تحصیل زیر 18 سال در کانادا

تحصیل زیر 18 سال در کانادا

آیا قصد رفتن به کانادا را به همراه فرزندان نوجوانتان دارید یا به فکر تحصیل فرزندان در کانادا هستید؟ تحصیل زیر 18 سال در کانادا فرصتی عالی برای رشد و پیشرفت فرزندتان در محیطی امن است. امروزه دغدغه افراد زیادی تحصیل فرزندانشان در بهترین جای دنیا با بهترین امکانات و سیستم آموزشی است.

سن قانونی در هر کشوری فرق دارد. برای مثال برای کانادا در ایالت‌های آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن قانونی 18 سال و در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، قلمروهای شمال غرب، نوا اسکوشیا، نوناووت و یوکان، سن قانونی 19 سال است.

در این متن سعی کرده‌ایم به طور جامع شرایط تحصیل رایگان در کانادا، هزینه تحصیل زیر 18 سال در کانادا و سیستم آموزشی این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتها همراه تراست باشید.

تحصیل زیر 18 سال در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا از سن 5 سالگی شروع می‌شود و تا سن 18 سالگی ادامه دارد. اگر فرزندی دارید که می‌خواهید او را برای تحصیل به کانادا بفرستید، می‌توانید از سن 10 سالگی اقدام کنید. به این دلیل که در این سن بهتر به کودکان ویزا می‌دهند. برای این که بتوانید دانش‌آموزان را در یکی از مدارس کانادا ثبت‌نام کنید، باید یک قیم نیز همراه داشته باشد. یکی از شرایط قیم داشتن، اقامت دائم او در کانادا است که باید در شهر محل تحصیل کودک زندگی کند یا همراهی والدین با دریافت ویزای گاردین که در ادامه مقاله به آن اشاره می‌شود.  

همچنین باید اشاره کنیم تحصیل رایگان در کانادا یکی از اولویت‌های دولت کانادا است و به سیستم آموزشی خود بسیار اهمیت می‌دهد. در بیشتر بخش‌ها کودکان برای 1 تا 2 سال در سن 4 تا 5 سالگی به مهد کودک و به شکل اجباری در سن 6 سالگی به پایه اول می‌روند.

تحصیل تا پایه 11 یا 12 بر اساس نوع ایالت ادامه دارد. پس از آن فرد تصمیم به ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه می‌گیرد. دبیرستان نیز مانند دوره متوسطه در بسیاری ایالت‌های کانادا به جز کبک که از کلاس هفتم شروع و تا یازدهم خاتمه می‌یابد.

از طرف دیگر افراد 16 تا 18 ساله برای تحصیل، کالج یا مدرسه را می‌توانند انتخاب کنند. بعضی از کالج‌ها در کانادا به دانش‌آموزان 16 تا 18 ساله اجازه می‌دهند تا به جای دبیرستان در کالج ادامه تحصیل دهند و همزمان کار کنند، اما اگر محصل تا 18 سالگی در مدرسه باشد، فقط در تابستان و کریسمس می‌تواند کار کند.

اگر دانش‌آموزی بخواهد در کالج ادامه تحصیل دهد، از سه سال مانده به پایان دبیرستان با داشتن سن بالاتر از 16 سال می‌تواند وارد کالج شود.  همچنین باید بگوییم هر ایالت به طور مجزا تصمیم می‌گیرد شروع و پایان سال تحصیلی چه زمانی باشد، گرچه معمولا این دوره از ماه سپتامبر شروع و در ماه ژوئن به پایان می‌رسد.

تحصیل زیر 18 سال در کانادا

ساعات کاری مدارس نیز از 8 صبح تا 3 بعدازظهر یا بیشتر و از دوشنبه تا جمعه است. برخی دانش‌آموزان برای اتمام یک واحد که در طول سال موفق به اخذ آن نشده‌اند، در کلاس‌های تابستانی شرکت می‌کنند.

آموزش در مدارس دولتی و تحصیل زیر 18 سال در کانادا برای تمام دانش‌آموزان رایگان است. دانش‌آموزان دبیرستانی باید تا سن 16 تا 18 سالگی بسته به نوع ایالت در مدرسه حضور داشته باشند.

درباره شرایط سنی تحصیل در کانادا بیشر بخوانید.

تحصیل زیر 18 سال در مدارس دولتی کانادا

بسیاری از مدارس دولتی کانادا در حال حاضر دانش‌آموزان بین‌المللی را نیز پذیرش می‌کنند و کلاس‌ها برای دختران و پسران به شکل مختلط برگزار می‌شود. در اکثر بخش‌های کانادا، دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند زبان تحصیل را به انگلیسی، فرانسوی یا هر دو انتخاب کنند. دانش آموزانی که با خانواده کانادایی زندگی می‌کنند در مورد فرهنگ آن‌ها اطلاعات به دست می‌آورند و علاوه بر این به طور موثری هم آموزش می‌بینند.

درباره دوره زبان در کانادا بیشتر بخوانید.

تحصیل زیر 18 سال در مدارس خصوصی کانادا

تحصیل زیر 18 سال در کانادا و مدارس خصوصی در دوره متوسطه نیز امکان‌پذیر است. برای حضور در این مدارس باید هزینه پرداخت کرد. کلاس‌های مدارس خصوصی کوچک‌تر و کم جمعیت‌تر است و برنامه‌های خاصی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود.

بعضی مدارس خصوصی کانادا برنامه‌های مذهبی نیز دارند و گاهی کلاس‌های مدارس خصوصی برای دختران و پسران به طور جداگانه برگزار می‌شود. دبیرستان‌های خصوصی شامل مدارس شبانه‌روزی کانادا با محل اقامت، مدارس بزرگسالان، برنامه‌های کارشناسی بین‌المللی و برنامه‌های ورزشی خاص نیز می‌شوند.

شرایط تحصیل زیر 18 سال در کانادا

والدین فرزند زیر 18 سال یا قیم قانونی او باید ثابت کنند در طول اقامتشان در کانادا تحت مراقبت و حمایت آن‌ها است. افراد زیر 17 سال نیز باید با والدین و قیم قانونی به این کشور بیایند یا سرپرستی در کانادا داشته باشند. سرپرست به فرد بزرگسال و مسئولی می‌گویند که شهروند یا ساکن دائمی کانادا است و از فرد زیر 17 سال مراقبت و پشتیبانی می‌کند. شرایط تحصیل زیر 18 سال در کانادا در مقطع دبیرستان به قرار زیر است:

  • پایه معینی را گذرانده باشد که با سطوح پایه در کانادا مطابقت دارد.
  • مهارت‌های زبانی انگلیسی یا فرانسوی قوی داشته باشد.  
  • تاییدیه از کشور خود به همراه داشته باشد.
شرایط تحصیل زیر 18 سال در کانادا

ثبت نام برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا

برای ثبت‌نام در مدارس کانادا باید با هیئت مدیره مدرسه تماس بگیرید تا فرزند خود را در مدرسه دولتی ثبت‌نام کنید. آن‌ها معمولا دانش‌آموزان جدید را ارزیابی می‌کنند تا دانش‌آموز در پایه صحیح درس خواندن را شروع کند. ممکن است قبل از شروع دوره تحصیلی، کلاس‌های رایگان به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای فرزندتان بگذارند. برای ثبت‌نام در مدارس خصوصی مستقیما با مدرسه تماس بگیرید. هر مدرسه دولتی یا خصوصی نیز تاریخ معینی برای درخواست ثبت‌نام دارد.

ساختار مدارس در کانادا

در کانادا باید تا سن 16 سالگی در مدرسه حضور داشته باشید و تحصیل زیر 18 سال از 4 سطح تشکیل می‌شود.

پیش دبستانی در کانادا

پیش دبستانی یا مهدکودک اولین مرحله تحصیل رایگان در این کشور برای سنین 4 تا 5 سال و پیش از شروع مدرسه ابتدایی است. در ایالت‌های نیو برانزویک و نوا اسکوشیا رفتن به مهدکودک الزامی، اما در سایر ایالت‌ها اختیاری است. این مهدکودک‌ها دولتی، خصوصی یا تحت کنترل فدرال هستند. در بسیاری از نواحی اولین سال پیش دبستانی رایگان و دولتی است، البته در ایالت‌هایی مانند کبک، اگر در آمد خانواده‌ای کم باشد، شهریه چندین سال رایگان است.

مقطع ابتدایی در کانادا

مقطع ابتدایی یا دبستان برای کودکان در این کشور اجباری است و از پایه اول در سنین 6 یا 7 سال شروع می‌شود و تا پایه ششم در سن 11 تا 12 سالگی ادامه دارد.

مقطع ابتدایی در کانادا

دوره متوسطه یا دبیرستان در کانادا

تحصیل دبیرستان‌ در کانادا شامل دو مقطع می‌شود: دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم. دوره متوسطه اول یا intermediate بلافاصله پس از اتمام دبستان شروع و دو مرحله را شامل می‌شود که پایه 7 و 8 را در بر می‌گیرد.

دوره متوسطه دوم، آخرین دوره دبیرستان است و 4 سال از پایه 11 یا 12 و سنین 16 تا 18 سالگی طول می‌کشد.

مدارک لازم برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا

تحصیل زیر 18 سال در کانادا برای افرادی که بدون والدین یا سرپرست قانونی برای تحصیل به این کشور می‌روند، مدارکی نیاز دارد:

  • اسناد امضاء و تایید شده از طرف والدین یا سرپرست قانونی در کشور اصلی فرد
  • اسناد امضاء و تایید شده ار طرف سرپرست فرد در کانادا

به علاوه فرد باید مدارک زیر را نیز داشته باشد:

  • پاسپورت
  • کپی شناسنامه
  • اختیارنامه به انگلیسی یا فرانسوی که به امضای والدین یا سرپرست قانونی رسیده باشد.
  • آدرس و شماره تماس والدین یا سرپرست قانونی
  • نام، آدرس و شماره تماس یک فرد بزرگسال که در کانادا از او مراقبت کند.

تحصیل کودکان به همراه والدین در کانادا

تحصیل زیر 18 سال در کانادا به همراه والدین نیز امکان‌پذیر است. یکی از روش‌هایی که افراد زیادی دنبال آن هستند، اخذ ویزای همراه برای والدین است. خانواده‌های زیادی دغدغه آموزش خوب فرزندانشان را دارند و به همین خاطر دوست دارند در کنار فرزندان خود اجازه اقامت در کانادا را به دست آورند. البته اخذ این ویزا دشواری‌های خود را دارد و در موارد بسیاری درخواست افراد رد شده است.

هزینه تحصیل زیر 18 سال در کانادا

هزینه تحصیل زیر 18 سال در کانادا و مقطع دبیرستان یا دوره متوسطه دولتی برای افراد مقیم و ساکن کانادا رایگان است. بسیاری مدارس از دانش‌آموزان بین‌المللی شهریه دریافت می‌کنند که تقریبا سالانه حدود 8000 تا 14000 دلار کانادا برآورد می‌شود. حتما قبل از اقدام به فرستادن فرزند خود این مورد را بررسی کنید که آیا آن مدرسه برای دانش‌آموزان بین‌المللی شهریه‌ای در نظر گرفته است یا خیر. عده‌ای از دانش آموزان ناهار را خودشان تهیه می‌کنند و بعضی مدارس نیز کافه و رستوران دارند که در صورت تمایل می‌توان از آن جا غذا تهیه کرد. درست است که هزینه تحصیل زیر 18 سال در کشوری خارجی بالا است، اما تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورها هزینه پایین‌تری دارد.

هزینه تحصیل زیر 18 سال در کانادا

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

همانطور که گفتیم تحصیل در مدارس ابتدایی این کشور برای شهروندان رایگان است. اگر فرزندتان را برای تحصیل به کانادا می‌فرستید حتما شرایط را بررسی کنید و ببینید شهریه مدرسه چه میزان است. گاهی بعضی مدارس هزینه کمی برای حضور در فعالیت‌های فوق برنامه مانند تیم‌های ورزشی یا اردوهای تفریحی دریافت می‌کنند.

هزینه تحصیل در دبیرستان در کانادا

هزینه تحصیل زیر 18 سال در کانادا در مقطع دبیرستان و در مدارس دولتی برای شهروندان کانادا رایگان است.

آموزش با کیفیت بالا برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا

کانادا همچنان رکورد دار موفقیت دانش‌آموزان در جهان است. به همین دلیل افراد زیادی تحصیل زیر 18 سال در کانادا را بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل فرزندان خود می‌دانند. در واقع فرستادن فرزندتان برای تحصیل در دوره متوسطه به کانادا، یکی از بهترین راه‌های آماده سازی او برای کالج یا دانشگاه است.

نوجوانان کانادایی در دنیا از بهترین سیستم آموزشی دنیا بهره‌مند می‌شوند. در ارزیابی اخیر کانادا رتبه دوم مطالعات، رتبه دهم ریاضی و رتبه هفتم علوم را به خود اختصاص داده است و این رتبه‌ها را مرهون معلمان استثنائی خود است. حداقل مدرک معلمان کانادایی لیسانس است و به طور تجربی نیز یک سال دوره تربیت معلم شرکت می‌کنند. همچنین از آن‌ها خواسته می‌شود در طول آموزش مهارت‌های خود را مرتب به روز کنند.

آموزش با کیفیت بالا برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا

ویزای تحصیلی یا ویزای گاردین برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا

همان طور که اشاره شد، حداقل سن مهاجرت کودکان برای تحصیل، 10 سالگی است؛ زیرا به دانش‌آموز جوان راحت‌تر ویزا می‌دهند. در نظر داشته باشید برای این که موفق شوید و راحت‌تر ویزای تحصیلی کودک خود را دریافت کنید، بهتر است کودکان را در مدارس معتبری ثبت‌نام کنید که فضای کاملا امنی داشته باشند و هیچ مشکلی برای دانش‌آموز رخ  ندهد.

با این روش دولت تایید می‌کند که فرزند شما برای تحصیل وارد مدرسه‌ای با فضای بسیار امن شده است. برای رسیدن به این هدف، بهتر است والدین قبل از فرستادن فرزند خود به کشور دیگر برای ادامه تحصیل در مورد آن کشور و مدارس آن تحقیقات کاملی انجام دهند.

ویزای تحصیلی که دولت کانادا به دانش‌آموزان برای تحصیل می‌دهد، «ویزای گاردین» نام دارد. این نوع ویزا در حقیقت ویزای همراهی است، تاریخ انقضاء آن پایان مدت تحصیل محصل در کانادا مشخص می‌‌شود و این ویزا در صورت نیاز به شکل توریستی به پدر و مادر نیز داده خواهد شد.   

سخن نهایی

در واقع تمام دنیا باید از سیستم آموزشی کانادا الگوبرداری کند. این کشور در مورد آموزش برای همه به طور برابر رفتار می‌کند و حمایت‌های همه جانبه‌ای از شهروندان خود دارد. رایگان بودن تحصیل زیر 18 سال نیز یکی از مزایای این سیستم آموزشی است.

در واقع در این کشور اطمینان دارید هر فرد آموزشی را که لایق آن است، کسب می‌کند. موفقیت شگفت‌انگیز سیستم آموزشی کانادا در هیچ جای دنیا دیده نمی‌شود. اگر دوست دارید فرزند زیر 18 سالتان در این کشور تحصیل خود را ادامه دهد یا شروع کند، نیاز به استفاده از خدمات یک تیم حرفه‌ای دارید که در این مسیر شما را هدایت و راهنمایی کند.

تیم تراست متشکل از وکلا و کارشناسان مهاجرت به کانادا زبده و با مهارت می‌توانند در کنار شما باشند و بهترین نکات برای یک مهاجرت بدون دردسر به این کشور و فراهم کردن شرایط تحصیل کودک زیر 18 سالتان را در اختیار شما قرار دهند. با اعتماد به نام بزرگی مانند تراست می‌توانید آینده فرزند خود را بهتر رقم بزنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست مدارس

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از بهترین مدارس کانادا در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای مدارس کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز مدرسه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای مدرسه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه مدرسه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در مقاطع تحصیلی بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از مدرسه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای دانش آموزی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از مدرسه، برای صدور ویزای دانش آموزی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

کتاب سوالات متداول تحصیل فرزندان در کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا تحصیل زیر 18 سال در کانادا رایگان است؟

هر چند سیستم تحصیلی واحدی در کانادا وجود ندارد، اما آموزش دولتی در کانادا برای ساکنان و افراد مقیم آن جا تا پایه 11 یا 12در واقع رایگان است. البته بر اساس نوع ایالت گاهی دانش‌آموزان بین‌المللی باید شهریه کامل بپردازند.

تحصیل زیر 18 سال در کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

کانادا کشوری امن از لحاظ کیفیت زندگی و سیستم آموزشی برای فرزندانتان است. امکانات رفاهی این کشور زبانزد دنیا است و دیدی روانشناسانه به تحصیل دارند. تحصیل در کانادا برای افرادی که محیط انگلیسی زبان را ترجیح می‌دهند، مناسب است.

آیا تحصیل زیر 18 سال در کانادا بدون مجوز میسر است؟

به طور کلی برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا نیاز به مجوز تحصیلی از خارج این کشور دارید. اما اگر یکی از والدین در کانادا زندگی کند، فرد اجازه تحصیل یا کار در کانادا را به دست می‌آورد.

حداقل سن دریافت ویزای دانش آموزی کانادا چقدر است؟

برای دریافت ویزای تحصیلی زیر 18 سال در کانادا محدودیت سنی ندارید، فقط به مجوز تحصیلی برای زیر 18 سال نیاز است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات