تحصیل در مدارس خارج از کشور

تحصیل در مدارس خارج از کشور

ادامه تحصیل در مدارس خارج از کشور ، یکی از رویاهاییست که همه افراد دارند، حتی اگر در سن مدرسه باشند. بسیاری از خانواده‌ ها ترجیح می دهند که فرزندان آن ها در مدارس خارجی درس بخوانند تا بعداً فرصت های تحصیلی بهتری داشته باشند. کیفیت آموزش مدارس خارج از کشور و همچنین سیستم آموزشی مدارس اروپا، امریکا و کانادا تفاوت های زیادی با مدارس ایران دارد.

تحصیل در مدارس خارج از کشور مناسب دانش آموزان و خانواده هاییست که دوست دارند در یک محیط چند فرهنگی، با کیفیت بالا تحصیل کنند. افراد زیر 18 سال می توانند در مدارس خارجی تحصیل کنند.

تحصیل در بهترین مدارس جهان

دانش آموزان ایرانی که برای آینده تحصیلی خود اهدافی ترسیم کرده اند و دوست دارند در آینده وارد پردرآمدترین مشاغل و یا بهترین دانشگاه های خارجی شوند، اغلب به مهاجرت دانش آموزی فکر می کنند. تحصیل در کانادا، انگلستان، امریکا، استرالیا، و بسیاری از کشورهای دیگر مانند فرانسه و مالزی، همیشه در بین دانش آموزان ایرانی پرطرفدار بوده است. در ادامه این مطلب ما شرایط ورود به بهترین مدارس دنیا را برای شما گردآوری کرده ایم.

در تراست بخوانید:‌ تحصیل در مدارس کانادا ، تحصیل فرزندان در کانادا

مزایای تحصیل در مدارس خارج از کشور

 • زندگی در محیطی با کیفیت بالا
 • تحصیل با بهترین نظام های آموزشی جهان
 • دسترسی به به روزترین مطالب و منابع درسی
 • بهره مندی از جدیدترین شیوه های تدریس
 • داشتن فرصت برای ورود به بهترین کالج ها و دانشگاه های جهان
 • داشتن فرصت های شغلی بهتر در آینده
 • تقویت زبان انگلیسی
 • آشنایی با فرهنگ های مختلف
 • ایجاد یک پایگاه دوم برای خانواده

شرایط سنی تحصیل در مدارس خارج از کشور

هنگامی که در مورد تحصیل در مدارس خارج از کشور یا دریافت ویزای دانش آموزی کشورهای خارجی حرف می زنیم، در واقع مقصود ما کودکان زیر 18 سال است. در صورتی که بیش از 18 سال داشته باشید دیگر نمی توانید در مدارس خارج از کشور ثبت نام کنید. لازم است که شرایط سنی ورود به مدارس مختلف را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: تحصیل زیر 18 سال در کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس خارجی

دانش آموزانی که به ادامه تحصیل در مدارس خارجی علاقمند هستند و یا دوست دارند کودکان خود را برای درس خواندن از همان سنین پایین به کشورهای پیشرفته جهان بفرستند، باید بدانند که تحصیل در اکثر کشورهای جهان برای دانش آموزان خارجی رایگان نیست.

ممکن است اگر اقامت دائم یا شهروندی یک کشور خارجی مانند کانادا را داشته باشید، تحصیل در مدارس کانادا برای فرزند شما رایگان باشد اما در صورتی که دانش آموز به عنوان دانش آموز بین المللی وارد یک کشور می شود ملزم است برای تحصیل شهریه بپردازد. این هزینه در هر مدرسه و هر کشور متفاوت است.

مختلف را در نظر بگیرید.

شرایط تحصیل در مدارس خارج

شرایط تحصیل در هرکدام از مدارس خارج از کشور متفاوت است. ممکن است این مدرسه ها به نمرات قبلی بالا و یا استعدادهای خاص وی احتیاج داشته باشند و یا دانش آموز بدون سخت گیری وارد مدرسه شود. ممکن است برخی مدرسه ها نیازمند مدرک زبان انگلیسی باشند و برخی مدارس بدون نیاز به مدرک زبان، دانش آموز را ثبت نام کنند. اما چیزی که میان مدارس خارج از کشور مختلف است، انواع این مدارس است که عبارت است از مدارس روزانه، شبانه، دولتی و خصوصی.

تحصیل در مدارس روزانه خارج از کشور

مدارس روزانه خارج از کشور، متداول ترین نوع مدارس هستند. اکثر مدرسه های معمولی را این نوع مدارس تشکیل می دهد که ممکن است عمومی یا خصوصی باشد. به طور کلی مدارس روزانه از مدارس شبانه ارزان تر هستند زیرا دانش آموزان نیازی به وعده های غذایی و خوابگاه ندارند. برای تحصیل در مدارس روزانه دانش آموز باید یک قیم داشته باشد که در کشور مقصد زندگی کند. قیم دانش آموز می تواند هرکسی که معرفی کند اعم از بستگان، دوستان و آشنایان شما در آن کشور باشد.

