اوقات شرعی ونکوور

اوقات شرعی شهر ونکوور یکی از موارد بااهمیت برای ایرانیانی است که همه ساله در این کشور مشغول به کار یا تحصیل می‌شوند. این شهر در غربی‌ترین نقطه کشور کانادا قرار گرفته است و باید گفت، زمان‌های عبادی آن تا حدود زیادی مشابه ایران است.

شما می‌توانید در وقت‌های مختلف در این شهر به عبادت و مراسم مختلف مذهبی بپردازید چرا که به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، شرایط مناسبی وجود دارد. جمعیت این شهر براساس آمار سال ۲۰۲۰ در حدود ۲.۶ میلیون نفر برآورد شده است و براساس آمار، تعداد سه درصد از آن را مسلمانان تشکیل داده‌اند و اوقات شرعی ونکوور یکی از مهم‌ترین مسائل برای این افراد است.

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین ونکوور
  • شروع زندگی در ونکوور

لینک های مفید!

اذان به وقت ونکوور

این شهر یکی از مهم‌ترین شهرهای کانادا است که هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف برای کار و حتی تحصیل به آن مهاجرت می‌کنند. در این بین، اوقات شرعی ونکوور که تا حدودی متناسب با ایران است می‌تواند یک دغدغه برای مهاجران مسلمان به شمار رود.

در ماه‌های مختلف سال، زمان‌های عبادت و نماز در این شهر متغیر است و برای نمونه، ساعت نماز صبح در ماه ژانویه در آن ۶ تا ۶:۳۰ خواهد بود. شما برای عبادت صبح حدود دو ساعت زمان در اختیار خواهید داشت و در ماه ژانویه طلوع خورشید ساعت ۸ خواهد بود.

درباره مهاجرت به ونکوور و ساعت به وقت کانادا بخوانید.

اذان صبح به افق ونکوور

اوقات شرعی ونکوور در مورد اذان صبح متناسب با شرایط کشور ایران است و این زمان در ماه‌های زمستان یعنی دسامبر، ژانویه و فوریه از حدود ساعت ۶ شروع شده و تا پایان ماه فوریه به ساعت ۵:۳۰ می‌رسد. زمان نماز صبح در ماه‌های بعدی نیز متغیر است و از ساعت ۵:۳۰ در پایان ماه فوریه تا ۳:۳۰ تا پایان جولای می‌رسد.

بر این اساس، در صورتی که ساکن ایران هستید و قصد مهاجرت به این شهر را دارید، در مورد اوقات شرعی ونکوور در اذان صبح مشکلی وجود نخواهد داشت.

همچنین بخوانید: جغرافیای کانادا ، ایرانیان کانادا

اذان مغرب به افق ونکوور

اذان مغرب به افق این شهر در طول سال تغییرات زیادی دارد و مانند کشور ایران، شما افزایش یا کاهش طول روز را مشاهده خواهید کرد. برای مثال، اوقات شرعی ونکوور و اذان مغرب در طول ماه‌های زمستان از ساعت ۴ تا ۶ عصر متغیر است. تا ماه جولای این ساعات در ماه‌های بعدی افزایش دارد و تا ساعت ۹ شب خواهد رسید.

با شروع فصل پاییز ‌زمان اذان مغرب رفته‌رفته رو به کاهش است و طول روز کمتر خواهد شد. این موضوع برای مهاجران ایرانی که قصد اقامت کانادا را دارند، شرایطی ایده‌آل را فراهم کرده است و مسلمانان می‌توانند در ساعات مورد نظر و بدون مشکل به عبادت مشغول شوند.

درباره اوقات شرعی کانادا بیشتر بخوانید.

اوقات شرعي ونکوور

اوقات شرعی ونکوور یکی از مهم‌ترین مزایا برای مسلمانانی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. به جز زمان‌های اذان صبح که در بعضی از روزها در ساعت ۶ یا ۶:۳۰ است، در دیگر زمان‌های عبادی تشابه زیادی با شرایط کشور ایران وجود دارد.

زمان اذان ظهر در این شهر نیز بین ساعت ۱۲ تا ۲ ظهر است و مسلمانان می‌توانند در آن به نماز یا مراسم عبادی مشغول شوند. اوقات شرعی ونکوور که در قسمت جنوب غربی کشور کانادا واقع شده، شرایط خوبی برای عبادت مسلمانان ایجاد کرده است و باید گفت، در حدود ده مرکز اسلامی و مسجد در این شهر وجود دارد.

اوقات شرعی به وقت ونکوور

مساجد و مراکز اسلامی این شهر در مناطق مختلف آن وجود دارند که یکی از آن‌ها مسجد جامع شهر است. البته، امکانات مختلفی نیز در مراکز اسلامی برای جمعیت مسلمان فراهم شده است. شما می‌توانید اوقات شرعی ونکوور و اطلاعات مورد نیاز را از طریق وب سایت این مراکز اسلامی به دست آورید.

در کنار این موضوع، اطلاعات مرتبط با زمان‌های عبادی شهرهای کانادا از طریق وب سایت موسسه مهاجرتی تراست برای شما فراهم شده است.

اذان مغرب به وقت ونکوور

اوقات شرعی ونکوور در مورد اذان مغرب نیز مانند اذان صبح این شهر دچار تغییراتی در طول سال است. با این حال، شرایط آن تشابه زیادی با شهرهای ایران دارد. اذان مغرب در این شهر در ماه‌های سرد سال یعنی زمستان زودتر از زمان‌های دیگر است و با‌ گذشت از این زمان، شما اذان مغرب را در ساعات ۸ یا ۹ شب مشاهده خواهید کرد.

اذان صبح به وقت ونکوور

اذان صبح این شهر که یکی از موارد مهم اوقات شرعی ونکوور است، متناسب با سایر شهرهای این کشور و البته مناطق مختلف ایران است. برای نمونه، اذان صبح در ماه‌های فصل زمستان حدود ساعت ۶ است و این زمان در شهر تورنتو نیز در همین حدود است. بنابراین، در صورتی که اوقات شرعی ونکوور یکی از دغدغه‌های اصلی شما است، در این شهر به مشکلی بر نخواهید خورد.

ساعت شرعی ونکوور

برای مهاجرت، مسلمانان شیعه یا اهل سنت شرایط مناسبی را از نظر اوقات شرعی ونکوور دارند. باید در نظر داشت که ممکن است در یک کشور دیگر این مزایا وجود نداشته باشد. مساجد و مراکز اسلامی کشور کانادا نیز بهترین امکانات را برای مسلمانان فراهم کرده است که توسط گروه‌های مختلف مسلمان ایجاد شده است.

اذان به افق ونکوور

اطلاعات اذان و اوقات شرعی ونکوور از طریق وب سایت‌های معتبر اسلامی برای شما فراهم شده است. پس از ورود به این وب سایت‌ها به راحتی می‌توانید شهر مورد نظر را انتخاب کنید و زمان‌های عبادی مختلف را در آن مشاهده کنید. در کنار این، موسسه مهاجرتی تراست نیز، اطلاعات زمان‌های عبادت این شهر و دیگر شهرهای این کشور را برای‌تان فراهم کرده است.

اذان صبح به افق ونکوور برای شیعه

اگر وقت اذان و اوقات شرعی ونکوور را از دیدی کلی نگاه کنیم، شرایط آن در مقایسه با کشورهای دیگر، شرایط مناسب‌تری برای مسلمانان دارد. شما در این شهر و دیگر شهرهای کشور کانادا به راحتی می‌توانید بدون هیچ مشکلی مراسم عبادی را به جا آورید و در این مورد، مساجد شهر نیز امکانات خوبی را ایجاد کرده‌اند.

اوقات شرعی در ونکوور

اوقات شرعی ونکوور در مورد اذان صبح، ظهر و مغرب در روزهای مختلف تغییراتی دارد. با این حال، اگر ساکن کشور ایران و شهرهای مختلف آن هستید و قصد مهاجرت به این شهر را دارید، مشکلی از نظر زمان‌های عبادت نخواهید داشت. طول روزها در زمستان کوتاه‌تر از فصول تابستان و بهار است و به همین دلیل، اذان مغرب در زمستان نیز زودتر است. در کنار آن، اذان صبح در فصول گرم سال زودتر شروع می‌شود که بین ساعات ۳ تا ۵ صبح است.

اوقات شرعی ونکوور برای شیعه

اوقات شرعی ونکوور متناسب شرایط عبادت برای شیعیان است. البته، اهل سنت نیز می‌توانند در زمان‌های مختلف عبادت در این شهر به عبادت بپردازند و از نظر اختلاف زمانی و تفاوت ساعات عبادی، مشکلی برای شیعیان و اهل سنت وجود ندارد. این شهر در قسمت جنوب غربی کانادا قرار دارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی آن است که اوقات شرعی ونکوور برای مسلمانان کشور ایران و کشورهای همسایه ایران شرایط خوبی دارد.

اوقات شرعی به افق ونکوور

اوقات شرعی ونکوور یک مزیت مهم برای مهاجران مسلمان به شمار می‌رود. در واقع، شما زمان‌های زیادی بین دو اذان در اختیار خواهید داشت. برای نمونه، بین یک الی دو ساعت پس از اذان صبح تا طلوع خورشید زمان وجود دارد و در کنار آن، بین اذان ظهر تا عصر نیز مدت مناسبی را خواهید داشت.

اوقات شرعی ونکوور کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به این شهر را دارید، می‌توانید از مراکز فرهنگی اسلامی ونکوور و امکانات آن نیز استفاده کنید. برای نمونه، مسجد جامع این شهر برای انجام مراسم مختلف مذهبی احداث شده است و در اوقات شرعی ونکوور، مراسم نماز و اعمال عبادی در آن برگزار می‌شود.

پخش اذان به وقت ونکوور

شما با اطلاع از اوقات شرعی ونکوور می‌توانید در زمان‌های مورد نظر در مساجد این شهر حضور پیدا کنید. این مساجد در مناطق مختلف شهر وجود دارند و توسط جمعیت مسلمان آن بنا شده است. شما در زمان‌های مختلف، می‌توانید از این مراکز مذهبی استفاده کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا اوقات شرعی ونکوور متناسب با شرایط کشور ایران است؟

مزیت مهم شهرهای کانادا که ونکوور نیز یکی از آن‌ها است، متناسب بودن زمان‌های عبادت با کشور ایران است.

آیا مراکز مذهبی برای مسلمانان در شهر ونکوور کانادا وجود دارد؟

مکان‌های مذهبی زیادی در این شهر وجود دارند که می‌توان مساجد و مراکز اسلامی آن را در نقاط مختلف مشاهده کرد.

اذان صبح ونکوور چه زمانی است؟

این زمان در روزهای مختلف سال متفاوت است. در طول ماه‌های مختلف سال این زمان بین ۳ تا ۶:۳۰ صبح متغیر است.

اذان ظهر ونکوور چه ساعتی است؟

اوقات شرعی ونکوور در مورد اذان ظهر مانند کشور ایران بین ساعات ۱۲ تا ۲ ظهر متغیر است.

عصر شرعی در شهر ونکوور چه ساعتی اتفاق می‌افتد؟

عصر شرعی در طول فصل زمستان زودتر به وقوع می‌پیوندد و این زمان در زمستان بین ساعت ۴ تا ۶ عصر است. با‌ ‌گذشت از این فصل و شروع فصول گرم، غروب خورشید نیز دیرتر اتفاق خواهد افتاد و تا ساعت ۹ شب در ماه جولای خواهد رسید.

زمان اذان مغرب در ونکوور حدود چه ساعتی است؟

اوقات شرعی ونکوور در مورد اذان مغرب مشابه شهرهای ایران است. در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه این زمان بین ساعات ۴ تا ۵ است. در ماه‌های بعدی و تا ماه جولای تا ساعت ۹:۳۰ شب خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید