اسکیل ورکر ساسکاچوان

اسکیل ورکر ساسکاچوان

کارگران ماهر استان ساسکاچوان با مجوز کار موجود، یکی از جریان‌ های تجربه ساسکاچوان در برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP)، یکی از برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) است که توسط استان ساسکاچوان اداره می‌شود. این برنامه کاندیداهایی را هدف قرار می دهد که پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ساسکاچوان دارند و قبلاً شش ماه قبل از درخواست برای همان کارفرما کار کرده اند.

در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به اطلاعاتی در خصوص برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان بپردازیم.

الزامات برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان

 • پروفایل اکسپرس انتری: نیاز نیست.
 • فاکتور اصلی مهاجرت: سابقه کاری.
 • جاب آفر: مورد نیاز است.
 • مدرک زبان: برای مشاغل نام صفر، A‌ و B مورد نیاز نیست اما برای مشاغل ناک C حداقل CLB 4 نیاز است.
 • سطح تحصیلات: حداقل تحصیلاتی مد نظر نیست.
 • سابقه کاری: استخدام شده در مشاغل ناک صفر، A یا B .
 • سرمایه گذاری: نیاز نیست.

برای واجد شرایط بودن برای کارگر ماهر ساسکاچوان با مجوز کار موجود، متقاضی باید قبلاً در ساسکاچوان بوده باشد و برای یک کارفرما با مجوز کار معتبر کار کند. داوطلب باید حداقل 6 ماه قبل از درخواست برای کارفرما کار کرده باشد.

علاوه بر این، متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما برای یک موقعیت تمام وقت داشته باشد. این موقعیت باید در سطح مهارت های طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) 0، A، B یا در یک شغل تجاری مشخص باشد.

برای اینکه یک پیشنهاد استخدامی معتبر داشته باشید، باید با نامه پیشنهادی از طرف کارفرما و همچنین نامه تأیید شغل از SINP پشتیبانی شود.

برای دریافت نامه تایید کار، کارفرمای متقاضی باید با استفاده از پورتال آنلاین SINP به صورت آنلاین ثبت نام کند.

کارفرما باید موقعیت را برای ارزیابی توسط SINP ارسال کند. اگر SINP این موقعیت را تأیید کند، کارفرما یک نامه تأیید شغل رسمی دریافت می کند.

اگر پیشنهاد شغلی یک نامزد برای موقعیتی در سطح مهارت NOC 0، A یا B باشد، نیاز به مهارت زبان وجود ندارد. اگر پیشنهاد استخدام داوطلب برای موقعیتی در سطح C مهارت NOC باشد، داوطلب باید نمرات آزمون زبان معتبری داشته باشد که مهارتی معادل معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 4 یا بالاتر را نشان دهد.

داوطلبان باید حداقل شش (6) ماه تجربه کار تمام وقت در همان موقعیت و برای همان کارفرمای پیشنهاد شغلی معتبر خود داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

ارزیابی صلاحیت اسکیل ورکر ساسکاچوان

به جداول زیر در خصوص امتیازات اسکیل ورکر ساسکاچوان دقت کنید:

فاکتور اول: موفقیت در بازار کار

تحصیلات

مدرکامتیاز
مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا (معادل کانادایی)۲۳
مدرک لیسانس یا حداقل مدرک سه ساله در دانشگاه یا کالج۲۰
گواهی تجارت در استان ساسکاچوان۲۰
مدرک معادل کانادایی که به دو (اما کمتر از سه) سال در دانشگاه، کالج، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر موسسات پس از متوسطه نیاز دارد.۱۵
گواهی معادل کانادایی یا حداقل دو ترم (اما کمتر از یک برنامه دو ساله) در یک دانشگاه، کالج، مدرسه تجاری یا فنی، یا سایر مؤسسات پس از متوسطه.۱۲

تجربه کاری ماهر

تجربه کاری شما باید با شغلی که در درخواست خود قرار داده اید مرتبط باشد. یک سال سابقه کار معادل 12 ماه کامل است.

سابقه کار در 5 سال قبل از تاریخ ارسال درخواست:

تعداد سال هاامتیاز
۵۱۰
۴۸
۳۶
۲۴
۱۲

در 6-10 سال قبل از تاریخ ارسال درخواست:

تعداد سالامتیاز
۵۵
۴۴
۳۳
۲۲
۱۰

مهارت زبان

زبان اول (انگلیسی یا فرانسوی)

نمره زبانامتیاز
CLB 8‌ و بالاتر۲۰
CLB 7۱۸
CLB 6۱۶
CLB 5۱۴
CLB 4۱۲
مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی بدون داشتن مدرک زبان۰

 زبان دوم (انگلیسی یا فرانسوی)

نمره زبانامتیاز
CLB 8‌ و بالاتر۱۰
CLB 7۸
CLB 6۶
CLB 5۴
CLB 4۲
مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی بدون داشتن مدرک زبان۰

 سن

سنامتیاز
کمتر از ۱۸ سال۰
۱۸ تا ۲۱ سال۸
۲۲ تا ۳۴ سال۱۲
۳۵ تا ۴۵ سال۱۰
۴۶ تا ۵۰ سال۸
بیش از ۵۰ سال۰
 • حداکثر امتیاز برای فاکتور ۱ = ۸۰ امتیاز

فاکتور دوم: اتصال به بازار کار و انطباق پذیری ساسکاچوان

به جدول زیر در این باره توجه فرمایید:

نوع امتیازتوضیحاتنمره
خویشاوندان نزدیک در ساسکاچوانمتقاضی یا همسر همراه یکی از بستگان خانوادگی دارد که شهروند کانادا یا مقیم دائم ساسکاچوان است. این خویشاندی شامل: پدر و مادر، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، عمو، خواهرزاده، برادرزاده، پسر عموی اول و اعضای خانواده ناتنی یا شوهر با هم خانواده هستند. اعضای خانواده در ساسکاچوان باید شرایط مندرج در اسناد مورد نیاز را برای زیر مجموعه ISW خود داشته باشند.۲۰
سابقه کار قبلی در ساسکاچوانحداقل 12 ماه کار در پنج سال گذشته با مجوز کار معتبر.۵
تجربه دانشجویی گذشته در ساسکاچوانحداقل یک سال تحصیلی تمام وقت در یک موسسه آموزشی معتبر ساسکاچوان با مجوز تحصیلی معتبر.
درباره تحصیل در ساسکاچوان بخوانید.
۵
 • حداکثر امتیاز برای فاکتور ۱ = ۳۰
 • حداکثر امتیاز برای فاکتور ۱+ فاکتور ۲ = ۱۱۰

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

کارگر ماهر بین المللی : رویه ها و دستورالعمل ها برای اسکیل ورکر ساساچوان

دسته بندی های در دسترس

برای واجد شرایط بودن برای برنامه اسکیل ورکر کانادا، باید معیارهای SINP را داشته باشید و تمام مدارک مورد نیاز فهرست شده در زیر را ارائه دهید. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه درخواست، در صورت اعمال برای موردی که درخواست می کنید، غیر قابل استرداد است.

درخواست های هر مورد به ترتیبی که دریافت می شوند پردازش می شوند SINP این حق را برای خود محفوظ می دارد که برنامه ها را برای برآوردن اولویت های استراتژیک دولت ساسکاچوان اولویت بندی کند. برای بررسی زمان‌ های پردازش درخواست فعلی، لطفاً به زمان‌های پردازش برنامه مراجعه کنید.

قبل از درخواست برای برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP)، لطفاً معیارهای واجد شرایط بودن و مدارک مورد نیاز برای درخواست در یکی از زیرمجموعه‌های کارگر ماهر بین‌المللی (ISW) را بررسی کنید.

دسته کارگر ماهر بین المللی ISW برای کارگران ماهر ساکن خارج از کشور است که می خواهند در ساسکاچوان کار و زندگی کنند. سه زیرمجموعه وجود دارد که کارگران ماهر بین المللی ممکن است تحت SINP درخواست دهند.

کارگر ماهر بین المللی: پیشنهاد استخدام

این زیر مجموعه برای کارگران ماهر است که:

 • یک پیشنهاد شغلی برای یک شغل ماهر در ساسکاچوان داشته باشند.
 • کسانی که در خارج از کشور یا در کانادا زندگی می کنند.
 • حداقل شرایط لازم را داشته باشند.

کارگر ماهر بین المللی: شغل مورد تقاضا

این زیر مجموعه برای کارگران ماهر است که:

 • پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا مهارت بالایی دارند.
 • کسانی که در خارج از کشور یا در کانادا زندگی می کنند.
 • حداقل شرایط لازم را دارند.

کارگران ماهر بین المللی: اکسپرس انتری ساسکاچوان

این زیر مجموعه برای کارگران ماهر است که:

 • پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند.
 • کسانی که در خارج از کشور یا در کانادا زندگی می کنند.
 • در استخر اکسپرس اینتری کانادا هستند. و معیارهای لازم را دارند.

نکته! با بررسی معیارهای واجد شرایط بودن و مدارک مورد نیاز می توانید به عنوان یک کارگر ماهر بین المللی با پیشنهاد استخدامی از ساسکاچوان درخواست دهید.

قبل از درخواست

برای ساده ‌تر کردن فرآیند درخواست، لطفاً مطمئن شوید که مدارک مورد نیاز را دریافت کرده‌ اید و اطلاعات زیر را در دست دارید. درخواست های ارسال شده بدون مدارک مورد نیاز زیر بسته شده و به شما بازگردانده می شود. یک برنامه بسته را نمی توان دوباره باز کرد یا برای بررسی دوم در نظر گرفت. اگر درخواست شما بسته شده است، در صورت تمایل به درخواست مجدد، باید روند درخواست را دوباره شروع کنید.

 • اگر متقاضی یک زبان مادری از یک کشور انگلیسی یا فرانسوی زبان باشد که در آن شهروند یا مقیم دائم است، نیازی به ارائه نتایج آزمون زبان نیست. با این حال، آنها هیچ امتیازی در ارزیابی امتیاز برای زبان دریافت نخواهند کرد.
 • اگر شغل مورد نظر متقاضی یک شغل تعیین‌ شده است که تحت طبقه ‌بندی ملی شغلی (NOC) ‘C’ قرار می‌گیرد، باید نتایج آزمون زبان معتبر را حتی اگر انگلیسی یا فرانسوی زبان مادری آنها باشد، ارائه دهند.
 • اگر متقاضی زبان مادری از یک کشور انگلیسی یا فرانسوی زبان نباشد، باید نتایج آزمون زبان را ارائه دهد.
 • قبل از رفتن به مرحله بعدی، فرم های تکمیل شده و مدارک پشتیبان خود را بررسی و ارزیابی کنید تا مطمئن شوید همه چیز را به درستی انجام داده اید.
 • متقاضیان می توانند در هر زمان تنها یک برنامه فعال با SINP داشته باشند. اگر مشخص شد که بیش از یک درخواست در حال انجام دارید، 10 روز به شما فرصت داده می شود تا همه درخواست ها به جز یک مورد را پس بگیرید. اگر در مهلت تعیین شده پاسخی دریافت نشد، SINP  آخرین درخواست شما را پردازش می کند و سایر برنامه ها بسته خواهند شد. یک برنامه بسته را نمی توان دوباره باز کرد یا برای بررسی دوم در نظر گرفت.

درخواست در SINP درخواست آنلاین

توجه: اگر دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) به عنوان متقاضی علاقه مند به برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان (EOI)  دریافت کرده اید، باید با استفاده از همان حسابی که برای نمایه EOI خود ایجاد کرده اید وارد شوید. اگر با پیشنهاد شغلی درخواست می دهید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

 • بخش های مختلف درخواست آنلاین خود را تکمیل کنید. تمام فرم های تکمیل شده و اسناد مورد نیاز خود را در قالب PDF در برنامه آنلاین خود اسکن و آپلود کنید. نسخه اصلی را برای سوابق خود نگه دارید.
 • برنامه را ذخیره کنید، هزینه را بپردازید (فقط زیر شاخه های اکسپرس انتری و شغلی ساسکاچوان) و درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید.
 • پس از ارسال درخواست، نامه ای از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد که تأیید می کند درخواست شما را دریافت کرده ایم.

بعد از اینکه درخواست دادید

اولین مرحله در پردازش برنامه شما پیش نمایش نامیده می شود. در طول یک پیش نمایش، برنامه شما از نظر کامل بودن بررسی می شود. در صورتی که تمام مدارک فهرست شده در OASIS از جمله مدارکی برای حمایت از امتیازات ادعا شده در نمایه EOI شما ارائه شده باشد، درخواست شما کامل تلقی می شود. اگر درخواست شما کامل باشد، برای ارزیابی بیشتر بررسی می شود.

اگر درخواست شما ناقص باشد، درخواست شما بسته می‌شود و نامه ‌ای از طریق ایمیل دریافت می‌کنید که اسنادی را که در درخواست شما وجود ندارد را فهرست می‌کنید. زمانی که مدارک پشتیبان مفقود یا نامعتبر وجود داشته باشد (مانند اسناد خالی، نیمه تکمیل شده، غیرقابل شناسایی یا نامربوط) یا متقاضی مدارکی برای پشتیبانی از نقاط ادعا شده در نمایه EOI خود (مانند اسنادی برای اثبات اتصال به ساسکاچوان) ارائه نکند، درخواست ناقص تلقی می شود.

ارزیابی معیارها و توصیه

مرحله دوم در پردازش درخواست کامل شما ارزیابی نامیده می شود. در طول ارزیابی، درخواست کامل شما بررسی می‌شود تا مشخص شود آیا اطلاعات مورد نیاز را برای برآورده کردن معیارهای حوزه ای که تحت آن درخواست داده‌اید ارائه کرده‌اید یا خیر.

اگر برای پردازش درخواست شما به اطلاعات بیشتری نیاز باشد، نامه ای از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود و از شما خواسته می شود که اطلاعات یا اسناد را مستقیماً در سیستم OASIS ارسال کنید. شما 10 روز از تاریخ درخواست ایمیل برای ارسال اطلاعات یا اسناد در سیستم OASIS فرصت دارید. اگر سیستم اطلاعات یا اسناد را ظرف مدت 10 روز دریافت نکند، فقدان اطلاعات درخواست شده ممکن است به این معنی باشد که SINP نمی تواند تأیید کند که شما شرایط لازم را دارید که از طریق اسکیل ورکر ساسکاچوان اقدام کنید.

تصمیم گیری

مرحله نهایی در پردازش درخواست شما تصمیم نامیده می شود. بر اساس ارزیابی، تعیین خواهد شد که آیا شما واجد شرایط نامزدی تحت SINP هستید یا خیر.

پس گرفتن یک برنامه

 • شما می توانید درخواست خود را در هر زمانی پس بگیرید مگر اینکه بررسی برنامه در حال انجام باشد. برای پس گرفتن درخواست، درخواست شما باید به آدرس immigration@gov.sk.ca ارسال شود و دلیل(های) درخواست را ذکر کند.
 • اگر زمانی که درخواست شما برای پس گرفتن درخواست دریافت شود و بررسی برنامه در حال انجام باشد، SINP ممکن است درخواست شما را تا زمانی که بررسی درخواست شما به پایان برسد رد کند.

برنامه های مورد نیاز (پیشنهاد استخدام و مشاغل مورد تقاضا)

اگر درخواست شما تایید شده باشد، سایت برای شما نامه ای را شامل موارد زیر از طریق ایمیل ارسال می کند.

 • نامه تایید نامزدی SINP
 • نامه پشتیبانی مجوز کار SINP در صورت وجود
 • اطلاعات در مورد نحوه ادامه درخواست برای اقامت دائم (PR) با دولت کانادا.

 IRCC همچنین قبل از صدور ویزا برای شما و اعضای خانواده همراهتان، یک ارزیابی از درخواست شما از جمله بررسی سلامت، امنیت و سوابق کیفری انجام خواهد داد.

IRCC ممکن است در هر زمانی در طول فرآیند درخواست، اطلاعات اضافی را از شما درخواست کند.

برنامه های تائید شده (Express Entry)

بعد از تایید شدن شما برای اسکیل ورکر ساسکاچوان چه اتفاقی می افتد؟

 • SINP جزئیات برنامه شما را در سیستم اکسپرس اینتری وارد می کند.
 • IRCC از شما می‌خواهد تأیید کنید که نامزدی برنامه SINP را می‌پذیرید یا خیر. شما 30 روز فرصت دارید تا نامزدی SINP را در سیستم اکسپرس انتری بپذیرید.
 • پس از اینکه درخواست نامزدی SINP خود را پذیرفتید، IRCC از شما دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهید. شما 60 روز فرصت دارید تا این درخواست را ارسال کنید. حتماً دستورالعمل های IRCC در مورد نحوه ارسال درخواست خود را دنبال کنید. برای اطلاعات بیشتر به دعوت نامه ها – مهاجران ماهر (Express Entry) مراجعه کنید.
 • IRCC مراحل معاینات پزشکی را برای شما ارسال می کند. آنها همچنین ممکن است مدارک بیشتری را درخواست کنند. ممکن است مجبور شوید در یک مصاحبه شرکت کنید.
 • اگر همه شرایط را برآورده کنید، IRCC برای شما و اعضای خانواده همراهتان ویزای اقامت دائم صادر می کند.

برنامه های کاربردی غیر واجد شرایط

اگر درخواست شما تایید نشده باشد، نامه ای برای شما از طریق ایمیل ارسال می شود که به شما اطلاع می دهد که واجد شرایط نامزدی توسط SINP نیستید.

در صورت بروز هر یک از موارد زیر، درخواستی فاقد شرایط تلقی می شود:

 • شما معیارهای لازم واجد شرایط بودن برنامه را برآورده نمی کنید.
 • شما اسنادی را که کانادا درخواست کرده است در بازه زمانی تعیین شده توسط SINP ارسال نکرده اید.
 • شما اسنادی را با اطلاعات قابل تأیید ارسال نکرده اید.
 • شما ثابت نکرده اید که قصد شما برای زندگی و کار در ساسکاچوان واقعی است.

اگر درخواست شما واجد شرایط نبود و می خواهید دوباره درخواست دهید، لطفاً توجه داشته باشید که:

 • فقط پس از بررسی دلایل تصمیم نادرست می توانید مجدداً برای SINP درخواست دهید.
 • متقاضیانی که توسط IRCC یا SINP تعلیق شده اند، نمی توانند تا زمانی که تعلیق برداشته نشده است، مجدداً به SINP درخواست دهند.

نامزدی SINP را اصلاح یا تمدید کنید

گواهی نامزدی شش ماه اعتبار دارد. اصلاحیه گواهی نامزدی شامل تمدید زمانی یا تجدید نظر است. اگر می‌خواهید گواهی نامزدی خود را اصلاح کنید، باید از طریق OASIS یک درخواست برای بازبینی یا تمدید به SINP ارسال کنید. درخواست باید از طرف شما یا نماینده مجاز شما باشد.

درخواست تجدید نظر یا تمدید گواهی نامزدی خود:

 • ممکن است در اطلاعات ارائه شده به IRCC در گواهی نامزدی شما تجدید نظر شود. این ممکن است در صورت تغییر در استخدام یا گذرنامه، یا درخواستی از سوی IRCC یا SINP اتفاق بیفتد.
 • درخواست‌های تجدیدنظر یا تمدید باید شامل دلیل درخواست و شامل اسناد مورد نیاز برای پشتیبانی و تکمیل آن درخواست باشد.
 • درخواست تمدید باید ظرف 90 روز پس از انقضای نامزدی انجام شود. تاریخ انقضا برای نامزدی در نامه نامزدی درج شده است. شما باید توضیح دقیقی در مورد دلیل انقضا در درخواست خود ارائه دهید. تمدید گواهی نامزدی به مدت سه ماه معتبر خواهد بود.
 • حداکثر دو تمدید ممکن است به دلایلی اعطا شود که ارائه درخواست اقامت دائم را به تاخیر انداخته است. مثلاً اگر IRCC درخواست تمدید یا نیاز به درخواست مجدد، در صورت تأخیر در دریافت گواهی پلیس، تغییر وضعیت اشتغال، تحویل فنی داشته باشد. خطاهای SINP و غیره. فقط یکی از این تمدیدها ممکن است به نامزدهایی اعطا شود که در جمع آوری وجوه مورد نیاز برای پرداخت هزینه های پردازش IRCC مشکل دارند.
 • هیچ تضمینی وجود ندارد که درخواست تمدید یا تجدید نظر تایید شود.
 • SINP این حق را برای خود محفوظ می دارد که در برخی موارد دوره های تمدید کوتاه تری ارائه دهد.
 • اگر درخواست شما توسط SINP واجد شرایط تشخیص داده نمی ‌شود و فکر می ‌کنید که اشتباهی در طول پردازش درخواست یا در ارزیابی درخواست بر اساس معیارهای زمان درخواست رخ داده است، می ‌توانید درخواست بررسی مجدد کنید.
 • بررسی های دوم بر اساس اطلاعات موجود در برنامه اصلی است. در نتیجه، نمی‌توانید اسناد جدید را ارسال کنید، مگر اینکه یک خطای پردازشی یا رویه‌ای توسط SINP رخ داده باشد که منجر به عدم توجه به اطلاعات در ارزیابی اولیه شده باشد.
 • لطفاً توجه داشته باشید که در هر زمان می‌توانید فقط یک درخواست در حال انجام داشته باشید، به این معنی که اگر درخواست جدیدی را به SINP ارسال کرده باشید در حالی که بررسی دوم در حال انجام است، باید درخواست خود را برای بررسی دوم لغو کنید تا درخواست جدید را داشته باشید.
 • برای درخواست بازبینی دوم، باید فرم درخواست برای بازبینی دوم را از طریق ایمیل به immigration.programintegrity@gov.sk.ca ظرف 30 روز از تاریخی که SINP نامه نامناسب را صادر کرده است، ارسال کنید. فرم امضا شده شما باید دلیل شما برای بررسی دوم را به وضوح بیان کند.
 • اگر درخواست شما پس از 30 روز از روزی که SINP نامه غیرقابل صلاحیت شما را صادر کرده است، ارسال و دریافت شود، درخواست بررسی دوم بررسی نخواهد شد.
 • اگر نتوانید دلیل خود را برای بررسی توجیه کنید، ممکن است درخواست برای بررسی دوم رد شود. اگر درخواست شما پذیرفته شود، پرونده بررسی دوم ایجاد می شود و از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود که درخواست شما در مرحله بررسی دوم قرار گرفته است.
 • درخواست‌های تحت بررسی دوم مشمول مراحل بررسی دوم و زمان‌های رسیدگی خواهند بود که از زمان دریافت درخواست محاسبه می‌شوند. زمان‌های پردازش بررسی دوم بسته به حجم درخواست‌های دریافتی و سطح موجودی برنامه‌ های تحت بررسی متفاوت است. پس از تکمیل بررسی، تصمیم بررسی دوم از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.
 • اگر تصمیم غیرقابل قبول از طریق بررسی دوم لغو شود، ممکن است درخواست شما برای نامزدی تایید شود، یا ممکن است اطلاعات اضافی یا به روز شده ای از شما برای نتیجه گیری بررسی لازم باشد.
 • در صورتی که تصمیم غیرقابل قبول پس از بررسی دوم تایید شود، پرونده بسته می شود. درخواست تجدیدنظر یا بررسی دیگری در مورد این درخواست وجود ندارد.
 • نمایندگان مهاجرت می‌توانند درخواست‌های فعال را که شامل درخواست‌های در حال رسیدگی و درخواست‌هایی با نامزدی معتبر و درخواست‌هایی که قبل از پایان مهلت درخواست بررسی دوم رد شده‌اند را مدیریت کنند.

بررسی صحیح برنامه

اگر دلایلی وجود داشته باشد که یک متقاضی یا نماینده آنها اطلاعات نادرستی در مورد یک درخواست ارائه کرده باشند، واحد بررسی برنامه (PIU) تحقیقاتی را برای ارائه اطلاعات نادرست انجام خواهد داد.

دلایلی که منجر به این بررسی می شود ممکن است شامل موارد زیر باشد، اما به آنها محدود نمی شود:

 • اظهارات نادرست
 • سند(های) تقلبی
 • اطلاعات گمراه کننده
 • اطلاعات مهمی که مورد نیاز است اما فاش نشده است.
 • سوء استفاده و استفاده نامناسب از برنامه
 • نقض قوانین فدرال و استانی و سیاست های مربوط به مهاجرت.

تحقیقات برای ارائه نادرست می‌تواند در هر مرحله از فرآیند SINP انجام شود و ممکن است شامل بررسی تمام اطلاعاتی باشد که در درخواست‌های فعلی یا قبلی متقاضی ارائه شده است.

اگر متقاضی مشکوک به ارائه نادرست باشد، پردازش درخواست  در انتظار بررسی قرار می گیرد. برای متقاضی یا نماینده آن ها، در صورت لزوم، نامه ای از طریق ایمیل ارسال می شود که در آن دلایلی که کانادا باید باور کند که ارائه نادرست رخ داده است، بیان می شود.

پس از دریافت نامه، متقاضی فرصت دارد ظرف 10 روز مدارکی را ارائه کند تا ثابت کند که اظهارات نادرست انجام نداده است. پس از بررسی PIU اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی در پاسخ به نامه، تصمیم گیری خواهد شد. تصمیمات PIU ممکن است شامل عدم واجد شرایط بودن درخواست PIU با یا بدون تعلیق باشد.

اگر مشخص شود که اظهارات نادرست صورت گرفته است، ممکن است متقاضی برای دو تا پنج سال از استفاده از SINP معلق شود. اگر تشخیص داده شود که ارائه نادرست صورت نگرفته است، درخواست به پردازش بازگردانده می شود.

اگر کانادا دلایلی برای این باور داشته باشد که اظهارات نادرستی در ارتباط با آنها وجود داشته است، نمایندگان و کارفرمایان همچنین ممکن است تحت بازجویی قرار گیرند یا طبق قانون خدمات مهاجرت و استخدام کارگران خارجی مجازات شوند.

SINP برای درخواست‌هایی که PIU واجد شرایط نیستند، روند تجدید نظر ندارد. برنامه‌هایی که PIU واجد شرایط نیستند، برای بررسی دوم در نظر گرفته نمی‌شوند.

برداشت گواهی نامزدی

گواهی نامزدی ممکن است تحت شرایط زیر پس گرفته شود:

 • اگر اطلاعاتی از IRCC یا منابع دیگر دریافت شود مبنی بر اینکه تقلب یا ارائه نادرست در درخواست شما صورت گرفته است.
 • اگر شرایط پس از نامزدی شما تغییر کرد و دیگر شرایط نامزدی اسکیل ورکر ساسکاچوان خود را ندارید.
 • اگر شما یا نماینده شما، در صورت لزوم، داوطلبانه درخواست کرده اید که نامزدی خود را پس بگیرید یا از طریق یک برنامه مهاجرتی غیر از SINP برای روابط عمومی تایید شده اید.
 • اگر به SINP اطلاع داده شود که شما برای اقامت دائم (PR) از طریق یک برنامه مهاجرتی غیر از SINP تأیید شده اید.

کانادا هر مورد جداگانه را بررسی خواهد کرد تا مشخص شود که آیا باید یک بازبینی اصولی برنامه در رابطه با پس گرفتن گواهی نامزدی انجام شود یا خیر. اگر تحقیقی انجام شود، ممکن است اطلاعاتی از نامزد درخواست شود.

اگر پس از بررسی، کانادا دریابد که انصراف از نامزدی بر اساس شرایط بالا ضروری است، گواهی نامزدی را پس می‌گیرد. سپس طی نامه ای که از طریق ایمیل از SINP یا IRCC ارسال می شود به فرد اطلاع داده می شود. اگر معلوم شود که اظهارات نادرست صورت گرفته است، ممکن است متقاضی علاوه بر پس گرفتن گواهی نامزدی، از استفاده از SINP برای دو تا پنج سال تعلیق شود.

اگر پس از بررسی، مشخص شود که انصراف از نامزدی اسکیل ورکر ساسکاچوان تضمینی نیست، این نامزدی حفظ خواهد شد.

IRCC دارای اختیار نهایی برای رد درخواست یک نامزد از این برنامه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

در بالا به کلیه اطلاعات و شرایطی که در خصوص اسکیل ورکر ساسکاچوان وجود دارد پرداختیم. این اطلاعات به شما در خصوص اسکیل ورکر کانادا کمک خواهد کرد. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوالات بیشتری در این خصوص دارید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید.

اگر دانستن روش های دیگر مهاجرت به کانادا برای شما جذاب است میتوانید مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

ویزایی که برای فردی که نامزدی استان ساسکاچوان را به دست آورده است از چه نوعی است؟

از همان ابتدا فرد PR می گیرد یعنی ویزای اقامت دائم برای فرد صادر می شود.

اصلی ترین مزیت برنامه اسکیل ورکر استانی ساسکاچوان نسبت به اسکیل ورکر فدرال در چیست؟

اسکیل ورکر ساسکاچوان نیازی به جاب آفر ندارد.

نمره مهارت های زبانی در خصوص اسکیل ورکر ساسکاچوان چیست؟

اگر شغل مورد نظر شما در یکی از ناک های صفر، A یا B‌ باشد نیازی به ارائه مدرک زبان نیست اما برای مشاغلی با ناک C مورد نیاز است.

امتیاز قبولی در سیستم EOI‌ چیست؟

شما باید حداقل ۶۰ از ۱۰۰ را کسب کنید تا واجد شرایط ورود به این سیستم باشید.

دیدگاهتان را بنویسید