تحصیل در مدارس شبانه خارج از کشور

یکی دیگر از مدارس متداول خارجی، مدارس شبانه است. این مدارس مانند دانشگاه، کودکان را به صورت شبانه روزی نگه داری می کند و در سال تحصیلی، به محل زندگی آن ها تبدیل می شود. مدارس شبانه خارجی به همین دلیل ملزم هستند که امکانات رفاهی زیادی مانند غذا، سالن غذاخوری، سالن های ورزش، کتابخانه و خوابگاه تاسیس کنند و بنابراین از مدارس روزانه گران تر هستند. در این مدارس نیز دانش آموز باید یک قیم معرفی کند.

در صورتی که به دنبال اسکان فرزند خود در کانادا هستید لزومی ندارد که حتماً او را در مدارس شبانه کانادا ثبت نام کنید بلکه می توانید با ثبت نام آن ها در مدارس روزانه، به سیستم Home stay در قبال پرداخت مبلغ مناسبی می توانید نگهداری از فرزند خود را به خانواده های کانادایی داوطلب بسپارید.

تحصیل در مدارس دولتی خارج از کشور

مدرسه های دولتی خارج از کشور مخصوص دانش آموزان شهروند آن کشور است. بنابراین اگر والدین دانش آموز اقامت دائم یا شهروندی یک کشور را داشته باشند، فرزند آن ها می تواند وارد مدارس دولتی شود. مدرسه دولتی برای کودکان زیر 18 سال عموماً رایگان است یا هزینه بسیار پایینی دارد. زبان رسمی مدارس دولتی خارج از کشور، زبان رسمی آن کشور است و البته برخی مدرسه های دولتی هستند که در کشورهای دوزبانه یا غیر انگلیسی زبان، به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

تحصیل در مدارس خصوصی خارج از کشور

دانش آموزان شهروند که می خواهند از امکانات بیشتری هنگام تحصیل بهره مند شوند و یا دانش آموزان بین المللی باید وارد مدارس خصوصی خارج شوند. مدرسه های خصوصی به صورت خودگردان اداره می شوند یعنی اصولاً وزارت آموزش کشورها در قانون گذاری آن ها دخالت نمی کند. زبان بیشتر این مدارس انگلیسی است و دانش آموزان خارجی را نیز می پذیرد. البته باید در نظر داشت که شهریه مدارس خصوصی بیشتر از مدارس دولتی است.

نمی دانید از کجا شروع کنید؟

مشاورین ما برای راهنمایی شما آماده هستند. همین حالا تماس بگیرید!

تحصیل در مدارس انگلستان

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در انگلستان از 5 تا 18 سالگی الزامی است. دانش آموزان از پنج سالگی وارد دبستان می شوند و تحصیلات دبستان در این کشور تا 11 سالگی ادامه دارد. پس از آن، دانش آموزان از 11 تا 16 سالگی وارد دوره متوسطه اول می شوند و پس از پایان این مقطع، دیپلم دبیرستان می گیرند.

دوره دوساله کالج از 16 تا 18 سالگی الزامی است و راهیست برای انتخاب رشته آینده در دانشگاه. مدارس و کالج های انگلیستان به قدری باکیفیت هستند که بسیاری از دانش آموزان فارغ التحصیل از آن ها در بهترین دانشگاه های انگلستان پذیرفته می شوند.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس انگلستان

 • پاسپورت معتبر
 • ریزنمرات و کارنامه سال های قبل
 • مدرک زبان انگلیسی
 • معرفی قیم یا سرپرست
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید (کمتر از شش ماه)
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک مربوط به شرکت در مسابقات، جشنواره ها و المپیادها

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

مدرسهمقطعمتوسط شهریه
مدرسه اد کوتدبستان تا دبیرستان8.802 تا 31.560 پوند
مدرسه الینپیش دبستانی تا دبیرستان18.363 تا 20.850 پوند
مدرسه اپل فورددبستان تا دبیرستان30.741 پوند
مدرسه اوون هاوسدبستان9.900 تا 14.700 پوند
آکادمی بارنت هیلدبستان4.500 پوند
متوسطه دوم بدالسدبیرستان9.990 تا 37.200 پوند

تحصیل در مدارس امریکا

شرایط تحصیل در مدارس امریکا

اگر دوست دارید فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به ایالات متحده بفرستید، باید بدانید که کودکان می‌توانند از مقطع دبستان وارد مدارس این کشور شوند. هرچند امریکا برای پذیرش دانش آموزان نیز ویژگی‌ های فردی دانش آموز را مد نظر قرار می دهد و لازم است که کودک، توانایی های خاصی داشته باشد.

مدت تحصیل در مدارس امریکا 12 سال است و شما در دو مقطع دبستان و دبیرستان تحصیل می‌کنید. پس از پایان تحصیلات خود نیز مدرک دیپلم 12 ساله دریافت کرده و می توانید به انتخاب خود وارد کالج یا دانشگاه شوید.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس امریکا

 • کارنامه و ریزنمرات سال های قبل با نمرات عالی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک مربوط به قبولی در مسابقات ها، المپیادها و جشنواره ها

هزینه تحصیل در دانشگاه های امریکا

ایالتمتوسط
شهریه دبستان
متوسط
شهریه دبیرستان
آریزونا6.228 دلار17.097 دلار
ایلینویز6.345 دلار11.855 دلار
آلاسکا7.544 دلار6.118 دلار
اورگان7.909 دلار12.309 دلار
میسوری7.467 دلار12.205 دلار
نیومکزیکو6.959 دلار10.513 دلار
میسوری7.467 دلار10.513 دلار
ماین8.119 دلار31.196 دلار
فلوریدا7.778 دلار9.885 دلار
نیوهمپشایر8.651 دلار27.790 دلار
تگزاس8.018 دلار10.889 دلار
یوتا8.622 دلار13.987 دلار
کارولینای شمالی4.447 دلار10.286 دلار
پنسیلوانیا8.053 دلار15.751 دلار
هاوایی9.220 دلار15.262 دلار
نوادا9.660 دلار11.515 دلار
واشنگتن9.938 دلار13.011 دلار
جورجیا9.110 دلار11.861 دلار

تحصیل در مدارس استرالیا

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

کشور استرالیا یکی از کشورهاییست که به لحاظ رفاه و آرامش در سطح بالایی قرار دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد دوست دارند که اعضای جوان خانواده آن ها در این کشور تحصیل کند. تحصیل در مدارس استرالیا از مقطع دبستان ممکن است. شما می توانید در مقاطع دبیرستان، مدارس فنی حرفه ای و مدارس آموزش زبان انگلیسی استرالیا شرکت کرده و ویزای دانش آموزی (تحصیلی) بگیرید. برای اقامت دانشجویان خارجی امکان ورود به مدارس شبانه روزی، گرفتن خوابگاه یا حتی Home stay وجود دارد.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس استرالیا

 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه کارنامه و ریزنمرات سال های قبل
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • عکس جدید
 • تکمیل فرم های مربوط

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

نوع آموزش  حداقل متوسط  حداکثر متوسط  
مدرسه ابتدایی7.800 دلار15.910 دلار
مدرسه دبیرستان13.250 دلار30.000 دلار
مدارس آموزش زبان انگلیسی300 دلار در هفته
مدارس فنی و حرفه ای4000 دلار22.000 دلار
مدرک لیسانس20.000 دلار45.000 دلار
مدرک لیسانس پیشرفته و کارشناسی ارشد22.000 دلار50.000 دلار
مدرک دکتری18.000 دلار42.000 دلار

شرایط تحصیل در مدارس مالزی

برخی خانواده ها ترجیح می دهند که فرزندان آن ها در کشورهای نزدیک تحصیل کنند. کشورهایی که مسافرت به آن از ایران دشوار نباشد. دانش آموزان می توانند از سن 5 تا 18 سالگی برای ادامه تحصیل در مدارس مالزی اقدام کنند. مدرسه های مالزی از کیفیت آموزشی بالا و مدارک معتبری برخوردار هستند. اگر فرزندان شما در مدرسه های مالزی تحصیل کنند فرصت مناسبی برای ورود به دانشگاه های معتبر سراسر جهان خواهند داشت. مزیت این کشور این است که تحصیل بدون مدرک زبان در مالزی امکان یذیر است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس مالزی

 • کارنامه و ریزنمرات سال قبل (ترجمه)
 • گواهی آخرین وضعیت تحصیلی (ترجمه)
 • ترجمه تمامی صفحات گذرنامه
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • تکمیل فرم ها و دفترچه های مربوط به ثبت نام در مدارس مالزی

هزینه تحصیل در مدارس مالزی

نام مدرسه  حداقل شهریه  حداکثر شهریه  
دبیرستان نکسوس4000 رینگیت5000 رینگیت
دبیرستان ای آی اس ام4000 رینگیت5500 رینگیت
دبیرستان سانوی3000 رینگیت5000 رینگیت
دبیرستان ایرانی امام خمینی4500 رینگیت5000 رینگیت
دبیرستان ایرانی رایان کاشیها4000 رینگیت4800 رینگیت
دبیرستان بین المللی پی آی اس2000 رینگیت3500 رینگیت

شرایط تحصیل در مدارس فرانسه

تحصیل در فرانسه، رویای بسیاری از افراد است. اما بسیاری از افراد دوست دارند در مدرسه های فرانسه ادامه تحصیل بدهند. دلیل انتخاب این افراد فرهنگ فرانسه، زبان فرانسوی، سطح بالای مدارس، سطح بالای هنر و ورزش در مدارس این کشور، و هزینه های پایین تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی است.

دانش آموزان از 6 سالگی می توانند با شرط داشتن مدرک زبان فرانسه در مدرسه های این کشور ثبت نام کنند. اگر کودکان بتوانند مدرک سطح بالای زبان فرانسه بگیرند لازم نیست شهریه ای برای ورود به مدارس پرداخت کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس فرانسه

 • مدرک زبان فرانسه (DELF, DALF, TEF, TCF)
 • یک عکس گذرنامه ای
 • مدارک و ریزنمرات تحصیلی سال های گذشته به همراه ترجمه
 • اثبات ثبت نام در مدرسه
 • مدرک پرداخت شهریه
 • اجازه نامه والدین
 • فرم های مربوط به ثبت نام

هزینه تحصیل در مدارس فرانسه

مدرسه  زبان آموزش  شهریه  
مدرسه شبانه روزی دروشانگلیسی/ فرانسوی31.990 تا 34.590 یورو
مدرسه بین المللی سنت ویکتورانگلیسی/ فرانسوی9.900 تا 25.300 یورو
مدرسه بین المللی ارمیتژانگلیسی/ فرانسوی29.968 تا 30.000 یورو
مدرسه بین المللی سنت دنیزانگلیسی/ فرانسوی28.000 تا 28.500 یورو
دبیرستان بین المللی نتردامانگلیسی/ فرانسوی28.500 تا 30.000 یورو
مدرسه دوزبانه آی بی اسانگلیسی/ فرانسوی28.500 تا 29.500 یورو
مدرسه دولتی سنت مریفرانسوی6.550 تا 7000 یورو هر ترم
مدرسه سنت جوزففرانسوی7.090 یورو هر ترم
مدرسه سنت اگنسفرانسوی7.610 یورو هر ترم

شرایط تحصیل در مدارس سوئیس

احتمالاً می دانید که چندین تن از افراد متفکر و مشهور ایرانی مانند دکتر محمد مصدق، پروفسور حسابی، آلبرت انیشتین و غیره در دانشگاه های سوییس تحصیل کرده اند. تحصیل در سوییس فرصت درس خواندن در بهترین دانشگاه های جهان را به فرزندان شما می دهد. کودکان می توانند از سن 7 سالگی وارد مدارس سوییس شوند.

تحصیل در مدارس سوییس برای دانشجویان خارجی تنها در مدارس خصوصی امکان پذیر است که شهریه بالایی هم دارد. بعد از تحصیل در دبیرستان های سوییس می توانید در مدارس فنی و حرفه ای، هنرستان یا دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس سوئیس

 • رضایت نامه والدین
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک و ریزنمرات دوره های قبل به همراه ترجمه
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • دریافت پذیرش از یک مدرسه معتبر در سوییس

هزینه تحصیل در سوییس

مدرسهزبانحداقل
شهریه
حداکثر
شهریه
مدرسه انگلبرگآلمانی/ انگلیسی41000 فرانک سوئیس44.500 فرانک سوئیس
مدرسه بین المللی جان اف کندیانگلیسی38.100 فرانک سوئیس38.900 فرانک سوئیس
مدرسه وربیرانگلیسی26.790 فرانک سوئیس36.100 فرانک سوئیس
مدرسه بین المللی لورگانانگلیسی/فرانسوی21.000 فرانک سوئیس48.000 فرانک سوئیس
اکول دو منیتهانگلیسی55.500 فرانک سوئیس56.000 فرانک سوئیس

شرایط تحصیل در مدارس نروژ

تحصیل در نروژ از اول ابتدایی تا پایان راهنمایی برای افراد بومی رایگان و اجباری است. تحصیل در این کشور تا 19 سالگی طول می کشد و پس از پایان تحصیل در نروژ، دیپلم دبیرستان دریافت می کنید. شانس گرفتن پذیرش در دبیرستان های نروژ برای دانش آموزان خارجی بالاتر است. در صورتی که بخواهید در مدرسه های نروژ ادامه تحصیل دهید نیاز به یک قیم قانونی ساکن در این کشور دارید. در صورت تحصیل در مدارس شبانه روزی نروژ می توانید از بورسیه تحصیلی هم بهره مند شوید.

مدارک لازم برای ادامه تحصیل در نروژ

 • نامه پذیرش از یک مدرسه معتبر نروژی
 • گواهی بانکی تمکن مالی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل فرم های مربوط به پذیرش و ویزا
 • رضایت نامه والدین
 • دو قطعه عکس پاسپوری
 • ترجمه و اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات سال های گذشته
 • مدرک زبان انگلیسی یا نروژی

هزینه تحصیل در مدارس نروژ

مدرسه  زبانحداقل
شهریه  
حداکثر
شهریه  
مدرسه بین المللی السوندانگلیسی/ نروژی24.720 کرون نروژ26.900 کرون نروژ
مدرسه بین المللی آرندالانگلیسی/ نروژی21000 کرون نروژ25000 کرون نروژ
مدرسه بریتانیایی استاونجرانگلیسی150.000 کرون نروژ152.000 کرون نروژ
مدرسه بین المللی کودکانانگلیسی/ نروژی2.500 کرون نروژ2.700 کرون نروژ
مدرسه بین المللی کجوویکانگلیسی/ نروژی2.250 کرون نروژ3000 کرون نروژ

تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در کانادا هدف بسیاری از دانش آموزان ایرانی است. شما می توانید از مقطع دبیرستان وارد مدارس کانادایی شوید یا سایر مقاطع تحصیلی خود را با داشتن یک قیم در مدارس بین المللی کانادا بگذرانید. از نکات مثبت تحصیل در مدارس کانادا این است که نیازی به مدرک زبان ندارید و آموزش زبان شما در همان مدرسه انجام می شود.

تحصیل در کانادا ضمن فرصت آشنایی شما با دو زبان انگلیسی و فرانسوی و همچنین ایجاد موقعیت های فوق العاده برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا و کار، امکان اقامت پس از تحصیل در کانادا را برای دانش آموز و خانواده وی فراهم می کند.

سیستم آموزشی کانادا

ورود به مدرسه های کانادا در مقطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم، در اغلب ایالت ها تا 18 سالگی و در ایالت کبک تا 16 سالگی اجباری است. در این کشور مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس مذهبی فعالیت می کنند که مدارس دولتی برای فرزندان افرادی که اقامت کانادا را به صورت دائم دارند رایگان است. شهریه مدارس خصوصی کانادا نیز برای شهروندان، متفاوت از دانش آموزان بین المللی است.

قوانین مدارس کانادا

مدرسه در کانادا از ماه آگوست تا اواخر ژوئن هرسال برگزار می شود و دانش آموزان می بایست 5 روز در هفته به مدرسه بروند. کودکان می توانند وارد مدارس دولتی کانادا هم بشوند اما پیش از ورود به مدرسه از آن ها امتحان هایی گرفته می شود. امتحان ورودی مدارس کانادا مشخص می کند که دانش آموز باید در چه مقطعی درس بخواند. همچنین میزان نیاز دانش آموز به دوره های زبان انگلیسی یا فرانسوی با همین تست ورودی مشخص می شود.

انواع مدرسه در کانادا

در این مدارس عموماً دانش آموز 5 یا 6 ساعت در طول روز آموزش می بیند.

ممکن است مدرسه روزانه خصوصی یا دولتی باشد ولی به هرحال امکاناتی مانند خوابگاه، تغذیه و غیره در این نوع مدارس ارائه نمی شود.

کانادا کشوری است که در آن از همه افراد با هر نوع اعتقادی استقبال می شود. افراد در این کشور می توانند مدرسه های خصوصی مخصوص مذهب خود داشته باشند. در حال حاضر مدارس کاتولیک، مدارس اسلامی و مدارس بودایی در کانادا مشغول به کار هستند.

لیست مدارس شبانه روزی معتبر کانادا هر سال توسط انجمن مدارس شبانه روزی کانادا معرفی می شود که می توانید اسامی آن ها را در این لینک مشاهده کنید. مزیت ورود به مدارس شبانه روزی کانادا این است که دانش آموز مشکل اسکان نخواهد داشت و در همان مدرسه زندگی می کند. با توجه به خدمات بیشتر، شهریه این نوع مدارس بیشتر – حدود سالانه 30 تا 60 هزاردلار- است.

مدارس خصوصی از کیفیت آموزش بالاتر و همچنین امکانات بیشتر برخوردار هستند. به علاوه مدارس خصوصی از قوانین خود تبعیت می کنند و این یعنی می توانند کتاب های درسی، زبان های خارجی و قواعد مربوط به خود را داشته باشند. مدارس ایرانی کانادا به طور مثال جزء مدارس خصوصی این کشور هستند.

مزایای تحصیل در مدارس کانادا

 • دریافت ویزای همراه 5 ساله برای والدین دانش آموز
 • امکان اقامت پس از پایان تحصیلات مدرسه
 • امکان ورود به بهترین دانشگاه ها و کالج های کانادا
 • شانس بیشتر برای پیدا کردن مشاغل پر درآمد
 • امکان اسکان دانش آموز در مدارس شبانه روزی
 • امکان اسکان دانش آموز در خانه افراد کانادایی مانند سیستم Home stay
 • اعتبار بالای مدرک تحصیلی
 • عدم نیاز به مدرک زبان برای ادامه تحصیل
 • آشنایی با فرهنگ های مختلف از سراسر جهان
 • تحصیل در یک محیط دوزبانه

شرایط سنی تحصیل در مدارس کانادا

برای دریافت ویزا از طریق تحصیل در مدارس کانادا لازم است زیر 18 سال سن داشته باشید. اگر وارد مدارس کبک می شوید باید کمتر از 16 سال سن داشته باشید. در صورتی که بالای 18 سال دارید می توانید برای ورود به کالج و دانشگاه های کانادا اقدام کنید.

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مدارس کانادا نیازی به ارائه کردن مدرک آیلتس یا مدارک زبان فرانسه ندارید. داشتن مدرک زبان قطعاً برای دانش آموز نکته مثبتی محسوب می شود ولی الزامی نیست. برای تحصیل در مدارس کانادا بدون آیلتس یا سایر مدارک زبان باید به سایت اصلی هر مدرسه مراجعه کنید زیرا ممکن است قوانین هر مدرسه متفاوت باشد.

بهترین مدارس کانادا

مدرسه وبر کانادا

 • شهر: کلگری
 • مقطع: دبستان
 • شهریه: 18.000 تا 24.000 دلار
 • وب سایت:  https://www.webberacademy.ca/
 • امتیاز (از ده):  10 

این مدرسه مناسب دانش آموزانی است که دوست دارند در رشته خاصی تحصیل کنند و برای آینده خود برنامه ریزی دارند. این مدرسه به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانش آموزان را مشخصاً برای ورود به بهترین دانشگاه های کانادا آماده می سازد. مدرسه وبر کانادا در صورت نیاز به دانش آموز خوابگاه، سرویس مدرسه و یا غذا اختصاص می دهد.

مدرسه ای جی جیمز کانادا

 • شهر: اوک ویل
 • مقطع: دبستان و متوسطه اول
 • شهریه:  8000 تا 13.658 دلار
 • وب سایت: https://www.hdsb.ca/
 • امتیاز (از ده): 9.7

این مدرسه در اونتاریوی کانادا، از اعتبار بالایی برخوردار بوده و امکانات زیادی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. انگلیسی زبان اصلی آموزش در این مدرسه است ولی دوره های زبان های مختلف نیز در آن برگزار می شود. این مدرسه معلمان خود را با دقت خاصی انتخاب می کند و به همین دلیل دومین رتبه را در میان مدارس کانادا گرفته است. این مدرسه دولتی بوده و تنها از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت می کند.

وست آیلند کالج

کالج وست آیلند دانش آموزانی که با دریافت ویزای دانش آموزی وارد کانادا می شوند را نمی پذیرد. بلکه فرزندان افرادی که با ویزاهای دیگر وارد کانادا شده اند و یا فرزندان شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا می توانند در این مدرسه تحصیل کنند. زبان تدریس، انگلیسی است و با بالا رفتن مقطع، شهریه گران تر می شود. شهریه برای اغلب کلاس های دبستان 3.500 دلار و برای متوسطه اول حدود 13.000 دلار است.

 • مدرسه هوپ ول اونیو
  • مدرسه هوپ ول اونیو
  • شهر: اتاوا
  • مقطع: پیش دبستانی تا متوسطه اول
  • شهریه:  رایگان
  • وب سایت: https://hopewellaveps.ocdsb.ca/
  • امتیاز (از ده): 8.6

  اگر دارای اقامت دائم کانادا یا شهروند این کشور هستید یا می خواهید قبل از مهاجرت یک مدرسه خوب در کانادا برای فرزند خود پیدا کنید، مدرسه هوپ ول اونیو گزینه بسیار مناسبی است. این مدرسه با ارائه کلاس های فوق برنامه مانند کلاس های هنری، نویسندگی، رقص و زبان های خارجی باعث پیشرفت فرزند شما می شود.

 • مدرسه بین المللی کلمبیا
  • مدرسه بین المللی کلمبیا
  • شهر: همیلتون
  • مقطع: دبیرستان
  • شهریه: 2.500 تا 4000 دلار
  • وب سایت: https://www.cic-totalcare.com/
  • امتیاز (از ده): 8.5

  مدرسه بین المللی کلمبیا یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان خارجی است. هزینه تحصیل در این مدرسه پایین و کیفیت آن بالاست. این مدرسه با هدف پذیرش دانش آموزان در کالج ها و دانشگاه های سطح بالای کانادا فعالیت می کند و به همین بر روی استعدادهای دانش آموزان به تفکیک رشته کار می کند. محیط تحصیلی در این مدرسه مانند دانشگاه است و تمرین خوبی برای ورود به تحصیلات عالیه می باشد. بسیاری از دانش آموزان این مدرسه وارد دانشگاه های برتر کانادا شده اند.

  مدارس ایرانی در کانادا

  کشور کانادا مدارس مختلفی برای ملیت های مختلف در خود جای داده است. بسیاری از افراد ایرانی در کانادا با تاسیس مدرسه های فارسی زبان در این کشور، سعی کرده اند دانش آموزان ایرانی را با فرهنگ و زبان فارسی آموزش دهند.

  لیست برخی از مدارس ایرانی در کانادا

  نامشهر  مقطع  تلفن  مدارک مورد نیاز  
  مدرسه فارسی تورنتو  تورنتو  دبستان  +1 (416) 843-3387  دو قطعه عکس، کپی شناسنامه جدید، کارنامه سال قبل، فیش پرداخت شهریه، تکمیل فرم  
  مرکز آموزشی البرزیورک شمالیدبستان تا دبیرستان+1 416-221-1443  کارنامه سال های قبل، شناسنامه، عکس جدید، پاسپورت
  مدرسه فارسی سهراب سپهری  ریچموند هیل  دبستان تا دبیرستان  +1 647-285-8512  عکس سه در چهار، کپی شناسنامه دانش آموز و اولیاء، کارنامه سال های گذشته  
  دبیرستان آلفا کوالیتی  یورک شمالی  دبیرستان (کلاس نهم تا دوازدهم)  +1 416-661-4446  کپی شناسنامه، کارنامه سال قبل، گذرنامه، عکس  
  کودکان فردوس  یورک شمالی  دبستان (کلاس اول تا ششم)  +1 416-828-7448  کپی شناسنامه، کارنامه سال قبل، گذرنامه، عکس  
  مدرسه اسلامی طیبهتورنتودبیرستان+1 4162977336کپی شناسنامه، کارنامه سال قبل، گذرنامه، عکس
  مدرسه فارسی سینایورک شمالیابتدایی تا دبیرستان+14165909479عکس سه در چهار، کپی شناسنامه دانش آموز و اولیاء، کارنامه سال های گذشته

  ارزان ترین مدارس کانادا

  مدرسهشهرمقطعنوع آموزششهریه
  دبیرستان تورنتوتورنتودبیرستانروزانه و غیر حضوری1000 تا 19.000 دلار
  آکادمی فولفوردبروک ویلدبستان تا دبیرستانروزانه، شبانه روزی، غیر حضوری489 تا 30.000 دلار
  مدرسه بین المللی کلمبیاهمیلتوندبیرستانروزانه، شبانه روزی2.000 تا 4.000 دلار
  مدرسه ان او آی سیمارکامدبیرستانروزانه، شبانه روزی5.000 تا 18.000 دلار
  مدرسه بین المللی هیونبرنت فوردمتوسطه اول و دوممجازی، شبانه روزی، روزانه7.700 تا 26.500 دلار
  مدرسه ابتدایی دورهاماشاوامهدکودک تا دبستانروزانه، شبانه روزی، هوم استی9.750 تا 11.500 دلار

  گرفتن پذیرش از مدارس کانادا

  برای دریافت پذیرش از مدارس کانادا باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. پیدا کردن مدرسه مناسب

   انتخاب مدرسه در کانادا ممکن است کار مشکلی به نظر برسد. اما بهتر است ابتدا به این فکر کنید که به چه مدرسه ای نیاز دارید؟ مدرسه های شبانه روزی کانادا مناسب فرزند شماست یا مدارس روزانه؟ بعد از تصمیم گیری در مورد ویژگی هایی که به دنبالش هستید، در شهر محل انتخاب خود به دنبال مدرسه بگردید.

  2. دریافت اطلاعات از مدرسه

   مدارس کانادا در اکثر موارد ترجیح می دهند که قبل از هرگونه درخواست پذیرش با اولیای دانش آموزان در ارتباط باشند. شما از روی سایت هر مدرسه می توانید اطلاعات لازم در مورد مدرسه، امکانات، معلمان و غیره را پیدا کنید و سپس با مدرسه تماس بگیرید.

  3. پیدا کردن قیم

   برای این که فرزند شما بتواند در بهترین مدرسه های کانادا تحصیل کند می بایست یک قیم به مدرسه معرفی کند.اگر آشنایی در کانادا دارید می توانید او را معرفی کنید. در صورت نداشتن قیم می توانید خودتان ویزای همراه دانش آموز تهیه کرده و با فرزند خود به کانادا مهاجرت کنید.

  4. گرفتن وکیل مهاجرتی

   آموزش با کیفیت بالا حق همه دانش آموزان است که بسیاری از آن ها به کانادا مهاجرت می کنند. تحصیل در مدارس کانادا طرفدارهای بسیاری دارد. برای این که بتوانید با خیال راحت فرزند خود را راهی مدارس این کشور کنید یا موفق شوید از یک مدرسه مناسب پذیرش بگیرید به یک وکیل مهاجرتی نیاز خواهید داشت. موسسه مهاجرتی تراست با بیش از 6000 پرونده موفق و به عنوان نماینده چندین مرکز آموزشی، کالج و دانشگاه در کانادا آماده ارائه خدمات تحصیل در مدارس کانادا به شماست.

  5. آماده سازی مدارک

   مدارک لازم برای ثبت نام در مدرسه های کانادا اغلب مدارکی مانند گذرنامه، کارنامه سال های قبل، دادن آزمون ورودی یا مصاحبه تصویری، مدارک قیم، مدارک والدین، رضایت نامه والدین و عکس جدید است. همه این مدارک باید با توجه به زبان آموزش مدرسه مورد نظر به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه رسمی شود و استعلام های لازم را دریافت کند.

  6. دریافت و تکمیل فرم پذیرش

   بیشتر مدرسه های کانادا بر روی وب سایت خود فرمی تحت عنوان فرم پذیرش قرار داده اند. شما می بایست این فرم را تکمیل کرده و برای مدرسه ارسال کنید. مدرسه پس از دریافت فرم و بررسی شرایط شما، برای قبول فرزند شما یا رد وی، با شما تماس خواهد گرفت.

  مدارک لازم برای تحصیل در مدارس کانادا

  • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
  • اصل کارنامه و ریزنمرات سال های قبل با ترجمه رسمی
  • دادن امتحان ورودی مدارس
  • پر کردن فرم های مورد نیاز ثبت نام مدرسه و ویزا
  • عکس جدید پاسپورتی
  • معرفی قیم یا سرپرست قانونی ساکن در کانادا
  • رضایت نامه والدین

  وضعیت اسکان دانش آموزان خارجی در مدارس کانادا

  دانش آموزان خارجی که در یک مدرسه کانادایی تحصیل می کنند می توانند در سیستم های Home stay و مانند آن، پانسیون های دانش آموزی، خوابگاه های خودگردان شبانه روزی برای دانش آموزان و مدارس شبانه روزی زندگی کنند. مسئله اسکان دانش آموز با توجه به تعدد خوابگاه ها و مدارس شبانه روزی در کانادا مسئله مهمی نیست. هزینه Home stay با روزی سه وعده غذا حدوداً ماهانه 900 دلار است.

  آموزش زبان در مدارس کانادا

  افرادی که در مدارس کانادا اقدام به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی کنند، در پایان دوره تحصیلی خود از مدرسه مدرکی معتبر دریافت می کنند. در این صورت دیگر برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا و چندین کشور انگلیسی زبان دیگر نیازی به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نخواهید داشت.

  دریافت ویزای همراه دانش آموز در کانادا

  والدین دانش آموزان محصل در کانادا می توانند برای ویزای همراه دانش آموز درخواست دهند. آن ها می توانند برای این که در کنار فرزندان خود باشند ویزای 5 ساله همراه بگیرند. این ویزا در صورت به طول انجامیدن تحصیلات فرزند شما و یا فرزندهای بعدی، قابل تمدید است.

  بیشتر بخوانید: ویزای همراه کانادا

  اقامت پس از تحصیل در مدارس کانادا

  به طور کلی پس از پایان تحصیلات مدرسه و دریافت دیپلم کانادایی برای شما امکان اقامت دائم وجود ندارد. بلکه به طور غیر مستقیم تحصیل در مدرسه کانادایی پروسه دریافت اقامت دائم این کشور را برای شما آسان می کند. با تحصیل در مدارس کانادا می توانید وارد کالج ها و دانشگاه های معتبر این کشور شوید و پس از تحصیل از راه های مختلفی اقامت دائم کانادا بگیرید. برای بررسی فرصت های خود پس از تحصیل در مدارس کانادا با موسسه تراست در تماس باشید.

  ادامه تحصیل پس از پایان مدرسه در کانادا

  پس از دریافت دیپلم دبیرستان در کانادا، دانش آموز می تواند بین ادامه تحصیل در دانشگاه و کالج انتخاب کند. کالج ها که تحصیل در آن ها یک تا دوسال طول می کشد برای افرادی ساخته شده که مایل هستند بلافاصله پس از پایان تحصیل خود وارد بازار کار شوند. اگر هم بخواهید در محیط علمی بمانید و تحصیلات آکادمیک خود را ادامه دهید بهتر است وارد دانشگاه شوید.

  وکیل مهاجرتی برای تحصیل در مدارس کانادا

  موسسه مهاجرتی تراست با سال ها تجربه و همکاری بهترین وکلای ایرانی-کانادایی به دانش آموزان و دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در کانادا، خدمات مشاوره و وکالت ارائه می دهد. وکیل ارشد تراست، شروین مدنی استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی کالج اشتون کانادا بوده و بیش از ده سال در سمت آفیسر اداره مهاجرت فعالیت کرده است. برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا با ما در تماس باشید.

  پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

  درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
  دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

  سوالات متداول

 • آیا امکان تحصیل در مدارس خارج از کشور وجود دارد؟
 • بله؛ در صورتی که زیر 18 سال سن داشته باشید می توانید در مدرسه های خارجی تحصیل کنید.

 • آیا می توان برای تحصیل در مدارس خارج از کشور ویزا دریافت کرد؟
 • بله. ویزای دانش آموزی نیز زیرشاخه ویزای تحصیلی است و به دانش آموزانی تعلق می گیرد که تصمیم دارند وارد مدارس خارجی شوند.

 • آیا با ویزای دانش آموزی والدین می توانند ویزای همراه بگیرند؟
 • در بسیاری از کشورها والدین می توانند به همراه فرزندان دانش آموز خود و با ویزای همراه، مهاجرت کنند. امکان دریافت ویزای همراه دانش آموز در کشورهایی مثل کانادا وجود دارد.

 • بهترین کشور برای مهاجرت دانش آموزان کجاست؟
 • کشور کانادا یکی از بهترین مقصدهای مهاجرت برای دانش آموزان است. پس از پایان تحصیلات مدرسه در کانادا می توانید وارد بهترین دانشگاه ها و کالج های این کشور شوید. به علاوه راه شما برای دریافت شغل و اقامت دائم کانادا از طریق کار یا تحصیل هموار می شود.

 • تحصیل در مدارس خارج از کشور بدون مدرک زبان در کجا ممکن است؟
 • چندین کشور جهان بدون مدرک زبان دانش آموز می پذیرند. اما یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مدارس بین المللی بدون مدرک زبان انگلیسی؛ کشور کاناداست. شما برای تحصیل در مدارس کانادا نیازی به مدرک زبان ندارید.

 • آیا دانش آموزان خارجی می توانند در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنند؟
 • بله. دانش آموزان بین المللی قادر به تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی کانادا هستند. هرچند شهریه مدارس دولتی برای دانش آموزان بومی و دارای اقامت دائم رایگان است اما شهریه ای به دانش آموزان خارجی تعلق می گیرد.

  دیدگاهتان را بنویسید