ایرانیان تورنتو

ایرانیان تورنتو

گروه های ایرانیان تورنتو

حقایق زندگی در تورنتو

 • تورنتو در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو قرار دارد.
 • تورنتو قطب صنعتی و اقتصادی کانادا محسوب می شود و سهمش در تولید ناخالص داخلی کشور 20 درصد است و برای ونکوور این عدد 8 درصد است، به همین جهت شهر تورنتو از لحاظ کاریابی بهتر است.
 • قیمت مسکن در تورنتو نسبت به ونکوور بالاتر است البته این مزیت را دارد که فرصت های شغلی با درآمد معقول بیشتری دارد.
 • PATH، سیستم عابر پیاده زیرزمینی شهر تورنتو، بیش از 70 ساختمان مرکز شهر را در طول 30 کیلومتر به هم متصل می کند.
 • در حالت مقایسه، تنوع محصولات در شهر تورنتو نسبت به ونکوور در اقلامی مانند خوراکی، پوشاک، آرایشی بهداشتی و… بیشتر است. در این شهر تعداد ایرانی ها بیشتر بوده و کسب کارها با کیفیت تر هستند؛ همچنین شهر تورنتو جوان پسندتر است و مراکز تفریحی و گردشگری بیشتری دارد.
 • تورنتو بیش از 8000 رستوران دارد.
 • 52 پیست اسکیت در فضای باز در تورنتو وجود دارد که از ابتدای دسامبر تا پایان فوریه باز است.
 • باغ وحش تورنتو، بزرگترین باغ وحش در کانادا است که خانه بیش از 16000 حیوان است که 491 گونه را نشان می دهند.
 • شهر تورنتو تنوع نژادی بیشتری دارد، به همین جهت فرهنگ رانندگی نسبت به شهرهای مونترال و ونکوور تا حدی کاهش پیدا می‌کند.
 • پیشنهاد می شود محل زندگی و محل کار نزدیک به هم باشد تا در هزینه و زمان رفت و آمد، بنزین، استهلاک صرفه جویی شود.
 • محلات ایرانی ها نظیر ریچموند هیل، آرورا، وان، مارکهام و نیومارکت در بخش یورک کلان شهر تورنتو هستند.
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

لینک های مفید!

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند معمولا سوالات زیادی در مورد ایرانیانی که در سال های قبل به کانادا مهاجرت کرده اند، می پرسند. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب شما را با زندگی ایرانی های ساکن تورنتو آشنا کنیم.

در اواخر جنگ جهانی دوم تنها چند نفر ایرانی در کانادا زندگی می کردند اما به مرور زمان به تعداد مهاجران افزوده شد و در سال های اخیر با رشد بالای مهاجرت ایرانیان به کانادا مواجه هستیم. ایرانیان معمولا با توجه به هدف خود اعم از مهاجرت تحصیلی به کانادا و مهاجرت کاری به کانادا شهر مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

اغلب ایرانیان مهاجر به تورنتو، پس از گذراندن آخرین دوره تحصیلی خود در دانشگاه های تورنتو با مدرک تحصیلی شروع به کار در تورنتو می کنند .

در برخی از مناطق شهر مانند ریچموند هیل، در هنگام قدم زدن متوجه خواهید شد که اکثر مردم به زبان فارسی صحبت می کنند و فروشگاه های ایرانی مختلفی مانند میوه فروشی، نانوایی، آرایشگاه در حال فعالیت هستند.

جالب است بدانید حتی در این شهر رویداد های فرهنگی و جشن های ایرانی هم به همت ساکنان ایرانی برگزار می شود و همه ی این اقدامات موجب می شود که دوری از وطن برای افراد قابل تحمل باشد و سنت های خود را فراموش نکنند.

در تراست بخوانید : رستوران های ایرانی ریچموند هیل و مهاجرت به تورنتو

ویدیو معرفی شهر تورنتو

محله های ایرانی نشین تورنتو

همه ی انسان ها فارغ از جنسیت، سن، ملیت، شغل و تحصیلات برای گذراندن زندگی خود در یک کشور غریب به دنبال یک هموطن هستند زیرا این غریزه انسان است که با ملاقات یک هم زبان، انگیزه بیشتری پیدا کند و مسیر خود را با اطمینان بیشتری طی کند.

به همین سبب سکونت در یک محله ایرانی خیز از مهم ترین مسائل مهاجران محسوب می شود. در ادامه به معرفی بهترین شهر کانادا برای ایرانیان می پردازیم :

 • ریچموند هیل

ریچموند هیل با بیش از 200 هزار نفر جمعیت، از مناطق رو به رشد و توسعه یافته تورنتو به شمار می رود و همین علت، دلیلی کافی برای انتخاب ریچموند هیل جهت سکونت است. از طرفی این محله فاصله کمی با شهر تورنتو دارد و با خط مترو در عرض نیم ساعت می توانید به مقصد برسید.

بخشی از محله ریچموند هیل با انواع مختلف فروشگاه ها از جمله سوپرمارکت ها، رستوران ها، کلینیک و دفاتر حقوقی ایرانی به تهران کوچک معروف شده است. این محله امکانات تفریحی بسیار بالایی دارد و نه تنها نیاز های بسیاری از ساکنین فراهم می شود بلکه همه ی این امکانات موجب می شود که سالیانه گردشگران زیادی از ریچموند هیل بازدید کنند.

از امکانات متنوع ریچموند هیل می توان موارد زیر را نام برد: بزرگراه شماره 7، مجموعه سینمایی بزرگ، وجود زیر ساخت های مناسب برای کسب و کار های جدید، 160 پارک، کتابخانه مرکزی، زمین های ورزشی، زمین های بازی، استخر سرپوشیده و …

 • محله ایرانی نشین نورث یورک

نورث یورک جمعیتی بیش از 680 هزار نفر دارد و یکی از پهناور ترین شهرهای تورنتو محسوب می شود. بیشتر افرادی که به تازگی مهاجرت کرده اند، منطقه نورث یورک را به عنوان منطقه ایرانی خیز تورنتو می شناسند.

این محله از لحاظ استاندارد های ساختمان سازی در آمریکای شمالی زبانزد است و در داخل اکثر ساختمان های واحدهای مسکونی امکاناتی همچون سالن نمایش، استخر و سالن ورزشی وجود دارد.

زندگی در محله قدیمی نورث یورک به دلیل تعداد بالای ساکنان و فروشگاه های ایرانی شما را یاد کشور خودتان خواهد انداخت و تا حد زیادی به شما کمک می کند که در سال های اولیه مهاجرت احساس غریبی نکنید. به دلیل تاریخی بودن این محله تنوع فرهنگی بالایی در نورث یورک حاکم است و ایرانیان از این موضوع بسیار استقبال می کنند.

فعالیت های تجاری ایرانیان از خیابان فنچ نورث یورک آغاز می شود و تا خیابان استیلز امتداد می یابد. حد فاصل خیابان فینچ تا شپرد در اطراف خیابان یانگ از مکان های مورد علاقه مهاجران ایرانی برای سکونت است. از طرفی گستردگی فعالیت های تجاری ایرانیان در این مکان و وجود مرکز خرید بزرگی به نام پلازا موجب شده است که ایرانیان برای زندگی در خیابان یانگ متمرکز شوند.

طیف گسترده ای از شبکه های اتوبوسرانی، دسترسی به خط مترو و وجود اتوبان های شرقی و غربی از دیگر مزایای زندگی در نورث یورک محسوب می شود.

 • محله ایرانی نشین آرورا

دومین سکونتگاه مورد علاقه ی ایرانیان پس از ریچموند هیل محله ی آرورا است و با 56 هزار نفر جمعیت از مرفه ترین محله های تورنتو به شمار می آید و فقط 28 دقیقه با ماشین شخصی از مرکز تورنتو فاصله دارید.

محله آرورا می تواند یک انتخاب درست برای افرادی باشد که به دنبال یک طبیعت و فضای زیبا برای زندگی هستند. وجود یک پارک حیات وحش با امکانات بالا، 62 پارک حفاظت شده، دریاچه های مختلف و مسیر های پیاده روی سرسبز، آرورا به منطقه ای دلنشین برای زندگی تبدیل کرده است.

از طرفی نزدیک بودن این محله به ریچموند هیل موجب می شود که با سکونت در آرورا همزمان از امکانات دو محله بهره مند شوید. خدمات درمان پیشرفته، خانه های آماده فروش و گستردگی سیستم های حمل و نقل عمومی از جمله ویژگی هایی هستند که می توانند به تصمیم شما در انتخاب محله آرورا قوت ببخشند.

 • محله ایرانی نشین نیومارکت

محله نیومارکت واقع در ضلع شمالی شهر تورنتو، با مساحت 39 کیلومتر مربع، 90 هزار نفر جمعیت دارد. بیش از نصف جمعیت این محله به زبان انگلیسی و بقیه افراد به زبان های روسی چینی و اسپانیایی صحبت می کنند. سکونت جمعیت بالای ایرانیان موجب شده است که زبان فارسی نیز در کنار زبان های دیگر بیشتر در این محله به گوش برسد.

محله تاریخی نیومارکت در گذشته به عنوان زمین های کشاورزی و اکنون به عنوان یکی از شهر های صنعتی تورنتو شناخته می شود. از مزایای اسکان زندگی ایرانیان در نیومارکت می توان به مواردی همچون آب و هوای مناسب، فعالیت شغل های متعددی همچون پزشکی، مهندسی و صنعت تولید، موقعیت جغرافیایی مطلوب و امکانات رفاهی بالا اشاره کرد.

 • محله ایرانی نشین وان

محله وان با مساحت حدود 250 کیلومتر مربع در بین محلات ریچموند هیل و میسی ساگا واقع شده است. شروع زندگی انسان ها از کنار رودخانه ی هامبرد این منطقه شکل گرفت و اکنون با سرعت توسعه ی بالا حدود 300 هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است.

به مرور زمان کارخانه های صنعتی همچون چوب بری به محله وان تورنتو منتقل شدند و وجود متعدد این کارخانه ها محله وان را به منطقه ای صنعتی تبدیل کرد. در همین راستا، محله وان با کمبود نیروی کار مواجه است و به همین دلیل ایرانیان بسیاری در صنایع مختلف وان از جمله پلاستیک سازی، ساخت قطعات اتومبیل و صنعت حمل و نقل مشغول به کار شده و اطراف این شهر را برای اسکان خود برگزیده اند.

دسترسی به خطوط راه آهن، خط هوایی، دو بزرگراه مهم 427 و 420 و یک مرکز تفریحی پیشرفته در مرکز شهر وان از مزایای مهم این محله برای ساکنان محسوب می شود.

داشتن همسایه ها و دوستان ایرانی در اوایل سال های مهاجرت، به شما در شناخت سریع فرهنگ مردم کانادا کمک شایانی می کند. اگرچه شهر هایی همچون نیومارکت و ریچموند هیل جزوی از کلان شهرهای تورنتو محسوب می شوند اما به دلیل پر طرفدار بودن در میان مهاجران ایرانی به عنوان محله های ایرانی نشین برای شما معرفی کردیم.

درباره خرید خانه در تورنتو و اجاره خانه در تورنتو بخوانید .

وضعیت شغلی ایرانیان در تورنتو

اولین آیتم مورد نیاز برای پیدا کردن کار در کانادا مراجعه به سایت های کاریابی کانادا است. بسیاری از موسسات در کانادا به متقاضیان آموزش می دهند و سپس آن ها را در شغل مورد نیاز استخدام می کنند.

با توجه به رشد اقتصاد کانادا، این کشور همواره با کمبود نیروی کار روبرو است بنابراین با شناختن شغل های مورد نیاز و انواع سایت های کاریابی در کم ترین زمان می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

همچنین بخوانید : جاذبه های دیدنی تورنتو و هزینه زندگی در تورنتو

لیستی از وبسایت های معتبر کاریابی در کانادا

ردیفسایت های کاریابی
1https://www.indeed.ca
2https://www.workopolis.com/en
3http://emploiquebec.net/index_en.asp
4https://www.monster.ca
5https://www.working.com
6https://www.bcjobs.ca
7http://www.gov.mb.ca/govjobs
8https://regionalhelpwanted.com/newfoundland-labrador-jobs
9https://www.albertajobcentre.ca
10https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx

بهترین رستوران های ایرانی تورنتو

بسیاری از افراد در هنگام مهاجرت به دلیل نپسندیدن ذائقه مردمان کشور مقصد، اغلب نگران مسئله ی تغذیه خود هستند اما خوشبختانه در شهر مهاجر پذیر تورنتو، رستوران های خوب ایرانی وجود دارند که با وجود دور بودن از محل زندگی خود، از فرهنگ و غذا های ایرانی غافل نشوید.

رستوران های ایرانی در تورنتو که در این بخش معرفی شده، امتیاز بالایی را برای عوامل مختلفی همچون کیفیت غذا، خدمات، هزینه و … در وبسایت تریپ ادوایزر از کاربران کسب کرده اند.

رستوران هایدا ساندویچ تورنتو

 • ساعت کاری: 11am – 11pm
 • بازه قیمت: تقریبا 30 دلار کانادا برای دو نفر
 • دلیوری: دارد
 • نوع غذا: فست فود، کیترینگ

ارتباط با رستوران هایدا ساندویچ تورنتو

رستوران انار

رستوران انار در ریچموند با کاشی کاری، مینا کاری و شخصیت های افسانه ای ایرانی ساخته شده است. حضور در این سفره خانه یاد شهر اصفهان را برای شما زنده خواهد کرد. کم تر کسی از کیفیت غذا های این رستوران ناراضی است و اکثر مشتریان همواره از طعم و عطر غذا های رستوران انار صحبت می کنند.

 • امتیاز در تریپ ادوایزر : 4/5 ستاره
 • شماره تماس :4169217557

رستوران شهرزاد

همان طور که می دانید نام رستوران شهرزاد برگرفته از شخصیت اصلی داستان هزار و یک شب و محیط رستوران نیز الهام گرفته از آثار صنیع الملک است. این رستوران غذا های سنتی ایرانی سرو می کند و کباب های آن محبوبیت زیادی در میان مشتریان دارد.

 • امتیاز در تریپ ادوایزر : 4/5 ستاره
 • شماره تماس : 4169299222

رستوران تخت طاووس

در رستوران تخت طاووس علاوه بر لذت بردن از غذا های سنتی ایرانی می توانید صبحانه و میان وعده های خوشمزه ای را هم نوش جان کنید. لذت طعم خوشمزه میان وعده هایی همچون نرگسی، حلیم و کله پاچه را در رستوران تخت طاووس تجربه کنید.

 • امتیاز در تریپ ادوایزر : 4/5 ستاره
 • شماره تماس : 6473527322

رستوران ایرانی تبریز

طعم دلنشین غذا های معروف شهر تبریز را در این رستوران امتحان کنید. شاید باورتان نشود اما این رستوران فرصتی را فراهم کرده است که حتی طعم کوفته تبریزی و انار بیج را در قلب تورنتوی کانادا بچشید. پیشنهاد می کنیم صرف غذا در فضای آرام در عین حال شیک رستوران تبریز را از دست ندهید.

 • امتیاز در تریپ ادوایزر : 4/5 ستاره
 • شماره تماس : 4169222017

رستوران ملکه پرشیا

فضای راحت و صمیمی رستوران، کیفیت بالای کباب ها و خورش های مختلف ایرانی حرف اول را در رستوران ملکه پرشیا می زند. در هنگام مهاجرت و یا سفر به تورنتو این رستوران را حتما در فهرست برنامه های خود قرار دهید.

 • امتیاز در تریپ ادوایزر : 4/5 ستاره
 • شماره تماس : 4166515500

رستوران درویش

یکی از قدیمی ترین رستوران های ایرانی در کانادا رستوران درویش تورنتو است که با وجود فضای کوچک به دلیل آرامش خاصی که دارد طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. گفتنی است که سرو نان خانگی داغ و غذا های خانگی خوش عطر تاثیر کمی در محبوبیت رستوران درویش ندارد.

 • امتیاز در تریپ ادوایزر : 4/5 ستاره
 • شماره تماس : 4169298863

پزشکان و روانپزشکان ایرانی مقیم تورنتو

بیماری امری است که گریختن از آن بی فایده است و در هر زمانی ممکن است گرفتار انواع مختلف آن شویم. اکثر مهاجران به دلیل دوری از خانه و خانواده در زمان بیماری بیش از پیش احساس تنهایی می کنند و همین مورد ممکن است روند بهبودی بیماری را به طول انجامد.

در این شرایط مراجعه به پزشکان و دندانپزشکان ایرانی در کانادا، می تواند تا حد زیادی به شما قوت قلب ببخشد. خوشبختانه تعداد قابل توجهی از ایرانیان مهاجر از طریق مهاجرت تحصیلی دانشجویان پزشکی هستند و به همین دلیل به راحتی می توانید در شهر تورنتو برای ویزیت و درمان به پزشکان ایرانی مراجعه کنید.

دکتر سعید کلانتری

فوق تخصص گواتر و غدد و متخصص داخلی- وی فارغ التحصیل تخصص داخلی از دانشگاه تهران و فوق تخصص غدد از دانشگاه تورنتو است.

 • آدرس :  1110Sheppard Ave E, North York, ON M2K 2W
 • شماره تماس : 0033 220 (647)

دکتر حسین امانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در نورث یورک- وی فارغ التحصیل، مدرس و رئیس دانشکده کنفرانس طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه تورنتو است.

 • آدرس :  23Lesmill Rd, North York, ON M3B 3P6, Canada
 • شماره تماس : 6444 222 (416)

دکتر عباس آزادیان

دکتر روانپزشک در تورن هیل

 • آدرس :  7560Bayview Ave, Thornhill, ON L3T 2S1, Canada
 • شماره تماس : 1133 731 (905)

دکتر سالومه اوجی

پزشک خانواده در نورث یورک در کلینیک پزشکی آذر

 • آدرس :  267Finch Ave W, North York, ON M2R 1M8, Canada 
 • شماره تماس : 9277 992 (647)

دکتر آلیا رحیم

پزشک زنان و زایمان/ پزشک عمومی- فارغ التحصیل دانشگاه تورنتو و از پزشکان معتبر کلینیک داون تان تورنتو است.

 • آدرس :  790Bay St., Toronto, ON M5G 1N8, Canada
 • شماره تماس : 6001 427 (627)

دکتر جواد پیروی

متخصص زیبایی و تجربه های متعدد در زمینه های کاهش وزن، تزریق بوتاکس، فیلر و درمان اختلال عملکرد جنسی مردان- وی مدرک دکتری عمومی و تخصص زیبایی از دانشگاه تورنتو را دارد.

 • آدرس :  298 Sheppard Ave E, North York, ON M2N 3B1, Canada
 • شماره تماس :  2236500 (416)

دکتر مریم افتخاری

پزشک خانواده در ریچموند هیل- فارغ التحصیل از دانشگاه کویینز در رشته پزشکی است و سابقه طولانی در ارائه خدمات به مراجعان ایرانی و کانادایی دارد.

 • آدرس :  250Harding Blvd W, Richmond Hill, ON L4C 9M7, Canada
 • شماره تماس :  2377723 (905)

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

مشکلات رایج ایرانی ها در کانادا چه چیزهایی هستند؟

عدم تسلط به زبان انگلیسی مخصوصا در سال های اول مهاجرت یکی از مشکلات اساسی مهاجران ایرانی است. با وجود این که قبل از مهاجرت به همه ی مهاجران توصیه می شود این مسئله را جدی بگیرند اما باز هم سهل انگاری های افراد در این زمینه، موجب ایجاد مشکل های متعددی پس از مهاجرت می شود.

تفاوت فرهنگی مردم کانادا با ایرانیان هم از دیگر مشکلات مهاجران است که برای رفع این مسئله به زمان بیشتری نیاز است. برای مثال مشارکت اجتماعی مردم کانادا بسیار بالا است در حالی که در ایران کارهای تیمی ضعف های بسیاری دارند.

ایرانی های ساکن کانادا به چه زبانی صحبت می کنند؟

در سطح جامعه و محیط کار افراد موظف هستند که فارغ از ملیت خود به زبان انگلیسی صحبت کنند اما معمولا ایرانیان در خانه های خود به زبان فارسی صحبت می کنند.

چند درصد از ایرانی های مقیم کانادا ساکن تورنتو هستند؟

حدود 44 درصد از مهاجران ایرانی به کانادا، تورنتو را برای ادامه ی زندگی خود انتخاب کرده اند.

دندانپزشکان ایرانی در کانادا بیشتر در چه شهرهایی ساکن هستند؟

تورنتو، مونترال، ونکوور

آیا در قوانین کار در کانادا امکان گرفتن اقامت همسر و فرزندان وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.