آب و هوای تورنتو

آب و هوای تورنتو
آب و هوای محلی

تورنتو، کانادا

TORONTO WEATHER

آب و هوای شهر تورنتو

شهر تورنتو بزرگترین شهر استان آنتاریو است و از جمله شهر هایی است که دارای آب و هوای نیمه قاره ای می باشد. تورنتو جز شهرهای گرم کانادا شناخته می شود. تابستان های گرم و زمستان های بسیار سردی دارد.

آب و هوای تورنتو در طول سال بسیار متغیر است بنابراین هنگام خروج از محل اقامت خود آب و هوای تورنتو را از سایت های معتبر چک کنید. در ادامه مقاله به بررسی وضعیت آب و هوایی این شهر در فصول مختلف سال می پردازیم.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

گرم ترین ماه های سال تورنتو

طبق گزارشات آب و هوایی جولایی گرم ترین ماه سال در تورنتو میباشد. میانگین دما در این ماه 21 درجه سانتی گراد است و بعد از آن ماه آگوست در رتبه دوم قرار دارد، که  میانگین دما 20 درجه سانتی گراد است. پس از آن نیز ماه سپتامبر و ژوئن رتبه ی سوم گرمترین ماه های تورنتو دارد. اگر به دنبال سفر در ماه گرم تر سال به تورنتو هستید این سه ماه فرصت عالی برای سفر می باشد.

گرم ترین و سرد ترین ماه های تورنتو

سردترین ماه های سال تورنتو

سرد ترین ماه های تورنتو همان طور که در جدول بالا می بینید، دسامبر، ژانویه، فوریه و مارس می باشد. از دسامبر تا مارس، با میانگین دمای بالای روزانه 3 درجه سانتی گراد ادامه دارد. سردترین ماه سال در تورنتو، ژانویه است که میانگین دمای آن منفی 7 درجه سانتی گراد و حداکثر منفی 1 درجه سانتی گراد است.

بررسی کلی آب و هوای تورنتو

 • گرمترین ماه: جولای (میانگین بالا: 27 درجه سانتی گراد ؛ متوسط ​​کم: 16 درجه سانتی گراد)
 • سردترین ماه: ژانویه (میانگین بالا: منفی 1 درجه سانتی گراد ؛ متوسط ​​کم:منفی 8 درجه سانتی گراد)
 • مرطوب ترین ماه: سپتامبر (میانگین بارندگی: 3.3 اینچ)
 • بادی ترین ماه: ژانویه (میانگین سرعت باد: 14 مایل در ساعت)
 • بهترین ماه برای شنا: جولای (متوسط ​​دمای دریا 21 درجه سانتی گراد)

آب و هوای زمستانی تورنتو

از ابتدای ژانویه و دسامبر که به شمسی دی ماه می شود ، آب و هوای تورنتو بسیار سرد و همین طور با وزش باد شدید همراه است. البته این نکته را باید بدانید شهر تورنتو در مقابل شهر های دیگر استان انتاریو که زمستان های سخت تر و طولانی تر دارد معمولا از اکتبر ( مهر ماه) تا آپریل (فروردین) ادامه پیدا میکند و با برف شدید و کولاک همراه است ، زمستان در تورنتو به آن اندازه شدید و سرد نیست.

حدود میانگین دمای هوای تورنتو در ماه ژانویه منفی 1.3 سانتی گراد باشد. البته باید این نکته توجه داشت در طول روز ممکن است دمای هوا بسیار متغیر باشد حتی به منفی 22 درجه سانتی گراد نیز برسد.

خدمات و سرویس دهی شهرداری در این فصل با سرعت انجام می شود. شهر تورنتو سیستم برف روبی بسیار قوی دارد و بیشتر مواقع جاده ها و پیاده رو ها به موقع پاکسازی می شود. زمستان در تورنتو با برخی روزهای سرد و طوفان برفی همراه است اما بعضی روز های زمستانی با آب و هوای گرم نیز وجود دارد.

حمل و نقل عمومی در زمستان بدون هیچ کمبودی در دسترس هستند و اگر مرکز شهر تورنتو اقامت دارید میتوانید از مسیر زیر زمینی این شهر برای رفت و آمد کمک بگیرید که محل های مختلف را به یک دیگر متصل می کند.  شرایط آب و هوایی تورنتو مناسب برای ورزش های زمستانی و فعالیت هایی مانند اسکی، اسنوبرد، اسکیت روی یخ، سورتمه سواری، هاکی روی یخ و … می باشد. زمستان تورنتو به معنای اسکیت سواری است.

درباره مهاجرت به تورنتو و مهاجرت به کانادا و همچنین مزایای زندگی در کانادا بیشتر بخوانید.

اسکیت در میدان ناتان فیلیپس تورنتو

احتمالاً محبوب ترین پیست برای اسکیت بازان اوقات فراغت، پیست میدان ناتان فیلیپس است، یک مکان شلوغ اسکیت با موسیقی و فضای کارناوال. برای بازدیدکنندگان تورنتو عالی است زیرا امکان اجاره اسکیت وجود دارد. و یک مکان مرکزی درست در تالار شهر در خیابان کوئین دارد.

درباره آب و هوای کانادا و گرم ‌ترین شهرهای کانادا بیشتر بدانید.

میانگین بارش برف در تورنتو

جشنواره زمستانی که از 31 ژانویه تا 13 فوریه معمولا هر ساله برگزار می‌ شود، یک جشنواره غذایی طولانی مدت است که به مشتریان خود فرصت می‌دهد تا در برخی از بهترین رستوران‌های شهر با قیمتی مناسب برای جشنواره ، غذای مورد علاقه خود را صرف کنند.

اگر به دنبال تست کردن غذا های محلی کانادا هستید پس بهتر است غذاهای هتل شانگری ـ لاولوما را امتحان کنید.

آب و هوای بهار تورنتو

اواخر ماه مارس (اسفند ماه) کم کم حضور فصل بهار در تورنتو متوجه می شوید. با شروع ماه آوریل  افزایش دما را شاهد خواهیم بود. در طول بهار درختان شروع به شکوفه دادن میکنند ، پارک ها سرسبز می شوند و همه چیز برای لذت بردن از طبیعت محیا است. در این فصل فعالیت های ورزشی از جمله بیسبال در بین مردم محبوبیت پیدا می کند و شاهد بیشتر شدن جمعیت مردم در سطح شهر خواهی بود.

دمای هوا از ماه مارس تا می کاهش دما تا منفی 2 و در حالت افزایش دما تا 19 درجه سانتی گراد خواهد رسید. در فصل بهار آب و هوای تورنتو بسیار مطلوب است و نیازی به پوشیدن لباس های زمستانی نخواهد بود.

درباره ایرانیان تورنتو و قوانین ورود و خروج کانادا و اسکان در کانادا بیشتر بخوانید.

آب و هوای ماه آوریل تورنتو

در ماه آوریل، آب و هوای تورنتو معمولاً معتدل است. میانگین دما 6.9 درجه سانتیگراد ، با حداقل 1.9 درجه سانتیگراد و حداکثر 11.9 درجه سانتیگراد است. در سردترین شب‌ها که معمولاً در ابتدای ماه اتفاق می‌افتد، دما معمولاً تا حدود -5.5 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد. با این حال، در آوریل 1995 به -10 درجه سانتیگراد کاهش یافت.

در گرم ترین روزها که معمولاً در پایان ماه اتفاق می افتد، دما معمولاً به حدود 23.5 درجه سانتیگراد می رسد. با این حال، در آوریل 2002 به 30 درجه سانتیگراد رسید. میزان بارندگی 70 میلی متر است که طی 13 روز توزیع شده است.

طول روز به طور متوسط ​​13 ساعت و 30 دقیقه است. به طور متوسط ​​روزانه 6 ساعت آفتابی وجود دارد. بنابراین خورشید در 44 درصد مواقع می تابد. میانگین رطوبت 62 درصد است. میانگین سرعت باد 14 کیلومتر در ساعت (9 مایل در ساعت) است.

آب و هوای ماه ژوئن تورنتو

در ماه ژوئن، هوای تورنتو معمولا گرم است. میانگین دما 19.3 درجه سانتیگراد ،  با حداقل 13.9 درجه سانتیگراد و حداکثر 24.6 درجه سانتیگراد است. در سردترین شب‌ها که معمولاً در ابتدای ماه اتفاق می‌افتد، دما معمولاً به حدود ۷ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

در ژوئن 2007 به 4 درجه سانتیگراد کاهش یافت. در گرم ترین روزها که معمولاً در پایان ماه اتفاق می افتد، دما معمولاً به حدود 33 درجه سانتیگراد می رسد. در ژوئن 1995 به 37 درجه سانتیگراد رسید.

میزان بارندگی 70 میلی متر (2.8 اینچ) است که طی 11 روز توزیع شده است. روز به طور متوسط ​​15 ساعت و 25 دقیقه طول می کشد. بنابراین روزها طولانی است. 21 ژوئن، انقلاب تابستانی، طولانی ترین روز سال در نیمکره شمالی است. به طور متوسط ​​8.5 ساعت آفتاب در روز وجود دارد. بنابراین، خورشید در 56 درصد مواقع می تابد.

میانگین رطوبت 65 درصد است. میانگین سرعت باد 11 کیلومتر در ساعت (7 مایل در ساعت) است.

آب و هوای
تورنتو

کانادا
در طول

سال
حداکثر 
دما 
(° C)
حداقل 
دما 
(° C)
روز
آفتابی
میانگین
روز بارانی
میانگین
روز برفی
عمق 
برف

در زمین
(سانتیمتر)
ژانویه-1-72.85127
فوریه0-63.9597
مارس5-25.0863
آوریل1146.21120
می18107.41200
ژوئن24158.31100
ژوئیه26188.91000
آگوست25177.81100
سپتامبر21136.31100
اکتبر1474.81100
نوامبر722.81130
دسامبر2-42.47103

آب و هوای تابستان تورنتو

تابستان در تورنتو از ماه جون یا همان خرداد شروع میشود و تا ماه سپتامبر (شهریور) ادامه پیدا میکند. دما هوا در تورنتو بین 20 تا 35 درجه سانتی گراد است. تابستان های تورنتو روزهای گرم و ممکن است با دود و مه همراه باشد.

آب و هوای این فصل مناسب برای برگزاری انواع فستیوال ، فعالیت های ورزشی ، تفریح در طبیعت ، بازدید از مکان های مختلف مانند سنتر ایسلند ، بازدید از باغ وحش تورنتو می باشد. دوچرخه سواری از جمله تفریحات تابستانی است، دوچرخه سواری در مسیر آب نما مسیر واترفرانت در واقع طولانی ‌ترین مسیر دوچرخه‌ سواری در تورنتو است و ایستگاه‌های جالب بسیاری در طول مسیر وجود دارد.

از ساحل شکر (با چترهای صورتی زیبا) تا پارک خلیج هامبر (با پل زیبایی)، چیزهای زیادی برای دیدن در امتداد مسیر ساحلی وجود دارد. از آن جایی که تابستان مرطوب ترین فصل سال در تورنتو شناخته می شود به همین دلیل بهتر است یک سوییشرت با خود به همراه داشته باشید. همچنین در این فصل بارندگی ناگهانی بسیار اتفاق می افتد بنابراین همراه داشتن چتر و بارانی هنگام خروج از منزل ضروری می باشد.

در تورنتو حداکثر بارندگی (80 میلی متر یا 3.15 اینچ) را در ماه های آگوست و سپتامبر دریافت می کند، در حالی که میانگین بارندگی سالانه حدود 835 میلی متر (33 اینچ) است.

از آن جایی که تورنتو جز شهرهایی است که در تابستان مه و دود غلیظ دارد اگر دچار مشکلات تنفسی و آسم هستید ممکن است برای شما مشکل ساز باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از خروج از منزل گزارش های مربوط به آب و هوا را از این سایت چک کنید.

دمای هوا در سه ماه تابستان بین 15 تا 27 درجه سانتی گراد متغیر است و حداقل 6 روز بارانی در هر ماه وجود دارد.

های پارک تورنتو

های پارک از بزرگ ترین و زیبا ترین پارک های تورنتو می باشد ، که برای پیک نیک ، قدم زدن، دوچرخه سواری و حتی تردد با سواری در این فصل مناسب است. های پارک زمین تنیس بسیار بزرگی که در فصل تابستان از آن بسیار استفاده میشود.

 • در کوچه گرافیتی تورنتو عکس بگیرید
 • کوچه گرافیتی در ماه های تابستان بسیار شلوغ است و یک مقصد توریستی جذاب در تورنتو است.
 • اساساً یک کوچه کامل پر از انواع نقاشی‌های دیواری و گرافیتی‌های رنگارنگ است و پس‌ زمینه ‌ای فوق العاده در عکس‌ها ایجاد می‌کند.

آب و هوای پاییز تورنتو

آب و هوای تورنتو در فصل پاییز بسیار مطبوع است، روز های گرم همراه با نسیم ملایم و شب های بسیار آرامی دارد.

میانگین دما در حدود 10 درجه سانتیگراد شناور است و گاهی اوقات به خصوص در شب ها بسیار پایین می آید و شما را به یاد زمستان آینده می اندازد. در این فصل که از ماه سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد دمای هوا بین 2 درجه سانتی گراد تا 23 درجه سانتی گراد متغیر است و هر ماه 10 روز بارانی یا بیشتر دارد.  با ریزش برگ درختان طبیعت تورنتو شکل پاییزی پیدا می کند.

میانگین دما در ماه های پاییزی تورنتو

این فصل جشنواره بین المللی فیلم تورنتو ، هالووین ، جشنواره بین المللی نویسندگان و … برگزار میشود و پاییز تورنتو را پر جنب و جوش می کند. اگر قصد سفر به کانادا دارید فصل پاییز می تواند انتخاب مناسبی باشد. در جدول زیر میانگین دما در ماه های پاییزی تورنتو را می بینید.

آب و هوای سپتامبر تورنتو

در ماه سپتامبر، آب و هوای تورنتو معمولاً بسیار معتدل است. میانگین دما 16.8 درجه سانتیگراد ، با حداقل 11.6 درجه سانتیگراد و حداکثر 22 درجه سانتیگراد است. در سردترین شبها، که معمولاً در پایان ماه رخ می دهد، دما معمولاً به حدود 4 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

با این حال، در سپتامبر 1991 به -1 درجه سانتیگراد کاهش یافت. در گرم ترین روزها که معمولاً در ابتدای ماه اتفاق می افتد، دما معمولاً به حدود 31 درجه سانتیگراد می رسد. با این حال، در سپتامبر 2013 به 35 درجه سانتیگراد رسید. میزان بارندگی 85 میلی متر است که طی 11 روز توزیع شده است.

طول روز به طور متوسط ​​12 ساعت و 25 دقیقه است. به طور متوسط ​​روزانه 6.5 ساعت آفتابی وجود دارد. بنابراین، خورشید در 52 درصد مواقع می تابد. میانگین رطوبت 72 درصد است. بنابراین، هوا معمولا مرطوب است. میانگین سرعت باد 10 کیلومتر در ساعت است.

آب و هوای اکتبر تورنتو

در ماه اکتبر، آب و هوای تورنتو معمولا معتدل است. میانگین دما 10.1 درجه سانتیگراد ، با حداقل 5.7 درجه سانتی گراد و حداکثر 14.4 درجه سانتی گراد است. در سرد ترین شب‌ها که معمولاً در پایان ماه اتفاق می‌افتد، دما معمولاً تا حدود -2 درجه سانتی‌ گراد کاهش می‌یابد. با این حال، در اکتبر 1992 به -5 درجه سانتی گراد کاهش یافت.

در گرم ترین روزها که معمولاً در ابتدای ماه اتفاق می افتد، دما معمولاً به حدود 25 درجه سانتی گراد می رسد. با این حال، در اکتبر 2007 به 31 درجه سانتی گراد رسید. میزان بارندگی 65 میلی متر (2.6 اینچ) است که در 12 روز توزیع شده است.

روز به طور متوسط ​​10 ساعت و 55 دقیقه طول می کشد. به طور متوسط ​​روزانه 5 ساعت آفتابی وجود دارد. بنابراین، خورشید در 46 درصد مواقع می تابد. میانگین رطوبت 75 درصد است. بنابراین، هوا معمولا مرطوب است. میانگین سرعت باد 11 کیلومتر در ساعت است.

آب و هوای نوامبر تورنتو

در ماه نوامبر، آب و هوای تورنتو معمولاً سرد است. میانگین دما 4.0 درجه سانتیگراد ،  با حداقل 0.3 درجه سانتیگراد و حداکثر 7.6 درجه سانتیگراد است. در سردترین شب‌ها که معمولاً در پایان ماه اتفاق می‌افتد، دما معمولاً تا حدود -8.5 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

با این حال، در نوامبر 2000 به -14 درجه سانتیگراد کاهش یافت. در گرم ترین روزها که معمولاً در ابتدای ماه اتفاق می افتد، دما معمولاً به حدود 17 درجه سانتیگراد می رسد. با این حال، در نوامبر 1999 به 21 درجه سانتیگراد رسید.

میزان بارندگی 85 میلی متر (3.3 اینچ) است که طی 13 روز توزیع شده است. طول روز به طور متوسط ​​9 ساعت و 35 دقیقه است. به طور متوسط ​​روزانه 3 ساعت آفتابی وجود دارد. بنابراین، خورشید در 31 درصد مواقع می تابد.

میانگین رطوبت 76٪ است. بنابراین، هوا معمولا مرطوب است. میانگین سرعت باد 12 کیلومتر در ساعت (8 مایل در ساعت) است.

همچنین بخوانید : جاذبه های دیدنی تورنتو و هزینه زندگی در تورنتو

میزان روزهای آفتابی تورنتو

می توان گفت، میزان آفتاب در تورنتو در اواخر بهار و تابستان خوب است. در ماه های دیگر زیاد نیست و در زمستان که خورشید به ندرت دیده می شود. به طور متوسط ​​سالانه 2065 ساعت آفتابی وجود دارد. در اینجا میانگین ساعات آفتابی در روز آمده است. همچنین برای بررسی دقیق تر روز های آفتابی میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

میزان روز های آفتابی در تورنتو 

پیش بینی آب و هوای تورنتو

آب و هوای تورنتو غیرقابل پیش بینی است و می تواند در کمترین زمان به شدت تغییر کند. بنابراین همیشه امکان پیش بینی آب و هوای دقیق بیش از 3 تا 4 روز حتی با آخرین فناوری وجود ندارد. به همین دلیل اگر به دنبال سفر ، تفریح ، خرید و هر فعالیت دیگری در خارج از منزل هستید. آب و هوا را از سایت های معتبر در بخش های قبلی مقاله لینک شده اند چک کنید و لباس مناسب در صورت نیاز چتر و بارانی با خود به همراه داشته باشید.

بهترین زمان برای بازدید از تورنتو از اواسط می تا اواخر سپتامبر است. در اوج تابستان، یعنی در ماه های تیر و مرداد، ممکن است روزهای گرم و گل آلود وجود داشته باشد، بنابراین اگر تحمل گرما را ندارید، می توانید این دوره را حذف کنید. در ماه مه (و گاهی اوقات در اوایل ژوئن)، هنوز هم ممکن است کمی سرد باشد. با این حال، همیشه باید احتمال  بارندگی و تغییرات دما را در نظر بگیرید.

همچنین بدانید: قیمت دلار کانادا در تورنتو

میزان بارندگی در تورنتو

میزان بارندگی حدود 830 میلی متر (32.5 اینچ) در سال است و در طول فصول به خوبی توزیع می شود. در واقع، به دلیل برخورد مداوم بین توده‌های هوای گرم و سرد، در همه ماه‌ ها اختلال ایجاد می‌ شود، در حالی که در تابستان که کمتر است، رعد و برق بعد از ظهر ممکن است رخ دهد. در طول ماه های طولانی زمستان، از اواسط نوامبر تا مارس، بارش عمدتا به صورت برف رخ می دهد.

در یک سال متوسط، حدود یک متر و نیم (5 فوت) برف می بارد. گاهی اوقات، بارش برف را می توان در ماه اکتبر و در بهار، هنوز در اوایل ماه مه مشاهده کرد. جدول میزان بارندگی در طول سال در تورنتو می بینید. همچنین میتوانید برای داشتن اطلاعات بیشتر از بارندگی به این لینک مراجعه کنید.

میانگین بارش در ماه های مختلف در تورنتو

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کلی از آب و هوای تورنتو در اختیار شما قرار دهیم. اگر به دنبال سفر به این شهر زبیا هستید و اطلاعات دقیق تری در مورد اینکه چه فصل ، چه ماهی ، میزان هزینه های سفر ، اخذ ویزا و … هستید.

اصلا نگران نباشید، چرا که وکلا و اعضای تیم حرفه ای ما در تراست میتوانند با کمترین هزینه و کمترین زمان ، کار های مهاجرت شما را به بهترین نحوه انجام دهند. همچنین میتوانید با تراست تماس بگیرید و از مشاوره تیم ما در این خصوص بهره مند شوید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

سردترین دمای تورنتو چقدر است؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد ، سردترین دمای تورنتو در ماه ژانویه اتفاق می افتد. گاهی به منفی 8 درجه سانتی گراد نیز میرسد.

آب و هوای تورنتو بهتر است یا ونکوور؟

میزان سرما و گرما در ونکوور نسبت به تورنتو کمتر است. میزان بارش برف در ونکوور کم است، اما میزان بارش نسبت به تور

آب و هوای ساعتی تورنتو را چگونه چک کنیم؟

برای چک کردن ساعتی آب و هوای تورنتو و پس از بررسی ، بهترین سایت در زمینه پیدا کردیم .  میتوانید به این لینک مراجعه کنید و اطلاعات دقیقی از آب و هوای تورنتو بدست بیاورید.

کیفیت هوای تورنتو چگونه است؟

میانگین کیفیت هوا در تورنتو معمولا بر روی شاخص متوسط و عالی است، مناسب برای همه گروه های سنی تلقی میشود. طی 5 روز گذشته کیفیت هوای تورنتو با روز متوسط و دو روز با هوای عالی را گذرانده است. کمتر روزی در تورنتو کیفیت هوا با آلودگی همراه میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.