اوقات شرعی اتاوا

اتاوا، پایتخت کانادا است و در ایالت آنتاریو قرار دارد. این شهر در کنار رود انتاریو واقع شده و جمعیت حدودی ۱.۴ میلیون نفری را در خود جای داده است. اوقات شرعی اتاوا از آن جهت دارای اهمیت زیادی است که جمعیت مسلمان آن در مقایسه با شهرهای دیگر بیشتر است و با یک برآورد، می‌توان این میزان را بین ۶ تا ۷ درصد جمعیت کل شهر دانست.

علاوه بر آن، مراکز اسلامی و مذهبی متعددی نیز در سطح شهر ساخته شده‌اند که امکانات متعددی را برای مسلمانان و افراد علاقمند فراهم می‌کنند. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اوقات شرعی اتاوا کانادا دارید، می‌توانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین آنتاریو
  • شروع زندگی در آنتاریو

لینک های مفید!

اذان صبح به وقت اتاوا

زمان‌های عبادی این شهر مانند بسیاری از مناطق مهم دیگر کانادا است و تنها تفاوت‌های جزئی در این مورد وجود دارد. مسلمانان مهاجر که از کشور ایران به این شهر مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند در زمان‌های مورد نظر و بدون مشکل و دغدغه شغلی به عبادت مشغول شوند.

باید گفت، اذان صبح در فصل زمستان در مقایسه با سایر فصل‌ها کمی دیرتر شروع می‌شود و این زمان در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه بین ساعت‌های ۵:۳۰ تا ۶ صبح خواهد بود. البته، ساعت نماز صبح در روزهای بعدی رو به کاهش است و از ساعت ۵:۳۰ در ماه مارس به حدود ساعت ۳:۳۰ در ماه جولای خواهد رسید. اوقات شرعی اتاوا در مورد نماز صبح مزیت خوبی برای مسلمانان مهاجر ایرانی است که براساس آن می‌توانند ساعت‌های تحصیل و کار خود را تنظیم کنند.

درباره مهاجرت به اتاوا بخوانید.

اذان مغرب به وقت اتاوا

اذان مغرب در این شهر مانند ایران دچار تغییراتی است و این تغییرات مختلف به دلیل عوض شدن ساعات روز و شب است. در فصل زمستان شما روزهای کوتاه‌تری را خواهید دید و به همین دلیل، نماز مغرب نیز زودتر خواهد بود. برای نمونه، در فصل زمستان و ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه این ساعت بین ۴:۳۰ تا ۶ عصر است.

این میزان در روزهای بعدی و فصول گرم سال به سمت نیمه شب حرکت می‌کند و در ماه جولای نیز تا حدود ساعت ۹ شب می‌رسد. اوقات شرعی اتاوا در بسیاری از موارد مانند اذان صبح، ظهر و مغرب مشابه شرایط دیگر شهرهای کانادا و شهرهای ایران است و شهرهای کانادا از این نظر دارای مزیت هستند.

اذان به وقت اتاوا

در این شهر کانادا شما بسیاری از مساجد و مراکز مذهبی را مشاهده خواهید کرد که برای شیعیان و اهل سنت بنا نهاده شده‌اند. در هر زمان که نیاز به استفاده از این محل‌ها داشتید، می‌توانید از امکانات آن بهره‌مند شوید و می‌توان تعداد این مراکز را در حدود ۱۵ عدد دانست. این مراکز مذهبی امکانات مختلف را برای مسلمانان فراهم کرده‌اند و برای اطلاع از مواردی مانند اوقات شرعی اتاوا یا سایر اطلاعات مذهبی می‌توانید از آن استفاده کنید.

اوقات شرعی به وقت اتاوا

مراکز مذهبی و مساجد این شهر در نقاط مختلف آن وجود دارند. شما می‌توانید از امکانات این مکان‌ها در مرکز شهر یا مناطق شرقی و غربی آن استفاده کنید که برای نمونه می‌توان مسجد امام علی در شمال شهر و موسسه اسلامی در شمال شرقی آن را نام برد. همچنین در صورتی که قصد اطلاع از جزئیات زمان‌های عبادی و اذان در این شهر را دارید، این قابلیت در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست فراهم شده است.

اذان صبح به افق اتاوا

براساس فصل‌های مختلف سال، زمان اذان صبح و طلوع خورشید در این شهر متغیر است. با این حال، مسلمانان مهاجر ایرانی زمان مناسب و شرایط خوبی را برای انجام اعمال عبادی در اختیار دارند.

برای نمونه در مورد اوقات شرعی اتاوا می‌توان گفت، در روزهای مختلف زمستان شما از زمان اذان صبح تا طلوع آفتاب حدود ۱.۵ ساعت وقت در اختیار دارید و در این فصل طلوع آفتاب بین ساعت ۷:۳۰ تا ۸ خواهد بود. در فصل‌های بعدی نیز که نماز صبح بین ساعت ۵:۳۰ تا ۳ صبح است، شما زمان حدودی یک تا یک و نیم ساعته را در اختیار خواهید داشت.

همچنین بخوانید: ساعت به وقت کانادا

اذان مغرب به افق اتاوا

اذان مغرب این شهر نیز وابسته به طول روزها است و در روزهای سرد سال و زمستان، طول روزها کوتاه و زمان اذان مغرب نیز زودتر اتفاق می‌افتد. در این فصل شما زمان نماز را حتی در ساعت ۴:۳۰ عصر نیز مشاهده خواهید کرد که رفته‌رفته به سمت نیمه شب جابه جا می‌شود.

در حالت کلی، تناسب زیادی بین اوقات شرعی اتاوا و دیگر شهرها در مورد زمان‌های اذان صبح، ظهر و مغرب وجود دارد. در صورت نیاز به اطلاع دقیق از این وقت‌های نماز می‌توانید به قسمت مربوطه در وب سایت تراست مراجعه کنید.

ساعت شرعی اتاوا

به دلیل وجود جمعیت مسلمان زیاد در این شهر کانادا، مراکز مذهبی و مساجد آن نیز متعدد هستند که در سطح شهر و مناطق مختلف آن ساخته شده‌اند. در کنار مراکز اسلامی و موسسه‌های مذهبی شما می‌توانید از امکانات مختلف مسجدها نیز استفاده کنید که برای اهل سنت یا شیعیان فراهم شده است.

مسلمانان می‌توانند به راحتی از قابلیت‌های این مراکز برای اطلاع از اوقات شرعی اتاوا استفاده کنند و در کنار آن، امکاناتی مانند آموزش‌های مذهبی و دینی نیز در آن وجود دارد.

اذان به افق اتاوا

شرایط جغرافیایی به صورتی است که بهترین مزیت برای مهاجران مسلمان ایرانی به شمار می‌رود. زمان نماز ظهر نیز که بین ساعت‌های ۱۲ تا ۲ ظهر خواهد بود، مانند سایر اوقات شرعی اتاوا مناسب عبادت است. در کنار آن، نیمه شب شرعی در این شهر و سایر شهرهای کانادا شرایط خوبی دارد که شاید در مورد سایر کشورها نتوان این مزیت‌ها را یافت.

همچنین درباره جغرافیای کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

اوقات شرعی در اتاوا

در مقایسه با شهر تورنتو، Ottawa که پایتخت کشور کانادا به شمار می‌رود، دارای جمعیت زیادی نیست اما مسلمانان بسیار زیادی در آن حضور دارند. در صورتی که این موضوع را با دیگر شهرها مقایسه کنیم، اتاوا در رتبه بالاتری قرار دارد و به همین دلیل نیز، امکانات متعددی برای مهاجران مسلمان در آن وجود دارد.

از بین این امکانات می‌توان مراکز اصلی مذهبی و مسجدهای آن را نام برد که در اوقات شرعی اتاوا به روی مسلمانان باز هستند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

همچنین درباره جمعیت کانادا بخوانید.

اذان صبح به افق اتاوا برای شیعه

اذان صبح که زمان آن در طول سال بین ۳:۳۰ تا ۶ صبح است، می‌تواند بهترین مزیت برای عبادت مسلمانانی باشد که قصد مهاجرت به این شهر را دارند. در کنار آن، مراکز مهم و با امکانات زیاد برای شیعیان در این شهر ایجاد شده است که در اوقات شرعی اتاوا مراسم مذهبی مختلف در آن برگزار می‌شود. یکی از مهم‌ترین این مراکز را می‌توان مرکز اسلامی این شهر دانست که در قسمت شمال غربی ساخته شده است.

اوقات شرعی اتاوا برای شیعه

شاید در بسیاری از کشورها مشکلاتی در مورد زمان‌های عبادت برای مهاجران ایرانی وجود داشته باشد. با این حال، به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور کانادا و زمان‌های طلوع و غروب آفتاب، شما مزیت مهمی را در این کشور در دست دارید. اوقات شرعی اتاوا و سایر شهرها بهترین مزیت را برای مسلمانان دارد که افراد می‌توانند بدون دغدغه شغلی یا تحصیلی از آن برای عبادت استفاده کنند.

اوقات شرعی اتاوا کانادا

برای اطلاع از زمان‌های اذان و سایر اوقات شرعی، شما می‌توانید از امکانات موسسات مختلف استفاده کنید. این مراکز در سطح شهر قرار دارند و همه روزه در دسترس مسلمانان هستند. در صورتی که نیاز به اوقات شرعی اتاوا و مطلع شدن از وقت اذان را دارید، وب سایت موسسه مهاجرتی تراست در اختیار شما قرار دارد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

اذان صبح در شهر اتاوا چه زمانی است؟

اذان صبح در این شهر در فصل زمستان بین ساعت ۵:۳۰ تا ۶ عصر است و این زمان در فصل‌های بعدی از ۵:۳۰ در ماه مارس به ساعت ۳:۳۰ در ماه جولای خواهد رسید.

اذان ظهر در شهر اتاوا چه زمانی است؟

این زمان در شهر اتاوا بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ خواهد بود.

اذان مغرب در اتاوا کانادا چه ساعتی است؟

با تغییر در روزها، شما تغییرات زیادی را در مورد اذان مغرب مشاهده خواهید کرد. این زمان در ماه‌های زمستان بین ساعت‌های ۴:۳۰ تا ۶ عصر است و با ورود بهار و فصل تابستان زمان اذان مغرب تا ساعت ۹ شب نیز خواهد رسید.

آیا طول روزها و شب‌ها در این شهر متناسب شرایط ایران است؟

طول روزها و شب‌ها در این شهر تشابه زیادی با کشور ایران دارد و شما در زمستان شب‌های طولانی‌تر و در تابستان روزهای طولانی‌تری را تجربه خواهید کرد. این موضوع به صورت مستقیم روی اوقات شرعی اتاوا و زمان‌های اذان تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.