کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

آیا می‌دانستید که با راه انداختن کسب‌وکار در کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید؟ کانادا جزو کشورهایی است که برای جذب استعدادهای کارآفرینی از سرتاسر جهان، برنامه‌های مختلف مهاجرتی را در نظر گرفته است که یکی از این مسیرهای مهاجرتی، برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور است. ایرانیانی که توانایی کارآفرینی در این استان را دارند، می‌توانند از این مسیر مهاجرتی جهت دریافت اقامت کانادا استفاده کنند و آینده خود را در این کشور بسازند.

برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور چیست

 این برنامه مهاجرتی برای متقاضیانی که قصد سکونت در این استان کانادا را دارند و می‌خواهند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند، مناسب است. برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور برای کارآفرینان بین‌المللی، جزو برنامه‌های نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور یا به‌اختصار NLPNP است و کلیه کارآفرینان از سرتاسر جهان می‌توانند از آن استفاده کنند.

علاوه بر این، برنامه کارآفرینی برای کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی نیز وجود دارد و کسانی که به‌تازگی از دانشگاهی در این استان فارغ‌التحصیل شده باشند و قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار را در نیوفاندلند و لابرادور دارند، می‌توانند از این مسیر مهاجرتی استفاده کنند. در هر دو مسیر مهاجرتی، متقاضیان می‌توانند یا کسب‌وکاری را از صفر در این استان راه بیندازند و یا کسب‌وکار در حال فعالیت در این استان را خریداری کنند.

 به متقاضیانی که در این برنامه مهاجرتی پذیرفته می‌شوند، ویزای اقامت موقت کانادا و کار داده می‌شود تا بتوانند کسب‌وکار پیشنهادی را راه‌اندازی کنند و گسترش دهند. داوطلبان برای این کار، دو سال وقت دارند. پس از گذشت یک سال از فعالیت مداوم بیزینس پیشنهادی در این استان کانادا، متقاضی می‌تواند تقاضای نامزدی کرده و اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

در ادامه با این مسیرهای مهاجرتی بیشتر آشنا خواهیم شد. قبل از آن کمی با نیوفاندلند و لابرادور آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: کارآفرینی کانادا

آشنایی با نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند و لابرادور از استان‌های شرقی کاناداست. مردمانی که در این قسمت از کانادا زندگی می‌کنند به داشتن رفتار دوستانه و خون گرم بودن معروف هستند. اقتصاد این منطقه بر پایه ماهیگیری و کشاورزی استوار است. این استان مراتع، جنگل‌ها و معادن زیرزمینی غنی فراوانی دارد و دولت آن تلاش می‌کند تا با جذب استعدادهای کارآفرینی از سرتاسر جهان، اقتصاد این استان را در مسیر رونق و توسعه نگه دارد.

برنامه‌های مهاجرتی خوبی در این استان وجود دارند که از میان آن‌ها می‌توان به برنامه مهاجرتی کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور اشاره کرد. در این مقاله مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این استان و مردمان آن می‌توانید به این لینک و یا این سایت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور کانادا

مراحل اقدام برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

برای استفاده از این برنامه مهاجرتی باید اقدامات و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ارسال EOI یا ابراز تمایل

  تمامی متقاضیانی که قصد استفاده از برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور را دارند؛ چه بخواهند برای کارآفرینان بین‌المللی اقدام کنند و چه از مسیر کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی استفاده کنند، باید ابتدا EOI خود را به‌صورت آنلاین ارسال کنند. قبل از اینکه اقدام به ارسال EOI خود کنید، مطمئن شوید که شرایط لازم را دارید. این شرایط به‌صورت مفصل و کامل در ادامه مقاله بررسی خواهند شد.

 2. دعوت به درخواست

  تمامی متقاضیان بر اساس اطلاعات و EOI خود امتیاز می‌گیرند و بر اساس آن رتبه‌بندی می‌شوند. کسانی که رتبه‌ها و امتیازهای بالاتری داشته باشند، دعوت می‌شوند تا درخواست خود را به NLPNP یا برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور، ارسال کنند. کلیه پرونده‌ها و مدارکی که متقاضیان دعوت‌شده ارسال می‌کنند، بررسی می‌شوند و به داوطلبینی که انتخاب می‌شوند، اجازه کار و اقامت موقت دوساله داده می‌شود تا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی و مدیریت کنند.
  بعد از دعوت، متقاضی تنها شش ماه فرصت دارد تا به این استان وارد شود و شروع به راه‌اندازی کسب‌وکار پیشنهادی کند.

 3. نامزد شدن

  بعد از گذشت یک سال فعالیت مستمر کسب‌وکار، متقاضی می‌تواند برای نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور اقدام کند. متقاضی و خانواده تحت تکفل وی باید در این مدت ساکن این استان باشند و همچنین کارآفرین، باید تمامی تعهدات خود را انجام داده باشد. در این صورت و پس از تأیید اداره مهاجرت کانادا، متقاضی می‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

مصاحبه حضوری برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

یکی از مواردی که در این مسیر مهاجرتی باید انجام دهید، مصاحبه حضوری و رودررو با مأمور مهاجرتی است. تمامی هزینه‌ها و برنامه‌ریزی این مصاحبه به عهده متقاضی است. این مصاحبه برای آشنایی بیشتر با متقاضی و برنامه و طرح کسب‌وکار او انجام می‌گیرد. بهتر است خود را از قبل آماده کنید و برنامه‌ای که همراه خوددارید شامل موارد زیر شود:

 • ایده تجاری کسب‌وکار
 • نحوه دوام و توسعه کسب‌وکار
 • طرح فروش و بازاریابی
 • ملزومات قانونی کسب‌وکار
 • آنالیز مالی
 • طرح منابع انسانی
 • برنامه عملیاتی کسب‌وکار
 • تحلیل ریسک کسب‌وکار
 • نحوه ایجاد شغل در کسب‌وکار

شرایط برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد برای استفاده از دو مسیر مهاجرتی از طریق کارآفرینی، متقاضی باید دارای حداقل شرایطی باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

شرایط برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور برای کارآفرینان بین المللی

همان‌طور که در ابتدای این متن نیز گفته شد، برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور از دو مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار و یا خرید یک بیزینس قابل‌استفاده است. برای اینکه بتوانید برای هرکدام از این دو مسیر اقدام کنید باید حداقل شرایطی را دارا باشید. شرایطی که در هر دو مسیر مشترک هستند و باید همگی آن‌ها را داشته باشید به شرح زیر می‌باشند:

 • سن متقاضی حداقل بین 21 تا 59 سال باشد.
 • متقاضی، مدارک معتبر زبان برای فرانسه یا انگلیسی داشته باشد. به‌عنوان نمونه باید دارای امتیاز 5 در  Canadian Language Benchmark (CLB) باشد. برای زبان انگلیسی مدارک Canadian English Language Proficiency Program (CELPIP) و  International English Language Testing System (IELTS) نیز قابل‌قبول است. برای فرانسه باید مدرک Test d’evaluation de francais (TEF) ارائه شود.
 • سرمایه شخصی فرد باید حداقل 600 هزار دلار باشد و می‌تواند شامل اموال منقول و غیرمنقول باشد. دارایی‌های شخصی باید قابل‌انتقال به استان نیوفاندلند و لابرادور باشند.
 • باید امتیاز ابراز تمایل یا Expression of Interest (EOI) شما کمتر از 72 نباشد. حداکثر امتیازی که بتوانید دریافت کنید 120 است.
 • متقاضی باید حداقل 200 هزار دلار کانادا در کسب‌وکار پیشنهادی سرمایه‌گذاری کند. به خاطر داشته باشید، چه کسب‌وکار را در این استان خریداری کنید و چه آن را از صفر بسازید، باید مالک 33.3 آن باشید.
 • متقاضی باید حداقل دو سال سابقه کاری در زمینه کارآفرینی داشته باشد که شامل سابقه مالکیت یک کسب‌وکار و یا مدیریت کامل یک بیزینس است. نکته مهمی که باید بدانید این است که سابقه شما باید دو سال متوالی باشد و از آن بیشتر از 5 سال نگذشته باشد. اگر سابقه‌ای در یک کسب‌وکار بزرگ و مطرح داشته باشید، 5 سال سابقه در ده سال گذشته نیز قابل‌قبول است.
 • طرح کسب‌وکار خود را که شامل تمامی پیش‌بینی‌های کاری و مالی آن است، باید ارائه دهید.
 • متقاضی باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم کانادایی و یا معادل آن را داشته باشد.
 • بیزینس راه‌اندازی شده باید به اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور کمک کند و هدف فرد از راه‌اندازی کسب‌وکار، اقامت دائم و فعالیت مستمر در این استان باشد.
 • متقاضی با کسب‌وکار پیشنهادی باید بتواند حداقل برای یک شهروند کانادا و یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد، یک کار تمام‌وقت در این استان ایجاد کند.
 • متقاضی باید بتواند ثابت کند که سودآوری کسب‌وکار پیشنهادی، کاملاً به‌صورت فعال و از طریق فروش خدمات یا محصول باشد.
 • قبل از اینکه متقاضی کسب‌وکاری را در استان نیوفاندلند و لابرادور خریداری کند و یا اقدام به راه‌اندازی بیزینس پیشنهادی کند؛ باید به این استان یک سفر اکتشافی انجام دهد تا شرایط و موارد مربوط به آن را بررسی کند. فرد باید مدارک محکمی در این زمینه ارائه دهد.

فردی که از مسیر راه‌اندازی در این استان برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور اقدام می‌کند، باید حداقل یک شغل برای شهروندان کانادایی ایجاد کند، این شغل باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • شغل ایجادشده کاملاً باید با کسب‌وکار راه‌اندازی شده مرتبط باشد.
 • دستمزد فرد در سطح استاندارد استانی باشد.
 • فردی که شغل برای او ایجاد می‌شود نباید از بستگان، دوستان یا آشنایان متقاضی باشد.

فردی که از مسیر خرید یک کسب‌وکار در این استان برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور اقدام می‌کند، باید شرایط زیر را نیز علاوه برای شرایطی که قبلاً عنوان شد، داشته باشد:

 • کسب‌وکار خریداری‌شده در 5 سال گذشته باید در اختیار یک فرد یا گروه باشد. توجه کنید که این 5 سال باید متوالی باشند و مدیریت و مالکیت آن تغییر نکرده باشد.
 • کسب‌وکار خریداری‌شده باید فعال و در حال کار باشد و بیزینس های که فعال نیستند شامل این طرح نخواهند شد.
 • متقاضی باید شغل تمام کارمندان کسب‌وکار خریداری‌شده را حفظ کند و شرایط و ضوابطی مشابه با قبل را برای آن بیزینس اعمال کند که شامل حفظ میزان دستمزد افراد و شرایط استخدام می‌شود.

شرایط کسب و کار برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

کسب‌وکاری که برای استفاده از این مسیر مهاجرتی پیشنهاد می‌دهید باید دارای شرایط زیر باشد:

 • کسب‌وکار پیشنهادی باید الزامات قانونی منطقه‌ای از نیوفاندلند و لابرادور که در آن راه‌اندازی خواهد شد، رعایت کند.
 • کسب‌وکار پیشنهادی باید به‌صورت دائمی راه‌اندازی شود و تمامی قوانین مالیاتی را رعایت کند.
 • تمامی مالیات‌های مربوط به کسب‌وکار باید به‌صورت منظم پرداخت شوند.
 • متقاضی باید مستقیماً در اداره کسب‌وکار نقش داشته باشد، باید در استان نیوفاندلند و لابرادور ساکن باشد و از همان منطقه بیزینس آن را اداره کند. این بدین معناست که فرد نباید از شهری خارج از منطقه مشخص کسب‌وکار و یا از استانی دیگر، کسب‌وکار را اداره کند.
 • کسب‌وکار پیشنهادی باید پتانسیل بالایی داشته باشد و اثبات شود که در رونق اقتصاد این استان مؤثر است. برای این کار باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
 • توانایی افزایش تولید، ارزش‌افزوده، صادرات، صنعت توریسم، تحقیق و توسعه و تجاری‌سازی فناوری را داشته باشد.
 • ایجاد رویکردهای نوآورانه برای مشاغل سنتی
 • انتقال فناوری و دانش تخصصی به نیوفاندلند و لابرادور
 • ارائه محصولات یا خدمات به یک بازار محلی یا منطقه‌ای کم‌مصرف.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید به این لینک مراجعه کرده و فایل پی دی اف راهنما را دریافت کنید.

شرایط برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور برای کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی

متقاضی این مسیر مهاجرتی باید حداقل، شرایط زیر را داشته باشد:

 • باید حداقل سن متقاضی 21 باشد.
 • متقاضی باید طرح کسب‌وکار خود را ارائه دهد و مدارک مالی لازم را ارسال کند.
 • حداقل دو سال قبل از ارسال EOI خود، متقاضی باید حداقل مدرک دیپلم را از دانشگاهی در این استان اخذ کرده و با موفقیت فارغ‌التحصیل شده باشد.
 • متقاضی باید اجازه کار بعد از فارغ‌التحصیلی داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل نمره 7 را برای Canadian Language Benchmark (CLB) ارائه دهد.
 • متقاضی باید حداقل یک سال سابقه مدیریت و یا مالکیت یک کسب‌وکار را در استان نیوفاندلند و لابرادور داشته باشد. علاوه بر این مالکیت یک‌سوم شغل معرفی‌شده باید در اختیار او بوده باشد.
 • متقاضی باید نشان دهد که با کسب‌وکاری که راه خواهد انداخت، می‌تواند حداقل یک شغل برای شهروندان کانادا و یا کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، ایجاد کند.
 • متقاضی باید نشان دهد که از این تجارت حقوق دریافت خواهد کرد. حقوق باید مطابق با پایین‌ترین سقف حقوق متعارف در کانادا باشد.

یک تفاوت عمده این برنامه با مسیر قبلی این است که برای کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی، نیازی به داشتن حداقلی برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار پیشنهادی وجود ندارد. بقیه شرایط برای راه‌اندازی و خرید کسب‌وکار و همچنین شرایط کسب‌وکار پیشنهادی کاملاً مشابه با مسیر مهاجرتی کارآفرینان بین‌المللی است که در قسمت مربوطه در این متن کامل توضیح داده‌شده‌اند و می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات به‌روز و دقیق در این زمینه می‌توانید این فایل پی دی اف را دریافت نمایید.

بیشتر بدانید: بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا و ویزای سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا

جدول امتیازبندی برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

همان‌طور که اشاره شد تمامی متقاضیان بر اساس ویژگی‌هایی و معیارهایی امتیاز می‌گیرند و رتبه‌بندی می‌شوند. معیارها و امتیاز هر یک، در ادامه برای هر دو مسیر کارآفرینان بین‌المللی و کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی به‌صورت جداگانه توضیح داده خواهد شد.

جدول امتیازدهی برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور برای کارآفرینان بین المللی

حداکثر امتیازی که یک فرد بتواند دریافت کند 120 است و بر اساس معیارهای مختلفی که در جدول زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید، این امتیازها اهدا می‌شوند.

معیارامتیاز
سن12
تحصیلات30
مدرک زبان32
سابقه کاری24
سازگاری10
اولویت‌های اقتصادی نیوفاندلند و لابرادور12
جمع کل امتیازها120

 فاکتور سن

در این قسمت متقاضی می‌تواند حداکثر تا 12 امتیاز کسب کند. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات تکمیلی و دقیقی را در این زمینه کسب کنید:

محدوده سنیامتیاز
21 تا 30 سال10
31 تا 40 سال12
41 تا 50 سال8
51 تا 59 سال4
بالای 60 سال0
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است12

فاکتور زبان

کلیه متقاضیان باید مدارک زبانی معتبری ازجمله آیلتس  International English Language Testing System (IELTS)، یا Canadian English Language Proficiency Index Program (CELPIP) و یا Test d’Evaluation de Français (TEF). ارائه دهند. حداکثر امتیازی که فرد بتواند در این قسمت دریافت کند، 32 است. در جدول زیر اطلاعات کامل‌تری قرار داده‌شده است.

 • اولین زبان رسمی
سطحSpeakingListeningReadingWritingامتیاز
داشتن امتیاز 7 و بالاتر در CLB666624
داشتن امتیاز 6 در CLB5.55.55.55.522
داشتن امتیاز 5 در CLB555520
 • دومین زبان رسمی
سطحSpeakingListeningReadingWritingامتیاز
داشتن امتیاز 5 و بالاتر در CLB22228

فاکتور تحصیلات

متقاضی در این قسمت، بر اساس تحصیلاتی که دارد تا 30 امتیاز دریافت می‌کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه می‌توانید پیدا کنید. لازم به ذکر است که در تمامی موارد باید فارغ‌التحصیل شده باشید.

تحصیلاتامتیازمدارک لازم
مقطع دکتری یا PhD24داشتن گواهی و مدرک معتبر و معرفی‌نامه از طرف دانشگاه مبنی بر اینکه PhD خود را کامل و گواهی آن را دریافت کرده‌اید. علاوه بر این نیاز به مدارک ECA یا Educational Credential Assessment (ECA) دارید تا معادل‌سازی مدرک شما معتبر شناخته شود.
کارشناسی ارشد20گواهی و مدارک فوق‌لیسانس و ECA
فوق‌دیپلم و لیسانس15گواهی و مدارک تحصیلی و ECA
دیپلم12گواهی و مدارک دیپلم و ECA
داشتن مدرک فوق‌دیپلم یا بالاتر از دانشگاه‌های کانادا6گواهی و مدارک تحصیلی
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است30 –

فاکتور سابقه کاری

تمامی متقاضیان کارآفرینی که می‌خواهند از این مسیر مهاجرتی استفاده کنند، باید حداقل دو سال سابقه کاری در زمینه مالکیت و یا مدیریت یک کسب‌وکار (با حداقل 25 درصد مالکیت آن) داشته باشند. این سابقه کاری باید در ده سال گذشته باشد. علاوه بر این متقاضی می‌تواند سابقه 5 سال یا بالاتر در سطوح مدیریتی بالا و ارشد داشته باشد. در این بخش داوطلب می‌تواند حداکثر 24 امتیاز کسب کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه آمده است.

 • مدارک موردنیاز
 1. رزومه کاری
 2. ثبت / پروانه کسب‌وکار
 3. ثبت مالیات
 4. نامه‌های مرجع
 5. قراردادهای کار
 6. سوابق پرداخت یا سوابق حقوق و دستمزد
 7. گواهی درآمد
 8. صورت‌حساب درآمد
سابقه کاریامتیاز
سابقه مالکیت کسب‌وکار برای سه سال یا بالاتر15
سابقه مالکیت کسب‌وکار بین دو تا سه سال5
سابقه مدیریتی در سطوح بالا و مدیر ارشد بیشتر از 5 سال9
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است24

اولویت های اقتصادی نیوفاندلند و لابرادور

در این قسمت متقاضی می‌تواند تا 12 امتیاز دریافت کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه آمده است.

اولویت‌های اقتصادیامتیاز
کسب‌وکارهایی در زمینه فناوری، کشاورزی، آبخیزداری، منابع طبیعی8
کسب‌وکارهایی به‌جز رشته‌های فوق4
کسب‌وکارها در مناطق روستایی4
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است12

سازگاری

در این قسمت متقاضی می‌تواند تا 100 امتیاز دریافت کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه آمده است.

فاکتور سازگاریامتیاز
داشتن بستگان در نیوفاندلند و لابرادور6
داشتن سابقه کاری در نیوفاندلند و لابرادور دو سال یا بیشتر4
داشتن سابقه کاری در نیوفاندلند و لابرادور بین یک تا دو سال2
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است10

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

جدول امتیازدهی برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور برای کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی

متقاضیان مسیر دوم مهاجرتی از طریق کارآفرینی در این استان، به‌وسیله فاکتورهای زیر امتیاز می‌گیرند. فاکتورهای بررسی‌شده مشابه قبل است و تنها امتیازهایی که به آن‌ها تعلق می‌گیرند، فرق می‌کند. حداکثر امتیازی که فرد بتواند دریافت کند، 110 است. در ادامه با هریک از این فاکتورها و امتیازی که هرکدام برای متقاضی به ارمغان می‌آورد، آشنا می‌شویم.

معیارامتیاز
سن10
تحصیلات30
مدرک زبان28
سابقه کاری15
سازگاری12
اولویت‌های اقتصادی نیوفاندلند و لابرادور15
جمع کل امتیازها110

نحوه امتیازدهی برای سن

در این قسمت متقاضی می‌تواند حداکثر تا 10 امتیاز کسب کند. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات تکمیلی و دقیقی را در این زمینه کسب کنید:

محدوده سنیامتیاز
21 تا 30 سال10
31 تا 40 سال10
41 تا 50 سال5
51 تا 59 سال0
بالای 60 سال0
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است10

فاکتور زبان

کلیه متقاضیان باید مدارک زبانی معتبری ازجمله آیلتس  International English Language Testing System (IELTS)، یا Canadian English Language Proficiency Index Program (CELPIP) و یا Test d’Evaluation de Français (TEF). ارائه دهند. حداکثر امتیازی که فرد بتواند در این قسمت دریافت کند، 28 است. در جدول زیر اطلاعات کامل‌تری قرار داده‌شده است.

 • اولین زبان رسمی
سطحSpeakingListeningReadingWritingامتیاز
داشتن امتیاز 9 و بالاتر در CLB555520
داشتن امتیاز 8 در CLB444416
داشتن امتیاز 7 در CLB333312
 • دومین زبان رسمی
سطحSpeakingListeningReadingWritingامتیاز
داشتن امتیاز 5 و بالاتر در CLB22228

فاکتور تحصیلات

متقاضی در این قسمت بر اساس تحصیلاتی که دارد می‌تواند تا 30 امتیاز دریافت کند. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات کاملی در این زمینه پیدا کنید. لازم به ذکر است که در تمامی موارد، متقاضی باید فارغ تحصیل شده باشد.

تحصیلاتامتیازمدارک لازم
فارغ‌التحصیل مقطع دکتری یا PhD دریکی از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور30داشتن گواهی و مدرک معتبر و معرفی‌نامه از طرف دانشگاه مبنی بر اینکه PhD خود را کامل و گواهی آن را دریافت کرده‌اید. علاوه بر این نیاز به مدارک ECA یا Educational Credential Assessment (ECA) دارید تا معادل‌سازی مدرک شما معتبر شناخته شود.
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور20گواهی و مدارک فوق‌لیسانس و ECA
فارغ‌التحصیل فوق‌دیپلم و لیسانس در یکی از دانشگاه‌های نیوفاندلند و لابرادور15گواهی و مدارک تحصیلی و ECA
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است30 –

فاکتور سابقه کاری

تمامی متقاضیان کارآفرینی که می‌خواهند از این مسیر مهاجرتی استفاده کنند، باید حداقل یک سال سابقه کاری در زمینه مالکیت و یا مدیریت یک کسب‌وکار (با حداقل 25 درصد مالکیت آن) داشته باشند. این سابقه کاری باید در ده سال گذشته باشد. علاوه بر این متقاضی می‌تواند سابقه 5 سال یا بالاتر در سطوح مدیریتی بالا و ارشد داشته باشد. در این بخش داوطلب می‌تواند حداکثر 15 امتیاز کسب کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه آمده است.

سابقه کاریامتیاز
سابقه مالکیت کسب‌وکار برای 2 سال یا بالاتر15
سابقه مالکیت کسب‌وکار بین 1 تا 2 سال5
مالکیت کسب‌وکار و ارتباط آن با حوزه تحصیلی5
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است1

اولویت های اقتصادی نیوفاندلند و لابرادور

در این قسمت متقاضی می‌تواند تا 15 امتیاز دریافت کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه آمده است.

اولویت‌های اقتصادیامتیاز
کسب‌وکارهایی در زمینه فناوری، کشاورزی، آبخیزداری، منابع طبیعی10
کسب‌وکارهایی به‌جز رشته‌های فوق5
کسب‌وکارها در مناطق روستایی5
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است15

سازگاری

در این قسمت متقاضی می‌تواند تا 100 امتیاز دریافت کند. در جدول زیر اطلاعات کاملی در این زمینه آمده است.

فاکتور سازگاریامتیاز
داشتن بستگان در نیوفاندلند و لابرادور6
داشتن سابقه کاری در نیوفاندلند و لابرادور دو سال یا بیشتر6
داشتن سابقه کاری در نیوفاندلند و لابرادور بین یک تا دو سال3
حداکثر امتیاز که قابل دریافت است12

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: کار در نیوفاندلند و لابرادور و برنامه های مهاجرت استانی کانادا

جمع بندی نکات مربوط به برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور یکی از برنامه‌های مهاجرتی نامزدی استانی است که به هدف جذب استعدادهای کارآفرینی و افزایش رونق اقتصادی، به متقاضیان از سرتاسر جهان اعطا می‌شود. افراد می‌توانند برای این مسیر مهاجرتی اقدام کنند و اگر شرایط آن را داشته باشند؛ به مدت دو سال اقامت موقت دریافت می‌کنند تا بتوانند کسب‌وکار پیشنهادی خود را در این استان راه‌اندازی کنند. بعد از یک سال، اگر کسب‌وکار یادشده فعال و موفق بود و متقاضی توانست به تعهدات خود عمل کند، می‌تواند برای نامزدی این استان اقدام کند و اقامت دائم کانادا را دریافت کند. در این مقاله به‌صورت کامل با این برنامه آشنا شدید.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سرمایه گذاری در کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

هزینه اخذ ویزای کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور چقدر است؟

هزینه ارسال و بررسی پرونده شما برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور مبلغ 1000 دلار کاناداست که باید بپردازید.

برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور چیست؟

این مسیر مهاجرتی جزو برنامه‌های نامزدی استان نیوفاندلند و لابرادور است که به کارآفرینانی که بتوانند در این استان کانادا، کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده و با موفقیت آن را توسعه دهند، اقامت دائم کانادا را اهدا خواهد کرد.

حداقل سرمایه لازم برای استفاده از برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور چقدر است؟

برای کارآفرینان بین‌الملل حداقل سرمایه شخصی 600 هزار دلار کاناداست و باید حداقل 200 هزار دلار کانادا بر روی کسب‌وکار پیشنهادی سرمایه‌گذاری کنند.

حداکثر امتیازی که می‌توانید در این مسیر مهاجرتی دریافت کنید چقدر است؟

حداکثر امتیاز که با شرایط و سوابق خود می‌توانید دریافت کنید برای کارآفرینان بین‌المللی 120 و برای کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی 110 است.

چه افرادی نمی‌توانند برای این مسیر مهاجرتی اقدام کنند؟

افرادی که دارای شرایط زیر هستند نمی‌توانند برای برنامه کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور اقدام کنند:
. کسانی که به‌صورت غیرقانونی در کانادا هستند.
. کسانی که ممنوع‌الورود هستند.
. کسانی که در کسب‌وکار پیشنهادی نقش غیرفعالی داشته باشند؛ به این مفهوم که در اداره مستقیم آن نقشی نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید