مشکلات خرید بیزنس در کانادا

مشکلات خرید بیزنس در کانادا

خرید بیزنس در کشور کانادا یکی از روش های مهاجرتی بسیار معتبر برای افراد است اما این مسیر ممکن است شما را دچار چالش هایی کند.

اگر شما نیز قصد خرید بیزنس در کانادا را دارید، با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا برخی از مشکلات این مسیر را برای شما شرح دهیم. در نظر داشته باشید که کارشناسان مجرب ما می توانند مشکلات خرید بیزنس را برای شما به صفر برسانند.

مهمترین مشکلات خرید بیزنس در کانادا

هر روش مهاجرتی که برای کانادا یا هر کشور دیگری بخواهید از آن استفاده کنید، مزایا و معایبی دارد که برخی از این معایب  به سادگی با دانستن نکاتی کلیدی حل می شوند و برخی دیگر نیازمند به مشورت با یک فرد مجرب در این زمینه است.

در زیر به برخی از مشکلاتی که در خصوص خرید بیزنس در کانادا ممکن است با آن مواجه شوید، اشاره می کنیم:

یافتن یک شرکت مناسب در کانادا

با وجود تلاش هایی که افراد در خصوص پیدا کردن یک بیزنس کاملا متناسب با شرایط شان انجام می دهند، ممکن است فرد نتواند آن گونه که باید از خرید بیزنس خود راضی باشد و ممکن است بر اثر یک اشتباه نادرست، عمر، پول و سرمایه خود را از دست بدهد. گاهی یک بیزنس در ظاهر کاملا متناسب و ایده آل با اهداف شما به نظر می رسد اما در هنگام شروع کار فرد می بیند که این بیزنس فاصله زیادی با اهداف او دارد.

کارشناسان خبره ما در موسسه مهاجرتی تراست ضمن تحقیقات گسترده در خصوص یافتن یک بیزنس مناسب برای شما، کلیه جوانب را پیش از خرید بیزنس می سنجند تا مشکلی در این خصوص پیش نیاید.

هزینه های مشارکت در خصوص خرید بیزنس در کانادا

برخی از هزینه های مشارکت در خصوص خرید بیزنس در کانادا ممکن است برای فرد زیاد باشد اما اگر مشکل مالی ندارید، مشکلی هم در این خصوص وجود نخواهد داشت. با این حال بی گدار به آب نزنید و با مشاوران خبره ما مشورت کنید تا کسی در طول این مسیر سر شما کلاه نگذارد.

وفق دادن شرایط فعلی فرد با گذشته

خرید یک بیزنس در کانادا و راه اندازی کسب و کار ممکن است فرد را با چالش هایی مواجه کند که ذهن او دچار آشفتگی شود. فرد ممکن است نتواند در ابتدا آنگونه که برنامه ریزی کرده است از عهده کارها برآید و به زودی ناامید شود.

موسسه مهاجرتی تراست با نوشتن یک بیزنس پلن یا طرح تجاری عالی همراه شما خواهند بود تا کارهای خود را با برنامه ریزی درست و اصولی پیش ببرید و هیچ نگرانی در خصوص خرید بیزنس در کانادا نداشته باشید.

پرداخت مالیات بیشتر در برخی از کسب و کارها در کانادا

در کانادا برخی از کسب و کارها باید مالیات بیشتری پرداخت کنند که این مالیات بستگی به کسب و کار شما دارد. مالیات ها ممکن است برای برخی از افراد هزینه بر باشد و این مالیات سنگین باشد.

درباره مالیات در کانادا در تراست بیشتر بخوانید.

تناقض فرهنگ در کشور شما و کانادا

طبیعتا برای مهاجرت به کشوری که فرهنگ آن با جایی که شما زندگی می کردید و سپس راه اندازی یک کسب و کار می تواند گاهی شما را دچار مشکلاتی کند. ممکن است سرمایه و مهارت لازم برای خرید بیزنس در کانادا را داشته باشید اما نتوانید خود را با شرایط جدید وفق دهید.

اعضای تیم شما می تواند از افراد هموطن باشد یا نیروی کاری را استخدام کنید که بیشتر به فرهنگ کشور شما نزدیک باشد. موسسه مهاجرتی تراست تلاش خود را می کند تا چالش های مسیر پیش روی شما برای خرید بیزنس را کاهش دهد.

وابستگی شرکت شما به کارمندان قبلی

ممکن است شما در هنگام شروع کار خود هنوز نتوانسته باشید کارمندان باب میل خود را پیدا کنید و وابستگی زیادی به نیروهای کاری قبلی خود داشته باشید. اگر هر چه زودتر نتوانید خود را با شرایط جدید و کارمندان فعلی خود وفق دهید، مشتریان خود را از دست می دهید.

موسسه مهاجرتی تراست می تواند همراه شما باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را برای استخدام نیروی کار ماهر داشته باشید.

امکان کلاه برداری برای خرید بیزنس در کانادا

افراد سود جو ممکن است در خرید بیزنس سر افراد خارجی کلاه بگذارند به همین دلیل این کار باعث شده است تا بسیاری از افراد ریسک نکنند و از خرید بیزنس در کانادا پشیمان شوند. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست ضمن بررسی همه جوانب کار به شما کمک می کنند تا مورد سوء‌استفاده افراد سودجو قرار نگیرید.

سرمایه گذاری در کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

اشتباهات رایج در خصوص خرید بیزنس در کانادا

حال که با برخی از مشکلات خرید بیزنس در کانادا آشنا شدیم، بیاید نگاهی به ۵ اشتباهی که ممکن است در خرید بیزنس انجام دهید بیندازیم:

تحقیق نکردن درست برای خرید بیزنس در کانادا

پیش از اینکه یک بیزنس را در کانادا خریداری کنید باید همه جوانب سنجیده شود تا دچار ضرر نشوید. شما باید کاملا از صحت ادعاهای فردی که می خواهید بیزنس را از او خریداری کنید مطمئن شوید. مواردی از جمله قیمت بیزنس، شکایات احتمالی از صاحب بیزینس قبلی، مالیات هایی که فرد پرداخت نکرده است و… برخی از مواردی است که باید به آن توجه کنید.

به هر نکته ریزی در این باره توجه کنید شاید از نظر شما مهم نباشد اما همین امر ممکن است در آینده شما را دچار ضرر کند. مشاوران حقوقی موسسه مهاجرتی تراست به کلیه مواردی که باید برای خرید بیزنس به آن توجه کرد، آگاهی دارند به همین دلیل با خیال راحت خرید بیزنس خود را به ما بسپارید.

انتخاب اشتباه در خرید بیزنس در کانادا

هرگز در خرید بیزنس عجله نکنید حتی اگر زمان زیادی گذشته باشد و همچنان بیزنس مورد نظر خود را پیدا نکردید، به اولین پیشنهادی که حتی با اهداف شما بسیار فاصله دارد توجه نکنید. تنها داشتن سرمایه لازم برای خرید بیزنس کافی نیست شما حتما باید مهارت کافی را در خصوص بیزنس مورد نظر خود داشته باشید تا در این کار موفق شوید.

 گاهی برخی از پیشنهادات خرید بیزنس می تواند به شدت وسوسه انگیز باشد اما به یاد داشته باشید که یک تصمیم اشتباه می تواند عواقب جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

توجه نکردن به فرهنگ بیزنس خریداری شده در کانادا

اهداف شرکت درست همان چیزی است که همه کارمندان باید در راستای آن تلاش کنند اما گاهی به دلیل تناقض در فرهنگ های موجود در شرکت این امر ممکن است فرد را دچار اشتباه کند و کارمندان ناشایستی را انتخاب کند.

نداشتن اطلاعات کافی پس از خرید بیزنس در کانادا

خرید بیزنس حتی اگر با بررسی های دقیق صورت گیرد و همه عواملی که در بالا ذکر شد به درستی انتخاب شود، باز هم مشکلاتی هستند که پس از خرید بیزنس خود را نشان می دهند به همین دلیل نیاز به بررسی دقیق تر موضوع دارند.

هر چه سریع تر پس از مشخص شدن کارمندان ثابت خود یک گروه تشکل دهید و در خصوص اهداف موجود در شرکت، کارهایی که باید انجام دهید، استراتژي های مورد نیاز برای انجام در کسب و کار و … صحبت کنید. هر چه بیشتر بتوانید با برنامه ریزی جلو بروید، بیشتر موفق تر خواهید شد و کمتر دچار چالش می شوید.

بیش از حد حساب کردن روی کمک های مالی مانند وام از بانک

ممکن است برخی از افراد هنوز سرمایه لازم برای خرید بیزنس را نداشته باشند اما اقدامات اولیه و اصلی که برای خرید بیزنس نیاز است را انجام دهند. این کار یکی از اقداماتی است که به شدت می تواند معامله شما را دچار مشکل کند. اگر به هر دلیلی با وام شما موافقت نشود دچار ضرر می شوید.

نکاتی در خصوص خرید بیزنس در کانادا

 • بررسی موجودی شرکت

شما باید همیشه محصولات و موادی که به آن ها نیاز دارید را از قبل چک کنید. در حقیقت اگر نتوانید به موقع نیاز مشتریان خود را به دلیل نبودن محصولی خاص در شرکت تامین کنید، آن ها را برای همیشه از دست خواهید داد.

در پایان هر سال نیز باید وضعیت موجودی کالاها را نسبت به سال های گذشته و هزینه هایی که برای آن پرداخت کرده اید بررسی کنید و برآورد کنید که در سال آتی این هزینه ها چقدر افزایش قیمت خواهند داشت.

 • تهیه اسباب و وسایل لازم

بیزنسی که شما در کانادا خریداری می کنید ممکن است وسایل و تجهیزات شرکت را داشته باشد اما اگر نداشته باشد شما باید تهیه کنید. اگر شرکت خودش این وسایل را داشته حتما بررسی کنید که خریدار قبلی چقدر هزینه برای تهیه این وسایل تهیه کرده است.

 • تهیه کلیه اسناد قانونی برای خرید بیزنس در کانادا

کلیه قراردادهای قانونی در این خصوص از جمله قراردادهای فروش، قراردادهای فرعی، حق امتیاز و کلیه اسناد قانونی دیگر را تهیه کنید. هر گونه کم و کاستی در قراردادهای قانونی می تواند شما را دچار دردسر کند.

 • بررسی مالیات های پرداختی بیزنس

یکی از مسائلی که افراد در هنگام خرید بیزنس به آن توجه نمی کنند، مالیات های پرداختی شرکت است. شما باید حتما بررسی کنید که آیا صاحب قبلی شرکت مالیات های بیزنس را پرداخت کرده است یا خیر.

 • تحقیق در خصوص بدهی های بیزنس مورد نظر

شما باید لیستی از بدهی های شرکت را درآورید تا از پیادهای قانونی آن در امان باشید ممکن است بدهی های گذشته شرکت منجر به ورشکستی کامل شما شود و اتفاقا دلیل فروش آن بیزنس هم همین باشد! کلیه مسائل حقوقی و بدهی های بیزنس باید بررسی شود تا مشکلی در این باره به وجود نیاید.

انواع بیزینس در کانادا و میانگین سرمایه مورد نیاز

 • خرید یا راه اندازی خشک شویی: ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی کافه: ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی رستوران: ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی هتل: ۳۰۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی فروشگاه پوشاک: ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی کلینیک زیبایی: بیش از ۲۵۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی بیزینس حمل و نقل: بیش از ۱۵۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی مرغداری: ۵ تا ۲۵ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی شرکت بازاریابی و تبلیغات: ۷۵ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی داروخانه: ۶۰۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی پمپ بنزین و مراکز فروش سوخت: ۲.۵ تا ۶ میلیون دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی کارواش: ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار کانادا
 • خرید یا راه اندازی تعمیرگاه: بیش از ۵۰۰ هزار دلار کانادا
 • خرید امتیاز بیزینس های فرانچایزی: بیش از ۲۰۰ هزار دلار کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید انواع بیزینس در کانادا

خرید بیزنس در کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

پیش از هر چیزی، شرایط شما باید توسط کارشناسان ما بررسی شود به همین دلیل شما باید با مراجعه به وب سایت رسمی موسسه مهاجرتی تراست و پر کردن فرم ارزیابی به صورت آنلاین یا تماس با یکی از شماره های درج شده در سایت، یک نوبت مشاوره رزرو کنید.

تنظیم قرارداد

حال که شرایط شما بررسی شد، وقت آن رسیده است تا روند کار شکل قانونی به خود گیرد به همین دلیل قراردادی میان شما و کارشناسان ما بسته می شود تا فرایند خرید بیزنس برای شما شروع شود.

ارائه مدارک اولیه

پس از تنظیم قرارداد، شما باید مدارکی که کارشناس ما لیست آن را در اختیار شما قرار می دهد را در اسرع وقت تهیه کنید تا فرایند شروع خرید بیزنس برای شما آغاز شود. کلیه کارهای مهاجرتی و خرید بیزنس توسط تیم مجرب ما صورت می گیرد به همین دلیل نیازی نیست که خود را درگیر کنید.

معرفی بیزنس های معتبر متناسب با شرایط شما

بیزنس های معتبر و مهمی که شما می توانید با توجه به شرایط تان یکی را انتخاب کنید برای شما معرفی می شود و لیست آن در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید تصمیم بگیرید با توجه به بودجه و استانی که می خواهید در آن بیزنس راه اندازی کنید کدام یک برای شما مناسب تر است.

تصمیم نهایی برای خرید بیزنس در کانادا

اکنون که لیست کامل بیزنس های معتبر در اختیار شما قرار گرفته است، وقت آن رسیده است تا مورد خاص خود را انتخاب کنید تا تحقیقات خبرگان مالی و حسابداران ما در خصوص هزینه بیزنس مورد نظر شما در کانادا آغاز شود.

تیم مجرب ما تحقیقات کاملی در خصوص آن بیزنس خواهند داشت تا مطمئن شوند هیچ گونه کلاه برداری در این بیزنس وجود نداشته باشد یا اینکه شما با خرید این بیزنس ضرر نکنید.

خرید بیزنس مورد نظر

حال که همه جوانب سنجیده شد، اقدامات نهایی و اصلی خرید بیزنس انجام می شود. تیم موسسه مهاجرتی تراست همچنان در هنگام عقد قرارداد و انجام اقدامات قانونی کار همراه شما عزیزان خواهند بود.

نوشتن بیزنس پلن

راه اندازی هر کسب و کاری در کانادا نیاز به داشتن یک بیزنس پلن یا طرح تجاری مناسب است. در حقیقت بیزنس پلن یکی از اصلی ترین مدارکی است که شما حتما باید برای متقاعد کردن افسر ESDC و جلب اعتماد او ارائه دهید.

علاوه بر آن، داشتن یک طرح تجاری کارآمد باعث می شود تا کارهای شما نظم و قانون خاصی به خود بگیرد و همه اهداف کاری شما از پیش مشخص باشد.

درخواست مجوز کار LMIA

از دیگر اقدامات مهمی که کارشناسان خبره ما برای شما انجام می دهند درخواست ارزیابی تاثیر بازار (LMIA) است.

کارشناسان ما تمامی تلاش خود را می کنند تا LMIA مثبت برای شما دریافت کنند تا بتوانید مجوز کار بگیرید. همه چیز آماده است تا شما کار خود را به عنوان یک کار آفرین در کانادا آغاز کنید.

حمایت دائمی موسسه مهاجرتی تراست

مجوز کار شما در کانادا به صورت ۲ ساله ارائه می شود که البته این مجوز قابل تمدید است. شما در این ۲ سال فرصت دارید تا اهداف کاری خود را در خصوص بیزنس خریداری شده اثبات کنید.

موسسه مهاجرتی تراست در طول این مسیر و حتی پس از مهاجرت شما همراه شما خواهند بود تا بتوانید مشکلات مربوط به خرید بیزنس در کانادا را پشت سر بگذارید.

درخواست اقامت دائم

شما یک سال پس از دریافت LMIA مثبت می توانید اقدامات مربوط به اخذ اقامت دائم کانادا را انجام دهید. تیم مجرب ما همواره برای اخذ اقامت دائم همراه شما خواهند بود تا بتوانید مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم را تهیه کنید و فرم های مربوطه را پر کنید. سپس اقدامات مهاجرتی برای شما عزیزان از طریق سیستم اکسپرس انتری صورت می گیرد.

سخن پایانی

خرید بیزنس در کانادا همانند هر فرایند دیگری ممکن است شما را دچار چالش کند اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است هرگز نا امید نشوید چرا که در دنیای کسب و کار امروزی هیچ مشکلی غیر قابل حل نیست!

در کنار برخی از مشکلات کوچکی که ممکن است در هنگام خرید بیزنس در کانادا داشته باشید، مزایای بی شماری هم از این طریق نصیب شما خواهد شد. خرید بیزنس در کانادا می تواند مشتریان ثابتی برای شما داشته باشد، درآمد شما بالا خواهد بود و… .

مشکلات خرید بیزنس گرچه ممکن است گاهی اوقات پیچیده و دشوار به نظر برسد اما کارشناسان خبره ما در موسسه مهاجرتی تراست با داشتن سال ها تجربه در خصوص مهاجرت به کانادا و خرید بیزنس، همواره در کنار شما خواهند بود. با ما در تماس باشید.

کتابخانه مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در آنتاریو
سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا
سرمایه‌گذاری در استان آلبرتا
سرمایه‌گذاری در استان کبک
سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان
سرمایه گذاری در استان منیتوبا
سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد آیلند
سرمایه گذاری در نیوبرانزویک
سرمایه‌گذاری در آبوتسفورد
سرمایه‌گذاری در یوکان
سرمایه گذاری در میلتون
سرمایه‌گذاری در سوری
سرمایه گذاری در شارلوت تاون
سرمایه گذاری در پرنس جورج
سرمایه گذاری در میسیساگا
سرمایه گذاری در شهر نورث بی
سرمایه‌گذاری در شهر بری
سرمایه گذاری در پیتـربورو
سرمایه گذاری در نوناووت
سرمایه گذاری در نانایمو
سرمایه گذاری در برمپتون
سرمایه گذاری در همیلتون
سرمایه گذاری در رددیر
سرمایه گذاری در یلونایف
سرمایه گذاری در مناطق شمال غربی

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

اخذ ویزای کاری برای خرید بیزنس در کانادا چه مدت به طول می انجامد؟

هر وقت بیزنس مورد نظر خود را برای خرید در کانادا انتخاب کردید، تقریبا ۲ تا ۳ ماه زمان می برد تا بتوانید ویزای کاری بگیرید.

آیا می توان ویزای Owner Operator را تمدید کرد؟

بله این ویزا به صورت ۱ ساله ارائه می شود و می توان تا ۲ سال تمدید کرد.

آیا امکان اخذ اقامت دائم در کانادا از طریق خرید بیزنس در کانادا وجود دارد؟

بله. در صورتی که شرایط لازم برای برنامه مهاجرتی خاص را دارا باشید می توانید در کمتر از ۱ سال، ویزای موقت خود را به ویزای اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.

در بیزنس خود حتما باید فرد کانادایی هم استخدام کنم؟

بله. حداقل یکی از کارمندان شما باید یک فرد کانادایی باشد.

تحصیلات مورد نیاز برای خرید بیزنس در کانادا چیست؟

شما باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشید. در صورتی که دیپلم ندارید باید حداقل ۳ سال سابقه مدیریت در کسب و کار خودتان را در ۵ سال گذشته داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید