مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

هر ساله افراد زیادی از سراسر کشور برای تحصیل در خارج از کشور تصمیم به مهاجرت می گیرند اما در این مسیر سوالات زیادی ذهن آن ها را به خود مشغول می کند. به نظر می رسد مهمترین چالشی که علاقه مندان به ادامه تحصیل با آن مواجه هستند انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت است.

دانشگاه های کشورهای مختلف، قوانین، شرایط و الزامات خاص خود را برای پذیرش متقاضیان در نظر گرفته اند. برخی از کشورها برای ادامه تحصیل شرایط بهتری نسبت به سایر کشورها دارند. در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به برخی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل بپردازیم و شرایط تحصیلی را در این کشورها بررسی کنیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کانادا بیش از 500000 دانشجوی بین المللی دارد که در حال حاضر در برنامه های تحصیلی در سراسر کشور ثبت نام کرده اند. نه تنها افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند می توانند از آموزش عالی در سطح جهانی بهره مند شوند، بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز در مسیری قرار می گیرند که ممکن است به فرصت های شغلی باورنکردنی و اقامت کانادا به صورت دائم منجر شود.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید. این ویزای تحصیلی برای شما به عنوان یک سند و یک مجوزی است که به شما اجازه داده می شود در کانادا تحصیل کنید. در نظر داشته باشید که اگر دوره تحصیلی شما تمام شود و قصد ادامه تحصیل داشته باشید، این ویزا تمدیدپذیر است.

شما همچنین باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی مد نظرتان در کانادا نامه پذیرش دریافت کنید تا بتوانید اقدامات اصلی مهاجرت تحصیلی به کانادا را انجام دهید.

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای اینکه مهاجرت تحصیلی موفقیت آمیزی به کانادا داشته باشید باید چند مرحله اصلی و کلی را در این خصوص انجام دهید. بسیاری از این مراحل نیازمند به صرف وقت و دقت فراوان است بنابراین مهاجرت تحصیلی را به لحظه‌ آخر موکول نکنید و اقدامات مهاجرت تحصیلی به کانادا را از زودتر شروع کنید.

اقدامات لازم پیش از پذیرش

 • دریافت مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

از آنجایی که کشور کانادا یک کشور دو زبانه انگلیسی فرانسوی است، برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مدرک زبان معتبر با حداقل نمره مد نظر دانشگاه یا موسسه آموزشی خود دارید.

 • آزادی سازی مدرک تحصیلی در ایران به همراه ترجمه

اگر مدرک اصلی خود را از دانشگاه دریافت نکرده اید در اسرع وقت اقدام به آزادسازی مدرک تحصیلی و ترجمه رسمی آن از دارالترجمه کنید. ترجمه مدارک بدون مهر و موم دادگستری فاقد اعتبار است.

 • انتخاب دانشگاه مد نظر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

انتخاب رشته و دانشگاه مد نظر برای مهاجرت تحصیلی نیز یکی دیگر از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید. دقت داشته باشید که تصمیم شما قرار است بر آینده شغلی شما تاثیرگذار باشد به همین دلیل حتما در خصوص آن خوب تحقیق کنید.

اقدامات لازم پس از پذیرش

 • فرم های پذیرش تحصیلی دانشگاه را پر کنید

هر دانشگاه فرم های مخصوصی برای متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است. در این مرحله شما باید تمامی فرم های درخواست پذیرش تحصیلی را پر کنید و در سایت دانشگاه مد نظر آپلود کنید. کلیات مدارک خواسته شده برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در همه دانشگاه ها یکی است اما هر دانشگاه نیازمند به مدارک تخصصی دیگری نیز هست که باید به آن ها هم توجه کنید.

 • اپلیکیشن فی را پرداخت کنید

مرحله آخر تکمیل مهاجرت تحصیلی در کانادا پرداخت اپلیکیشن فی است که مبلغ آن بین ۱۰۰ دلار تا ۲۵۰ دلار است. بدون پرداخت این هزینه، درخواست شما بررسی نخواهد شد.

 • پرداخت دیپازیت شهریه دانشگاه

قطعی شدن دانشگاه رفتن شما با پرداخت دیپازیت شهریه صورت می گیرد. یعنی دانشجو باید شهریه ۱ ترم دانشگاه را پرداخت کند تا بتواند اقدامات بعدی برای اخذ ویزای تحصیلی را انجام دهد.

اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

 • ارسال کردن مدارک به سفارت

فرم پذیرش تحصیلی خود را به همراه مدارکی که تهیه کرده اید و مدرک زبان به سفارت کانادا در استانبول یا دیگر کشورهای همسایه ارسال کنید.

 • انجام انگشت نگاری

حدودا ۱ ماه بعد از اینکه مدارک خود را به سفارت ارسال کردید باید برای بیومتریک آماده شوید. یک وقت از سایت VFS بگیرید و به یکی از کشورهای همسایه مانند آذربایجان، ترکیه و ارمنستان مراجعه کنید.

 • هزینه های لازم را پرداخت کنید

بررسی پرونده شما ۱۵۰ دلار هزینه دارد و هزنیه انگشت نگاری نیز ۸۵ دلار است که شما باید این هزینه ها را پرداخت کنید.

چرا مهاجرت تحصیلی به کانادا

کیفیت بالای آموزشی

یکی از مهم ترین دلایلی که دانشجویان کانادا را انتخاب می کنند، کیفیت بالای آموزش است. به همین دلیل مدارکی که دانشجویان از دانشگاه های کانادا دریافت می کنند در سطح جهانی معتبر هستند.

فرصت تحقیقاتی بسیار

کانادا تمرکز قوی برروی تحقیق و توسعه دارد و اگر شما فردی تحقیقاتی هستید، کانادا برای شما مناسب است. کانادا از تحقیقات در پزشکی، مخابرات، کشاورزی، علوم محیطی و فناوری حمایت زیادی می کند.

تحصیل مقرون به صرفه

هزینه تحصیل در کانادا، در مقایسه با دانشگاه های ایالات متحده و بریتانیا، نسبتاً کمتر است. همچنین می توانید برای کاهش هزینه های تحصیلی خود برای اخذ طیف وسیعی از بورسیه ها اقدام کنید.

تنوع فرهنگی

در کانادا، مردم بسیار خونگرمی را خواهید یافت که از گروه ‌های قومی مختلف با فرهنگ ‌ها و سبک زندگی متفاوت آمده اند. در واقع، شما مردمان مختلف زیادی را خواهید یافت که در اینجا تحصیل، کار و زندگی می کنند.

امنیت

کانادا همواره یکی از امن ترین کشورهای جهان است. در سال 2018، شاخص جهانی صلح، کانادا را به عنوان ششمین کشور صلح آمیز جهان معرفی کرد. به عنوان دانشجوی بین المللی، شما از حقوقی مشابه هر کانادایی دیگر برخوردار خواهید بود.

کار حین تحصیل

همه دانشجویان بین المللی می توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی کار پاره وقت کنند. کار در دانشگاه یا به عنوان کارآموز در هر شرکتی، نیازی به مجوز کار اضافی ندارید زیرا مجوز تحصیل شما برای یافتن شغل پاره وقت کافی است.

زندگی پر جنب و جوش

در تمام فصول سال در کانادا می‌توانید انتظار داشته باشید که رویداد ها، جشن ‌ها و سایر فعالیت ‌ها برگزار شود. این موضوع باعث می شود تا دانشجویان دلتنگی کمتری را حس کنند و بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

فرصت مهاجرت

برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PWPP) به دانشجویان اجازه می دهد تا سه سال پس از فارغ التحصیلی در کانادا بمانند و کار کنند. شما می توانید تجربه کاری بین المللی را به دست آورید و بعداً برای اقامت دائم اقدام کنید.

نرخ اشتغال

چشم انداز شغلی برای فارغ التحصیلان بین المللی کانادا قوی است. دانشگاه های این کشور با بیش از 5000 قرارداد همکاری جهانی پیوند دارند. 90 درصد فارغ التحصیلان در کمتر از شش ماه پس از فارغ التحصیلی به کار گرفته می شوند.

تنوع برنامه های آموزشی

کالج‌ ها و دانشگاه‌ های کانادا برنامه ‌های مختلف مانند انواع گواهی ها، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته ‌های مختلف ارائه می‌ دهند. بسیاری از دانشگاه ها آموزش از راه دور نیز برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

اخذ ویزای تحصیلی آسان

در مقایسه با سایر کشورها، فرآیند اخذ ویزای دانشجویی برای کانادا نسبتاً ساده است. کانادا فرآیند درخواست ویزا را برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند آسان و سریع کرده است.

اتعطاف پذیری زبان

در کانادا، شما آزاد هستید که از میان دانشگاه های انگلیسی زبان و فرانسوی زبان انتخاب کنید. زبان تدریس اکثر دوره ها به زبان انگلیسی است با این حال، برخی از دوره ها به زبان فرانسه نیز تدریس می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

استرالیا برای مهاجرت تحصیلی

تحصیل در استرالیا آرزوی بسیاری از افراد است. به ویژه اینکه آموزش در این کشور بسیار پیشرفته است. این امر باعث شده است تا افراد زیادی تمایل به مهاجرت به استرالیا برای تحصیل داشته باشند.

اما هنگام برداشتن چنین قدمی، باید از چند نکته آگاه باشید که به شما کمک می کند تا بدون اتلاف وقت، تلاش و هزینه به هدف خود برسید.

در ابتدا هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، باید مشخص کنید که در کدام دانشگاه می خواهید تحصیل کنید. هر موسسه آموزشی در استرالیا شرایط خاص خود را دارد که باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی پذیرش شوید.

نکات قابل توجه هنگام مهاجرت تحصیلی به استرالیا

 • زبان انگلیسی به عنوان شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا برای تحصیل

برخی از موسسات آموزشی ممکن است سطح مشخصی از زبان انگلیسی را درخواست کنند که مورد تائيد دانشگاه باشد و این آزمون معمولا آیلتس است. نمره مد نظری که باید کسب کنید، بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه مد نظر شما متفاوت است.

 • شرایط تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا برای تحصیل

به همین ترتیب، شرایط و الزامات تحصیلی با توجه به نوع تحصیل و نوع موسسه ای که ارائه می دهد متفاوت است. به همین دلیل خواندن الزامات دوره آموزشی برای دانستن مدارک مورد نیاز ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انواع مهاجرت تحصیلی به استرالیا

 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا در خصوص آموزش حرفه ای

موسسات آموزش حرفه ای نیازی به آزمون ندارند، اما در برخی مواقع شما نیاز به مطالعه دروس خاص یا داشتن گواهی های خاص نیاز دارید.

 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای تحصیلات دانشگاهی

اگر می خواهید برای تحصیل به استرالیا مهاجرت کنید، باید گواهی مدرسه عالی استرالیا یا کلاس دوازدهم را داشته باشید. بنابراین باید مدرک دانشگاهی خود را معادل سازی کنید تا بتوانید برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا به استرالیا مهاجرت کنید.

برای یکسان سازی مدرک شما، برخی از دانشگاه های کشور شما ممکن است دوره های جامعی را برای برنامه های درسی پایه ارائه دهند که به شما کمک می کند شرایط پذیرش در دانشگاه های استرالیا را برآورده کنید.

 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای تحصیلات تکمیلی

اگر مایل به مهاجرت به استرالیا برای تحصیلات تکمیلی هستید، باید حداقل یک مدرک کارشناسی داشته باشید. موسسه آموزشی ممکن است تحقیقات و تجربیات قبلی شما را بخواهد.

چرا مهاجرت تحصیلی به استرالیا

علتتوضیحات
امکان تحصیل در موسسات دارای رتبه جهانیبخش آموزش استرالیا شامل موسسات آموزشی پیشرو در جهان، امکانات آموزشی برتر و اساتید برجسته و خدمات پشتیبانی از دانشجویان است.
اگر به دنبال اثبات بی طرفانه ای هستید که دانشگاه های استرالیا واقعاً در سطح جهانی هستند، به رتبه بندی های جهانی مستقل مانند Times Higher Education، QS و Shanghai Rankings نگاه کنید. این سازمان ها سال به سال مؤسسات استرالیایی را در بین 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می کنند.
در حین تحصیل تجربه کاری کسب کنیدبسیاری از مدارک تحصیلی و دوره های حرفه ای استرالیا شامل برنامه های تجربه کاری و دوره های کارآموزی می شوند تا بتوانید در حین تحصیل، تجربه عملی در صنعت کسب کنید.  پس از تکمیل مدرک، ممکن است واجد شرایط ماندن و کار در استرالیا نیز باشید.
در حین تحصیل می توانید تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در تعطیلات ترم کار کنید. این  کار می تواند راهی عالی برای یافتن کار مرتبط با تحصیل یا پرداخت هزینه های زندگی خود در استرالیا باشد.
دسترسی به خدمات گسترده حمایت از دانشجویانموسسات استرالیا طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی دانشجویی را برای کمک به شما در زندگی جدید خود در استرالیا ارائه می دهند. ارائه دهندگان آموزش باید از کنترل کیفیت دقیق و اقدامات دولتی پیروی کنند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که فقط بهترین خدمات را دریافت خواهید کرد.
در چندین شهر، مراکز اختصاصی حمایت از دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که هر کدام در مورد موضوعاتی مانند حقوق قانونی، مهارت ‌های شغلی و فرصت ‌های ملاقات و معاشرت با سایر دانشجویان محلی و بین ‌المللی مشاوره و پشتیبانی می‌کنند.
در امنیت زندگی و تحصیل کنید.شهرهای استرالیا کمترین میزان جرم و جنایت را در جهان دارند و خیابان ها و فضاهای عمومی  باز و امن هستند. گزینه های زیادی برای اسکان وجود دارد: می توانید در خوابگاه های دانشجویی ساخته شده، خانه های مسکونی، خانه های اجاره ای، خانه های شریکی یا خوابگاه های مدرسه شبانه روزی زندگی کنید.
چند فرهنگی بودن استرالیااسترالیا کشوری دوستانه و مهمان نواز است. این کشور برای آزادی های فردی ارزش قائل است و حقوق شهروندان و مهاجران را به خوبی رعایت می کند. استرالیایی ها همچنین یک جامعه چند فرهنگی هستند که به دیگران بدون توجه به اینکه برایشان مهم باشد مردم چه کسانی هستند یا از کجا آمده اند، به آن ها احترام می گذارند.
آیا می دانستید تقریبا 30 درصد استرالیایی ها در خارج از کشور متولد می شوند؟ این امر کشور استرالیا را با ملیت ها و فرهنگ های سراسر جهان اشباع کرده است.
طبیعت زیبای استرالیابا ترکیبی منحصر به فرد از شهرهای پر رونق، فضاهای باز وسیع و مناظر دیدنی، جای تعجب نیست که استرالیا مردم مختلف را از سراسر جهان جذب می کند. اولین چیزی که هنگام ورود به استرالیا متوجه خواهید شد هوای تازه و آسمان آبی است. این کشور سابقه طولانی در حفاظت از زیبایی و پایداری محیط زیست خود دارد.
استاندارد بالای زندگیشهرهای استرالیا به عنوان برخی از قابل زندگی ترین شهرهای جهان رتبه بندی می شوند. کیفیت آموزش، مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل، زیرساخت ها و خدمات دولتی کشور بسیار بالاتر از میانگین های بین المللی است.
استرالیا کشوری است که از نظر فناوری پیشرفته با اقتصاد قوی و رقابتی در سطح جهانی بسیار محبوب است. شما از تمام مزایای خدمات با کیفیت بالا، حمل و نقل و زیرساخت ها در شهرهای استان برخوردار خواهید شد.
فرصت های شغلیموسسات آموزشی استرالیا دانشجویان را آماده کار می کنند و در می یابند که برای موفقیت در نیروی کار جهانی چه چیزی لازم است. مدرک استرالیایی شما را به یک کارمند بالقوه بسیار عالی برای کارفرمایان در استرالیا، در کشور خود و در سراسر جهان تبدیل می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آلمان برای مهاجرت تحصیلی

تعداد افراد خارجی که آلمان را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند هر سال به طور فزاینده ای در حال افزایش است. اکثر دانشجویان بین المللی به احتمال زیاد نیاز به دریافت ویزای دانشجویی آلمان در کنسولگری آلمان در کشور خود دارند تا بتوانند برای تحصیل به آلمان بیایند.

بسته به کشوری که از آن آمده‌اید، ممکن است از نیاز به ویزا برای تحصیل در آلمان معاف باشید، اما پس از ورود به آلمان همچنان برای تحصیل بیش از 90 روز باید اجازه اقامت دریافت کنید.

مراحل انجام مهاجرت تحصیلی به آلمان

یک برنامه مطالعاتی پیدا کنید

حداقل 3 ماه قبل از تصمیم گیری شروع به تحقیق کنید. پیدا کردن دانشگاه و انتخاب برنامه تحصیلی متناسب با علایق شما اولین قدم برای برنامه ریزی مهاجرت تحصیلی در آلمان است.

قرار نیست این مشکل بزرگی برای شما باشد زیرا دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی بی شماری در دسترس هستند و کیفیت آن ها بدون شک در سطح جهانی است.

صرف نظر از اینکه می خواهید در زندگی به چه سمتی بروید . چه هدفی را دنبال کنید، مطمئناً یک برنامه مطالعاتی وجود دارد که با آرزوهای تحصیلی و برنامه های آینده شما مطابقت داشته باشد.

اما، اگر قبل از شروع فرآیند درخواست خود برای تحصیل در آلمان به این موضوع فکر نکرده باشید، پیدا کردن یک دانشگاه و یک برنامه تحصیلی ممکن است زمان ببرد.

تعداد بالای دوره های موجود می تواند یکی از دلایلی باشد که هنوز تصمیمی نگرفته اید پس با یک مشاور خبره صحبت کنید.

هنگامی که آن دانشگاه های آلمان را پیدا کردید، می توانید روی لیست کوچکتری از دانشگاه هایی که برای شما ایده آل به نظر می رسند تمرکز کنید.

شما می توانید تصمیم بگیرید که فقط بر روی یک دانشگاه تمرکز کنید یا برای چندین دانشگاه که بیشتر دوست دارید درخواست دهید تا شانس خود را برای گرفتن پذیرش افزایش دهید.

پیدا کردن دانشگاه و برنامه تحصیلی بسیار مهم است زیرا همه چیز را در خصوص مهاجرت تحصیلی شما به آلمان تعیین می کند.

الزامات مهاجرت تحصیلی به آلمان را برآورد کنید

اکنون که تصمیم گرفتید در چه دانشگاهی و در چه برنامه تحصیلی شرکت کنید، باید تمام شرایط را بررسی کنید. برای این منظور سایت دانشگاه و قسمت شرایط پذیرش آن ها را بررسی کنید.

اگر سوالی در خصوص برنامه ها برای شما به وجود آمد با دانشگاه تماس بگیرید.

شرایط ورود بسته به دانشگاه و نوع رشته ای که انتخاب می کنید متفاوت است، بنابراین توصیه می شود بخش الزامات را چندین بار بخوانید.

زمان بندی نامناسب و مفقود شدن مدارک رایج ترین مسائلی است که در این مرحله اتفاق می افتد و هر دو می توانند منجر به تاخیر در پذیرش یا حتی رد درخواست ها شوند.

برای جلوگیری از چنین احتمالی باید این اسناد را زودتر آماده کنید. به عنوان مثال، برای شرکت در آزمون استاندارد مهارت زبان آلمانی باید حداقل سه ماه در یک دوره زبان شرکت کنید.

اگر از ابتدا شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید، زمان بیشتری طول می کشد. با در نظر گرفتن هرگونه تاخیر ناشی از ماهیت فرآیند، باید حداقل 4 ماه قبل از درخواست برای محل خود در دانشگاه، آماده سازی مدارک خود را آغاز کنید.

زبان آلمانی را یاد بگیرید

موفقیت شما در دانشگاه به شدت به مهارت شما در زبان آلمانی بستگی دارد، حتی اگر برنامه شما به زبان انگلیسی باشد.

داشتن دانش قوی در زبان آلمانی تضمین می کند که مطالب درسی را متوجه شوید، آنچه را که در سخنرانی ها تدریس می شود درک کنید و در عین حال بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

در آلمان، اکثر دوره های کارشناسی به زبان مادری تدریس می شود، در حالی که بسیاری از برنامه های تحصیلی در سطوح عالی تحصیلی به طور کامل یا جزئی به زبان آلمانی تدریس می شوند.

به غیر از دانشگاه، اغلب باید با مردم محلی آلمانی صحبت کنید. یادگیری آلمانی از ابتدا ممکن است دشوار باشد، اما اگر زودتر شروع کنید، تا زمانی که به آلمان بیایید، آلمانی را کاملاً صحبت خواهید کرد.

توصیه می کنیم حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره خود (یا قبل از درخواست در صورتی که مهارت زبان آلمانی الزامی است) شروع کنید تا درک اولیه زبان آلمانی را به دست آورید.

تمکن مالی خود را اثبات کنید

قدم بعدی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان اطمینان از داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی و تحصیل در آلمان است.

طبق قانون فعلی، هر دانشجوی خارجی غیر اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باید تمکن مالی مناسبی برای تامین هزینه اقامت خود در آلمان در طول تحصیل داشته باشد.

یک دانشجوی بین المللی در آلمان باید حداقل 10332 یورو داشته باشد که برآورد می شود برای یک دانشجو برای پوشش هزینه های زندگی در سال اول تحصیل خود کافی باشد.

اکیداً توصیه می ‌شود قبل از شروع درخواست دانشگاه خود پس‌انداز کنید، مگر زمانی که بورسیه تحصیلی دریافت کرده ‌اید و از آن به عنوان مدرکی برای اثبات تمکن مالی خود استفاده کنید.

به طور معمول، 6 ماه قبل از درخواست شما برای شروع جمع آوری این پول زود است و دو هفته قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی باید آن ها را واریز کنید.

برای پذیرش اقدام کنید

پس از بررسی مجدد مدارک درخواست، نوبت به ارسال درخواست می رسد. درخواست را می توان به صورت آنلاین انجام داد، اما ممکن است دانشگاه هایی وجود داشته باشند که درخواست ها را فقط به صورت حضوری یا پستی دریافت کنند.

با دانشگاه خود تماس بگیرید تا ببینید از چه راهی می توانید درخواست خود را ارسال کنید.

ویزای دانشجویی آلمان خود را دریافت کنید

اگر دانشجویی هستید که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید، باید ویزای دانشجویی آلمان دریافت کنید.

محل اقامت پیدا کنید

اکنون که به طور رسمی دانشجوی پذیرش شده در آلمان هستید و ویزای دانشجویی خود را دریافت کرده اید، باید به فکر مکانی برای اقامت باشید.

اقامت در آلمان برای دانشجویان بین المللی آنقدر گران نیست اما طبیعی است که به عنوان یک دانشجوی خارجی باید برای یافتن آن تلاش کنید.

توصیه می‌کنیم اولویت را به این موضوع بدهید، زیرا اگر زودتر محل اقامت خود را پیدا نکنید، ممکن است زمان و هزینه زیادی برای یافتن راه‌حل برای شما هزینه شود.

در دانشگاه خود ثبت نام کنید

آخرین مرحله برای اینکه به طور رسمی در دانشگاه مورد نظر خود جا بگیرید، ثبت نام در رشته ای است که در آن پذیرفته شده اید.

آموزش عالی دولتی در آلمان به صورت رایگان ارائه می شود، اما همچنان باید هزینه ثبت نامی را بپردازید که بین 150 تا 250 یورو متغیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کنید.

چرا مهاجرت تحصیلی به آلمان

علتتوضیحات
دانشگاه های برجستهدانشگاه های آلمان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا مشهور هستند. بسیاری از این دانشگاه ها حتی در بین بهترین های جهان قرار دارند.
امنیت کشور آلماندر مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی، آلمان کشوری بسیار امن است. فرقی نمی کند روز باشد یا شب، یا در شهر هستید یا در حومه شهر، بیرون رفتن از خانه با رعایت احتیاطات نسبتاً ایمن است.
آلمان کشوری با ثباتآلمان از نظر سیاست و اقتصاد بسیار با ثبات است. در نظرسنجی های اخیر، آلمان به دلیل ثبات اقتصادی در رتبه نهم جهان قرار دارد.
تنوعآلمان کشوری لیبرال و پذیرا است که بسیار متنوع است. در دانشکده تجارت بین المللی CBS، افراد از بیش از 75 کشور مختلف گرد هم می آیند تا تحصیل کنند و کار پیدا کنند.
طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلیمهم نیست که در چه مقطعی از تحصیل خود هستید، یک برنامه تحصیلی عالی برای شما در آلمان وجود دارد. از آنجایی که آلمان دانشگاه های زیادی دارد، تعداد زیادی دوره لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، دوره های زبان و غیره وجود دارد.
برنامه های آموزش زبان انگلیسیفقط به این دلیل که شما در آلمان تحصیل می کنید به این معنی نیست که باید به زبان آلمانی تحصیل کنید! شما به راحتی می توانید برنامه های تدریسی در نظر گرفته شده به زبان انگلیسی را در اکثر دانشگاه های آلمان برای دانشجویان بین المللی بیابید.
تحصیلات عمل محوراکثر دانشگاه های آلمان بر این باورند که بهترین راه برای یادگیری استفاده از دانش شما در عمل است، بنابراین بسیاری از برنامه های تحصیلی، به ویژه در دانشگاه های علمی کاربردی، تمرین محور و عملی خواهند بود.
شهریه پایینخوشبختانه در آلمان هزینه های تحصیل در مقایسه با کشورهای دیگر مانند ایالات متحده یا بریتانیا بسیار پایین تر است. بنابراین اینجا در آلمان، می‌توانید در دانشگاه‌های برتر با شهریه مقرون به صرفه تحصیل کنید.
هزینه های تحصیل در آلمان به قدری پایین است که به اصطلاح می گویند تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان و اگر واجد شرایط بورسیه تحصیلی شوید حتی این هزینه ها پایین تر هم می روند.
ویزای دانشجویی قدرتمندویزا برای دانشجویان بین المللی در آلمان بسیار قوی است، به خصوص در مورد قوانین اقامت در این کشور و سفر.
هنگامی که ویزای خود را دریافت کردید، اجازه خواهید داشت بدون ویزا در سراسر منطقه شینگن سفر کنید و برای اجازه اقامت آلمان که می تواند تا مدت زیادی پس از فارغ التحصیلی ادامه یابد، درخواست دهید.
فرصت های شغلیآلمان اقتصاد قوی و نرخ اشتغال بالایی برای دانشجویان بین المللی دارد. بنابراین شما با تحصیل در آلمان شانس خود را برای استفاده از این مزیت افزایش خواهید داد.
شرکت ‌های بزرگ زیادی در آلمان وجود دارند، از شرکت‌ های مد مانند آدیداس گرفته تا خودروسازان مانند BMW، که همگی به دنبال استخدام بهترین فارغ‌التحصیلان جدید هستند.
اقامت در آلماندر نهایت، زمانی که برنامه تحصیلی خود را در یک دانشگاه آلمان به پایان رساندید، شانس خوبی برای یافتن شغل خواهید داشت. پس از پایان دوره اولیه اجازه اقامت شما، می توانید آن را برای 18 ماه دیگر تمدید کنید تا زمانی که کار پیدا کنید. پس از یافتن کار، می توانید حتی بیشتر بمانید!

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نیوزلند برای مهاجرت تحصیلی

نکات مهم در مورد مهاجرت به نیوزلند

کار و ویزا

واقعیت این است که اکثر کارفرمایان ابتدا درخواست ویزای کار می کنند. پس از تحصیل در این کشور برای برنامه های خاص نیوزلند، می توانید روی ویزای کار پس از تحصیل حساب کنید.

تحصیل و تخصص

اگر دانشگاه را به درستی انتخاب کنید، می‌توانید دانش زیادی را به دست آورید و از این طریق مهارت‌های موجود خود را تقویت کنید یا مهارت‌ های جدیدی به دست آورید.

زمان و تجربه

در پایان تحصیل و در طول تحصیل، شما نه تنها درک درستی از صنعت حرفه ای خود خواهید داشت، بلکه خودتان تصمیم خواهید گرفت که آیا نیوزلند به عنوان یک کشور مناسب شماست یا خیر.

هزینه های تحصیل

هزینه آموزش در نیوزلند بسته به موسسه می تواند بسیار متفاوت باشد. علاوه بر بودجه برای مطالعه، باید مدرکی مبنی بر 1250 دلار نیوزیلند برای اقامت باید ارائه دهید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

 • ارائه مدارک هویتی مانند گواهینامه، پاسپورت، کارت ملی
 • بیمه دانشجویی
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • داشتن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های نیوزلند
 • داشتن تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن مدرک گواهی پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

علتتوضیحات
مدارک معتبر جهانیهمه هشت دانشگاه نیوزلند به طور مداوم در رتبه‌ بندی جهانی QS و رتبه ‌بندی آموزش عالی تایمز رتبه بالایی دارند و مدارک تحصیلی هر یک از این دانشگاه ‌ها در سراسر جهان معتبر هستند.
سازمان صلاحیت ‌های نیوزلند (NZQA) همچنین تضمین می‌کند که مؤسسات برای ثبت ‌نام دانشجویان بین‌المللی مطابق با استانداردهای صلاحیت‌ های موجود در دانشگاه ها افراد را ثبت نام می کنند.
رتبه بندی جهانیانتخاب رشته مناسب همیشه یک تصمیم دشوار است. تحقیقات نشان می دهد آمادگی دوره نقش مهمی در رضایت دانشجویان بین المللی دارد. رتبه بندی دانشگاه ها راهی عالی برای کمک به مقایسه شاخص های کلیدی عملکرد دانشگاه های مختلف است. خوشبختانه هر هشت دانشگاه نیوزلند همیشه در میان برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند.
آموزش عالینیوزلند تحت تأثیر سیستم آموزشی انگلستان، بر آموزش مبتنی بر تحقیق تمرکز دارد، به این معنی که شما یاد خواهید گرفت که در کلیه موقعیت ها به صورت سیستماتیک و سازمان یافته برخورد کنید. به شما آموزش داده می شود که چگونه به صورت مستقل و همچنین در یک تیم کار کنید.
نوآوری و تحقیقنیوزلند فرصت های فراوانی در زمینه تحقیق برای دانشجویان فراهم می کند. این کشور دارای اساتید با تجربه، آزمایشگاه‌ های مجهز، دسترسی به آخرین فناوری، تجهیزات و فرصت‌ های مختلف است.
روح نوآورانه نیوزلند، کشور را به قطب فناوری های جدید، تحقیق و توسعه در زمینه های مختلف مانند مراقبت های بهداشتی، فیزیک، زمین شناسی، مهندسی، نجوم، علوم کامپیوتر، کشاورزی و غیره تبدیل کرده است.
زمینه عالی برای دانش پژوهان دکترادر کنار فرصت های تحقیقاتی گسترده، به عنوان یک دانشجوی دکترا از امتیازات بیشتری برخوردار خواهید شد. شما واجد شرایط پرداخت شهریه دانشگاه مشابه با افراد بومی خواهید بود و برخلاف سایر دانشجویان، می توانید در طول تحصیل خود به صورت تمام وقت کار کنید.
کیفیت زندگینیوزلند یک محیط چند فرهنگی فوق العاده را ارائه می دهد. این کشور مملو از انواع مناظر طبیعی اعم از کوه های پوشیده از برف و آتشفشان های بخار گرفته تا تپه های سرسبز، سواحل شنی طلایی و جنگل های بارانی سرسبز است.
امکان کار در حین تحصیلبه عنوان یک دانشجوی بین المللی در نیوزلند، می توانید تا 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی خود و تمام وقت در زمان استراحت کار کنید. در واقع، اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستید، به شما اجازه کار تمام وقت داده خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

برزیل برای مهاجرت تحصیلی

انواع مدارک تحصیلی برزیل

مدرک کارشناسی

 • Bachelor’s: یک مدرک کارشناسی در یک رشته خاص که بین سه تا شش سال طول می کشد تا تکمیل شود.
 • Licentiate: منجر به معلم شدن شما می شود. سه یا چهار سال طول می کشد تا کامل شود.
 • Associate: تکمیل آن ها دو یا سه سال طول می کشد و به دانشجویان آموزش بسیار دقیقی در یک زمینه تخصصی (مثلاً مدیریت منابع انسانی) می دهد.

مدرک کارشناسی ارشد

 • Lato Sensu: این مدرک برای کسانی است که خواهان مدرک تحصیلات تکمیلی در یک حوزه موضوعی خاص هستند اما نمی خواهند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند.
 • Stricto Sensu: موفقیت در این مدرک می تواند راه را برای دکترا باز کند.

هر دو نوع مدرک یک یا دو سال طول می کشد تا تکمیل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به برزیل

 • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی
 • یک قطعه عکس رنگی اندازه گذرنامه با پس زمینه سفید که اخیرا گرفته شده باشد.
 • پر کردن فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین
 • اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه های خود در زمان تحصیل در برزیل
 • تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز دانشگاه مد نظر شما
 • اثبات بیمه سلامت

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به برزیل

زبان دانشگاه ها و موسسات برزیل به زبان پرتغال است به همین دلیل شما باید اثبات کنید که مهارت کافی برای برقراری ارتباط با دیگران به زبان پرتغالی و ادامه تحصیل را دارید. تنها آزمون زبان معتبر در برزیل CELPE BRAS نام دارد.

چرا مهاجرت تحصیلی به برزیل

علتتوضیحات
برزیل، خواستار دانشجویان بین المللی است.برزیل برای ارتقای شهرت دانشگاهی خود، فعالانه به دنبال بین المللی شدن است. همواره تلاش زیادی برای جذب اساتید و دانشجویان از سراسر جهان صورت می گیرد و موسسات بیشتری در خارج از کشور در حال مشارکت استراتژیک با برزیل در برنامه‌ های تبادل و همکاری ‌های تحقیقاتی هستند.
کارفرمایان به دنبال جذب شما هستند.برزیل همیشه به عنوان یک قدرت نوظهور در اقتصاد جهانی در نظر گرفته می شود. تحصیل در اینجا دانشجویان بین‌المللی را برای موفقیت در شرکت‌ های چند ملیتی که دانشگاه ‌های برزیل را به ‌عنوان زمینه‌ای عالی برای استخدام کارمندان می ‌بینند، قرار می ‌دهد.
برنامه های متنوعبرزیل یکی از کشورهایی است که برنامه های آموزشی مختلفی را برای دانشجویان در نظر می گیرد و به همین دلیل شما به احتمال زیاد می توانید رشته مد نظر خود را در دانشگاه های برزیل پیدا کنید.
حمایت دولتدولت برزیل همواره از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و این حمایت را در قالب اعطای بورسیه های تحصیلی می توانید ببینید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انگلستان برای مهاجرت تحصیلی

گشت و گذار در کشور انگلستان بزرگترین مزیت تحصیل در اینجا است. اتگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد برای مسافران در سراسر جهان بوده است. چندین مکان دیدنی تاریخی، پارک ها، کاخ ها و قلعه ها، موزه ها و بسیاری از نقاط جذاب دیگر که می توانید پس از یک هفته پرتلاطم در دانشگاه در آن ها استراحت کنید در این کشور وجود دارد.

علاوه بر این، دسترسی آسانی به بقیه اروپا نیز خواهید داشت زیرا به معروف ترین شهرها مانند پاریس، رم، و بارسلونا و غیره بسیار نزدیک هستید. این دلایل و دلایل دیگر منجر شده است که انگلستان به عنوان یک مقصد تحصیلی عالی نیز در نظر گرفته شود.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای دانشجویان بین المللی

انگلستان مرکز برخی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های جهان است. دانشگاه های انگلستان سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را جذب می کند. دانشگاه های انگلستان در حال حاضر با عملکرد مداوم در رتبه بندی دانشگاه های برتر مانند رتبه بندی آموزش عالی تایمز و رتبه بندی جهانی QS شهرت جهانی کسب کرده اند. دانشگاه های انگلیسی به دلیل تحقیقات خود در سطح جهانی مشهور هستند.

دوره ها و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های انگلیسی در سطح بین المللی معتبر است. تقاضای زیادی برای فارغ التحصیلان با استعداد زیاد در مشاغل خاصی مانند مهندسی یا رشته های مرتبط با رشته های مختلف علمی وجود دارد. این دوره ها بسیار مورد توجه کارفرمایان در سرتاسر جهان قرار می گیرند و این امر باعث می شود که آینده شغلی شما تضمین شود.

شرایط تحصیل در انگلستان برای مهاجرت تحصیلی

شرایط ورود برای پذیرش توسط خود دانشگاه ها تعیین می شود. بنابراین، برای دانشگاه های مختلف و حتی برای دوره های موجود در آن ها، الزامات متفاوت خواهد بود. بهترین راه برای اطمینان این است که دانشگاه ها و دوره ها را در وب سایت های رسمی بررسی کنید.

آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل نیز بخش ‌های ضروری برنامه هستند. دانشگاه هایی مانند آکسفورد و کمبریج نیز فرآیند مصاحبه برای دانشجویان دارند.

نحوه اپلای برای دانشگاه های انگلستان

فرآیند درخواست از طریق وب سایت های دانشگاه های انگلستان انجام می شود. هنگامی که تصمیم گرفتید کدام رشته و دانشگاه را می خواهید در انگلستان دنبال کنید، با در نظر گرفتن مهلت های زمانی برای دانشگاه ها درخواست بفرستید.

 به محض دریافت تاییدیه از دانشگاه، نوبت به درخواست ویزای دانشجویی می رسد. روند درخواست دانشگاه، هزینه های تحصیل و مقررات ویزا برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا متفاوت است.

بهترین دانشگاه های انگلستان برای مقطع کارشناسی ارشد

 • University of Glasgow
 • Durham University
 • University of Birmingham
 • University of Southampton
 • University of Leeds
 • The University of Sheffield
 • University of St Andrews
 • University of Nottingham
 • Queen Mary University of London
 • Lancaster University

بهترین دانشگاه های انگلستان برای MBA

 • Swansea University
 • Robert Gordon University
 • University of Greenwich
 • University of Huddersfield
 • Teesside University
 • Cranfield University
 • Brunel University
 • Bangor University
 • University of Lincoln
 • University of East Anglia

ارزان ترین دانشگاه های انگلستان برای مهاجرت تحصیلی

 • University of Cumbria
 • Coventry University
 • Staffordshire University
 • The University of Bolton
 • Leeds Trinity University
 • University of Sunderland
 • Plymouth University
 • University of Suffolk
 • Teesside University
 • Buckinghamshire New University

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل می تواند تا 38000 پوند در سال بالا رود. هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی می تواند 1000 تا 1300 پوند در ماه باشد. هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بسته به مکانی که فرد تصمیم می گیرد در انگلستان بماند متفاوت است. کلان شهرهایی مانند لندن گرانتر از حومه شهر هستند. هزینه زندگی نیز با انتخاب سبک زندگی فرد تغییر می کند.

چرا مهاجرت تحصیلی به انگلستان

علتتوضیحات
آموزش با کیفیت بالا و شناخته شده در سطح جهانیدانشگاه‌ های انگلستان به ‌طور مداوم در رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهان عملکرد خوبی دارند و به خاطر آموزش با کیفیت و تحقیقات پیشرو در جهان شهرت دارند. در کنار توسعه مهارت های تحصیلی، دانش آکادمیک و مهارت های زبان انگلیسی، تحصیلات شما در انگلستان در سطح بین المللی به رسمیت شناخته می شود.
برنامه های پایه و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان همه توسط کارفرمایان در سراسر جهان پذیرفته می شوند، به این معنی که شما در مسیری قرار خواهید گرفت که شغل مورد نظر خود را در هر کجا که بخواهید دنبال کنید.
تنوع فرهنگیانگلستان به دلیل تنوع فرهنگی خود مشهور است. از شما در یک جامعه چند فرهنگی استقبال می شود که در آن می توانید تمام ادیان، مذاهب و زبان های موجود در سراسر کشور را پیدا کنید.
تحصیل در یک کشور از نظر فرهنگی متنوع به شما درکی از دیدگاه های مختلف در دنیایی که در آن زندگی می کنیم می دهد.
شهریه کمتر در مقایسه با ایالات متحده آمریکادر ایالات متحده آمریکا هزینه یک سال برای یک برنامه کارشناسی معمولاً بیش از 25000 دلار است. در انگلستان، به طور کلی هزینه بسیار کمتری خواهید پرداخت.
با این حال، یکی از اصلی ‌ترین عواملی که مهاجرت تحصیلی در انگلستان را ارزان ‌تر از تحصیل در ایالات متحده می‌کند، زمان لازم برای تکمیل مدرک تحصیلی است. در انگلستان، دوره های کارشناسی معمولاً سه سال است، در حالی که در ایالات متحده آمریکا معمولاً چهار سال است.
دسترسی مستقیم به اروپانه تنها از خطوط حمل و نقل عالی در سراسر انگلستان بهره مند خواهید شد، بلکه دسترسی مستقیم به اروپا نیز خواهید داشت و می توانید به راحتی سفر کنید.
هزاران گزینه مطالعاتی در دسترسهر چیزی که می خواهید برای مطالعه در نظر بگیرید، انگلستان طیف گسترده ای از گزینه های موضوعی را برای شما ارائه می دهد. از مهندسی و علوم گرفته تا حقوق و رسانه، هر آنچه که بخواهید مطالعه کنید، می توانید آن را در انگلستان پیدا کنید.
انگلیسی خود را بهبود بخشیدیکی از مزایای اصلی مهاجرت تحصیلی به انگلستان این است که می توانید مهارت های زبان انگلیسی خود را در یک کشور انگلیسی زبان توسعه دهید.
در طول دوره کارشناسی خود، مهارت های زبان انگلیسی خود را از طریق تحصیلات آکادمیک و زندگی دانشجویی ارتقا خواهید داد. اگر احساس می کنید که باید قبل از شروع دوره تحصیلی، مهارت های زبانی خود را توسعه دهید، می توانید یک برنامه پیش از کارشناسی ارشد را مطالعه کنید.
این برنامه ها برای دانشجویان بین المللی عالی هستند و به شما کمک می کنند تا مهارت های اساسی مورد نیاز برای دانشگاه را بیاموزید.

ایرلند برای مهاجرت تحصیلی

برای دانشجویانی که به دنبال مهاجرت تحصیلی در اروپا هستند، ایرلند کشوری است که قطعا در این لیست قرار دارد. بیش از 2000 برنامه تحصیلی در دسترس است، بنابراین برای کسانی که می خواهند در ایرلند تحصیل کنند، هیچ کمبودی وجود ندارد. هر یک از این برنامه ها در دانشگاه های مختلف ممکن است فرآیندهای درخواست خود را داشته باشند، اما تفاوت چندانی با هم ندارند.

فرآیند اپلای برای دانشگاه های ایرلند

قبل از شروع فرآیند درخواست برای دانشگاه های ایرلند، باید تعیین کنید:

 • در چه سطح تحصیلی می خواهید تحصیل کنید، مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد.
 • به چه نوع موسسه آموزش عالی می خواهید بپیوندید، دانشگاه، موسسه فناوری یا کالج مستقل خصوصی
 • در چه دوره ای می خواهید شرکت کنید.

فرآیند درخواست در مقطع کارشناسی در ایرلند

به عنوان یک قاعده کلی، متقاضیان اتحادیه اروپا برای برنامه های کارشناسی می توانند از طریق دفتر مرکزی برنامه های کاربردی (CAO) درخواست دهند، در حالی که متقاضیان غیر اتحادیه اروپا باید مستقیماً از طریق وب سایت دانشگاه درخواست دهند.

با این حال، چند مورد استثنایی وجود دارد، که در آن برخی از برنامه ‌ها مستلزم این هستند که همه دانشجویان صرف نظر از وضعیتشان از طریق CAO درخواست دهند. در این صورت، آخرین مهلت 1 فوریه است و شما باید هزینه درخواست 45 یورو را بپردازید.

فرایند درخواست در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

اکثر برنامه های کارشناسی ارشد نیاز به درخواست مستقیم از طریق وب سایت دانشگاه یا دانشکده دارند. هزینه و مهلت درخواست به برنامه مد نظر شما بستگی دارد. برخی از موسسات دیگر از دانشجویان می خواهند که از طریق وب سایت مرکز برنامه های تحصیلات تکمیلی (PAC) درخواست دهند.

الزامات زبانی مهاجرت تحصیلی به ایرلند

آزموننمره
IELTS۶.۰
TOEFL iBT۹۰
PTE۳۶ (کارشناسی)، ۶۳ (کارشناسی ارشد)
Cambridge ESOLC1 or C2

مهاجرت تحصیلی به ایرلند بدون مدرک آیلتس

دانش کافی زبان انگلیسی برای تحصیل در ایرلند الزامی است و دانشگاه های زیادی دانشجوی بدون نمره آیلتس یا نمرات آزمون مشابه را نمی پذیرند. با این حال، هنوز هم می‌توان تحصیل در سازمان ‌های آموزش زبان انگلیسی ELTOS را انتخاب کرد، که آموزش آن‌ ها توسط دانشگاه‌ ها برای مهارت زبان به رسمیت شناخته می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایرلند

 • کپی اسکن شده پاسپورت
 • ریز نمرات تحصیلی
 • گواهی پایان دبیرستان در صورتی که برای مقطع کارشناسی اپلای می کنید.
 • مدرک لیسانس یا معادل آن در صورتی که برای مقطع کارشناسی ارشد اپلای می کنید.
 • ارائه نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه
 • رزومه
 • اثبات تمکن مالی
 • توصیه نامه در صورت نیاز
 • عکس اندازه پاسپورت

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا مهاجرت تحصیلی به ایرلند

علتتوضیحات
ایرلند کشوری انگلیسی زبان است.شکی نیست که تحصیل در یک کشور خارجی که زبان انگلیسی زبان رسمی آن است بسیار راحت تر و بهتر است.
ایرلند یکی از کشورهای انگلیسی زبان است که موانع زبانی را برای دانشجویان برطرف می کند. نحوه تلفظ مردم ایرلندی با آنچه شما به آن عادت کرده اید متفاوت است. با این حال، آشنایی با لهجه مردم خیلی طول نمی کشد.
ایرلند کشور امنی است.ایرلند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و یکی از عواملی که افراد برای ادامه تحصیل به آن توجه می‌ کنند امنیت بالا در کشور مد نظر است که ایرلند این ویژگی را دارد.
مدارک معتبر تحصیلیشکی نیست که ایرلند دارای مدارک معتبر بین المللی برای تحصیلات دانشگاهی است و دانشجویان می توانند از میان طیف وسیعی از برنامه ها یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.
به عنوان مثال، تحصیل در دانشکده‌ های بازرگانی که از شهرت خوبی برخوردار هستند بسیار مرسوم است.
ایرلند، یکی از بهترین مراکز فناوری در جهان است.وقتی صحبت از فرصت های شغلی به میان می آید، ایرلند کشوری است که فرصت های شغلی زیادی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی دارد.
جایی که شرکت های بزرگ زیادی مانند توییتر، اپل و فیس بوک وجود دارند و به این معنی است که در طول اتمام تحصیلات شما در این کشور، شانس شما برای کار در ایرلند نسبت به سایر کشورها بالا خواهد بود.
علاوه بر این، ایرلند اکنون میزبان 9 شرکت از ده شرکت برتر تولید کننده دارو در جهان است، زیرا یکی از بزرگترین صادرکنندگان دارو از سراسر جهان است.
محیط آموزشی حمایتی ایرلنددر طول تحصیل در یک دانشگاه ایرلندی، از حمایت کامل دفاتر بین المللی برخوردار خواهید شد زیرا دسترسی مستقیم به اطلاعات، دسترسی به خدمات و امکانات خواهید داشت.
فارغ التحصیلان ممتاز ایرلندفارغ التحصیلان ایرلند در زمینه های تحصیلی خود مبتکر، رهبران جوامع خود و سفیران برتری در سراسر جهان هستند.
ایرلند طبیعتی زیبا دارد.ایرلند با داشتن جزایر و دریاچه های فراوان و همچنین مناظر خیره کننده و مناظر کوهستانی فوق العاده و فضاهای سبز بی پایان متمایز است. دوبلین همچنین دارای مناطق سبز است، مانند پارک فونیکس که یکی از بزرگترین پارک های اروپا است. همه این ها سفر تحصیلی شما به ایرلند را به تجربه ای فراموش نشدنی و بی نظیر تبدیل می کند.
کیفیت سیستم آموزش عالیایرلند، یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سیستم آموزش عالی است. شما از تحصیلات عالی در بالاترین سطوح علمی بهره مند خواهید شد، زیرا ایرلند مبالغ قابل توجهی را برای حمایت و تشویق تحقیقات علمی صرف می کند.
بیش از 35000 هزار دانشجوی بین المللی از 160 ملیت مختلف در دانشگاه های مختلف این کشور پذیرش می شوند. موسسات آموزش عالی در ایرلند برای ارائه برنامه های تحصیلی پیشرفته مشهور هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

سنگاپور برای مهاجرت تحصیلی

روند مهاجرت تحصیلی در سنگاپور و همچنین مهلت های درخواست، بسته به مدارک شما، دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید و برنامه ای که می خواهید تحصیل کنید متفاوت است. اگر برای یک برنامه تحصیلات تکمیلی درخواست می دهید، مهاجرت تحصیلی شما آسان تر است. شما فقط باید یک مدرک لیسانس چهار ساله داشته باشید و نمرات خوبی در آن کسب کرده باشید.

اکثر برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در سنگاپور به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این بدان معناست که افراد بومی غیر انگلیسی نیز باید توانایی های انگلیسی خود را نشان دهند. آزمون TOEFL یکی از معتبرترین آزمون های زبان مورد تائید دانشگاه های سنگاپور است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی در سنگاپور

در سنگاپور ویزای دانشجویی به عنوان پاس دانشجویی شناخته می شود. این مجوز برای دوره های تمام وقت ضروری است. با مجوز از دانشگاه یا کالج شناخته شده، می توانید برای پاس دانشجویی اقدام کنید. اداره مهاجرت به طور خلاصه این مجوز را برای دانشجویان بین المللی در سنگاپور تأیید می کند. کارت دانشجویی برای برنامه های تحصیلی تمام وقت ضروری است.

شرایط درخواست مجوز تحصیل سنگاپور

 • گواهی قبولی برای پذیرش از موسسه
 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست دانشجویی تکمیل شده
 • رسید هزینه ویزا
 • تمکن مالی کافی
 • حداقل دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • گواهی های تحصیلی
 • بیمه درمانی (در صورت نیاز)
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • سابقه اشتغال (در صورت وجود)

چرا مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

علتتوضیحات
سیستم آموزشی درجه یکدانشگاه‌های سنگاپور به ‌ویژه برای رشته ‌های فنی و مهندسی و همچنین رشته ‌های علوم طبیعی شناخته شده‌ اند. تحصیل در دانشگاه های این کشور شما را هر چه سریع تر روانه بازار کار خواهد کرد.
کشور انگلیسی زبانانگلیسی به طور گسترده در سنگاپور صحبت می شود و اکثریت سنگاپوری ها انگلیسی را می دانند. اگرچه زبان ملی سنگاپور مالایی است، اما 4 زبان رسمی آن مالایی، تامیل، انگلیسی و ماندارین هستند. دانشجویان هیچ مشکلی در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی نخواهند داشت.
فرصت های شغلیاکثر غول های شرکت های چند ملیتی جهان در سنگاپور حضور دارند. این شهر در رتبه یازدهم شاخص فعالیت کارفرمایان قرار دارد. اکثر کارفرمایان مایل به حمایت از دانشجویان پس از پذیرش پیشنهاد شغلی بعد از اتمام تحصیل هستند.
کمبود شغل در این کشور وجود نخواهد داشت، که دلیل خوبی است برای اینکه دانشجویان سنگاپور را برای تحصیلات عالی خود ترجیح می دهند.
هزینه تحصیلهزینه زندگی در سنگاپور بسیار کمتر از کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده است. تحصیل در سنگاپور یکی از اقتصادی ترین گزینه ها برای دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیلات بین المللی هستند.
یک دانشجو می تواند دوره ای را به انتخاب خود بین 250000 تا 450000 دلار سنگاپور در اینجا پیدا کند. دانشجویانی که برای تحصیل به سنگاپور می آیند واجد شرایط دریافت کمک هزینه برای شهریه خود هستند.
تنوعسنگاپور یک کشور جزیره ای چند فرهنگی و متنوع است. مردمی که در سنگاپور تحصیل می کنند، کار می کنند و زندگی می کنند از سراسر جهان سرچشمه گرفته اند و این کشور مجموعه ای از فرهنگ ها، مذاهب و قومیت های مختلف است.
امنیت بالا و تمیزی شهرسنگاپور به تمیزی شهرت دارد. نظافت در سنگاپور در اولویت است و مجازات های شدیدی برای افرادی که آن را نادیده می گیرند اعمال می شود.
نظم و قانون سختگیرانه ای که در سنگاپور وجود دارد، آن را امن ترین مکان برای دانشجویان بین المللی کرده است. کالج ‌ها و دانشگاه‌ های سنگاپور به شدت در داخل و خارج از محوطه به تمیزی محیط اهمیت می دهند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فرانسه برای مهاجرت تحصیلی

با وجود اینکه زبان کشور فرانسه، فرانسوی است اما بسیاری از دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. این کشور، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود و حتما در میان یکی از گزینه های مورد بررسی افراد برای مهاجرت به شمار می رود.

مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه

رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید

این احتمالا مهمترین و شاید سخت ترین مرحله باشد. انتخاب رشته تحصیلی زندگی و شغل شما را مشخص می کند.

خود را در آینده تصور کنید و مدارک متعددی را که فرانسه در رشته های مختلف به شما ارائه می دهد در نظر بگیرید.

آیا می‌خواهید در یکی از پایتخت‌های مد جهان در رشته مدیریت مد تحصیل کنید یا با مدرک بازرگانی از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شوید؟ انتخاب باشماست!

شرایط پذیرش را بررسی کنید

بسته به هدف، ملیت و سطح علمی تحصیلی شما، شرایط پذیرش خاصی وجود دارد که باید هنگام تهیه درخواست خود برای دانشگاه های فرانسه به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

برنامه ریزی کنید، دانشگاه ها و رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با سفارت فرانسه تماس بگیرید یا با دانشگاه هایی که قصد دارید برای آن ها درخواست بدهید تماس بگیرید تا پاسخ سوالات احتمالی خود را بیابید.

مدارک لازم را تهیه کنید

هر چه زودتر شروع به جمع آوری مدارک لازم کنید. این یک مرحله زمان بر است. به الزامات ویژه اسناد مربوط به ملیت، سطح تحصیلی و دانشگاه انتخابی خود توجه داشته باشید.

به یاد داشته باشید که ممکن است نیاز به ترجمه اسناد اصلی خود به فرانسوی داشته باشید.

اکثر مدارک لازم برای دانشگاه های فرانسه عبارتند از:

 • ریز نمرات دبیرستان
 • ارائه مقالات در صورت درخواست دانشگاه
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات صلاحیت های زبانی به فرانسوی یا انگلیسی
 • اثبات پرداخت هزینه های درخواست

درخواست خود را ارسال کنید

دانشجویان غیر اروپایی برای درخواست در موسسات فرانسوی باید پذیرش اولیه یا “Demande d’Admission Préalable – DAP” را بگذرانند و همچنین باید به صورت آنلاین از طریق پردیس فرانسه درخواست دهند.

برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنید

هنگامی که نامه پذیرش خود را دریافت کردید، با دانشگاه خود تماس بگیرید تا در صورت لزوم، اولین قسط شهریه خود را پرداخت کنید.

در مرحله بعد، باید در اسرع وقت برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنید. تصمیم بگیرید که به چه نوع ویزا نیاز دارید، کوتاه مدت یا بلند مدت و قوانینی که بسته به ملیت شما اعمال می شود را به دقت بخوانید.

در صورت نیاز به کمک برای فرآیند ویزا با سفارت فرانسه در کشور خود تماس بگیرید.

به فرانسه سفر کنید

پس از اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و تهیه تمامی مدارک لازم، چمدان خود را آماده کرده و سوار هواپیما به مقصد فرانسه شوید.

این تازه شروع کار است. شما در حال زندگی و تحصیل در پیچیده ترین، مدرن ترین و رمانتیک ترین کشور جهان هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا مهاجرت تحصیلی به فرانسه

علتتوضیحات
بازدید فراموش نشدنی از فرانسهبا انتخاب تحصیل در فرانسه، این شانس را خواهید داشت که پا در کشوری بگذارید که چند فرهنگی و متنوع است، به تاریخ خود افتخار می کند و به آینده امیدوار است. هیچ کس نا امید فرانسه را ترک نمی کند. در فرانسه، همیشه چیزی برای خوشحالی شما وجود خواهد داشت.
گشت و گذار در حین تحصیلخارج از کلاس، یک ماجراجویی خارق العاده در انتظار شما است. آمدن به فرانسه برای تحصیل فقط مربوط به تحصیل نیست. اقامت تحصیلی شما در فرانسه خاطرات فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد و دوستانی پیدا خواهید کرد که می توانید مادام العمر آن ها را برای خود نگه دارید.
یک سیستم بین المللی مشهور در آموزش عالیبرتری در آموزش عالی و تحقیقات در فرانسه به طور گسترده در سراسر جهان تایید شده است. بسیاری از دانشگاه‌های فرانسه در معتبرترین رتبه‌بندی ‌های بین ‌المللی مانند Times Higher Education، رتبه ‌بندی فایننشال تایمز، QS، رتبه ‌بندی شانگهای و U-Multirank اتحادیه اروپا قرار دارند.
این شهرت به ویژه به دلیل دستاورد های استثنایی محققان فرانسوی است. فرانسه با سیزده مدال فیلدز در ریاضیات در رتبه دوم جهان قرار دارد. همچنین شصت و دو برنده جایزه نوبل از جمله ماری کوری داشته است.
دانشگاه های بزرگی که برای همه قابل دسترسی هستند.کیفیت آموزش عالی در فرانسه نتیجه دیدگاه سیاسی طولانی مدت و مستمر است. هر سال، مقامات دولتی به طور گسترده در آموزش و پژوهش سرمایه گذاری می کنند. این سیاست فرانسه را قادر ساخته است تا یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در جهان و بالاتر از همه، یکی از در دسترس ترین ها را برای دانشجویان فراهم کند.
دانشگاه های فرانسه آموزش با کیفیت بالا را بدون تحمیل شهریه و هزینه های غیر قابل قبول ارائه می دهند. پس دیگر منتظر چه چیزی هستید؟
تمامی آموزش های ارائه شده در دانشگاه های این کشور با آزمایشگاه های تحقیقاتی معتبر و تخصص اساتید مجرب همراه است. صرف نظر از اینکه در حال تحصیل هستید، در فرانسه همیشه در کنار متخصصان متعهد خواهید بود و از تجربیات آن ها بهره مند خواهید شد.
پویایی در صنعتفرانسه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و 31 شرکت از 500 شرکت قدرتمند جهان را دارد. بسیاری از گروه های صنعتی فرانسوی با حضور جهانی در بخش خود پیشرو هستند، از جمله Airbus, Total, Orange, Sanofi, LVMH, L’Oréal و  Danone.
نوآوری در فرانسهفرانسه کشور اروپایی با بهترین نمایندگی در فهرست 100 شرکت برتر نوآور است. این کشور دارای 71 حوزه رقابتی است که یک اکوسیستم جذاب را تشکیل می دهد و آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، استارت آپ ها و شرکت های بزرگ را گرد هم می آورد. شرکت های فناوری با 200 میلیون یورو سرمایه گذاری، از توسعه شرکت های دیجیتال حمایت می کند و استعدادهای جوان را جذب می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

آیا مهاجرت تحصیلی به نیوزلند ایده خوبی است؟

نیوزلند یکی از بهترین مکان های جهان برای زندگی و تحصیل است. سیستم آموزشی مشهور بین المللی و سبک زندگی بی نظیر آن زبانزد همه است.

کدام آزمون های زبان انگلیسی توسط موسسات نیوزلند پذیرفته می شود؟

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) ترجیح داده شده ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی است که تقریباً توسط تمام مؤسسات در نیوزلند پذیرفته می شود. با این حال، در سطح جهانی، سایر آزمون‌های مهارت مانند آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) و آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) نیز مورد قبول هستند.

آیا مدارک تحصیلی نیوزلند در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود؟

بله، مدارک تحصیلی از موسسات نیوزلند در سراسر جهان پذیرفته شده است و به دلیل کیفیت آموزشی شناخته شده است.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا چیست؟

هر کالج در کانادا قوانین بسیار خاص خود را در مورد نیازهای پذیرش دارد. برای کسب اطلاعات از این نیازهای پذیرش با دانشگاه مد نظر خود تماش بگیرید یا اطلاعات مربوطه را در وب سایت دانشگاه پیدا کنید.

بهترین دانشگاه های نیوزلند برای مهاحرت تحصیلی کدام اند؟

دانشگاه اوتاگو، دانشگاه اوکلند، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، دانشگاه کانتربوری، دانشگاه مسی

محبوب ترین دوره های مهاجرت تحصیلی به نیوزلند کدام است؟

دوره دکتری. چرا که دانشجویان بین المللی همان شهریه ای که دانشجویان محلی می پردازند را پرداخت می کنند. همچنین فرصت های تحقیقاتی بی نظیری برای مقطع دکتری در نیوزلند وجود دارد و دانشگاه های مختلف فاندهای متعددی را برای دانشجویان دکترا در نظر می گیرند.

نمره آیلتس خوب برای تحصیل در سنگاپور چقدر است؟

نمره 7 در آیلتس برای اخذ پذیرش و تحصیل در سنگاپور نمره خوبی محسوب می شود.

برای تحصیل MBA در سنگاپور، داوطلبان باید در چه آزمونی شرکت کنند؟

داوطلبان باید نمره GMAT معتبر خود را برای درخواست MBA در سنگاپور ارسال کنند.

کدام آزمون های مهارت زبان انگلیسی در دانشگاه های سنگاپور پذیرفته می شوند؟

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مورد قبول در دانشگاه های سنگاپور آیلتس و تافل هستند.

آیا مهاجرت تحصیلی به سنگاپور گزینه خوبی است؟

قطعاً سنگاپور یکی از بهترین کیفیت های آموزش را ارائه می دهد که در سطح جهانی شناخته شده است و گزینه خوبی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود.

آیا زبان فرانسه تنها زبان مطالعاتی در فرانسه است؟

اکثر دوره های مقطع کارشناسی به زبان فرانسه تدریس می شوند. بنابراین دانشجویان باید بتوانند مدرکی دال بر مهارت زبان فرانسه را نشان دهند. این می تواند از طریق نشان دادن مدارک تکمیل مدرک زبان فرانسه یا شرکت در آزمون های زبان مانند DELF یا DALF باشد.
اگرچه بیشتر دوره‌ ها به زبان فرانسه تدریس می‌شوند، دوره ‌های زبان انگلیسی متعددی، به‌ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد.
دانشجویانی که مایل به ثبت نام در دوره های زبان انگلیسی هستند باید مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی را نیز نشان دهند. این اثبات می تواند از طریق اثبات مدرک در یک دوره انگلیسی یا از طریق آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید