دوره های کوآپ کانادا

دوره های کوآپ کانادا

با توجه به شرایط اقتصادی، تحصیل در خارج از کشور کار آسانی نیست. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر با ارقام بالایی برابری می‌کند. علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه‌هایی برای رفت‌و‌آمد، مسکن و به‌ طور کلی زندگی در کشوری دیگر یکی از دغدغه‌های فکری دانشجویان و خانواده‌هایشان است.

اگر در کشور کانادا در حال تحصیل هستید یا قصد تحصیل در این کشور را دارید، می‌توانید از دوره های co op در کانادا بهره ببرید.

وجود دوره های کوآپ در کانادا یکی از مزایای تحصیل در این کشور است. شما می‌توانید در حین تحصیل برای شرکت در این دوره‌ها اقدام کنید و از دریافت حقوق بهره‌مند شوید.

شرکت در این دوره‌ها، تحصیل و زندگی در کانادا را آسان‌تر و لذت بخش‌تر خواهد کرد. با این مقدمه تا انتهای این مطلب همراه تراست باشید تا بیشتر در این مورد اطلاعات لازم در اختیارتان قرار دهیم.

دوره های کوآپ کانادا چیست

اگر هدف شما یافتن شغل در کانادا پس از تحصیل در آن کشور است. دوره های کوآپ در کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به شغل مورد نظرتان است.

گذراندن دوره های co op در کانادا برای شناخت بهتر سیستم کاری و بازار کار این کشور به شما کمک خواهد کرد و آینده روشن‌تری را برای شما فراهم می‌کند.

نام دیگر این دوره‌ها، دوره‌های کارآموزی است که دانشجویان می‌توانند حین تحصیل در این کشور به آن‌ها بپردازند. این دوره‌ها بر اساس رشته تحصیلی شما و برای کسب تجربه در بازار کار و پیشرفت در زمینه تحصیلی شکل گرفته‌اند.

در صورت گذراندن این دوره‌ها در کانادا حقوقی به شما تعلق خواهد گرفت که کمکی برای گذراندن زندگی و رفع نیاز‌های شما حین تحصیل در این کشور است.

دوره های کوآپ در کانادا بر اساس رشته تحصیلی شما انتخاب می‌شوند. برای مثال، اگر حین تحصیل در رشته برنامه نویسی هستید، دوره کوآپ شما در یک شرکت مربوط به مهندسی کامپیوتر برگزار خواهد شد.

شما مانند یک کارمند معمولی توسط یک مدیر تحت نظارت هستید و مسئولیت‌هایی مانند کد نویسی یا تست کردن کد و کمک به یکی از کارمندان تمام وقت آن مجموعه به شما تعلق می‌گیرد.

پس از اتمام دوره کوآپ، کارمندان و مدیران آن سازمان بر‌اساس نحوه کارتان شما را ارزیابی و گزارشی تهیه خواهند کرد.

شرایط دوره های co op در کانادا

شرایط دوره های co op در کانادا

برای شرکت در بهترین دوره های کوآپ در کانادا ملزم به داشتن شرایطی هستید. در ابتدا اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی است. در صورتی می‌توانید برای شرکت در این دوره‌ها اقدام کنید که در آن کشور دانشجو باشید و ویزای تحصیلی برای شما صادر شده باشد.

همچنین در صورتی می‌توانید در دوره های کوآپ کانادا شرکت کنید که برای اتمام دوره تحصیلی تان نیاز به گذراندن دوره کارآموزی یا کاری داشته باشید.

شما برای اتمام دوره تحصیلی در بعضی از رشته‌ها به گذراندن دوره‌ای مانند دوره های کوآپ نیاز دارید. این امر باعث کسب تجربه و یادگیری مسائل مرتبط به رشته تحصیلی تان در بازار کار حین تحصیل می‌شود.

همچنین یکی از شرایط لازم برای دوره های co op کانادا این است که به اخذ نامه‌ای از دانشگاه برای شرکت در این دوره‌ها نیاز دارید. این نامه اثباتی برای نیاز شما به گذراندن دوره‌هایی مانند کوآپ حین تحصیل است.

شرایط قبولی در دوره های کوآپ کانادا بستگی به شرایط تحصیلی شما دارد. اقدام برای شرکت در این دوره‌ها به معنای قبولی در این دوره‌ها نیست.

بلکه باید دوره مورد نظرتان را بر اساس توانایی‌ها و شرایط‌تان انتخاب کنید و از ارسال درخواست برای هیچ یک از فرصت‌های این دوره‌ها دریغ نکنید.

اگر شرایط شرکت در دوره‌های کوآپ  را ندارید می‌توانید برای اخذ مهاجرت کاری در کانادا اقدام کنید.

برای کمک به شما در این زمینه تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینۀ خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ ویزای کاری یا تحصیلی کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره در این خصوص بهره‌مند شوید.

هزینه دوره های کوآپ کانادا

برای شروع دوره های کوآپ نیاز به پرداخت هزینه دارید. این هزینه بر اساس دانشگاه محل تحصیل شما و دوره کوآپ مورد نظرتان متفاوت است. دانشگاه برای یافتن دوره کوآپ به شما کمک خواهد کرد و هزینه‌ای که به این منظور پرداخت می‌کنید برای مواردی از جمله موارد زیر خواهد بود:

 • ایجاد فرصت‌های خوب برای شرکت دانشجویان در دوره های کوآپ کانادا
 • تنظیم و برنامه‌ریزی مصاحبه‌های شغلی
 • طراحی و ارائه دوره‌هایی برای آماده‌‌سازی دانشجویان برای موفقیت در شغل خود. از جمله آموزش جستجوی کار، مشاوره شغلی و آماده‌سازی برای دوره کاری
 • برنامه‌ریزی درسی برای آماده‌سازی دانشجویان جهت موفقیت در دوره کاری خود، از جمله نظارت بر دانشجویان و بازدید از محل کار

حقوقی که برای گذراندن این دوره‌ها دریافت می‌کنید بر‌اساس دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و کاری که انجام می‌دهید متفاوت است.

به طور متوسط سالیانه 41 هزار دلار کانادا برای کار در دوره های کوآپ دریافت خواهید کرد. همچنین افراد با تجربه‌تر به طور متوسط سالیانه 71 هزار دلار برای گذراندن این دوره‌ها دریافت کرده‌اند.

دوره کوآپ را بر اساس نیازهایتان انتخاب کنید و بعضی شرایط را مانند موقعیت مکانی، میزان حقوق و سطح زبان انگلیسی‌تان در نظر داشته باشید.

همه چیز درباره هزینه زندگی در کانادا.

ویزای کوآپ کانادا

ویزای کوآپ کانادا

ویزای کوآپ کانادا نوعی ویزای کاری است که در صورت داشتن ویزای دانشجویی برای شما صادر می‌شود. با داشتن این ویزا می‌توانید در دوره های کوآپ حین تحصیل شرکت کنید.

اگر هنوز اجازه تحصیل در کانادا را ندارید. می‌توانید همزمان برای ویزای تحصیلی و ویزای کاری کوآپ خود اقدام کنید.

در ابتدا به داشتن نامه پذیرش با ذکر نیاز به گذراندن دوره های کوآپ از دانشگاه مورد نظرتان نیاز دارید. با استفاده از این نامه پذیرش می‌توانید قبل از اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای شرکت در این دوره‌ها اقدام کنید.

اگر برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کرده‌اید اما هنوز به کانادا سفر نکرده‌اید، می‌توانید با ارائه مدارک لازم پیش از رفتن به این کشور برای ویزای کوآپ خود اقدام کنید.

اگر در کانادا اقامت دارید و ویزای تحصیلی خود را اخذ کرده‌اید. با داشتن مدارک مورد نیاز و یک کارت اعتباری می‌توانید به راحتی و به صورت آنلاین برای دریافت ویزای کوآپ خود اقدام کنید. اقدام به صورت آنلاین برای ویزای کاری کوآپ باعث سریع‌تر و ساده‌تر شدن مراحل اخذ آن است.

در نظر داشته باشید که اگر در حال گذراندن هر یک از دوره‌های زیر حین تحصیل هستید واجد شرایط برای شرکت در دوره های co op در کانادا نیستید.

 • کلاس‌های پایه زبان فرانسوی یا زبان انگلیسی
 • دوره‌های خارج از برنامه درسی
 • درس‌های پیش نیاز برای شرکت در برنامه درسی دیگر

اگر در حال حاضر در کانادا اقامت دارید و از ویزای تحصیلی برخوردار هستید، برای اخذ ویزای کاری کوآپ کانادا به حدود 1 تا 4 ماه زمان نیاز دارید. همچنین بعضی از مدارکی که برای اخذ این ویزا نیاز دارید به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ویزای تحصیلی معتبر
 • نامه کوآپ (نامه‌ای که توسط دانشگاه محل تحصیلتان به شما ارائه داده می‌شود.)

درباره ویزای کانادا بیشتر بدانید.

مزایای دوره های کوآپ کانادا

شرکت در دوره های کوآپ در کانادا پر هزینه‌تر از دوره‌های کارآموزی دیگر است اما در عین حال مزایای زیادی دارد که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره شده است.

 • در زمینه‌هایی که علایق و نیازهای آموزشی شما را تکمیل می‌کنند، تجربه عملی و کاری کسب می‌کنید.
 • نقاط قوت و مهارت‌های شخصی جدیدتان را کشف می‌کنید
 • به عنوان یک عضو تیم مسئول در دنیای واقعی در زمینه مورد علاقه تان آموزش ببینید و پیشرفت کنید.
 • به دلیل داشتن تجربه بیشتر، درباره مسائل مهم شغل آینده‌تان آسان‌تر تصمیم بگیرید.
 • یک رزومه قوی و با ارزش با حمایت دانشگاه و محل کار کوآپ خود خواهید داشت.
 • به دلیل برقراری ارتباطات جدید و آشنایی با افراد مهم در زمینه مورد علاقه‌تان، تضمین بیشتری برای شغل آینده‌ شما وجود دارد.
 • مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در محل کار را کسب خواهید کرد.
برترین رشته های تحصیلی برای شرکت در دوره های کوآپ کانادا

برترین رشته های تحصیلی برای شرکت در دوره های کوآپ کانادا

انتخاب رشته تحصیلی یکی از تصمیمات مهم برای ادامه تحصیل است. بنابراین علاوه بر علاقه شما موارد مهم دیگری برای انتخاب رشته تحصیلی وجود دارد.

در ادامه به بعضی از رشته‌های با ارزش برای شرکت در دوره های کوآپ کانادا اشاره شده است. با ارزیابی تمامی این رشته‌های تحصیلی و نوع کاربرد آن‌ها در بازار کار می‌توانید از انواع دوره‌های مربوط به هر رشته اطلاعات بیشتری داشته باشید.

دوره های کوآپ رشته‌های تحصیلی در کانادا شباهت بسیاری به بازار کار آن‌ها در واقعیت دارند.

دوره کوآپ مهندسی عمران در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 80 هزار دلار کانادا

در سال‌های گذشته ساخت‌وساز در کشور کانادا افزایش بسیاری داشته است. بنابراین درخواست برای استخدام افراد در زمینه مهندسی عمران بالاتر رفته است.

مهندسان عمران در کانادا به مشارکت در پروژه‌های مختلف از طراحی تا ساخت‌وساز، راه سازی، ساخت پل و برج سازی مشغول هستند.

دوره کوآپ پرستاری در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 84 هزار دلار کانادا

اگر شغل پرستاری را برای آینده‌تان انتخاب کرده‌اید، به گذراندن دوره کارشناسی و آموزش‌های اضافی نیاز دارید.

همچنین می‌توانید پرستاری را در دوره کارشناسی ارشد بگذرانید، اما به هر حال به چند سال تجربه کاری به عنوان یک پرستار نیاز خواهید داشت.

بازار کار مراقبت‌های بهداشتی در کانادا به دلیل افزایش جمعیت سالخورده این کشور هر روزه در حال پیشرفت است.

اطلاعات بیشتر درباره بازار کار پزشکی در کانادا در این لینک آمده است.

دوره کوآپ مهندسی تخصصی در کانادا

دوره کوآپ مهندسی تخصصی در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 85 هزار دلار کانادا

مهندسان تخصصی اغلب در زمینه‌هایی مانند کشاورزی، نساجی و مهندسی پزشکی مشغول به کار هستند. بعضی از مسئولیت‌های این شغل شامل ساخت و نظارت بر نصب و راه‌اندازی تجهیزات است.

برای اطلاعات بیشتر درباره بازار کار مهندسی صنایع در کانادا ، بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا و بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

دوره کوآپ مدیریت کسب و کار در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 85 هزار دلار کانادا

فرصت‌های شغلی زیادی برای رشته تحصیلی مدیریت کسب‌وکار در کانادا وجود دارد. حقوق سالیانه این شغل براساس موقعیت شغلی هر فرد متفاوت است.

حسابدای یکی از زمینه‌های مورد علاقه دانشجویان در رشته مدیریت کسب‌وکار است. همچنین بازار کار کشور کانادا همواره مشتاق برای دریافت افراد با تجربه در این رشته است.

دوره کوآپ مهندسی نرم افزار در کانادا

دوره کوآپ مهندسی نرم افزار در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 90 هزار دلار کانادا

فناوری هر روزه در حال رشد و پیشرفت است. بنابراین، درخواست برای یک مهندس نرم‌افزار روزانه در حال افزایش است.

رشته مهندسی نرم‌افزار با رشته‌های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر فرق دارد. اما در هر صورت تمامی این رشته‌های تحصیلی از حقوق بالایی برخوردار هستند. در سال‌های گذشته تعداد استخدام افراد در این نوع رشته‌ها دو برابر شده است.

برای اطلاع از بازار کار برنامه نویسی در کانادا و بازار کار طراح و توسعه دهنده وب در کانادا روی لینک هر یک کلیک کنید.

دوره کوآپ زمین شناسی در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 100 هزار دلار کانادا

اخذ مدرک کارشناسی در رشته زمین شناسی می‌تواند منجر به شغل‌هایی مانند کار در اکتشافات معدنی و نفتی، مشاوره زیست محیطی و پروژه‌های شهری شود.

این مهارت در صنعت معدن کشور کانادا به دلیل وجود کمبود نیروی متخصص در این حوزه ارزش بسیاری دارد.

دوره کوآپ داروشناسی در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 102 هزار دلار کانادا

اخذ مدرک کارشناسی در رشته داروشناسی به معنای شروع تحصیلات شما در این زمینه است.

پس از دریافت مدرک کارشناسی این رشته، گذراندن آزمونی از سوی دولت کانادا و دوره کارآموزی الزامی است. دولت کانادا کمبود نیرو را در زمینه داروشناسی تا سال 2024 اعلام کرده است. بنابراین، فرصت‌های زیادی در بازار کار و استخدام در زمینه دارو شناسی در کشور کانادا محیا است.

دوره کوآپ امور مالی در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 103 هزار دلار کانادا

پس از گذراندن دوره‌های تجارت پایه به مدت دو سال، دانشجویانی که در امور مالی تخصص دارند، می آموزند که چگونه جنبه‌های مالی مشاغل، بانک‌ها و سازمان‌های دیگر را برنامه‌ریزی، مدیریت و تجزیه و تحلیل کنند. پس از فارغ‌التحصیل شدن در این رشته تحصیلی، دانشجویان فرصت کار در شغل‌های مختلف مالی مانند تحلیلگر امنیت، تحلیلگر بازار و مدیر بانک خواهند داشت.

درباره بازار کار حسابداری در کانادا بیشتر بدانید.

دوره کوآپ مهندسی شیمی در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 104 هزار دلار کانادا

مهندسان شیمی می‌توانند انتظار استخدام در شرکت‌های انرژی و موسسات تحقیقاتی را داشته باشند. دانشجویان مهندسی شیمی مانند دانشجویان سایر رشته‌های مهندسی دوره‌های ریاضی و علوم را در سال اول و دوم تحصیل می‌گذرانند.

سپس، با استفاده از موضوعاتی مانند مکانیک سیالات، انتقال گرما، جرم و مدل سازی برای طراحی عملیاتی مانند عملیاتی که مواد اولیه را به محصولات مشخص برای صنایع مختلف تبدیل می‌کنند (مانند نفت و گاز، داروسازی و انرژی)، اقدام می‌کنند.

اگر مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازار کار مهندسی شیمی در کانادا و بازار کار ریاضی در کانادا هستید، روی لینک آن کلیک کنید.

دوره کوآپ تجارت یا علم مدیریت در کانادا

دوره کوآپ تجارت یا علم مدیریت در کانادا

متوسط حقوق سالیانه: حدود 110 تا 115 هزار دلار کانادا

این رشته بیشتر از تجارت با ریاضیات گره خورده است. و به دانشجویان نظریه‌ها، مدل‌های آماری، برنامه‌نویسی و نحوه استفاده از آن‌ها را در انواع مشکلات تجاری آموزش می دهد.
مشاغل مهم این رشته شامل خدمات اداری، تحلیلگری بودجه، مدیریت و مدیریت بازاریابی است.

اطلاعات بیشتر در زمینه بازار کار رشته آمار در کانادا در این مطلب آمده است.

سخن نهایی

انتخاب برای تحصیل و گذراندن دوره های کوآپ کانادا درهایی را به بازار کار و آینده‌ای با شکوه باز می‌کند که در کشورهای دیگر ممکن نیست.

این روش از آموزش کاملا شناخته شده است و فرصت یادگیری و کسب تجربه را در زمینه مورد علاقه‌تان افزایش خواهد داد.

کار کردن به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا و رسیدن به شغل مورد نظرتان از طریق این کشور یک هدف قابل دستیابی است. با کمک تیم مجرب تراست می‌توانید هدفتان را به واقعیت تبدیل کنید.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

چشم و گوش بسته انتخاب نکنید!

متخصصین موسسه تراست شرایط شما را به دقت ارزیابی میکنند و مناسب ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد میدهند.

سوالات متداول

مدت زمان دوره های کوآپ در کانادا چقدر است؟

مدت زمان این دوره‌ها براساس رشته تحصیلی و دوره کوآپ منتخب شما بین 6 تا 12 ماه متغیر است.

هزینه‌های شرکت در دوره های کوآپ کانادا چقدر است؟

هزینه‌های شرکت در این دوره‌ها براساس دانشگاه و دوره کوآپ منتخب شما متفاوت است. اما، حقوقی که برای شرکت در آن‌ها دریافت می‌کنید به شما اجازه پرداخت هزینه‌ها را نیز می‌دهد.

حقوق دوره های کوآپ کانادا چقدر است؟

حقوق دریافتی دانشجویان در دوره های co op کانادا به طور متوسط حدود 41 هزار دلار کانادا است.

شرایط لازم برای شرکت در دوره های کوآپ در کانادا چیست؟

یکی از مهم‌ترین شرایط برای شرکت در این دوره‌ها داشتن ویزای تحصیلی کشور کانادا و نامه کوآپ از طرف دانشگاه محل تحصیلتان است.

ویزای کوآپ کانادا چه نوع ویزایی است؟

ویزای کوآپ کانادا نوعی ویزای کاری است که در صورت داشتن ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد.
قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید