ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری

اگر به عنوان یک تاجر یا سرمایه دار به دنبال گسترش کسب و کار خود در ابعاد جهانی هستید، قطعا تا به حال به اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشورهای پیشرفته و قدرتمندی همچون کانادا فکر کرده اید. انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند از جمله کشورهایی هستند که با صدور ویزای سرمایه گذاری برای جذب مهاجران جهت ایجاد مشاغل سودآور تلاش می کنند. به همین خاطر ویزای سرمایه گذاری به شدت از طرف این دولت ها پشتیبانی می شود. اما توجه به ویزای سرمایه گذاری فقط به ایجاد یک تجارت سودآور در این کشورها محدود نیست، بلکه صدور ویزا می تواند به افزایش اشتغال نیز کمک کند و مسلما افزایش اشتغال و کسب و کارهای سود آور، از جمله مواردی هستند که هر ملتی خواهان آن است.

در بیشتر روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور معمولا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال افراد سرمایه گذار نیز مجوز حضور در کشور مقصد را دریافت می نمایند. به این ترتیب ویزای سرمایه گذاری یا همان ویزای طلایی به شما این امکان را می دهد تا به همراه خانواده به کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری مهاجرت کنید.

علاوه بر این از طریق ویزای سرمایه گذاری دریافت اقامت دائم بیشتر کشورها به سادگی امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا با وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. در ادامه در خصوص ویزای سرمایه گذاری در کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در خارج از کشور یکی از رایج ترین روش های مهاجرت در میان تاجران و افراد سرمایه دار است. این نوع مهاجرت اغلب به افرادی که می خواهند بدون ارائه مدارک تحصیلی و یا مدرک زبان به کشور دیگری مهاجرت کنند پیشنهاد می شود. در این صورت فرد می تواند با توجه به شرایط فردی، نوع تجارت و یا میزان سرمایه خود یکی از کشورهای برتر جهان را برای اقامت با اعضای خانواده انتخاب کند. هر کشور شرایط سرمایه گذاری متفاوتی دارد. بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا باید کلیه قوانین و شرایط لازم در خصوص نحوه سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور مورد نظر را بررسی کنید. (جهت سرمایه گذاری در کانادا با ما تماس بگیرید.)

شایان ذکر برای مهاجرت با روش سرمایه گذاری چندان به فاکتورهایی همچون سن، میزان تحصیلات و مدرک زبان اهمیت داده نمی شود و متقاضی با هر میزان تحصیلات و سطح زبانی می تواند با سرمایه گذاری در یک کشور خارجی برخوردار از شرایط سرمایه گذاری، پاسپورت دوم و تابعیت دوم خود را دریافت کند.

به طور کلی مهم ترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور تمکن مالی، خرید بیزینس، ثبت شرکت، استارت آپ، کارآفرینی و خرید ملک است.  هر کدام از این روش ها شرایط خاصی دارند که متقاضی باید امکان برآورده ساختن آنها را داشته باشد. برای مثال در روش های تمکن مالی، میزان سرمایه شما در ایران اهمیت دارد و یا اگر می خواهید از روش کارآفرینی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید باید سوابق مدیریتی قابل توجهی داشته باشید.

 در ادامه شرایط لازم برای هر کدام از روش های سرمایه گذاری را به طور مختصر بیان می کنیم.

 • تمکن مالی

جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری و اقامت کشورهایی همچون اسپانیا، اتریش، پرتغال و یونان می توانید از روش تمکن مالی اقدام کنید. میزان تمکن مورد نیاز برای این روش با توجه به کشور مورد نظر شما تقریبا بین ۲۰ تا ۳۰ هزار یورو است.

یکی از شروط اصلی روش تمکن مالی، ارائه درآمد ماهانه بین ۲ تا ۳ هزار یورو است. البته این درآمد نباید به حضور شخص در کشور مبدا وابسته باشد. به این ترتیب درآمدهایی مانند سود بانکی، اجاره و یا سود سهام مورد پذیرش روش تمکن خواهد بود.

درباره اقامت کانادا از طریق تمکن مالی بیشتر بدانید.

 • خرید بیزینس

خرید بیزینس در واقع به خرید یک کسب و کار فعال در سایر کشورهای دنیا اشاره دارد. با کمک این روش شما به عنوان یک سرمایه گذار می توانید بودجه مورد نظر خود را در یکی از کسب و کارهای سود آور سرمایه گذاری کنید. به گفته کارشناسان مهاجرت در موسسه تراست خرید بیزینس در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور به ویژه کانادا به شمار می رود. یکی از برترین مزایای خرید بیزینس که می توان به آن اشاره کرد سود آوری کسب و کار در همان ابتدای امر است.

 • ثبت شرکت

یکی از رایج روش های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی ثبت شرکت است. هر کدام از کشورهای دنیا، شرایط و قوانین مختلفی را برای این روش اعمال کرده اند. مثلا برخی از کشورها به متقاضی این امکان را می دهند تا به صورت فردی برای ثبت شرکت در کشور مقصد اقدام نماید. اما در کشورهای دیگر، داشتن یک شریک در آن کشور برای ثبت شرکت الزامی است.

 • استارت آپ

به طور کلی استارت آپ به شرکت های تازه تاسیس و جوانی گفته می شود که توسط یک یا چندین کارآفرین اداره شده و توانسته اند یک محصول یا خدمات منحصر به فردی را به بازار ارائه نمایند. در این روش معمولا سرمایه داران با تامین هزینه های محتمل در پروژه مدنظر، به بنیان گذار استارتاپ در این مسیر یاری می رسانند.

 • کارآفرینی

روش کارآفرینی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور محسوب می شود که ایده افراد در آن نقش به سزایی دارد. این روش به افرادی که دارای یک کسب و کار در کشور مبدا هستند، این امکان را می دهد تا همان کسب و کار را در کشور مورد نظر پیاده سازی و گسترش دهند. قوانین کارآفرینی برای هر کشور متفاوت است، ولی به طور کلی یکی از شرایط لازم برای آن ارائه سوابق مدیریتی مربوطه است.

 • خرید ملک

اگر به دنبال ساده ترین روش سرمایه گذاری در خارج از کشور هستید، از امکان خرید ملک برای اقامت کشور مورد نظر استفاده کنید. در این روش نیاز به هیچ شرایط به خصوصی نیست و شما می توانید به راحتی و با خرید یک ملک در کشورهای دنیا، اقامت موقت یا دائم آنها را به دست آورید. در برخی از کشورهای دنیا از همان ابتدا اقامت دائم و تابعیت دوم برای شما صادر می گردد، در برخی دیگر نیز با حضور مداوم در این کشور می توان این اقامت را دریافت کرد.

 • اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری

تابعیت از طریق سرمایه گذاری فرایندی است که طی آن فرد متقاضی با سرمایه گذاری در یک کشور، موفق به اخذ گذرنامه و تابعیت دوم می شود. یکی از راه های پرطرفدار برای اخذ سریع تابعیت کشورهای اروپایی و همین‌طور آمریکا و کانادا، سرمایه گذاری در این کشورها است. هنگامی که شما موفق به اخذ تابعیت این کشورها می شوید به طور خودکار تمام مزایا و امتیازات شهروندان آن مانند حق کار و حق رای به شما تعلق می گیرد. علاوه بر این با سرمایه گذاری در این برنامه ها، سرمایه گذاران می توانند نه تنها برای خودشان، بلکه برای افراد تحت تکفل خود از جمله والدین، ​​فرزندان، نوادگان و پدر و مادر بزرگ خود نیز تابعیت بگیرند.

در حال حاضر، دوره COVID-19 بهترین زمان برای اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری است. زیرا صدمه های زیادی به اقتصاد بیشتر کشورها وارد شده است و آنها به دنبال جذب سرمایه برای جبران این خسارت ها هستند. اما اگر قصد سرمایه گذاری در کشورهای خارجی را دارید باید بسیار مراقب باشید که فریب شرکت های نامعتبر را نخورید. در حال حاضر ممکن است پیشنهادات زیادی را در اینترنت برای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت مشاهده کنید که قبل از هر اقدامی حتما باید در خصوص صحت و سقم آنها مطمئن گردید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری

مزایای ویزای سرمایه گذاری

برخی از مزایای ویزای سرمایه گذاری برای متقاضیان این ویزا به شرح زیر است:

 • بر اساس نوع و روش سرمایه گذاری، امکان تبدیل ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم میسر خواهد بود
 • برای اخذ ویزای سرمایه گذاری به ارائه تحصیلات و مدارک خاص زبان احتیاج نیست
 • با ویزای سرمایه گذاری امکان دریافت ویزا برای همسر و همین‌طور فرزندان (در یک بازه سنی مشخص) وجود دارد
 • با استفاده از این روش امکان اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندان و همین‌طور مجوز اشتغال برای همسر وجود دارد
 • ویزای سرمایه گذاری خیلی سریع و در بیشتر اوقات فقط در یک بازه زمانی شش ماهه صادر می شود

درباره ویزای تولد فرزند در کانادا بیشتر بدانید.

شرایط ویزای سرمایه گذاری

شرایط ویزای سرمایه گذاری

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری به کشور مقصد بستگی دارد. مثلا برای کشورهای آمریکایی (200 هزار دلار)، کانادا ( 210 هزار دلار)، کشور های استرالیا و اقیانوسیه (2.5 میلیون دلار) و کشورهای حوزه شنگن (150 هزار یورو ) است. شایان ذکر این این مبالغ حداقل سرمایه گذاری است و افزایش مبالغ سرمایه گذاری به بودجه شما بستگی دارد.

چنانچه برای خرید یک کسب و کار و سهام بیزینس اقدام کرده باشید، باید حداقل ۵۰ درصد سهام را خریداری کنید.

سابقه مدیریتی و تحصیلات مرتبط برای شخص سرمایه گذار در روش کارآفرینی بسیار تاثیر گذار است. در واقع شما باید توانایی خود را برای مدیریت یک کسب و کار نشان دهید.

ممکن است در کشور مورد نظر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری محدودیت سنی در نظر گرفته شده باشد. بنابراین بهتر است حتما قبل از هر اقدامی شرایط سنی را بررسی کنید.

شما معمولا باید از گردش مالی بالاتر از مبلغ ارائه شده توسط سفارت کشور منتخب برخوردار باشید. همچنین توصیه می شود حداقل سرمایه شما بیشتر از مبلغ اعلام شده توسط سفارت کشور مورد نظر باشد. این سرمایه می تواند اموال منقول و غیر منقول مانند زمین، خانه، ماشین، نقدینگی و موارد مشابه دیگر را شامل شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری با توجه به کشور منتخب متفاوت است. با این وجود مدارک کلی مشابه در بیشتر کشورها یکسان بوده که عبارت اند از:

 1. پاسپورت معتبر ( اعتبار آن بر اساس زمان صدور ویزا در نظر گرفته می شود.)
 2. گواهی عدم سوء پیشینه
 3. گواهی آزمایشات پزشکی (با توجه به کشور مقصد)
 4. تمکن مالی و گردش حساب ۴ سال اخیر
 5. سند ملکی
 6. مجوز کسب و کار و یا سهام شرکت متعلق به دو سال اخیر

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری

در سراسر دنیا کشورهای زیادی هستند که ویزای سرمایه گذاری را برای متقاضیان واجد شرایط صادر می نمایند. اما شما باید با توجه به شرایط و بودجه خود مناسب ترین کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین کشور جهت سرمایه گذاری و دریافت اقامت آن، فاکتورهای زیادی وجود دارد که مهم ترین آنها عبارت اند از: سهولت سرمایه گذاری در کشور مورد نظر، هزینه های مورد نیاز برای سرمایه گذاری، برخورداری از امکان اخذ اقامت دائم برای سرمایه گذار و اعضای خانواده وی، میزان درآمد حاصله از آن و موارد بسیار دیگر. در ادامه به سه گزینه برتر جهت سرمایه گذاری و اخذ ویزا برای ایرانیان اشاره خواهیم کرد.

 • خرید بیزینس در لهستان

نرخ پایین بیکاری، درآمدهای بالا و هزینه های مناسب زندگی در کشور لهستان منجر شده تا متقاضیان زیادی برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. با خرید بیزینس و راه اندازی کسب و کار در لهستان می توانید به راحتی از مزیت های کار و زندگی در این کشور برخوردار شوید و تنها پس از چند سال اقامت دائم لهستان و شهروندی این کشور را نیز به دست آورید. از مهم ترین مزیت های راه اندازی کسب و کار و بیزینس در لهستان عبارت اند از:

 • دریافت مجوز اقامت کشور لهستان و کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • بهره‌مند شدن از تسهیلات بانکی دولت لهستان
 • دریافت مجوز کار، تحصیل و همین‌طور اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور لهستان
 • برخوردار شدن از حق شهروندی ضمنی اتحادیه اروپا
 • خرید ملک در بلغارستان

با خرید ملک در کشور بلغارستان می توانید خیلی سریع اقامت این کشور را به دست آورید. متقاضیان از سراسر دنیا با خرید ملک در این کشور قادر خواهند بود برای درخواست اقامت دائم بلغارستان اقدام نمایند. برای خرید ملک در بلغارستان محدودیت خاصی وجود ندارد و به هیچ گونه دانش زبان و یا مدرک تحصیلی نیاز نخواهد بود. البته حتما توجه نمایید که ملک مورد نظر باید استعلامات مورد نیاز برای اداره شهرداری را داشته باشد. بر اساس قوانین کشور بلغارستان، دو روش (خرید ملک با ارزش کمتر از ۱۰۰ هزار یورو) و (خرید ملک با ارزش بالای ۱۰۰ هزار یورو) برای خرید ملک و اخذ اقامت بلغارستان وجود دارد که شما می توانید متناسب با سرمایه خود یکی از آنها را انتخاب نمایید.

با خرید ملک با ارزش کمتر از ۱۰۰ هزار یورو ابتدا یک اقامت یک ساله به متقاضی داده می شود که با تمدید سالانه آن به مدت 5 سال می توان اقامت دائم کشور بلغارستان را دریافت نمود. برای این منظور خریدار ملک در کشور بلغارستان، باید حتما یک مدت از سال را در این کشور سپری نماید. اما با خرید ملک با ارزش بالای ۱۰۰ هزار یورو، متقاضی از همان ابتدا اقامت بلغارستان را دریافت خواهد کرد. از مهم ترین مزیت های خرید ملک در کشور بلغارستان عبارت اند از:

 • امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان در مدارس کشور بلغارستان
 • کسب اقامت اروپا در کم ترین زمان ممکن
 • اخذ اقامت بدون ارائه مدارک تحصیلی و دانش زبان
 • خرید بیزینس در کانادا

قطعا اقامت در کشور پیشرفته و قدرتمندی همچون کانادا، آرزوی بیشتر متقاضیانی است که با مهاجرت به دنبال افزایش سطح کیفی زندگی و کار خود هستند. خوشبختانه خرید بیزینس در کانادا یکی از سریع ترین و راحت ترین راه ها برای متقاضیانی است که می خواهند از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم کشور کانادا (PR) را اخذ نمایند. برای این منظور توصیه می شود قبل از هر اقدامی حتما در خصوص کلیه شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا اطلاعات لازم را کسب نمایید.

جهت خرید بیزینس در کانادا باید به شرایط مختلفی توجه کنید. برای مثال در وهله اول باید تعیین کنید که محدوده سرمایه گذاری شما در سطح فدرال است یا در سطح ایالتی. مرحله دوم نیز به کسب آگاهی در خصوص حداقل میزان سرمایه گذاری در کانادا و الزامات مربوط به آن تعلق دارد. پس از این شما باید بررسی کنید که آیا با میزان بودجه موردنظرتان امکان اخذ اقامت کانادا وجود دارد یا خیر.

به این ترتیب اگر می خواهید به همراه خانواده خود با استفاده از ویزای سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنید، یکی از روش های رایج خرید یک بیزینس واجد شرایط در این کشور و یا راه اندازی بیزینس جدید است. سپس باید یا در سطح فدرال ویزای استارت آپ Start-up Visa کانادا را درخواست داده و یا برای اخذ ویزای کار در کانادا به عنوان کارمند سطح مدیریت تحت برنامه کارگر خارجی موقت فدرال (TFW) اقدام کنید. علاوه بر این شما می توانید در سطح ایالتی برنامه ویزای سرمایه گذار کبک (QIIP) را درخواست نمایید. اگر برای خرید بیزینس در کانادا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست واقع در شهر ونکوور تماس حاصل نمایید.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

ایرانیان زیادی سالیانه برای اخذ یکی از انواع ویزاهای کشور کانادا و دریافت اقامت کانادا این کشور تلاش می کنند و تاجران و سرمایه داران ایرانی سهم به سزایی در این مهاجرت دارند. به همین خاطر کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست در این بخش قصد دارند در خصوص نحوه سرمایه گذاری در کشور کانادا توضیحات بیشتری را خدمت شما هم‌وطنان عزیز ارائه نمایند.

همان‌طور که می دانید جذابیت کشور کانادا برای سرمایه گذاری و مهاجرت همیشگی به این کشور زیاد است. وجود نیروی کار ماهر، محیط مناسب جهت سرمایه ‌گذاری، وجود منابع عظیم نفت، گاز و معادن، برخورداری از شرایط عالی در تجارت بین‌‌المللی و همین‌طور اقتصاد پویای کانادا برخی از ویژگی های بارز این کشور هستند که توجه هر سرمایه داری را به خود جلب می کند. از طرف دیگر اقتصاد موفقیت آمیز کانادا، نتیجه سرمایه گذاری های بین‌المللی است. بنابراین دولت این کشور برنامه های زیادی برای تشویق اتباع خارجی جهت سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته است. به منظور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا چند روش کلی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

درباره سرمایه گذاری در کانادا و شهروندی کانادا بیشتر بدانید.

 • برنامه سرمایه‌گذار کبک

در این روش ارزش خالص دارایی شما باید ۲ میلیون دلار باشد که می ‌توانید با ۱.۲ میلیون دلار آن در کشور کانادا سرمایه‌گذاری کنید.

 • برنامه کارآفرینی کبک

برای سرمایه گذاری در برنامه کارآفرینی کبک به حداقل بودجه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار پوندی نیاز خواهد بود.

 • برنامه خود اشتغالی کانادا

خوداشتغالی با روش مهاجرت از طریق ویزای کار کانادا متفاوت است. این روش نیاز به سرمایه گذاری دارد و سرمایه شما باید دارای ارزش مالی حداقل ۱۰۰ هزار دلار باشد.

 • برنامه کارآفرینی استانی کانادا

این برنامه برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت به یکی از استان‌ های کانادا را دارند و حداقل دارایی خالص آنها ۳۵۰ هزار پوند است.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا بیشتر بدانید.

 • ویزای استارت ‌آپ کانادا

این ویزا برای افرادی مناسب است که قادر به ثبت شرکت در کانادا هستند که برای این منظور ۷۵ تا ۲۰۰ هزار دلار سرمایه نیاز خواهد بود.

درباره ویزای استارت آپ کانادا بیشتر بدانید.

برنامه ویزای سرمایه گذاری کانادا می تواند بهترین گزینه برای مهاجرت سریع به کانادا باشد. پس این فرصت را از دست ندهید و برای شروع اقدامات لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا همین الآن با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. این موسسه طیف گسترده ای از خدمات حقوقی را در سطح بین‌المللی ارائه می دهد که شامل آموزش ها و مشاوره های حقوقی لازم برای اخذ انواع مجوز اقامت در کانادا است.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات