تمدید ویزای کانادا

تمدید ویزای کانادا

انواع مجوز اقامت موقت در کانادا به شما اجازه می دهد تا برای مدت زمان مشخصی در این کشور برای بازدید، کار یا تحصیل اقامت داشته باشید و باید بر اساس نوع ویزای خود، شرایط و ضوابط مشخصی را دنبال کنید. هنگامی که می خواهید شرایط اقامت خود را تغییر دهید یا مدت زمان بیشتری در کانادا بمانید، باید برای تبدیل یا تمدید ویزای کانادا درخواست دهید.

درباره اقامت کانادا بیشتر بدانید.

در اصل تمدید ویزای کانادا یکی از متداول ترین درخواست های ویزای کانادا محسوب می شود که بر اساس نوع ویزا شرایط متفاوتی خواهد داشت. شما فقط از داخل کشور کانادا می توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید. شایان ذکر است برای تمدید انواع ویزاهای توریستی، مولتی، تحصیلی و کاری کانادا متقاضی باید دارای وضعیت قانونی معتبری در این کشور باشد.

برای اطلاع از بروزترین قوانین مهاجرتی کانادا در خصوص اخذ ویزا یا تبدیل و تمدید آن همیشه به وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) مراجعه کنید. همچنین شما می توانید از یک وکیل مهاجرت در کانادا بخواهید تا برای تمدید ویزای کانادا به شما کمک کند. در ادامه به شرایط لازم برای تمدید هر کدام از ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری کانادا می پردازیم.

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به افراد غیر کانادایی اجازه می دهد تا یک بار در یک دوره 6 ماهه در کانادا بمانند. ویزای توریستی می تواند به صورت یک‌بار ورود (ویزای سینگل) و یا چند بار ورود ( ویزای مولتیپل یا ویزای مولتی کانادا) باشد. با این حال، در پایان 6 ماه، وضعیت اقامت شما در کانادا منقضی می شود و شما مجبور به ترک این کشور خواهید شد. مگر اینکه حداقل یک ماه (30 روز) قبل از انقضا ویزای فعلی خود درخواست تمدید ویزا کنید. در این صورت حتی اگر ویزای فعلی شما در حین رسیدگی به درخواست منقضی شود، باز هم مجاز به اقامت در کانادا خواهید بود.

اگر می خواهید اقامت خود را در کانادا به عنوان بازدید کننده تمدید کنید و مدت طولانی تری در کانادا اقامت داشته باشید، لازم است که برای سابقه بازدیدکننده یا ویزیتور رکورد درخواست دهید. ویزیتور رکورد در واقع سندی است که به شما به عنوان بازدید کننده در کانادا ارائه می شود و این امکان را می دهد تا مدت بیشتری در کانادا بمانید. این سند شامل تاریخ انقضای جدید است که تاریخ ترک کانادا را نشان می دهد.

نکته 1: در صورت خارج شدن از کشور کانادا، از سند ویزیتور رکورد نمی توان برای ورود مجدد به این کشور استفاده کرد. بنابراین برای ورود به کانادا احتمالا به یک سند ورود معتبر مانند ویزای بازدید کننده یا eTA احتیاج خواهید داشت.

مروری بر روند تمدید ویزای توریستی کانادا

زمان درخواستتوصیه می شود حداقل 30 روز قبل از پایان اعتبار ویزای توریستی فعلی خود برای درخواست تمدید ویزای کانادا اقدام کنید.
هزینه تمدید ویزای توریستی کاناداهزینه تمدید هر دو ویزای سینگل و مولتی کانادا 100 دلار کانادا می باشد. 85 دلار کانادا نیز برای بیومتریک (در صورت نیاز) لازم است.  
زمان پردازشبرای اطلاع از زمان پردازش درخواست تمدید ویزای کانادا این لینک را بررسی کنید.
نحوه درخواستاز طریق وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به صورت آنلاین
فرم تمدید ویزای توریستی [IMM5708] برای دانلود کلیک کنید.

مدارک و شرایط مهم برای تمدید ویزای بازدیدکننده کانادا

 • ارائه مدارک اثبات هویت (شناسنامه، کارت ملی وگذرنامه)
 • ارائه مدارک اثبات وضعیت فعلی در کانادا (ویزا)
 • ارائه شواهدی در مورد توانایی شما برای پرداخت هزینه های اقامت بیشتر در کانادا
 • ارائه جزئیات مربوط به برنامه شما برای ترک کانادا، به ویژه تاریخ و زمان عزیمت به کشور مبدا و بلیط برگشت
شرایط تمدید ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تمدید ویزای تحصیلی کانادا

یک مجوز تحصیل در کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا بر اساس برنامه تحصیلی و سایر عوامل، برای مدتی در کانادا بمانند. مجوز تحصیل شما شرایط کار حین تحصیل، دوره اقامت، محدودیت زمانی دوره تحصیل و غیره را مشخص می کند. متقاضیانی که می خواهند ویزای تحصیلی خود را تمدید کنند، باید به سایت اداره مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) مراجعه نمایند. شما باید حداقل 30 روز قبل از انقضا مجوز فعلی خود برای تمدید آن اقدام کنید. همچنین اگر موفق به انجام این کار نشدید، 90 روز فرصت دارید تا درخواست تجدید ویزا دهید.

درباره ویزای تحصیلی چیست بیشتر بدانید.

بر اساس اطلاعات این لینک اگر قبل از انقضای ویزای تحصیلی کانادا، درخواست تمدید ویزا کرده باشید، اما هنوز تصمیمی در مورد درخواست خود دریافت نکرده اید، به دلیل حفظ وضعیت خود مجاز به اقامت در کانادا خواهید بود. این بدان معنا است که شما تا زمانی که در مورد تمدید ویزایتان تصمیم گیری شود، می توانید در کانادا بمانید و در این کشور ادامه تحصیل دهید.

نکته 1: قبل از اقدام برای تمدید مجوز تحصیل در کانادا، ابتدا باید مطمئن شوید که موسسه آموزشی شما در لیست موسسات تعیین شده (DLI) قرار دارد. اگر محل آموزش شما دیگر در لیست DLI نیست، فقط می توانید تا پایان اعتبار فعلی ادامه تحصیل دهید. در صورت تمدید مجوز تحصیل، باید حتما در DLI ثبت نام کنید.

 • مرحله اول: مروری بر روند تمدید ویزای تحصیلی کانادا

در اینجا طبق این لینک به روند تمدید ویزای تحصیلی در داخل کانادا می پردازیم:

زمان درخواستتوصیه می شود حداقل 30 روز و یا 3 تا 4 ماه قبل از پایان اعتبار ویزای تحصیلی فعلی خود برای درخواست تمدید ویزای کانادا اقدام کنید.
هزینه تمدید ویزای تحصیلی کانادا150 دلار کانادا و 85 دلار کانادا برای بیومتریک(در صورت نیاز)  
زمان پردازشبرای اطلاع از زمان پردازش درخواست تمدید ویزای کانادا این لینک را بررسی کنید.
نحوه درخواستاز طریق وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به صورت آنلاین
نام فرم تمدید ویزای تحصیلی[IMM5709] برای دانلود کلیک کنید.

نکته2: برای جلوگیری از تاخیر در برنامه خود همیشه جدیدترین فرم را از وب سایت IRCC بارگیری کنید.

نکته 3: اگر بعد از ارسال درخواست، اطلاعات تماس شما تغییر کرد، حتماً آن را از طریق فرم وب IRCC به روز کنید.

 • مرحله دوم: چک لیست سند خود را ایجاد کنید

اگر به صورت آنلاین برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنید لازم است:

 1. یک حساب MyCIC در این بخش از وب سایت IRCC ایجاد کنید.
 2. پرسشنامه را تکمیل کنید تا یک چک لیست از فرم های درخواست و همین‌طور اسناد مورد نیاز ایجاد کنید.
 3. پس از تکمیل پرسشنامه، به صفحه ای با عنوان “چک لیست سند خود” هدایت خواهید شد.
 • مرحله سوم: مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید

کلیه دانشجویانی که مجوز تحصیل خود را تمدید می کنند، به مدارک زیر احتیاج دارند:

 • نامه ثبت نام که به عنوان “نامه پذیرش” در چک لیست MyCIC شما ذکر شده است.
 • گواهی حمایت مالی که تایید می کند شما بودجه کافی برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا را به مدت یک سال در اختیار دارید.
 • نسخه اسکن شده صفحات گذرنامه شما که اطلاعاتی در مورد تاریخچه سفر و تاریخ انقضا گذرنامه ارائه می دهد.
 • عکس دیجیتال (مطمئن شوید عکس شما با مشخصات مطابقت دارد.)
 • نامه درخواست تمدید ویزای کانادا که می تواند شامل اهداف شما از ماندن در کانادا و دلایلی برای متقاعد کردن افسر ویزا باشد.
 • گواهی پزشکی (اگر از 12 ماه گذشته در کانادا تحصیل کرده اید، نیازی به اثبات آزمایش پزشکی مگر در شرایط خاص ندارید.)
 • فرم تکمیل شده درخواست تمدید ویزای تحصیلی کانادا [IMM5709]
 • فرم اطلاعات خانواده [IMM5707] را پر کنید و با دست امضا کنید. سپس اسکن کرده و در سایت بارگذاری نمایید.
 • فرم درخواست اقامت موقت [IMM5257B] (بیشتر دانشجویان به این فرم احتیاج ندارند و در صورت پاسخ بله به سوالات 3 ، 4 ، 5 یا 6 در بخش “Background Information” این فرم لازم است.
 • بیومتریک (باید هر 10 سال یک بار برای بیومتریک اقدام کنید.)
 • مرحله چهارم: فرم درخواست خود را پر کنید

فرم درخواست شما بخش مهمی از مراحل تمدید ویزای تحصیلی کانادا به شمار می رود. اطلاعات از دست رفته یا نادرست می توانند بر نتیجه درخواست شما تأثیر منفی بگذارند. IRCC به صورت دوره ای فرم های درخواست خود را به روز می کند. همیشه با بارگیری مستقیم فرم های برنامه از چک لیست آنلاین سند MyCIC ، مطمئن شوید که از جدیدترین فرم ها استفاده می کنید. برای اطلاع از نحوه پر کردن فرم ها به این صفحه مراجعه کنید.

 • مرحله پنجم: مجوز تحصیل تمدید شده را دریافت کنید

اگر درخواست شما تأیید شود، IRCC مجوز تحصیلی جدید را به آدرس پستی شما پست می کند. شما باید بلافاصله یک نسخه دیجیتالی از آن را در مکانی امن و قابل دسترس ذخیره کنید. پس از دریافت مجوز باید اسناد مربوط به مهاجرت و بیمه درمانی خود را همواره به روز نگه دارید. شما باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) و برنامه خدمات پزشکی (MSP) خود را تمدید کنید.

درباره مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

شرایط تمدید ویزای کاری کانادا

شرایط تمدید ویزای کاری کانادا

کانادا مجوزهای کاری زیادی را به متقاضیان کار در سراسر جهان ارائه می دهد که برای درخواست هر کدام، روند مشخصی وجود دارد. ویزای کار کانادا به شما اجازه می دهد تا به طور موقت در کانادا زندگی و کار کنید.

با این حال، اگر در خواست تمدید ویزای کاری کانادا را دارید و یا می خواهید شرایط مجوز کار خود را تغییر دهید، باید قبل از انقضاء مجوز فعلی خود برای این کار اقدام نمایید. برای تمدید ویزای کار کانادا باید به اداره مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا مراجعه نمایید.

طبق قوانین موجود از شما خواسته می شود 30 روز قبل از پایان اعتبار ویزای کاری کانادا، پرونده درخواست تمدید ویزا را تنظیم کنید. البته شما نمی توانید مجوز کار خود را بیش از مدت اعتبار گذرنامه خود تمدید کنید. همچنین ممکن است برای تمدید ویزای کانادا نیاز داشته باشید توانایی خود را برای تأمین هزینه زندگی در کانادا اثبات کنید.

چنانچه وضعیت اقامت موقت شما منقضی شده و مایل به اقامت در کانادا هستید، می توانید ظرف مدت 90 روز از تاریخ انقضای مجوز کار خود برای بازیابی وضعیت درخواست کرده و یا کانادا را ترک کنید. اگر می خواهید برای بازیابی درخواست اقدام کنید و یا برای تمدید ویزای کانادا به کمک نیاز دارید می توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

نکته 1: شما نمی توانید ویزای کار خود را بیش از تاریخ انقضای پاسپورت خود تمدید کنید. بنابراین در وهله اول اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما قبل از تاریخ درخواست تمدید ویزا، منقضی نمی شود.

نکته 2: اگر تمدید ویزای کاری شما هنوز در حال پردازش است، تا پایان مراحل پردازش، می توانید در کانادا حضور داشته باشید اما مجاز به کار کردن نیستید.

مروری بر روند تمدید ویزای کاری کانادا

زمان درخواستتوصیه می شود حداقل 30 روز قبل از پایان اعتبار ویزای کاری فعلی خود برای درخواست تمدید ویزای کانادا اقدام کنید.
هزینه تمدید ویزای کاری کانادا155 دلار کانادا و 85 دلار کانادا برای بیومتریک(در صورت نیاز)  
زمان پردازشبرای اطلاع از زمان پردازش درخواست تمدید ویزای کانادا این لینک را بررسی کنید.
نحوه درخواستاز طریق وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به صورت آنلاین
فرم تمدید ویزای کاری کانادا[IMM 5710] برای دانلود کلیک کنید.
برخی دیگر از فرم های لازم برای تمدید ویزای کانادافرم اطلاعات خانواده – IMM 5707 ، فرم درخواست عمومی – IMM 0008 ، فرم درخواست ویزای بازدید کننده کانادا (IMM 5257)  
 • شرایط لازم برای تمدید ویزای کاری کانادا

برای تمدید ویزای کاری کانادا، باید برخی از شرایط را که در ادامه به آن اشاره می کنیم برآورده سازید:

 • شما باید به یک افسر مهاجرت کانادا نشان دهید که پس از اتمام کار خود، کانادا را ترک خواهید کرد.
 • شما باید اثبات کنید که توانایی تامین هزینه های زندگی در کانادا را دارید.
 • نشان دهید که سابقه کیفری ندارید.
 • گواهی پزشکی (در صورت لزوم) خود را ارائه دهید.
 • نشان دهید که برای کارفرمای فاقد صلاحیت کار نخواهید کرد.

همچنین اسنادی که ممکن است برای تمدید مجوز کار در کانادا مورد نیاز باشد، شامل موارد زیر است:

 • پیشنهاد استخدام به یک تبعه خارجی معاف از ارزیابی اثر بازار کار (LMIA)
 • ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA)
 • شواهدی مبنی بر اینکه واجد شرایط شغلی هستید که می خواهید در آن کار کنید
 • قرارداد استخدام

تمدید ویزای کانادا در دوره شیوع ویروس کرونا

ویروس کرونا تأثیر بی سابقه ای در زندگی ما داشته است و مهاجرت نیز از این قاعده مستثنا نیست. کلیه بازدیدکنندگان، کارگران و دانشجویان خارجی که در کانادا اقامت موقت دارند، تحت تأثیر وضعیت شیوع این ویروس در جهان قرار گرفته اند. به طوری که برخی از آنها قادر به ترک کانادا نیستند و باید اقامت خود را تمدید کنند. به همین دلیل است که اطمینان از تمدید ویزای کانادا  در این دوران مهم بوده و ویزا باید به صورت آنلاین تمدید شود.

شما می توانید از شیوع کووید-19 برای درخواست تمدید ویزای کانادا استفاده کنید. برای تمدید ویزای کانادا در دوران کووید-19 باید طبق اطلاعات ذکر شده در این مقاله و همین‌طور مقاله های قبلی اقدام نمایید.

همچنین اگر برای تمدید ویزای کانادا به کمک احتیاج دارید می توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی تراست در زمینه درخواست های کامل تمدید ویزا و گزینه های موجود برای تمدید اقامت شما در کانادا آگاه هستند و برای بررسی درخواست های تمدید ویزای کانادا به شما کمک می کنند.

شما همچنین می توانید درباره وضعیت مهاجرت به کانادا در کرونا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چند بار می توانم ویزای توریستی کانادا را تمدید کنم؟

شما می توانید هر چند بار که می خواهید برای تمدید ویزای بازدید کننده خود اقدام کنید. با این حال، قبل از اعطای تمدید، هدف از اقامت، سابقه و دلیل معتبر برای ادامه اقامت شما در نظر گرفته خواهد شد.

چند بار مجاز به تمدید ویزای تحصیلی کانادا هستم؟

طبق این لینک شما می توانید اجازه تحصیل خود را در مدت اعتبار گذرنامه خود تمدید کنید.

آیا بعد از پایان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا اجازه دارم در این کشور بمانم؟

شما پس از انقضا مجوز تحصیلی کانادا، مجاز به اقامت در کانادا تا 90 روز هستید. در این مدت می توانید برای تمدید ویزای کانادا درخواست کنید و یا در پایان این دوره کانادا را ترک کنید.

آیا بعد از انقضای ویزای کار کانادا، اجازه اقامت در کانادا را دارم؟

شما اجازه دارید برای مدت 90 روز در کانادا بمانید و درخواست تمدید ویزا کنید. اما در این مدت نمی توانید کار کنید.

چند بار می توانم اجازه کار خود را در کانادا تمدید کنم؟

شما مجاز هستید مجوز کار خود را برای هر تعداد بار در کانادا تمدید کنید.

آیا من در حالی که منتظر تمدید ویزای توریستی خود هستم می توانم در کانادا بمانم؟

اگر تمدیدی که برای آن درخواست کرده اید قبل از انقضا ویزای بازدید کننده شما بوده است، می توانید تا زمان تصمیم گیری درباره درخواست خود در کانادا اقامت داشته باشید.

آیا هزینه تمدید ویزای کانادا در صورت رد درخواست قابل استرداد است؟

به طور کلی هزینه های درخواست تمدید ویزای کانادا قابل استرداد نیستند. بنابراین حتی در شرایطی که درخواست شما رد شده باشد نمی توانید هزینه خود را پس بگیرید.

تمدید ویزای کانادا برای اعضای خانواده چگونه است؟

هر یک از اعضای خانواده نزدیک شما مثل والدین، همسر و فرزندان که قصد دارند مدت زمان بیشتری در کانادا بمانند، باید برای این کار درخواست جداگانه دهند. بنابراین اگر همه شما همزمان درخواست تمدید کنید، هر شخص باید فرم درخواست جداگانه ای را ارسال کند. برای این منظور کلیه اسناد و مدارک مناسب و هزینه لازم برای هر شخص نیز باید جداگانه درج شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.