مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

کانادا هر ساله پذیرای بیش از 350،000 دانشجوی بین‌المللی است که قصد تحصیل در یکی از موسسات آموزشی این کشور را دارند. برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا باید از طریق سفارت این کشور اقدام کرد. ویزای تحصیلی کانادا در واقع سندی که به تبعه خارجی اجازه می‌دهد در مدت یک دوره/برنامه خاص در کانادا در موسسه‌‌ای دانشگاهی تحصیل کند. اما مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟ و چه عواملی بر روی زمان پردازش ویزای تحصیلی شما تاثیر می‌گذارد؟

تاکنون اطلاعات زیادی را در مورد نحوه صدور ویزای تحصیلی کانادا، به شما عزیزان ارائه کرده‌ایم. این مقاله به طور خاص در مورد جنبه‌های دیگر ویزای دانشجویی کانادا مانند مدت زمان پذیرش و صدور ویزا، روند درخواست، معیارهای واجد شرایط بودن، دلایل رد ویزا و غیره ارائه می‌دهد. همچنان با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کنید، سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا چقدر شانس دارید

براساس داده‌های منتشر شده‌ی اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، تقریبا هر ساله بیش از 50 درصد از کل درخواست‌های ویزای دانشجویی کانادا از سراسر جهان پذیرفته می‌شوند. بنابراین این احتمال وجود دارد که با درخواست ویزای تحصیلی شما هم موافقت گردد. البته می‌توانید با کسب اطلاعات به روز و ارائه اسناد کامل شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را افزایش دهید. در این خصوص می‌توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست مشورت نمایید.

برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا چقدر شانس دارید

درباره اینکه ویزای تحصیلی چیست، بیشتر بدانید.

شرایط اخذ مجوز تحصیل در کانادا

حداقل شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شامل دریافت نامه پذیرش از موسسات (DLI) کانادا و همینطور برخورداری از حداقل بودجه لازم است. پرداخت هزینه ویزای دانشجویی و توانایی ارائه مدارک مالی برای مجوز تحصیل در کانادا اهمیت دارد. دیگر مستندات اضافی نیز به شرایط شما بستگی خواهد داشت. اگر از شرایط اخذ مجوز تحصیل کانادا برخوردار هستید وقت آن رسیده درخصوص مدت زمان پردازش درخواست و صدور ویزای تحصیلی این کشور نیز بیشتر بدانید.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

به طور کلی روند ارسال درخواست اجازه تحصیل در کانادا و دریافت پاسخ به کشور مبدا بستگی دارد. براساس اعلام وب‌سایت رسمی سفارت کانادا، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا البته بدون در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای انگشت‌نگاری ویزای کانادا و مصاحبه در سفارت، برای متقاضیان ایرانی حدود ۱۱ هفته و یا بیشتر خواهد بود. می‌توانید از طریق همین سایت در خصوص زمان پردازش برنامه مهاجرتی خود اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

متقاضیان بین‌المللی می‌توانند برای ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین یا آفلاین اقدام کنند. متقاضیان ایرانی که آفلاین اقدام می‌کنند باید برای درخواست خود با مدارک لازم به یکی از کنسولگری‌های کانادا در کشورهای همسایه مراجعه نمایند. شایان ذکر است ارسال درخواست ویزا به صورت آنلاین برای سفارت کانادا و تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین در مدت زمان کمتری شما را به نتیجه می‌رساند. در ادامه مراحل پیگیری درخواست ویزای دانشجویی کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برای اطلاع از سفارت کانادا در دبی و سفارت کانادا در گرجستان و سفارت کانادا در ترکیه، روی لینک‌های مرتبط کلیک کنید.

دریافت جواب ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد

دانشجویان باید توجه داشته باشند که درخواست‌های اجازه تحصیل آن‌ها را افسر مهاجرت مورد بررسی قرار می‌دهد. زیرا لازم است صحت اطلاعات و مدارک ارائه شده تایید گردد که همین امر گاهی اوقات باعث می‌شود تا پروسه صدور انواع ویزای کانادا طولانی‌تر گردد. پس از این، متقاضیان واجد شرایط نامه‌ای را با تعیین تاریخ، زمان و مکان مصاحبه دریافت می‌کنند. در صورت رد درخواست نیز، کلیه اسناد همراه با توجیه دلیل رد درخواست، به متقاضی بازگردانده می‌شود.

دریافت جواب ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد

درباره طولانی شدن جواب ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

روند پیگیری اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای پاسخ به این سوال می‌توانیم روند پیگیری درخواست ویزای تحصیلی کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. هر کدام از مراحل درخواست ویزا، در مدت زمان مشخصی به طول می‌انجامد که جمع همگی آن‌ها، مدت زمان اخذ ویزا را نشان دهد. پس از اطمینان از واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1؛ اخذ نامه پذیرش:

 اولین قدم برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا دریافت نامه پذیرش از موسسه آموزشی عالی مجاز در این کشور است. مدت زمان لازم برای پذیرش به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. در سایت هر دانشگاه بهترین زمان برای درخواست پذیرش و کلیه شرایط لازم برای درخواست ذکر شده است. با مطالعه این بخش قطعا می‌توانید خیلی سریع‌تر پروسه پذیرش دانشگاه را طی نمایید.

درباره زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا و اینکه چگونه اپلای کنیم بیشتر بدانید.

مرحله 2؛ درخواست ویزای تحصیلی از سفارت کانادا:

خوشبختانه در حال حاضر می‌توانید به صورت آنلاین از طریق اسکن اطلاعات و اسناد خود و بارگذاری آن‌ها در سایت سفارت کانادا برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. این پروسه خیلی سریع‌تر از روش آفلاین یا مراجعه حضوری، شما را به نتیجه می‌رساند.

مرحله 3؛ بارگیری کیت برنامه مهاجرتی:

کیت برنامه شامل اطلاعاتی در مورد نحوه درخواست ویزا، اسناد مورد نیاز برای درخواست و سایر اطلاعات مهم در مورد پر کردن فرم درخواست مجوز تحصیل است. برای ارسال درخواست ابتدا باید این کیت را بارگیری و به طور کامل تکمیل نمایید.

مرحله 4؛ پر کردن فرم درخواست ویزا:

فرم درخواست ویزا اهمیت زیادی در جواب ویزای شما دارد. بنابراین قبل از پر کردن فرم درخواست، حتما دستورعمل‌های لازم را مطالعه کنید و یا با کارشناس متخصص مهاجرتی مشورت کنید. فرم درخواستی که شامل صفحه بارکد است نیز باید تکمیل گردد. توجه داشته باشید که اگر کلیه اطلاعات، مدارک و هزینه‌های لازم را ارائه ندهید، ممکن است درخواست شما پس داده یا رد شود.

مرحله 5؛ پرداخت هزینه پردازش:

کلیه هزینه‌های اجازه تحصیل در کانادا را پرداخت کنید. هزینه‌ها باید از طریق پیش‌نویس بانکی یا چک تأیید شده پرداخت شوند. پس از پرداخت هزینه پردازش ویزای تحصیلی، رسید آن را نزد خود نگه دارید.

روند پیگیری اخذ ویزای تحصیلی کانادا

درباره هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

مرحله 6؛ ارسال درخواست ویزا:

اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را شخصاً به صورت آنلاین یا در مرکز درخواست ویزا (VAC) ارسال کرده‌اید. همچنین باید درخواست خود را همراه با کلیه اسناد و پرداخت هزینه‌های لازم ارائه دهید. پس از ارسال درخواست رسیدی دریافت خواهید کرد. این رسید شماره پیگیری منحصر به فرد شما را دارد که برای پیگیری پیشرفت برنامه به صورت آنلاین لازم است.

مرحله 7؛ ردیابی برنامه مهاجرت به صورت آنلاین:

برای پیگیری آنلاین روند درخواست ویزای خود می‌توانید از شماره رهگیری منحصر به‌فرد توضیح داده شده در بخش قبلی استفاده کنید.

مرحله 8؛ حضور در سفارت برای انجام عملیات بیومتریک و مصاحبه:

در صورتی که با درخواست شما موافقت گردد ایمیلی برای حضور در کنسولگری کانادا دریافت خواهید کرد. پس از انجام عملیات انگشت‌نگاری و مصاحبه (در صورت نیاز)، صدور ویزای شما از 2 هفته الی 5 ماه به طول می‌‌انجامد.

بررسی مدت زمان صدور ویزای تحصیلی از طریق سایت سفارت کانادا

پس از باز کردن این لینک، سه سوال از شما پرسیده می‌شود. برای آگاهی از مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا، باید به این سه سوال پاسخ دهید و سپس روی دکمه Get processing time کلیک کنید. البته این احتمال نیز وجود دارد که پرونده شما زودتر یا دیرتر از این زمان رسیدگی شود و در واقع هیچ تضمینی در مدت زمان جواب سفارت کانادا وجود ندارد.

چرا ویزای تحصیلی کانادا رد می شود

دانشجویان بین‌المللی که به دنبال ویزای دانشجویی کانادا هستند و از حداقل معیارهای پذیرش نیز برخوردارند، معمولاً نسبت به تصمیم‌گیری افسر سفارت کانادا در مورد درخواست ویزای خود خوش‌بین خواهند بود. با این وجود گاهی اوقات مشاهده می‌شود که حتی اگر متقاضی شرایط علمی و پذیرش از موسسه‌ای را برآورده سازد، باز هم احتمال دارد جواب ویزای کانادا او رد شود. آگاهی از دلایل رد ویزای دانشجوی کانادا یا علت طولانی شدن رسیدگی به پرونده درخواست شما باعث می‌شود تا با جلوگیری از این اتفاق، خیلی سریع‌تر به هدف خود، یعنی تحصیل در کشور پیشرفته کانادا برسید.

برخی دلایل مهم رد ویزای دانشجویی کانادا در IRCC عبارتند از:

 • اثبات نکردن توانایی مالی
 • انتخاب اشتباه برنامه مهاجرت
 • بی‌اعتبار بودن نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه اسناد ناقص سفر یا شناسنامه
 • ناتوانایی در توجیه افسر مهاجرت برای بازگشت به کشور بعد از اتمام مجوز اقامت
چرا ویزای تحصیلی کانادا رد می شود

پس از رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا چه کنیم

متاسفانه فقدان سیستمی سریع و کارآمد برای تجدیدنظر در مورد تصمیم منفی افسر مهاجرت برای صدور ویزای کانادا منجر می‌شود تا خیلی از متقاضیان از ادامه پیگیری درخواست خود منصرف شوند. قطعا مشاوره با وکیل با تجربه مهاجرت در موسسه مهاجرتی تراست به شما کمک می‌کند تا خیلی قانونی و سریع به درخواست تجدیدنظر برای پرونده مهاجرتی خود رسیدگی نمایید. به طور کلی برای متقاضیانی که درخواست ویزای تحصیلی آن‌ها رد شده است، سه روش برای درخواست در برابر رد ویزا وجود دارد:

 • درخواست تجدید نظر
 • فرجام‌خواهی به دادگاه فدرال کانادا
 • ارسال برنامه و درخواست جدید

درباره رفع ریجکتی ویزای کانادا بیشتر بدانید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا به کمک موسسه مهاجرتی تراست

سال‌ها است که موسسه مهاجرتی تراست با مشاوران متخصص و وکلای با تجربه مهاجرت در کانادا در حال کار است. برای اخذ انواع ویزای کانادا بدون دردسرهای موجود در روندهای پردازش و صدور ویزا پیشنهاد می‌کنیم حتما با وکلای این موسسه مشورت کنید. وکلای ما قادر به ارائه مشاوره‌ی تخصصی به مشتریان عزیز هستند. اگر می‌خواهید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید اما از شرایط، هزینه‌ها و مدت زمان لازم برای پروسه صدور ویزا به طور کامل مطلع نیستید حتما با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید