مهاجرت به اتاوا

مهاجرت به اتاوا

اتاوا (Ottawa) شهری در ساحل جنوبی رودخانه اتاوا است که به عنوان پایتخت کانادا در نظر گرفته شده است. شهر اتاوا چهارمین شهر بزرگ در کشور کانادا است. این شهر که به عنوان پایتخت سیاسی کشور کانادا است، بیشترین جمعیت تحصیل کرده در کانادا را در خود جای داده است. برخی از موزه های ملی، گالری ملی و موسسات فرهنگی و پژوهشی در شهر اتاوا کانادا واقع شده اند.

در این مطلب قصد داریم تا با معرفی شهر اتاوا، روش های مختلف مهاجرت به این شهر را معرفی کنیم. بنابراین، چنانچه در نظر دارید تا به یکی از زیباترین شهرهای کانادا سفر کنید و بقیه زندگی خود را با مهاجرت به اتاوا در این شهر کانادایی بگذرانید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با تراست همراه باشید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

حقایق زندگی در اتاوا

 • نام اتاوا از کلمه Algonquin adawe گرفته شده است، که به معنای تجارت است، بنابراین همیشه یک مرکز تجاری مهم بوده است.
 • در زمستان، کانال Rideau در مرکز شهر اتاوا، به طولانی‌ترین پیست اسکیت در جهان (7.8 کیلومتر) تبدیل می‌شود.
 • در سال 2016، میانگین سنی جمعیت 40.1 سال بود که آن را به یکی از شهرهای جوان کشور تبدیل کرد.
 • 35 جشنواره بزرگ در اتاوا وجود دارد. جشنواره لاله های کانادایی که هر سال در ماه می برگزار می شود، یکی از معروف ترین آنهاست.
 • اتاوا در سواحل رودخانه های اتاوا، ریدو و گاتینو قرار دارد.
 • حدود 25 درصد از ساکنان اتاوا در خارج از کانادا متولد شده اند.
 • اتاوا خانه 14 موزه ملی است که عبارتند از: موزه تاریخ کانادا، موزه کودکان کانادا، موزه پست کانادا، گالری ملی کانادا، موزه عکاسی معاصر کانادا، خانه لوریر، ضرابخانه سلطنتی کانادا، کتابخانه و آرشیو کانادا، موزه ارز بانک مرکزی کانادا، موزه کانادا. طبیعت، موزه جنگ کانادا، موزه علم و فناوری کانادا، و موزه هوانوردی و فضایی کانادا.
 • موزه تمدن کانادا پربازدیدترین موزه در اتاوا است.
 • تئاتر کوچک اتاوا قدیمی ترین گروه تئاتر آماتور کانادا است. در سال 1913 با عنوان لیگ درام اتاوا شروع شد.
راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

هزینه مهاجرت به اتاوا

بهتر است در ابتدا این پرسش را مطرح کنیم که کدام موارد در افزایش نرخ مهاجرت به اتاوا تأثیرگذار هستند؟ اگر چه اتاوا یکی از شهرهای بسیار زیبای کانادا است و کانال تاریخی واقع در این شهر و وجود پارک ها و درختان بلند و سر سبز زیبایی فوق العاده ای را به این شهر بخشیده است. اما هزینه های پایین زندگی در کنار درآمد بالا در این شهر را، شاید بتوان از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده در مهاجرت به این شهر دانست.

بر اساس یک مطالعه انجام شده در کانادا، اتاوا از دیدگاه کارشناسان بهترین شهر کانادا برای زندگی شناخته شده است. درآمد بالا، نرخ پایین بیکاری، مالکیت وسایل نقلیه و خانه، آب و هوا و سبک زندگی از جمله پارامترهایی بودند که بر اساس آن شهرهای کانادا با یکدیگر مقایسه شده اند. در سال 2016، شهر اتاوا بر اساس گزارش MoneySense Magazine به عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی انتخاب شد.

واقعاَ چرا مهاجرت به اتاوا تا این اندازه جذاب است؟ در حقیقت، وجود بخش های خصوصی متنوع در شهر اتاوا و کیفیت بالای زندگی در برابر هزینه های پایین زندگی در این شهر، از جمله مهم ترین مواردی هستند که این شهر را برای مهاجران جذاب کرده است. اقتصاد قوی و درآمد بسیار بالای ساکنان شهر اتاوا از یک طرف، راحتی همه ساکنان شهر در تردد شهری از طرف دیگر زندگی شهری را در اتاوا بسیار راحت و جذاب کرده است. خوب است بدانید که افراد جدیدی که به کانادا مهاجرت کرده اند شهر اتاوا را بهترین مکان برای زندگی دانسته اند.

اگر بخواهیم در مورد هزینه مهاجرت به اتاوا صحبت کنیم، باید خدمت شما عرض کنیم که ممکن است با توجه به شرایط متقاضی این هزینه ها متفاوت باشد. یکی از هزینه ها که در مراحل اولیه مهاجرت به کانادا باید در نظر گرفته شود، هزینه ارائه درخواست مهاجرت به دولت کانادا است. با توجه به نوع درخواست و شرایطی که هر فرد دارد، این میزان هزینه ها نیز متفاوت هستند. اگر میخواهید در کمترین زمان یک اطلاعات دقیق و جامع دریافت کنید مقاله روش های مستقیم مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

چنانچه در نظر داشته باشید تا شریک زندگی خود را نیز همراه خود برای مهاجرت در نظر بگیرید، 1325 دلار کانادا علاوه بر هزینه ذکر شده برای خودتان باید به دولت کانادا پرداخت کنید. در صورتی که فرزندان خود را نیز در نظر بگیرید، به ازای هر کودک، 225 دلار کانادا به مبالغ ذکر شده اضافه می گردد. برای مشاهده فهرست کامل این نوع هزینه ها به این لینک مراجعه کنید.

نکته دیگر این است که بعد از مهاجرت به اتاوا باید برای دریافت کارت بهداشت انتاریو و سین نامبر کانادا درخواست دهید. همچنین افتتاح یک حساب بانکی نیز از جمله اولین اقداماتی است که نیاز است بعد از مهاجرت به این شهر انجام دهید. بدین منظور، می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت کارت بهداشت انتاریو و هزینه های احتمالی، به سایت وزارت بهداشت کانادا صفحه مربوط به استان انتاریو در این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: هزینه مهاجرت به کانادا ، هزینه زندگی در کانادا

روش های مهاجرت به اتاوا

در سال 2009، شهر اتاوا به عنوان سومین شهر در امریکای شمالی و چهاردهمین شهر در جهان از نظر کیفیت زندگی انتخاب شده است. کیفیت بالای زندگی در شهر اتاوا در بخش های مختلفی مانند آموزش، بهداشت، اقتصاد و محیط زیست از جمله مواردی هستند که این شهر را به صورت پیوسته به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی معرفی می کند. جالب است بدانید که اکثریت مهاجران در شهر اتاوا یعنی 53 درصد از مهاجران این شهر از قاره آسیا هستند. اما چطور می توان به این شهر دوست داشتنی مهاجرت کرد؟ راه های مهاجرت به اتاوا کدام است؟ در ادامه به 3 روش کلی اشاره شده است که می توان با استفاده از آنها به پایتخت کانادا مهاجرت کرد.

 1. برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry)

  اکسپرس اینتری کانادا، برنامه ی محبوب مهاجرتی برای داوطلبانی است که از طریق تخصص می خواهند برای مهاجرت اقدام کنند. تحت این برنامه مهاجرتی نیروهای کاری ماهر که شایستگی کار در کانادا را دارند می توانند به این کشور و شهر اتاوا مهاجرت کنند.
  برنامه اکسپرس اینتری شرایط مشخصی را برای داوطلبان در نظر گرفته است که در صورت برخورداری از حداقل شرایط، داوطلبان بر اساس امتیاز بدست آمده با یکدیگر مقایسه می شوند. هر داوطلبی که امتیاز بیشتری کسب نماید می تواند برای مهاجرت به اتاوا کانادا در نظر گرفته شود.
  بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

 2. برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP)

  برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) به مهاجران این اجازه را می دهد تا به طور دائم و همیشگی در استان های کانادا اقامت داشته باشند. یکی از این برنامه های استانی، برنامه نامزد مهاجرت انتاریو است. از طریق این برنامه مهاجرتی، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، نیروهای کاری و کار آفرینان می توانند به اتاوا مهاجرت کنند. اما برنامه نامزد مهاجرت انتاریو خود شامل برنامه های دیگری است که هر یک از این برنامه ها، گروهی مشخص از مهاجران را هدف قرار داده است.
  بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

 3. مهاجرت به اتاوا از طریق اسپانسرشیپ (Family sponsorship)

  این برنامه مهاجرتی اجازه می دهد تا در صورت برخورداری از شرایط مشخصی، برخی از بستگان فردی که دارای اقامت دائم یا شهروندی اتاوا است، بتوانند برای مهاجرت به اتاوا درخواست خود را به دولت کانادا ارائه دهند.
  بیشتر بخوانید: اسپانسرشیپ کانادا ، ویزای اسپانسرشیپ کانادا

البته روش های مهاجرتی از طریق دریافت اقامت موقت کانادا نیز وجود دارند. اقامت موقت برای دانشجویان بین‌المللی، اقامت موقت برای نیروهای کار خارجی و اقامت موقت برای بازدیدکنندگان شهر اتاوا از جمله روش هایی هستند که از طریق آنها می توان به صورت موقت برای مهاجرت به اتاوا اقدام کرد. در این مطلب می کوشیم تا بیشتر به معرفی روش های مختلف مهاجرت به پایتخت کانادا که منجر به دریافت اقامت دائم و در نهایت شهروندی اتاوا می شوند بپردازیم.    

مهاجرت به اتاوا از طریق تخصص

شهر اتاوا یکی از شهر های جوان در کانادا است و 25 درصد از ساکنان این شهر را مهاجران تشکیل می دهند. اما نیاز به نیروهای متخصص برای اشتغال در فرصت های شغلی مورد نیاز، هنوز در این شهر احساس می شود. به علاوه، با توجه به برنامه های متعددی که شهر اتاوا و استان انتاریو در کنار دولت فدرال برای مهاجرت متخصصان به این منطقه از کانادا در نظر گرفته اند، گزینه های متنوع و زیادی مانند آنچه که در ادامه آورده شده است، برای افراد متخصص جهت مهاجرت به اتاوا وجود دارد:

 • برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry)
 • برنامه اکسپرس اینتری انتاریو (Express Entry Ontario)
 • پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در اتاوا انتاریو (Employer Job Offer)
 • برنامه فارغ التحصیلان دانشگاهی در اتاوا انتاریو (Graduate Streams)

برنامه اکسپرس اینتری که از طرف دولت فدرال ارائه می شود دارای 3 برنامه اصلی است که داوطلبان مهاجرت به شهرهای مختلف کانادا از جمله اتاوا می توانند از طریق آن برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. این 3 برنامه عبارت هستند از:

هر یک از برنامه های ذکر شده شرایط متفاوتی را برای داوطلبان مهاجرت به اتاوا کانادا در نظر گرفته است. بنابراین، اولین راه برای مهاجرت از طریق تخصص به اتاوا انتاریو می تواند شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا باشد. در حقیقت، هر داوطلب مهاجرت که قصد کار و زندگی در کانادا را دارد می تواند از هر کشوری درخواست خود را از این طریق برای دولت کانادا ارسال نماید.

برنامه اکسپرس اینتری انتاریو دارای 3 برنامه متفاوت است. ساز و کار این برنامه به گونه ای است که از بین متقاضیان در برنامه اکسپرس اینتری، چنانچه متقاضیان علاوه بر شرایط برنامه اکسپرس اینتری، شرایط هر یک از 3 برنامه تعریف شده تحت برنامه اکسپرس اینتری انتاریو را داشته باشند، از آنها برای مهاجرت به اتاوا انتاریو نیز دعوت خواهد شد. در ادامه در مورد برنامه های اکسپرس اینتری انتاریو توضیحاتی ارائه شده است.

همچنین، در صورت برخورداری از یک پیشنهاد شغلی در اتاوا می توانید به این شهر مهاجرت کنید. البته با توجه به شرایط، متقاضی می تواند در یکی از برنامه مهاجرتی مربوط به برخورداری از یک جاب آفر از یک کارفرما در اتاوا انتاریو شرکت کند. این برنامه نیز همانند برنامه اکسپرس اینتری انتاریو یکی از برنامه های نامزد مهاجرت استانی است. در ادامه درباره مهاجرت به اتاوا از طریق برنامه های نامزد مهاجرت انتاریو که شامل فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیز می شود توضیحاتی ارائه شده است.

مهاجرت به اتاوا از طریق برنامه استانی

استان آنتاریو مسیرهای مهاجرتی متنوعی را برای مهاجران تعریف کرده است. از آنجایی که شهر اتاوا در این استان واقع شده است، این برنامه ها برای مهاجرت به اتاوا می توانند بسیار کمک کننده باشند. به عنوان مثال، با استفاده از برخی از این برنامه ها که در ادامه به آنها پرداخته شده است، نیروهای کاری ماهر می توانند راحت تر به این استان و شهر اتاوا مهاجرت کنند. در حقیقت، برنامه های نامزد استانی (PNP) از جمله سریع ترین برنامه های مهاجرتی به کانادا هستند. چرا که با استفاده از این برنامه ها، فرصت های طلایی و بسیار خوبی به مهاجران برای برخورداری از شغلی مطمئن در کانادا ارائه می شود.

اگر شما از طریق یکی از برنامه های مهاجرت استانی برای مهاجرت پذیرش شوید، به شما اجازه کار و زندگی در استان مربوطه داده خواهد شد. حتی با استفاده از برخی از این برنامه های استانی می توانید خانواده خود را نیز همراه خود داشته باشید. در این قسمت به طور اختصاصی در مورد مهاجرت به اتاوا از طریق برنامه نامزد مهاجرت استانی انتاریو صحبت خواهیم کرد.

استان انتاریو از این برنامه مهاجرتی برای جذب گروهی از مهاجران استفاده می کند که بیشترین تطابق را با نیازهای بازار کار این استان داشته باشند. نکته قابل توجه این است که هر استان با توجه به شرایط و نیازمندی های خود اقدام به پذیرش مهاجران می کند. بنابراین، ضوابط و شرایط برای تمامی برنامه های مهاجرت استانی شبیه به یکدیگر نیست. اما برنامه نامزد مهاجرت انتاریو چگونه مهاجران را جذب می کند؟

در حقیقت برنامه نامزد مهاجرت انتاریو برنامه ای کامل است که از 4 روش کلی اقدام به جذب مهاجران به انتاریو و اتاوا می کند. هر یک از این روش های اصلی نیز ممکن است خود به برنامه هایی تقسیم شوند. این 4 روش اصلی به همراه برنامه های آنها در ادامه آورده شده است:

 • اکسپرس اینتری انتاریو (Ontario Express Entry)
 • اولویت های سرمایه انسانی (Human Capital Priorities)
 • نیروی کاری ماهر فرانسوی زبان (French-Speaking Skilled Worker)
 • اسکیلد تریدز (Skilled Traders)

برنامه نامزد مهاجرت انتاریو از 3 طریق اقدام به جذب نیروهای کاری متخصص می کند. سیستم اکسپرس اینتری انتاریو که مخصوص این استان است، مشابه با ساختاری است که با عنوان برنامه اکسپرس اینتری کانادا می شناسیم. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شده است، این 3 روش در برنامه اکسپرس اینتری انتاریو عبارت هستند از:

 • نیروهای کاری فرانسوی زبان
 • اولویت های سرمایه انسانی
 • اسکیلد تریدز
 • پیشنهاد شغلی از کارفرما (Employer Job Offer)

  اولین شرط برای این روش، داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در اتاوا تحت طبقه بندی مشاغل ملی کانادا است. همچنین، برای شرکت در یکی از برنامه های مرتبط با پیشنهاد شغلی یا جاب آفر، ممکن است یک مدرک دیپلم و یا یک مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاه ها و کالج های معتبر در کانادا مورد نیاز باشد. نکته جالب توجه این است که این پیشنهاد شغلی می تواند محدود به زمینه تحصیلی شما نباشد.

 • نیروی کار خارجی (Foreign Worker)

  برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیاز است تا متقاضی یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در انتاریو اتاوا داشته باشد.

  همچنین، این پیشنهاد شغلی باید در گروه فرصت های شغلی مربوط به نیروهای کاری ماهر باشد.

  حقوق شغل مورد نظر نیز باید معیارهای مربوط به حداقل حقوق در این برنامه مهاجرتی را شامل شود.

 • مهارت های مورد نیاز (In-Demand Skills)

  پیشنهاد شغلی باید در گروه فرصت های شغلی مورد نیاز در شهر اتاوا انتاریو باشد.

  به عنوان مثال، شغل مورد نظر می تواند در یکی از بخش های کشاورزی و یا ساخت و ساز در اتاوا باشد.

 • دانشجویان بین المللی (International Student)

  برای شرکت در این برنامه، متقاضی باید حداقل یک مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه ها و کالج های اتاوا، انتاریو و یا کشور کانادا را که مدت آن حداقل 2 سال بوده است، ارائه دهد. و یا ارائه ی یک دیپلم که حداقل طول دوره 1 سال بوده است و بعد از کسب مدرک دیپلم دبیرستان در یک کالج و یا دانشگاهی در کانادا اخذ شده باشد.

 • تحصیل در اتاوا انتاریو (Graduate Streams)

  به طور خلاصه، آن دسته از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که محل تحصیل آنها در اتاوا انتاریو بوده است و دریکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و یا دکتری تحصیل کرده اند، شایسته شرکت در این برنامه مهاجرت به اتاوا هستند. در حقیقت، این شاخه از برنامه نامزد مهاجرت انتاریو مربوط به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

  دانشجویانی که در شهر اتاوا یا استان انتاریو مشغول به تحصیل هستند، می توانند بعد از فارغ‌التحصیلی برای این برنامه مهاجرتی درخواست خود را ارسال کنند. در این صورت نیازی نیست تا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما ارائه دهند. در کلاس فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، تا دو سال بعد از دریافت مدرک تحصیلی متقاضیان می توانند درخواست خود را برای مهاجرت به اتاوا ارائه دهند.

  بیشتر بخوانید: تحصیل در آنتاریو

 • تجارت و کار آفرینی در اتاوا (Business Streams)

  برنامه نامزد مهاجرت انتاریو برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت به اتاوا که قصد سرمایه گذاری در اتاوا را دارند نیز پیشنهادات مهاجرتی ویژه ای را در نظر گرفته است. این گروه از متقاضیان به عنوان کار آفرینانی به اتاوا دعوت می شوند که دارای تجربه مدیریتی کافی نیز هستند. بنابراین، در این روش دو عامل مهم یعنی سرمایه کافی و تجربه کافی برای شرکت در این برنامه مهاجرتی تعیین کننده است.

  با توجه به برنامه های متعدد مهاجرتی که استان انتاریو در نظر گرفته است، می توان گفت که انعطاف‌پذیرترین برنامه های مهاجرتی به کانادا را این استان برای مهاجران ارائه کرده است.

  با این وجود، هر یک از برنامه ها خود دارای شرایط ویژه ای هستند که داوطلبان مهاجرت به اتاوا باید به خوبی به هر یک از شرایط در این برنامه ها آگاهی داشته باشند.

مهاجرت به اتاوا از طریق سرمایه گذاری

همان‌طور که اشاره شد، برنامه نامزد مهاجرت انتاریو به آن دسته از کار آفرینانی که قصد سرمایه گذاری در اتاوا انتاریو را داشته باشند نیز در صورت برخورداری از شرایط معینی، اجازه دریافت اقامت دائم اتاوا انتاریو را خواهد داد. تحت این برنامه مهاجرتی، از متقاضی مهاجرت به اتاوا درخواست می شود تا در یک کسب و کار موجود در اتاوا سرمایه گذاری کرده و یا کسب و کار جدیدی را در این شهر راه اندازی نماید.

برای سرمایه گذاری در اتاوا فرصت های متعددی وجود دارد. صنایع مرتبط با گردشگری، فناوری های مرتبط با آب، شیمی و بیوشیمی، بانک داری و صنایع مرتبط با غذا از جمله بخش هایی هستند که به سرمایه گذاری نیاز دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد اتاوا انتاریو و نحوه راه اندازی یک کسب و کار در این منطقه از کانادا، به این لینک مراجعه کنید.

مهاجرت به اتاوا از طریق اسپانسرشیپ

اگر متقاضی مهاجرت به اتاوا در خارج از کانادا باشد و یکی از بستگان او در کانادا شهروند این کشور محسوب شده و یا اقامت دائم اتاوا کانادا را داشته باشد، می تواند برای مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی اقدام نماید. به علاوه، ممکن است بستگان فردی که اقامت دائم کانادا را دارد همراه وی در اتاوا باشند و به صورت قانونی به عنوان بازدیدکننده یا نیروی کار موقت در این شهر مشغول به کار باشند، اما بخواهند اقامت دائم کانادا را نیز بدست آورند. بنابراین، این روش برای این گروه از افراد نیز بسیار مناسب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اسپانسرشیپ والدین کانادا ، اسپانسرشیپ همسر کانادا

شرایط مهاجرت به اتاوا

همانطور که تا به اینجا بیان شد، برنامه های مهاجرت به اتاوا بسیار متنوع هستند. هر برنامه نیز نیازمندی ها و شرایط متفاوتی را برای متقاضیان در نظر گرفته است. بنابراین، برای اینکه بدانید دقیقاَ کدام برنامه مهاجرتی برای شما مناسب است، لازم است تا با تمامی شرایط ذکر شده برای هر برنامه آشنا شوید. با توجه به این موضوع که در بخش های قبلی همزمان با توضیح روش های مهاجرتی به اتاوا، برخی از شرایط نیز ذکر شده است، در ادامه قصد داریم تا برخی دیگر از شریط این برنامه ها را بیان کنیم.

 • شرایط مهاجرت به اتاوا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

با توجه به گستردگی این برنامه مهاجرتی و تنوع در نظر گرفته شده در برنامه های آن، شرایط انعطاف پذیری برای مهاجرت به اتاوا از این طریق در دسترس مهاجران قرار دارد. بنابراین، اگر می خواهید از شرایط کامل شرکت در هر یک از برنامه های اکسپرس اینتری کانادا اطلاعات کاملی بدست آورید، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • شرایط مهاجرت به اتاوا از طریق برنامه اکسپرس اینتری انتاریو

برنامه اولویت های سرمایه انسانی: با ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری معتبر و برخورداری از حداقل امتیازات مشخص شده، متقاضی می تواند برای این برنامه مهاجرت به اتاوا انتاریو در نظر گرفته شود. به علاوه، فرد متقاضی باید حداقل امتیازات مربوط به برنامه نامزد مهاجرت انتاریو را نیز برآورده نماید. بر اساس امتیاز دهی تحت سیستم CRS، این مقدار امتیاز بین 460 و 468 عنوان شده است.

همچنین، فرد متقاضی باید تحت یکی از مشاغل موجود در فهرست مشاغل ملی کانادا NOC که مورد نیاز استان انتاریو شهر اتاوا است نیز از تجربه کافی برخوردار باشد. برخی از مشاغل مورد نیاز این استان عبارت هستند از: مدیران سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتر (کد شغلی 0213)، مهندسان کامپیوتر (کد شغلی 2147) و توسعه دهندگان و طراحان وب (کد شغلی 2175). جهت مشاهده شرایط کامل برای مهاجرت به اتاوا تحت برنامه اولویت های سرمایه انسانی به این لینک مراجعه کنید.

 • شرایط مهاجرت به اتاوا از طریق نیروی کار ماهر فرانسوی زبان

در این صورت شما باید یک پروفایل اکسپرس اینتری معتبر داشته باشید. همچنین، نیروی کار ماهر فرانسوی زبان نیاز است تا علاوه بر نشان دادن مهارت در زبان فرانسوی، حداقل مهارت در سطح CLB6 را در زبان انگلیسی نیز نشان دهد. به علاوه، داوطلبان لازم است تا حداقل امتیاز در نظر گرفته شده از طرف برنامه نامزد مهاجرت انتاریو برای این برنامه مهاجرتی را بدست آورند. حداقل امتیاز اعلام شده تحت این برنامه مهاجرتی و در سیستم امتیاز بندی CRS، 453 اعلام شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • شرایط مهاجرت به اتاوا از طریق برنامه اسکیلد تریدز

از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی این است که فرد متقاضی در اتاوا انتاریو سکونت داشته باشد. همچنین، نیاز است تا متقاضی در فهرست مشاغل اعلام شده در این بخش از تجربه کافی در انتاریو برخوردار باشد. بدین منظور نیاز است تا متقاضی اقدام به ایجاد پروفیل اکسپرس اینتری نماید.

در این حالت فرد متقاضی مهاجرت به اتاوا تحت برنامه اسکیلد تریدز، نیاز است تا حداقل امتیاز اعلام شده تحت سیستم CRS را کسب نماید. این مقدار امتیاز برابر با 400 اعلام شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد شرایط برنامه اسکیلد تریدز از زیر مجموعه های برنامه اکسپرس اینتری انتاریو به این لینک مراجعه کنید.

 • شرایط مهاجرت به اتاوا از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره شد، داوطلب مهاجرت به اتاوا از طریق سرمایه گذاری نیاز است تا دو پارامتر مهم یعنی برخورداری از سرمایه و تجربه کافی و تعیین شده در برنامه نامزد مهاجرت انتاریو را اثبات نماید. بدین منظور حداقل 2 سال تجربه کار تمام وقت در مدت 60 ماه قبل از ارائه ی درخواست، برای کسب و کار مورد نظر لازم است.

همچنین، متقاضیان مهاجرت به اتاوا باید مدارکی مبنی بر برخورداری از سرمایه خالص حداقل معادل با 800 هزار دلار کانادا را به همراهسرمایه گذاری شخصی حداقل برابر با 600 هزار دلار ارائه دهند. به علاوه، از این افراد ممکن است درخواست شود تا حداقل 2 موقعیت شغلی را نیز در شهر اتاوا ایجاد نمایند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.  

 • شرایط مهاجرت به اتاوا از طریق اسپانسرشیپ

اولین شرط برای شرکت در این برنامه مهاجرتی این است که فردی از بستگان شما در کانادا دارای اقامت دائم و یا شهروندی اتاوا انتاریو باشد. به علاوه، این فرد باید بتواند به دولت کانادا اثبات نماید که از درآمد کافی برای حمایت شما و برطرف کردن نیازهای اساسی شما برای زندگی در اتاوا کانادا برخوردار است. البته شرایط ممکن است با توجه به نسبت خانوادگی برای مهاجرت به اتاوا کانادا متفاوت باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک برای مشاهده شرایط اسپانسرشیپ والدین، و این لینک برای مشاهده شرایط اسپانسرشیپ همسر و فرزندان مراجعه کنید.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

چرا مهاجرت به اتاوا مورد توجه مهاجران در سرتاسر جهان است؟

با توجه به اینکه 40 درصد از مهاجران وارد شده به کانادا به استان انتاریو وارد می شوند، رشد جمعیت شهری در اتاوا حتی در مقایسه با نرخ رشد جمعیت در انتاریو و کانادا نیز بیشتر است. هر ساله هزاران مهاجر از کشورهای مختلفی به کانادا و شهر اتاوا مهاجرت می کنند. این مهاجران در پاسخ به این پرسش که چرا اتاوا در کانادا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کرده اید، دلایل مختلفی را ذکر کرده اند. در ادامه تنها به برخی از این دلایل اشاره می کنیم:
● اتاوا شهری کوچک، خلوت، ایمن و دو زبانه است.
● مردم شهر اتاوا در مورد افرادی که به تازگی این شهر را برای زندگی خود انتخاب کرده اند، رفتاری دوستانه دارند. بسیاری از سازمان های ارائه دهنده خدمات مهاجرتی نیز در این شهر وجود داشته و به افراد تازه وارد در این شهر کمک می کنند تا بتوانند هر چه زودتر در اتاوا مستقر شوند و کار پیدا کنند.
● برخورداری از موسسات آموزشی بسیار معتبر
● دسترسی راحت و سریع به حمل و نقل عمومی  
● برخورداری از چشم اندازهای بسیار زیبا با داشتن رودخانه های چشم نواز
● اتاوا شهری پویا است که فرصت های تفریح و سرگرمی زیادی دارد
● فرصت های شغلی بسیار خوب در شهر اتاوا
● اتاوا شهری دوست دار محیط زیست و سبز است که فضای سبز و پارک های فراوانی دارد. به علاوه، این شهر دسترسی راحتی را به دوچرخه برای شهروندان قرار داده است و مسیرهای خوبی را برای این وسیله سبز تدارک دیده است. اگر دوست دارید در شهری تمییز زندگی کنید مهاجرت به اتاوا این فرصت را به شما خواهد داد.

هزینه زندگی در شهر اتاوا چقدر است؟

در صورت مهاجرت به اتاوا، یکی از اولین مسائلی که با آن مواجه خواهید شد، هزینه های خانواده در این شهر است. با توجه به اینکه در کدام منطقه از شهر زندگی می کنید، اجاره آپارتمان نیز می تواند متفاوت باشد. لازم به یادآوری است که این هزینه ها با توجه به عوامل مختلفی مانند تعداد نفرات خانواده، ترجیح شخص اجاره کننده به این موضوع که در کدام منطقه از شهر و در چه نوع خانه ای زندگی کند، متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، هزینه زندگی در شهر اتاوا برای ساکنان این شهر مناسب است.
با این وجود، خانه های ارزان نیز ممکن است نصیب شما شود. علت این موضوع نیز وجود دانشگاه ها و مراکز آموزش محلی است. در ادامه هزینه کنونی زندگی در شهر اتاوا در دسامبر سال 2020 میلادی برای برخی از موارد آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که قیمت ها تقریبی است و ممکن است با توجه به شرایط مختلف مانند نوع محصول، برند محصول و .. قیمت ها نیز متفاوت باشند.
غذا
● منو غذای ساده در منطقه تجاری شهر: 20 دلار کانادا
● 500 گرم جوجه بدون استخوان: 6 دلار کانادا
● 1 لیتر شیر پر چرب: 3.01 دلار کانادا
● 12 عدد تخم مرغ: 3.34 دلار کانادا
● 1 کیلوگرم گوجه فرنگی: 3.83 دلار کانادا
● 500 گرم پنیر: 12 دلار کانادا
● 1 کیلوگرم سیب: 3.28 دلار کانادا
● 1 کیلوگرم سیب زمینی: 2.03 دلار کانادا
● نان برای دو نفر: 2 دلار کانادا

خانه
● اجاره ماهانه برای خانه 85 متری با مبلمان در منطقه گران شهر: 2400 دلار کانادا
● اجاره ماهانه برای خانه 85 متری با مبلمان در منطقه معمولی شهر: 1820 دلار کانادا
● هزینه ماهانه برای گرمایش، برق و گاز برای دو نفر در یک آپارتمان 85 متری: 132 دلار کانادا
● اجاره ماهانه برای خانه 45 متری با مبلمان در منطقه گران شهر: 1772دلار کانادا
● اجاره ماهانه برای خانه 45 متری با مبلمان در منطقه معمولی شهر: 1226 دلار کانادا
● هزینه ماهانه برای گرمایش، برق و گاز برای 1 نفر در یک خانه 45 متری: 114 دلار کانادا
● اینترنت 8 مگابایت بر ثانیه یک ماهه: 50 دلار کانادا
● تلویزیون با صفحه نمایش فلت 40 اینچی: 453 دلار کانادا
● مایکروویو: 144 دلار کانادا

لباس
● شلوار جین: 77 دلار کانادا
● کفش ورزشی: 99 دلار کانادا
● کفش مردانه: 167 دلار کانادا

حمل و نقل
● خودرو فولکس واگن گولف جدید مدل 1.4 TSI 150 CV: قیمت 25471 دلار کانادا
● 1 لیتر گاز خودرو: 1.11 دلار کانادا
● بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه: 122 دلار کانادا
● هزینه تاکسی در هر 8 کیلومتر در یک روز کاری: 21 دلار کانادا

میانگین درآمد ماهانه در شهر اتاوا چقدر است؟

میانگین درآمد بدست آمده در ماه در شهر اتاوا، بعد از کسر مالیات 3161 دلار است. با توجه به میانگین هزینه های زندگی در شهر اتاوا که 2232 دلار در ماه است، این میزان درآمد، مناسب به نظر می رسد.

آیا زندگی در شهر اتاوا گران است؟

هزینه زندگی در اتاوا با توجه به شرایط متفاوت است. به طور کلی، میانگین کلی هزینه زندگی در شهر اتاوا در حدود 2232 دلار در ماه است. میانگین اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اتاوا تقریباَ 1359 دلار در ماه است و به طور میانگین 129 دلار در ماه هزینه های جانبی خانه است. سایر هزینه ها مانند حمل و نقل، ورزش و سرگرمی، رستوران و خرید از مغازه برای یک نفر در حدود 744 دلار در ماه خواهد بود.
با توجه به اینکه میانگین درآمد ماهانه در شهر اتاوا برابر با 3161 دلار است، اتاوا شهری گران برای زندگی محسوب نمی شود. باید توجه داشته باشید که اتاوا ارزان ترین مکان در کانادا برای زندگی کردن نیست، اما در مقایسه با تورنتو و ونکوور، ساکنان شهر اتاوا مقدار کمتری را برای هزینه های مربوط به خانه پرداخت می کنند. بنابراین، مهاجرت به اتاوا گزینه ای منطقی در مدیریت هزینه ها به نظر می رسد.

مردم شهر اتاوا به چه زبان هایی صحبت می کنند؟

زبان رایج مردم در شهر اتاوا زبان های انگلیسی و فراسوی است. تقریباَ نیمی از مردم شهر اتاوا به هر دو زبان صحبت می کنند! بنابراین، در زندگی روزانه در این شهر می توانید استفاده از این زبانها را مشاهده کنید. شهر اتاوا را باید یکی از شهرهای چند فرهنگی در کانادا دانست به شکلی که جمعیت مهاجران به این شهر رو به افزایش است. در حقیقت، شهر اتاوا به دلیل تنوع زبانی، فرهنگی و نژادی شهری جذاب برای زندگی محسوب می شود. بعد از تورنتو، دومین مقصد اصلی مهاجران به انتاریو، شهر اتاوا است.
اگر قصد مهاجرت به اتاوا را دارید بهتر است بدانید که زبان اصلی در محیط های کاری در این شهر به زبان انگلیسی است. اما دولت فدرال و مقامات شهر اتاوا همواره توصیه می کنند تا ساکنان این شهر بتوانند به یکی از دو زبان رسمی در کشور کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسوی و یا به هر دو زبان صحبت کنند. مثالی از تلاش مقامات شهر اتاوا در به ثمر نشاندن این موضوع، دانشگاه اتاوا (University of Ottawa) است که به عنوان یک دانشگاه دو زبانه، همواره در بین بهترین دانشگاه های جهان بوده است.
از آنجایی که مهاجران در شهر اتاوا از کشورهای مختلفی هستند، زبان های متفاوتی نیز در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. غیر از زبان انگلیسی و فرانسوی در این شهر، زبان های دیگری نیز رایج هستند، این زبان ها عبارت هستند از: عربی، چینی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی. بنابراین، وجود این زبان ها در شهر اتاوا بر فرهنگ و زندگی مردم این شهر نیز تأثیر گذاشته است. در صورت مهاجرت به اتاوا می توانید انواع رستوران ها و مغازه های مربوط به کشورها و فرهنگ های مختلف جهان را مشاهده کنید.

آب و هوا در شهر اتاوا چگونه است؟

اتاوا شهری چهار فصل است. تابستان های گرم و زمستان های خیلی سرد. زمان های سرد سال معمولاَ از ماه نوامبر به بعد اتفاق می افتد. عموماَ در ماه های دسامبر الی مارس میلادی روزهای برفی را در اتاوا شاهد هستیم. میانگین حداقل دما در ماه ژانویه در حدود 14.8- درجه سانتی گراد است. بنابراین، اولین نکته مهم در مهاجرت به اتاوا داشتن لباس های گرم است! در زمستان ورزش هایی مانند اسکی نیز طرفداران زیادی را به خود جذب می کند.
فصل بهار معمولاَ کوتاه بوده و از ماه آوریل الی ماه می میلادی طول می کشد. در فصل بهار و همزمان با طولانی شدن روزها، هوا نیز گرمتر شده و جشنواره گل لاله در شهر اتاوا برگزار می شود. فصل تابستان از ماه ژوئن الی سپتامبر است. همزمان با رطوبت بالا در طول روز، دمای هوا در شهر اتاوا به 30 درجه سانتی گراد و یا بیشتر خواهد رسید. در فصل تابستان کافه ها و فعالیت های خارج از خانه طرفداران زیادی پیدا می کند. مسیر های دوچرخه سواری در فصل تابستان پر از دوچرخه سواران، کودکانی که در حال بازی هستند و یا افرادی است که مشغول پیاده روی شده اند.
فصل پاییز که از ماه سپتامبر شروع شده و تا نوامبر ادامه دارد، صحنه های زیبایی را در طبیعت اتاوا خلق می کند. در فصل پاییز هوا خنک تر شده و آسمان های صافی را در شهر اتاوا شاهد خواهید بود. درست در این زمان از سال است که پاییز هزار رنگ خود را در شهر اتاوا به بازدیدکنندگان آن نشان می دهد. بنابراین، با مهاجرت به اتاوا زیبایی های هر چهار فصل را که آمیخته با زیبایی شهر است، تجربه خواهید کرد.

منظور از سیستم امتیاز بندی CRS چیست؟

سیستم انتخاب مهاجرتی در برنامه اکسپرس اینتری کانادا از یک قالب امتیاز دهی که Comprehensive Ranking System (CRS) نام دارد، به منظور امتیاز دهی به متقاضیان مهاجرت به این کشور استفاده می کند. بر اساس این سیستم، هر یک از داوطلبان امتیازی را دریافت کرده و با یکدیگر مقایسه خواهند شد. بنابراین، هر اندازه امتیاز بیشتری تحت این سیستم امتیاز دهی کسب شود، داوطلب مهاجرت به اتاوا کانادا نیز از شانس بیشتری برای مهاجرت برخوردار خواهد بود.
بدین منظور، داوطلبان باید ابتدا در یکی از برنامه های اعلام شده تحت برنامه اکسپرس اینتری، دارای شرایط شناخته شوند. سپس، داوطلبان مجاز به شرکت در هر یک از برنامه های اکسپرس اینتری یعنی کلاس نیروی کار ماهر فدرال، کلاس اسکیلد تریدز فدرال و کلاس تجربه کانادایی، از مجموع 1200 امتیاز در نظر گرفته شده تحت سیستم CRS، امتیازی را کسب خواهند کرد. برای مشاهده جزئیات بیشتر و برآورد امتیاز در سیستم CRS با توجه به شرایط خود، به این لینک مراجعه کنید.

پر درآمدترین مشاغل در شهر اتاوا کدام است؟

شهر اتاوا را باید یکی از محرک های اصلی در اقتصاد کانادا دانست. فرصت های شغلی در بخش های آموزشی، دولتی و صنایع فناور از جمله موقعیت هایی هستند که در صورت مهاجرت به اتاوا با آن رو به رو خواهید شد. برخی از شرکت های بزرگ چند ملیتی و مراکز مهم پژوهشی و آموزشی دنیا در این شهر واقع شده اند.
بنابر گزارشی که سایت lrostaffing ارائه کرده است، شغل هایی نظیر توسعه دهنده نرم افزار، مشاغل مرتبط با حوزه فروش، مدیر پروژه مهندسی، مهندس هوافضا، برق کار صنعتی و مدیران تولید نرم افزار از جمله پر درآمدترین مشاغل در شهر اتاوا هستند. بنابراین، مهاجرت به اتاوا علاوه بر ارائه فرصت های شغلی متنوع، درآمد بالایی را نیز برای مهاجران بسیاری از مشاغل به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید