مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی دولت فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی دولت فدرال

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی دولت فدرال

اگر شما برای سرمایه گذاری در کانادا و یا کارآفرینی کانادا برنامه ریزی می کنید، برنامه ی سرمایه گذاری و کار آفرینی دولت فدرال از برنامه های مهاجرتی ای است که باید حتماً مطالعه کنید. اولین مزیت این برنامه این است که شما ملزم به اسکان و کار در یک ایالت کانادا نخواهید بود و این مزیت برای اشخاص و شرکت هایی که احتیاج به تحرک بیشتر در کانادا و کشور های دیگر دارند بسیار حائز اهمیت خواهد بود. البته باید به محدودیت های ظرفیت و جامعه ی هدف این طرح ها نیز توجه نمود. دولت فدرال نیز با اعطای این دسته از ویزا ها، جامعه ی هدفی را با توجه به نیاز های دولت فدرال در نظر دارد که باید خود را با شرایط آن به سنجید. همینطور در سال 2017 تنها 587 پرونده از این طریق پذیرش گرفته اند که در مقایسه ی حدود 50.000 پذیرش پرونده ی ویزا های کار آفرینی و سرمایه گذاری حدود 1 تا 2 درصد ظرفیت محسوب می شود. لذا با وجود مزایای این مسیر های مهاجرتی، تنها افراد معدودی واجد شرایط این ویزا ها می شوند.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

درباره مهاجرت به کانادا و ویزای استارتاپ کانادا بیشتر بخوانید.

  • توجه! برنامه ی سرمایه گذاری مالی دولت فدرال کانادا از سال 2014 به صورت دائمی بسته شده است. متقاضیانی که علاقه مند به سرمایه گذاری مالی صرف هستند می توانند برنامه ی سرمایه گذاری مالی استان ها به خصوص کبک را مد نظر قرار دهند.  

در حال حاضر دو برنامه ی مهاجرتی در این حوزه برای دولت فدرال فعال است که به شرح زیر اند.

  • برنامه تاسیس شرکت (Start up) دولت فدرال
ملاحظاتتوضیحات 
حداقل ارزش سرمایهلازم ندارد
حداقل سرمایه گذاریجذب سرمایه 200.000 دلاری از موسسات مالی و سرمایه گذاری دو لیست Business incubators و Venture capital funds و یا جذب سرمایه ی 75.000 دلاری از یکی از موسسات لیست Angel investor groups
لیست سرمایه گذاران: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/start-visa/designated-organizations.html
تجربه کاریلازم ندارد
پیش ثبت نام و صف انتظارندارد
نقش مدیریتینیاز دارد
بیزینس پلن یا طرح توجیح اقتصادینیاز ندارد
بازدید پیش از سرمایه گذاری و احداث شرکتلازم ندارد 
مصاحبهبنا به درخواست سازمان مهاجرت کانادا ممکن است با شما مصاحبه شود
سپرده گذاری اولیه برای شروع کارلازم ندارد
اقامت دائمبلافاصله اعطا می شود
سایر پیش نیاز هامتقاضی باید با شرکت های سرمایه گذاری ارتباط برقرار کرده و آنها را متقاعد به سرمایه گذاری بر طرح خود کند، سپس مستندات مربوط به آمادگی سرمایه گذاری را ارائه دهد.
متقاضی باید مستندات مالی مبنی بر تمکن مالی برای ورود به خاک کانادا را ارائه دهد. رقم این مبلغ بسته به تعداد اعضای خانواده ی متقاضی متغییر است.
کنترل سوابق شخصی و سوابق پزشکی
  • برنامه مهاجرتی افراد خود اشتغال دولت فدرال
ملاحظاتتوضیحات 
حداقل ارزش سرمایهلازم ندارد
حداقل سرمایه گذاریلازم ندارد
تجربه کاریحداقل 2 سال تجربه ی کاری در حوزه های ورزشی و هنری در 5 سال پیش از درخواست
پیش ثبت نام و صف انتظارندارد
نقش مدیریتینیاز دارد
بیزینس پلن یا طرح توجیح اقتصادینیاز ندارد
بازدید پیش از سرمایه گذاری و احداث شرکتلازم ندارد 
مصاحبهبنا به درخواست سازمان مهاجرت کانادا ممکن است با شما مصاحبه شود
سپرده گذاری اولیه برای شروع کارلازم ندارد
اقامت دائمبلافاصله اعطا می شود
سایر پیش نیاز هاارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
ارائه مدارک مربوط به فعالیت کاری خود برای اثبات فعالیت حرفه ای
متقاضی باید مستندات مالی مبنی بر تمکن مالی برای ورود به خاک کانادا را ارائه دهد.
رقم این مبلغ بسته به تعداد اعضای خانواده ی متقاضی متغییر است.
اسناد ارائه شده ی متقاضی خود اشتغالی مورد ممیزی کمیته ی داوری قرار می گیرد و باید حداقل نمره ی 35 از 100 را دریافت نماید.
کنترل سوابق شخصی و سوابق پزشکی

همچنین بخوانید: مهاجرت خوداشتغالی کانادا ، ویزای خود اشتغالی کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال

سوالات متداول

اولین قدم برای استفاده از خدمات مهاجرتی تراست چیست؟

اولین قدم برای استفاده از خدمات مهاجرتی تراست، پر کردن فرم ارزیابی اولیه مهاجرتی است. این فرم اطلاعات کلی شما را به مشاورین تراست برای بررسی حدود بهترین مسیر های مهاجرتی برای شما خواهد داد. پس از بررسی اطلاعات اولیه شما، برای طراحی بهترین مسیر مهاجرتی، با بیشترین مزایا و کمترین هزینه ها به جلسه مشاوره ی حضوری دعوت خواهید شد.

برای مهاجرت از طریق برنامه های مهاجرتی دولت فدرال، خدمات تراست چه مزایایی برای من ایجاد می کند؟

این مسیرهای مهاجرتی به طور کل به صورت محدود تری نسبت به سایر مسیر های مهاجرتی ظرفیت دارد و برای پاسخ به درخواست های متقاضیان، ممیز های بیشتری انجام می شود. در وهله ی اول، مشاورین تراست به دنبال امکان سنجی برای موفقیت این مسیر مهاجرتی برای شما خواهند بود و ریسک کار مهاجرت شما را به حداقل خواند رساند. در صورتی که احتمال قبولی شما با توجه به کیس های دیگر قابل قبول ارزیابی شد، مشاورین و وکلای تراست در راستای انجام هر چه بهتر روند مهاجرتی شما دست به کار خواهند شد. استفاده از خدمات مهاجرتی تراست ، روند کار را سریع تر و شانس پذیرش شما را افزایش خواهد داد. در این مسیر بخصوص، نیاز است که اداره مهاجرت کانادا متقاعد شود که شما به سود آوری خود برای کانادا هستید که وکلای خبره تراست، با ارائه ی بهترین مکاتبات، بالاترین شانس پذیرش را برای شما فراهم می آورند.

آیا می توان با دریافت ویزای استارت آپ یا خوداشتغالی فدرال به کبک سفر کرد؟

بله، شما سفر توریستی می توانید داشته باشید، اما در کبک نمی توانید طولانی مدت ساکن شوید و یا مجوز کار یا تاسیس شرکت دریافت کنید. اگر تمایل به تاسیس شرکت استارت آپ خود در کبک هستید، مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ یا سایر ویزا های دولت محلی کبک برای شما وجود دارد.

فرق مسیر مهاجرتی تاسیس شرکت و استارت آپ چیست؟

اگر شما سابقه ی مالکیت یک شرکت را دارید و می خواهید در برنامه انتقال درون شرکتی کانادا شرکت کنید، و یا سابقه ی مدیریت ارشد یک شرکت یا سازمان را دارید و می خواهید شرکتی در کانادا تاسیس کنید، ویزای کارآفرینی یا Entrepreneur برای شما طراحی شده است. برای ویزای های کارآفرینی یکی از شرایط اولیه همیشه داشتن مقدار مشخصی سرمایه ی اولیه برای تاسیس شرکت است. اما ویزا های استارت آپ برای افرادی طراحی شده که دارای دانش فنی و ایده های نوآورانه هستند و سرمایه آنها را شرکت های سرمایه گذری کانادایی تامین می کنند. این افراد لازم به ارائه ی سرمایه ی اولیه برای این ویزا نیستند اما باید یک شرکت سرمایه گذاری کانادایی را متقاعد به سرمایه گذاری بر روی شرکت خود کنند.

آیا مهاجرت از راه سرمایه گذاری مالی در کانادا امکان پذیر می باشد؟

در حال حاضر مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری دولت فدرال بسته است و تنها مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری مالی موجود را ایالت کبک ارائه می دهد. در این مسیر شما کافیست 1.2 میلیون دلار کانادا از حداقل سرمایه 2 میلیونی خود را در اقتصاد کبک برای مدتی سرمایه گذاری کنید.

برای احداث یک شرکت از چه مسیر مهاجرتی ای می توان اقدام کرد؟

برنامه های استانی برای شما گزینه ها فراوانی دارند. اما باید مقصد خود را خوب بشناسید و صنایع فعال در ایالت های کانادا را مطالعه نمایید. همین طور برنامه های استانی را نیز باید به دقت مطالعه نمایید و آخرین اخبار در مورد تقاضا و پذیرش ها را زیر ذره بین قرار دهید. به این موضوع توجه نمایید که مهاجرت نباید هدف شما باشد، بلکه مسیر شما برای رسیدن به موفقیت در کانادا است. بنابراین مهم ترین سوال برای شما بهترین بستر برای رشد شرکت شما در کاناداست.

دیدگاهتان را بنویسید