استارتاپ های موفق کانادا

استارت آپ های موفق کانادا

طی سال های اخیر در کانادا، کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) رونق بسیاری گرفته اند. براساس میزان رشد، عملکرد، بودجه، کانادا در رتبه 25 برای داشتن بهترین اکوسیستم استارت آپ در جهان قرار دارد.

چرا کانادا کشوری ایده آل برای استارت آپ ها است

 • داشتن آزادی اقتصادی

آزادی اقتصادی نشان دهنده قابلیت اعضای یک جامعه برای انجام کنش‌های اقتصادی است. کانادا در رده دهم برای داشتن آزادی اقتصادی در جهان قرار دارد و انگلیس و ایالات متحده را پشت سر می گذارد. شاخص آزادی اقتصادی یک کشور، جنبه های فرهنگی مانند حقوق مالکیت، هزینه های دولت، آزادی مالی، آزادی تجارت، آزادی کار، آزادی سرمایه گذاری را در نظر می گیرد. این نوع فضای اقتصادی، تأثیر زیادی بر فرهنگ تجارت می گذارد و یکی از دلایل موفقیت استارت آپ ها در این کشور آزادی اقتصادی است.

درباره اقتصاد کانادا و ثبت شرکت در کانادا بیشتر بدانید.

 • کمک دولت برای هزینه های استارت آپ

یکی از عواملی که به شدت به عملکرد استارت آپ ها کمک می کند، داشتن بودجه کافی برای راه اندازی استارت آپ و همچنین حمایت مالی از طریق کمک های بلاعوض و وام است.

برای مشاغل کانادایی معمولا این فرصت وجود دارد که به عنوان یک شرکت تازه تأسیس، کمک های بلاعوض دولتی و وام دریافت کنند. کانادا با گزینه های مختلف تأمین مالی که در اختیار شرکت های نوپا قرار می دهد، حمایت مالی زیادی از تجارت آن ها می کند. برخی از کمک های بلاعوض مربوط به منطقه یا صنعت خاص می شود.

 • ابزارهای تجارت استارت آپ

ابزارهای تجارت استارت آپ، مانند BizPaL و Salesforce ، یکی دیگر از عواملی است که منجر به موفقیت استارت آپ ها در کانادا می شود. BizPaL بستری است که به شرکت های نوپا اجازه می دهد مجوزهای مربوط به تجارت خود را جستجو کنند. همچنین این برنامه پشتیبانی شبانه روزی دارد و پاسخ گوی هر گونه سوال یا نگرانی صاحبان مشاغل استارت اپ در مورد مسائل منطقه ای یا فدرال است.

درباره خرید بیزینس در کانادا بیشتر بدانید.

پادکست بشنوید!

پادکست ویزای استارتاپ کانادا

رادیو تراست

موضوع: ویزای استارتاپ کانادا

برخی از استارت آپ های موفق کانادا در 2021

برخی از استارت آپ های موفق کانادا در 2021

Loopio

سال تأسیس: 2014

Loopio با متوسط رشد 681٪ طی سه سال، به عنوان یکی از شرکت های برتر که سریع‌ترین رشد را داشته، شناخته شده است و رتبه 79 در این زمینه را در کل جهان داراست. Loopio یک شرکت نوپا است که به شرکت های دیگر کمک می کند تا به درخواست های پروپوزال، پرسشنامه امنیتی و موارد دیگر پاسخ دهند.

Opencare

سال تاسیس: 2012

Opencare کاربران را به دندان‌پزشکان محلی متصل می کند. Open Care از طریق ارتباط با دندان‌پزشکان متخصص منطقه، دندان‌پزشکی که کاملاً با نیازهای افراد مطابقت داشته باشد و در نزدیکی آنها باشد را معرفی می کند.

Connected

سال تأسیس: 2014

Connected به برند ها کمک می کند تا محصولات نرم افزاری مورد استفاده خود را در مرحله تحقیق و توسعه بسازند. Connected در سال 2019 به عنوان یکی از 25 استارت آپ برتر کانادا توسط LinkedIn برگزیده شد.

Ritual

سال تأسیس: 2014

Ritual شاید یکی از شناخته شده ترین برنامه های استارت آپی کانادا باشد. این برنامه به کاربران این امکان را می دهد تا غذاهای خود را از رستوران ها و کافی شاپ های مورد علاقه خود، تهیه کنند.

League

سال تأسیس: 2014

کارکنان شرکت‌های مختلف از طریق پلتفرم League می توانند به بیمه‌های سلامت، زندگی و بازنشستگی خود دسترسی داشته باشند. طبق رده‌بندی سالیانه Linkedln، شرکت League برای سه سال متوالی در فهرست استارت آپ های برتر کانادا قرار گرفته است.

Maple

سال تأسیس: 2015

با Maple کاربران می توانند به صورت آنلاین با پزشکان دارای مجوز کانادا برای کمک پزشکی، ارتباط برقرار کنند و در هر ساعتی از شبانه روز مشاوره آنلاین داشته باشند.

Borrowell

سال تاسیس: 2014

Borrowell یک شرکت فناوری مالی است و به کانادایی ها امکان دسترسی رایگان به نمره اعتباری را ارائه می دهد، که شامل توصیه هایی برای نکات مالی و ابزارهایی برای بهبود امتیازات اعتباری است. Borrowell به عنوان یکی از برترین شرکت های فناوری مالی جهان به لحاظ شفافیت، معرفی شده است.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ در یک نگاه!

طراحی ایده اصلی کسب و کار

این ایده باید دارای شرایط زیر باشد

 • خلاقانه باشد و نوآوری جدیدی داشته باشد.
 • برای شهروندان کانادایی فرصت های شغلی به وجود بیاورد.
 • توانایی رقابت در مقیاس جهانی داشته باشد.
 • قابلیت رشد سریع در مدت زمان کوتاهی داشته باشد.

تهیه بیزینس پلن

در این مرحله بایستی بیزینس پلن برای ایده پیشنهادی تهیه شود. جزئیات مربوط به تحلیل بازار مشتریان، میزان سرمایه موردنیاز و پیش بینی های آتی برای رشد کسب و کار باید در تهیه بیزنس پلن در نظر گرفته شود. کارشناسان با تجربه تراست به خوبی در تهیه این طرح پیشنهادی، شما را یاری خواهند کرد

اخذ Letter of Support

در این مرحله بایستی سازمانی مناسب برای حمایت از بیزینس پلن و ایده پیشنهادی خود پیدا کنید.
پس از این که توافق های لازم برای دریافت Letter of Support بین طرفین به انجام رسید، یکی از سازمان هایی که مسئولیت حمایت از کسب و کار شما را برعهده گرفته است، باید این مدرک بسیار مهم را در اختیار شما قرار دهد. این نامه باید اظهار کند که سازمان سرمایه گذاری مورد نظر، قرار است بودجه مورد نیاز برای بسط و گسترش ایده کسب و کارتان را در اختیار شما قرار دهد. وکلای با تجربه تراست می‌توانند شما را در یافتن سرمایه گذار مناسب و اخذ نامه حمایتی یاری کنند.

آماده سازی مدارک

اکنون باید درخواست ویزا برای افراد ضروری استارتاپ را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. برای انجام این کار، نیاز به جمع آوری تمامی اسناد و مدارک و تکمیل فرم های مورد نیاز دارید که می توانید از طریق مشورت با وکلا و مشاوران تراست از آن ها آگاهی پیدا کنید.

اثبات تمکن مالی

شما باید به دولت کانادا ثابت کنید از تمکن و توانایی مالی لازم برای سکونت در این کشور برخوردار هستید و می توانید حمایت مالی خودتان و سایر اعضای خانواده خود را برعهده بگیرید. دولت کانادا هیچ کمک هزینه مالی به کارآفرینان مهاجر برای زندگی در این کشور ارائه نمی کند

Peer Review

این مرحله برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده های احتمالی و اطمینان از قانونی بودن توافق طرفین وجود دارد. در این مرحله، سازمان NACO برای کنترل کار گروه های Angel و سازمان CVCA نیز برای کنترل کار گروه های Venture Capital وارد عمل می شوند و تمامی شرایط حمایت مالی و موارد دیگر را بررسی می کنند تا سوء استفاده ای صورت نگرفته باشد

شهرهایی که استارت آپ های موفق کانادا در آن واقع شده اند

شهرهایی که استارت آپ های موفق کانادا در آن واقع شده اند

ونکوور

این شهر بارانی در ساحل غربی، یکی از بزرگ‌ترین و شناخته شده ترین مراکز استارت آپ ها در کانادا است. استارت آپ های مشهور جهانی مانند Hootsuite و Slack در آنجا مستقر هستند. گزارش جهانی اکوسیستم استارت آپ، ونکوور را به عنوان پانزدهمین شهر برتر جهان برای استارت آپ ها معرفی کرده است.

ونکوور دارای تخفیف های مالیاتی استانی و فدرالی است، و با داشتن نیروهای کار با استعداد و ماهر، آب و هوای معتدل و مطبوع، تعجبی ندارد که چرا شرکت هایی مانند آمازون و مایکروسافت دفاتر خود را در این شهر تاسیس کرده اند.

درباره خرید بیزینس در ونکوور ، مالیات در کانادا و همچنین آب و هوای کانادا بیشتر بدانید.

تورنتو

تورنتو به عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا شناخته می شود. این شهر مرکز فناوری، تجارت و صنعت کانادا است. این شهر محل زندگی 230 ملیت مختلف و با 2.8 میلیون نفر جمعیت، پایتخت ملیت های مختلف جهان شناخته شده است. همچنین تورنتو به عنوان یکی از نوآورترین شهرهای جهان لقب گرفته است.

درباره خرید بیزینس در تورنتو بیشتر بدانید.

تورنتو یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان است که نیمی از جمعیت آن ریشه خارجی دارند. این مسئله باعث ایجاد جمعیتی کاملاً متنوع و جذاب و در نتیجه، فعالیت و راه اندازی استارت آپ های متنوع شده است.

در تورنتو 2.500 تا 4.100 استارت آپ فعال در زمینه تکنولوژی فعالیت می کنند، و بزرگ‌ترین مرکز نوآوری در جهان (که 1.5 میلیون فوت مربع را پوشش می دهد) است. تورنتو به عنوان یک شهر استارت آپی خارق العاده برای کارآفرینان در نظر گرفته می شود.

این شهر همچنین بهترین مکان برای کارآفرینان اقلیت، به ویژه زنان است: 12.5٪ از شرکای شرکت های سرمایه گذاری در کانادا زن هستند، که این تعداد بیش از دو برابر نرخ 6٪ ایالات متحده است.

تورنتو از استارت آپ ها و کارآفرینان، حمایت زیادی می کند که این حمایت و پشتیبانی در شبکه کارآفرینان آنتاریو مشهود است. شبکه کارآفرینان انتاریو (ONE) از بیش از 130 سازمان غیرانتفاعی در سراسر آنتاریو حمایت می کند. هدف آن حمایت از استارت آپ ها در مراحل مختلف کاری آنها است.

واترلو

واترلو، شهری کوچک با 550،000 نفر جمعیت، در شصت مایلی غرب تورنتو واقع شده است. بر خلاف جمعیت کم آن، در این شهر 1،100 استارت آپ فعالیت می کنند که این تعداد، بالاترین تراکم در زمینه استارت آپ در هر منطقه ای از جهان است.

گزارش اخیر شرکت تحقیقاتی Compass جزئیات زیادی از مزایای شروع کار در واترلو را ذکر کرده است از جمله عواملی مانند میزان رشد، عملکرد، بودجه و ارزش خروج، که این عوامل واترلو را با رتبه 25 به بهترین اکوسیستم استارت آپ در جهان تبدیل کرده است.

شرکت های نوپا در واترلو می توانند از موسساتی مانند Communitech coalition و Accelerator Centre کمک بگیرند. این موسسات به کارآفرینان و سرمایه گذاران، در زمینه فعالیت استارت آپ، مشاوره می دهند و دوره های آموزشی برگزار می کنند.

مونترال

مونترال توسط Startup Compass به عنوان یکی از 20 اکوسیستم استارت آپ برتر در جهان شناخته شده است. مونترال با داشتن فضای کسب و کار منحصر به فرد خود، همه فاکتورهای لازم برای پرورش ظهور شرکت های نوآور را دارد. حجم زیادی از استارت آپ های حوزه هوش مصنوعی نیز در این شهر است.

در مونترال رویدادهای استارت آپی بی نظیری مانند Startupfest برگزار می شود، در این رویداد سالانه، هزاران نفر از مبتکران، کارآفرینان و سخنرانان برجسته جهان حضور دارند.

بهترین شهرها برای استارت آپ های موفق کانادا در حوزه تکنولوژی کدامند

بهترین شهرها برای استارت آپ های موفق کانادا در حوزه تکنولوژی

 • کیتچنر-واترلو-کمبریج
 • تورنتو
 • مونترال
 • اتاوا
 • ونکوور
 • گاتینو
 • میسیساگا
 • همیلتون
 • هلیفکس

اگر قصد راه اندازی استارت آپ در کانادا را دارید، خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

هزینه راه اندازی استارت آپ های موفق کانادا چقدر است

هزینه راه اندازی استارت آپ های موفق کانادا چقدر است

وقتی که یک ایده استارت آپی جدید به ذهنتان خطور می کند، اولین قدم، داشتن یک طرح تجاری یا همان بیزینس پلن است. اگر بیزینس پلن داشته باشید، کم کم متوجه هزینه های استارت آپی که قصد راه اندازی آن را دارید می شوید و درک بهتری از هزینه تمام شده آن خواهید داشت. همچنین، می توانید برنامه های شغلی و مالی خود را تنظیم کرده و هزینه های شروع کار و بودجه خود را در مسیر درست قرار دهید.

هزینه های راه اندازی استارت آپ ممکن است با توجه به منطقه و نوع آن متفاوت باشد اما هزینه های مشخصی در ارتباط با راه اندازی استارت آپ های کوچک وجود دارد که همیشه ثابت خواهد ماند.

در حالی که برخی از مشاغل خاص می توانند با هزینه زیر 1،000 دلار شروع به کار کنند، یک استارت آپ کوچک در کانادا برای شروع کار، به طور متوسط نیاز به حدود 5،000 تا 10،000 دلار هزینه دارد.

البته برخی از صاحبان مشاغل در سراسر کانادا میلیون ها دلار، خرج راه اندازی استارت آپ خود کرده اند و شکست خوردند، در حالی که برخی از آنها کمتر از 1،000 دلار هزینه کرده اند و موفق شده اند. در نهایت، میزان هزینه ای که برای راه اندازی استارت آپ خود در نظر می گیرید، بستگی به نیازهای استارت آپ شما دارد.

درباره حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بدانید.

چند نکته برای راه اندازی استارت آپ های موفق کانادا

چند نکته برای راه اندازی استارت آپ های موفق کانادا

استارت آپ خود را راه اندازی کنید اما در مقیاس کوچک!

هر شخصی که یک ایده کوچک استارت آپی را در سر می پروراند، به این فکر می کند که چگونه این تجارت می تواند آنها را ثروتمندتر کند. بسیار خوب است که انتظارات زیادی از شرکت خود داشته باشید. این همان چیزی است که باید به آن فکر کنید.

با این حال، همین فکر می تواند شما را در مسیر اشتباهی قرار دهد و تقریباً شما را به سرمایه گذاری سریع و ریسک پذیر (در صورت گرفتن وام برای راه اندازی) مجبور کند.

در مراحل اولیه شروع یک استارت آپ کوچک در کانادا، هزینه های راه اندازی آن باید کاملاً سازمان یافته و از قبل برنامه ریزی شده باشد. و بودجه بسیار کمی را برای خریدهای اضافی و هزینه های غیرمنتظره در نظر داشته باشید (با این حال، همیشه مقداری بودجه برای مواقع خیلی غیر منتظره اختصاص دهید).

درباره بهترین بیزنس در کانادا بیشتر بدانید.

هزینه های راه اندازی استارت آپ خود را برآورد کنید

همان‌طور که گفتیم، هزینه های راه اندازی استارت آپ ممکن است با توجه به منطقه و نوع آن متفاوت باشد (ممکن است راه اندازی یک استارت آپ در تورنتو نسبت به یک شهر کوچک مانند نوناووت، گران تر باشد)، و البته عوامل مختلف دیگری مانند در دسترس بودن بودجه، زمان اختصاص دادن به کار، نیازهای کارمندان و غیره نیز تاثیر گذار است.

هزینه هایی که برای راه اندازی یک استارت آپ کوچک ضروری است، می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ابزار و وسایل مورد نیاز
 • هزینه های ثبت نام و مجوز کسب و کار
 • فضای اداری
 • بازاریابی
 • سایت اینترنتی
 • صورتحساب اینترنت و تلفن (سایر خدمات)
 • حقوق و دستمزد
 • حق بیمه
 • هزینه حمل و نقل
 • مالیات

اگرچه داشتن یک طرح تجاری خوب می تواند در پیش بینی هزینه های راه اندازی استارت آپ شما کمک شایانی کند، اما همیشه این پیش بینی ها 100٪ دقیق نیست، برای همین بهتر است برای اطمینان، برای مدت 3 ماه بودجه مالی کافی برای پشتیبانی، در نظر بگیرید.

جریان نقدینگی استارت آپ خود را پیش بینی کنید

شاید دشوارترین موضوع در طرح تجاری شما، پیش بینی جریان نقدینگی است تا بفهمید هزینه های راه اندازی استارت آپ و هزینه های فعلی شما چقدر است و استارت آپ شما در آینده چقدر سودآوری خواهد داشت.

پیش بینی جریان نقدینگی کار آسانی نیست اما به عنوان یک صاحب کسب و کار نوپا باید طرح تجاری خود را به طور دقیق و کامل انجام دهید. بنابراین حتما درآمد مورد انتظار خود را وارد کنید (امیدوارم در این مورد تحقیق کرده باشید و بدانید که چقدر می توانید از کسب و کارتان انتظار سودآوری داشته باشید).

فراموش نکنید که این فقط یک پیش بینی است و لازم نیست 100٪ دقیق باشد، اما یک تخمین تقریبی نیاز است. همچنین، توصیه می شود تمام هزینه های خود را از آن کسر کنید ( از جمله هزینه های مربوط به بازاریابی، آب و برق، قبض ها، وام ها، حقوق و دستمزد و …).

مسائل حقوقی مربوط به استارت آپ خود را بررسی کنید

جستجوی نام را انجام دهید. به نوع ساختار حقوقی استارت آپ خود فکر کنید: آیا استارت آپ شما یک شرکت انحصاری است یا مشارکتی؟ گزینه های موجود برای راه اندازی استارت آپ خود و پیامدهای هریک را بررسی کنید. نام استارت آپ خود را ثبت کنید و سایر شرایط پیروی از مقررات برای راه اندازی آن را بررسی کنید.

روابط تجاری کلیدی مرتبط با استارت آپ خود را شناسایی و گسترش دهید

این روابط ممکن است با افراد و متخصصانی مانند وکلا، حسابداران و بانک‌داران باشد.

مشتری های شما چه کسانی هستند و چگونه می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید؟

دانستن اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، رمز موفقیت برای شروع و راه اندازی استارت آپ شما است. قبل از اینکه استارت آپ خود را راه اندازی کنید، باید تعدادی مشتری مشخص و آماده خرید محصول یا خدمات خود را داشته باشید و یا حداقل مطمئن باشید که استارت آپ شما می تواند افراد زیادی را جذب کرده تا بخواهند از خدمات آن استفاده کنند.

سوالاتی که باید از خودتان بپرسید:

 • چگونه نظر مردم را به استارت آپ خود جلب کنم؟
 • در صورت تبلیغ، از چه رسانه ای استفاده کنم؟
 • آیا استارت آپ من با نیازهای جامعه سازگار است؟

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ Startup

فرصت های شغلی فراوان و همچنین راه های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا فقط با ارائه طرح کسب و کار نوآورانه (Startup) در کانادا وجود دارد. متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ کانادا حتما باید یک نامه حمایت و پشتیبانی یا همان Letter of Support از یک سازمان سرمایه گذاری واجد شرایط که توسط دولت کانادا مورد تایید قرار گرفته، دریافت کنند.

 برای به دست آوردن این مدرک مهم نیز باید سازمان سرمایه گذاری مورد نظر که در یکی از سه گروه Venture Capital Fund یا Angel Investor Group یا Business Incubator قرار می گیرد، متقاعد شود که طرح تجاری یا همان بیزینس پلن متقاضی به اندازه کافی خلاقانه، نوآورانه و خوب هست که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

درباره بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید.

شما می توانید برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد ویزای استارت آپ ، با تیم مجرب وکلای موسسه مهاجرتی تراست که سال ها در زمینه امور راه اندازی کسب و کار و استارت آپ در کانادا تجربه دارند، ارتباط برقرار کنید و یک وقت مشاوره رزرو کنید.

داشتن هم گروهی در روش استارتاپ کانادا، چه مزایا و معایبی دارد؟

مسیرهای ارتباطی با موسسه مهاجرتی تراست

 • واتساپ کانادا: 12502012020
 • ایمیل: لطفا کلیک کنید
 • اینستاگرام Trustimms
کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

داشتن مدرک تحصیلی برای راه اندازی استارتاپ لازم است؟

خیر. اما اگر قصد دارید نظر آفسیر را جلب کنید، می توانید مدرک تحصیلی مرتبط با زمینه ای که قصد دارید در آن فعالیت کنید را ارائه دهید.

چه تعداد استارت آپ در کانادا وجود دارد؟

طبق آماری در سال 2017، تعداد استارت آپ های فعال در شهرهای منتخب کانادا (تورنتو-واترلو) 2100 تا 2700 استارت آپ تخمین زده شد.

چرا کانادا کشور خوبی برای استارت آپ ها است؟

این کشور از نظر منابع طبیعی غنی است و دارای تعدادی دانشگاه مشهور و موسسات مربوط به فناوری است. برخی از شهرهای کانادا معمولا درده لیست برتر بهترین شهرها برای زندگی در جهان قرار دارند. همچنین در کانادا از کارآفرینان حمایت های مالی بسیاری می شود.

تعریف استارت آپ موفق چیست؟

به طور کلی می توان استارت آپی را موفق تلقی کرد که توانایی ایجاد تغییر را داشته باشد و بتواند تأثیر مثبتی بر جهان بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید