ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا

نگاه کلی ویزای مولتی کانادا

 • هدف از ارائه این ویزا: امکان سفر‌های مکرر با یک بار دریافت ویزا
 • مدت زمان اعتبار: 10 سال – در صورت اقدام با پاسپورت ایرانی 5 سال
 • هزینه صدور: 100 دلار برای یک نفر، حداکثر 500 دلار برای خانواده، بیومتریک 85 دلار
 • مدت زمان صدور: حالت ایده آل 15 روز – حداکثر تا سه ماه
 • نحوه درخواست: آنلاین یا کتبی

ویزای مولتی کانادا یا ویزا ۵ ساله کانادا چیست

برخی از مهاجرین در طول سال مجبور می‌شوند چندین بار کانادا را ترک کنند به همین دلیل نیاز به دریافت ویزایی دارند که این امکان را برای آن‌ها فراهم کند.

ویزای ۵ ساله کانادا جزء ویزاهای پر طرفدار بین دانشجویان و تجار است. این دو قشر جزء مهاجرانی هستند که معمولا به دفعات زیاد در حال رفت و آمد هستند و برای دریافت مولتی ویزا کانادا اقدام می‌کنند.

ویزای مولتی کانادا یکی از انواع ویزای توریستی کانادا است که با دریافت آن می‌توانید هر چند بار که مایل هستید سفر کنید بدون این که در هر بار ورودتان به این کشور نیاز به دریافت ویزای کانادا داشته باشید.

برای متقاضیان این نوع ویزا سوالاتی در مورد شرایط اخذ آن و روند دریافت ویزا و سایر مسائل مرتبط با ویزای مولتیپل کانادا وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای مولتی کانادا چیست و برای چه منظوری صادر می شود

 • آیا می‌خواهید برای دفعات متعدد به این کشور سفر کنید؟ یا این که هر سال، می‌خواهید برای تعطیلات عید به این کشور بروید؟
 • شاید اقوام و بستگانی در این کشور دارید که می‌خواهید مدتی بیش از 6 ماه را در کنار آن‌ها سپری کنید؟
 • آیا شما کسب و کاری دارید که شعبه‌ای از آن در کانادا ثبت شده است و مکررا قصد بازرسی از آن را دارید؟
 • آیا شما از طرف محل کار خود چندین بار برای ماموریت کاری به کانادا اعزام شده‌اید و احتمال دارد که این سفرها در ادامه هم وجود داشته باشد؟
 • شاید هم شما سفرهای متعددی به اقصی نقاط دنیا داشته‌اید و پاسپورت شما غنی از سوابق ویزاهای متعدد است و می‌خواهید ویزایی با اعتبار بلند مدت دریافت کنید
 • اگر پاسخ شما برای حداقل یکی از سوالات فوق مثبت باشد، شما باید یک ویزای مولتی یا مولتیپل کانادا دریافت کنید.

فرق ویزای سینگل و ویزای مولتی کانادا

انتخاب بین این دو بستگی به موقعیت هر شخص دارد. برای کسی که در طول مدت اعتبار ویزا قصد خروج از این کشور را ندارد سینگل ویزا بهتر است.

تقریبا روند صدور هر دو نوع ویزا مشابه است که برای اطلاع بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. بنابراین از این نظر هیچ یک بر دیگری برتری ندارد.

 • مدت زمان اعتبار: مدت مشخص
 • تعداد دفعات ممکن برای ورود و خروج به این کشور: یک بار
 • مدت زمان لازم برای دریافت ویزا: بین دو هفته تا سه ماه
 • امکان ورود و خروج مکرر: ندارد
 • مدت زمان اعتبار: 5 ساله تا 6 ماه اقامت در هر بار سفر
 • تعداد دفعات ممکن برای ورود و خروج به این کشور: چند بار با دریافت ویزا
 • مدت زمان لازم برای دریافت ویزا: بین دو هفته تا سه ماه
 • امکان ورود و خروج مکرر: دارد

افراد واجد شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا

 • ویزای مولتی کانادا یا مولتیپل توریستی (Multi/Multiple) بنا به اعتبار مسافرتی فرد متقاضی، شرایط وی و دلیلی که برای درخواست آن دارد صادر می‌شود.
 • فردی که نشان دهد خانواده یا آشنایانی در کانادا دارد و قصد دارد هر از گاهی به آن‌ها سری بزند، دلیلی برای دریافت ویزای مولتی خواهد داشت.
 • پدر و مادران بازنشسته‌ای که قبلا فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند.
 • اگر کسی دارای سابقه سفر پرباری باشد و در تمامی سفرهای خود، موعدهای انقضای ویزای خود را رعایت کرده باشد، پاسپورتی معتبر از خود نشان خواهد داد. ممکن است با این اعتبار دولت این کشور به خوش حسابی این فرد در ورود و خروج به کانادا اعتماد کند و ویزای مولتی برای او صادر شود.
 • به طور معکوس اگر فردی قصد داشته باشد تنها برای حضور در یک نمایشگاه به کانادا سفر کند و این موضوع را در نامه هدف از سفر خود بیان کند، به احتمال زیاد ویزای یک بار ورود دریافت خواهد کرد چرا که دلیل برای ورود متعدد نخواهد داشت.
 • معمولا برای افرادی که قصد دارند برای اولین بار به کانادا سفر کنند یا افرادی که سابقه سفر خارجی زیادی ندارند ویزا مولتیپل صادر نمی‌شود.
 • اگر فردی ویزای مولتیپل انتری توریستی داشته باشد و در یکی از دفعات ورود به کانادا مرتکب تخلفی اعم از خروج دیر هنگام شده باشد، ویزای مولتی کانادا وی ممکن است لغو شده یا حتی برای مدتی از ورود به این کشور محروم شود.

درباره قوانین ورود و خروج کانادا بخوانید.

شرایط اخذ مولتی ویزای کانادا

 1. پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید یک صفحه خالی داشته باشد. صفحه خالی نشان می‎‌دهد که پاسپورت در حال انقضا نیست. کارمندان سفارت ممکن است پاسپورت قدیمی را نیز از متقاضی ویزا درخواست کنند.
 2. اسکن کارت ملی و ترجمه رسمی آن
 3. گواهی سلامت در صورتی که کنسولگری برای ویزای مولتی کانادا از شما درخواست کند.
 4. اسکن گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا: برای اشخاصی که در کشور خود مرتکب جرمی شده باشند مولتی ویزای کانادا صادر نمی‌شود به این دلیل که اغلب، چنین اشخاصی برای کشور میزبان خطرناک تلقی می‌شوند. در واقع، دولت کانادا علاقه‌ای به صدور ویزا برای اشخاصی که احتمال دارد با اعمال خود نظم کشور را به هم بریزند، نخواهد داشت.
 5. متقاعد کردن افسر مهاجرت در مورد این که شما قصد سکونت در این کشور را ندارید: بعضی از مسافرین، در ابتدا اقدام به دریافت مولتی ویزا می‌کنند اما بعد از ورود به کانادا با قصد زندگی در این کشور به اقامت خود ادامه می‌دهند. چنین اقدامی برای دولت کانادا قابل قبول نیست و یک امر غیر قانونی محسوب می‌شود. اگر شما قصد زندگی در کانادا را دارید باید با دریافت ویزای مربوطه که می‌تواند ویزای کار کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا باشد برای رسیدن به هدف خود اقدام کنید. دولت این کشور برای متقاضیان مهاجرت، ضوابطی را در نظر گرفته که در مورد توریست‌ها اعمال نمی‌شود به همین دلیل شخصی که قصد تخلف از قانون کانادا را داشته و با ویزای   توریستی بخواهد هدف خود برای مهاجرت را محقق سازد از کانادا دیپورت می‌شود.
 6. اثبات توانایی مالی بابت مدت اقامت در کانادا: اثبات تمکن مالی ویزای کانادا یکی از شرایطی است که برای دریافت انواع ویزا مانند ویزای مولتی کانادا مد نظر کارمندان سفارت کانادا قرار می‌گیرد. در واقع اشخاصی که بدون توانایی مالی به این کشور سفر می‌کنند برای کانادا دردسر ساز تلقی می‌شوند به همین دلیل از ورود آن‌ها به این کشور جلوگیری به عمل می‌آید. برای اثبات توانایی مالی باید گردش مالی حساب بانکی خود را ارائه کنید.
 7. اگر زیر 18 سال هستید درخواست صدور ویزا باید توسط سرپرست ارسال شود: افراد زیر 18 سال نمی‌توانند به صورت مستقل برای دریافت ویزا اقدام کنند.
 8. اگر مدارک به زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسوی هستند باید ترجمه شوند: اکثر ایالات این کشور انگلیس زبان هستند و تنها در استان کبک زبان فرانسه رسمیت دارد.
 9. پرداخت هزینه بابت درخواست صدور ویزا و فرایند بررسی درخواست.
 10. امضا و تاریخ‌گذاری اسناد در جایی که امضای شما لازم باشد: اسناد بدون امضا و درج تاریخ معتبر نیستند به همین دلیل باید در تمام اسناد و مدارک، امضا و تاریخ درج شده باشد.
 11. پر کردن و امضای فرم درخواست صدور ویزای مولتی کانادا: در این فرم معمولا اطلاعات شخصی خود را درج می‌کنید.همچنین باید هدف خود از سفر به کانادا را ذکر کنید. در این فرم باید مراقب باشید حرفی از ادامه اقامت در کانادا به منظور تحصیل یا کار نزنید چون در این صورت درخواست شما برای دریافت مولتی ویزا رد خواهد شد. در واقع ذکر چنین موضوعی در فرم مذکور نشان از این امر دارد که شما مولتی ویزا را فقط وسیله‌ای برای اقامت کانادا قرار داده‌اید و در واقع قصد گردش در این کشور را ندارید.
 12. کپی مدرک مربوط به وضعیت مهاجرتی شما در کانادا یا سایر کشورها: معمولا ارائه چنین مدرکی را به این دلیل از شما درخواست می‌کنند که هدف شما برای مهاجرت یا عدم مهاجرت به کانادا اثبات شود.
 13. اثبات این که قصد انجام کار یا تحصیل در کانادا را ندارید: همان طور که قبلا گفته شد دریافت هر ویزایی مستلزم طی شدن روند مربوط به همان نوع ویزا است. بنابراین اگر قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارید باید پروسه قانونی مربوط به آن‌ها را طی کنید.
 14. عکس: معمولا دو قطعه عکس از شما درخواست می‌شود. در صورت ثبت درخواست آنلاین ویزای مولتی کانادا باید عکس به صورت دیجیتالی باشد.
 15. این ویزا برای اشخاصی صادر می‌شود که در طول ده سال بیش از یک بار قصد رفت و آمد به کانادا را دارند.
 16. برای هر بار رفت و آمد باید برای مدتی تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید.
 17. اثبات این که حضور شما در این کشور یک ریسک برای امنیت این کشور محسوب نمی‌شود.
 18. درخواست صدور مالتی ویزا باید از بیرون از کانادا به سفارت این کشور ارسال شود: متقاضیانی که درخواست خود را از داخل کانادا مطرح کنند با رد درخواست مواجه می‌شوند.
 19. اگر با اعضای خانواده قصد سفر را دارید باید برای هر یک از اعضا، درخواست ویزای مولتی کانادا را به صورت جداگانه بدهید. می‌توانید تمام درخواست‌ها را به صورت هم‌زمان ارسال کنید و بابت تمام درخواست‌ها یک رسید دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: وقت سفارت کانادا ، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

مدارک لازم ویزا مولتی کانادا

 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی: تمامی مدارک ارسالی باید به صورت ترجمه شده باشد.
 • گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماهه
 • اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه رسمی (ملک، زمین، آپارتمان و…)
 • دعوت نامه رسمی و معتبر برای اخذ ویزای مولتی کانادا
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه رسمی پروانه کسب
 • گواهی تمکن مالی از بانک شامل گردش حساب ترجمه شده رسمی
 • در صورت درخواست سفارت، گواهی سلامت
 • تکمیل فرم‌های آنلاین

هزینه ویزای مولتی کانادا

قیمت ویزای مالتی کانادا برای یک شخص، 100 دلار کانادا و برای ویزای توریستی خانوادگی 500 دلار کانادا است.

هزینه ویزای کانادا به صورت یک جا دریافت می‌شود و تنها برای مرحله بیومتریک باید در محل تعیین شده حاضر شوید.

لازم به ذکر است که در هر مرحله از درخواست صدور مولتی ویزا اگر سفارت تقاضای شما را رد نماید هزینه‌های پرداخت شده قابل استرداد نیستند. در صورت اقدام برای ویزای مجدد تا ده سال نیازی به انگشت نگاری ویزای کانادا نیست.

همچنین در صورتی که برای دریافت ویزا مجددا اقدام کنید باید هزینه‌های لازم را بپردازید که اطلاعات مورد نظر در این لینک نیز ارائه شده است.

هزینه ویزامبلغ
برای یک نفر100 دلار
برای خانوادهحداکثر تا 500 دلار
هزینه بیومتریک85 دلار برای هر نفر

تفاوت قیمت ویزای ۵ ساله کانادا و ویزای توریستی

ویزای ۵ ساله کانادا مشابه ویزای توریستی است و هر دو آن‌ها فرآیند بررسی یکسانی دارند. بنابراین هزینه هر دو آن‌ها یکسان و 100 دلار برای هر نفر خواهد بود. هزینه بیومتریک که برای هر نفر 85 دلار است نیز به این مبلغ افزوده خواهد شد.

روند دریافت مولتی ویزا کانادا

اشخاصی که قصد سفر به کانادا را دارند اگر شهروند یا مقیم دائم در این کشور نباشند باید برای سفر به کانادا البته اگر به قصد گردش باشد، مولتی ویزا تهیه کنند. برای صدور این نوع ویزا باید فرایندی طی شود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 1. درخواست صدور ویزای مولتی کانادا به صورت کتبی یا آنلاین: این کشور در ایران سفارت ندارد به همین دلیل ایرانیان می‌توانند درخواست خود را به صورت آنلاین یا کتبی برای سفارت کانادا در ترکیه یا امارات ارسال کنند. برای درخواست صدور ویزا به صورت آنلاین باید یک حساب کاربری در سایت دولتی Canada.ca و بخش GCKey باز کنید.
  زمانی که در وضعیت لاگین قرار گرفتید امکان ثبت درخواست برای شما وجود دارد که پس از ثبت درخواست باید هزینه مورد نظر را پرداخت کنید. با پرداخت هزینه فرآیند بررسی شروع خواهد شد. ظرف چند هفته کنسولگری به درخواست شما رسیدگی می‌کند.

 2. در صورت طی کردن مراحل به صورت دقیق و ارسال مدارک آنلاین، چند روز بعد یک ایمیل دریافت خواهید کرد که پس از آن باید برای مرحله بیومتریک به آدرس مورد نظر مراجعه کنید. این مرحله چند دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

 3. پس از بیومتریک ویزای مولتی کانادا درخواست شما وارد مرحله نهایی شده و پس از چند روز نتیجه در یک ایمیل یا در صفحه شخصی Canada.ca بیان خواهد شد.

 4. وقتی مولتی ویزا صادر شد در همان اکانت به شما اطلاع داده می‌شود. البته ممکن است کارمند سفارت پس از پایان مصاحبه حضوری، صدور یا عدم صدور مولتی ویزا را اطلاع دهد.

 5. در مرحله آخر باید پاسپورت خود را جهت مهر شدن در اختیار سفارت قرار دهید. سفارت با ارسال ایمیل اعلام می‌کند که پاسپورت خود را به چه آدرسی باید ارسال کنید. البته اگر برای مصاحبه حضوری به سفارت فراخوانده شوید در همان جا هزینه‌های لازم را پرداخت می‌کنید و پاسپورت هم در همان زمان مهر می‌شود. در این صورت نیازی به ارسال پاسپورت برای سفارت نیست.

 6. پس از طی شدن مراحل مذکور می‌توانید مقدمات سفر به کانادا را فراهم کنید.

اگر بعد از طی شدن مراحل ذکر شده، سفارت شما را مجاز به دریافت ویزای مولتی کانادا نداند، تنها راه دریافت مجوز برای سفر اقامت موقت در کانادا است.

صدور ویزای توریستی کانادا چه مدت به طول می‌ انجامد؟

 • صدور ویزای توریستی و ویزای مولتی کانادا معمولا 2 هفته تا 3 ماه به طول می‌انجامد. البته کشوری هم که شما درخواست خود را از آنجا مطرح نموده‌اید تاثیر زیادی در مدت زمان رسیدگی دارد.
 • نکته مهم در سریع‌تر طی شدن مراحل، دقت در ارسال مدارک آنلاین است.
 • این موضوع که آیا شما ظرف 10 سال گذشته به کانادا سفر کرده‌اید یا خیر تاثیر زیادی در روند رسیدگی به درخواست دارد.
 • اگر به این کشور سفر کرده باشید پروسه زمانی جهت صدور ویزای توریستی کوتاه‌تر خواهد بود. لازم به ذکر است که در حال حاضر به دلیل شیوع کووید 19 در برنامه سفارت تغییر ایجاد شده و ممکن است مدت زمان رسیدگی به درخواست‌ها با تغییراتی مواجه شده باشد.

وقت سفارت و انگشت نگاری ویزای مولتی کانادا

 • مرحله بیومتریک ویزای مولتی کانادا یا انگشت نگاری باید پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه‌ها انجام شود.
 • این مرحله تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد و در یکی از دفاتر اعلام شده توسط سفارت انجام می‌شود.
 • برای مرحله بیومتریک نیازی به گرفتن وقت سفارت نیست.
 • آدرس محل مورد نظر و اطلاعات تکمیلی پس از ثبت مدارک توسط ایمیل به متقاضی ارسال می‌شود.
 • هزینه مرحله بیومتریک برای یک نفر 85 دلار است و برای خانواده حداکثر تا 170 دلار است.
 • برای مرحله انگشت نگاری نیاز است تا نامه ارسال شده به متقاضی و پاسپورت همراه وی باشد.
 • تنها 30 روز پس از دریافت نامه سفارت می‌توان در یکی از VACها یا دفاتر معین حضور پیدا کرد. در غیر این صورت پرونده کنسل خواهد شد.

چه کسانی از ثبت اطلاعات بیومتریک ویزای ۵ ساله کانادا معاف خواهند بود؟

 • تمامی ویزاها مانند ویزای مولتی کانادا نیاز به مرحله انگشت نگاری دارند.
 • افرادی که در ده سال گذشته اقدام به دریافت ویزا کرده‌اند و مرحله بیومتریک را گذرانده‌اند، از مرحله بیومتریک معاف هستند.
 • در واقع در صورت پشت سر گذاشتن این مرحله، تا 10 سال نیاز نیست برای ویزای کانادا دوباره این مرحله طی شود.

مجوز ویزای مولتیپل انتری برای چه ویزا هایی صادر خواهد شد

 • ویزا های کوتاه مدتی که دلیلی برای ورود و خروج متعدد متقاضی آن وجود داشته باشد.
 • ویزا های کوتاه مدت از قبیل ویزا های توریستی، توریستی کاری، ویزای تحصیلی، ویزای کار موقت، ویزای دیپلماتیک و چندین ویزای دیگر که مخاطبین کمتری دارند.
 • اولا، باید شرایط دریافت ویزا های فوق را داشته باشید.
 • ثانیا، مهم‌تر از آن باید دلیلی برای ورود و خروج متعدد خود ارائه دهید. پیش از پر کردن فرم‌های درخواست ویزا و نوشتن نامه برنامه سفر (Cover Letter) از قانع کننده بودن دلیل خود اطمینان حاصل کنید.

مزایای اخذ ویزای مولتی کانادا

 • مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا تا حداکثر 10 سال است. البته، به دلیل اعتبار 5 ساله پاسپورت ایرانی، اعتبار مالتی ویزا نیز 5 ساله است.
 • امکان ورود و خروج متعدد در بازه اعتبار ویزا به خاک کشور کانادا وجود دارد.
 • این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا در مدت زمان اعتبار و در هر زمانی که بخواهید به خاک کشور کانادا سفر کنید.
 • مهم‌ترین کاربرد این ویزا در شرایطی است که افراد کسب و کاری در این کشور دارند یا به صورت مکرر به دیدار بستگان یا آشنایان می‌روند.

مدت زمان اعتبار مالتی ویزای کانادا

ویزای مولتی کانادا برای مدت ده سال معتبر است و معمولا یک ماه قبل از انقضای اعتبار پاسپورت تمام می‌شود. مدت اعتبار پاسپورت ایران 5 سال است. به همین دلیل مولتی ویزا بین ایرانیان به ویزای 5 ساله اقامت در کانادا شهرت دارد. بنابراین اگر پاسپورت کشور دیگری را داشته باشید، می‌توانید از اعتبار ده ساله مولتی ویزا استفاده کنید.

در صورت انقضای اعتبار ویزا و دریافت ویزای جدید، باید در زمان درخواست مجدد و به هنگام حضور در فرودگاه هر دو ویزا را به همراه داشته باشید.

راهکارهای سریع تر کردن پروسه صدور مولتی ویزای کانادا

 • دقت در آماده سازی مدارک مورد نیاز
 • اثبات تمکن مالی با مدارک خواسته شده
 • تنظیم دقیق نامه اهداف سفر
 • توجه به اعتبار پاسپورت ایرانی
 • ارائه تمامی مدارک به صورت ترجمه شده رسمی
 • پر کردن اطلاعات در فرم آنلاین به صورت دقیق
 • دقت در ارسال عکس براساس استاندارد گفته شده
 • پرداخت هزینه نهایی پس از ثبت مدارک
 • حضور به موقع برای بیومتریک
 • ارائه مدارک اضافی در صورت درخواست سفارت

پیکاپ پاسپورت و الصاق لیبل ویزای مولتی

پیکاپ پاسپورت یکی از خدمات محبوب ویزای کانادا است که توسط آن می‌توانید مراحل الصاق لیبل و مهر ویزا را انجام دهید.

در این روش می‌توانید پس از طی کردن مراحل ثبت درخواست و ارسال مدارک، پاسپورت خود را به موسسه مهاجرتی تحویل دهید تا مرحله مهر آخر ویزا را برای شما انجام دهد.

پیکاپ ویزای کانادا حدود یک تا دو هفته زمان نیاز خواهد داشت و شما در این مدت می‌توانید پاسپورت خود را به صورت مهر شده تحویل بگیرید.

تمدید ویزای مولتی کانادا

مدت زمان اقامت در خاک این کشور توسط مامور مهاجرت تعیین خواهد شد.

پس از پایان این مدت زمان باید اقدام به تمدید مدت زمان کنید که بهترین زمان برای این کار یک ماه قبل از اتمام زمان اقامت است.

تمدید ویزای مولتی کانادا نیازمند تشکیل یک پرونده سوابق ورود و خروج به این کشور است که توسط مامور مهاجرت انجام خواهد شد و در آن، مدت زمان جدید ثبت خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای مولتی کانادا

دلایل زیر از جمله مواردی هستند که ممکن است منجر به ریجکت ویزای کانادا شوند:

 • قانع کننده نبودن دلایل سفر برای افسر سفارت
 • کامل نبودن مدارک درخواست شده
 • تکمیل ناقص فرم‌های درخواست ویزای مولتی
 • نداشتن گواهی سلامت (در صورت درخواست) یا داشتن یک بیماری خاص
 • داشتن سوابق امنیتی یا ارتکاب جرایم در کشور مبدا

بیشتر بخوانید: رفع ریجکتی ویزای کانادا

مزایای درخواست صدور مولتی ویزا آنلاین

 • درخواست شما بدون از دست دادن زمان و پرداخت هزینه پست به سفارت کانادا می‌رسد.
 • به درخواست‌های اینترنتی ممکن است سریع‌تر رسیدگی شود. به دلیل این که این درخواست‌ها زودتر به سفارت می‌رسد.
 • ارسال درخواست به صورت اینترنتی این اطمینان را برای شما ایجاد می‌کند که درخواست کامل است. در واقع با ورود به سایت سفارت کانادا اگر مدرکی را بارگذاری نکرده باشید، سیستم پیام عملیات موفقیت‌امیز ارسال نمی‌کند. همین امر باعث می‌شود که شما با ارسال تمامی مدارک خود از کامل شدن درخواست اطمینان حاصل کنید.
 • اگر در زمان ثبت درخواست، متوجه شدید که نیاز به ارسال مدرکی دارید، می‌توانید به سرعت آن را ارسال کنید. در حالی که در روش کتبی، درخواست در صورت ناقص بودن رد می‌شود و ممکن است رسیدگی مجدد، مدت زمان زیادی به طول بینجامد.
 • نیازی به ارسال پاسپورت همراه با درخواست نیست و تنها تصویر آن مورد نیاز است.
 • درخواست شما مطابق با آخرین تغییرات در شرایط صدور پاسپورت، برای سفارت کانادا ارسال می‌شود.

ویزا مولتی تضمینی کانادا

 • بهترین کار برای تضمین اخذ ویزا مولتی دقت در آماده سازی مدارک است.
 • این مدارک باید به دقت در سیستم مربوطه ثبت شوند و نیاز است تا تمامی آن‌ها به صورت ترجمه شده باشند.
 • روش صد در صدی برای اخذ ویزای مولتی وجود ندارد اما در صورت دقت به نکات مورد نظر می‌توان این روند را سریع‌تر طی کرد.

نکات مهم در پروسه اخذ ویزای مولتی کانادا

 • برای دریافت ویزای مولتی کانادا نیازی به مراجعه حضوری به سفارت نیست و مراحل را می‌توان از طریق وب سایت انجام داد.
 • تنها برای مرحله انگشت نگاری باید به دفاتر تعیین شده و در مدت زمان معین مراجعه کنید.
 • هزینه ثبت درخواست به صورت آنلاین و در همان زمان ارسال مدارک دریافت می‌شود. این هزینه‌ها شامل بررسی پرونده و هزینه بیومتریک هستند.
 • دریافت ویزای ۵ ساله کانادا به صورت تضمینی نیست و تنها در صورت داشتن شرایط می‌توان آن را دریافت کرد.
 • مدت اعتبار مولتی ویزای کانادا رابطه مستقیمی با اعتبار پاسپورت کشور مبدا دارد.
 • در صورت ریجکت شدن فرآیند بررسی ویزای مولتیپل کانادا، می‌توان با رفع نواقص پرونده دوباره برای آن اقدام کرد.

آیا قیمت ویزای کانادا برای کسانی که قبلا ریجکت شده اند بیشتر است؟

هزینه ویزا برای افرادی که یک بار ریجکت شده‌اند، تفاوتی با اولین درخواست ندارد.

در صورت طی کردن مرحله بیومتریک در دفعه اول تا ده سال نیازی به انجام این مرحله نخواهد بود. در واقع، سیستم به صورت خودکار می‌تواند بیومتریک فرد را برای درخواست ویزا مطابقت دهد.

راهکارهای کاهش هزینه ویزای مولتی کانادا

 • دقت در آماده کردن مدارک و ثبت دقیق آن‌ها برای تایید در اولین بار
 • استفاده از مشاوره افرادی که این فرآیند را طی کرده‌اند
 • دقت به نکات مرتبط با ریجکتی ویزای کانادا و جلوگیری از ریجکت شدن ویزا
 • در صورت نیاز، استفاده از موسسه مهاجرتی معتبر برای طی کردن سریع و بدون دغدغه فرآیند ویزا

ویزای مولتی کانادا با تراست

خدمات تراست در مورد ویزای مولتی کانادا شامل آماده سازی مدارک و ارسال درخواست ویزا می‌شود. خدمات پیکاپ پاسپورت و مهر ویزا از طریق آژانس همکار فراهم شده است که امکان تخفیف ویژه برای مشتریان تراست وجود دارد.

شما می‌توانید تمامی مراحل اخذ ویزای مولتی کانادا را به متخصصان موسسه مهاجرتی تراست بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه مطلوب برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دانستن مراحل اخذ ویزای مولتیپل می‌توانید هم اکنون با موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

هزینه صدور ویزای مولتیپل کانادا چقدر است؟

هزینه صدور این ویزا 100 دلار برای یک نفر و حداکثر 500 دلار برای خانواده است. هزینه بیومتریک 85 دلار برای یک نفر و هزینه آن برای خانواده نیز تا 170 دلار است. به دلیل یکسان بودن فرآیند ویزای توریستی و ویزای مولتیپل هزینه بررسی پرونده آن نیز یکسان خواهد بود. این هزینه‌ها تماما مرتبط با فرآیند بررسی پرونده هستند و بدون پرداخت آن، فرآیند بررسی ویزاها شروع نخواهد شد. باید گفت، هزینه‌های پرداخت شده در وب سایت این کشور غیر قابل استرداد است.

مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا چقدر است؟

اعتبار این ویزا متناسب با پاسپورت کشور مبدا است. اعتبار نهایی این ویزا تا ده سال است که برای پاسپورت ایرانی حداکثر تا 5 سال خواهد بود. باید گفت، این نوع ویزا یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی تلقی می‌شود که دائم در حال سفر هستند و ورود و خروج‌های متعددی به خاک این کشور دارند. در این صورت، به راحتی و با استفاده از ویزای مولتی کانادا می‌توان بدون دردسر و اقدام چند باره، به خاک این کشور قدم گذاشت.

مدارک لازم برای اخذ ویزای پنج ساله کانادا چیست؟

مدارک شامل ترجمه شناسنامه، مدرک معتبر پاسپورت، تمکن مالی، داشتن برنامه سفر، دعوت نامه، پر کردن فرم‌های آنلاین و عکس متقاضی است. نکته مهم این است که اگر بخواهید فرآیند بررسی پرونده به صورت سریع و بدون دردسر طی شود، بهتر است مدارک خواسته شده را به صورت کامل ارسال کنید. البته، در این مسیر می‌توانید از متخصصان و مشاوران موسسه مهاجرتی تراست کمک بگیرید تا صدور ویزای شما با سرعت بیشتری انجام شود.

آیا می‌توان درخواست ویزای مولتیپل را به صورت آنلاین ثبت کرد؟

بهترین روش برای دریافت این ویزا استفاده از وب سایت دولتی کانادا است. در این صورت تنها برای مرحله بیومتریک نیاز به حضور در یکی از VACها خواهد بود. ثبت نام آنلاین اطلاعات از طریق سایت دولتی کشور کانادا انجام می‌شود که شما می‌توانید پس از ایجاد حساب کاربری هر گونه ویزایی را در آن درخواست دهید. مزیت این روش در سریع بودن و در دسترس بودن آن است و در هر مرحله که مدارک ناقص بود به راحتی می‌توانید از آن اطلاع پیدا کنید.

آیا با مولتی ویزای کانادا می‌توان در این کشور مشغول به کار یا تحصیل شد؟

خیر. اگر شخصی با قصد اشتغال یا تحصیل وارد کانادا می‌شود باید ویزای کاری یا ویزای تحصیلی دریافت کند. در غیر این صورت، برای ورود مجدد به این کشور با مشکل مواجه می‌شود. در واقع مولتی ویزا کانادا یک نوع ویزای توریستی است که دارنده آن فقط می‌تواند با استفاده از آن به گردش و تفریح در این کشور بپردازد.

برای اخذ ویزای ۵ ساله چه مدت زمان لازم است؟

پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه‌ها در وب سایت بین دو هفته تا سه ماه زمان نیاز خواهد بود تا نتیجه نهایی اعلام شود. در صورت کامل نبودن مدارک ممکن است مدارک اضافی از شما درخواست شود که این کار فرآیند صدور ویزاها را طولانی خواهد کرد. همچنین، ممکن است مدارکی مانند گواهی پزشکی یا سایر مدارک تمکن مالی نیز از فرد درخواست شود که در اسرع وقت باید این مدارک تحویل شوند.

آیا با استفاده از ویزای مولتی کانادا می‌‌توان به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کرد؟

بله می‌توانید همسر و فرزند خود را به این کشور ببرید، منتهی باید برای هر یک از آن‌ها درخواست صدور ویزا به سفارت داده شود و هزینه‌های مربوطه هم پرداخت شود. شما می‌توانید تمام درخواست‌ها را به صورت یک جا و با هم به سفارت ارسال کنید.
در بعضی از موارد یک شخص که معمولا سرپرست خانوار است درخواستی را از سوی خودش و تمام اعضای خانواده به سفارت ارسال می‌کند و متاسفانه با رد درخواست مواجه می‌شود. بهتر است قبل از دست زدن به چنین اقداماتی از شرایط و ضوابط دریافت ویزای توریستی خانوادگی اطلاع پیدا کنید.

آیا برای مرحله انگشت نگاری نیاز به گرفتن وقت سفارت است؟

خیر. انگشت نگاری در یکی از دفاتر VAC انجام می‌شود و برای آن نیازی به گرفتن وقت سفارت نیست. بسیاری از افراد این تصور را دارند که برای مرحله انگشت نگاری باید وقت سفارت گرفته شود و این کار نیازمند صرف زمان بسیار زیادی است. این در حالی است که پشت سر گذاشتن این مرحله به راحتی و تنها در چند دقیقه ممکن است و افراد تنها با حضور در یکی از دفاتر معین شده می‌توانند آن را به انجام برسانند.

چه کسانی از مرحله انگشت نگاری معاف هستند؟

افرادی که در ده سال گذشته اقدام به اخذ ویزای کانادا کرده‌اند و اطلاعات مرتبط با بیومتریک آن‌ها در سیستم ثبت شده است و یا افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال نیز نیاز به انگشت نگاری ندارند.

آیا می‌توان انجام مرحله مهر ویزا را به شخص ثالث سپرد؟

بله. موسسه تراست این مشکل را برطرف کرده است و شما در مرحله آخر می‌توانید با استفاده از خدمات آن، پاسپورت را به صورت مهر شده و لیبل تحویل بگیرید. این مرحله تنها چند روز زمان نیاز دارد و در صورت گرفتن تایید ویزا و دریافت ایمیل مربوطه، شما می‌توانید دریافت مهر و لیبل آن را به موسسه مهاجرتی تراست بسپارید.

با ویزای اقامت موقت، می‌توان کانادا را ترک کرد و دوباره برگشت؟

در صورتی که قبل از پایان اعتبار اقامت خود به کانادا بر می‌گردید، این کار تحت شرایط زیر امکان پذیر است.
ویزای اقامت موقت چند بار ورود (Multiple-Entry): اگر ویزای اقامت موقت چند بار ورود دارید و ویزا منقضی نشده است، بله می‌توانید برگردید.
ویزای اقامت موقت منقضی شده: می‌توانید از طریق ویزای اورجینال اقامت موقت خود، حتی در صورت انقضا، تحت شرایط ذیل درخواست بازگشت دهید:
تنها از ایالات متحده، سنت پیر ( St. Pierre ) و میکلون ( Miquelon ) دیدن کرده باشید.
مامور ویزا قبل از بازگشت شما، همه شرایطتان را بررسی می‌کند. اگر از کشوری غیر از لیست بالا دیدن کرده باشید، به ویزای اقامت موقت جدیدی نیاز دارید. اگر ویزای یک بار ورود اقامت موقت دارید، به طور کلی برای بازگشت به این کشور به ویزای جدیدی نیاز دارید.

دلایل ریجکتی ویزای مولتی کانادا چیست؟

دلایلی مانند ناقص بودن مدارک، پر کردن ناقص فرم‌های آنلاین، قانع کننده نبودن دلیل سفر، نبود گواهی سلامت و داشتن سوء سابقه از موارد ریجکتی هستند.
از جمله مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن در تمامی ویزاهای کانادایی این است که دلیل سفر شما برای افسر سفارت قانع کننده نباشد. در این صورت، مطمئنا این فرآیند با مشکل مواجه خواهد شد و افسر مهاجرت بدون هیچ تردیدی ویزا را ریجکت می‌کند. بنابراین بهترین کار و مهم‌ترین بخش ماجرا در تنظیم دقیق نامه اهداف سفر است تا فرآیند ویزا در زمان کوتاه‌تری طی شود.

آیا دریافت ویزای مولتی این کشور به صورت تضمینی است؟

خیر. تنها در صورتی می‌توان این نوع ویزاها را تضمین کرد که شما تمامی شرایط گفته شده را داشته باشید. این شرایط براساس دولت و مراجع قانون گذار این کشور بیان شده است که اگر فردی این شرایط را داشته باشد به راحتی موفق به اخذ ویزای مولتیپل خواهد شد. در غیر این صورت، پس از دریافت نتیجه ریجکتی، فرد می‌تواند متناسب با شرایط خود برای سایر ویزاهای این کشور اقدام کند.
از جمله مهم‌ترین ویزاهای این کشور می‌توان به تحصیلی، استارتاپ، خود اشتغالی و توریستی اشاره کرد که هر کدام دارای شرایط مختص به خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.