مهاجرت به ونکوور

مهاجرت به ونکوور

حقایق زندگی در ونکوور

 • 25 درصد جمعیت ونکوور چینی ها هستند، محله چینی های ونکوور یکی از بزرگترین محله های آمریکای شمالی است.
 • 40 درصد از کل جمعیت ونکوور را مهاجران تشکیل می دهند. این شهر همچنین دارای بالاترین نسبت سرانه آسیایی در بین شهرهای آمریکای شمالی است
 • ونکوور یک شهر سرسبز و توریستی است.
 • بندر ونکوور بزرگترین بندر کانادا و سومین بندر بزرگ در آمریکای شمالی از نظر کل تناژ جابجایی و خروج از بندر است.
 • آکواریوم ونکوور در رتبه 5 برتر جهان قرار دارد.
 • ونکوور یک شهر سرمایه گذاری در ملک محسوب می شود.
 • زندگی در ونکوور لوکس تر، آرام تر و با طبیعت بیشتر است.
 • این شهر دارای برخی از ثروتمندترین محله ها در سراسر کانادا است که ثروتمندترین آنها وست ونکوور است.
 • متوسط ​​درآمد سالانه خانوار 120.000 دلار است.
 • بسیاری از ستاره‌های سینما، مدیران شرکت‌ها و افراد ثروتمند در ونکوور در کنار آب زندگی می‌کنند.
 • مقدار مالیات در بریتیش کلمبیا 7 درصد استانی و 5 درصد فدرال است.

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

نکته جالب توجه در مورد شهر ونکوور کانادا این است که 52 درصد از ساکنان این شهر، زبان اول آنها غیر از زبان انگلیسی است و در حدود 51 درصد از ساکنان ونکوور کانادا به گروه اقلیت تعلق دارند. ونکوور کانادا همواره به عنوان یکی از 5 شهر جهان برای زندگی در سطح کیفیت بالا انتخاب شده است، به گونه‌ای که در بین 10 شهر برتر جهان برای زندگی، ونکوور کانادا برای دهمین سال پی در پی، رتبه ی یک را به عنوان بهترین شهر جهان کسب کرده است.

بر اساس برنامه ای که مسئولان این شهر در سال 2011 برای آینده ی آن در نظر گرفته بودند، این شهر در سال 2020 قرار است به عنوان سبزترین شهر جهان نیز شناخته شود.

به طور کلی در بحث مهاجرت، کشور کانادا را می‌ توان بهشت مهاجران برشمرد. این ادعایی است که در واقعیت نیز به اثبات رسیده است. اگرچه دلایل اقتصادی ممکن است یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کانادا باشد، اما برخورداری از فرهنگ پذیرش مهاجران به وسیله‌ ی مردم یک کشور را، شاید بتوان از جمله دلایلی دانست که مهاجرت را برای مهاجران لذت بخش و دشواری‌ ‌های آن را آسان می کند. بنابراین، کشور کانادا و شهر ونکوور از این لحاظ آغوش خود را برای تمامی مهاجران از سرتاسر جهان باز کرده اند.

بر اساس گزارشی که سایت gallup به تازگی منتشر کرده است، کشور کانادا مقصد شماره یک برای بسیاری از مهاجران در جهان است. به گونه‌ ای که کشور کانادا در پذیرش مهاجران بالاتر از کشورهای پیشرفته و مرفه مانند ایسلند، نیوزیلند، استرالیا، امریکا و سوئد قرار گرفته است.

شاخص پذیرش مهاجر بر اساس سه سوالی که در سالهای 2016 و 2017 از مردم 140 کشور جهان پرسیده شده بود و این بار نیز در سال 2019 در 145 کشور مورد پرسش واقع شده، بدست آمده است.

پرسش از مردم کشورها درباره‌ی این موضوع مطرح شده بود که آیا مهاجرانی که در کشور شما زندگی می‌ کنند، اگر همسایه شما شوند و یا با فردی از خانواده شما ازدواج کنند، اتفاق خوشایندی برای شما محسوب می شود یا خیر. پاسخ شهروندان کانادایی به این پرسش‌ ها این بوده است که 94 درصد از آنها از اینکه فردی به کشور کانادا مهاجرت کند، 95 درصد از آنها از اینکه مهاجری را در همسایگی خود داشته باشند و 91 درصد از کانادایی ها از اینکه فردی از مهاجران با خانواده آنها ازدواج کند ابراز رضایت کرده اند.

با توجه به مشخصاتی که از کشور کانادا و شهر ونکوور در ابتدای این مطلب بیان شد، اگر قصد مهاجرت به ونکوور کانادا به هر دلیلی را دارید، خوب است بدانید که طبق آمار، بهترین مقصد را در جهان برای مهاجرت خود انتخاب کرده اید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به بریتیش کلمبیا

راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

هزینه مهاجرت به ونکوور

اگر در فکر این هستید که به ونکوور کانادا مهاجرت کنید، خواه به دلایل کاری و یا به دلایل شخصی، احتمالاَ یکی از دغدغه های شما پیش بینی و محاسبه ی هزینه های مهاجرت به ونکوور کانادا است. باید توجه داشته باشید که هزینه ی مهاجرت به ونکوور کانادا را می‌ توان به دو بخش، یعنی قبل از مهاجرت و بعد از مهاجرت به ونکوور کانادا تقسیم بندی کرد.

اگر از قبل درباره هزینه های مهاجرت به ونکوور کانادا برنامه ریزی نکرده باشید، طبق نتایج یک مطالعه در سال 2019، در صورتی که به تنهایی به شهر ونکوور کانادا مهاجرت کنید، ممکن است هزینه های پیش بینی نشده زیادی بر شما تحمیل شود.

بر اساس گزارش سایت Movinga، هزینه هایی که برای سکونت مهاجران در شهر ونکوور کانادا در سه ماه اول مهاجرت آنها لازم است، برای یک نفر، در حدود 7874 دلار برآورد شده است. این هزینه ها که بر اساس شاخص نقل و انتقال بین المللی محاسبه شده اند، برای 85 شهر جذاب از نظر مهاجران محاسبه و برآورد شده است. بنابراین، بهترین کار قبل از مهاجرت به ونکوور کانادا، برآورد دقیقی از هزینه هایی است که باید برای مهاجرت به ونکوور کانادا بپردازید.

یکی از اولین هزینه هایی که باید برای مهاجرت به ونکوور در نظر گرفته شود، هزینه ی مربوط به ارائه ی درخواست مهاجرت به ونکوور، به دولت کانادا است. برای مهاجرت به ونکوور نیاز است تا برخی از هزینه ها مانند هزینه های مربوط به ثبت نام در برنامه های مهاجرت به ونکوور کانادا را بپردازید. فهرست کامل این هزینه ها در این لینک آورده شده است.

اطلاع از اینکه دقیقاَ چه هزینه هایی را باید برای ثبت نام پرداخت کنید، بستگی به نوع برنامه مهاجرتی مورد نظر دارد. همچنین، هزینه های ثبت نام در برنامه های مهاجرت به ونکوور کانادا بستگی به نوع اقامت در نظر گرفته شده اعم از دائم یا موقت در ونکوور نیز دارد.

هزینه های ارائه درخواست برای اقامت موقت در ونکوور

هزینه ارائه درخواست برای اقامت دائم ونکوور کانادا

 • مهاجرت تجاری
 • ارائه دهندگان خدمات مراقبتی
 • مهاجرت اقتصادی ( شامل برنامه اکسپرس اینتری کانادا)
 • مهاجرت به دلایل بشر دوستانه
 • کارت اقامت دائم
 • مدارک مسافرتی برای اقامت دائم
 • کلاس پرمیت هولدر(دارنده ی مجوز)
 • شخص مورد حفاظت
 • حق هزینه اقامت دائم

چنانچه مهاجرت خوداشتغالی کانادا را انتخاب کرده باشید و یا برای راه اندازی یک استارتاپ قصد مهاجرت به ونکوور را داشته باشید، ارائه ی درخواست شما باید از نوع مهاجرت تجاری به ونکوور کانادا در نظر گرفته شود.

هزینه ها برای ارائه ی درخواست یک نفر از این طریق، حداکثر 2075 دلار و اگر با همسر و فرزند خود قصد مهاجرت به ونکوور را داشته باشید، هزینه ارائه ی درخواست با این روش حداکثر 1325 دلار برای همسر شما و 225 دلار به ازای هر کودک در نظر گرفته می شود.

با توجه به برنامه مهاجرتی که در آن پذیرفته شده اید شرایط و هزینه های مهاجرت به ونکوور کانادا ممکن است متفاوت باشد. همچنین، لازم است هزینه های بعد از مهاجرت به ونکوور کانادا را که در ابتدای این بخش به آن آشاره شد، به این هزینه های درخواست شده از سوی دولت کانادا اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به ونکوور

روش های مهاجرت به ونکوور

یکی از بهترین مقصدها هم از دیدگاه گردشگری و هم از نظر مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا، شهر ونکوور کانادا است. برای مهاجرت به ونکوور کانادا 3 روش اصلی وجود دارد که البته هر روش ممکن است خود به زیر برنامه های مهاجرتی تقسیم شود. در ادامه به این 3 روش اصلی برای مهاجرت به ونکوور اشاره شده است:

برنامه اکسپرس اینتری ؛ نیروی کار ماهر فدرال

یکی از بهترین برنامه های مهاجرت به کانادا که عموماَ برای همه ی استان ها و شهرهای این کشور مورد استفاده قرار می گیرد، برنامه اکسپرس اینتری کانادا است. کانادا به دلیل داشتن اقتصادی پویا برای حفظ رشد اقتصادی خود، مانند اغلب کشورهای توسعه یافته نیاز به نیروهای کاری ماهر دارد.

این نیاز تا به حدی است که اگرچه کشور کانادا حتی در دوران پاندمیک کرونا که 14 روز قرنطینه و برخی از محدودیت های ویژه را برای ورود مهاجران و افراد خارجی به کانادا در نظر گرفته است، اما این محدودیت ها تحت شرایطی برای نیروهای کار ماهر خارجی لغو شده است!‌ به همین جهت است که خط مشی های دولت کانادا در پذیرش مهاجران به گونه ای دنبال می شود که می توان یکی از نتایج آن را برنامه اکسپرس اینتری کانادا دانست.

بیشتر بخوانید: ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا ، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

تحصیل در استان بریتیش کلمبیا شهر ونکوور

برای سایر افرادی که از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا ممکن است موفق به مهاجرت به ونکوور کانادا نشوند، روش دیگر برای مهاجرت به ونکوور، تحصیل و اپلای برای دانشگاه های ونکوور است. این روش می تواند منجر به دریافت اقامت کانادا به صورت دائم در ونکوور شود.

دریافت یک مدرک تحصیلی در رشته مورد علاقه شما در استان بریتیش کلمبیا، نه تنها می تواند منجر به افزایش امتیاز شما در برنامه اکسپرس اینتری شود، بلکه شما را برای شرکت در برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا دارای شرایط خواهد کرد.

دانشجویان بین المللی که موفق به فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا در بریتیش کلمبیا می شوند، دارای شرایط برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) نیز خواهند شد. این موضوع به دانشجویان بین المللی این فرصت استثنایی را خواهد داد تا به مدت حداکثر 3 سال در ونکوور بتوانند مشغول به کار شوند.

 کانادا با در نظر گیری بورسیه های متعدد هم از طرف دولت این کشور و هم از طرف دانشگاه ها، یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان از سرتاسر جهان است. برخی از دانشگاه های کانادا همواره در بین برترین موسسات آموزش عالی در جهان که از سوی نظام های رتبه بندی مختلفی به صورت مرتب اعلام می شود، قرار دارند. شهر ونکوور با دارا بودن دانشگاه های ممتازی مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون فریزر یکی از بهترین شهرها برای ادامه تحصیل در کانادا است.

به طور کلی، استان بریتیش کلمبیا دارای 11 دانشگاه عمومی و 5 دانشگاه خصوصی است که با پذیرش در هر یک از این دانشگاه ها و ادامه تحصیل در آنها می توانید شانس خود را برای دریافت اقامت دائم ونکوور افزایش دهید. فهرست کامل این دانشگاه ها که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده اند در این لینک آورده شده است.

4 دانشگاه برتر استان بریتیش کلمبیا کانادا، به همراه رتبه آنها در استان بریتیش کلمبیا و در سطح جهان طبق نظام رتبه بندی times higher education برای سال 2021 میلادی:

دانشگاهرتبه
جهان
رتبه
استان
دانشگاه بریتیش کلمبیا341
دانشگاه سایمون فریزر251–3002
دانشگاه ویکتوریا351–4003
دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی801–10004

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا، مجموعه ای از برنامه های مهاجرتی به بریتیش کلمبیا است که به این استان اجازه می دهد تا نیروهای کار خارجی که برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا نامزد شده اند را برای اقامت دائم کانادا بپذیرد. به طور کلی برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا دارای دو برنامه اصلی مهاجرت به ونکوور کانادا است.

یکی از آنها برای آن دسته از نیروهای کاری در نظر گرفته شده است که مهارت آنها مورد نیاز استان بریتیش کلمبیا است. برنامه دیگر برای آن دسته از کارفرمایانی در نظر گرفته شده است که از تجربه و پشتوانه ی مالی کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا یا شهر ونکوور کانادا برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا

مهاجرت به ونکوور از طریق تخصص

اگر یک نیروی کار ماهر هستید که قصد مهاجرت به ونکوور کانادا را دارید، می توانید از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا و یا یکی از 5 برنامه ای که زیر شاخه های برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا برای نیروهای کاری ماهر است، به ونکوور کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه اکسپرس اینتری

چنانچه تحت برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت به ونکوور اقدام کنید، در کمتر از 4 ماه به فرآیند درخواست شما رسیدگی می‌ شود. پذیرش از طریق نیروی کار ماهر فدرال در برنامه اکسپرس اینتری این فرصت را به متقاضیان خوش شانس مهاجرت به ونکوور کانادا می دهد تا اقامت دائم ونکوور کانادا را دریافت کرده، حق زندگی و کار را در این شهر کانادایی بدست آورند.

یکی از ویژگی های بسیار خوبی که این برنامه مهاجرتی را از سایر برنامه های مهاجرت به ونکوور معمولاَ متمایز می کند، این است که متقاضیان نیازی به ارائه ی سابقه کار، تحصیل و یا تجربه حضور و زندگی در ونکوور را نخواهند داشت. در حقیقت، هر کسی از هر کشوری می تواند برای مهاجرت به ونکوور تحت برنامه نیروی کار ماهر فدرال از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کند!

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا

با این روش، آن دسته از متقاضیان مهاجرت به ونکوور کانادا که دارای یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما هستند می توانند برای دریافت اقامت دائم ونکوور کانادا اقدام کنند. در این روش داوطلبان دیگر نیازی به ثبت نام و ایجاد پروفایل در برنامه اکسپرس اینتری ندارند. اما چنانچه یک پروفایل فعال اکسپرس اینتری داشته باشند ممکن است از این طریق دریافت اقامت دائم کانادا برای آنها سریع تر صورت پذیرد.

برخی از داوطلبان مهاجرت به ونکوور کانادا که در مشاغل مشخص شده در حوزه فناوری دارای تجربه کار هستند، می توانند از طریق برنامه پایلوت فناوری بریتیش کلمبیا، درخواست مهاجرت به ونکوور کانادا را ارائه داده و روند رسیدگی به درخواست را سرعت ببخشند.

مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه متخصصان حوزه سلامت بریتیش کلمبیا

این برنامه یکی از چندین برنامه مهاجرتی به بریتیش کلمبیا است که در زیر مجموعه برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا قرار می گیرد. این برنامه برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت به ونکوور کانادا است که یک پیشنهاد شغلی در حوزه ی بهداشت و درمان از طرف یک مقام حوزه ی سلامت در بخش عمومی در بریتیش کلمبیا دارند و می توانند حضور دائم و پیوسته خود را در بخش کادر درمانی اثبات نمایند.

در این روش نیز داوطلبان مهاجرت به ونکوور نیازی ندارند تا در برنامه اکسپرس اینتری تقاضای خود را ارائه دهند. اما با ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری، روند رسیدگی به درخواست آنها در صورت برخورداری از معیارهای اعلام شده، سریع تر خواهد شد.

دانشجویان بین المللی در استان بریتیش کلمبیا

دانشجویانی که به تازگی از یکی از دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده و دارای پیشنهاد شغلی هستند و یا فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور که از دانشگاه ها و برای دوره های مشخصی باشند، می توانند از طریق این دو برنامه برای مهاجرت دائم به ونکوور کانادا اقدام کنند.

نیروهای کاری مبتدی و یا نیمه ماهر در استان بریتیش کلمبیا

چنانچه سابقه کاری شما حداقل به مدت 9 ماه باشد و یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در استان بریتیش کلمبیا شهر ونکوور داشه باشید، می توانید در مشاغلی که نیاز به مهارت کمتری دارند در ونکوور مشغول به کار شوید.

فرد داوطلب برای مهاجرت به ونکوور کانادا باید از یک منطقه جغرافیایی مشخص در استان بریتیش کلمبیا در یکی از مشاغل هدف، پیشنهاد کار و تجربه کاری را داشته باشد. نکته قابل توجه این است که افرادی که از این طریق برای مهاجرت به ونکوور کانادا اقدام می کنند، نمی توانند برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کنند.

مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه استانی

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)، یکی از برنامه های نامزد استانی کانادا است که همان طور که از نام آن مشخص است از طرف استان بریتیش کلمبیا اجرا می شود. از طریق این برنامه استانی، نیروهای کاری ماهر و دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی و دارای مهارت می توانند اقامت دائم ونکوور کانادا را دریافت نمایند.

چنانچه از طریق برنامه های نیروی کار ماهر قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید، به طور کلی از دو طریق می توانید برای کار در بریتیش کلمبیا و ونکوور کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

 • در روش اول باید از یک کارفرما در شهر ونکوور یا استان بریتیش کلمبیا پیشنهاد کاری یا اصطلاحا جاب آفر داشته باشید.
 • در روش دوم، نیاز است تا از یکی از دانشگاه های شهر ونکوور یا استان بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده باشید.

در روش اول اگر همزمان با پیشنهاد شغلی از یک کارفرما، بتوانید شرایط لازم در برنامه مهاجرتی به ونکوور را نیز داشته باشید، در این صورت می توانید برای دریافت مجوز کاری در ونکوور کانادا درخواست خود را ارائه دهید. در این صورت همزمان با مشغول شدن به کار در ونکوور کانادا و استان بریتیش کلمبیا، درخواست دریافت اقامت دائم شما نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت از روش سرمایه گذاری در ونکوور، تحت برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا، می توان از طریق یکی از 3 برنامه در نظر گرفته شده، درخواست مهاجرت به ونکوور را ارائه داد. در این صورت فرد سرمایه گذار باید علاوه بر برخورداری از سرمایه اعلام شده، تجربه مرتبط را برای راه اندازی و یا اداره یک کسب و کار در شهر ونکوور و استان بریتیش کلمبیا داشته باشد.

داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور باید یک کسب و کار جدید را ایجاد و یا یک کسب و کار راه اندازی شده در ونکوور را خریداری کنند و در فعالیت های روزانه ی مدیریتی آن نیز نقش فعال داشته باشند. بنابراین، این برنامه های سرمایه گذاری برای آن دسته از داوطلبان مهاجرت به ونکوور است که از ثروت کافی برخوردار بوده و تجربه مدیریت بازرگانی دارند و یا می خواهند یکی از شعبه های تجارت خود را در شهر ونکوور کانادا راه اندازی کنند.

3 برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا عبارت هستند از:

 • کار آفرین بریتیش کلمبیا ونکوور
 • پایلوت منطقه ایِ کار آفرین بریتیش کلمبیا ونکوور
 • و پروژه های راهبردی بریتیش کلمبیا ونکوور

همچنین بخوانید: ثبت شرکت در ونکوور ، خرید بیزینس در ونکوور

مهاجرت به ونکوور از طریق اسپانسرشیپ

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ونکوور، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ کانادا است. اگر فردی دارای اقامت دائم کانادا باشد و یا شهروند ونکوور محسوب شود، می تواند از این طریق درخواست مهاجرت به ونکوور را برای بستگان و یا همسر خود ارائه دهد.

فردی که دارای شهروندی کانادا است و یا اقامت دائم این کشور را دارد باید توافق نامه ای را برای دولت امضا نماید که بر طبق آن نشان دهد که:

 1. قابلیت تأمین غذاهای اساسی، لباس و سرپناه را برای همسر خود و یا بستگان خود دارا است.
 2. از نظر مالی می تواند همسر خود و یا بستگان خود را پشتیبانی نماید.
 3. اطمینان دهد که فردی را که برای مهاجرت به ونکوور کانادا مورد اسپانسرشیپ خانوادگی قرار می دهد، از دولت کانادا درخواست کمک مالی نخواهد کرد.

بر این اساس، توافق نامه به فرد اجازه پشتیبانی و دعوت از اعضای خانواده خود، برای مهاجرت به ونکوور کانادا را می دهد.

توافق نامه ها بین مدت 3 الی 20 سال اعتبار خود را خواهند داشت، حتی اگر تغییراتی که در ادامه به آنها اشاره شده است رخ دهد:

 • فرد دعوت شده به ونکوور کانادا شهروند کانادایی شود.
 • از همسر خود که او را به ونکور کانادا تحت اسپانسرشیپ خانوادگی دعوت کرده اید، جدا شوید.
 • شغل خود را از دست بدهید.
 • برای ادامه ی تحصیل درخواست کنید.

چنانچه فردی از اعضای خانواده شما که به استان بریتیش کلمبیا دعوت کرده اید، در مدت توافق نامه، کمک اجتماعی از استان بریتیش کلمبیا دریافت کند، فردی که اقامت دائم کانادا را دارد و یا شهروند ونکوور است، باید مقدار مورد نظر را به عنوان بدهی پرداخت نماید!

بیشتر بخوانید: ویزای اسپانسرشیپ کانادا

شرایط مهاجرت به ونکوور

شرایط مهاجرت به ونکوور کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال

اگر برای مهاجرت به ونکوور تحت برنامه اکسپرس اینتری و نیروی کار ماهر فدرال اقدام کنید، این نکته را به یاد داشته باشید که این برنامه در قالب یک سیستم امتیاز بندی بوده و در صورت کسب حداقل امتیاز لازم بر اساس پارامترهای اعلام شده، وارد یک رقابت از نظر میزان امتیاز با سایر متقاضیان می شوید.

نکته

هر داوطلبی که بیشترین امتیاز را کسب نماید برای مهاجرت به ونکوور کانادا تحت برنامه اسکیلد ورکر فدرال یا همان نیروی کار ماهر فدرال دعوت خواهد شد.

حداقل امتیاز لازم برای شرکت در این برنامه مهاجرتی به ونکوور کانادا، 67 امتیاز در نظر گرفته شده است. به گونه ای که، حداکثر امتیاز برای پارامترهای سن، تحصیلات و سابقه کاری در برنامه اکسپرس اینتری به ترتیب 12، 25 و 15 می باشد. همچنین، حداکثر امتیاز برای پارامترهای مهارت های زبان، برخورداری از پیشنهاد شغلی و انطباق پذیری در برنامه اکسپرس اینتری به ترتیب 28، 10 و 10 می باشد.

شرایط مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا

در این روش مهاجرتی به ونکوور حتما باید داوطلبان یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در بریتیش کلمبیا داشته باشند. ارائه ی مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی نیز در سطح حداقل CLB4 مورد نیاز است.برخی از مشاغل نیاز به ارائه ی حداقل 2 سال سابقه کاری دارند. همچنین، سطح تحصیلات خاصی برای این برنامه مهاجرتی به ونکوور کانادا در نظر گرفته نشده است.

شرایط مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه متخصصان حوزه ی سلامت بریتیش کلمبیا

شرایط این روش مهاجرتی به ونکوور کانادا مانند شرایط اعلام شده برای مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا است.

شرایط مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری

داوطلبان برای شرکت در برنامه های مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری باید چندین سال تجربه مدیریت یک کسب و کار (حداقل 12 ماه) را در کارنامه حرفه ای خود داشته باشند. تجربه ی مالکیت یک کسب و کار و یا تجربه ی مدیریتی ارشد برای ارائه ی سابقه کار مرتبط با کسب و کار لازم است.

حداکثر امتیاز کسب شده برای تجربه کاری نیز 20 امتیاز ذکر شده است. همچنین، حداقل سرمایه خالص فرد مانند پول نقد 50 هزار دلار و حداقل سرمایه کل فرد برای سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا طبق این برنامه ها، مبلغ 200 هزار دلار کانادا عنوان شده است.

با توجه به معیارهایی مانند، سابقه کاری، مالکیت کسب و کار، سرمایه خالص و سرمایه کل فرد، مشاغل، تقسیم بندی منطقه ای، انطباق پذیری، مزایای اقتصادی، قابلیت ماندگاری تجاری و قابلیت انتقال مهارت ها، حداکثر امتیاز کسب شده برای برخورداری از شرایط مهاجرت به ونکوور کانادا از طریق سرمایه گذاری، 200 امتیاز اعلام شده است.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

درآمد مورد نیاز برای زندگی در شهر ونکوور کانادا چقدر است؟

شهر ونکوور کانادا در اغلب موارد در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار می گیرد. در حقیقت، شهر ونکوور کانادا معمولاَ تنها کلان شهر غیر اروپایی است که در جمع 10 شهر برتر برای زندگی شناخته می شود. در ادامه به برخی از هزینه هایی که ممکن است پس از مهاجرت به ونکوور کانادا مورد توجه شما باشد اشاره می کنیم.
به منظور درک بهتر از هزینه های زندگی در شهر ونکوور کانادا، هزینه های مربوط به دو سال میلادی متوالی 2017 و 2018 در ادامه برای این شهر، و برخی از هزینه های مربوط به خرید غذا در استان بریتیش کلمبیا آورده شده است. در نهایت هزینه های احتمالی و محاسبه شده برای سال 2019 جهت زندگی در شهر ونکوور کانادا ارائه شده است تا درک بهتری از روند هزینه های سالانه و زندگی در این شهر داشته باشید.
همانطور که در جدول مربوط به هزینه های زندگی در شهر ونکور کانادا در سال 2017 آورده شده است، میانگین هزینه ی مورد نیاز برای تهیه مسکن در ونکوور کانادا در حدود 1697 دلار در ماه بوده است. این در حالی است که به طور میانگین، هزینه تهیه یک آپارتمان یک خوابه در ونکوور کانادا 1981 دلار در ماه بوده است. هزینه ی اینترنت در حدود 83 دلار در ماه و هزینه ی تلفن نیز در شهر ونکوور کانادا در سال 2017، 61 دلار در ماه برآورد شده است.
با توجه به سیستم حمل و نقلی که شهر ونکوور کانادا دارد، جا به جایی در این شهر بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود. در این شهر هزینه ای که یک فرد بزرگسال، برای جا به جایی و حمل و نقل در سال 2017 پرداخته است، در حدود 210 دلار در ماه بوده است. هزینه های مربوط به خرید از فروشگاه و مغازه برای هر شخصی متفاوت است.
هزینه های مربوط به سرگرمی نیز شامل غذا خوردن در خارج از خانه (به طور میانگین 150 دلار در ماه)، هزینه تماشای فیلم و  رفتن به رویدادها (به طور میانگین 70 دلار در ماه) و سایر هزینه ها است. البته شما می توانید با مدیریت هزینه ها تا حدود زیادی هزینه های مربوط به این قسمت را کاهش دهید.
در نهایت، مجموع هزینه ها در شهر ونکوور کانادا در سال 2017 میلادی طبق جدول زیر، در حدود 2700 دلار در ماه بوده است. بنابراین، برای داشتن یک زندگی بدون دغدغه در شهر ونکوور کانادا در سال 2017، نیاز به درآمدی به طور میانگین در حدود 36,828 دلار در سال بدون در نظر گرفتن مالیات و یا 3,069 دلار در ماه بوده است.
در نظر داشته باشید که این مقدار درآمد اعلام شده در اینجا، مبالغ در نظر گرفته شده برای پس انداز و یا وام ها را شامل نشده است. بنابراین، اگر شخصی قصد پس انداز برای بازنشستگی خود را در ونکوور کانادا برای سال 2017 داشته است، و یا اگر بخواهیم وام هایی را نیز شامل این هزینه ها کنیم، به طور میانگین به درآمدی در حدود حداقل 44193 دلار در سال، بدون در نظر گرفتن مالیات برای برخورداری از زندگی راحت در شهر ونکوور کانادا نیاز بوده است.

برای مهاجرت به کانادا چقدر سرمایه مورد نیاز است؟

برای شرکت در برنامه های مهاجرتی به کانادا ونکوور، دولت کانادا از شما مقدار سرمایه ای را که به عنوان پشتیبان هزینه های خود در کانادا در نظر گرفته اید را مورد پرسش قرار می دهد. بنابراین، حداقل سرمایه مورد نیاز برای یک نفر معادل 12960 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
با افزایش تعداد نفرات همراه، این سرمایه درخواستی از طرف دولت کانادا نیز افزایش خواهد یافت. برای خانواده دونفره، حداقل 16135 دلار کانادا باید به عنوان موجودی شخص اعلام گردد. برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

حداکثر سن برای مهاجرت به ونکوور کانادا چقدر است؟

امتیاز در نظر گرفته شده برای پارامتر سن در برنامه نیروی کار ماهر کانادا ونکوور، حداکثر 12 امتیاز است. نحوه ی امتیاز دهی نیز به این صورت است که اگر بین 18 الی 35 سال سن شما است، حداکثر امتیاز را کسب خواهید کرد.
در صورت داشتن 36 سال سن، 11 امتیاز برای شما در نظر گرفته خواهد شد. این امتیاز دهی به گونه ای است که تا سن 47 سال، به ازای افزایش هر یک سال، 1 امتیاز از شما کاسته خواهد شد.

بهترین استان کانادا برای زندگی کدام است؟

باید خدمت شما عرض کنیم که با داشتن بهترین حقوق و درآمد در کنار بالاترین استانداردهای زندگی در استان بریتیش کلمبیا، این استان یکی از بهترین استان ها برای زندگی در کانادا است. مهاجرت به ونکوور کانادا که مرکز استان بریتیش کلمبیا است، یکی از جذاب ترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجرانِ وارده شده به کشور کانادا محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که در اطراف شهر ونکوور، شهرهای بزرگ دیگری وجود دارند که فرصت های جذابی را برای زندگی با هزینه های کمتر به مهاجران ارائه می دهند.
ذکر این نکته ضروری است که با مهاجرت به ونکوور کانادا، زندگی در یکی از پر جمعیت ترین شهرهای کانادا را در حالی تجربه می کنید که از نرخ بسیار پایین جرم برخوردار است. این موضوع خیال شما را از بابت داشتن زندگی ایمن و مطمئن بسیار راحت می کند. زندگی در ونکوور کانادا به شما فرصت تجربه بودن در یک فرهنگ غنی و متنوع را می دهد. در شهر ونکوور کانادا نه تنها نیروهای کاری ماهر مورد نیاز هستند بلکه شغل های فعال در صنعت سینما و مشاغل حوزه ی آی تی نیز بسیار مورد درخواست شرکت های فعال در ونکوور کانادا است.

بهترین برنامه مهاجرت به ونکوور کانادا کدام است؟

همانطور که در این مطلب به آن اشاره شد، برنامه های مهاجرتی متعددی برای مهاجرت به ونکوور کانادا از طرف دولت کانادا و استان بریتیش کلمبیا برای متقاضیان مهاجرت به ونکوور کانادا در نظر گرفته شده است. اما هر برنامه مهاجرتی دارای ویژگی ها و شرایطی است که داوطلب مهاجرت به ونکوور کانادا با بررسی شرایط و مشخصات اعلام شده در هر برنامه، می تواند گزینه مناسب با شرایط خود را انتخاب کند.
بهترین برنامه مهاجرت به ونکوور کانادا برنامه ای است که مطابقت بیشتری با شرایط شما داشته باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط اعلام شده در هر برنامه مهاجرتی به ونکوور بریتیش کلمبیا، ممکن است برخی از داوطلبان برای این برنامه ها مجاز در نظر گرفته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید