ساعت تورنتو

ساعت کلگری

ساعت تورنتو کانادا

لینک های مفید!

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین آنتاریو
  • شروع زندگی در آنتاریو

ساعت به وقت تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای مهم ایالت آنتاریو در کانادا است که جمعیت کل منطقه آن در حدود ۶.۲ میلیون نفر برآورد شده است. از نظر تعداد جمعیت، این شهر در رتبه اول رده‌بندی جمعیتی قرار دارد و پس از آن شهرهای مونترال، ونکوور و کلگری قرار دارند. به دلیل پیشرفت علمی و اقتصادی این شهر، رشد جمعیتی آن نیز در سال‌های گذشته رو به افزایش رفته است و این موضوع را می‌توان در مورد سایر مناطق کشور کانادا نیز مشاهده کرد که می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در این وب سایت ملاحظه کنید. ساعت تورنتو در مقایسه با ساعت کشور ایران دارای اختلاف زیادی است و این موضوع به دلیل موقعیت جغرافیایی و زمان طلوع و غروب خورشید است.

در‌ مقایسه با شهرهایی مانند ونکوور یا کلگری، شهر تورنتو کانادا دارای ساعت جلوتر است چرا که از مناطق شرقی کشور به شمار می‌رود. باید اشاره کرد، شما اختلاف ساعتی زیادی را بین شهرهای غربی کشور کانادا و مناطق شرقی آن مشاهده خواهید کرد که به دلیل وسعت این کشور است. برای نمونه، ساعت تورنتو به عنوان یکی از مناطق شرق کانادا در مقایسه با ونکوور حدود سه ساعت جلوتر است. در حالت کلی، شما هر اندازه از مناطق غربی کشور کانادا به مناطق شرقی آن حرکت کنید، ساعت آن نیز رو به جلو خواهد رفت و این موضوع در مورد اختلاف زمانی سایر نقاط کشورهای دیگر نیز صادق است.

باید گفت، اختلاف ساعت تورنتو و کشور ایران نیز قابل توجه است و با توجه به موارد گفته شده در قسمت قبلی، ساعت ایران جلوتر از شهرهای کانادا است و این تفاوت در مورد شهر تورنتوی کانادا مقدار ۸ ساعت و ۳۰ دقیقه خواهد بود. بنابراین، زمانی که در این شهر ۱۲ ظهر باشد، زمان در کشور ایران ۸:۳۰ شب است. البته، این اختلاف زمانی در مورد شهرهای غربی کشور بیشتر است. برای مثال، اختلاف ونکوور با ایران سه ساعت بیشتر از ساعت تورنتو است و این تفاوت در مجموع ۱۱:۳۰ خواهد بود.

بیشتر بخوانید: جمعیت کانادا ، مساحت کانادا ، جغرافیای کانادا

ساعت به وقت تورنتو کانادا

تورنتو کانادا در قسمت شرق کشور قرار دارد و مانند شهرهای ایران، در زمستان دارای روزهای کوتاه‌تری است. این روزها با ورود به فصل گرم طولانی‌تر می‌شوند و با رسیدن به میانه تابستان، شما طولانی‌ترین روزهای سال را تجربه خواهید کرد. در واقع، از ابتدای فصل پاییز، طول روزها رو به کاهش می‌روند و این میزان در ماه‌های سرد زمستان به کمترین میزان خود خواهد رسید. البته، در فصل زمستان شب‌ها طولانی‌تر هستند و این تغییرات تاثیر مستقیم روی شب و روز و ساعت تورنتو دارند.

در واقع، زمان بین‌المللی و استاندارد این شهر در استاندارد EST و GMT روی منفی ۵ قرار دارد و در مقایسه با کشور ایران که GMT مثبت ۳:۳۰ است، می‌توان اختلاف ۸ و نیم زمانی را ملاحظه کرد. این تفاوت زمانی در مورد سایر مناطق کانادا نیز وجود دارد و در مورد شهر ونکوور که در قسمت غربی کشور کانادا قرار دارد، این مقدار GMT منفی ۸ است. برای مقایسه بیشتر می‌توانید تفاوت ساعت تورنتو را با ونکوور در نظر بگیرید که مقدار سه است و این میزان اختلاف، وسعت کشور کانادا و اختلاف زیاد زمان در آن را نشان می‌دهد.

کشور کانادا پس از روسیه در رتبه دوم جهانی از نظر وسعت قرار دارد. وسعت کشور روسیه در حدود ۱۷ میلیون کیلومتر مربع است و این میزان در مورد کشور کانادا حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع برآورد شده است. در حقیقت، به همین دلیل شما با اختلاف زیاد ساعت تورنتو با دیگر شهرهای آن روبرو هستید و در این بین، ایالت‌های غربی آن مانند آلبرتا و بریتیش کلمبیا میزان اختلاف زمانی بیشتری با تورنتو دارند.

ساعت تورنتو هم اکنون

در صورتی که نیاز به اطلاع از ساعت تورنتو به صورت لحظه‌ای داشته باشید، می‌توانید آن را روی سایت موسسه مهاجرتی تراست ملاحظه کنید. علاوه بر این شهر، قابلیت نمایش زمان سایر شهرهای کشور کانادا نیز در وب سایت در صفحه ساعت به وقت کانادا مهیا شده است. برای اطلاعات بیشتر از ساعت GMT استاندارد این شهر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در کنار آن، تنها کافی است ساعت رسمی کشور ایران را با عدد هشت و نیم جمع کنید تا ساعت شهر تورنتو کانادا به دست آید.

البته، استفاده از این روش در مورد سایر مناطق کانادا نیز درست است و در مورد سایر شهرها که اختلاف مسافت بیشتری دارند، می‌توانید با استفاده از ساعت جهانی هر کدام اختلاف زمانی با ایران را محاسبه کنید.

ساعت تورنتو و زمان‌های طلوع و غروب خورشید در طول سال دارای تغییرات بسیاری است. با ورود فصل بهار و تابستان شما رفته‌رفته طول روزهای بلندتری را مشاهده خواهید کرد و در وسط تابستان این میزان به ۱۵:۳۰ ساعت نیز خواهد رسید. البته، پس از آن و با ورود روزهای پاییزی و زمستان، طول روزها کوتاه‌تر خواهند شد و این میزان به حدود ۹ ساعت در روز خواهد رسید.

ساعت تورنتو و زمان‌های طلوع و غروب آفتاب در موارد زیادی مشابه کشور ایران است و این موضوع در مورد شب‌ها نیز صادق است. کوتاه‌ترین شب‌ها در وسط تابستان است و در کنار آن شما طولانی‌ترین شب‌ها را در زمستان تجربه خواهید کرد.

اختلاف ساعت ایران و تورنتو

مطمئنا شما اختلاف ساعتی زیادی در مقایسه این شهر و کشور ایران مشاهده خواهید کرد. این امر به دلیل وجود مسافت زیاد بین دو کشور کانادا و ایران است که شرایط طلوع و غروب خورشید آن‌ها منجر به این اختلاف ساعت تورنتو می‌شود. البته، باید گفت این میزان در مقایسه با دورترین شهرهای قاره آمریکا زیاد به نظر نمی‌رسد و در مورد شهرهای مختلف کانادا بین ۸ تا ۱۱:۳۰ ساعت است.

باید گفت، ساعت ایالت‌های مهمی مانند کبک GMT منفی ۵ است و این میزان در مورد ایالتی مانند ساسکاچوان GMT منفی ۷ تعیین شده است. بنابراین شما می‌توانید با در نظر داشتن ساعت رسمی ایران که روی مثبت ۳:۳۰ قرار دارد، میزان اختلاف ساعت تورنتو یا سایر شهرهای کانادا را به دست آورید. در بسیاری از شهرهای واقع در یک ایالت، اختلاف ساعتی زیادی را مشاهده نخواهید کرد اما باید گفت، با توجه به مسافت دور ایالت‌هایی مانند کبک با بریتیش کلمبیا، اختلاف زمانی مناطق مختلف آن نیز قابل توجه است.

ساعت تورنتو الان

شما برای اطلاع از ساعت تورنتو می‌توانید از قابلیت‌های وب سایت تراست استفاده کنید. این قابلیت برای شهرهای مختلف و مهم کشور کانادا نیز در وب سایت قرار داده شده است و برای محاسبه زمان طلوع و غروب آفتاب یکی از بهترین امکانات برای شما است.

شهرهای ایالت کبک و انتاریو کمترین اختلاف زمانی را با کشور ایران دارند چرا که در قسمت شرقی کانادا قرار گرفته‌اند. با این حال، به دلیل موقعیت جغرافیایی ایالت‌های بریتیش کلمبیا یا آلبرتا شما اختلاف ساعتی بیشتری را مشاهده خواهید کرد. در حالت کلی تفاوت ساعت تورنتو و سایر شهرهای ایالت انتاریو با کشور ایران ۸:۳۰ است و نکته مهم تشابه بین طول روز و شب‌ها در این شهر با ایران است. به همین دلیل مهاجران ایرانی مقیم کانادا شرایط بسیار خوبی را تجربه خواهند کرد چرا که فاصله بین طلوع و غروب آفتاب در آن متناسب با کشور مبداشان است.

تورنتو که در ایالت انتاریو قرار دارد، یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور از نظر موقعیت جغرافیایی است که می‌توانید اطلاعات مربوط به شرایط طلوع و غروب خورشید را در این لینک مشاهده کنید. شما در این شهر روزهای طولانی تابستان و شب‌های طولانی در زمستان را تجربه خواهید کرد که تشابه زیادی با کشور ایران دارد. ساعت تورنتو و اختلاف روز و شب‌ها در این شهر در مقایسه با مناطق مختلف سوئد یا استرالیا دارای شرایط بسیار بهتری برای مهاجران است و این مزیت مهم کانادا برای افرادی است که قصد مهاجرت به تورنتو را دارند.

بیشتر بخوانید

اوقات شرعی کانادا

اوقات شرعی تورنتو

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا تشابهی بین زمان روز و شب کشور ایران و شهر تورنتو وجود دارد؟

شهر تورنتو به دلیل موقعیت آن، دارای شرایط روز و شب مشابهی با ایران است. شما در فصل زمستان روزهای کوتاه‌تری را خواهید دید و روزها در فصل تابستان طولانی‌تر خواهد شد.

اختلاف زمانی شهر تورنتو با ایران چقدر است؟

اختلاف ساعت بین این دو ۸:۳۰ است و در صورتی که بخواهید ساعت تورنتو را بیابید، می‌توانید از ساعت ایران عدد هشت و نیم را کم کنید. ساعت رسمی جهانی این شهر منفی ۵ است.

طول روزها و شب‌های شهر تورنتو در طول سال چگونه است؟

در فصل زمستان شما شب‌های طولانی را مشاهده خواهید کرد. در فصل‌های گرم مانند بهار و تابستان نیز طول روزها بیشتر است و در وسط تابستان به حدود ۱۵:۳۰ ساعت نیز خواهد رسید.

اختلاف ساعتی شهرهای شرقی کشور کانادا با مناطق غربی آن چقدر است؟

به دلیل وسعت این کشور و قرار گرفتن در رتبه دوم جهانی از نظر وسعت کشورها، شما اختلاف زمانی زیادی را بین شهرها مشاهده خواهید کرد. اختلاف ساعت تورنتو در مقایسه با مناطق غربی یعنی ایالت بریتیش کلمبیا مقدار ۳ ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.