند
 • مدارک مربوط به محل اسکان سالهای اخیر متقاضی از قبیل سند یا اجاره نامه
 • گواهی عدم سوء پیشنیه از پلیس کشور محل اقامت که بیش از 6 ماه از زمان صدور آن نگذشته باشد
 • عکس با شرایط مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا.
 • رسید های پرداخت هزینه های بررسی پرونده و صدور ویزا.

فرم های مورد نیاز برای درخواست ویزای برنامه های استانی

 • فرم عمومی بررسی صدور ویزا های کانادا (IMM 0008)
 • فرم Schedule A اظهار پیشینه (IMM 5669)
 • فرم اطلاعات تکمیلی خانوادگی (IMM 5406)
 • فرم Schedule 4: مهاجرت اقتصادی: برنامه های استانی (IMM 0008 SCHEDULE 4)
 • در صورت تناسب با شرایط: فرم Schedule 4A : مهاجرت اقتصادی: برنامه های استانی: متقاضیان سرمایه گذاری (IMM 0008 SCHEDULE 4A)
 • فرم تکمیلی برای اطلاعات سفر های پیشین (IMM 5562)
 • فرم طلاق برای مهاجرت فردی (IMM 5604)
 • فرم افراد وابسته یا ضمیمه (IMM 0008DEP)
 • فرم اعلام زندگی مشترک (IMM 5409)
 • فرم وکالت نامه به نماینده متقاضی (IMM 5476)

سوالات متداول

نامزدی استانی بریتیش کلمبیا چیست؟

برنامه ای که از طریق آن استان بریتیش کلمبیا می تواند مهاجرین را برای رفع نیازهای بازار کار و اقتصاد استان کاندید کند.

چگونه می توانم برای برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا اپلای کنم؟

در این سیستم، متقاضیانی که از طریق 2  مسیر اصلی مهاجرتی زیر اقدام کرده باشند، پذیرش می شوند
مهاجرت از طریق تخصص
مهاجرت از طریق کارآفرینی

طرح جریان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص چیست؟

این جریان مهاجرتی مختص کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی است که در مشاغلی با سطوح متفاوت تخصص (طبق سیستم طبقه بندی ملی مشاغل) کار می کنند. این جریان به 5 برنامه تقسیم می شود:
برنامه کارگران ماهر
برنامه متخصصان بهداشت
برنامه فارغ التحصیلان بین المللی
برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی
برنامه کارگران مبتدی و نیمه ماهر

در برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا به چه کسی متخصص بهداشت گفته می شود؟

اید در حوزه های زیر فعالیت داشته باشید تا بتوانید به عنوان متخصص بهداشت در برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا شرکت کنید:
پزشک
متخصص
پرستار دیپلمه دارای پروانه رسمی
پرستار بخش روانی دارای پروانه رسمی
پرستار متخصص
ماما
متخصصان بهداشتی متفقین همچون
متخصص سونوگرافی تشخیصی بالینی
داروسازان بالینی
تکنسین علوم آزمایشگاهی
تکنسین تکنولوژیست رادیولوژی
فیزیوتراپیست یا کار درمانگر

جریان مهاجرت کارآفرینی چیست؟

این جریان مختص افرادی است که قصد دارند در بریتیش کلمبیا سکونت کرده و سرمایه گذاری کنند. این جریان به 2 مقوله تقسیم می شود:
مقوله کارآفرینی
مقوله پروژه های استراتژیک

برنامه نامزدی استانی مانیتوبا چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن استان مانیتوبا می تواند مهاجرین بالقوه را با توجه به نیازهای استان انتخاب کند.

فرآیند برنامه نامزدی استانی مانیتوبا را توضیح دهید؟

برنامه نامزدی استانی مانیتوبا شامل 4 جریان اصلی مهاجرت است:
جریان آموزش بین المللی
جریان سرمایه گذار تجاری
جریان کارگر ماهر
جریان کارگر ماهر خارجی

جریان مهاجرت کارگر ماهر خارجی چیست؟

این جریان مهاجرتی مختص کارگران ماهر خارجی است که قصد زندگی و کار در استان مانیتوبا دارند. اساس کار جریان مهاجرت کارگر ماهر، سیستم اظهارعلاقه مندی است و به 2 مقوله اصلی تقسیم می شود:
کارگر ماهر در مانیتوبا
کارگر ماهر خارجی
از طریق این جریان، برنامه نامزدی استانی مانیتوبا کارگران باتجربه بین المللی که تجربه لازم برای بازار کار محلی دارند را انتخاب کرده تا برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کرده و در مانیتوبا ساکن شوند.
هدف جریان کارگر ماهر خارجی کشورهایی است با کارگران خارجی با تجربه تا نیازهای بازار کار مانیتوبا را برطرف کنند. برنامه نامزدی استانی مانیتوبا کاندیداهایی که از حمایت خانواده و دوستان در این استان برخوردار بوده، تجربه کاری و یا تحصیلی در این استان دارند، و به عنوان بخشی از طرح ابتکاری استخدام استراتژیک دعوتنامه دریافت می کنند را انتخاب می کند.
در تغیییرات جدید برنامه نامزدی استانی مانیتوبا، 2 جریان مهاجرتی از 4 برنامه تشکیل شده است:
برنامه تجربه کاری مانیتوبا
برنامه استخدام مستقیم از طرف کارفرما
برنامه اکسپرس انتری مانیتوبا
برنامه سرمایه انسانی

جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا چیست؟

جریان سرمایه گذار تجاری برنامه نامزدی استانی مانیتوبا مختص افرادی است که علاقه مند به زندگی و سرمایه گذاری در مانیتوبا هستند. اساس این برنامه سیستم اظهار علاقه مندی است. متقاضیان برای شرکت در این برنامه اظهار علاقه مندی کرده و متقاضیانی که واجد شرایط هستند دعوت‌نامه اپلای مهاجرت دریافت می کنند. جریان سرمایه گذار تجاری از 2 برنامه تشکیل شده است: برنامه کارآفرینی و برنامه سرمایه گذار کشاورزی.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت جریان سرمایه گذار تجاری مراجعه کنید.

طرح ابتکاری مهاجرت از طریق شهر موردن چیست؟

این طرح ابتکاری تلاشی است برای جذب مهاجرین مشاغل خاص در شهرک روستایی موردن، مانیتوبا که در 112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ واقع شده است. این مشاغل عبارتند از:
جوشکاری
نجاری
آشپزی
لوله کشی
کاندیداهای انتخابی موفق و خانواده آنها می توانند اقامت دائم کانادا بگیرند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت مهاجرت به موردن، مانیتوبا مراجعه کنید.

برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن نیوبرونزویک می تواند مهاجرین را برای برطرف کردن نیازهای اقتصادی و بازار کار استان انتخاب کند.

آیا نیوبرونزویک جریان مهاجرتی متصل به سیستم مهاجرتی فدرال اکسپرس انتری دارد؟

بله. استان نیوبرونزویک یک جریان مهاجرتی متصل به سیستم مهاجرتی فدرال اکسپرس انتری دارد که به آن جریان پیشرفته اکسپرس انتری نیز می گویند. این جریان را جریان بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک می نامند (در سوال 10 بیشتر توضیح داده شده است). با دریافت نامزدی استانی پیشرفته از طریق این جریان، کاندیداها 600 امتیاز بیشتر سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و می توانند دعوت‌نامه اپلای برای اقامت دائم از استخر اکسپرس انتری دریافت کنند.

فرآیند برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک را توضیح دهید؟

اپلای کردن برای برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک فرایندی 2 مرحله ای است. کاندیداهایی که علاقه مند به زندگی و کار دائم در نیوبرونزویک هستند باید ابتدا جریان های مختلف برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک را بررسی کرده تا بدانند واجد شرایط شرکت در کدام برنامه هستند:
جریان متقاضیان تجاری نیوبرونزویک
برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرونزویک
برنامه کارگر ماهر با پشتیبانی کارفرما نیوبرونزویک
برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک
مرحله اول: زمان پردازش درخواست متقاضیان واجد شرایط پس از ارسال درخواست و مدارک لازم حدود 3 ماه یا بیشتر است.
مرحله دوم: برای دریافت ویزای اقامت دائم باید به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کنید.
متقاضیان باید تا 6 ماه پس از دریافت گواهینامه نامزدی برای دریافت ویزای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کنند. همسر قانونی متقاضی، فرزند و افراد تحت تکفل وی نیز باید تمامی شرایط پذیرش از قبیل گواهی پزشکی، امنیتی و قضایی را داشته باشند. صدور ویزای اقامت دائم بر عهده اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کاناداست.

جریان متقاضیان تجاری چیست؟

این جریان مختص متقاضیانی است که قصد دارند در نیوبرونزویک کسب و کار راه اندازی و خریداری کرده و در آنجا اقامت دائم داشته باشند. متقاضیان باید طرح تجاری مقدماتی را ارسال کرده تا مقامات دولتی کانادا آن را تایید کنند.

علاوه بر طرح تجاری تایید شده، متقاضیان جریان تجاری چه معیارهای دیگری باید داشته باشند؟

معیارهای زیر برای متقاضیان ضروری است:
22 تا 25 ساله بوده
حداقل دیپلم دبیرستان داشته باشند
علاقه مندی خود را به زندگی و راه اندازی کسب و کار در نیوبرونزویک نشان دهند
متقاضی باید مدیر تجارت باشد
در 3 سال از 5 سال گذشته سابقه مدیریتی کسب کرده باشند
سرمایه خالص آنها معادل 300000 دلار کانادا باشد
سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار، زندگی در نیوبرونزویک، و حمایت از تمامی اعضای خانواده به مدت 2 سال داشته باشند
سپرده قابل استرداد معادل 75000 دلار کانادا و نسخه امضا شده قرارداد سپرده را قبل از انتخاب شدن ارسال کنند
در یک شبکه انتخابی 50 امتیاز کسب کنند
مهارت انگلیسی و فرانسه آنها برای مدیریت تجارت در نیوبرونزویک کافی باشد
حداقل یک سفر تجاری به نیوبرونزویک داشته باشند
پس از مصاحبه با مقامات برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک ملاقات کنند

برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرونزویک چیست؟

این جریان مختص افرادی است که در نیوبرونزویک کار کرده و فامیل نزدیک در این استان دارند. یکی از اعضای خانواده باید اسپانسر کارگر ماهر شود. باید بین متقاضی و اسپانسر نسبت زیر وجود داشته باشد:
فرزندی که تحت تکفل نباشد
خواهر و برادر
فرزند خواهر و برادر
نوه
اسپانسر خانوادگی باید:
شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائم داشته باشد، و تمام وقت در نیوبرونزویک ساکن باشد
در زمان درخواست برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک، حداقل 12 ماه پیوسته در نیوبرونزویک تجارت کرده باشد
در زمان درخواست برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک، حداقل 12 ماه پیوسته در نیوبرونزویک کار کرده باشد
تجارت و یا فعالیت شخص باید در یکی از سطوح مهارتی  0، A و B باشد
سطح مهارتی C مقوله 1و 3 و 7 و 8 و 9
از لحاظ مالی مستقل باشد
در مصاحبه با مقامات بخش رشد جمعیت شرکت کند
به متقاضی برنامه اقامت کمک کند
در یک بازه زمانی فقط از یک متقاضی حمایت کند.

شرایط لازم برای شرکت در برنامه کارگر ماهر با حمایت خانواده چیست؟

22-50 ساله باشید
مهارت کافی در زبان انگلیسی و فرانسه داشته و وظایف شغلی خود را به خوبی انجام دهید
بیش از 2 سال از تاریخ آزمون زبان نگذشته و آزمون در یک مرکز معتبر آزمون شناسی برگزار شده باشد
دارای مدرک IELTS و CELPIP زبان انگلیسی
دارای مدرک TEF زبان فرانسه
تحصیلات، شرایط، مدرک لازم برای شغل مورد نظر را داشته باشید
متقاضیان باید مدرک دانشگاهی داشته باشند که نیازمند حداقل 3 سال تحصیل تمام وقت است و یا یک دیپلم در یک تجارت خاص که نیازمند حداقل 2 سال مطالعه تمام وقت است
در 5 سال گذشته، حداقل 2 سال تجربه کاری و پیوسته در زمینه کاری مورد نظر در نیوبرونزویک کسب کرده باشید
شغل باید در یکی از سطوح مهارتی طبقه بندی ملی مشاغل تعریف شده باشد
سطح مهارتی 0, A, B
سطح مهارتی C مقوله 1و 3 و7 و8 و 9
سطح مهارتی D مقوله 1و 3 و 7 و 8 و 9
قصد خود را برای زندگی و کار در نیوبرونزویک نشان داده و طرح استقرار را که توسط اداره برنامه مهاجرت تایید شده است ارسال کنید
وجه کافی برای زندگی در نیوبرونزویک داشته باشید؛ حداقل 10000 دلار کانادا و 2000 دلار برای هر عضو خانواده که با شما مهاجرت می کند

برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی چیست؟

این برنامه مختص افرادی است که دعوت‌نامه شغلی تمام وقت و دائم از یک کارفرما در نیوبرونزویک دریافت کرده باشند. برای شرکت در این برنامه، کارفرمایان باید بتوانند اثبات کنند که:
قادر به استخدام شهروند کانادا و یا مهاجرین دارای اقامت دائم برای شغل مورد نظر بوده اند
شغل باید مطابق با حقوق استانی و استانداردهای استخدام باشد.

شرایط شرکت در برنامه کارگر ماهر با حمایت خانواده چیست؟

متقاضیان شرکت در این برنامه باید شرایط زیر را داشته باشند:
22-55 ساله بوده
دانش انگلیسی و فرانسه کافی برای انجام وظایف شغلی داشته باشند (حداقل مهارت ها)
متقاضیان مشاغلی که نیاز به سطح مهارتی بالایی ندارد (سطح C و D طبقه بندی ملی مشاغل) باید در مراکز زبانی معتبر، آیلتس و سلپیپ برای زبان انگلیسی و تف برای زبان فرانسه، آزمون داده و باید نتیجه آزمون را به همراه درخواست خود ارسال کنند.
تحصیلات، شرایط، و مدارک لازم برای انجام این شغل در نیوبرونزویک داشته باشند:
متقاضیان باید حداقل تحصیلات دبیرستانی داشته باشند.
دعوتنامه شغلی دائم و تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط در نیوبرونزویک دریافت کرده باشند
حداقل یکسال در استان مشغول به تجارت بوده باشند
متقاضیان باید ثابت کنند که کارفرمای آینده با آنها مصاحبه کرده و آنها را استخدام کرده است.
شغل باید در یکی از سطوح مهارتی زیر تعریف شده باشد
سطح مهارتی 0, A, B
سطح مهارتی C و نوع مهارت 1و 3و 7و 8و 9
سطح مهارتی D و نوع مهارت 1و 3و 7و 8و 9
متقاضیان مشاغل سطح C و D باید حداقل یکسال قبل از درخواست، برای همان کارفرما که دعوتنامه صادر کرده کار کرده باشند.
قصد خود را برای زندگی و کار در نیوبرونزویک نشان دهند
در یک شبکه انتخابی حداقل 50 امتیاز کسب کرده باشند.

برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک چیست؟

این برنامه به متقاضیان برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک این امکان را می دهد تا از طریق سیستم انتخاب مهاجرتی اکسپرس انتری نیازهای بازار کار خاص نیوبرونزویک را برطرف کنند.
اساس کار برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک اظهار علاقه مندی است. متقاضیان باید فرم اظهار علاقه مندی را پر کرده و به برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک ارسال کنند. این فرم در بازه زمانی 1 تا 15 هر ماه دریافت می شود. متقاضیان بر اساس اطلاعات وارده و معیارهای دیگر امتیاز دریافت می کنند.
کاندیداهایی با بیشترین امتیاز دعوتنامه اپلای در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک دریافت می کنند. سپس سیستم الکترونیکی مدیریت مهاجرت در برنامه سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را ارزیابی خواهد کرد که این فرایند حدود 6 ماه طول می کشد.

شرایط شرکت در برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک چیست؟

22-55 سال سن
مهارت زبانی (خواندن، نوشتن، شنیداری، صحبت کردن) که باید معادل و یا بالاتر از معیار زبان کانادا باشد نباید بیش از 2 سال از شرکت در آزمون زبان گذشته باشد، و باید در آزمون معتبر شرکت کرده باشند: آیلتس و سلپیپ برای زبان انگلیسی و تف برای زبان فرانسه
تحصیلات دبیرستان و دانشگاه را تمام کرده باشند (حداقل به مدت یکسال) و یا مدرک زبان را از یک مرکز معتبر دریافت کرده باشند و مدرک آنها توسط سازمان معتبر زیر نظر اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا صادر شده باشد
و در صورتی که متقاضی کاندید یک شغل شده باشد نیاز به دعوتنامه شغلی معتبر از یک کارفرمای نیوبرونزویک دارد.
باید 3 سال قبل از درخواست و حداقل یکسال تمام وقت در نیوبرونزویک استخدام شده باشند. مواردی چون مشاغل آزاد و یا کار در حین تحصیل قابل قبول نیست و شغل یاد شده نیز نباید در سطح مهارتی 0, A, B باشد.
فرم تعهد زندگی و کار در نیوبرونزویک را پر کرده و ارسال کنند.
وجه کافی برای زندگی خود و تمامی اعضای تحت تکفل داشته باشند. وجه کافی بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد.
اثبات وجه کافی در صورت دریافت دعوتنامه شغلی و در صورتی که متقاضی در حال حاضر مشغول به کار بوده و یا مجوز کار در کانادا دارد لازم نیست.
امتیاز متقاضی باید 67 باشد که بر اساس میزان تحصیلات، توانایی زبان، تجربه کاری، سن، معیارهای سازگاری، و دریافت دعوتنامه شغلی از سوی کارفرمای نیوبرونزویک اعطا می شود.
برخی متقاضیان باید در مصاحبه حضوری در نیوبرونزویک شرکت کنند. در صورت نیاز به مصاحبه به متقاضیان اطلاع داده می شود.

آیا پس از مهاجرت متقاضی باید در نیوبرونزویک اقامت دائم داشته باشد و تمام وقت در آنجا کار کند؟

به عنوان بخشی از درخواست برنامه نامزدی استانی، متقاضیان باید طرح استقرار که معرف تمایل آنها به زندگی در استان است را ارسال کنند. متقاضیان باید سند قصد سکونت را به همراه درخواست خود ارسال کنند. منشور حقوق و آزادی کانادا تضمین می کند که تمامی شهروندان کانادا و اشخاصی که اقامت دائم دارند مجاز به کار و سکونت در هر کجای کانادا هستند. زمانی که شخصی اقامت دائم دریافت کند، حق کار و سکونت در هر استان یا منطقه کانادا را به دست می آورد.

برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور چیست؟

در این برنامه، مهاجرینی که مهارت ها و تجربیات مورد نظر استان را دارند گواهینامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور دریافت می کنند. کشورهای خارجی می توانند از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنند. لازم به ذکر است که زمان بررسی درخواست کمتر از دیگر کلاس های مهاجرتی کاناداست.

آیا نیوفاندلند و لابرادور جریان مهاجرت متصل به سیستم انتخاب مهاجرین اکسپرس انتری دارند؟

بله و گاهی اوقات جریان پیشرفته اکسپرس انتری نامیده می شود. این جریان را جریان کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور می نامند. با دریافت نامزدی برتر استانی از یکی از این جریان ها، کاندیداها 600 امتیاز بیشتر در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند و در نهایت می توانند دعوتنامه اقامت دائم از استخر اکسپرس انتری دریاف کنند.

چگونه می توانم برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور اقدام کنم؟

کاندیداهایی که علاقه مند به زندگی و کار دائم در نیوفاندلند و لابرادور هستند باید ابتدا جریان های مختلف برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور را بررسی کرده تا مشخص شود شرایط شرکت در این برنامه را دارند یا خیر. این جریان ها عبارتند از:
برنامه کارگر ماهر نیوفاندلند و لابرادور
برنامه فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور
کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور
کارآفرین بین المللی نیوفاندلند و لابرادور
کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارگر ماهر چیست؟

در این برنامه، متقاضیانی با دعوت‌نامه شغلی، نامزدی دریافت می کنند. افرادی که هم اکنون در استان با مجوز کار معتبر مشغول به کار هستند نیز شرایط شرکت در این برنامه را دارند.

در این برنامه «کارگر ماهر» به چه کسانی گفته می شود؟

برنامه متقاضیانی را پذیرش می کند که از طرف کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور دعوت‌نامه شغلی تمام وقت دریافت کرده باشند. متقاضیان باید صلاحیت، تجربه، آموزش، و مهارت های لازم برای این شغل را داشته باشند. هم چنین متقاضیان باید توانایی و تمایل خود را به سکونت دائم در نیوفاندلند و لابرادور نشان دهند. و باید سطح زبان انگلیسی و فرانسه تمامی متقاضیان در حد قابل قبول باشد.

برنامه فارغ التحصیل بین المللی چیست؟

این برنامه مختص دانشجویان بین المللی است که از موسسه دانشگاهی معتبر در نیوفاندلند و لابرادور فارغ التحصیل شده اند. متقاضیان باید تا 2 سال پس از فارغ التحصیلی برای این برنامه اپلای کرده باشند.

«فارغ التحصیل بین المللی» در این برنامه به چه کسانی گفته می شود؟

کاندیداهایی که شرایط شرکت در این برنامه را دارند عبارتند از دانشجویانی که اخیرا از موسسه دانشگاهی دولتی کانادا فارغ التحصیل شده و با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و دریافت دعوتنامه شغلی تمام وقت از طرف کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور در کانادا مانده اند. متقاضیان باید مهارت، آموزش، شرایط و اعتبار لازم برای انجام شغل مورد نظر داشته باشند. علاوه بر این، متقاضیان باید توانایی و تمایل خود را به سکونت در این استان نشان دهند. و باید سطح زبان انگلیسی و فرانسه تمامی متقاضیان در حد قابل قبول باشد.

برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب چیست؟

در این برنامه، مهاجرینی که مهارت ها و تجربیات مورد نظر استان را دارند گواهینامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب دریافت می کنند. کشورهای خارجی می توانند از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنند. در این برنامه زمان بررسی درخواست کمتر از دیگر کلاس های مهاجرتی کاناداست.

چگونه می توانم برای شرکت در برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب اپلای کنم؟

برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب متقاضیان را از طریق 2 برنامه مهاجرتی زیر پذیرش می کند:
برنامه کارفرما محور در برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب
جریان تجاری برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب

برنامه کارفرما محور چیست؟

از طریق این برنامه، کارفرمایان مناطق شمال غرب می توانند کارگران ماهر خارجی با مهارت و تجربه لازم را برای برخی از مشاغل استخدام کنند، مشاغلی که شهروندان کانادا و یا افرادی که اقامت دائم دارند قادر به انجام آنها نیستند. این برنامه به 3 جریان تقسیم می شود:
برنامه کارگران دارای تاثیر حیاتی
جریان کارگر ماهر
سیستم اکسپرس انتری مناطق شمال غرب

جریان تجاری چیست؟

جریان تجاری برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب، افرادی با تجربه تجاری و سرمایه گذاری زیاد که مایل به سکونت در مناطق شمال غرب بوده و قادر به بهبود شرایط اقتصادی هستند را انتخاب می کند. متقاضیان موفق در این برنامه کسانی هستند که توانایی ثبت، خرید، و سرمای گذاری در تجارت های فعلی منطقه دارند. متقاضیان عمدتا بر اساس توانایی در ایجاد شغل برای کانادایی ها و خارجی های مقیم در منطقه انتخاب می شوند.

برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن نوا اسکوشیا مهاجرین را برای رفع نیازهای اقتصادی و بازار کار استان انتخاب می کند.

برنامه گزینش استانی کانادا چیست؟

برنامه گزینش استانی که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ایجاد شده، به استان ها و مناطق مختلف کانادا این اجازه را می دهد تا افرادی که مایل اند در آنجا زندگی کنند به این شرط که باعث رشد و رونق اقتصادی در آن منطقه شوند، گزینش شوند.
اکثر استان ها و مناطق کانادا و نه همه آن ها، در برنامه گزینش استانی شرکت می کنند.

کدام استان ها در برنامه گزینش استانی شرکت می کنند؟

استان های زیر در این برنامه شرکت می کنند:
Alberta
British Columbia
Manitoba
New Brunswick
Newfoundland And Labrador
Northwest Territories
Nova Scotia
Ontario
Prince Edward Island
Saskatchewan
Yukon

آیا استان کبک در برنامه گزینش استانی شرکت می کند؟

خیر، بین کبک و دولت کانادا قرار داد دیگری وجود دارد که به کبک این امکان را می دهد تا افرادی را که مایل به زندگی در آن استان هستند، گزینش کند. استانداری کبک تنها استانداری در کانادا است که چنین اختیاری دارد که افرادی را خارج از برنامه گزینش استانی انتخاب کند.

آیا گزینش استانی یکی از شرایط مهاجرت به کانادا است؟

خیر، شما می توانید ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را بدون شرکت در برنامه گزینش استانی کسب کنید. 

مزیت پذیرش در برنامه گزینش استانی چیست؟

گزینش استانی سرعت روند درخواست شما برای ویزای مهاجرت کانادا افزایش خواهد داد و روش دیگری برای کسب شرایط ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) فراهم می کند.

کی و کجا درخواست برای برنامه گزینش استانی صورت می پذیرد؟

درخواست برای برنامه گزینش استانی به دفتر استانداری استان، پیش از ثبت درخواست برای ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) ارسال می شود.

برنامه گزینش استانی چگونه با سیستم گزینشی مهاجرتی اکسپرس اینتری کار می کند؟

استان ها و مناطق می‌توانند تعداد مشخصی از متقاضیان برای تامین نیازهای بازار کار محلی و استانی خود از طریق سیستم اکسپرس اینتری انتخاب کنند.
متقاضیان استخر اکسپرس اینتری که از استان نامزدی نمونه را دریافت کنند، 600 امتیاز از مجموع 1200 امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند. زمانی که این امتیاز های اضافی به امتیازهای سرمایه فردی و انتقال مهارت اضافه شود، شخص برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی بعدی استخر اکسپرس اینتری دعوت می شود.
همه متقاضیان باید یکی از معیارهای برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال را به منظور ورود و گزینش در اکسپرس اینتری دارا باشد:
کارگر ماهر فدرال (FSW)
تجارت حرفه ای فدرال (FST)
تجربه کانادایی (CEC)
ممکن است استان ها و مناطق یکسری شرایط دیگر را به شرایط مهاجرتی خود اضافه کنند.
بسته به هر استان، متقاضیان برای ورود به استخر اکسپرس اینتری می توانند ابتدا وارد استخر شده و سپس توسط استان ها یا مناطق گزینش شوند یا اینکه پیش از تکمیل مشخصات اکسپرس اینتری به صورت آنلاین و وارد شدن به استخر، توسط استان یا منطقه گزینش شوند. توجه: از تاریخ 19 نوامبر 2016، تغییراتی در سیستم جامع رتبه بندی اعمال می شود.

مبنا در گزینش استانی چیست؟

استان ها و مناطق نیز قادرند بر اساس سیستم معمولی خود یا بیس، خارج از سیستم اکسپرس اینتری نامزد شوند. افرادی که در پی مهاجرت به کانادا هستند ولی هنوز وارد به استخر اکسپرس اینتری نشده اند تا وقتی که در برنامه استانی هستند، همچنان می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق بیس درخواست دهند. در کل نامزدهای بیس میتوانند فرصت های مهاجرت به کانادا را به افرادی که واجد شرایط برای اکسپرس اینتری نیستند ارائه دهند.
متقاضیانی که نامزدی بیس را دریافت می کنند، درخواستشان خارج از روند اکسپرس اینتری پردازش می شود. راه رسیدن از نامزد بیس به اقامت دائم دو مرحله دارد. متقاضیان باید ابتدا معیارهای PNP را فراهم کرده،‌ درخواست دهند و مدرک نامزدی را دریافت نمایند. با در دست داشتن این مدرک، نامزدها می توانند، برای اقامت دائم به دولت فدرال درخواست ارسال کنند.

آیا دریافت نامزدی استانی، ویزای مهاجرت کانادا را تضمین می کند؟

خیر، IRCC باید پیش از صدور ویزای مهاجرت کانادا تشخیص دهد که نامزد استانی شرایط قانونی را دارا است یا خیر. شرایطی مثل سلامتی، امنیتی و اعتبار اسناد

اکثر استان ها در گزینش خود چه معیار هایی را بیشتر مد نظر قرار می دهند؟

بیشتر استان ها به دنبال اشخاصی هستند که  به رشد اقتصادی استان کمک کنند و تمایل بیشتری برای زندگی در آن استان از خود نشان دهند.
چند مورد از معیارهایی که استان ها بیشتر مدنظر قرار می دهند:
پیشنهاد های کاری در آن استان
تحصیلات
سابقه کار در صنایع مهم
مهارت های در زبان فرانسوی/ انگلیسی
روابط نزدیک در آن استان
انعطاف و توانایی سازگار کردن زندگی خود در آن استان