مهاجرت به ونکوور

مهاجرت به ونکوور

ونکوور (Vancouver) شهری بزرگ واقع در منطقه ی غربیِ کانادا و بخشی از منطقه ی بریتیش کلمبیا درکانادا است. به گونه ای که شهر ونکوور را باید پر جمعیت ترین شهر در استان بریتیش کلمبیا دانست که در سرشماری سال 2016 میلادی، بیش از 631 هزار نفر را در خود جای داده است. البته شهر ونکوور با احتساب مناطق اطراف آن در سرشماری سال 2016، جمعیتی در حدود 2.5 میلیون نفر داشته است. این موضوع ونکوور را به سومین کلان شهر بزرگ در کشور کانادا تبدیل کرده است. همچنین، بالاترین تراکم جمعیتی نیز در کشور کانادا متعلق به شهر ونکوور است.

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

نکته جالب توجه در مورد شهر ونکوور کانادا این است که 52 درصد از ساکنان این شهر، زبان اول آنها غیر از زبان انگلیسی است و در حدود 51 درصد از ساکنان ونکوور کانادا به گروه اقلیت تعلق دارند. ونکوور کانادا همواره به عنوان یکی از 5 شهر جهان برای زندگی در سطح کیفیت بالا انتخاب شده است. به گونه‌ای که در بین 10 شهر برتر جهان برای زندگی، ونکوور کانادا برای دهمین سال پی در پی، رتبه ی یک را به عنوان بهترین شهر جهان کسب کرده است. همچنین، بر اساس برنامه ای که مسئولان این شهر در سال 2011 برای آینده ی آن در نظر گرفته بودند، این شهر در سال 2020 قرار است به عنوان سبزترین شهر جهان نیز شناخته شود.

به طور کلی در بحث مهاجرت، کشور کانادا را می‌ توان بهشت مهاجران برشمرد. این ادعایی است که در واقعیت نیز به اثبات رسیده است. اگرچه دلایل اقتصادی ممکن است یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کانادا باشد، اما برخورداری از فرهنگ پذیرش مهاجران به وسیله‌ ی مردم یک کشور را، شاید بتوان از جمله دلایلی دانست که مهاجرت را برای مهاجران لذت بخش و دشواری‌ ‌های آن را آسان می کند. بنابراین، کشور کانادا و شهر ونکوور از این لحاظ آغوش خود را برای تمامی مهاجران از سرتاسر جهان باز کرده اند.

بر اساس گزارشی که سایت gallup به تازگی منتشر کرده است، کشور کانادا مقصد شماره یک برای بسیاری از مهاجران در جهان است. به گونه‌ ای که کشور کانادا در پذیرش مهاجران بالاتر از کشورهای پیشرفته و مرفه مانند ایسلند، نیوزیلند، استرالیا، امریکا و سوئد قرار گرفته است. شاخص پذیرش مهاجر بر اساس سه سوالی که در سالهای 2016 و 2017 از مردم 140 کشور جهان پرسیده شده بود و این بار نیز در سال 2019 در 145 کشور مورد پرسش واقع شده، بدست آمده است. پرسش از مردم کشورها درباره‌ی این موضوع مطرح شده بود که آیا مهاجرانی که در کشور شما زندگی می‌ کنند، اگر همسایه شما شوند و یا با فردی از خانواده شما ازدواج کنند، اتفاق خوشایندی برای شما محسوب می شود یا خیر. پاسخ شهروندان کانادایی به این پرسش‌ ها این بوده است که 94 درصد از آنها از اینکه فردی به کشور کانادا مهاجرت کند، 95 درصد از آنها از اینکه مهاجری را در همسایگی خود داشته باشند و 91 درصد از کانادایی ها از اینکه فردی از مهاجران با خانواده آنها ازدواج کند ابراز رضایت کرده اند. بنابراین، با توجه به مشخصاتی که از کشور کانادا و شهر ونکوور در ابتدای این مطلب بیان شد، اگر قصد مهاجرت به ونکوور کانادا به هر دلیلی را دارید، خوب است بدانید که طبق آمار، بهترین مقصد را در جهان برای مهاجرت خود انتخاب کرده اید. 

درباره مهاجرت به ونکوور

هزینه مهاجرت به ونکوور

اگر در فکر این هستید که به ونکوور کانادا مهاجرت کنید، خواه به دلایل کاری و یا به دلایل شخصی، احتمالاَ یکی از دغدغه های شما پیش بینی و محاسبه ی هزینه های مهاجرت به ونکوور کانادا است. باید توجه داشته باشید که هزینه ی مهاجرت به ونکوور کانادا را می‌ توان به دو بخش، یعنی قبل از مهاجرت و بعد از مهاجرت به ونکوور کانادا تقسیم بندی کرد. اگر از قبل درباره هزینه های مهاجرت به ونکوور کانادا برنامه ریزی نکرده باشید، طبق نتایج یک مطالعه در سال 2019، در صورتی که به تنهایی به شهر ونکوور کانادا مهاجرت کنید، ممکن است هزینه های پیش بینی نشده زیادی بر شما تحمیل شود. بر اساس گزارش سایت Movinga، هزینه هایی که برای سکونت مهاجران در شهر ونکوور کانادا در سه ماه اول مهاجرت آنها لازم است، برای یک نفر، در حدود 7874 دلار برآورد شده است. این هزینه ها که بر اساس شاخص نقل و انتقال بین المللی محاسبه شده اند، برای 85 شهر جذاب از نظر مهاجران محاسبه و برآورد شده است. بنابراین، بهترین کار قبل از مهاجرت به ونکوور کانادا، برآورد دقیقی از هزینه هایی است که باید برای مهاجرت به ونکوور کانادا بپردازید.

اما یکی از اولین هزینه هایی که باید برای مهاجرت به Vancouver (ونکوور) کانادا در نظر گرفته شود، هزینه ی مربوط به ارائه ی درخواست مهاجرت به ونکوور، به دولت کانادا است. برای مهاجرت به کانادا ونکوور نیاز است تا برخی از هزینه ها مانند هزینه های مربوط به ثبت نام در برنامه های مهاجرت به ونکوور کانادا را بپردازید. فهرست کامل این هزینه ها در این لینک آورده شده است. بنابراین، اطلاع از اینکه دقیقاَ چه هزینه هایی را باید برای ثبت نام پرداخت کنید، بستگی به نوع برنامه مهاجرتی مورد نظر دارد. همچنین، هزینه های ثبت نام در برنامه های مهاجرت به ونکوور کانادا بستگی به نوع اقامت در نظر گرفته شده اعم از دائم یا موقت در ونکوور نیز دارد. هزینه های ارائه ی درخواست برای اقامت موقت در ونکوور کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 • مجوز سفر الکترونیکی (eTA)
 • تجربه بین المللی کانادا
 • مجوز ادامه تحصیل در کانادا ( و تمدید مهلت تحصیلی در کانادا)
 • مجوز اقامت موقت کانادا
 • ویزای بازدید از کانادا
 • مجوز کار

به عنوان مثال، هزینه ای که باید برای درخواست مجوز سفر الکترونیکی به ونکوور کانادا پرداخت شود، طبق سایت رسمی دولت کانادا 7 دلار اعلام شده است. همچنین، هزینه ارائه ی درخواست برای اقامت دائم ونکوور کانادا نیز شامل موارد زیر می شود:

 • مهاجرت تجاری
 • ارائه دهندگان خدمات مراقبتی
 • مهاجرت اقتصادی ( شامل برنامه اکسپرس اینتری کانادا ونکوور)
 • مهاجرت به دلایل بشر دوستانه
 • کارت اقامت دائم
 • مدارک مسافرتی برای اقامت دائم
 • کلاس پرمیت هولدر(دارنده ی مجوز)
 • شخص مورد حفاظت
 • حق هزینه اقامت دائم

به عنوان مثال، چنانچه به صورت خود اشتغالی و یا برای راه اندازی یک استارتاپ قصد مهاجرت به ونکوور را داشته باشید، ارائه ی درخواست شما باید از نوع مهاجرت تجاری به ونکوور کانادا در نظر گرفته شود. هزینه ها برای ارائه ی درخواست یک نفر از این طریق، حداکثر 2075 دلار و اگر با همسر و فرزند خود قصد مهاجرت به تورنتو را داشته باشید، هزینه ارائه ی درخواست با این روش حداکثر 1325 دلار برای همسر شما و 225 دلار به ازای هر کودک در نظر گرفته می شود. بنابراین، با توجه به برنامه مهاجرتی که در آن پذیرفته شده اید شرایط و هزینه های مهاجرت به ونکوور کانادا ممکن است متفاوت باشد. همچنین، لازم است هزینه های بعد از مهاجرت به ونکوور کانادا را که در ابتدای این بخش به آن آشاره شد، به این هزینه های درخواست شده از سوی دولت کانادا اضافه کنید.

روش های مهاجرت به ونکوور

یکی از بهترین مقصدها هم از دیدگاه گردشگری و هم از نظر مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا، شهر ونکوور کانادا است. برای مهاجرت به ونکوور کانادا 3 روش اصلی وجود دارد که البته هر روش ممکن است خود به زیر برنامه های مهاجرتی تقسیم شود. در ادامه به این 3 روش اصلی برای مهاجرت به ونکوور اشاره شده است:

روش های مهاجرت به ونکوور
 • برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال (FSW)
 • تحصیل در استان بریتیش کلمبیا شهر ونکوور
 • برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال (FSW)- یکی از بهترین برنامه های مهاجرت به کانادا که عموماَ برای همه ی استان ها و شهرهای این کشور مورد استفاده قرار می گیرد، برنامه اکسپرس اینتری کانادا است. کانادا به دلیل داشتن اقتصادی پویا برای حفظ رشد اقتصادی خود، مانند اغلب کشورهای توسعه یافته نیاز به نیروهای کاری ماهر دارد. این نیاز تا به حدی است که اگرچه کشور کانادا حتی در دوران پاندمیک کرونا که 14 روز قرنطینه و برخی از محدودیت های ویژه را برای ورود مهاجران و افراد خارجی به کانادا در نظر گرفته است، اما این محدودیت ها تحت شرایطی برای نیروهای کار ماهر خارجی لغو شده است!‌ به همین جهت است که خط مشی های دولت کانادا در پذیرش مهاجران به گونه ای دنبال می شود که می توان یکی از نتایج آن را برنامه اکسپرس اینتری کانادا دانست.

تحصیل در استان بریتیش کلمبیا شهر ونکوور – برای سایر افرادی که از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا ممکن است موفق به مهاجرت به ونکوور کانادا نشوند، روش دیگر برای مهاجرت به ونکوور کانادا، تحصیل و اپلای برای دانشگاه های کانادا در استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور است. این روش می تواند منجر به دریافت اقامت دائم در ونکوور کانادا شود. دریافت یک مدرک تحصیلی در رشته مورد علاقه شما در استان بریتیش کلمبیا، نه تنها می تواند منجر به افزایش امتیاز شما در برنامه اکسپرس اینتری شود، بلکه شما را برای شرکت در برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا دارای شرایط خواهد کرد. نکته جالب توجه این است که  دانشجویان بین المللی که موفق به فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا بریتیش کلمبیا می شوند، دارای شرایط برای دریافت مجوز کار در کانادا (PGWP) نیز خواهند شد. این موضوع به دانشجویان بین المللی این فرصت استثنایی را خواهد داد تا به مدت حداکثر 3 سال در کانادا ونکوور بتوانند مشغول به کار شوند.

 کانادا با در نظر گیری بورسیه های متعدد هم از طرف دولت این کشور و هم از طرف دانشگاه های کانادا، یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان از سرتاسر جهان است. برخی از دانشگاه های کانادا همواره در بین برترین موسسات آموزش عالی در جهان که از سوی نظام های رتبه بندی مختلفی به صورت مرتب اعلام می شود، قرار دارند. شهر ونکوور با دارا بودن دانشگاه های ممتازی مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون فریزر یکی از بهترین شهرها برای ادامه تحصیل در کانادا است.

به طور کلی، استان بریتیش کلمبیا دارای 11 دانشگاه عمومی و 5 دانشگاه خصوصی است که با پذیرش در هر یک از این دانشگاه ها و ادامه تحصیل در آنها می توانید شانس خود را برای دریافت اقامت دائم ونکوور کانادا افزایش دهید. فهرست کامل این دانشگاه ها که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده اند در این لینک آورده شده است. در جدول زیر می توانید 4 دانشگاه برتر استان بریتیش کلمبیا کانادا را به همراه رتبه آنها در استان بریتیش کلمبیا و در سطح جهان طبق نظام رتبه بندی times higher education برای سال 2021 میلادی مشاهده کنید.

رتبه بندی جهانیرتبه بندی استانیدانشگاه
341University of British Columbia
251–3002Simon Fraser University
351–4003University of Victoria
801–10004University of Northern British Columbia (UNBC)

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)- برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا، مجموعه ای از برنامه های مهاجرتی به کانادا ونکوور است که به این استان اجازه می دهد تا نیروهای کار خارجی که برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا نامزد شده اند را برای اقامت دائم کانادا بپذیرد. به طور کلی برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا دارای دو برنامه اصلی مهاجرت به ونکوور کانادا است. یکی از آنها برای آن دسته از نیروهای کاری در نظر گرفته شده است که مهارت آنها مورد نیاز استان بریتیش کلمبیا است. برنامه دیگر برای آن دسته از کارفرمایانی در نظر گرفته شده است که از تجربه و پشتوانه ی مالی کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا یا شهر ونکوور کانادا برخوردار هستند. در ادامه به طور کامل درباره این شیوه های مهاجرت به ونکوور کانادا توضیح داده شده است.

مهاجرت به ونکوور از طریق تخصص

اگر یک نیروی کار ماهر هستید که قصد مهاجرت به ونکوور کانادا را دارید، می توانید از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا و یا یکی از 5 برنامه ای که زیر شاخه های برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا برای نیروهای کاری ماهر است، به ونکوور کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت به ونکوور از طریق تخصص
 • مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry)- چنانچه تحت برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت به ونکوور اقدام کنید، در کمتر از 4 ماه به فرآیند درخواست شما رسیدگی می‌ شود. پذیرش از طریق نیروی کار ماهر فدرال در برنامه اکسپرس اینتری این فرصت را به متقاضیان خوش شانس مهاجرت به ونکوور کانادا می دهد تا اقامت دائم ونکوور کانادا را دریافت کرده، حق زندگی و کار را در این شهر کانادایی بدست آورند. یکی از ویژگی های بسیار خوبی که این برنامه مهاجرتی را از سایر برنامه های مهاجرت به کانادا ونکوور معمولاَ متمایز می کند، این است که متقاضیان نیازی به ارائه ی سابقه کار، تحصیل و یا تجربه حضور و زندگی در کانادا ونکوور را نخواهند داشت. در حقیقت، هر کسی از هر کشوری می تواند برای مهاجرت به کانادا ونکوور تحت برنامه نیروی کار ماهر فدرال از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کند!
 • مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا (BC Skilled Worker)- با این روش، آن دسته از متقاضیان مهاجرت به ونکوور کانادا که دارای یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما هستند می توانند برای دریافت اقامت دائم ونکوور کانادا اقدام کنند. در این روش داوطلبان دیگر نیازی به ثبت نام و ایجاد پروقایل در برنامه اکسپرس اینتری ندارند. اما چنانچه یک پروفایل فعال اکسپرس اینتری داشته باشند ممکن است از این طریق دریافت اقامت دائم کانادا برای آنها سریع تر صورت پذیرد. همچنین، برخی از داوطلبان مهاجرت به ونکوور کانادا که در مشاغل مشخص شده در حوزه فناوری دارای تجربه کار هستند، می توانند از طریق برنامه پایلوت فناوری بریتیش کلمبیا، درخواست مهاجرت به ونکوور کانادا را ارائه داده و روند رسیدگی به درخواست را سرعت ببخشند.
 • مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه متخصصان حوزه ی سلامت بریتیش کلمبیا (BC Healthcare Professional)- این برنامه یکی از چندین برنامه مهاجرتی به بریتیش کلمبیا است که در زیر مجموعه برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا قرار می گیرد. این برنامه برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت به ونکوور کانادا است که یک پیشنهاد شغلی در حوزه ی بهداشت و درمان از طرف یک مقام حوزه ی سلامت در بخش عمومی در بریتیش کلمبیا دارند و می توانند حضور دائم و پیوسته خود را در بخش کادر درمانی اثبات نمایند. در این روش نیز داوطلبان مهاجرت به ونکوور نیازی ندارند تا در برنامه اکسپرس اینتری تقاضای خود را ارائه دهند. اما با ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری، روند رسیدگی به درخواست آنها در صورت برخورداری از معیارهای اعلام شده، سریع تر خواهد شد.
 • دانشجویان بین المللی در استان بریتیش کلمبیا (BC International Graduate and Post-Graduate)- دانشجویانی که به تازگی از یکی از دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده و دارای پیشنهاد شغلی هستند و یا فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور که از دانشگاه ها و برای دوره های مشخصی باشند، می توانند از طریق این دو برنامه برای مهاجرت دائم به ونکوور کانادا اقدام کنند.
 • نیروهای کاری مبتدی و یا نیمه ماهر در استان بریتیش کلمبیا (BC Entry-Level and Semi-Skilled)- چنانچه سابقه کاری شما حداقل به مدت 9 ماه باشد و یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در استان بریتیش کلمبیا شهر ونکوور داشه باشید، می توانید در مشاغلی که نیاز به مهارت کمتری دارند در ونکوور مشغول به کار شوید. بدین منظور فرد داوطلب برای مهاجرت به ونکوور کانادا باید از یک منطقه جغرافیایی مشخص در استان بریتیش کلمبیا در یکی از مشاغل هدف، پیشنهاد کار و تجربه کاری را داشته باشد. نکته قابل توجه این است که افرادی که از این طریق برای مهاجرت به ونکوور کانادا اقدام می کنند، نمی توانند برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کنند.

مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه استانی

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)، یکی از برنامه های نامزد استانی کانادا است که همان طور که از نام آن مشخص است از طرف استان بریتیش کلمبیا اجرا می شود. از طریق این برنامه استانی، نیروهای کاری ماهر و دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی و دارای مهارت می توانند اقامت دائم ونکوور کانادا را دریافت نمایند. چنانچه از طریق برنامه های نیروی کار ماهر قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید، به طور کلی از دو طریق می توانید برای کار در بریتیش کلمبیا و ونکوور کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

در روش اول باید از یک کارفرما در شهر ونکوور یا استان بریتیش کلمبیا پیشنهاد کاری یا اصطلاحا جاب آفر داشته باشید. در روش دوم، نیاز است تا از یکی از دانشگاه های شهر ونکوور یا استان بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده باشید. در روش اول اگر همزمان با پیشنهاد شغلی از یک کارفرما، بتوانید شرایط لازم در برنامه مهاجرتی به ونکوور را نیز داشته باشید، در این صورت می توانید برای دریافت مجوز کاری در ونکوور کانادا درخواست خود را ارائه دهید. در این صورت همزمان با مشغول شدن به کار در ونکوور کانادا و استان بریتیش کلمبیا، درخواست دریافت اقامت دائم شما نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

درباره برنامه های مهاجرت استانی کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به ونکوور از روش سرمایه گذاری، تحت برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا، می توان از طریق یکی از 3 برنامه در نظر گرفته شده، درخواست مهاجرت به ونکوور را ارائه داد. در این صورت فرد سرمایه گذار باید علاوه بر برخورداری از سرمایه اعلام شده، تجربه مرتبط را برای راه اندازی و یا اداره یک کسب و کار در شهر ونکوور و استان بریتیش کلمبیا داشته باشد. بدین منظور داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور باید یک کسب و کار جدید را ایجاد و یا یک کسب و کار راه اندازی شده در ونکوور را خریداری کنند و در فعالیت های روزانه ی مدیریتی آن نیز نقش فعال داشته باشند. بنابراین، این برنامه های سرمایه گذاری برای آن دسته از داوطلبان مهاجرت به ونکوور است که از ثروت کافی برخوردار بوده و تجربه مدیریت بازرگانی دارند و یا می خواهند یکی از شعبه های تجارت خود را در شهر ونکوور کانادا راه اندازی کنند. 3 برنامه ی کار آفرینی بریتیش کلمبیا عبارت هستند از:

مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری
 • کار آفرین بریتیش کلمبیا ونکوور
 • پایلوت منطقه ایِ کار آفرین بریتیش کلمبیا ونکوور
 • و پروژه های راهبردی بریتیش کلمبیا ونکوور

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال بیشتر بخوانید.

مهاجرت به ونکوور از طریق اسپانسرشیپ

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ونکوور، مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی است. اگر فردی دارای اقامت دائم کانادا باشد و یا شهروند کشور کانادا ونکوور محسوب شود، می تواند از این طریق درخواست مهاجرت به ونکوور را برای بستگان و یا همسر خود ارائه دهد. بدین منظور، فردی که شهروند کانادا است و یا اقامت دائم این کشور را دارد باید توافق نامه ای را برای دولت امضا نماید که بر طبق آن نشان دهد که:

 1. قابلیت تأمین غذاهای اساسی، لباس و سرپناه را برای همسر خود و یا بستگان خود دارا است.
 2. از نظر مالی می تواند همسر خود و یا بستگان خود را پشتیبانی نماید.
 3. و اطمینان دهد که فردی را که برای مهاجرت به ونکوور کانادا مورد اسپانسرشیپ خانوادگی قرار می دهد، از دولت کانادا درخواست کمک مالی نخواهد کرد.

بر این اساس، توافق نامه به فرد اجازه پشتیبانی و دعوت از اعضای خانواده خود، برای مهاجرت به ونکوور کانادا را می دهد. توافق نامه ها بین مدت 3 الی 20 سال اعتبار خود را خواهند داشت، حتی اگر تغییراتی که در ادامه به آنها اشاره شده است رخ دهد:

 • فرد دعوت شده به ونکوور کانادا شهروند کانادایی شود.
 • از همسر خود که او را به ونکور کانادا تحت اسپانسرشیپ خانوادگی دعوت کرده اید، جدا شوید.
 • شغل خود را از دست بدهید.
 • یا برای ادامه ی تحصیل درخواست کنید.

چنانچه فردی از اعضای خانواده شما که به استان بریتیش کلمبیا دعوت کرده اید، در مدت توافق نامه، کمک اجتماعی از استان بریتیش کلمبیا دریافت کند، فردی که اقامت دائم کانادا را دارد و یا شهروند ونکوور است، باید مقدار مورد نظر را به عنوان بدهی پرداخت نماید!

شرایط مهاجرت به ونکوور

تا به اینجا با انواع روش های مهاجرت به ونکوور کانادا آشنا شدیم. اما هر یک از این روش ها دارای شرایطی هستند و هر یک برای عده ای خاص از مهاجران در نظر گرفته شده اند. بنابراین در ادامه به معرفی شرایط این برنامه های مهاجرتی به ونکوور کانادا می پردازیم:                       

 • شرایط مهاجرت به ونکوور کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال: اگر برای مهاجرت به ونکوور تحت برنامه اکسپرس اینتری و نیروی کار ماهر فدرال اقدام کنید، این نکته را به یاد داشته باشید که این برنامه در قالب یک سیستم امتیاز بندی بوده و در صورت کسب حداقل امتیاز لازم بر اساس پارامترهای اعلام شده، وارد یک رقابت از نظر میزان امتیاز با سایر متقاضیان می شوید. هر داوطلبی که بیشترین امتیاز را کسب نماید برای مهاجرت به ونکوور کانادا تحت برنامه اسکیلد ورکر فدرال یا همان نیروی کار ماهر فدرال دعوت خواهد شد.

حداقل امتیاز لازم برای شرکت در این برنامه مهاجرتی به ونکوور کانادا، 67 امتیاز در نظر گرفته شده است. به گونه ای که، حداکثر امتیاز برای پارامترهای سن، تحصیلات و سابقه کاری در برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال به ترتیب 12، 25 و 15 می باشد. همچنین، حداکثر امتیاز برای پارامترهای مهارت های زبان، برخورداری از پیشنهاد شغلی و انطباق پذیری در برنامه اکسپرس اینتری- نیروی کار ماهر فدرال به ترتیب 28، 10 و 10 می باشد.

درباره ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا بیشتر بخوانید.

 • شرایط مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا- در این روش مهاجرتی به ونکوور حتما باید داوطلبان یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در بریتیش کلمبیا داشته باشند. ارائه ی مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی نیز در سطح حداقل CLB4 مورد نیاز است.برخی از مشاغل نیاز به ارائه ی حداقل 2 سال سابقه کاری دارند. همچنین، سطح تحصیلات خاصی برای این برنامه مهاجرتی به ونکوور کانادا در نظر گرفته نشده است.
 • شرایط مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه متخصصان حوزه ی سلامت بریتیش کلمبیا- شرایط این روش مهاجرتی به ونکوور کانادا مانند شرایط اعلام شده برای مهاجرت به ونکوور از طریق برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا است.
 • شرایط مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری- داوطلبان برای شرکت در برنامه های مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری باید چندین سال تجربه مدیریت یک کسب و کار (حداقل 12 ماه) را در کارنامه حرفه ای خود داشته باشند. تجربه ی مالکیت یک کسب و کار و یا تجربه ی مدیریتی ارشد برای ارائه ی سابقه کار مرتبط با کسب و کار لازم است. حداکثر امتیاز کسب شده برای تجربه کاری نیز 20 امتیاز ذکر شده است. همچنین، حداقل سرمایه خالص فرد مانند پول نقد 50 هزار دلار و حداقل سرمایه کل فرد برای سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا طبق این برنامه ها، مبلغ 200 هزار دلار کانادا عنوان شده است. با توجه به معیارهایی مانند، سابقه کاری، مالکیت کسب و کار، سرمایه خالص و سرمایه کل فرد، مشاغل، تقسیم بندی منطقه ای، انطباق پذیری، مزایای اقتصادی، قابلیت ماندگاری تجاری و قابلیت انتقال مهارت ها، حداکثر امتیاز کسب شده برای برخورداری از شرایط مهاجرت به ونکوور کانادا از طریق سرمایه گذاری، 200 امتیاز اعلام شده است.

سوالات مرتبط با مهاجرت به ونکوور

 • درآمد مورد نیاز برای زندگی در شهر ونکوور کانادا چقدر است؟

شهر ونکوور کانادا در اغلب موارد در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار می گیرد. در حقیقت، شهر ونکوور کانادا معمولاَ تنها کلان شهر غیر اروپایی است که در جمع 10 شهر برتر برای زندگی شناخته می شود. در ادامه به برخی از هزینه هایی که ممکن است پس از مهاجرت به ونکوور کانادا مورد توجه شما باشد اشاره می کنیم. به منظور درک بهتر از هزینه های زندگی در شهر ونکوور کانادا، هزینه های مربوط به دو سال میلادی متوالی 2017 و 2018 در ادامه برای این شهر، و برخی از هزینه های مربوط به خرید غذا در استان بریتیش کلمبیا آورده شده است. در نهایت هزینه های احتمالی و محاسبه شده برای سال 2019 جهت زندگی در شهر ونکوور کانادا ارائه شده است تا درک بهتری از روند هزینه های سالانه و زندگی در این شهر داشته باشید.

همانطور که در جدول مربوط به هزینه های زندگی در شهر ونکور کانادا در سال 2017 آورده شده است، میانگین هزینه ی مورد نیاز برای تهیه مسکن در ونکوور کانادا در حدود 1697 دلار در ماه بوده است. این در حالی است که به طور میانگین، هزینه تهیه یک آپارتمان یک خوابه در ونکوور کانادا 1981 دلار در ماه بوده است. هزینه ی اینترنت در حدود 83 دلار در ماه و هزینه ی تلفن نیز در شهر ونکوور کانادا در سال 2017، 61 دلار در ماه برآورد شده است. با توجه به سیستم حمل و نقلی که شهر ونکوور کانادا دارد، جا به جایی در این شهر بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود. در این شهر هزینه ای که یک فرد بزرگسال، برای جا به جایی و حمل و نقل در سال 2017 پرداخته است، در حدود 210 دلار در ماه بوده است. هزینه های مربوط به خرید از فروشگاه و مغازه برای هر شخصی متفاوت است. هزینه های مربوط به سرگرمی نیز شامل غذا خوردن در خارج از خانه (به طور میانگین 150 دلار در ماه)، هزینه تماشای فیلم و  رفتن به رویدادها (به طور میانگین 70 دلار در ماه) و سایر هزینه ها است. البته شما می توانید با مدیریت هزینه ها تا حدود زیادی هزینه های مربوط به این قسمت را کاهش دهید.

در نهایت، مجموع هزینه ها در شهر ونکوور کانادا در سال 2017 میلادی طبق جدول زیر، در حدود 2700 دلار در ماه بوده است. بنابراین، برای داشتن یک زندگی بدون دغدغه در شهر ونکوور کانادا در سال 2017، نیاز به درآمدی به طور میانگین در حدود 36,828 دلار در سال بدون در نظر گرفتن مالیات و یا 3,069 دلار در ماه بوده است. در نظر داشته باشید که این مقدار درآمد اعلام شده در اینجا، مبالغ در نظر گرفته شده برای پس انداز و یا وام ها را شامل نشده است. بنابراین، اگر شخصی قصد پس انداز برای بازنشستگی خود را در ونکوور کانادا برای سال 2017 داشته است، و یا اگر بخواهیم وام هایی را نیز شامل این هزینه ها کنیم، به طور میانگین به درآمدی در حدود حداقل 44193 دلار در سال، بدون در نظر گرفتن مالیات برای برخورداری از زندگی راحت در شهر ونکوور کانادا نیاز بوده است.

هزینه زندگی در ونکوور کانادا در سال 2017

نوع هزینهمقدار (میانگین)
خانه دلار در ماه 1,696.83
تلفن و اینترنت144 دلار در ماه
حمل و نقل210 دلار در ماه
خرید از مغازه212.36 دلار در ماه
سرگرمی330 دلار در ماه
باشگاه70 دلار در ماه
بیمه31 دلار در ماه

همچنین، هزینه های مشابه برای سال 2018 میلادی در شهر ونکوور کانادا در جدول زیر آورده شده است:

هزینه زندگی در ونکوور کانادا در سال 2018

نوع هزینهمقدار (میانگین)
خانه دلار در ماه 1,927.41
تلفن و اینترنت142.50 دلار در ماه
حمل و نقل214 دلار در ماه
خرید از مغازه214.24  دلار در ماه
سرگرمی320.98 دلار در ماه
باشگاه75 دلار در ماه
بیمه30 دلار در ماه

بنابراین، در سال 2018 با توجه به جدول بالا و توضیحات ارائه شده، برای برخورداری از یک زندگی مناسب در ونکوور کانادا به درآمدی در حدود 49278 دلار در سال به طور میانگین نیاز بوده است. به علاوه، برخی از هزینه های خوراکی خانوار به دلار در سال و به طور میانگین برای استان بریتیش کلمبیا، بین سالهای 2013 تا 2017 در جدول زیر آورده شده است:

هزینه های خوراکی خانوار برای سال های 2013 الی 2017 در استان بریتیش کلمبیا کانادا

20132014201520162017 
5,7125,7316,4916,3596,277غذای خریداری شده از فروشگاه
653743863810805میوه و خشکبار
723713772800832سبزیجات
951828963905914تخم مرغ و فرآورده های لبنی
9461,0371,1421,2451,066گوشت
183166207229224ماهی و غذای دریایی
2,4062,4872,6772,7802,968غذای خریداری شده از رستوران

همچنین، هزینه های زندگی در شهر ونکوور کانادا برای یک نفر در سال 2019 نیز طبق سایت dailyhive مورد ارزیابی قرار گرفته است. بر این اساس به طور میانگین، مجموعِ هزینه های زندگی در ونکوور کانادا برای هر نفر در حدود 3,355.80 دلار در ماه و یا 40,269.60 دلار در سال گزارش شده است. این بدین معنی است که برای برخورداری از یک زندگی با سطح مناسب در ونکوور کانادا باید درآمدی در حدود حداقل 51300 دلار در سال بدون احتساب مالیات، وجود داشته باشد. برای مشاهده جزئیات بیشتر از این هزینه ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • برای مهاجرت به کانادا چقدر سرمایه مورد نیاز است؟

برای شرکت در برنامه های مهاجرتی به کانادا ونکوور، دولت کانادا از شما مقدار سرمایه ای را که به عنوان پشتیبان هزینه های خود در کانادا در نظر گرفته اید را مورد پرسش قرار می دهد. بنابراین، حداقل سرمایه مورد نیاز برای یک نفر معادل 12960 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. با افزایش تعداد نفرات همراه، این سرمایه درخواستی از طرف دولت کانادا نیز افزایش خواهد یافت. برای خانواده دونفره، حداقل 16135 دلار کانادا باید به عنوان موجودی شخص اعلام گردد. برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • حداکثر سن برای مهاجرت به ونکوور کانادا چقدر است؟

امتیاز در نظر گرفته شده برای پارامتر سن در برنامه نیروی کار ماهر کانادا ونکوور، حداکثر 12 امتیاز است. نحوه ی امتیاز دهی نیز به این صورت است که اگر بین 18 الی 35 سال سن شما است، حداکثر امتیاز را کسب خواهید کرد. در صورت داشتن 36 سال سن، 11 امتیاز برای شما در نظر گرفته خواهد شد. این امتیاز دهی به گونه ای است که تا سن 47 سال، به ازای افزایش هر یک سال، 1 امتیاز از شما کاسته خواهد شد.

 • بهترین استان کانادا برای زندگی کدام است؟

قایقرانی در مرکز شهر ونکوور کانادا

باید خدمت شما عرض کنیم که با داشتن بهترین حقوق و درآمد در کنار بالاترین استانداردهای زندگی در استان بریتیش کلمبیا، این استان یکی از بهترین استان ها برای زندگی در کانادا است. مهاجرت به ونکوور کانادا که مرکز استان بریتیش کلمبیا است، یکی از جذاب ترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجرانِ وارده شده به کشور کانادا محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که در اطراف شهر ونکوور، شهرهای بزرگ دیگری وجود دارند که فرصت های جذابی را برای زندگی با هزینه های کمتر به مهاجران ارائه می دهند.

ذکر این نکته ضروری است که با مهاجرت به ونکوور کانادا، زندگی در یکی از پر جمعیت ترین شهرهای کانادا را در حالی تجربه می کنید که از نرخ بسیار پایین جرم برخوردار است. این موضوع خیال شما را از بابت داشتن زندگی ایمن و مطمئن بسیار راحت می کند. زندگی در ونکوور کانادا به شما فرصت تجربه بودن در یک فرهنگ غنی و متنوع را می دهد. در شهر ونکوور کانادا نه تنها نیروهای کاری ماهر مورد نیاز هستند بلکه شغل های فعال در صنعت سینما و مشاغل حوزه ی آی تی نیز بسیار مورد درخواست شرکت های فعال در ونکوور کانادا است.

 • بهترین برنامه مهاجرت به ونکوور کانادا کدام است؟

همانطور که در این مطلب به آن اشاره شد، برنامه های مهاجرتی متعددی برای مهاجرت به ونکوور کانادا از طرف دولت کانادا و استان بریتیش کلمبیا برای متقاضیان مهاجرت به ونکوور کانادا در نظر گرفته شده است. اما هر برنامه مهاجرتی دارای ویژگی ها و شرایطی است که داوطلب مهاجرت به ونکوور کانادا با بررسی شرایط و مشخصات اعلام شده در هر برنامه، می تواند گزینه مناسب با شرایط خود را انتخاب کند. بنابراین، بهترین برنامه مهاجرت به ونکوور کانادا برنامه ای است که مطابقت بیشتری با شرایط شما داشته باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط اعلام شده در هر برنامه مهاجرتی به ونکوور بریتیش کلمبیا، ممکن است برخی از داوطلبان برای این برنامه ها مجاز در نظر گرفته شوند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات