نوا‌ اسکوشیا

نوا‌اسکوشیا

نوا‌ اسکوشیا کجاست

 • نوا‌اسکوشیا محبوب‌ترین استان آتلانتیک کانادا است و جمعیت آن، یکی از پرتراکم‌ترین‌های جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهد.
 • مرکز این استان و بزرگ‌ترین شهر آن هلیفکس است که در حال حاضر 45% جمعیت کل آن را تشکیل می‌دهد.
 • هلیفکس عنوان سیزده ام منطقه متروپلیتن بزرگ کشور کانادا را به خود اختصاص داده‌است.
 • نوا اسکوشیا به زبان لاتین، به معنای اسکاتلند جدید می‌باشد. این نام اولین بار در سال 1621 طبق منشور سلطنتی سر ویلیام الکساندر برای این استان به کار رفت.
 • این ایالت اولین بار در زمان استعمار، به دست فرانسه افتاد اما انگلستان هرگز با این تصاحب موافقت نکرد. به همین دلیل نوااسکوشیا در عصر استعمار، به میدان جنگ انگلستان و فرانسه تبدیل شد.
 • در سال 1710 نوا اسکوشیا به دست انگلستان افتاد و به همین دلیل، پرنس ادوارد آیلند به اختیار فرانسه داده شد.
 • در طول قرن نوزدهم، تجارت‌های جدیدی در نوااسکوشیا به راه افتاد که در سطح ملی و منطقه‌ای فعالیت می‌کرد مانند بانک نوااسکوشیا، کانرد لاین و شرکت چای مورس (اولین شرکت تولید چای در کانادا).
 • هم اکنون زبان رسمی در این استان، زبان انگلیسی است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به نوا اسکوشیا

نقشه نوا‌ اسکوشیا

شهرهای نوا اسکوشیا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای نوا‌ اسکوشیا

 • نوا‌اسکوشیا منطقه‌ای با آب‌وهوای متعادل است و با وجود این که این استان در کنار آب قرار گرفته، آب و هوای آن به هوای قاره‌ای نزدیک‌تر است.
 • آب و هوای این استان مشابه هوای اروپای شمالی و منطقه بالتیک است.
 • نزدیکی به دریا باعث می‌شود که از شدت سرما در زمستان و از شدت گرما در تابستان کاسته شود و هوای نوا‌اسکوشیا دائماً در حالتی متوسط باقی بماند.
 • بارندگی در نوا‌اسکوشیا به وفور اتفاق می‌افتد و زمستان‌های آن بدون استثناء برفی است.
 • تابستان‌های این استان، نسبتاً گرم است اما به دلیل هوای قاره‌ای در جریان، شرجی نمی‌شود.
 • گرم‌ترین ماه‌های سال در نوا‌اسکوشیا، ماه جولای با 23.14 درجه و ژانویه با 1- تا 9- درجه می‌باشد.
 • این استان 5.400 دریاچه دارد و در اطراف آن کوه‌ها و بافت‌های سنگی فسیلی یافت می‌شود.
 • در سمت شمال این استان، خلیج سنت لارنس، در غرب آن بندر فاندی، خلیج مین در جنوب غربی آن و در شرق آن اقیانوس اطلس قرار گرفته است. به همین دلیل نوااسکوشیا به قرارگرفتن در میان راه‌های آبی مشهور شده است.

زبان رسمی نوا‌ اسکوشیا

 • بیشتر افرادی که در شهر نوا‌اسکوشیا زندگی می‌کنند، زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود معرفی کرده‌اند و به این زبان صحبت می‌کنند.
 • حدود 836 هزارنفر یعنی 92.46% جمعیت نوا‌اسکوشیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
 • زبان فرانسه دومین گروه زبانی این استان را تشکیل می‌دهد. نزدیک به 3.44% از ساکنان نوا‌اسکوشیا به زبان فرانسوی تسلط دارند.
 • سایر زبان‌هایی که در این استان صحبت می‌شود عبارت است از زبان چینی، آلمانی، هلندی، اسپانیایی و فارسی.
 • این استان پذیرای بزرگ‌ترین گروه اسکاتلندی زبان خارج از اسکاتلند بوده‌است. در بسیاری از مدارس این استان، زبان اسکاتلندی در مدارس تدریس می‌شود. بیش از 2000 اسکاتلندی زبان در نوا‌اسکوشیا زندگی‌ می‌کنند.
 • بزرگ‌ترین گروه قومیتی در نوا‌اسکوشیا را اسکاتلندی‌ها تشکیل می‌دهند. حدود 31.9% مهاجران این استان اسکاتلندی هستند و 31.8% آن‌ها انگلیسی می‌باشند.
 • جمعیت انگلیسی‌ها در رتبه دوم و با فاصله کمی از اسکاتلندی‌ها قرار می‌گیرد.
 • 21.6% مهاجران ایرلندی، 17.9% فرانسوی، 11.3% آلمانی، 1.4% اسکاندیناویایی، 1.5% ایتالیایی، 2.8% با ریشه‌های افریقایی هستند و گروه‌های قومیتی پراکنده دیگری نیز در این استان زندگی می‌کنند.
 • این استان پس از جزیره پرنس ادوارد، کوچک‌ترین استان کانادا بوده‌ و توسط بسترهای آبی محاصره شده است.

مزایای زندگی در نوا‌ اسکوشیا

اگر از زندگی با ریتم تند و هزینه‌های بالا خسته شده‌اید، نوا‌اسکوشیا گزینه خوبی برای زندگی است. اگر نزدیکی به اقیانوس، چشم‌اندازهای آبی زیبا، آب و هوای پاکیزه و متعادل و غذاهای خوشمزه برای شما جالب هستند، پس با ادامه این مطلب در مورد استان نوا‌اسکوشیا همراه باشید.

نوااسکوشیا به زیبایی و قیمت مسکن مناسب خود و همچنین منابع طبیعی سرشار که اقتصاد آن را قدرتمند می‌کنند مشهور است. دلایلی که برخی افراد را به ادامه زندگی در نوا‌اسکوشیا وادار کرده است را در ادامه این مطلب می‌خوانیم.

زیبایی طبیعی

اگر به عکاسی علاقه مند باشید یا چشمی هنری داشته باشید، نوااسکوشیا در تمام ساعت‌های روز و فصل‌ها، درست مثل یک عکس است. زیبایی نوا‌اسکوشیا بر هیچ کس پوشیده نیست.

فضاهای سبز خارج از شهر، رنگ‌های سبز و نارنجی شهر و کوه‌های سنگی بر فراز دریا و اسکله‌های رنگی باعث می‌شوند که دوست نداشته باشید حتی از شهر چشم بردارید. این که بتوانید به شهری نقل مکان کنید که پس از سال‌ها هم جاذبه‌های کشف نشده طبیعی برای شما داشته باشد و غافلگیرتان کند، بسیار ایده جذابی است.

زیبایی بی‌نظیر چشم‌اندازهای این استان در شهرهای بدک، دیگبی و انتیگونیش به اوج خود می‌رسد. در هرکجای استان که باشید، اقیانوس اطلس در زیبایی و آرامش حداکثر سی دقیقه با شما فاصله دارد.

استان بدون ترافیک

ممکن است به این مورد حتی فکر هم نکرده باشید، اما ترافیک و شلوغی خیابان در طولانی مدت می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد. به خصوص اگر از آن دسته افرادی باشید که ترجیح می‌دهند به جای استفاده از حمل و نقل عمومی، خودشان رانندگی کنند.

در نوا‌اسکوشیا به ندرت ترافیک یا راه‌بندان می‌بینید. خیابان‌ها و بزرگ‌راه‌های این استان عموماً در خلوت‌ترین حالت هستند. درست است که بسیاری از افراد ساکن در این استان اتومبیل شخصی دارند اما راه‌های ساخته شده، بیشتر و بزرگ‌تر از چیزی است که ساکنان آن نیاز دارند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که در یک روز عادی که هیچ حادثه استثنائی اتفاق نمی‌افتد، شما یک دقیقه از وقت خود را هم در ترافیک شهری از دست نمی‌دهید. البته توجه کنید که ممکن است رفت و آمد در نوا‌اسکوشیا به قدری سریع باشد که اگر روزی برای زندگی به استان دیگری بروید، ترافیک بیش از پیش شما را اذیت کند.

مسکن ارزان

چه بخواهید خانه‌ای را برای زندگی اجاره کنید یا بخرید، جایی ارزان‌تر از استان نوا‌اسکوشیا پیدا نمی‌کنید.

این استان برخی از ارزان‌ترین خانه‌های کانادا را در خود جای داده‌است. ارزان بودن مسکن در این منطقه باعث شده که هزینه‌های زندگی به طور کلی نسبت به سایر استان‌ها پایین‌تر باشد. اگر بخواهید در شهر هلیفکس نوا‌اسکوشیا خانه‌ای یک خوابه در مرکز شهر اجاره کنید، می‌توانید با هزینه‌ای 70% کمتر از تورنتو این کار را انجام دهید.

قیمت مسکن در تورنتو برای خرید هم به ازای هر متر، 90% بیشتر از قیمت خانه‌های نوا‌اسکوشیا است. در شهر هلیفکس می‌توانید تنها با 200 هزار دلار کانادا، یک خانه بزرگ سه خوابه در مرکز شهر بخرید. اگر هم در مناطق خارج از شهر و حومه دنبال خانه بگردید، می‌توانید مبلغ زیادی را برای خودتان پس‌انداز کنید. خریدن خانه به قدری در این استان به صرفه است که بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای اجاره کردن، یک مسکن برای خود بخرند.

بیشتر بخوانید: خرید خانه در کانادا ، اجاره خانه در کانادا

تفریح

به دلیل فضای طبیعی شهر، تفریح کردن همیشه جزئی از زندگی اهالی نوا‌اسکوشیا بوده است. شما وقتی که تصمیم بگیرید برای وقت گذرانی با دوستان یا خانواده خود در شهر فعالیتی انجام دهید، انتخاب‌های بسیار زیادی خواهید داشت. به طور مثال ورزش‌های آبی مانند موج سواری، قایق‌رانی، شنا و ماهی‌گیری همیشه در نوا‌اسکوشیا قابل انجام است. اگر هم اهل ورزش و کوهنوردی هستید، در اطراف این استان دسترسی خوبی به کوه‌های سنگی برای کوهنوردی و صخره‌نوردی وجود دارد.

چنانچه به قدم زدن عادت دارید یا می‌خواهید آن را وارد برنامه زندگی خود کنید، در نوا‌اسکوشیا بسیار راحت خواهید بود. زیرا با توجه به چشم‌انداز زیبای تمام شهرهای این استان، قدم زدن جزء یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات ممکن است.

به جز تفریح‌های ورزشی، نوااسکوشیا به صورت فعال در عرصه موسیقی نیز سرگرمی‌هایی ارائه می‌دهد، مانند فستیوال‌های موسیقی که هرسال در سراسر این استان برگزار می‌شود. این استان به کیفیت غذاها و رستوران‌های خود نیز مشهور است، به خصوص اگر پای غذاهای دریایی در میان باشد. در هیچ کجای کانادا نمی‌توانید به اندازه نوا‌اسکوشیا رستوران‌های درجه یک غذای دریایی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: جشن‌ های کانادا

مردم نوا‌ اسکوشیا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خوب نوا‌اسکوشیا، اجتماعات مردمی آن است. مردم این استان بسیار گرم و دوستانه هستند. این افراد به قدری مثبت‌اندیش هستند که اعتقاد دارند شما در نوا‌اسکوشیا کمترین میزان نظرات منفی را می‌شنوید. مردم نوا‌اسکوشیا شاد هستند و در کمترین زمان از چند غریبه، به دوستان شما تبدیل خواهند شد.

اگر دوست دارید در فضایی زندگی کنید که همسایه‌ها یکدیگر را می‌شناسند و حمایت می‌کنند، بهتر است به یکی از شهرهای نوا‌اسکوشیا به خصوص هلیفکس بروید. به علاوه، این شهر امنیت بسیار زیادی دارد و جرم و جنایت به هیچ عنوان در آن رایج نیست. نرخ جرم در این ایالت از بیشتر ایالت‌های کانادا کمتر است و هرسال نیز کاهش می‌یابد.

در صورتی که به نوااسکوشیا می‌روید لازم نیست نگران پیدا کردن دوست و ایجاد صمیمیت باشید. در شهرهای این استان دیدن این‌که افراد در محله‌ها به یکدیگر سلام می‌کنند و اگر مشکلی برای شما پیش بیاید، به کمک شما می‌شتابند، عادی است.

هزینه‌ زندگی در نوا‌ اسکوشیا

در نوا‌اسکوشیا، میانگین هزینه زندگی 910 دلار کانادا (بدون در نظر گرفتن اجاره) در ماه و میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره 3.231 است. هزینه‌های زندگی در نوا‌اسکوشیا به مراتب از تورنتو مناسب‌تر است.

هزینه غذا در نوا‌ اسکوشیا

کالاقیمت
یک غذای اقتصادی15 دلار کانادا
ناهار برای دونفر (رستوران متوسط)75 دلار کانادا
کاپوچینو4.17 دلار کانادا
مک دونالدز12 دلار کانادا
کوکاکولای قوطی2.12 دلار کانادا
آب معدنی کوچک1.96 دلار کانادا
یک بطری شیر2.38 دلار کانادا
یک کیلو سیب زمینی4.33 دلار کانادا
یک کیلو گوشت قرمز17.12 دلار کانادا

هزینه مسکن در نوا‌ اسکوشیا

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکزشهر1.4.3 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکزشهر982 دلار کانادا
هزینه یک دقیقه تلفن درون شهری0.26 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه165.16 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر2.300 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه خوابه خرج از مرکز شهر1.624 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه92.02 دلار کانادا
قیمت خرید مسکن به ازای هر فوت4.900 دلار کانادا

هزینه لباس در نوا‌ اسکوشیا

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)72.32 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌اند‌ام و…)48.40 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)121.12 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی134.75 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در نوا‌ اسکوشیا

نوع حمل و نقلمتوسط قیمت
تاکسی (1 کیلومتر)3.50 دلار کانادا
تاکسی (1 ساعت)27.00 دلار کانادا
بلیط مترو ماهانه82.50 دلار کانادا
بلیط یک طرفه مترو2.75 دلار کانادا
1 گالن گازوئیل1.11 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در نوا‌ اسکوشیا

نوع هزینهمتوسط قیمت
دو بلیط سینما30 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر132 دلار کانادا
اجاره یک ساعت زمین تنیس20.75 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه58.10 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو17 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد نوا‌ اسکوشیا

درآمد خالص در نوا‌اسکوشیا در سال 2016، برای هر خانواده حدود 45000 دلار اعلام شد که این مبلغ، بسیار کمتر از سایر استان‌ها بود. به همین دلیل این استان تصمیم گرفت زمان بیشتری بر اقتصاد خود صرف کند. با آغاز تلاش‌های دولت استانی نوااسکوشیا، در سال 2017، میزان درآمد خالص هر خانواده به 85.970 دلار کانادا رسید و تا امروز هم در حال پیشرفت است.

منابع طبیعی موجود در این استان از زمان استعمار، دلیل علاقه کشورهای اروپایی به آن بود. به طور مثال صنایع ماهیگیری نوااسکوشیا از قرن 17 و در زمان حکمرانی فرانسوی‌ها بر این ایالت، همچنان یکی از بخش‌های اقتصادی آن را تشکیل می‌دهد.

در کیپ برتون و سرزمین شمالی نوا‌اسکوشیا برخی افراد به استخراج از معادن ذغال سنگ مشغول هستند. معادن نمک و سیلک نیز بخش مهمی از اقتصاد استان را هدایت می‌کنند. در حال حاضر 40% امکانات نظامی کشور کانادا در نوا‌اسکوشیا قرارگرفته است. این استان چهارمین استان پیشرو در صنعت فیلمسازی نیز می‌باشد. بخشی از درآمد اقتصادی افراد در نوا‌اسکوشیا نیز از توریسم کسب می‌شود.

بیشتر بخوانید: اقتصاد کانادا ، صنعت کانادا

کار در نوا‌ اسکوشیا

نرخ بیکاری در شهر نوا‌اسکوشیا 8.7% است است. این رقم برای افرادی در نظر گرفته شده که بالای 15 سال سن دارند و به دنبال کار می‌گردند.

میزان مشارکت در مشاغل نوا‌اسکوشیا 67.6% است که میزان افراد فعال در اقتصاد شهری را نشان می‌دهد. درصد استخدام در این شهر 74.1% است که میزان نسبتاً بالایی را نشان می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی مورد نیاز برای پیدا کردن کار در شهر نوا‌اسکوشیا، داشتن تحصیلات و تخصص کاری لازم است. اگر در کار خود آنقدر متخصص نیستید و نمی‌توانید ثابت کنید که بهترین فرد برای کار هستید، باید مدرک تحصیلی خوبی داشته باشید. به طور کلی تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا باعث می‌شود که شانس شما در یافتن شغل مورد علاقه‌تان در سایر شهرهای این کشور بیشتر باشد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت کاری به کانادا ، کار در نوا اسکوشیا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

متوسط درآمد در نوا‌ اسکوشیا

در تحقیقات مختلف، متوسط درآمد یک نفر در استان نوا‌اسکوشیا، در ماه 3.444 دلار کانادا (پس از کسر مالیات در کانادا) است. هزینه‌های عمومی زندگی یک نفر در این استان حدود 957 دلار کانادا و هزینه‌های یک خانواده چهارنفره حدود 3.427 دلار در ماه می‌باشد.

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

تحصیل در نوا‌ اسکوشیا

طبق قانون نوا‌اسکوشیا وزیر آموزش مسئول مدیریت و فراهم کردن آموزش در این استان است و مدارس دولتی و خصوصی، کالج‌ها و دانشگاه‌ها طبق نظر وزیر آموزش و دپارتمان آموزش استانی برنامه‌ریزی می‌شوند.

تا سن 16 سالگی آموزش برای کودکان اجباری است، چه در مدرسه تحصیل کنند و چه خانواده در منزل آن‌ها را آموزش دهند.

در تری کونتی، 22 مدرسه، در آناپولیس ولی 42 مدرسه، در ساوث شور 25 مدرسه، در شیگنکتوی مرکزی 67 مدرسه، در استریت 20 مدرسه، در کیپ برتون 39 مدرسه و در هلیفکس 135 مدرسه وجود دارد. حدود 450 مدرسه دولتی و خصوصی در استان نوا‌اسکوشیا فعالیت می‌کنند که زبان اصلی آموزش آن‌ها زبان فرانسوی و انگلیسی است.

مدارسی که به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند زیر نظر شورای آکادمیک‌ استانی فعالیت می‌کنند.

ده دانشگاه معتبر نیز در این استان قرار دارد که احتمالاً نام آن‌ها را شنیده‌اید: دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه کینگز کالج، دانشگاه سنت مری، دانشگاه ماونت سنت وینسنت، دانشگاه NSCAD، دانشگاه آکادیا، دانشگاه سنت آن، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، دانشگاه کیپ برتون و دانشگاه الهیات آتلانتیک.

درباره تحصیل در نوا اسکوشیا بیشتر بخوانید.

دانشگاه‌ های نوا‌ اسکوشیا

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی واقع در هلیفکس نوا‌اسکوشیا است. البته دانشکده پزشکی این دانشگاه در سنت جان استان نیوبرانزویک قرار گرفته‌است.

این دانشگاه 4000 رشته مختلف را در مقاطع کارشناسی تا دکتری و پست دکتری ارائه می‌دهد.

این دانشگاه در سال 1818 یعنی حدود دویست و سه سال قبل تاسیس شده و از آن زمان دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل پذیرفته‌است. در حال حاضر این دانشگاه حدود 20 هزار دانشجو دارد که بیشتر آن‌ها در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه با دانشگاه کینگز کالج همکاری کرده و دروس خود را به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌کند.

دانشگاه کینگز کالج

این دانشگاه که در سال 1798 تاسیس شده، اولین دانشگاه انگلیسی زبان برای 54 کشور متحد انگلستان بوده است. این دانشگاه که دروس خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد، به خاطر آموزش علوم تجربی، تکنولوژی و البته خبرنگاری مشهور است. بسیاری از افرادی که قصد دارند رشته خبرنگاری را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند دانشگاه کینگز کالج را انتخاب می‌کنند.

این دانشگاه در حال حاضر حدود 1000 دانشجو دارد که تنها 49 نفر آن‌ها دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستند. دانشگاه کینگز کالج در کنار دانشگاه دالهاوزی قرار دارد و همین امر باعث همکاری علمی میان این دو موسسه آموزشی شده‌است.

دانشگاه سنت ماریز

دانشگاه سنت ماریز به عنوان یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی دولتی شناخته می‌شود که در آموزش تجارت و شیمی به دانشجویان بین‌المللی مشهور است.

این دانشگاه بهترین تیم بسکتبال را دارد و دوره آموزش بسکتبال زنان آن از شهرت خوبی برخوردار است. دانشگاه سنت مری در سال 1802 تاسیس شده و در حال حاضر حدود 6.300 دانشجو دارد.

370 نفر از دانشجویان دانشگاه سنت مری هم‌اکنون در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

دانشگاه مانت سنت وینسنت

دانشگاه مانت سنت وینسنت که دانشجویان به آن دانشگاه ماونت هم می‌گویند یک دانشگاه دولتی است که در هلیفکس نوا‌اسکوشیا قرار دارد.

این دانشگاه در سال 1873 تاسیس شده و در رشته‌های هنر، علوم تجربی، روانشناسی و مطالعات خانواده پیشرو است. این دانشگاه فعالیت‌های زیادی در مطالعات زنان و برابری جنسیتی نیز انجام داده است.

در حال حاضر دانشگاه ماونت سنت وینسنت 4.418 دانشجو دارد که اکثر آن‌ها مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستند.

محله‌ های نوا‌ اسکوشیا

وست ماونت

وست ماونت یکی از محله‌های امنی است که همه در آن اسم یکدیگر را می‌دانند. این محله، به لبخند روی لب مردم به خصوص همسایه‌ها مشهور است.

تعداد کودکان در این محله زیاد است و به همین علت، مدارس با کیفیتی نیز در نزدیکی آن قراردارد. امکانات تفریحی برای جوانان و کودکان در این محله تا حد زیادی فراهم شده‌است، مانند پارک آبی وست ماونت.

مرکز شهر هلیفکس

این محله، برای جوانان بسیار مناسب است. اگر مجرد باشید، بهتر است حتماً مرکزشهر را برای زندگی انتخاب کنید.

شب‌های این محله زنده و رستوران‌های آن از نظر قیمت، فضا و کیفیت عالی است. این منطقه برای قرارهای دوستانه و غیررسمی بسیار مناسب است. هر وقت هم دوست داشتید می‌توانید در کنار آب قدم بزنید و از هوای اقیانوسی شهر لذت ببرید.

ساوث اند

اگر به عنوان یک دانشجو در نوا‌اسکوشیا به دنبال خانه می‌گردید، حتماً سری به محله ساوث‌اند بزنید. این محله که همیشه محبوب دانشجویان بوده و بیشتر جمعیت آن را کارکنان دانشگاه و محصلان تشکیل می‌دهند، به دلیل دسترسی خوب به دانشگاه‌های هلیفکس مناسب شماست.

ممکن است قیمت خانه‌های این محله کمی بالا باشد به همین خاطر توصیه می‌شود که به جای پیدا کردن خانه در برج‌ها و مجتمع‌های دانشجویی، به دنبال خانه‌های شخصی باشید.

فیرویو

این منطقه پارک‌های بزرگ و زیبایی  دارد و معماری خانه‌های آن زیبایی محله را دو چندان کرده‌است. به علت وجود فضاهای سبز زیاد، تفریحات خارج از خانه مانند کمپینگ، پیک‌نیک، قدم زدن و دوچرخه سواری در این محله رایج است. به علاوه مدارس با کیفیتی در نزدیکی این محله وجود دارند.

این محله برای جوانان مجرد، افرادی که به صورت حرفه‌ای وارد مشاغل استانی شده‌اند و خانواده‌ها، مناسب است.

رفتار مردم نوا‌ اسکوشیا با مهاجرین

بسیاری از افرادی که هم اکنون در ایالت نوا‌اسکوشیا سکونت دارند، مهاجر هستند و اصالتاً اهل کشور کانادا نیستند. اقلیت‌های قومیتی حدود نصف جمعیت نوا‌اسکوشیا را تشکیل داده‌اند. به همین دلیل شما در این ایالت به محض گرفتن اقامت دائم خود، یک شهروند کانادایی هستید.

رفتار مردم با مهاجرین دقیقاً مانند رفتار آن‌ها با دیگران است و تبعیض بر اساس نژاد در این استان معنایی ندارد. به طور کلی مردم نوا‌اسکوشیا به گرمی و مهربانی خود مشهور هستند. آن‌ها تمایل دارند افراد را حتی اگر از فرهنگ‌های دیگر باشند بپذیرند و به آن‌ها کمک کنند. بنابراین نوا‌اسکوشیا یکی از بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرینی است که نگران تطبیق پیدا کردن با محل زندگی جدید خود هستند.

درباره فرهنگ مردم کانادا در تراست بیشتر بخوانید.

درباره مردم نوا‌ اسکوشیا

پیش از دوران استعمار، قوم میک‌ماک در این استان زندگی می‌کردند که تعداد کمی از آن‌ها هنوز در نوا‌اسکوشیا باقی مانده‌اند. پس از قرن 15 میلادی، اروپایی‌ها وارد نوا‌اسکوشیا شدند و منابع طبیعی این استان به سرعت توجه آن‌ها را جلب کرد.

یک هشتم افرادی که در نوا اسکوشیا زندگی می‌کنند، اصالتی فرانسوی دارند و بقیه کانادایی‌های ساکن این استان، انگلستانی تبار هستند. این استان به دلیل وجود فرهنگ‌های انگلیسی، فرانسوی، اسکاتلندی، ایرلندی و آسیایی در چند سال اخیر تبدیل به یکی از چند-فرهنگی‌ترین مناطق کانادا شده‌است.

سیاست در نوا‌ اسکوشیا

نظام سیاسی نوا‌اسکوشیا، دموکراسی پارلمانی است که یک فرماندار و 51 نماینده دارد. اولین مجمع عمومی نوا‌اسکوشیا در سال 1758 تشکیل شد و تا امروز، به فعالیت خود در سایه استقلال کانادا ادامه می‌دهد. در حال حاضر نوا‌اسکوشیا طرفدار حزب لیبرال و حزب نئو-دموکرات می‌باشد. یکی از مسائلی که در حال حاضر در دولت استانی نوا‌اسکوشیا بسیار مورد بحث قرار گرفته، ایجاد مشاغل جدید و همچنین قوانین مالیات می‌باشد.

درباره سیستم سیاسی در کانادا بخوانید.

حمل و نقل در نوا‌ اسکوشیا

در نوااسکوشیا، راه‌های فراوانی برای عبور و مرور در شهر و همچنین سفر از آن وجود دارد. هلیفکس نزدیک‌ترین شهر مینلند به اروپاست که این امر بازار اروپا و دسترسی به این منطقه را در اختیار نوا‌اسکوشیا قرار می‌دهد. برای حمل و نقل شما می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید:

فرودگاه بین‌المللی هلیفکس استنفیلد

فرودگاه بین‌المللی هلیفکس استنفیلد، شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین فرودگاه منطقه آتلانتیک کاناداست. از این فرودگاه می‌توانید به همه ایالت‌های کانادا و اکثر کشورهای جهان سفر کنید. در حال حاضر این فرودگاه از تمامی مسافرانی که از طریق آن وارد نوا‌اسکوشیا می‌شوند، تست کرونا می‌گیرد.

متروی عمومی

این مترو از ایستگاه‌های بدفورد، دارموث، هلیفکس، سکویل، تیمبرلیا و کول هاربر عبور می‌کند. افرادی که دارای معلولیت‌های جسمی هستند و نمی‌توانند از متروی عمومی عادی استفاده کنند می‌توانند از اتوبوس‌های تندروی اکسس ای استفاده کنند که جایگزین مترو برای آن‌هاست.

اتوبوس

شرکت ماریتایم باس، در ایالت‌های نوا‌اسکوشیا و نیوبرانزویک سرویس‌دهی دارد و کبک را نیز به آن‌ها متصل می‌کند. در وب‌سایت مخصوص به اتوبوسرانی نوا‌اسکوشیا می‌توانید اطلاعات دقیق خطوط اتوبوسی و ساعت حرکت آن‌ها را دنبال کنید.

قطار

ویا ریل، شرکتی است که در سراسر کانادا خدمات ریلی ارائه می‌دهد. در استان نوا‌اسکوشیا ایستگاه قطار ویا ریل در هلیفکس واقع شده و از نیوبرانزویک، کبک و مونترال هم می‌گذرد. آخرین ایستگاه این قطار در مونترال است.

کد تلفن در نوا‌ اسکوشیا

کد منطقه که شامل ایالت نوا‌اسکوشیا هم می‌شود، 902 و 782 است. این پیش شماره برای نوا‌اسکوشیا و جزایر پرنس ادوارد استفاده می‌شود. البته به خاطر داشته باشید که پیش شماره کانادا +1 است و تمام شماره‌های کانادایی با این کد شروع می‌شود.

جاذبه‌ های دیدنی نوا‌ اسکوشیا

موزه آبی آتلانتیک

قرار داشتن نوااسکوشیا در کنار آب باعث شده که راه‌های آبی بخشی از تاریخ آن را تشکیل دهند. موزه آبی آتلانتیک سعی می‌کند که این تاریخ را به خوبی در خود بازتاب دهد. در این موزه که قدیمی‌ترین موزه آبی کشور کاناداست، می‌توانید از قایق‌ها، قایق‌های دست‌ساز کوچک، کشتی‌های کروز و کشتی‌های استفاده شده توسط نیروی دریایی کانادا دیدن کنید.

حدود سی هزار شی‌ء تاریخی و هزاران عکس هنری و قدیمی از نوا اسکوشیا در این موزه موجود است. هنگامی که بازدیدتان تمام شد هم می‌توانید از فضای باغ موزه استفاده کنید که قدمتی صدساله دارد.

قلعه ملی تاریخی لوئیزبورگ

هنگامی که وارد قلعه لوئیزبورگ می‌شوید و در میان دیوارهای سنگی آن قرار می‌گیرید، در واقع وارد قرن 17 کانادا شده‌اید. در قرن هجدهم میلادی این قلعه یکی از شلوغ‌ترین مراکز شهری بود و به عنوان مرکز تجارت و دفاع فرانسویان در استان از آن استفاده می‌شد.

شما می‌توانید فضای این قلعه را همان طور که در آن روزها بود، تجربه کنید. کودکان و بزرگسالان شاغل در این قلعه لباس‌های مرسوم در قرن 18 را به تن دارند که فضا را به محیط طبیعی تاریخی قلعه نزدیک کنند. شما می‌توانید غذاهای دریایی که روی آتش پخته می‌شود را در این قلعه میل کنید و در کنار ماهی‌گیران نوشیدنی بخورید و به داستان‌های آن‌ها از دریا گوش دهید.

فانوس دریایی پگی کاو

در میان 160 فانوس دریایی استان نوااسکوشیا، فانوس پگی کاو بسیار مشهور است. این فانوس که محبوب عکاسان بین‌المللی بوده، در سال 1915 ساخته شده‌است. این فانوس در کنار روستایی قرار دارد که خوراکی و سوغاتی اصلی آن، میگوهای باکیفیت اقیانوسی است. اگر دوست دارید عکسی مثل کارت پستال‌ها بگیرید یا زیباترین سلفی‌های سال را داشته باشید، حتماً به فانوس دریایی پگی کاو سر بزنید.

درباره جاهای دیدنی کانادا بیشتر بدانید.

بهترین رستوران‌ های نوا‌ اسکوشیا

رستوران سالت شیکر دلی

این رستوران که در مرکز شهر قرار دارد، جایی است که برای تمام قرارهای شما مناسب به نظر می‌رسد. چه در نوااسکوشیا زندگی کنید و چه به عنوان یک گردشگر در این استان حضور داشته باشید، حتماً یک بار غذای سالت شیکر دلی را امتحان کنید.

معروف‌ترین غذاهای این رستوران پیتزاها، کیک سالمون، ماهی و نوشیدنی‌های محلی نوااسکوشیا است. این رستوران دو طبقه دارد که بیشتر فضاهای آن چشم‌انداز دریا دارند.

رستوران سالت شیکر دلی که در خیابان مونتاگو قرار دارد، از 11 صبح تا 9 شب سرویس‌دهی می‌کند و قیمت غذاهای آن از 12 تا 20 دلار متغیر است. کیفیت بالای غذا و قیمت مناسب، افرادی با هر سلیقه را به این رستوران می‌کشاند. کیفیت غذاهای دریایی و فست فودها به یک اندازه بالاست.

بنت ریج

بنت ریج در میان رستوران‌های استان نوااسکوشیا، یکی از زیباترین چشم‌اندازهای ممکن را دارد. از این رستوران می‌توانید تپه‌های اسکی مارتاک را ببینید که در زمستان‌ها، حتی زیباتر هم می‌شود. پیتزای بنت ریچ و غذاهای دریایی آن، هردو بسیار مشهور هستند. نوشیدنی‌های خاص بنت ریج هم طرفداران بسیاری در نوا اسکوشیا دارد.

لا کاوو

یکی از تجربه‌هایی که هر مهاجر کانادایی دوست دارد، تجربه غذا خوردن در یک رستوران فرانسوی شیک است. برخی از افراد از سراسر کانادا برای خوردن غذای لاکاوو به نوا اسکوشیا می‌آیند.

اگر هوا مناسب باشد و باران نبارد، می‌توانید از فضای خارجی رستوران استفاده کنید و غذای خود را در یک فضای سرسبز و چشمگیر میل نمایید. داخل رستوران هم درست مانند رستوران‌های اصیل فرانسوی دیزاین شده که این باعث می‌شود لاکاوو برای قرارهای دوستانه، رسمی و خانوادگی مناسب باشد.

غذاهای دریایی لاکاوو محبوب‌ترین‌های منو هستند، هرچند برخی از غذاهای خاص مانند استیک با گوشت بره و گوشت خرگوش هم در آن سرو می‌شود. به تازگی این رستوران اقدام به تولید مواد اولیه خود کرده و برخی محصولات خود را حتی به سایر رستوران‌های کانادا هم می‌فروشد.

کروز نست

اگر قصد داشتید بعد از کوهنوردی به یک رستوران خوب بروید، سری به محله شور رود بزنید و از غذاهای دریایی مشهور کروز نست لذت ببرید. این رستوران دکوری اقیانوسی از رنگ‌های سفید و آبی دارد و سرویس‌دهی آن بسیار دوستانه است. قرارهای خانوادگی، دوستانه و غیر رسمی خود را در این رستوران بگذارید.

غذاهای دریایی این رستوران با استفاده از صیدهای تازه ماهی‌گیران منطقه تهیه می‌شود که این، رمز طعم به یاد ماندنی آن است.

فستیوال‌ های نوا‌ اسکوشیا

ریب فست

یکی از پرطرفدارترین فستیوال‌های نوااسکوشیا برای طرفداران غذا ریب‌فست است. فستیوالی که در آن برای حمایت از آشپزها و خیریه‌ها، مردم گرد هم جمع می‌شوند و کباب دنده می‌خورند! استیک و سایر غذاهای گریل شده نیز به وفور در این فستیوال یافت می‌شود.

البته این فستیوال فقط مخصوص خوردن محصولات گوشتی نیست بلکه فعالیت‌هایی مثل اجرای موسیقی و رقص هم در آن برگزار می‌شود. با شرکت در ریب فست می‌توانید علاوه بر گذراندن یک روز شاد، برای خودتان در هلیفکس دوستانی پیدا کنید. هرسال جولای، مردم در هلیفکس نوااسکوشیا برای جشن گرفتن ریب‌فست جمع می‌شوند.

فستیوال موسیقی فلکلور استن راجرز

فستیوال موسیقی فولکلور استن راجرز هرسال در منطقه ساحلی زیبای کانسو واقع در منطقه اصلی نوا اسکوشیا برگزار می‌شود. زمان برگزاری این فستیوال همیشه در یکی از ماه‌های تابستان بوده و در سال 2020 نیز در ماه جولای برگزار شد. این فستیوال که مورد استقبال بسیاری از ترانه‌سراهای کانادایی قرار گرفته، همه افرادی که در صنعت موسیقی دارند را به مخاطبان خود معرفی می‌کند.

هرسال حدود 10 هزار نفر در این فستیوال شرکت می‌کنند. در پایان فستیوال، به گروه‌هایی که اول تا سوم بشوند جوایزی تعلق می‌گیرد. اگر دوست دارید از روش گوش دادن به موسیقی محلی با نوا اسکوشیا آشنا شوید، حتماً در یکی از فستیوال‌های موسیقی فلکلور استن راجرز شرکت کنید.

فستیوال باسکر

فستیوال باسکر یکی از جذاب‌ترین فستیوال‌های نوااسکوشیا است که در آن، شعبده بازان متخصص آتش بازی، آکروبات‌بازها و گروه‌های سیرک، شبی به یاد ماندنی برای شما می‌سازد. بسیاری از افرادی که در صنعت سرگرمی‌های خیابانی مشغول هستند در فستیوال باسکر حضور پیدا می‌کنند.

این فستیوال شش روز طول می‌کشد و در ماه‌های آگوست تا جولای برگزار می‌شود. این فستیوال از ظهر تا ساعت 12 شب فعال است و چندین صحنه اجرای مختلف دارد. در این فستیوال می‌توانید خوردنی‌های جدید را هم امتحان کنید و خوش بگذرانید.

ایرانیان نوا‌ اسکوشیا

ایرانیان زیادی در منطقه نوا‌اسکوشیا زندگی می‌کنند و همین امر باعث شده که جامعه ایرانی نوا اسکوشیا بسیار پویا باشد. جامعه فرهنگی ایرانیان، یک سازمان غیرانتفاعی است برای حمایت از ایرانیان ساکن نوا اسکوشیا با تمرکز بر امر سلامت تشکیل شده‌است. این دولت تلاش می‌کند که حقوق بهداشتی را برای ایرانیان ارتقاء دهد و به همین منظور با دولت کانادا مذاکره و همکاری می‌کند.

ایرانیان در این شهر عموماً به تجارت و راه‌اندازی کسب و کار و یا ادامه تحصیل مشغول هستند. قوانین مهاجرتی آسان و هزینه‌های پایین زندگی در مقابل کیفیت ایرانیان بسیاری را هرسال به مهاجرت به استان نوا اسکوشیا علاقمند می‌کند.

در تراست بیشتر بخوانید: سرمایه ‌گذاری در نوا اسکوشیا ، کارآفرینی نوا اسکوشیا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

قدم اول را محکم بردارید!

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

چرا نوا‌ اسکوشیا را برای زندگی انتخاب کنیم؟

نوا اسکوشیا یکی از استان‌های محبوب آتلانتیک است. هزینه‌های پایین زندگی، مردمی که به رفتار گرم و دوستانه مشهور هستند و همچنین چشم‌اندازهای زیبا می‌تواند دلیلی برای انتخاب نوااسکوشیا باشد. این استان برنامه‌هایی برای ورود نیروی کار متخصص و راه‌اندازی کسب و کار نیز در اختیار علاقه مندان به مهاجرت قرار می‌دهد.

کدام محله‌های نوا‌ اسکوشیا برای زندگی بهتر هستند؟

محله‌های نورث اند، مرکز شهر هلیفکس، مرکز شهر دارموث، ساوث اند، برایت وود، ساوث دیل، فیرویو، پورتلند هیلز و کالبی ویلج بهترین محله‌هایی هستند که شما می‌توانید برای زندگی در نوا اسکوشیا انتخاب کنید.

کدام دانشگاه‌ها در نوا‌ اسکوشیا قرار دارد؟

دانشگاه‌های معتبر زیادی در استان نوا اسکوشیا قرار دارد که عبارتند از دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه کیپ برتون، دانشگاه آکادیکا، دانشگاه NSCAD، دانشگاه سنت مری، دانشگاه مانت سنت وینسنت، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، دانشگاه کینگز کالج، دانشگاه سنت آن، مدرسه الهیات آتلانتیک و دانشگاه فنی نوا اسکوشیا، مراکز آموزشی معتبر این استان هستند.

آیا نوا‌ اسکوشیا منطقه مهمی در کاناداست؟

یکی از استان‌های مهم کانادا، نوااسکوشیا است و به عنوان استان منابع دریایی شناخته می‌شود. در گذشته و در حال حاضر، اقتصاد نوا اسکوشیا پیوند نزدیکی با صنایع ماهی‌گیری، کشتی‌سازی و حمل بارهای دریایی به خارج از اقیانوس اطلس داشته است.

آیا قیمت خانه در نوا‌ اسکوشیا ارزان است؟

قیمت خانه در نوا اسکوشیا ارزان است زیرا تنها حدود یک میلیون نفر در این منطقه زندگی می‌کنند و فضای زیادی برای عرضه وجود دارد. تنها در صورتی سعی کنید در نوا اسکوشیا خانه تهیه کنید که شغل خود را پیدا کرده باشید زیرا یکی از دلایل ارزان بودن خانه در نوا اسکوشیا، نرخ پایین استخدام در آن است.

دیدگاهتان را بنویسید