مهاجرت به تورنتو

مهاجرت به تورنتو

روش های مهاجرت به تورنتو

توجه!

کلاینت های مختلفی همواره در مورد امکان اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک از ما سوال می کنند! بهتر است در اینجا اشاره کنیم که کانادا تحت هیچ برنامه ای از طریق خرید مستقیم یک ملک یا آپارتمان اقامت دائم ارائه نمی دهد.

توجه کنید که کانادا به خودی خود کشور ثروتمندی است و لزوما به دنبال جذب سرمایه نمی باشد بلکه مهم تر از آن به دنبال جذب تجربه و تخصص سرمایه گذاران است. به همین دلیل نیز روش های مختلفی جهت اخذ اقامت کانادا برای صاحبان سرمایه وجود دارد که می توانند با بکارگری تجربه و تخصص خود بیزینس یا استارتاپی در کانادا راه اندازی کنند و علاوه بر کسب درآمد دلاری، اقامت کانادا را نیز کسب نمایند!

حقایق زندگی در تورنتو

 • تورنتو در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو قرار دارد.
 • تورنتو قطب صنعتی و اقتصادی کانادا محسوب می شود و سهمش در تولید ناخالص داخلی کشور 20 درصد است و برای ونکوور این عدد 8 درصد است، به همین جهت شهر تورنتو از لحاظ کاریابی بهتر است.
 • قیمت مسکن در تورنتو نسبت به ونکوور بالاتر است البته این مزیت را دارد که فرصت های شغلی با درآمد معقول بیشتری دارد.
 • PATH، سیستم عابر پیاده زیرزمینی شهر تورنتو، بیش از 70 ساختمان مرکز شهر را در طول 30 کیلومتر به هم متصل می کند.
 • در حالت مقایسه، تنوع محصولات در شهر تورنتو نسبت به ونکوور در اقلامی مانند خوراکی، پوشاک، آرایشی بهداشتی و… بیشتر است. در این شهر تعداد ایرانی ها بیشتر بوده و کسب کارها با کیفیت تر هستند؛ همچنین شهر تورنتو جوان پسندتر است و مراکز تفریحی و گردشگری بیشتری دارد.
 • تورنتو بیش از 8000 رستوران دارد.
 • 52 پیست اسکیت در فضای باز در تورنتو وجود دارد که از ابتدای دسامبر تا پایان فوریه باز است.
 • باغ وحش تورنتو، بزرگترین باغ وحش در کانادا است که خانه بیش از 16000 حیوان است که 491 گونه را نشان می دهند.
 • شهر تورنتو تنوع نژادی بیشتری دارد، به همین جهت فرهنگ رانندگی نسبت به شهرهای مونترال و ونکوور تا حدی کاهش پیدا می‌کند.
 • پیشنهاد می شود محل زندگی و محل کار نزدیک به هم باشد تا در هزینه و زمان رفت و آمد، بنزین، استهلاک صرفه جویی شود.
 • محلات ایرانی ها نظیر ریچموند هیل، آرورا، وان، مارکهام و نیومارکت در بخش یورک کلان شهر تورنتو هستند.
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

ویدیو معرفی شهر تورنتو

شهر تورنتو کانادا مرکز مهمی برای هنرهایی مانند موسیقی، تئاتر، تولید تصاویر متحرک و تولیدات تلویزیونی است، به شکلی که ساختمان اصلی رسانه‌ ملی کانادا در این شهر قرار دارد. شهر تورنتو به اندازه‌ای از نظر مسائل فرهنگی و هنری اهمیت دارد که خانه‌ی مراکز فرهنگی متنوعی در کاناداست. دلیل این ادعا ورود بیش از 43 میلیون گردشگر از سرتاسر جهان در هر سال است که برای بازدید از گالری‌ها و موزه‌های متعدد شهر تورنتو، جشن‌ها و رویدادهای عمومی، سایت‌های تاریخی و ملی و فعالیت‌های ورزشی این شهر به کانادا سفر می‌کنند.

شهر تورنتو کانادا را با آسمان خراش‌ها و ساختمان‌های بلند آن می‌شناسند که معروف‌ترین آن‌ها، بلندترین آسمان‌ خراشِ واقع در همپشایر غربی، با نام سی اِن تاور (CN Tower) است.

همچنین، اگرچه شهر تورنتو در کانادا پایتخت این کشور نیست اما تورنتو خانه مراکز مالی مهمی مانند بورس اوراق بهادار کانادا، پنجمین بانک بزرگ کانادا و محل قرارگیری ساختمان‌های اصلی بسیاری از شرکت‌های بزرگ کانادایی و چند ملیتی است. اقتصاد شهر تورنتو کانادا بسیار متنوع است و در زمینه‌های مختلفی مانند فناوری، طراحی، خدمات مالی، علوم اجتماعی، آموزش، هنر، هوا فضا و خدمات مربوط به صنایع غذایی و گردشگری دارای قدرت و اعتبار است.

شهر تورنتو در کانادا به طور پیوسته در فهرست یکی از بهترین‌ شهرهای جهان برای زندگی قرار دارد. به طور خلاصه باید گفت که شهر تورنتو کانادا را باید شهری هیجان‌انگیز، تمیز و ایمن برای زندگی دانست.

راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

هزینه مهاجرت به تورنتو

عموماَ هزینه مهاجرت به کانادا در مقایسه با برخی مقاصد مهاجرپذیر جهان مانند استرالیا، انگلستان و آمریکا کمتر است. به عنوان مثال، یک خانواده 4 نفره هنگام مهاجرت به کانادا در مقایسه با مهاجرت به استرالیا، مبلغی حدود 11 هزار دلار کانادا کمتر هزینه می‌کنند.

هزینه مهاجرت به تورنتو به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچون تعداد اعضای خانواده و نوع برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست داده شده است. هزینه‌های دیگر مهاجرت به تورنتو شامل هزینه تهیه مسکن، هزینه فرآیند ویزای کانادا و هزینه جمع‌آوری اسناد است. دقت داشته باشید که هزینه فرآیند بررسی درخواست با توجه به نوع برنامه مهاجرتی به تورنتو و جزئیاتی مانند تعداد افراد همراه متفاوت است که در ادامه درباره انواع آن خواهیم گفت.

هزینه‌های بررسی فرآیند درخواست از سوی دولت کانادا را می‌توان به 3 دسته اصلی تقسیم کرد:

 • هزینه‌های اقامت دائم: این هزینه‌ها شامل هزینه‌های درخواست از طریق برنامه‌های فرآیند اسپانسرشیپ کانادا، هزینه‌های بررسی فرآیند مهاجرت اقتصادی یا کسب وکار و تجارت است.
 • هزینه‌های اقامت موقت: این هزینه‌ها معمولا شامل هزینه‌های بررسی فرآیندِ اجازه تحصیل و کار در تورنتو هستند.
 • هزینه‌های مربوط به بیومتریک: هزینه هایی که برای ثبت اثر انگشت و عکس دریافت می‌شود. به عنوان مثال، افرادی که برای اجازه کار یا درخواست تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند، باید هزینه بیومتریک را بپردازند.

برای مشاهده جزئیات مربوط به این هزینه‌ها به این لینک مراجعه کنید.

اگر برای مهاجرت به تورنتو از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا اقدام شود، سرمایه‌ای که فرد مجرد در برنامه اکسپرس اینتری تحت عنوان settlement funds باید اعلام کند، حداقل باید برابر با 12,960 دلار کانادا برای سال 2020 میلادی باشد. این مقدار برای افراد متأهل برابر با 16,135 دلار کانادا است که مقدار 3,492 دلار کانادا به ازای هر فردی که به این خانواده اضافه شود، به سرمایه در نظر گرفته شده نیز افزوده می‌شود.

برای دریافت جزئیات بیشتر در رابطه با این نوع هزینه، به این لینک مراجعه شود.

اگر از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو برای مهاجرت به تورنتو اقدام شود، حداقل سرمایه مورد نیاز برای یک نفر 12,164 دلار کانادا، برای دو نفر 15,143 دلار کانادا و برای خانواده سه نفره 18,617 دلار کاناداست.

ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری نیازی به پرداخت هزینه‌ ندارد اما زمانی که درخواست خود را کامل کنید نیاز است تا مبلغ 825 دلار را به عنوان هزینه بررسی ویزا پرداخت کنید. همچنین، مقدار 225 دلار به ازای هر کودک همراه باید به مقدار اعلام شده اضافه شود.

برای دریافت حق شهروندی در تورنتو کانادا نیز باید هزینه‌هایی پرداخت شود. به عنوان مثال، افراد بالای 18 سال لازم است تا مبلغ 630 دلار کانادا را به عنوان هزینه فرآیند بررسی شهروندی پرداخت کنند. در صورت دریافت شهروندی کانادا، از افراد دارای اقامت دائم درخواست می‌شود تا مبلغ 100 دلار دیگر را به عنوان مبلغ حق شهروندی پرداخت کنند. همچنین، به منظور دریافت کارت شهروندی نیز 75 دلار دیگر دریافت خواهد شد.

در تراست بخوانید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به تورنتو

برای مهاجرت به تورنتو کانادا 4 روش را پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه به بیان هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

مهاجرت به تورنتو از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا ؛ نیروی کار ماهر فدرال

برنامه اکسپرس اینتری برای نیروهای کار ماهر (FSW) که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند در نظر گرفته شده است. با توجه به این که ده‌ها هزار نفر در سال از طریق برنامه اکسپرس اینتری وارد خاک کانادا می‌شوند، می‌توان این بر‌نامه مهاجرتی را محبوب‌ترین برنامه مهاجرتی به تورنتو کانادا دانست.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال به عنوان شاخه‌ای از برنامه اکسپرس اینتری است و با توجه به اینکه این روش نیازی به تجربه حضور و کار در کانادا ندارد، برنامه‌ی محبوب تلقی می‌شود.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال، یکی از سه برنامه در نظر گرفته شده تحت برنامه اکسپرس اینتری است که طبق آن درخواست‌های اقامت دائم کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد. دقت داشته باشید که تمامی برنامه‌های مهاجرت به کانادا که تحت برنامه اکسپرس اینتری تعریف شده‌اند بسیار رقابتی هستند و به وسیله‌ی سیستم امتیازدهی موسوم به CSR تمامی داوطلبان مهاجرت به تورنتو کانادا را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید: ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا ، ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به تورنتو از طریق برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو

همان طور که در ابتدای این مطلب بیان شد، شهر تورنتو مرکز استان انتاریو است. بنابراین یکی از راه‌های اصلی مهاجرت به این شهر، شرکت در برنامه‌های مهاجرتی این استان نیز می‌تواند باشد. برنامه نامزد استانی مهاجرت آنتاریو، یک برنامه نامزد استانی است.

OINP به استان انتاریو این اجازه را می‌دهد تا متقاضیان دریافت اقامت دائم در کانادا را پذیرش کند. این برنامه مهاجرتی به کانادا، شامل راه‌های مختلفی می‌شود که هر یک معیارهای خاص خود را دارند. به عنوان مثال، از طریق سرمایه‌گذاری در استان آنتاریو، می‌توانید تحت برنامه کارآفرینی در آنتاریو به تورنتو کانادا مهاجرت کنید.

هر چند استان انتاریو دارای روش‌های متعددی برای ورود مهاجران به این استان از کانادا است اما دو روش مهاجرتی به تورنتو کانادا که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، برای افرادی که در خارج از کانادا زندگی می‌کنند ایده‌آل به نظر می‌رسد.

 • مهاجرت به تورنتو از طریق اولویت ‌های سرمایه انسانی انتاریو

در این برنامه استان انتاریو (HCP) به گزینش نیروهای کاری بسیار ماهر از برنامه اکسپرس اینتری می‌پردازد.

داوطلبان برگزیده در این برنامه برای مهاجرت به تورنتو دعوت خواهند شد و به صورت مستقیم افراد خارجی نمی‌توانند برای این برنامه درخواست خود را ارسال کنند. در حقیقت هنگامی که پروفایل خود را در برنامه اکسپرس اینتری ثبت نهایی می‌کنید به صورت خودکار برای شرکت در این برنامه مورد ارزیابی قرار می‌گیرید.

هنگامی که برای شرکت در این برنامه دعوت شوید در حساب اکسپرس اینتری خود نامه‌ای مبنی بر ارائه‌ی درخواست مهاجرت به تورنتو کانادا از این طریق دریافت خواهید کرد.

 • مهاجرت به تورنتو از طریق نیروی کار ماهر فرانسوی زبان انتاریو

این برنامه (FSSW) یکی از برنامه‌های سرمایه انسانی در برنامه نامزد مهاجرت انتاریو است که به داوطلبان دارای مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی این اجازه را می‌دهد تا از طریق برنامه اکسپرس اینتری به تورنتو کانادا مهاجرت کنند. این برنامه نیز مانند اولویت‌های سرمایه انسانی انتاریو به صورت ارسال دعوت نامه از سوی استان انتاریو است و داوطلبان نمی‌توانند به صورت مستقیم در این برنامه ثبت‌نام کنند.

همچنین بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال

مهاجرت به تورنتو از طریق تحصیل

یکی از روش‌های عالی برای مهاجرت به تورنتو، اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در یکی از دانشگاه‌ های تورنتو به عنوان دانشجوی بین‌المللی است. برخی برنامه‌های نامزد استانی برای فارغ‌التحصیلان کالج‌ها و دانشگاه‌ های کانادا برنامه‌ریزی شده است.

توجه کنید که اگر هم قصد شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا را داشته باشید، از طریق تحصیل و اپلای برای دانشگاه‌های کانادا می‌توانید امتیاز خود را بعد از فارغ‌التحصیلی افزایش دهید. کشور کانادا دارای دانشگاه‌های ممتاز و بسیار خوبی است طوری که رنکینگ دانشگاه‌ های کانادا بسیار بالاست. هر ساله براساس رتبه بندی‌های صورت گرفته از سوی نظام‌های رتبه بندی مختلف مانند QS، دانشگاه‌های کانادا در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند.

دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا و دانشگاه مک گیل از جمله شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کانادا در سطح جهان هستند. با شرکت در فرآیند پذیرش و اپلای برای دانشگاه‌ها و کالج‌ های تورنتو و یا تحصیل در آنتاریو کانادا در رشته‌ مورد نظر می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

همچنین، برخی از دوره‌ها در تعدادی از دانشگاه‌ها، برای دانشجویان دوره‌های چند هفته‌ای کارورزی را در داخل و یا خارج از دانشگاه در نظر می‌گیرند. دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها ضمن کسب تجربه کاری در محیط کاری کشور کانادا، این موقعیت را خواهند داشت تا از آن به عنوان فرصتی برای دریافت پیشنهاد شغلی در یکی از شرکت‌های کانادایی استفاده کنند.

نکته قابل توجه دیگر این است که طبق یکی از برنامه‌هایی که با نام سرمایه انسانی آنتاریو (Ontario Human Capital) که یکی از سه شاخه اصلی مهاجرت به استان آنتاریو و شهر تورنتو کانادا محسوب می‌شود، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری می‌توانند در برنامه‌های ویژه در نظر گرفته شده برای این گروه از داوطلبان مهاجرت به تورنتو کانادا، درخواست خود را ارائه دهند. در ادامه به توضیح این برنامه‌ها به تفکیک مدرک تحصیلی می‌پردازیم.

مهاجرت به تورنتو برای فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد

برنامه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد انتاریو، یکی از برنامه سرمایه انسانی زیر شاخه‌ی برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP) است که این برنامه نیز شاخه‌ای از برنامه نامزد استانی (PNP) محسوب شده، که به وسیله‌ی استان انتاریو اجرا می‌شود. این برنامه برای آن دسته از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در کانادا است که مدرک خود را از یکی از موسسات استان انتاریو دریافت کرده و قصد زندگی و کار در انتاریو را دارند.

مهاجرت به تورنتو برای فارغ التحصیلان دارای مدرک دکتری

برنامه مخصوص فارغ التحصیلان دوره دکتری در انتاریو، یکی دیگر از برنامه‌های سرمایه انسانی در گروه برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP) است که فارغ‌التحصیلان از یکی از موسسات آموزشی و دانشگاهی معتبر در انتاریو می‌توانند طبق این برنامه برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم تورنتو کانادا اقدام کنند.

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به تورنتو کانادا از طریق تحصیل، ارائه درخواست برای برنامه اجازه کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) است که در این صورت، داوطلب مهاجرت به تورنتو کانادا این اجازه را خواهد داشت تا به مدت 3 سال در این شهر مشغول به کار شود.

با استفاده از این برنامه مهاجرتی هر چند به شکل مستقیم و فوری اقامت دائم تورنتو کانادا به شما داده نمی‌شود اما داشتن سابقه کاری در این شهر می‌تواند امتیاز بسیار خوبی برای دریافت اقامت دائم تورنتو با استفاده از برنامه اکسپرس اینتری کانادا، کلاس تجربه کانادایی (CEC) باشد.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

مهاجرت به تورنتو از طریق داشتن کار در تورنتو

یکی از روش‌های عالی برای مهاجرت دائم به کانادا، شرکت در برنامه تجربه کار کانادایی است. این روش اگرچه مسائل خاص خود را دارد اما در صورت داشتن یکی از دو شرطی که در بخش بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد می‌توانید از این طریق برای مهاجرت به تورنتو اقدام کنید.

لینک های مفید مهاجرت کاری

شرایط مهاجرت به تورنتو

برای مهاجرت به تورنتو کانادا شرایطی وجود دارد که با توجه به نوع روش مهاجرتی، این شرایط نیز تعیین می شوند. در ادامه به شرایط مهاجرت به تورنتو کانادا اشاره می شود.

شرایط مهاجرت به تورنتو در برنامه اکسپرس اینتری کانادا نیرو کار ماهر فدرال

همانطور که اشاره شد، برای مهاجرت به تورنتو کانادا طبق برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSW)، نیازی به داشتن تجربه حضور در کانادا نیست. اما با توجه به اینکه سیستم امتیاز دهی ویژه‌ای برای داوطلبان مهاجرت به تورنتو کانادا طبق برنامه اکسپرس اینتری و برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر فدرال وجود دارد، تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا با یکدیگر از نظر امتیاز کسب شده به وسیله‌ی هر متقاضی مورد مقایسه واقع می‌شوند.

شرایط شرکت در برنامه نیروی کار ماهر فدرال کانادا کدام است؟

برای اینکه پذیرش مهاجرت به کانادا را طبق این برنامه مهاجرتی به تورنتو کانادا بدست آورید، باید حداقل امتیاز لازم را در هر یک از بخش‌های تجربه و سابقه کاری، سطح تحصیلات، سن و میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی بدست آورید.

در ادامه به شکل جزئی به هر یک از این بخش‌ها پرداخته شده است:

سابقه کاری: برای برخورداری از امتیاز سابقه کاری نیاز است تا حداقل در طی 10 سال گذشته 12 ماه را به صورت پیوسته و به شکل تمام وقت به عنوان یک نیروی کاری ماهر مشغول به کار بوده باشید. یا می‌توانید مقداری معادل با سابقه کاری ذکر شده در صورت داشتن سابقه کاری پاره وقت، به عنوان تجربه کاری ارائه دهید.

تجربه کاری ماهر، اشاره به طبقه بندی اعلام شده بر اساس سطح مهارت اعلامی از سوی سازمان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا NOC دارد که در یکی از سه سطح 0، A و B در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، مشاغلی که عموماَ نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند در گروه A و مشاغلی که به مدرک کارآموزی نیاز دارند در گروه B قرار می‌گیرند. همچنین، مشاغل مدیریتی دارای شماره 0 هستند.

میزان تحصیلات: برای کسب امتیاز تحصیلی لازم است تا حداقل یک مدرک دیپلم از یک دبیرستان در کانادا و یا معادل آن را داشته باشید.

حمایت مالی: باید نشان دهید که می‌توانید از خود و یا همسر و فرزندان‌تان در کانادا حمایت مالی داشته باشید.

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی: در صورت داشتن حداقل نمره در یکی از امتحان‌های زبان انگلیسی مورد تأیید برنامه مهاجرتی کانادا، می‌توان از امتیاز مربوط به دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی برخوردار شد. این حداقل نمره معادل نمره 7 معیار زبان کانادا (CLB) است.

باید در نظر داشته باشید که بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی به کانادا از داوطلبان مدرکی مبنی بر تسلط و آشنایی به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی و یا هر دو زبان را درخواست می‌کنند. مهاجرانی که بتوانند به یکی از دو زبان کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو زبان با دیگران ارتباط برقرار کنند، راحت‌تر می‌توانند در تورنتو کانادا صاحب یک شغل شوند.

یکی از امتحان‌های رسمی که می‌توانید نمرات آن را به عنوان مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی نشان دهید، امتحان آیلتس است. این امتحان به دو شکل آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال وجود دارد که برنامه‌‌های مهاجرتی به تورنتو کانادا از شما درخواست می‌کنند تا نمرات حاصل از امتحان آیلتس جنرال را به آنها معرفی کنید.

در حقیقت اکثر مهاجران به کشور کانادا از امتحان آیلتس برای نشان دادن سطح مهارت زبان انگلیسی خود استفاده می‌کنند. البته امتحان‌های دیگری نیز مانند TEF، TCF و CELPIP وجود دارد که متقاضیان می‌توانند در آنها شرکت کرده و نمره خود را بر اساس آن اعلام نمایند.

در جدول زیر می‌توانید معادل سازی نمرات حاصل از امتحان آیلتس را با CLB مشاهده کنید:

SpeakingListeningWritingReadingCLB level
7.58.57.5810
78779
6.57.56.56.58
66667
5.55.55.556
55545
44.543.54

اگر یک داوطلب مهاجرت به تورنتو کانادا حداقل شرایط اعلام شده در بالا را داشته باشد، باید نشان دهد که حداقل نمره 67 از 100 را بر طبق سیستم امتیازدهی در برنامه نیروی کار ماهر فدرال کسب خواهد کرد. حداکثر امتیازاتی که مربوط به پارامترهای مختلف تأثیرگذار، در برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر فدرال است، در جدول زیر آورده شده است:

پارامترحداکثر امتیاز
تحصیلات25
سن12
مهارت زبان28
تجربه کاری15
داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا10
انطباق‌پذیری10

برای مشاهده جزئیات بیشتر از نحوه امتیاز بندی پارامترهای ذکر شده و دریافت سایر اطلاعات در مورد این برنامه مهاجرتی به این لینک مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به تورنتو در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو

در ادامه شروط لازم برای درخواست مهاجرت به تورنتو کانادا را از طریق دو برنامه نامزد مهاجرت استانی انتاریو که پیش‌تر در این مطلب ذکر شده است، بیان می‌کنیم.

شرایط مهاجرت به تورنتو در برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی انتاریو

 • شما باید یک حساب فعال اکسپرس اینتری کانادا را ایجاد نمایید.
 • نیازی به داشتن تجربه حضور در تورنتو یا ارائه‌ی یک پیشنهاد شغلی ندارید.
 • زبان انگلیسی مورد نیاز معادل حداقل CLB با نمره 7 اعلام شده است.
 • مدرک تحصیلی شما باید حداقل کارشناسی باشد.
 • تجربه کاری مانند شرایط عنوان شده در برنامه اکسپرس اینتری کانادا است.
 • نیازی به سرمایه‌گذاری در این برنامه مهاجرتی وجود ندارد.

شرایط مهاجرت به تورنتو برای برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان انتاریو

در این برنامه (FSSW) افرادی که دارای مهارت بسیار خوبی در زبان فرانسوی هستند به صورت خودکار به وسیله‌ی برنامه استانی برای مهاجرت به تورنتو کانادا و استان انتاریو برگزیده خواهند شد. تمامی شرایط مانند شرایط ذکر شده در برنامه اولویت سرمایه انسانی انتاریو است و فقط در چند مورد با این برنامه تفاوت دارد.

برای اثبات تسلط به زبان، داوطلبان لازم است تا حداقل مدرک معادل CLB نمره 7 را برای زبان فرانسه و CLB برابر با نمره 6 را برای زبان انگلیسی ارائه دهند. همچنین، حداقل 1 سال تجربه کاری در یکی از کدهای شغلی 0، A و B اعلام شده از سوی NOC مورد نیاز است.

نکته‌ای که داوطلبان مهاجرت به تورنتو از طریق این دو برنامه باید به آن دقت کنند این است که شرط لازم شرکت در این برنامه‌ها داشتن پروفایلی فعال در برنامه اکسپرس اینتری کانادا است.

شرایط مهاجرت به تورنتو از طریق تحصیل

برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا عموماَ نیاز است تا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در برنامه مورد نظر خود ثبت نام کنید. یکی از شرایط اپلای برای دانشگاه‌های تورنتو، ارائه مدرکی مبنی بر داشتن سطح مناسبی از آشنایی به زبان انگلیسی است. به طور کلی حداقل نمره لازم برای شرکت در دوره‌های دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، نمره‌ی 6 یا 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک و یا معادل آن از سایر امتحان‌ها مانند تافل آی بی تی است.

به علاوه، دانشجویان باید از معدل خوبی در دوران تحصیلی خود که عموماَ در حدود GPA مساوی با 3 است برخوردار باشند. توجه داشته باشید که شرایط شرکت در دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا با توجه به مقطع دوره تحصیلی و دانشگاهی که برای آن اپلای می‌کنید متفاوت است و برای اطلاع از شرایط دقیق هر دوره باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

همانطور که قبلاَ اشاره شد فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه‌های انتاریو می‌توانند برای دریافت اقامت دائم شهر تورنتو کانادا درخواست خود را در برنامه‌های خاصی که برای این گروه از متقاضیان مهاجرت به تورنتو کانادا در نظر گرفته شده است، ارائه دهند. شرایط شرکت در این برنامه‌ها به تفکیک مدرک تحصیلی:

شرایط مهاجرت به تورنتو برای فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد

اولین شرط شرکت در این برنامه مهاجرت به تورنتو کانادا، داشتن تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های انتاریو است. این گروه از داوطلبان نیازی نیست تا در برنامه اکسپرس اینتری یک پروفایل داشته باشند. همچنین، نیازی نیز به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند که این موضوع می‌تواند یک امتیاز ویژه برای این گروه از متقاضیان مهاجرت به تورنتو کانادا محسوب شود.

عموماَ سطح دانش زبان انگلیسی نیز برای این گروه از متقاضیان مهاجرت به تورنتو کانادا با توجه به استعداد تحصیلی که از خود نشان داده‌اند، مناسب بوده و می توانند حداقل معادل CLB با نمره 7 را کسب نمایند. این گروه از داوطلبان نیازی به داشتن سابقه کاری نیز نداشته و نیاز به مبلغی برای سرمایه گذاری نیز وجود ندارد.

یکی از راحت‌ترین برنامه های مهاجرتی به تورنتو کانادا شرکت در این برنامه است و می‌توان گفت شرط اصلی و بسیار مهم آن، همان فارغ‌التحصیل شدن از یک دانشگاه معتبر در یکی از شهر‌های استان انتاریو کانادا در مقطع کارشناسی ارشد است. البته دانشجویان باید قبل از ارائه درخواست مهاجرتی به تورنتو حداقل 12 ماه از 24 ماه را در انتاریو سکونت داشته باشند.

فهرست 20 دانشگاه‌ معتبر و مورد تأیید برنامه نامزد مهاجرت انتاریو:

 • دانشگاه الگوما
 • کالج دانشگاه برشیا- دانشگاه وسترن انتاریو
 • دانشگاه براک
 • دانشگاه کارلتون
 • کالج دانشگاهی دومینیکن
 • کالج دانشگاهی هورون- دانشگاه وسترن اونتاریو
 • کالج دانشگاه کینگز- دانشگاه وسترن انتاریو
 • دانشگاه لیکهد
 • دانشگاه لورنشن
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه نیپیسینگ
 • کالج هنر و طراحی انتاریو
 • دانشگاه کویینز
 • کالج نظامی رویال کانادا
 • دانشگاه رایرسون
 • دانشگاه سنت پاول- دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه سنت جروم- دانشگاه واترلو
 • دانشگاه ترنت
 • دانشگاه گوئلف
 • موسسه فناوری دانشگاه انتاریو

شرایط مهاجرت به تورنتو برای فارغ التحصیلان دارای مدرک دکتری

شرایط اعلام شده برای شرکت در این برنامه، همانند شرایط اعلام شده برای برنامه فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های انتاریو است با این تفاوت که فارغ التحصیلان دارای مدرک دکتری باید برای این برنامه مهاجرتی به تورنتو کانادا اقدام کنند. به علاوه، برای فارغ التحصیلان دکتری در انتاریو هیچ گونه مقدار حداقلی در اثبات دانش زبان انگلیسی متقاضیان وجود ندارد.

شرایط مهاجرت به تورنتو از طریق داشتن کار

از طریق سایت‌ های کاریابی کانادا می‌توانید از کارفرمایی در انتاریو، موقعیت شغلی که نیاز به تخصص بالایی دارد را به عنوان پیشنهاد شغلی دریافت و برای داشتن اجازه کار درخواست دهید. در ابتدا کارفرما باید نشان دهد که برای موقعیت شغلی ذکر شده هیچ شهروند کانادایی را پیدا نکرده است.

در حالت دوم، اگر در یک شرکت چند ملیتی مشغول به کار هستید، که این شرکت یک دفتر نیز در کانادا دارد، می‌توانید از کارفرمای خود بخواهید شما را به دفتر آن شرکت در کانادا منتقل کند. در این روش نیازی نیست تا کارفرما کمبود یک شهروند کانادایی برای موقعیت شغلی مورد نظر را اثبات کند و همین موضوع این روش را نسبت به روش اول برای متقاضی راحت‌تر می‌کند.

مهاجرت به تورنتو از طریق تخصص

طبق گزارش سایت thestar، شهر تورنتو کانادا با کمبود نیروی ماهر روبه رو است. البته این کمبود نیروی ماهر تنها به شهرتورنتو مربوط نمی‌شود و در طی ده سال آینده کانادا به حدود 200 هزار موقعیت شغلی در ارتباط با نیروهای متخصص و ماهر نیاز دارد. یکی از روش‌های مهاجرت به شهر تورنتو، مهاجرت از طریق نیروی تخصص کاری در تورنتو است.

یکی از این برنامه‌ها، برنامه نیروی کار ماهر فدرال است که از طریق ثبت درخواست در برنامه اکسپرس اینتری می‌توانید برای مهاجرت به تورنتو از طریق داشتن تخصص اقدام کنید. برنامه نیروی کار ماهر فدرال که در این مطلب به آن اشاره شد و برنامه اسکیلد تریدز انتاریو برنامه‌هایی هستند که از طریق آنها شهر تورنتو می‌تواند کمبود نیروهای ماهر و متخصص خود را جبران نماید.

درباره کار در تورنتو بخوانید.

مهاجرت به تورنتو از طریق سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذاری در تورنتو برنامه‌ای برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند تا از طریق سرمایه‌ گذاری در آنتاریو و شهر تورنتو به این شهر مهاجرت کنند. این برنامه تحت برنامه نامزد مهاجرت استانی است و برای آن دسته از افرادی که بتوانند کسب و کار جدیدی را در تورنتو راه‌اندازی کنند و یا یک کسب و کار در حال کار در تورنتو را خریداری نمایند، در نظر گرفته شده است.

طبق این روش، کارآفرین و فرد سرمایه‌گذار می‌تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست خود را اعلام نماید. از جمله شرایط این روش مهاجرتی به تورنتو، داشتن حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط و سرمایه‌گذاری به مبلغی بین 500 هزار الی 1 میلیون دلار است. همچنین، دارایی خالص شخص باید حداقل 800 هزار دلار در زمان ارائه درخواست باشد.

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

سرمایه گذاری در انتاریو
سرمایه گذاری در آنتاریو

همچنین بخوانید: ثبت شرکت در تورنتو ، خرید بیزینس در تورنتو

مهاجرت به تورنتو از طریق برنامه استانی

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره شد، یکی از راه های مهاجرت به تورنتو شرکت در برنامه نامزد استانی انتاریو است. این برنامه به عنوان یکی از زیر شاخه‌های برنامه مهاجرت نامزد استانی است که برای استان انتاریو و شهر تورنتو ارائه شده است.

مهاجرت به تورنتو از طریق اسپانسرشیپ

اگر به عنوان داوطلب شایسته‌ی دریافت اقامت دائم در تورنتو کانادا شناخته شوید، خانواده شما نیز می‌توانند از حق کار و تحصیل از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا برخوردار شوند.

می‌توانید برای برخی از افراد خانواده خود، درخواست ورود به تورنتو را ارائه دهید در صورتی که بیش از 18 سال سن دارید و یک فرد دارای اقامت دائم در کانادا یا دارای حق شهروندی در کانادا تورنتو باشید. به علاوه، هیچ گونه موارد تخلف مانند بدهی‌های بانکی و یا مشکلات مرتبط با دادگاه نیز نباید در پرونده شما به عنوان فرد اسپانسر در زمان درخواست وجود داشته باشد.

اگر شهروند کانادا هستید حتی در صورت ساکن بودن در خارج از کانادا نیز می‌توانید درخواست اسپانسری خود را ارائه دهید. در صورتی که افراد دارای اقامت دائم، حتماَ باید در داخل کانادا ساکن باشند تا بتوانند درخواست خود را برای اسپانسری اعلام نمایند.

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

کتاب بازار کار کانادا
گزارش تحلیلی خدمات دولت انتاریو ویژه مهاجران

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

هزینه‌های زندگی در شهر تورنتو چقدر است؟

تورنتو یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر امکانات رفاهی و زندگی است. شما در شهر تورنتو بالاترین استانداردهای زندگی را تجربه خواهید کرد. به همین دلیل نیز زندگی در شهر تورنتو مخصوصاَ در مرکز شهر تورنتو می‌تواند گران‌ باشد. باید خدمت شما عرض کنیم که شهر تورنتو یکی از مراکز مالی اصلی در کانادا محسوب می‌شود و بنابراین اجاره‌ها در این شهر کانادایی در مقایسه با برخی دیگر از شهرهای کشور کانادا بالاتر است.
در مورد سایر هزینه هایی که به صورت ماهانه در شهر تورنتو خواهید داشت نیز باید خدمت شما عرض کنیم که هزینه هایی مانند تلفن، خرید مواد خوراکی و حمل و نقل نیز دارای قیمت بالاتری نسبت برخی از شهرهای کانادا هستند. بر اساس گزارشی که تحلیلگران در سایت LowestRates اعلام کرده‌اند، برای زندگی در شهر تورنتو به درآمدی در حدود 41 هزار دلار نیاز است. در جدول زیر برخی از هزینه‌هایی که برای زندگی به صورت ماهانه در شهر تورنتو کانادا مورد نیاز است، آورده شده است:
هزینه تهیه خانه* : 1672.13 دلار کانادا
تلفن و اینترنت: 127.5 دلار کانادا
حمل و نقل و تاکسی: 176.25 دلار کانادا
خرید از مغازه: 283 دلار کانادا
سرگرمی: 354 دلار کانادا
بهداشت و ورزش: 75 دلار کانادا
مجموع: 2688.48 دلار کانادا
*برای اجاره یک آپارتمان، دارای یک اتاق خواب در مرکز شهر تورنتو، بین 2100 الی 2300 دلار کانادا نیاز است. اما اگر در مناطق اطراف تورنتو زندگی کنید، این هزینه بین 1700 الی 1900 دلار کانادا کاهش خواهد یافت.
البته ذکر این نکته ضروری است که درآمد در شهر تورنتو بالا است و افرادی که در این شهر مشغول به کار می شوند از درآمد خوبی برخوردار هستند. مقامات ایالت آنتاریو میانگین درآمد در شهر تورنتو را از 11.6 دلار کانادا در هر ساعت به 14 دلار کانادا در هر ساعت در سال 2017 افزایش داده‌اند.
در سال 2018 نیز میانگین درآمد در شهر تورنتو کانادا به 15 دلار در هر ساعت افزایش یافت. بنابراین، اگرچه هزینه‌ها در شهر تورنتو در مقایسه با سایر شهرهای کانادا کمی بیشتر به نظر می‌رسد، اما درآمد شما در شهر تورنتو در مقایسه با برخی دیگر از شهرهای کانادا بیشتر خواهد بود.
درباره خرید خانه در تورنتو و اجاره خانه در تورنتو بخوانید.

مردم در شهر تورنتو کانادا به چه زبان‌هایی صحبت می‌کنند؟

بر طبق آماری که کشور کانادا ارائه کرده است، درحالی که زبان انگلیسی زبان غالب در شهر تورنتو کانادا محسوب می‌شود، سایر زبان‌ها مانند اسپانیایی، ایتالیایی، فارسی، روسی، کره‌ای، اردو و لهستانی نیز در این شهر محبوبیت دارد. البته تعداد زبان‌هایی که در شهر تورنتو کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار زیاد است که در اینجا به برخی از آنها اشاره شد.

چطور می‌توانم به تورنتو کانادا مهاجرت کنم؟

شما از چهار طریق می‌توانید برای مهاجرت به شهر تورنتو کانادا اقدام کنید. این چهار روش عبارتند از:
1. برنامه اکسپرس اینتری کانادا: نیرو کار ماهر فدرال (FSW)- اگر شما یک جوان تحصیل کرده و نیروی کاری ماهر با تحصیلات دانشگاهی خوبی هستید که از سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی بالایی نیز برخوردارید، شاخه‌ی نیروی کار ماهر فدرال در برنامه اکسپرس اینتری کانادا گزینه‌ای عالی برای مهاجرت به کانادا و مهاجرت به تورنتو کانادا است!
2. برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو (OINP)- اگر از سطح زبان فرانسوی خوبی برخوردار هستید و یا نمره سیستم امتیاز بندی CRS برای شما 400 و یا بیش از آن است، کافی است تا فقط یک پروفایل فعال در برنامه اکسپرس اینتری کانادا داشته باشید تا به طور خودکار برای مهاجرت به انتاریو تورنتو کانادا دعوت شوید!
3. از طریق تحصیل در تورنتو- اگر به دنبال این هستید تا ضمن ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود، امتیاز بیشتری را برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی به تورنتو کانادا کسب کنید، این روش بهترین انتخاب برای شما است.
4. داشتن کار در تورنتو- اگر یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در تورنتو کانادا دارید و یا در شرکتی بین المللی مشغول به کار هستید که دفتری در تورنتو کانادا دارد، این شانس را دارید تا برای مهاجرت به تورنتو کانادا از طریق داشتن کار در تورنتو اقدام کنید.

منظور از برنامه اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

اکسپرس اینتری (Express Entry (EE)) در حقیقت یک سیستم ثبت درخواست آنلاین مهاجرتی است. با استفاده از این سیستم متقاضیان مهاجرت به تورنتو می‌توانند در خواست مهاجرت خود را به عنوان یک نیروی ماهر مهاجرتی از طریق ثبت یک پروفایل اعلام کنند. از داوطلبانی که دارای بیشترین امتیاز باشند برای دریافت اقامت دائم دعوت خواهد شد.

آیا در برنامه اکسپرس اینتری پذیرفته می‌شوم؟

شما در صورتی در برنامه اکسپرس اینتری قبول خواهید شد که شرایط اعلام شده برای یکی از سه برنامه اصلی زیر را داشته باشید:
برنامه نیروی کار ماهر فدرال
برنامه اسکیلد تریدز فدرال
کلاس تجربه کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید