ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری

برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری کشور مد نظر خود را اخذ کنید، باید واجد شرایط آن باشید و واجد شرایط بودن اخذ ویزای سرمایه گذاری، بسته به کشورهای مختلف متفاوت است.

اما آیا هر کشوری مناسب سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری است؟ مسلما خیر. در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به برخی از بهترین کشورهای جهان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری بپردازیم.

بهترین کشورها برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

کانادا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

اعتقاد عمومی بر این است که کانادا، یکی از ۱۰ کشور برتر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار است. این به دلیل غنی بودن این کشور از نظر منابع طبیعی، داشتن نیروی کار فوق العاده ماهر و یک دولت با ثبات است.

اگر می خواهید برای آینده خود سرمایه گذاری کنید و به کانادا مهاجرت کنید، چندین گزینه ویزای کارآفرین و سرمایه گذاری در دسترس دارید، از جمله برنامه عمومی ویزای استارت آپ و برنامه نامزد ویژه استان. اگر در درخواست مهاجرت تجاری خود موفق باشید، شما و خانواده تان می توانید با هم به کانادا مهاجرت کنید.

کانادا به دنبال تازه واردانی است که دارای تجربه کارآفرینی، استعداد و نوآوری برای راه اندازی، مدیریت یا خرید یک کسب و کار در این کشور هستند. با سرمایه گذاری های خارجی جدید، کانادا می تواند موفقیت مستمر اقتصاد خود را از طریق تنوع و توسعه تضمین کند.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا با تراست

 • دارا بودن وکلا و مشاوران با تجربه و قابل اعتماد
 • امکان عقد قرارداد با شفاف سازی کامل و جزئیات پرداخت به همراه تضمین قیمت نسبت به سطح کیفی خدمات
 • سابقه طولانی در انجام امور تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا و دارا بودن بیش از ۶ هزار پرونده موفق تحت نظر وکلای رسمی اداره مهاجرت کانادا با تمامی مجوزهای رسمی برای فعالیت در ایران و کانادا
 • پایبندی به تمامی تعهدات در قبال موکلان
 • صرف زمان کافی جهت مشاوره و اختصاص جلسه های متعدد جهت بررسی دقیق شرایط متقاضیان و ارائه استراتژی و نقشه راه طبق شرایط آن ها در دفاتر ایران و کانادا
 • عدم استفاده از روش ها و استراتژی های یکسان و طراحی اختصاصی مسیر بر اساس شرایط منحصر به فرد هر پرونده حتی برای پرونده هایی که شرایط مشابهی با یکدیگر دارند
 • تشکیل پرونده های کامل و بدون نقص طبق آخرین قوانین اداره مهاجرت کانادا و اعمال تغییرات لازم در اسناد و مدارک مورد نیاز در صورت لزوم یا ایجاد هر نوع تغییری در قوانین
 • در دسترس بودن و امکان برقراری تماس راحت با مشاوران تراست
 • ارائه خدمات در زمینه ترجمه مدارک متقاضیان و اخذ تاییدیه های مورد نیاز
 • معرفی کارشناس رسمی املاک برای ارزیابی ملک های متقاضیان
 • انجام خدمات حسابرسی توسط حسابداران ماهر و خبره
 • ارائه خدمات توسط مدیر بخش Process به هریک از موکلین در کلیه مراحل
 • ارائه خدمات در زمینه اخذ بلیط هواپیما به مقصد کانادا با قیمت مناسب
 • همراهی در کانادا در زمان مصاحبه توسط یکی از کارکنان دفتر تراست در کانادا
 • مشاوره در ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به همراه بررسی و تکمیل آن ها در صورت وجود کوچک ترین نقص یا کمبود
 • ادامه داشتن خدمات حتی پس از ورود به کانادا و حمایت و راهنمایی کامل از متقاضیان تا زمان اتمام تمامی مراحل و شروع کسب و کار
 • ارائه خدمات آموزش زبان انگلیسی با معرفی مدارس و موسسات تخصصی آیلتس

بیایید نگاهی دقیق به چندین گزینه ویزای کارآفرین و سرمایه گذار در دسترس برای کسانی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند بیاندازیم.

اخذ ویزای کانادا از طریق استارت آپ

برنامه ویزای استارت آپ کانادا، یک گزینه کلی مهاجرت تجاری یا اخذ ویزای “سرمایه گذار” است که به شما امکان می دهد با راه اندازی کسب و کار در هر نقطه از کشور به کانادا مهاجرت کنید. شما و کسب و کارتان باید مجموعه ای از الزامات را برآورده کنید تا بتوانید در برنامه خود موفق باشید. به طور کلی، کسب و کار شما باید نوآورانه باشد، برای کانادایی ها شغل ایجاد کند و بتواند در سطح بین المللی رقابت کند. در حالی که منتظر تایید درخواست خود هستید، می توانید برای یک مجوز کار موقت نیز درخواست دهید.

فاکتورهاتوضیحات
الزامات اخذ ویزای سرمایه گذاریهنگامی که یک سازمان تعیین شده به کسب و کار شما متعهد می شود: همه متقاضیان (حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک درخواست دهند) هر کدام باید حداقل 10٪ از حق رای با تمام سهام معوق کسب و کار را داشته باشند.
همراه با سازمان تعیین شده، آن ها باید بیش از 50٪ از حق رای مرتبط با تمام سهام معوق کسب و کار را داشته باشند. پس از دریافت اقامت دائم، باید مطمئن شوید که: زمانی که در کانادا زندگی می کنید، نقش فعالی در مدیریت مستمر کسب و کار خود ایفا می کنید.
فعالیت‌ های کسب و کار باید تا حدی در کانادا انجام شود. کسب و کار شما در کانادا ثبت شده باشد.
نامه حمایتیشما باید یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده دریافت کنید که ثابت کند آنها مایل به سرمایه گذاری و حمایت از استارت آپ شما هستند. این سازمان ها عبارتند از:
شرکت های سرمایه گذاری Venture Capital (200000 دلار سرمایه گذاری)
گروه سرمایه گذاری Angel Investor (75000 دلار سرمایه گذاری)
انکوباتورهای کسب و کار
الزامات زبانیشما باید حداقل سطح 5 معیار زبان کانادایی را در هر ۴ توانایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنید.
الزامات مالیاز آنجایی که دولت کانادا از این ویزای «سرمایه‌گذار» حمایت مالی نمی‌کند، باید بتوانید ثابت کنید که پول کافی برای اسکان خود و خانواده‌تان در کانادا دارید.

گزینه های اخذ ویزای کارآفرین و سرمایه گذار برنامه نامزد استانی در کانادا

برنامه نامزدهای استانی (PNP) به هر استان و قلمرو کانادا این قدرت را می دهد که از متقاضیان دعوت کند در صورت داشتن مهارت ها و تجربه کاری مناسب، بیایند و در داخل کانادا سرمایه گذاری کنند.

PNP ها حداقل یک دسته ویزای کارآفرین یا سرمایه گذار دارند که به افرادی اختصاص داده شده است که می خواهند تجارت خود را در کانادا گسترش دهند یا شروع کنند.

استاناخذ ویزای
آلبرتاآلبرتا مکانی عالی برای شروع یک تجارت است.
زمین های کشاورزی آلبرتا جایی است که گزینه های سرمایه گذاری زیادی در آن قرار دارد.
این استان دومین تولیدکننده بزرگ کشاورزی کانادا است و مناظر متنوع آن، زمین را برای تولید محصولات زراعی، تولید دام و بسیاری موارد دیگر آماده می کند.
در حال حاضر، تنها یک گزینه اخذ ویزای سرمایه گذاری در آلبرتا موجود است – جریان کشاورز خوداشتغال: Alberta Self Employed Farmer Stream  
بریتیش کلمبیابریتیش کلمبیا یکی از انعطاف ‌پذیرترین، متنوع‌ ترین و رقابتی‌ترین اقتصادهای کانادا را دارد که آن را به مقصدی اصلی برای تجارت جدید یا توسعه یافته شما تبدیل می‌کند.
مرکز استان، ونکوور، موقعیت مناسبی برای کمک به مسیرهای تجارت جهانی از جمله ایالات متحده، آسیا و مکزیک دارد.
کسب ‌وکارها همچنین به شدت توسط مسئول مالی حمایت می‌شوند و راه‌ اندازی کسب‌ وکار در استان را آسان ‌تر و ارزان ‌تر می‌کنند.
بریتیش کلمبیا در حال حاضر دو گزینه برای اخذ ویزای سرمایه گذاری دارد، جریان مهاجرت کارآفرین نامزد استانی و برنامه آزمایشی منطقه ای. هر دو گزینه دارای مجموعه ای منحصر به فرد از معیارهایی هستند که برای شروع کسب و کار در کانادا باید رعایت کنید.
British Columbia Entrepreneur Immigration
British Columbia – Regional Pilot  
منیتوبااگر به دنبال راه اندازی کسب و کار خود در جوامع کوچکتر هستید، این استان برای شما مناسب است.
مانیتوبا سرزمین زیبایی طبیعی پر از شهرهای امن، تمیز و دوستانه است.
پایتخت آن، وینیپگ، به دلیل اقتصاد قوی، هزینه پایین زندگی و فرصت ‌های شغلی با کیفیت در سراسر جهان شناخته شده است.
هزینه زندگی در منیتوبا به حدی پایین است که 76 درصد از مهاجران در پنج سال اول زندگی در استان صاحب خانه می شوند.
مطمئناً این یکی از دلایلی است که 95٪ آن ها پس از مهاجرت به کانادا به طور دائم در مانیتوبا ساکن می شوند.
جریان همیشه محبوب Business Investor Stream در حال حاضر دارای دو مسیر اخذ ویزای سرمایه گذار است، مسیر کارآفرین و مسیر سرمایه گذار مزرعه.
Manitoba Entrepreneur Pathway
Manitoba Farm Investor Pathway  
نیوبرانزویکنیوبرانزویک برخی از بهترین فرصت های تجاری را در سراسر کانادا دارد.
نیروهای کار ماهر زیادی منتظر کسب و کار شما در نیوبرانزویک هستند. این استان دارای بالاترین نرخ فارغ التحصیلی و سریع ترین اینترنت در کشور است و آن را به نقطه ای برتر برای بهره وری می رساند.
کسب ‌وکارهای جدید به دلیل داشتن کمترین هزینه‌ های اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا و ایالات متحده در این استان شکوفا می‌شوند، به همین دلیل و بسیاری دیگر، شهر پایتخت نیوبرانزویک، فردریکتون، برنده انجمن استارت ‌آپ سال 2016 شد.
برای اخذ کسب و کار خود در نیوبرانزویک، باید شرایط لازم برای جریان کارآفرینی یا جریان کارآفرینی پس از فارغ التحصیلی را داشته باشید.
New Brunswick Entrepreneurial Stream
New Brunswick Post-Graduate Entrepreneurial Stream  
نوا اسکوشیانوا اسکوشیا به عنوان یکی از استان های آتلانتیک کانادا، نیاز زیادی به تازه واردان مبتکر برای راه اندازی کسب و کار در این استان دارد.
نوا اسکوشیا دارای منابع طبیعی فراوانی است که باعث ایجاد صنایع پرسود در کشاورزی، ماهیگیری، معدن، جنگلداری و استخراج گاز طبیعی شده است.
با این همه منابع در اختیار شما و هزینه کم زندگی، کسب و کار شما در استان مطمئناً موفق خواهد شد.
در حال حاضر دو گزینه ویزای کارآفرین در نوا اسکوشیا موجود است.
Nova Scotia Entrepreneur
Nova Scotia International Graduate  
قلمروهای شمالی غربیآیا می‌دانستید سرزمین‌ های شمال غربی سومین تولیدکننده بزرگ الماس در جهان است؟ این منطقه نه تنها یک طبیعت بی نظیر دارد ، بلکه یک مکان عالی برای تجارت است.
در چند سال اخیر، شاهد رشد و موفقیت در بخش‌های کشاورزی، شیلات و تولید بوده ‌ایم و با یکی از پایین‌ترین نرخ‌ های مالیات کسب‌ وکار و سریع‌ترین رشد تولید ناخالص داخلی در کانادا، مطمئناً شاهد موفقیت‌ های مستمر خواهیم بود.
سرزمین های شمال غربی مقصد نیروی کار مشتاق و آموزش دیده است، در واقع این قلمرو کمترین نرخ بیکاری را در کل کانادا دارد. دولت در اینجا اهمیت سرمایه گذاری تجاری را تشخیص می دهد و از آن زمان برنامه های تشویقی متعددی برای تجارت و سرمایه گذاری ایجاد کرده است.
اگر می خواهید کسب و کار خود را در مناطق شمال غربی راه اندازی کنید، باید واجد شرایط Business Stream باشید.
Northwest Territories Business Stream  
نیوفاندلند و لابرادورشرکت های تجاری کوچک اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور را اداره می کنند، در واقع، 40٪ از کل جمعیت توسط این مشاغل استخدام می شوند. علیرغم استارت‌ آپ‌ های فراوان در استان، این منطقه همچنان دارای موقیعت های زیادی برای اخد ویزای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار است.
با توجه به اینکه استان به منابع غذایی بزرگتر نیاز دارد، فضای زیادی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی وجود دارد. در حال حاضر دو گزینه جدید اخذ ویزای کارآفرین و سرمایه گذار برای کسانی که امیدوارند کسب و کار خود را در نیوفاندلند و لابرادور راه اندازی کنند وجود دارد، جریان کارآفرین بین المللی و کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی.
Newfoundland and Labrador International Entrepreneur
Newfoundland and Labrador International Graduate Entrepreneur  
انتاریوآیا می خواهید به ماهرترین نیروی کار جهان دسترسی داشته باشید؟ پس انتاریو یک گزینه عالی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری است.
68 درصد از بزرگسالانی که در انتاریو زندگی می کنند دارای تحصیلات پس از متوسطه هستند که آن را به تحصیلکرده ترین جمعیت در جهان تبدیل می کند. راه اندازی یک کسب و کار در اینجا تضمین می کند که کارمندان شما صلاحیت کاری زیادی برای کسب و کار دارند. در انتاریو، کسب و کار شما در مقایسه با سایر مراکز تجاری در ایالات متحده از هزینه های تجاری کمتری نیز برخوردار خواهد بود. مالیات شرکتی کمتری می پردازید و هزینه های شما به طور قابل توجهی برای مراقبت های بهداشتی و مسکن کمتر خواهد بود.
به همین دلیل و بسیاری دیگر، دو شهر بزرگ انتاریو، تورنتو و اتاوا، در میان بهترین مکان‌ها برای زندگی و کار در جهان قرار دارند. اگر می‌خواهید با راه‌اندازی، سرمایه‌گذاری یا خرید یک کسب‌ وکار در انتاریو، اقامت دائم کانادا را کسب کنید، دو گزینه برای انتخاب خواهید داشت:
Ontario Corporate Stream
Ontario Entrepreneur Stream  
پرنس ادوارد آیلندجزیره پرنس ادوارد (PEI) ممکن است کوچکترین استان کانادا باشد، اما پتانسیل آن برای تجارت و رشد اقتصادی حد و مرزی ندارد.
به عنوان یکی از استان های دریایی، PEI تا حد زیادی دارای جمعیت پیر و سالخورده است. به همین دلیل، استان به مهاجران، به ویژه کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی، روی آورده است تا به ایجاد اقتصاد در حال رشد کمک کنند.
Prince Edward Island Work Permit Stream  
ساسکاچوان این استان به لطف زیرساخت های جاده ای، ریلی و حمل و نقل هوایی مستحکم خود، برای صنایع تولیدی مناسب است.
با کمترین مالیات استانی در کانادا و ذخایر بزرگ منابع در بخش های جنگلداری، معدن، کشاورزی و انرژی، کسب و کار شما از هزینه های عملیاتی کمتری در ساسکاچوان برخوردار خواهد شد.
Saskatchewan Entrepreneur Category
Saskatchewan Farm Owner and Operator Category
Saskatchewan Farm Owners and Operators – Young Farmer Stream  
یوکانیوکان یک منطقه واقعا منحصر به فرد در آمریکای شمالی است. بسیاری از مردم این قلمرو را به دلیل چشم‌انداز طبیعی بکر آن، آخرین مرز می‌دانند. جوامع در یوکان عمیقاً با طبیعت در ارتباط هستند. راه اندازی یک کسب و کار در یوکان به شما امکان دسترسی به منابع فراوان و زمینی را می دهد که هنوز تا حد زیادی برای نوآوری های تجاری استفاده نشده است.
دولت یوکان بخش‌ های فیلمسازی، جنگل‌داری، فناوری، معدن، نفت، گاز و گردشگری را به‌عنوان بخش‌ های تجاری اصلی این استان معرفی کرده است. کسب ‌وکاری که یکی از این بخش ‌ها را هدف قرار می‌دهد، شانس موفقیت زیادی خواهد داشت.
Yukon Business Nominee Program  

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اخذ ویزای سرمایه گذار مهاجرتی کانادا (به طور دائم تعطیل)

برنامه سرمایه گذار مهاجر فدرال دیگر فعال نیست. در 19 ژوئن 2014، این برنامه مهاجرتی به پایان رسیده است و کلیه درخواست هایی که در لیست مانده بودند نیز خاتمه یافته است.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق برنامه کارآفرین

کارآفرینان در کانادا تشویق می شوند که برای این جریان مهاجرت اقدام کنند. متقاضیان موفق می توانند کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند و همچنین اقامت دائم در این کشور را کسب کنند.

الزامات مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کارآفرینان در کانادا

 • ایجاد، خرید یا سرمایه گذاری قابل توجه در یک تجارت در کانادا ظرف 2 سال پس از ورود به کانادا که منجر به کمک قابل توجهی به اقتصاد خواهد شد.
 • مشارکت فعال و مستمر در مدیریت کسب و کار
 • حداقل یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم به غیر از کارآفرین و وابستگان او را استخدام کنید.
 • برای اطمینان از برآورده شدن این شرایط، کارآفرینان باید پیشرفت خود را به طور منظم در این دوره دو ساله به مقامات مهاجرت گزارش دهند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق برنامه خود اشتغال

این جریان مهاجرت تجاری برای کسانی است که کسب و کاری را در کانادا ایجاد یا خریداری می کنند که سهم “قابل توجهی” در اقتصاد یا زندگی فرهنگی یا هنری کانادا خواهد داشت.

واجد شرایط بودن در برنامه افراد خوداشتغال:

 • داشتن تجربه مرتبط (حداقل 2 سال سابقه در 5 سال گذشته)
 • مایل و قادر به خوداشتغالی در کانادا باشند
 • رعایت معیارهای انتخاب برنامه (حداقل 35 امتیاز)
 • شرایط پزشکی، امنیتی و سایر شرایط را داشته باشد

معیارهای انتخاب بر اساس:

 • تجربه کاری
 • تحصیلات
 • سن
 • توانایی های زبانی
 • تطبیق پذیری

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لینک های مفید

کتابخانه مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در آنتاریو
سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا
سرمایه‌گذاری در استان آلبرتا
سرمایه‌گذاری در استان کبک
سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان
سرمایه گذاری در استان منیتوبا
سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد آیلند
سرمایه گذاری در نیوبرانزویک
سرمایه‌گذاری در آبوتسفورد
سرمایه‌گذاری در یوکان
سرمایه گذاری در میلتون
سرمایه‌گذاری در سوری
سرمایه گذاری در شارلوت تاون
سرمایه گذاری در پرنس جورج
سرمایه گذاری در میسیساگا
سرمایه گذاری در شهر نورث بی
سرمایه‌گذاری در شهر بری
سرمایه گذاری در پیتـربورو
سرمایه گذاری در نوناووت
سرمایه گذاری در نانایمو
سرمایه گذاری در برمپتون
سرمایه گذاری در همیلتون
سرمایه گذاری در رددیر
سرمایه گذاری در یلونایف
سرمایه گذاری در مناطق شمال غربی

کتابخانه مهاجرت سرمایه گذاری

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

هنگ کنگ برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ نوعی مجوز کار است که به کارآفرینان خارج از کشور امکان نقل مکان به هنگ کنگ را می دهد یا از طریق سرمایه گذاری در یک کسب و کار محلی یا با ایجاد و راه اندازی کسب و کار خود در هنگ کنگ.

برای موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری برای هنگ کنگ، ضروری است که کسب و کار محلی سرمایه گذاری شده یا شرکتی که به تازگی تأسیس شده است بتواند به طور قابل توجهی به اقتصاد هنگ کنگ کمک کند و انتظار می رود که سرمایه گذاری های جدید در هنگ کنگ مشاغل جدیدی برای بازار کار محلی ایجاد کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری در هنگ کنگ برای مشاغل گردشگری، مالی، خدمات حرفه‌ ای، حمل و نقل، فناوری های نوآورانه، تولید و صنایع فرهنگی شانس بیشتری دارد. در هنگ کنگ، ویزای سرمایه گذاری به عنوان “ویزای سرمایه گذاری به عنوان کارآفرین” شناخته می شود، که همانطور که از نام آن پیداست، به افراد اجازه می دهد بیایند و در هنگ کنگ سرمایه گذاری کنند یا یک تجارت جدید در اینجا راه اندازی کنند.

روند کلی اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ گنگ

بدیهی است که یک خارجی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور را دارد به نوعی مجوز ورود نیاز دارد که به او اجازه می دهد بیاید و تجارت خود را در این کشور راه اندازی کند. این ویزا، در هنگ کنگ، به عنوان “ورود برای سرمایه گذاری به عنوان کارآفرین” نامگذاری شده است که ما آن را به عنوان “ویزای سرمایه گذاری” می شناسیم.

به بیان ساده، اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ به منظور ایجاد حق اقامت افراد خارجی در هنگ کنگ برای راه اندازی کسب و کار جدید خود یا سرمایه گذاری به عنوان یک کارآفرین است.

هیچ سیستم سهمیه‌ای وجود ندارد که تعداد دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری را در هر مقطع زمانی محدود کند، بنابراین واجد شرایط بودن یا نبودن شما صرفاً به صلاحیت شما بستگی دارد. از آنجایی که منطق پشت این ویزا تقویت اقتصاد هنگ کنگ است، واضح است که متقاضیان باید مقامات را متقاعد کنند که آن ها یا طرح های تجاری آن ها می تواند به اقتصاد این کشور کمک کند.

سوابق تحصیلی یا حرفه ای شما نیز ارزیابی خواهد شد. بنابراین، به جای داشتن مدرک تحصیلات تکمیلی از یک دانشگاه معتبر، اثبات تخصص و تجربه ثابت شده خود در یک زمینه مرتبط به شما کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، شما همچنین باید یک حامی محلی داشته باشید تا ضامن حمایت مالی شما شوند. اسپانسر شما می تواند یک فرد یا شرکتی باشد که وظیفه آن این است که در صورت بازگشت به کشور، یعنی ترک هنگ کنگ، مسئولیت کسی و کار شما را بر عهده بگیرد.

هنگامی که ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ اعطا شد، معمولاً برای دوره اولیه 2 سال معتبر باقی می ماند و تا زمانی که آن را تمدید کرده باشید، به شما اجازه داده می شود در کشور بمانید تا به فعالیت کسب و کار خود ادامه دهید. زمانی که به اندازه مشخصی در آن جا سکونت داشته باشید، می توانید برای وضعیت اقامت دائم نیز درخواست دهید و درست مانند دارندگان انواع دیگر ویزای کاری، می توانید اعضای خانواده خود را تحت شرایط خاصی همراه خود ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ

مدارک مورد نیاز متقاضی

 • فرم درخواست پر شده
 • یک کپی از صفحه مشخصات شخصی پاسپورت و همچنین عکس اخیر شما
 • یک کپی از سند سفر شما که در صورت اقامت در هنگ کنگ همچنان معتبر است
 • کپی کارت شناسایی هنگ کنگ شما (در صورت وجود)
 • کپی مدارک تحصیلی یا حرفه ای شما مانند مدرک تحصیلات تکمیلی، سرمایه گذاری و غیره
 • کپی شواهد مستندی از وضعیت مالی شما و همچنین شرکتی که از شما حمایت می کند
 • یک کپی از قرارداد کار شرکت یا نامه انتصاب که موقعیت شما در کسب و کار را به رسمیت می شناسد. این مدارک باید شامل پست، مزایای جانبی و دوره اشتغال شما نیز باشد.
 • یک طرح تجاری جامع 2 ساله شامل کلیه جزئیات مربوط به شرکت پیشنهادی شما مانند فعالیت های تجاری، میزان سرمایه گذاری، ایجاد شغل های محلی، راه اندازی دفتر و …
 • یک کپی از گواهی ثبت تجاری معتبر شرکت

مدارک مورد نیاز اسپانسر

در صورتی که حامی شما یک شرکت باشد، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • یک فرم درخواست پر شده که به طور خاص برای حامیان مالی طراحی شده است
 • یک کپی از گواهی ثبت شرکت

در صورتی که حامی شما یک فرد است، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • یک فرم درخواست پر شده که به طور خاص برای حامیان مالی طراحی شده است
 • یک کپی از کارت هویت هنگ کنگ او
 • یک کپی از صفحه مشخصات شخصی او
 • از سند مسافرتی معتبر
 • احتمالاً از شما خواسته می شود اسناد اضافی را بنا به صلاحدید مقامات مربوطه ارائه دهید.

واجد شرایط بودن اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ

به منظور واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ، متقاضی باید کارآفرینی باشد که با هر 4 معیار واجد شرایط بودن زیر مطابقت داشته باشد.

 • متقاضی هیچ سابقه کیفری نداشته باشد.
 • متقاضی باید ثابت کند که سوابق تحصیلی خوبی دارد.
 • متقاضی باید اثبات کند که تاثیر خوبی در اقتصاد هنگ کنگ خواهد گذاشت.
 • شرکت متقاضی در هنگ کنگ راه اندازی شده باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که معیارهای واجد شرایط بودن ممکن است هر از گاهی تغییر کنند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری تائید شده هنگ کنگ

کلیه درخواست های اخذ ویزای سرمایه گذاری ارسال شده برای هنگ کنگ توسط اداره مهاجرت HKSAR ارزیابی می شود. در طول ارزیابی درخواست، اداره مهاجرت ممکن است از ادارات دولتی یا نهاد های حرفه ای در مورد طرح تجاری متقاضی مشاوره بخواهد. آن ها در طرح کسب و کار به دنبال این هستند که آیا کسب و کار مناسب و قابل توسعه در هنگ کنگ است یا خیر.

 • زمان استاندارد رسیدگی به درخواست اخذ ویزای سرمایه گذاری از زمانی که درخواست ارسال می شود،  4 تا 6 هفته توسط اداره مهاجرت است.
 • در صورتی که به متقاضی ویزای سرمایه گذاری اعطا شود، دارنده ویزا از مزایای زیر برخوردار خواهد بود:
 • به دارندگان ویزا معمولاً پس از ورود به هنگ کنگ، اقامت اولیه 24 ماهه بر اساس شرایط شغلی داده می شود.
 • این ویزای ویژه به دارندگان ویزا اجازه می دهد تا تجارت خود را در هنگ کنگ راه بیندازند، تجارتی که توسط مدیر مهاجرت تایید شده باشد.
 • هنگامی که دارندگان ویزا مقیم غیردائم هستند، ویزای تایید شده به دارندگان اجازه می دهد تا بدون نیاز به ویزای ورود مجدد به هنگ کنگ وارد شوند.
 • تمدید اقامت را می توان ظرف 4 هفته قبل از تاریخ انقضای اولیه ویزا اعمال کرد، در صورتی که متقاضیان همچنان معیارهای واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذاری را داشته باشند.
 • هنگامی که تمدید ویزا تایید شود، دارندگان ویزا معمولاً 3 سال تمدید مجدد با شرایط استخدام دریافت می کنند.
 • دارندگان ویزا در صورتی که برای مدت مستمر حداقل 7 سال در هنگ کنگ اقامت داشته باشند می توانند برای حق اقامت در هنگ کنگ طبق قانون درخواست دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این سایت مراجعه فرمایید.

چگونگی اقدام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ

 • هنگامی که مطمئن شدید که تمام معیارهای واجد شرایط بودن برآورده شده اند و شما و حامی شما موفق شده اید تمام مدارک مورد نیاز را همانطور که در بالا مشخص کردیم آماده کنید، وقت آن رسیده است که درخواست را به اداره مهاجرت هنگ کنگ ارسال کنید و ارسال باید از طریق پست انجام شود.
 • پس از انجام این مرحله، مقامات در مدت 3 تا کمتر از 5 ماه نتیجه را به شما اطلاع می دهند.
 • در صورت تایید درخواست شما، مجوز ورود صادر خواهد شد. سپس باید آن را شخصاً به اداره مهاجرت هنگ کنگ برسانید. اگر نتوانستید، می توانید از حامی مالی خود یا یک نماینده معتبر بخواهید که این کار را از طرف شما انجام دهد.
 • از آنجایی که مجوز ورود به عنوان مجوزی عمل می‌کند که به شما اجازه می‌دهد به هنگ کنگ سفر کنید، باید آن را در صفحه خالی ویزای سند سفر خود بچسبانید تا در صورت درخواست بتوانید آن را ارائه دهید.
 • در بدترین حالت که درخواست شما رد می شود، شما مجاز هستید برای بررسی مجدد آن ها درخواست تجدید نظر کنید.

سنگاپور برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

بسیاری از افرادی که به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری هستند، سنگاپور را به عنوان هدف خود انتخاب می کنند چرا که این کشور یکی از ثروتمندترین کشورها به شمار می رود و احتمال موفقیت در کسب و کار نیز بیشتر است.

**توجه داشته باشید که در این قسمت هر موقع از دلار صحبت کردیم، منظورمان دلار سنگاپور است نه دلار آمریکا.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

 • سرمایه گذار باید حسابرسی های شرکت را در سه سال گذشته و رکورد کارآفرینی اثبات کند.
 • فرد باید حداقل ۱۵۰۰۰۰۰ دلار در یک شرکت موجود یا شرکت جدید یا صندوق GIP سرمایه گذاری کند.
 • فرد باید یک طرح تجاری کارآمد ارائه کند.
 • فرد باید در مدت ۵ سال، برنامه ریزی صورت گرفته در خصوص سرمایه گذاری را به حالت عملی درآورد.

برنامه اخذ ویزای سرمایه گذار جهانی کسب و کار سنگاپور

دولت سنگاپور، GIP را برای جذب سرمایه گذاران به کشور معرفی کرد. در صورتی که فرد بتواند معیارهای اخذ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور را برآورد کند، می تواند اقامت دائم این کشور را بگیرد. این برنامه برای کمک به سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی برای راه اندازی و توسعه تجارت خود در سنگاپور است.

برنامه سرمایه‌گذاری جهانی یک ویزای سرمایه‌گذار است که به افراد با درآمد بالا امکان می‌دهد تا اقامت دائم سنگاپور را برای خود و خانواده‌ هایشان به شرط انجام حداقل سرمایه‌گذاری 2.5 میلیون SGD دریافت کنند. با این حال، GIP فقط برای آن دسته از سرمایه گذاران و کارآفرینانی اعمال می شود که حداقل معیارهای واجد شرایط بودن را برای این طرح داشته باشند.

فرآیند برنامه GIP سنگاپور

هنگام درخواست برای PR از طریق GIP، فرآیند زیر باید دنبال شود:

 • انجام پرداخت: متقاضی ابتدا باید هزینه لازم را به حساب بانکی هیات توسعه اقتصادی واریز کند. درخواست باید ظرف یک ماه پس از پرداخت ارسال شود.
 • دانلود و ارسال فرم درخواست: پس از پرداخت هزینه درخواست، متقاضی باید فرم های A، B و C را از وب سایت مهاجرت سنگاپور دانلود کند. جزئیاتی که باید در فرم ها پر شود شامل مشخصات شخصی متقاضی، طرح سرمایه گذاری و جزئیات دیگر است.
 • ارسال نسخه های چاپی اسناد به سنگاپور: پس از بارگذاری فرم ها، نسخه های چاپی اسناد مورد نیاز را به سنگاپور ارسال کنید. این اسناد شامل فرم اظهارنامه برای درخواست و طرح سرمایه گذاری، فیش تراکنش پرداخت (برای اثبات پرداخت)، تعهد در مورد شرایط و ضوابط GIP و غیره می باشد.
 • مصاحبه: پس از دریافت کلیه مدارک، در صورتی که متقاضی واجد شرایط PR باشد، برای شرکت در جلسه مصاحبه فراخوانده می شود.
 • وضعیت اقامت دائم : پس از تایید درخواست، اداره مهاجرت و پست های بازرسی وضعیت (AIP)  را صادر می کند که به مدت 6 ماه اعتبار دارد.
 • سرمایه گذاری در مدت 6 ماه: با صدور وضعیت AIP PR، متقاضی باید حداقل مبلغ 2.5 میلیون دلار را از طریق گزینه A از B سرمایه گذاری کند.
 • تایید وضعیت سرمایه گذاری: ICA مدارک مستند را برای اثبات سرمایه گذاری بررسی می کند و تایید نهایی وضعیت اقامت دائم را صادر می کند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دانمارک برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در یک کشور خارجی برای یک مهاجر سودی دوگانه دارد:

 • اولاً، مهاجر می تواند با سرمایه گذاران بومی مشارکت داشته باشد و از تخصص آن ها در بازار محلی بهره مند شود.
 • ثانیا، سرمایه گذاری همچنین به مهاجر اجازه می دهد تا به کشور میزبان سفر کند و راه را برای اخذ اقامت دائم آینده در کشور هموار کند.

ویزای تجاری در دانمارک از طریق برنامه استارت آپی دریافت می شود که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تحت شرایط خاصی در این کشور اقامت و کار کنند. این طرح سرمایه گذاری به گونه ای طراحی شده است که به کارآفرینانی که علاقه مند به مهاجرت به دانمارک هستند اجازه می دهد تا بر اساس کیفیت کسب و کار پیشنهادی خود، اجازه اقامت دریافت کنند.

۱۰ دلیل برای اخذ ویزای سرمایه گذاری دانمارک

 1. انتخاب مطمئن
 2. دسترسی پرسود به بازار
 3. دارای منعطف ترین بازار کار
 4. کشوری برای افراد با انگیزه
 5. مرکز عالی در منطقه شمال اروپا و بالتیک
 6. راه اندازی آسان کسب و کار
 7. رهبر جهانی در فناوری پاک و علوم زیستی
 8. صرفه جویی در هزینه
 9. بهترین بازار دنیا برای کسب و کار
 10. کیفیت زندگی بالا

شرایط اصلی اخذ ویزای سرمایه گذاری دانمارک

اطلاعاتتوضیحات
انواع ویزاویزای تجاری کوتاه مدت – برای اقامت کمتر از 90 روز
ویزای استارت آپ دانمارک – با مجوز اقامت و کار
الزامات اخذ ویزاویزای تجاری کوتاه مدت فقط برای اتباع خارجی که شهروند یک کشور خارجی با شرایط ویزا برای دانمارک هستند مورد نیاز است.
در دسترس بودن2 سال برای ویزای استارت آپ دانمارک
مدارکمدارک شناسایی
تاییدیه کسب و کار
گواهی حمایت از خود در طول اقامت در دانمارک
مدرک مالکیت شرکت (در صورت وجود)
امکان آوردن افراد تحت تکفلاعضای خانواده همراه باید برای اجازه اقامت به نام خود درخواست دهند
شرایط سرمایه گذاریویزای استارت آپ دانمارک به افرادی اعطا می شود که ایده کسب و کار نوآورانه ای دارند و باعث ایجاد مشاغل جدید و کمک به رشد اقتصادی کشور می شود.
ایده کسب و کار توسط اداره بازرگانی دانمارک تایید شده است.
الزامات بیومتریکعکس
اثر انگشت
زمان صدور ویزای تجاری1 ماه برای ویزای استارت آپ
اقامت برای مقاصد تجاریاجازه اقامت و کار استارت آپ را می توان به مدت 3 سال تمدید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انگلستان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

 ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای افرادی است که دارای سرمایه زیادی هستند و مایلند و می توانند سرمایه گذاری مالی قابل توجهی در انگلستان انجام دهند. دارندگان ویزای سرمایه گذاری مجاز به کار، تحصیل و شرکت در فعالیت های تجاری هستند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان معمولاً پس از یک دوره 5 ساله منجر به اقامت در انگلستان می شود.

شرایط اصلی اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

برای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذار انگلستان، باید شرایط ویزای سرمایه گذاری انگلستان را داشته باشید:

 • حداقل ۲ میلیون پوند داشته باشید که متعلق به خودتان، همسرتان یا هر دویتان است.
 • پول در یک موسسه مالی معتبر نگهداری می شود.
 • این پول به صورت آزادانه به انگلستان قابل انتقال باشد و بتوان آن را به پوند استرلینگ تبدیل کرد.
 • شما یک حساب بانکی در یک بانک تحت نظارت انگلستان به منظور سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون پوند در انگلستان باز کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری انگلستان

 • ویزای سرمایه گذاری اولیه انگلستان شما برای 3 سال و 4 ماه (در صورت درخواست از خارج از کشور) یا 3 سال (در صورت درخواست از داخل انگلستان) معتبر خواهد بود.
 • شما باید حداقل 2 میلیون پوند در تجارت فعال شرکت های انگلستان در عرض 3 ماه از ورود به این دسته سرمایه گذاری کنید.
 • برای اقامت در انگلستان به عنوان سرمایه گذار انگلستان، باید در هر دوره 12 ماهه حداکثر 180 روز را در خارج از انگلستان سپری کنید مگر اینکه سن 65 سال یا بیشتر داشته باشید.
 • باید دانش کافی از زبان انگلیسی و زندگی در این کشور را داشته باشید.

گزینه های سرمایه گذاری ویزای سرمایه گذاری انگلستان

 • پس از ورود به دسته ویزای سرمایه گذار انگلستان، باید حداقل 2 میلیون پوند در سرمایه گذاری های واجد شرایط سرمایه گذاری کنید.
 • تنها گزینه های سرمایه گذاری واجد شرایط ویزای سرمایه گذار انگلستان، share capital یا loan capital in active and trading UK registered companies  در انگلستان است.
 • شما باید ظرف 90 روز پس از ورود به دسته ویزای سرمایه گذار انگلستان، یک سرمایه گذاری واجد شرایط انجام دهید.

فنلاند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

فنلاند همواره به دلیل هوای پاک، کیفیت بالای زندگی و نرخ بیکاری کم، یکی از بهترین گزینه های ممکن برای اخذ ویزای سرمایه گذاری به شمار می رود. همواره نام فنلاند در ردیف بهترین کشورها برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

در نظر داشته باشید که برنامه های اخذ ویزای سرمایه گذاری در فنلاند محدود هستند و امکان خرید اوراق قرضه وجود ندارد با این حال روش های ساده ای برای کارآفرینانی که می خواهند ویزای سرمایه گذاری فنلاند را اخذ کنند و سپس در این کشور اقامت کنند وجود دارد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کار آفرینی فنلاند

 • در صورتی که کارآفرین هستید، با اخذ ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی می توانید در مدت زمان کوتاهی طبق برنامه پیش بروید و مهاجرت کنید.
 • پیش از هر چیزی، کارآفرینان باید یک بیانیه مثبت از Business Finland بگیرند.
 • بعد از ۵ سال می توانید برای اقامت دائم فنلاند درخواست دهید.

وضعیت اقتصادی فنلاند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

امکان ندارد بخواهید در اتحادیه اروپا سرمایه گذاری کنید و نام فنلاند را در ردیف بهترین کشورها برای اخذ ویزای سرمایه گذاری نبینید.

شرکت ها و کسب و کارهای فنلاند همواره امکانات رفاهی زیادی در دسترس دارند و از بهترین نیروی کار برای کسب و کار خود استفاده می کنند.

محیط اقتصادی و جو همیشه پویا و سرزنده است و احتمال موفقیت در سرمایه گذاری ها بسیار بالا است.

چرا اخذ سرمایه گذاری در فنلاند

 • این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی برای سرمایه گذاری عالی است.
 • چندین زبان در فنلاند صحبت می شود.
 • فنلاند موقعیت سیاسی و اقتصادی با ثباتی دارد.
 • فنلاند رتبه خوبی در فناوری اطلاعات، بهداشت و سلامت و حوزه های فناوری دارد.
 • از سرمایه گذاران به خوبی استقبال می کند.

استرالیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

طرح‌ های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در استرالیا یک طرح شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است که برای هدف قرار دادن صاحبان مشاغل یا سرمایه‌گذاران موفق برای مهاجرت و مشارکت فعالانه در اقتصاد استرالیا ایجاد شده است. با این حال، قبل از اینکه بتوانید شهروندی استرالیا را دریافت کنید، باید چندین مرحله ویزا را طی کنید (باید شرایط اقامت 4 ساله را داشته باشید و برای واجد شرایط بودن در آزمون قبول شوید) زیرا هیچ گزینه مستقیمی برای شهروندی استرالیا وجود ندارد.

اگر به دنبال گزینه شهروندی سریع و مستقیم هستید، می توانید شهروندی را با سرمایه گذاری در قبرس بررسی کنید که پردازش آن فقط 6 تا 12 ماه طول می کشد.

شرایط عمومی اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

 • مایل به سرمایه گذاری حداقل 800000(دلار استرالیا) AUD یا بیشتر در انجام سرمایه گذاری ها باشید
 • ممکن است نیاز به قبولی در برخی آزمون ها برای کسب امتیاز باشید.
 • اثبات سوابق تجاری یا سرمایه گذاری داشته باشید (اگر مبلغ بسیار بیشتری سرمایه گذاری کنید معاف می شود)
 • نیاز به حمایت دولتی دارید و در هر ایالت سهمیه محدودی وجود دارد

گزینه های اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اخذ ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت)

عمدتاً صاحبان مشاغل یا سرمایه گذارانی که مایلند حداقل 800000 دلار استرالیا در استرالیا سرمایه گذاری کنند از این روش استفاده می کنند. کسانی که هیچ سابقه تجاری یا سرمایه گذاری ندارند، می توانند مبلغ بسیار بیشتری را برای تضمین ویزای 188 سرمایه گذاری کنند.

اخذ ویزای استعدادهای تجاری (132) – بسته

مناسب برای صاحبان مشاغل موفق تر یا کارآفرینانی که مایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا هستند. زمانی که باید حداقل 1 میلیون سرمایه VC را از AVCAL تامین کنید، جریان venture capital نیز وجود دارد.

اخذ ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (دائمی) – ساب کلاس 888

ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 888 انتقال ویزای 188 است. این یک ویزای دائمی برای کسانی است که در حال حاضر دارای ویزای ساب کلاس 188 هستند و شرایط اقامت خاص و نقطه عطف تجاری را دارند.

به جدول زیر در خصوص اخذ ویزاهای مختلف استرالیا برای سرمایه گذاری توجه کنید:

نام ویزااعتبارهزینهپروسهتوضیحات
Business Innovation streamتا ۵ سالشروع از ۶۰۸۵ دلار استرالیا25 درصد درخواست ها: 15 ماه
50 درصد درخواست ها: 25 ماه
75 درصد درخواست ها: 31 ماه
90 درصد درخواست ها: 35 ماه
این ویزای موقت برای افرادی است که مهارت های تجاری دارند. این به شما امکان می دهد یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا راه اندازی کنید.
Investor streamتا ۵ سالشروع از ۶۰۸۵ دلار استرالیا25 درصد درخواست ها: 22 ماه
50 درصد درخواست ها: 33 ماه
75 درصد درخواست ها: 35 ماه
90 درصد درخواست ها: 38 ماه
این ویزای موقت از شما می‌خواهد که حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا در سرمایه‌گذاری‌های استرالیایی سرمایه‌گذاری کنید که شرایط خاصی را برآورده می‌کنند و فعالیت تجاری یا سرمایه‌گذاری در استرالیا را حفظ می‌کنند.
Significant Investor stream  تا ۵ سالشروع از ۸۹۲۵ دلار25 درصد درخواست ها: 9 ماه
50 درصد درخواست ها: 13 ماه
75 درصد درخواست ها: 18 ماه
90 درصد درخواست ها: 25 ماه
این ویزای موقت برای افرادی است که حداقل 5 میلیون AUD در سرمایه گذاری های استرالیا سرمایه گذاری می کنند که شرایط خاصی را برآورده می کند و فعالیت سرمایه گذاری در استرالیا را حفظ می کند.
Business Innovation Extension streamتا 6، 7 یا 8 سال پس از تاریخ اعطای ویزای اصلی نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت) (ساب کلاس 188) در جریان نوآوری تجاری در استرالیا بمانید.شروع از ۷۳۰ دلار استرالیا25 درصد درخواست ها: 7 ماه
50 درصد درخواست ها: 9 ماه
75 درصد درخواست ها: 13 ماه
90 درصد درخواست ها: 18 ماه
این ویزای موقت به دارندگان ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت) (ساب کلاس 188) در جریان نوآوری تجاری اجازه می دهد اقامت خود را در استرالیا تمدید کنند.
Significant Investor Extension streamتمدید اقامت تا 4 سالشروع از ۷۳۰ دلار استرالیا25 درصد درخواست ها: 5 ماه
50 درصد درخواست ها: 9 ماه
75 درصد درخواست ها: 10 ماه
90 درصد برنامه ها: 13 ماه
این ویزای موقت به دارندگان ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت) (ساب کلاس 188) دارندگان جریان سرمایه گذاری قابل توجه اقامت خود را در استرالیا تا 4 سال دیگر تمدید می کنند.
Premium Investor stream۴ سال و ۳ ماهشروع از ۹۴۵۵ دلار استرالیااین ویزای موقت برای افرادی است که توسط Austrade نامزد شده اند و حداقل 15 میلیون AUD در سرمایه گذاری های استرالیا سرمایه گذاری می کنند.
Entrepreneur streamتا ۵ سالشروع از ۴۱۱۵ دلار استرالیا25 درصد درخواست ها: 3 ماه
50 درصد درخواست ها: 4 ماه
75 درصد درخواست ها: 5 ماه
90 درصد برنامه ها: 7 ماه
برای کارآفرینان نوپا و مراحل اولیه که برای توسعه مفاهیم خود تأیید شده اند و توسط یک آژانس دولتی ایالتی یا منطقه ای نامزد شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

ایرلند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری ایرلند (ویزای طلایی) در سال 2012 معرفی شد. سپس در سال 2013 افزایش یافت و اکنون به طور رسمی این فرصت را برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا فراهم می کند تا از طریق سرمایه گذاری 1 میلیون یورو (حداقل) در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده اقامت ایرلند را دریافت کنند.

برنامه ویزای طلایی ایرلند به منظور سرمایه گذاری در ایرلند و ارائه اقامت به حرفه ای های تجاری پویا که دارای سابقه موفقیت آمیز هستند، در دسترس عموم قرار گرفت.

این سرمایه گذاری برنامه ایده آلی برای خانواده هایی با ارزش خالص بالا است که به دنبال اقامت در اروپا هستند. همچنین برای بازرگانان، کارآفرینان و کسانی که به دنبال تحصیلات عالی برای فرزندان خود در دانشگاه های جهانی هستند، جذاب خواهد بود.

کسانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند نباید سابقه کیفری داشته باشند و باید حداقل دارایی خالص 2 میلیون یورو داشته باشند.

این صندوق یک صندوق سرمایه گذاری کم ریسک است که توسط بانک مرکزی ایرلند مجاز و تنظیم می شود. این فرصتی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند تا در ازای وضعیت اقامت طولانی مدت در ایرلند سرمایه گذاری کنند.

 انواع ویزاهای ایرلند

Enterprise / Business investment

بر اساس این گزینه، متقاضی باید حداقل 1 میلیون یورو در یک شرکت واجد شرایط در ایرلند برای حداقل 3 سال سرمایه گذاری کند. این می تواند یک کسب و کار جدید باشد که توسط سرمایه گذار شروع شده یا یک تجارت از قبل تاسیس شده است. شما باید شرکت را در ایرلند ثبت کنید و در صورتی که تصمیم به گسترش آن به سایر کشورها داشته باشید، باید مقر اصلی آن در این کشور باشد. این شرکت همچنین باید بتواند برای مردم محلی شغل ایجاد کند و همچنین به رشد اقتصادی کشور کمک کند.

مهاجران احتمالی باید سرمایه گذاری تجاری را به نام خود ثبت کنند نه به نام یک شرکت. علاوه بر این، آن ها مجاز به خرید سهام عمومی یا املاک و مستغلات با قصد اجاره به مستاجران، تحت این گزینه نیستند. اگر احساس می کنید که می خواهید در چندین کسب و کار واجد شرایط در کشور سرمایه گذاری کنید، بسیار امکان پذیر است. فقط باید مطمئن شوید که کل سرمایه گذاری نیاز 1 میلیون یورویی را برآورده می کند.

 • شما باید حداقل 1 میلیون یورو در یک شرکت ایرلندی برای حداقل 3 سال سرمایه گذاری کنید.
 • باید به نام شما ساخته شود. شما نمی توانید به نمایندگی از یک شرکت سرمایه گذاری کنید، حتی اگر 100٪ سهام آن را داشته باشید.
 • می توانید در یک شرکت ایرلندی سرمایه گذاری کنید یا سرمایه گذاری را بر چندین شرکت تقسیم کنید.
 • سرمایه گذاری باید به ایجاد یا حفظ اشتغال کمک کند

Approved investment fund

برای این مورد، متقاضی باید حداقل 1 میلیون یورو در یک صندوق سرمایه گذاری واجد شرایط برای حداقل سه سال سرمایه گذاری کند. این صندوق باید از قبل توسط اداره مهاجرت تأیید شده باشد و باید دارای سهام خصوصی یا یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر باشد که عمدتاً بر SMEها متمرکز است.

 علاوه بر این، برای تایید آن باید حداقل 20 میلیون یورو در صندوق داشته باشید. هر گونه سرمایه گذاری محلی توسط صندوق تنها می تواند برای خرید سهام در شرکت های ثبت شده ای که سهام آن ها به صورت عمومی معامله نمی شود، استفاده شود. به منظور حصول اطمینان از اینکه سرمایه گذار کسب و کار خود را در حوزه قضایی انجام می دهد، صندوق به علاوه مدیران صندوق باید تابع مقررات بانک مرکزی ایرلند باشند. تحت این گزینه، فقط وجوهی که توسط یک مدیر صندوق در ایرلند مدیریت می شود واجد شرایط هستند.

برای تمام سرمایه گذارانی که به دنبال مهاجرت به ایرلند هستند، فهرستی از وجوه از پیش تأیید شده به آن ها ارائه می شود. اکنون، وجوه موجود در این فهرست، نه بر اساس پتانسیل آن ها برای ایجاد سود برای سرمایه گذار، بلکه بر اساس پتانسیل آن ها برای ایجاد شغل برای مردم محلی، از پیش تأیید شده است.

Real Estate Investment Trust (REIT)

تحت این گزینه، نامزد باید در یک REIT ایرلندی سرمایه گذاری کند. اساسا، REIT یک شرکت فهرست شده است که دارایی اجاره ای را به شیوه ای نگه می دارد که نه تنها خطرات سرمایه گذار را کاهش می دهد، بلکه از مالیات مضاعف نیز جلوگیری می کند. این یک مدل سرمایه‌گذاری دارایی با ریسک پایین است که در آن پول شما در مجموعه‌ای از دارایی ‌های متنوع سرمایه‌گذاری می‌ شود، در نتیجه قرار گرفتن شما در معرض خطرات منفی سهام کاهش می‌یابد. علاوه بر این، REIT  به شما – سرمایه گذار – درآمد سالانه ثابتی می دهد زیرا آن ها باید بیشتر سود خود را تقسیم کنند.

برای اینکه شما تحت این گزینه واجد شرایط شوید، کاندیداها باید حداقل 2 میلیون یورو در یک REIT ایرلندی که در بورس اوراق بهادار ایرلند فهرست شده است – سرمایه گذاری کنند – یا برای فهرست شدن درخواست داده باشند و به آن ها اطلاع داده شود – برای حداقل یک دوره 3 ساله.

سرمایه گذاران موظفند تعداد اولیه سهامی را که خریداری کرده اند برای سه سال اول حفظ کنند، صرف نظر از اینکه ارزش آن ها بالاتر از 2 میلیون یورو است یا خیر. پس از آن، سرمایه گذار می تواند حداکثر 50 درصد از سهام را واگذار کند. یک سال بعد، او می تواند 25 درصد اضافی را واگذار کند و در سال پنجم از تاریخ اولیه خرید، می تواند به طور کامل واگذار کند.

اکنون در زمان درخواست، سرمایه گذار ملزم به شناسایی REIT خاص نیست، او قصد دارد در آن سرمایه گذاری کند تا نظم طبیعی بازار را برهم نزند. در واقع، هر REIT که یک سرمایه‌گذار خارجی قبل از گرفتن مجوز از اداره مهاجرت ایرلند در آن سرمایه‌گذاری کند، در این گزینه حساب نمی‌شود.

Endowment (Donation Option)

بر اساس این گزینه، متقاضی باید حداقل 500000 یورو به یک پروژه بشردوستانه ثبت شده در ورزش، سلامت، هنر، فرهنگ یا آموزش در ایرلند بپردازد. با توجه به اینکه این صرفاً یک کمک مالی با ماهیت بشردوستانه است، شما هیچ بازگشت مالی یا بازپرداختی بابت کمک خود دریافت نخواهید کرد. با توجه به اینکه این گزینه نیازی به سرمایه گذاری ندارد، در مورد دوره نگهداری محدودیتی ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

نمی دانید از کجا شروع کنید؟

مشاورین ما برای راهنمایی شما آماده هستند. همین حالا تماس بگیرید!

سوالات متداول

حداقل سرمایه مورد نیاز برای درخواست از طریق برنامه ویزای استارت آپ چقدر است؟

اگر سرمایه گذاری از یک صندوق سرمایه گذاری venture capital کانادایی انجام شود، باید حداقل 200000 دلار سرمایه گذاری کنید.

چگونه می توانم از یک سازمان تعیین شده پشتیبانی دریافت کنم؟

شما باید با سازمان‌ های تعیین‌شده تماس بگیرید و نحوه دریافت پشتیبانی آن ‌ها را بیابید، زیرا هرکدام نیازمندی‌ ها و فرآیند خود را برای ارائه ایده ‌تان دارند. هنگامی که با یک سازمان به توافق رسیدید، آن ها یک نامه پشتیبانی برای شما ارسال می کنند.

اگر از طریق برنامه ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت کنم، اگر کسب و کارم شکست بخورد چه اتفاقی می افتد؟

دولت کانادا می‌داند که همه کسب ‌وکارها موفقیت‌ آمیز نخواهند بود و بنابراین این برنامه برای تقسیم ریسک بین بخش‌ های دولتی و خصوصی طراحی شده است. خوب است توجه داشته باشید که اگر کسب و کار شما با شکست مواجه شود، اقامت دائم کانادا شما تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. با این حال حتما یک بیزنس پلن حساب کتاب شده و مطمئن داشته باشید و جزئیات کار را بررسی کنید تا با شکست مواجه نشوید.

مدت زمان اخذ اقامت دائم انگلستان چقدر است؟

بسته به مبلغی که در این کشور سرمایه گذاری کرده اید، بین ۲ تا ۵ سال است.

برای سرمایه گذاری در انگلستان حتما باید حداقل ۲ میلیون پوند داشته باشیم؟

اگر ایده خوبی برای کارآفرینی داشته باشید با ۵۰ هزار پوند می توانید در انگلستان سرمایه گذاری کنید.

چگونه ویزای سرمایه گذاری استرالیا را بگیرم؟

شما باید حداقل 800000 دلار استرالیا در استرالیا سرمایه گذاری کنید و نشان دهید که سوابق کسب و کار، سرمایه گذار یا کارآفرینی خاصی را دارید.

اخذ ویزای تجاری استرالیا چقدر طول می کشد؟

ویزای سرمایه گذاری تجاری استرالیا در موارد معمول بین 12 تا 18 ماه طول می کشد البته اگر تمام مدارک را به موقع ارائه دهید. اگر به دنبال ویزای تجاری استرالیا هستید، 2 تا 4 هفته طول می کشد.

آیا می توانم شهروندی استرالیا را بخرم؟

خیر. برخلاف سایر برنامه های شهروندی از طریق سرمایه گذاری، استرالیا در صدور شهروندی بسیار سختگیر است. قبل از اینکه بتوانید برای شهروندی اقدام کنید، باید ویزای دائمی داشته باشید و حداقل 4 سال در استرالیا بمانید.

برای دریافت اقامت دائم چقدر باید در استرالیا سرمایه گذاری کنید؟

بستگی به نوع اقامت دائم سرمایه گذاری دارد. معمولاً 1.5 میلیون، اما اگر می توانید صبر کنید، می توانید 800000 دلار استرالیا برای دریافت ویزای اقامت موقت و سپس انتقال به اقامت دائم بین 2 تا 4 سال سرمایه گذاری کنید.

تفاوت بین ویزای موقت و اقامت دائم چیست؟

ویزای موقت فقط موقتی است و بسته به نوع ویزا که دارید باید هر 2 تا 4 سال یکبار ویزا را تمدید کنید و ویزای دائم منجر به اخذ اقامت همیشگی شما در کشور مد نظر می شود.

2 دیدگاه برای “ویزای سرمایه گذاری

  با عرض سلام و تشکر فراوان بابت اطلاع رسانی دقیق شما.. آیا با خرید ملک زیر ۱۰۰هزار یورو اجازه ی کار در بلغارستان خواهیم داشت؟ سپاسگزارم

  با سلام و ممنون از همراهی شما دوست عزیز.
  موسسه ما به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.